Witek, muzyk ulicy: pamiętaj!pamiętaj! masz serce wolności, nie kupi cię nikt!

witek_muzyk1

Okazuje się nie po raz pierwszy, że prawdziwe talenty przychodzą nie wiadomo skąd. Muzyka popularna musi być blisko życia, a prawdziwy tekst zawsze trafia do duszy.

PZ

 

Piosenkę „Serce wolności” usłyszałem na liście przebojów radiowej Trójki. Od razu przykuł moją uwagę: akordeon, skrzypce i trąbka jako wiodące instrumenty, charaktersytyczny wokal i ten tekst! Kiedyś społeczno-polityczna publicystyka była domeną zbuntowanych rockmanów, ale obecnie jest zjawiskiem niezwykle rzadkim. Witold Jan Mikołajczuk z powodzeniem przywraca do życia przekaz jako najważniejszy element piosenki.

 

Muzyk opisuje rzeczywistość z własnej perspektywy człowieka po przejściach: bankruta frankowego, byłego pracownika korporacji, eks męża, ulicznego grajka stojącego obok systemu. „Serce wolności” to opowieść o polskich emigrantach, idealnie uchwycająca rozterki setek tysięcy ludzi wyruszających w świat za tzw. „chlebem”. Witek śpiewa z niesamowitą charyzmą, naturalnością daną muzykom folkowym, dlatego jego piosenki wypadają niezwykle autentycznie. „Manifest dziecięcy” to protest song przeciw narzucanym przez społeczeństwo/pańtwo „wytycznym” które determinują całe życie jednostek: od urodzin do śmierci. Mistrzostwo świata to „Hop słoiczku” w którym może przejrzeć się całe pokolenie korporacyjne uczestniczące w wyścigu szczurów. Większość piosenek oscyluje wokół relacji męsko – damskich. Nie ma mowy o romantycznym przesłodzeniu. „Rzucę ciebie, rzucę nas” to bezkompromisowa wiwisekcja rozpadu związku, „Ja się w tobie zakochałem”, „Ogród zmysłów”, „Param, param” płoną pożądaniem (jeju co ja wypisuję) ;), wzrusza podniosły utwór „Mamo, mamo”. Mikołajczuk inspiruje się muzyką ludową, cygańską, miejskim folkiem, ska, rockiem (ta punkowa energia!) i dancingiem. Taka stylistyka kilka lat temu doprowadziła Czesława Mozila na szczyty popularności. Witek jednak różni się od znanego celebryty tym, że jednak jego teksty są bardziej na serio, a on swoim życiem tylko je uwiarygadnia, ponieważ emocje, swoje wnętrze wykłada jak na dłoni. Muzyka nie jest prostacka; świetnie zaaranżowana na akordeon, skrzypce, gitarę akustyczną, wiolonczelę, fortepian, trąbkę.

 

Twórczość Witka Muzyka Ulicy wzbudza dużo emocji i kontrowersji. I bardzo dobrze! Muzyk nie śpiewa o przysłowiowej „dupie Maryni” (chociaż czasami tak, ale w innym kontekście), nie boi się podejmować drażliwych tematów, nie błądzi w niezrozumiałej dla nikogo poetyce. Lubiłeś Jacka Kaczmarskiego, Raz Dwa Trzy, stare T.Love, Czesław Śpiewa, Mr. Zub, dobrze czujesz się na ludowych potańcówkach, szukasz odskoczni od modnego ostatno electro-popu? – TA PŁYTA JEST DLA CIEBIE! Polecam!

Bogusław Zajączkowski

 

za:http://fanalog.pl/article/Witek-Muzyk-Ulicy-Gram-dla-Was-Nowy-Jacek-Kaczmarski-XXI-wieku.html

27 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

27 responses to “Witek, muzyk ulicy: pamiętaj!pamiętaj! masz serce wolności, nie kupi cię nikt!

 1. Pokój Na Ziemi

  Nie do końca „rządzą żydzi” choć są trzonem globalnej kabały.

  Trzeba wiedzieć o: Korona i City of London | Loża bez tajemnic

  Polubienie

 2. Metro

  Przypomina się trochę Igor Rastieriajew: https://www.youtube.com/watch?v=_RLUntrViCo

  Polubienie

 3. maryjanek

  Ekwador: Syjonizm jest jak nazizm

  Wściekłość reprezentantów tworu syjonistycznego wywołała wypowiedź ambasadora Ekwadoru przy władzach ONZ, wygłoszona podczas obrad Zgromadzenia Ogólnego.

  – Odrzucamy z całą stanowczością prześladowania i ludobójstwo jakiego wyznawcy nazizmu dopuścili się w przeszłości na Żydach. Ale nie pamiętam niczego, co bardziej przypominałoby je we współczesnej historii, niż wysiedlanie, prześladowanie i ludobójstwo, jakiego imperializm i syjonizm dopuszczają się wobec Palestyńczyków. – stwierdził Horacio Sevilla Borja.

