Podbrodzie 2016- w dowód pamięci o Polakach zamordowanych przez szowinistów litewskich

podbrodzie

Na prośbę organizatorów zamieszczamy informację o dzisiejszych uroczystościach w miejscowości Podbrodzie na Wileńszczyźnie.

 

3 grudnia 2016 roku w Podbrodziu (lit. Pabrade), od wieków polskiej miejscowości, położonej niedaleko Wilna, spotkają się Polacy, by pokłonić głowy nad prochami naszych rodaków, zamęczonych w litewskich obozach koncentracyjnych działających m.in. w Podbrodziu w okresie listopad 1939 — czerwiec 1940. Celem uroczystości, w której wezmą udział liczni goście z Litwy i z Polski, jest oddanie czci niewinnym ofiarom litewskiego nacjonalizmu, obywatelom II RP, którzy swą krwią płacili za marzenia o wolnej Polsce w walce z litewskim okupantem. Organizatorem wydarzenia są polskie organizacje patriotyczne. Przewidziano udział około 100 osób, w tym przedstawicieli duchowieństwa, aktywistów organizacji patriotycznych i narodowych, środowisk kombatanckich, przedstawiciele mediów. W miejscu, gdzie Polacy oddali swe życie za polskość tych ziem, zostaną ustawione dwa krzyże: katolicki i prawosławny, na wieczną pamięć o ludziach zamęczonych tu przez litewskich katów, zanim jeszcze nad Europą zapadła noc niemieckiego nazizmu. Napisy na krzyżu głosić będą: «Pamięci wszystkich obywateli Polski poległych w litewskim obozie pracy w Podbrodziu w okresie listopad 1939 – czerwiec 1940». Polska społeczność nigdy nie zapomni swoich rodaków, którzy zostali zamordowani przez litewskich okupantów tylko dlatego, że w swoich sercach pielęgnowali miłość do Ojczyzny. Zostaną odmówione modlitwy i złożone wieńce. Rozpoczęcie uroczystości 3 grudnia 2016 r. o godzinie 15.00, przewidywane zakończenie godz. 16.45

4 Komentarze

Filed under Bez kategorii

4 responses to “Podbrodzie 2016- w dowód pamięci o Polakach zamordowanych przez szowinistów litewskich

 1. konik

  My – cywilizacja. Oni – barbarzyńcy i terroryści!

  Większość wyznawców Allaha, od Magribu do Mindanao uważa, że Zachód, a zwłaszcza USA, toczy wojnę z muzułmanami, a spora ich podgrupa święcie wierzy, że wojna ta jest nie tylko z nimi, ale z islamem i jest kolejną „krucjatą”.

  – 1916. Układ Sykes-Picot dzielący arabski Bliski Wschód pomiędzy Anglię i Francję, wedle narysowanych od linijki granic, tak by oba mocarstwa mogły swobodnie eksploatować po zakończeniu wojny tamtejsze bogactwa naturalne, czyli naftę.

  – 1917. Deklaracja antysemity Balfour’a, który, by dogodzić żydowskiej finansjerze (Anglia ledwie dychała z powodu wydatków wojennych) i by pozbyć się żydów z Europy, chojną ręką oddał Syjonistom w imieniu rządu Jego Królewskiej Mości arabską ziemię w Palestynie, coś jak Zagłoba Szwedom Niderlandy, ale niestety na poważnie i w realu.

  – 1921. Wielkodusznie oddano fanatycznym wahabickim Saudom Nedż – pustynne wnętrze Płw. Arabskiego (o nafcie pod piaskami nikt jeszcze wtedy nie wiedział, odkryto ją dopiero w 1936 r.) a następnie pozwolono im na podbój względnie liberalnego, bardziej otwartego na świat Szarifatu Mekki i Medyny w Hidżazie.

  – 1921. Wprowadzając w życie porozumienie Sykes-Picot (patrz wyżej), Anglia krwawo stłumiła powstanie w Iraku, masakrując przy pomocy lotnictwa tysiące cywili. Francja w podobny sposób spacyfikowała Syrię.

  ….
  ….
  Czytaj http://wolnemedia.net/my-cywilizacja-oni-barbarzyncy-i-terrorysci/

  Polubienie

  • paziem

   Proszę trzymać się tematu, bo zmuszeni będziemy usuwać wpisy nie dotyczące wątku, odwracające uwagę lub próbujące tabloizować nasz portal sensacjami lub nadużywaniem grafiki i sloganów.

   Powyższą uwagę kieruję zarazem dla wszystkich tych użytkowników naszego portalu, którzy usiłują „nie rozumieć” reguł merytorycznych i formalnych.

   Polubienie

 2. konik

  Musisz to wiedzieć!(170)Dlaczego nikt nie mówi o zbrodni w Ponarach?…

  Polubienie

 3. Franz

  Tak jak 11 lipca 1943r i Wołyń tak 12 maja 1942r dzień największych zbrodni Litwinów na Polakach:

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s