Eskalacja zbrodni i prowokacji

 

ambasador_rosjiwturcjiTureckie media poinformowały, że w Ankarze miał miejsce napad, w wyniku którego ciężko ranny został ambasador Rosji.

Potwierdzono śmierć ambasadora   za: https://ria.ru/world/


Agencje donoszą, że uzbrojony mężczyzna wtargnął do budynku galerii sztuki współczesnej w Ankarze, gdzie odbywało się otwarcie wystawy fotograficznej „Rosja oczami Turków”. Nastąpiło to podczas wystąpienia ambasadora Rosji w Turcji Andreja Karłowa.
Według doniesień tureckich mediów napastnik w dalszym ciągu znajduje się w budynku galerii.

MSZ Rosji potwierdziło, że ambasador RF w Turcji został postrzelony. W oficjalnym komunikacie zaznaczono, że strona rosyjska jest w stałym kontakcie z wladzami Turcji w związku z atakiem.  Ambasadorowi jest udzielana pomoc medyczna na miejscu zdarzenia.  Według ostatnich doniesień napastnik został zlikwidowany.  Z wstępnych relacji świadków wynika, że atak był skierowany bezpośrednio na ambasadora.

Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/

Rusya Büyükelçisi Karlova saldırı anının fotoğrafları

 

Rusya Büyükelçisi Karlova saldırı anının fotoğrafları

Rusya Büyükelçisi Karlova saldırı anının fotoğrafları

 

ANEKS:

 

„Karłow nie był dyplomatą, ale żołnierzem. Dlatego też, jego śmierć w galerii sztuki w Ankarze jest tym samym, czym śmierć podczas walk pod Aleppo…”

 

Zleceniodawcy zabójstwa w Ankarze podpisali się
 
 
I mandanti di Ankara.Hanno lasciato la firma.
Maurizio Blondet    22 grudzień 2016    tłum. RAM
 
 
„Musimy dowiedzieć się, kto jest zleceniodawcą”  – tak Putin skomentował zabójstwo ambasadora  Karłowa w Ankarze. Mając za sobą przeszłość agenta wywiadu – Putin w mninimalnym stopniu nie wierzy w „spontanicznego samotnego zabójcę”. Również Żyrynowski powiedział, że była to  „operacja false flag Zachodu”, a Puszkow – że „mamy do czynienia z akcją zaplanowaną, za którą stoją elementy służb NATO”.
 
Żadna włoska gazeta nie przytacza tych oskarżeń. Przekonują nas, iż chodzi o pojedynczego wariata, chociaż informacje nie pochodzą bynajmniej z tzw. spiskowych stron internetowych, ale z brytyjskiego  The Independent.
Także  Scott Bennett  – Amerykanin, „fachowiec” w temacie – ex oficer  U.S. Army 11th Psychological Operations Battalion– stwierdził na gorąco:  „To jest typowa reakcja elementów trzeciej strony – (third party elements), takich jak izraelski Mossad i Netanyahu, albo innych autentycznych sympatyków ISIS- u – po to by rozluźnić współpracę między Rosją i Turcją”.
 
 
‚Israel, ISIL plotted Russian envoy’s assassination in Turkey’
Scott Bennett
(…) Przypominam, że plany gangsterskich zabójstw Rosjan zostały bez żadnego skrępowania przedstawione przez  Michaela Morell’a– byłego szefa CIA.
Clinton / Morell : ”Make Russia Pay a Price”
Powodem zabójstwa jest afront, jakiego doświadczył niedawno Waszyngton
 
 
(…) Rokowania w sprawie Syrii pomiędzy Rosją, Turcją i Iranem – przygotowane przez Putina – odbyły się w Moskwie, ale USA nie zostały do nich zaproszone. W Waszyngtonie odebrano to jako zniewagę, być może również Netanjahu obraził się, że nie mógł w nich uczestniczyć.
Dlatego też „amerykańskie” środowiska neocon nie są wstanie ukryć ich radości z zabójstwa ambasadora Karłowa.
Artykuł – pełen niewiarygodnej nienawiści i brutalności – jaki ukazał się na łamach  New York Daily News zaczyna się od słów:  „Nie płaczemy po lokaju Putina”.
 
