FATCA – jutro banki zablokują ci konta

Znalezione obrazy dla zapytania żyd - rysunki

1 grudnia mija termin złożenia w bankach oświadczenia, że nie oszukujemy państwa amerykańskiego w sprawie podatków, oczywiście ich podatków…

_________________________

FATCA – Foreign Account Tax Compliance Act (konta zagranicznego aktu zgodność podatku) – ustawa wprowadzona w 2010r. w USA z inicjatywy International Revenue Service (dochody z międzynarodowych usług). Ustawę FACTA narzucono państwom Europy skolonizowanym w UE (obowiązuje także w Polsce o czym w tekście pisze Autorka).

Niektóre skutki prawne: osoby i instytucje w Polsce otrzymujące jakiekolwiek transfery środków pieniężnych z USA na rachunek w instytucji, która nie realizuje postanowień FATCA, muszą liczyć się z poniesieniem 30% podatku pobieranego przez płatników znajdujących się w USA.

 

Kolejny rząd żydowskiego reżimu IIIRP, teraz to rząd PiS i jego genialny minister rozwoju(?) i finansów(?), niejaki M.Morawiecki – z wykształcenia mgr historii (ciekawe, czy zna historię Polski?), snują przed Polakami wizję kwitnącej gospodarki i przyśpieszonego rozwoju. Pech chce, że do uruchomienia tegoż rozwoju nie posiadają żadnych instrumentów: rzeczywista polityka pieniężna oraz kontrola obiegu pieniądza znajdują się w rękach finansowych geniuszy z Wall Street i z londyńskiego City – co lakonicznie zapisano w Konstytucji RP w art. 220, 227 zakazującym NBP finansowania polskiego rozwoju; możliwa polityka podatkowa, realizowana przez kolaborujące z zachodnimi geniuszami rządy IIIŻydo-RP, dotyczy wyłącznie manipulowania podatkami indywidualnymi oraz pośrednimi, pozostałe podatki muszą być zgodne z dyrektywami UE.  

Powstaje pytanie, kim są owi geniusze z Wall Street i z londyńskiego City? Pewne światło na ich proweniencję rzuca spalenie przez P.Rybaka we Wrocławiu kukła Żyda. Jednak, jak słusznie zauważył jeden z naszych kolegów z niezależnych mediów, nie jest wcale pewne, czy kukła Żyda była Żydem, bo kto sprawdził, czy kukła była obrzezana? Lepiej więc zachować ostrożność, bo nawet sędzia, niejaki Marek Górny, który skazał P.Rybaka za spalenie kukły właśnie Żyda, wyszedł na idiotę.