  Ambasador Ekwadoru przypomniał o Międzynarodowym Dniu Solidarności z Palestyńczykami, obchodzonym 29 listopada.

  Co ciekawe, gazeta „Times of Israel” zidentyfikowała użyte przez niego porównanie jako cytat z przemówienia zmarłego niedawno Fidela Castro, wygłoszonego w siedzibie ONZ w 1979 r.

  „Danny” Danon, ambasador tworu syjonistycznego przy władzach ONZ, natychmiast wysłał list do sekretarza generalnego tej organizacji, w którym oskarżył ekwadorskiego dyplomatę o antysemityzm i zażądał potępienia jego słów.

  Oburzenie syjonistów jest bezpodstawne, ponieważ już w 1975 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło uchwałę potępiającą syjonizm jako ideologię rasistowską.

  W 2014 r. Ekwador rządzony przez Rafaela Correę odwołał swojego ambasadora z Tel Awiwu po tym, jak armia tworu syjonistycznego rozpoczęła inwazję na Strefę Gazy
  http://xportal.pl/?p=27660

  Polubienie

 4. maryjanek

  „Masowe ruchy (typu „Solidarności”), które wymusiły krach „realnego socjalizmu”, wyprowadzały miliony na ulice, organizowały masowe strajki, mimo masowości i udziału w nich mas robotników, od początku nie były siłami rewolucyjnymi, lecz obiektywnie kontrrewolucyjnymi i antysocjalistycznymi. Nie intencje uczestników i literalna treść haseł, pod którymi szli, decyduje o ich charakterze, lecz praktyczne rezultaty ich polityki. Ubolewania, że oszukano masy, które chciały odnowy socjalizmu, a nie kapitalizmu, są mało istotne. Raczej mieliśmy do czynienia z samooszukiwaniem się mas. Hitleryzm, włoski faszyzm też był masowym ruchem i posługiwał się antykapitalistyczną frazeologią, a nawet szyldem socjalizmu i robotniczości w nazwie.

  Nie tylko rewolucje, ale i kontrrewolucje robią masy. Także kontrrewolucje odnoszą sukces, gdy „doły” nie chcą już żyć po staremu, a „góry” nie mogą już rządzić po staremu i gotowe są oddać lekko władzę. Problem polega na tym, dlaczego ruchy te musiały i mogły do czasu kokietować lewicowością i dlaczego mogły ją porzucić bez buntu mas, które je wyniosły, dlaczego klasa robotnicza uległa samooszukiwaniu i wystąpiła samobójczo. Dlaczego lewica nie była w stanie wysunąć programu realnej i porywającej masy alternatywy?”

  -Jarosław Ładosz, „Socjalizm dziś /tezy/”, 1991 r.

  Polubienie

 5. Metro

  Swoją drogą warto przypomnieć że muzyka, tonacja, rytm, teksty piosenek, są bardzo ważnymi instrumentami kontroli społecznej.

  W Trzeciej Rzeszy zabroniono słuchania jazzu czy bluesa, nie bez przyczyny. W XX wieku w kilku krajach podjęto próby zakazania dostępu do zdegenerowanej muzyki Zachodu.

  Całym przemysłem muzycznym kierują żydzi, to oni są właścicielami i zarządcami firm producenckich. One firmy dyktują światu pod-kulturę.

  Załączam filmik, w którym mowa jest o jednym panu, co prowadzi cały przemysł „czarnej” muzyki o nazwie rap. Ten pan nie jest czarny i nazywa się Cohen, posiada również paszport tworu syjonistycznego: https://www.youtube.com/watch?v=OO3WF1Ek7RU

  Wycięcie piosenki Witka nie jest przypadkiem, to element procesu zarządzania głupimi gojami. Nie jest przypadkiem że współczesna muzyka, jak cała pod-kultura, to zwyczajny parszywy ściek.

  Polubienie

 6. slawek

  żyd astra dalej zrządza neonem (a tak bezczelnie kłamali parchy że nie) teraz wiadomo po co im żyd talbot i reszta psów haskich hebrajskich.

  parchastra (która to już dawno niby nie jest w administracji) pisze:
  „Najgorsze jest to, że potrafi ściągnąć nie swój tekst bez podania linka.
  Zwróciłam mu uwagę, ale stwierdził, że nie mam racji bo on jest Korsarz i pisze co mu się podoba… to też rodzaj chamstwa raczej…”
  http://orbo.neon24.pl/post/135544,megalomania-czerwonego-korsarza#comment_1350175

  Polubienie

 7. osoba prywatna

  Prezydent Wrocławia: Nienawidzę p…ch nacjonalistów!
  http://www.dzienniknarodowy.pl/4133/prezydent-wroclawia-nienawidze-pch-nacjonalistow/