 
Następnie jego autor  Gersh Kuntzman napisał:
„Jako człowiek Putina w Turcji – Karłow reprezentował sobą zbrodnie wojenne popełnione przez dyktatora – zbrodniarza i ciemiężyciela kraju. Karłow był ludzkim wcieleniem dyrektyw nakazujących użycie bomb ‚bunker buster’ – uśmiercających dzieci,  myśliwców  bombardujących i unicestwiających całe miasto. (Putin)pomógł syryjskiemu szaleńcowi Assadowi w realizacji masakry setek tysięcy ludzi, a ponadto zarządził agresje na ratowników z ONZ (sic). Sprawiedliwości stało się zadość”.
 
 
Gersh Kuntzman
Wypowiedź Kuntzmana można zakwalifikować jako delirium, rzężenie pełne wściekłości i nie do pohamowania. Zaś czytelnicy, obdarzeni uchem wyczulonym na talmudyczne tony, z pewnością już zorientowali się w sprawie – Gersh Kuntzman, należy do wiadomej „kultury”.
Co więcej –  zabójstwo ambasadora Karłowa – skojarzyło się Kuntzman’owi z  „przypadkiem Ernsta vom Rath’a, niemieckiego, nazistowskiego dyplomaty przebywającego we Francji, który w roku 1938 został zastrzelony przez żydowskiego studenta”
 
 
Ernst vom Rath
Herschel Grynszpan
Gersh Kuntzman pisze:
„Podobnie jak Karłow – również Rath był oficjalną twarzą odbywającego się bestialstwa – w jego przypadku będącego ludobójstwem i antysemityzmem – oraz nadchodzącej światowej agresji Adolfa Hitlera. Czy Rath był niewinny? Z pewnością nie. Rath nie tylko poparł ciemiężenie Żydów – uznając je za rzecz konieczną dla rozwitu Niemiec – ale także stał u boku Hitlera i w żaden sposób nie próbował zatrzymać go, podczas gdy ten pochłaniał Europę”.
 
Kuntzman ujada dalej:
„Praca Karłowa w Turcji powinna była skupić się na łagodzeniu okrucieństw popełnianych przez Rosję w Syrii a także na rosyjskich wtargnięciach do samej Turcji (kłamstwo – bezczelne i bezwstydne, typowe dla „kultury”, do której należy autor artykułu). Tak więc zadaniem Karłowa było normalizowanie Putina”.
 
„Biorąc pod uwagę tę jego rolę – Karłow nie był dyplomatą, ale żołnierzem. Dlatego też, jego śmierć w galerii sztuki w Ankarze jest tym samym, czym śmierć podczas walk pod Aleppo. Również zabójca Karłowa był żołnierzem – zwróćcie uwagę na to, co piszę – nie był terrorystą ale żołnierzem. Terroryści mordują niewinnych ludzi podczas kiermaszów świątecznych albo uderzają samolotami w wieżowce. Żołnierze natomiast zabijają innych żołnierzy”.
 
Praktycznie rzecz biorąc, jest to podpis „Ysroel’a” pod zabójstwem Karłowa, razem z charakterystycznym dla niego talmudycznym samo-uniewinnieniem, mającym miejsce zawsze tam, gdzie „Ysroel” narusza jakiś filar europejskiego prawa powszechnego, tj. zasad cywilizacji łacińskiej. (…)
Właścicielem gazety, dla której pisze Gersh Kutzman jest Mortimer Zuckerman – bedący nie tylko żydowskim miliarderem i sponsorem Hillary Clinton, ale także osobnikiem, który co najmniej raz zorganizował tajne spotkanie amerykańkich prawników i bogaczy –  by razem zastanowić się nad tym, w jaki sposób  „śmierć kandydata na prezydenta USA mogłaby unieważnić wybory”  – tj. w jakim momencie śmierć Donalda Trumpa byłaby najskuteczniejsza by utrzymać przy władzy Baracka Obamę.
 
 
Mortimer Zuckerman
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
«Льготное передвижение калининградцев по Польше — заслуга Андрея Карлова»

karlow

КАЛИНИНГРАД, 21 Декабря 2016, 21:30 — REGNUM  Льготное передвижение жителей Калининградской области по северным воеводствам Польши стало реальностью благодаря дипломату Андрею Карлову. Об этом корреспонденту ИА REGNUM сообщил сегодня, 21 декабря, бывший консул в Познани, ныне глава Общественного совета при Агентстве по международным связям Калининградской области Юрий Рожков-Юрьевский.

«Андрей Геннадиевич участвовал в переговорах с Евросоюзом по выработке режима малого приграничного передвижения (МПП) на российско-польской границе, который успешно действовал в 2011—2016 гг., — сказал дипломат. — Именно Карлов продвигал инициативу расширения зоны действия МПП до 50 км, тогда как законы ЕС регламентировали только 30-километровую зону».