D.Kosiur

____________________________

 FATCA – jutro banki zablokują ci konta

Autorka: A. Słupianek
.
1 grudnia mija termin złożenia w bankach  oświadczenia, że nie oszukujemy państwa amerykańskiego w sprawie podatków, oczywiście ich podatków…
Jeśli tego nie dopilnujemy to możemy się obudzić jutro bez środków do życia w naszym pięknym kraju. Ale to nic –  bo gdy umowa zostanie zawarta, przyniesie korzyści naszemu fiskusowi, gdyż USA będą wzajemnie informować o aktywach polskich obywateli na ich terenie. Tak to sobie wyobrażają przynajmniej nasi rządzący i nie tylko nasi. Umowę podpisało już  113 państw.
USA będą „wzajemnie informować”… jestem bardzo ciekawa czy również obywatele USA składali oświadczenia pod rygorem odpowidzialności karnej i czy w razie spóźnienia w złożeniu takiego oświadczenia zablokują im konta? Nie mogłam doczytać w internecie ale tak myślę, że jak partnerstwo to na pewno… czy nie.. bo nie wiem?
Wiem natomiast, że informacja jakoby obowiązek dotyczył jedynie osób które zgromadziły więcej niż 50 ts dolarów (ponad 200 tys.zł)  jest niekoniecznie uspakajający.
.
 .
cyt:
Komisja Nadzoru Finansowego precyzuje:
kto rachunek zakładał w okresie od 1 lipca 2014 roku do 30 listopada 2015 roku musi złożyć oświadczenie, a bank czy fundusz inwestycyjny może żądać od nas przedstawienia dokumentów, w celu weryfikacji naszego oświadczenia; 
kto rachunek zawarł wcześniej, czyli do 30 czerwca 2014 roku nie musi składać oddzielnego oświadczenia; jego status zostanie zweryfikowany na podstawie dokumentów, które bank już posiada; jeśli instytucja będzie miała jakieś wątpliwości może wystąpić o uzupełnienie danych; 
kto z kolei zakładał rachunek po 1 grudnia 2015 roku ten  zapewne już złożył stosowne oświadczenie; bank powinien mu je przedstawić do podpisu w trakcie zawierania umowy. 
I tu jeszcze jedna ważna uwaga. Obowiązek złożenia oświadczenia dotyczy osób, które na rachunkach w danym banku zgromadziły więcej niż 50 tys. dolarów (saldo na 1 grudnia 2015 roku) lub równowartość tej kwoty w dowolnej walucie. Kto miał mniej pieniędzy nie musi składać oświadczeń. Każdy, kto jest do tego zobligowany, powinien wcześniej być poinformowany o tym przez swój bank.
 .
.
Dlaczego nie ufam tym „uspakajającym” wiadomościom? Dlatego, że nie dalej jak 2 tygodnie temu mój dobry znajomy poddany został próbie przymuszenia go do złożenia takiego oświadczenia przez jeden z banków pomimo, że konto było założone parę lat temu a jego stan nie przekraczał wcale 50 tys. dolarów. Już wtedy próbowano wstrzymać mu wypłatę z własnego konta i zagrożono  jego blokadą!
Z cytowanej informacji wynika również, że po 1 grudnia 2015 roku wszystkie „polskie  banki” będą wymagać „stosownego”  oświadczenia. W super sytuacji są tacy jak ja, którzy mają konta od lat w jednym banku bo… zostaną „zweryfikowani” na podstawie posiadanych przez bank dokumentów… nawet moja zgoda nie jest potrzebna, po co?
 Banki  boją się  groźby miliionowych kar oraz tego, że w razie niewywiązywania  się z porozumienia są narażone na sankcje w transferach finansowych z USA.
A ponieważ banki nie są od tego, żeby się bać kogokolwiek więc ten strach muszą przerzucić na swoich klientów, którzy takie oświadczenia składają pod groźbą odpowiedzialności karnej.
Globalizacja ma się więc świetnie. Tym razem pretekstem jest troska o amerykańskiego podatnika. Fatca ma bowiem zapobiegać:
cyt:
 „wykorzystywaniu przez amerykańskich podatników zagranicznych instytucji finansowych w celu ukrywania dochodów lub tworzenia struktur agresywnego planowania podatkowego. W ramach wprowadzenia postanowień FATCA Polska zawarła z rządem Stanów Zjednoczonych umowę w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA (IGA – Inter-governmental agreement).”
 .
 .
To, że Ty czy ja mamy gdzieś troskę o amerykańskiego podatnika nie ma znaczenia – mamona rządzi i o to w tym wszystkim chodzi.
Niedługo czeka nas jeszcze większa inwigilacja. Przykro to pisać, ale wychodzi na to, że czas zapomnieć o tym że żyjemy w państwie polskim. Pozostaje nam jedynie udawać, że jesteśmy w nim.
Oto dowiaduję się że .. jest jeszcze lepszy pomysł jewrejskich globalistów, a co? mogą Amerykanie – może i Eurogermania!!
cyt:
Euro-FATCA to model automatycznej wymiany informacji podatkowych pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, wprowadzony dyrektywą Rady 2014/107/UE z dnia 9 grudnia 2014 r. zmieniającą dyrektywę 2011/16/UE w zakresie obowiązkowej automatycznej wymiany informacji w dziedzinie opodatkowania (Dz. Urz. UE z 16 grudnia 2014 r. L 359/1; dalej: „Dyrektywa”).
.
Implementacja Dyrektywy w Polsce jest już opóźniona. Na chwilę obecną, projekt ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami (datowany na dzień 19 maja 2016 r.) – implementującej nie tylko wymogi Dyrektywy, ale również reżimu CRS – znajduje się na etapie konsultacji publicznych.
 .
 .
Okazuje się, że były jakieś konsultacje publiczne! Ta informacja pochodzi sprzed 4 m-cy a dzisiaj przeczytałam, że projekt ustawy trafił do Sejmu 29 listopada czyli przedwczoraj….
Ten projekt ma 80 stron i to jest bardzo duży wysiłek jak na naszych posłów a co dopiero konsultacja publiczna. Przeczytałam go i stwierdzam, że to jest projekt całkowitej inwigilacji obywateli polskich i firm… jako obywatele naszego państwa właśnie przestajemy istnieć…
 .
 .
 .
Źródła:
Reklamy