  Polubienie

 8. slawek

  Program WPS
  Polska potrzebuje poważnej naprawy…
  czytaj https://programwps.wordpress.com/

  Polubienie

 9. slawek

  repsol pisze”
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/135535,bandyckie-panstwa-zachodu-w-s-syrii#comment_1350240

  @Autor (do Kosiura)
  Nawet się nie staraj . Tu masz Mistrza , jego nie dogonisz. :))) https://adnovumteam.wordpress.com/

  I to jest prawda tyle tylko że Adnovum uciekł z neon dowiedziawszy się że to trollnia totalna, a Darek Kosiur jak mniemam adnovum gonić zamiaru nie ma ,a tylko wesprzeć.

  Ale repsole już zwierzyły konflikt i jątrzą parchy ajwaj.

  Polubienie

 10. slawek

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/135535,bandyckie-panstwa-zachodu-w-s-syrii#comment_1350250

  Czytając to „repsol” niczym się nie różni od neonowego żyda haski@ranger … i inne nicki oni sobie pokojowo tam współistnieją będąc jednym i tym samym czyli parcharnią neon , a na to to jest milion dowodów, uny są tak prości że zostawią za sobą setki dowodów.

  Był tam żyd „pies zbójnicki (przyjaciel żyda astra)” kochający banderowców i nawołujący do mordowania Putina, administracja debili neon przemianowała go na „Husky” 🙂

  I myślą że nikt nic nie wie kim une są 🙂

  Polubienie

 11. slawek

  @Repsol 23:26:06
  8-))))))
  Ave
  ->Husky 08.12.2016 23:29:44

  @Husky 23:29:44
  Gracias Amigo .
  ->Repsol

  Polubienie

  • paziem

   Sławek,

   wytłumacz, czemu my tu na WPS mamy zajmować się Neonem bardziej niż on na to zasługuje ?

   Kondycja Neonu, to sprawa p. R.Opary, my tam jedynie publikujemy korzystając z okazji i obowiązku docierabnia jak najszerzej do jeszcze niezmanipulowanych Polaków.

   Gierki na Neonie, to zupełnie nieistotny problem.

   Polubienie

 12. konik

  „bo mamoną rządzą Żydzi” – Witek Muzyk ulicy.

  . https://www.youtube.com/watch?v=YX_hickvrsY

  Gwiazda warszawskich podwórek a zimą metra ( bo pada i wieje) , Witek muzyk ulicy przebojem wdarł się w serca Polaków. Z powodu niebanalnych tekstów piosenek i charyzmy scenicznej.
  Pomimo to, jest ignorowany przez muzyczny mainstream medialny. Jego piosenek nie wysłuchasz w naziemnej telewizji czy w radiu.
  Mur nieformalnej zmowy milczenia, mógł być nadkruszony. Przez sukces na legendarnej Liście Przebojów w programie trzecim , prowadzonej od niepamiętnych czasów w polskim, państwowym radiu.
  Piosenka ” Serce wolności” po początkowych sukcesach , została zdjęta z listy !

  Tak Witek Muzyk Ulicy pisze na swoim fanpejdżu:
  ” Koniec naszych wysiłków . Za tekst piosenki Serce Wolności zostałem usunięty z Listy Przebojów Trójki .
  DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY GŁOSOWALI NA PIOSENKĘ I PRZEPRASZAM , ŻE ZOSTALI OSZUKANI.”

  Co jest w tekście piosenki?

  Lecę chyba do Londynu, do tych Brytyjczyków synów,
  Matka Polka już nie karmi, nie mam za co żyć.
  Już trzydziestka mnie przegania a ja ciągle bez mieszkania,
  Dobrze że lodówka pełna, to rodziców gest.

  Koniec z końcem się nie widzi, bo mamoną rządzą Żydzi,
  „Nie chcem ale muszem” jechać – niech to wszystko szlag!
  Może funty zmienią kartę, może cudem, jakimś fartem,
  Życie do mnie się uśmiechnie i zawołam – hej!

  Niewolnicy nowej ery, wszyscy darmo wykształceni,
  Przed królową spodnie zdjęli i jeszcze cieszą się.
  I złożyli broń bez walki, tańczą jak w teatrze lalki,
  Lekkość życia to dewiza generacji tej.

  Ja tu jednak wolę być, no bo funt nie zmienia nic.
  Na kolanach źle się myśli, boli tylko garb.
  Ja tak nie chcę, nie potrafię, w żyłach płynie Lachów krew,
  Wszędzie trzeba żyć i walczyć, nie, nie poddam się!