ИА REGNUM уточняет, что в 2011 году Андрей Карлов возглавлял консульский департамент МИД России. Послом в Турции он стал в 2013 году.

Корреспондент ИА REGNUM также отмечает, что на открытии фотовыставки за несколько минут до своей гибели Карлов произнес речь, в которой упомянул Калининград.

«Я путешествовал и на самолёте, и на поезде от Калининграда до Владивостока. В первом случае у меня на это уходило девять часов, во втором — девять дней. Я очень надеюсь, что эта фотовыставка позволит жителям этого славного города лучше понять Россию, может у кого-то появится желание посетить эти уголки в качестве туристов, увидеть все красоты России своими собственными глазами», — сказал посол. Он подчеркнул, что выставка «практически первое культурное событие в жизни Анкары после восстановления наших отношений».

Сегодня президент Владимир Путин присвоил звание Героя России (посмертно) Андрею Карлову.

Напомним, режим МПП был заморожен по инициативе Варшавы летом 2016 года. Внятных причин закрытия льготного взаимовыгодного приграничного передвижения от польских властей так и не поступило.

Подробности: https://regnum.ru/news/polit/2220544.html?t=1482345031 Любое использование материалов допускается только при наличии гиперссылки на ИА REGNUM.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklamy

8 Komentarzy

Filed under Polityka

8 responses to “Eskalacja zbrodni i prowokacji

 1. paziem

  ВАШИНГТОН, 19 дек — РИА Новости, Дмитрий Злодорев. Госдепартамент США в понедельник осудил нападение на посла России в Турции Андрея Карлова, который в результате был ранен.

  „Мы видели сообщения о нападении на российского посла в Турции Андрея Карлова. Мы осуждаем этот акт насилия, кто бы ни был его источником”, — заявил РИА Новости официальный представитель госдепартамента Джон Кирби.

  Он подчеркнул, что „в своих мыслях и молитвах мы находимся рядом с (Карловым) и его семьей”.

  za:https://ria.ru/world/20161219/1484016440.html

  Polubione przez 1 osoba

 2. julius

  Nie jest jasne, w jaki sposób Rosja może odpowiedzieć. Ale biorąc pod uwagę napięte stosunki między Ankarą i Moskwą w ciągu ostatniego roku, wieki historycznej rywalizacji i wrogości i zderzające się polityki zagraniczne w sprawie syryjskiej wojny domowej, istnieje kilka potencjalnych scenariuszy rozwoju sytuacji w najbliższej przyszłości.
  Rosyjscy hakerzy uderzą w Turcję.
  Już kruche stosunki między Rosją i Turcją mogą się rozpaść, co doprowadzi do ponownego nacisku ekonomicznego na Turcję.
  Zabójstwo zostanie wykorzystane jako pretekst do dalszych represji w stosunku do ugrupowań demokratycznych zarówno w Turcji i Rosji.
  Zawieszenie broni w Aleppo całowicie wykluczone.
  Rosja rozegra kurdyjską kartę.
  http://foreignpolicy.com/2016/12/19/five-things-to-worry-about-after-the-assassination-of-russias-ambassador-to-turkey/
  Nie można wykluczyć, że za zamachem stoi NATO które chce wbić klina między Rosję a Turcję.

  Polubione przez 2 ludzi

 3. julius

  1914 Sarajewo – WW1
  2016 Ankara – ?

  Polubione przez 1 osoba

 4. paziem

  Putin: Zabójstwo rosyjskiego ambasadora to prowokacja

  Rosyjski prezydent oświadczył, że zabójstwo rosyjskiego ambasadora w Turcji to prowokacja, mająca na celu zerwanie dobrych stosunków z Turcją i uregulowania sytuacji w Syrii.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201612194459992-putin-o-zabojstwie-rosyjskiego-ambasadora/

  Polubione przez 1 osoba

 5. paziem

  Celem zabójstwa rosyjskiego ambasadora w Turcji Andrieja Karłowa było podważenie procesu normalizacji stosunków Moskwy i Ankary – oznajmił szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201612204462174-Lawrow-cel-zabojstwa-ambasadora-Rosji-Ankara/

  Polubione przez 1 osoba

 6. paziem

  Rosja i Turcja nie powinny pozwolić organizatorom zabójstwa ambasadora Federacji Rosyjskiej w Ankarze Andrieja Karłowa zaszkodzić stosunkom między dwoma krajami, powiedział minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201612204463331-cavusoglu-karlow-zabojstwo/

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s