9 Komentarzy

Filed under Polityka

9 responses to “FATCA – jutro banki zablokują ci konta

 1. slawek

  Obce służby specjalne przygotowywały wielkoskalowe cyberataki w celu destabilizacji systemu finansowego Rosji. Ataki miały rozpocząć się 5 grudnia, poinformowano na stronie internetowej FSB.

  „Wraz z cyberatakami planowano masowe rozsyłanie wiadomości SMS i publikacje w serwisach społecznościowych (blogach) o charakterze prowokacyjnym w odniesieniu do kryzysu kredytowego i finansowego systemu Rosji, bankructwa i cofnięcia licencji kilku wiodących banków na poziomie federalnym i regionalnym. Akcja miała na celu kilkadziesiąt rosyjskich miast” — czytamy w oświadczeniu FSB.

  Centrum dowodzenia dla przyszłych cyberataków mieści się w Holandii i należy do ukraińskiej spółki „BlazingFast”, dodaje FSB. Teraz rosyjskie służby specjalne prowadzą działania w celu zneutralizowania zagrożenia.

  http://sptnkne.ws/cSpU

  Polubienie

 2. slawek

  Kubańczycy żegnają El Commandante…

  Polubienie

 3. zydozerca

  W obecności garstki parlamentarzystów (Janusz Szewczak, Jacek Wilk, Robert Winnicki) i jednego europosła (Michał Marusik) przy totalnym bojkocie największych mediów w Polsce (państwowych i prywatnych) 29 listopada 2016 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyło bezprecedensowe wydarzenie, wieszczące nowy układ sił na geopolitycznej mapie świata. Budowa euroazjatyckiej superpotęgi z udziałem Polski? Zaproszenie już otrzymaliśmy!

  Wymownym pretekstem do niezwykle ważnych rozmów w murach polskiego parlamentu była wizyta chińskiego ekonomisty Song Hongbinga, autora serii książek pt. „Wojna o pieniądz”. Gość z Chin przyjechał do Polski na specjalne zaproszenie wydawnictwa Wektory, które wypuściło na polski rynek jego bestsellerowe publikacje. Kilkudniowy pobyt chińskiego analityka finansowego w naszym kraju zorganizowano pod hasłem: Wojny walut a światowy kryzys. Przyczyna, następstwa, co dalej?