  Nie poddam się, nie poddam się…

  Pamiętaj, pamiętaj – masz serce wolności,
  Pamiętaj, pamiętaj – nie kupi Cię nikt! /x2

  Już nie lecę do Londynu, do tych Brytyjczyków synów,
  Co we wrześniu nie pomogli, a tu został gruz.
  Na tych gruzach budowali, dziadek z babcią no i Stalin.
  Miasto które jak ten Feniks odrodziło się!

  Odrodziło się, odrodziło się…

  Pamiętaj, pamiętaj – masz serce wolności
  Pamiętaj, pamiętaj – nie kupi Cię nikt!

  Pamiętaj, pamiętaj – masz serce wolności,
  Pamiętaj, pamiętaj – nie kupi Cię nikt!
  Nie kupi Cię nikt, nie kupi Cię nikt, nie kupi Cię nikt!

  Prawdopodobnie chodzi o spostrzeżenie
  ” Koniec z końcem się nie widzi, bo mamoną rządzą Żydzi,”

  Współczesny system bankowy jest wynalazkiem żydowskiej rodziny Rotshildów.
  Do dziś duży kawałek przemysłu bankowego, który kreuje pieniądz jest w rękach ludzi o tym pochodzeniu.
  Spostrzeżenie z dziedziny ekonomii czy historii gospodarki, Witka Muzyka Ulicy zasługuje na docenienie a nie na szykany w postaci usunięcia utworu z listy na którą głosują słuchacze.

  Polubienie

 13. konik

  Słowenia wpisała gwarancje dostępu do pitnej wody w swoją Konstytucję. Zrobiła to jako pierwszy kraj w UE

  Zmiana słoweńskiej konstytucji to efekt obywatelskiej kampanii. Pod projektem zmian w ustawie zasadniczej podpisało się ponad 51 tys. Słoweńców. Dotychczas tylko 15 krajów na swiecie zdecydowało się na taki krok. Słowenia zrobiła to jako pierwsze państwo w UE.

  „Jeżeli nadamy wodzie wartość [w znaczeniu konkretną wartość wyrażoną w pieniądzach] to będzie to zachęta aby [w nią] inwestować i troszczyć się o nasze zasoby [wody].”

  http://www.youtube.com/watch?v=-dMA0_cLdeE&t=1m08s

  Mówi to prezes firmy (Nestlé ), która (na podstawie przedawnionego zezwolenia!!!) w ciągu kilku ostatnich lat praktycznie wyssała już jeden duży zbiornik wody niedaleko kalifornijskiego Sacramento:
  http://www.anonews.co/nestle-water/

  Oczywiście wszystko pod płaszczykiem „lepszego zarządzania” tym najcenniejszym dobrem oraz troski o dostępność wody dla wszystkich ludzi na świecie.

  Polubienie

 14. konik

  Protesty ludności w stanie Michigan po tym jak wyszły na jaw plany firmy Nestlé, która to zamierza zwiększyć wydobycie wody ze 150 galonów na minutę do 400 galonów na minutę z ujęcia White Pine Springs #101 w hrabstwie Osceola.

  Nestlé, która już w tej chwili jest właścicielem największych prywatnych zasobów wody w stanie Michigan, miałaby płacić jedynie 200$ rocznie (słownie: dwieście! dolarów rocznie) za możliwość zwiększenia drenażu ze 150 do 400 galonów na minutę.

  Nestlé planowała zwiększyć wydobycie wody w stanie Michigan już w 2001 roku.
  Plany zakładały zwiększenie wydobycia w czterech różnych ujęciach należących do Nestle, łącznie z 218 do 400 galonów na minutę. Ale na skutek protestów ludności i batalii sądowych te plany ostatecznie nie doszły do skutku, a w 2009 roku Nestle została zmuszona do podpisania ugody z inicjatywą Michigan Citizens for Water Conversation.

  Dzisiaj Nestle próbuje zwiększyć wydobycie wody z innego źródła w innym hrabstwie… ale ogólnie sprawa wygląda podobnie do tej sprzed kilkunastu lat. Jeff Ostahowski, wiceprzewodniczący Michigan Citizens for Water Conversation obawia się, że nowy pomysł firmy Nestle zniweczy wiele lat wysiłku jaki ludzie Michigan włożyli w ochronę lokalnych zasobów wody i dzikiej przyrody.

  althealthworks.com/11845/report-michigan-about-to-sell-100-million-gallons-of-water-to-nestle-for-200/

  http://www.freep.com/story/news/local/michigan/2016/11/20/nestl-bottled-water-company-seeks-take-more-michigan-water/93175144/

  Polubienie

 15. konik

  Na głównej u Maruchy ?????

  W PIS-owskim „państwie prawa” siedzi od wielu miesięcy w areszcie człowiek, któremu do tej pory nie przedstawiono konkretnych zarzutów. Jest to Mateusz Piskorski. Zdaje się, że w Boga nie wierzy, więc dobrze mu tak.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.