  Sejmowa konferencja z udziałem Song Hongbinga w najmniejszym stopniu nie zainteresowała mainstreamowych dziennikarzy (zarówno tych kupionych przez polityków opcji rządzącej jak i opozycję). Licznie stawili się za to przedstawiciele niekoncesjonowanej prawicy. Wystarczy wspomnieć obecność kilkunastu kamer – w tym tygodnika „Myśl Polska” – dzięki którym przestrzeń polskiego internetu na bieżąco wypełniają filmowe relacje z niepoprawnego politycznie wystąpienia chińskiego ekonomisty.
  cyklista.wordpress.com

  Polubione przez 1 osoba

 4. zydozerca

  Polski KK bardzo nieudolnie reguluje materię dotyczącą przestępstwa korupcji. Składa się na to kilka bardzo znaczących elementów.
  Po pierwsze, kodeks nie zawiera niezbędnego rozgraniczenia na korupcję „wielką” oraz sytuacje życiowe, w których wręczenie łapówki stało się koniecznością. Rozgraniczenie takie zawierał poprzednio obwiązujący KK, który przewidywał także dwie korupcyjne zbrodnie: przyjęcie łapówki wielkich rozmiarów oraz przyjęcie łapówki przez osobę pełniącą funkcję związaną ze szczególną odpowiedzialnością. Rezygnacja z tych regulacji stanowi swoiste uprzywilejowanie sprawców wielkiej korupcji.
  Po drugie, w obecnie obowiązującym KK obniżono ustawowe zagrożenie karą pozbawienia wolności względem osoby pełniącej funkcje publiczną, żądającej łapówki.
  Po trzecie, urzędnicy uzależniający wykonanie czynności służbowej od otrzymania łapówki zostali także w pewien sposób uprzywilejowani. Ograniczono bowiem zakres łapówki do „otrzymania korzyści majątkowej” nie uwzględniając zupełnie korzyści osobistych.3 Z pewnością jest to tylko „niedomówienie” ustawodawcy, ale trzeba pamiętać, że obowiązuje to, co powiedział ustawodawca, także wtedy, gdy nie jest to zgodne z tym, co chciał powiedzieć4.
  Czwartą sprawą domagająca się wyjaśnienia jest wprowadzenie „wypadków mniejszej wagi” wobec urzędników, którzy w związku z pełnieniem funkcji publicznej przyjmują łapówki i tych, którzy łapówek żądają.
  Po piąte, przyjęcie pewnej ilości łapówek „w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru uważa się za jeden czyn zabroniony”. Obowiązujący poprzednio KK przewidywał w takiej sytuacji nadzwyczajne obostrzenie kary.
  Szóstą sprawą jest fakt, iż funkcjonariusz publiczny nie ponosi odpowiedzialności karnej, jeżeli przyjmuje korzyści majątkowe lub osobiste, ale nie w związku z pełnieniem funkcji publicznej.
  Ponadto (po siódme), nie rozerwano w kodeksie solidarności pomiędzy łapówkodawcą a łapówkobiorcą, co stanowić mogłoby przełom w walce z przestępstwem korupcji. Nadal obie strony podlegają odpowiedzialności karnej.
  Ósmym problemem są zmiany wprowadzone do regulacji przestępstwa opłaconej protekcji: obniżono ustawowe zagrożenie karą pozbawienia wolności oraz zawężono zakres przestępstwa (obecnie sprawcą może być tylko ten, kto się powoła na swoje wpływy w instytucji), a także ograniczono karalną korzyść – do korzyści materialnej.
  Ostatnią sprawą związaną z przepisami regulującymi korupcję w polskim KK jest brak precyzyjnego określenia kto ponosi odpowiedzialność karną za przestępstwa korupcyjne. Kodeks bowiem objaśnia kim jest funkcjonariusz publiczny, natomiast do konstrukcji opisanych przestępstw używany jest zwrot „funkcja publiczna” nadal nie wyjaśniony w kodeksie.

  Polubienie

 5. zydozerca

  praca manca.doc
  Korupcja osób publicznych /praca magisterska Lidia Mańka/

  Polubienie

 6. zydozerca

  Dlatego trzeba s..ać k.wy i rzucać psom na pożarcie !

  Polubienie

 7. W wolnych chwilach produkuję kukły żydów, które palę z największą przyjemnością, zbliżoną do orgazmu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s