System podatkowy i architektura monetarna w służbie gospodarki polskiej

korreus

Projekt agendy spotkania Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych i Stowarzyszonych planowanej na drugą połowę stycznia w Krakowie lub Katowicach.

 

Biorąc pod uwagę aspekt prakseologiczny Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych zaprasza na „udeptaną ziemie” wszystkie organizacje (partie, stowarzyszenia, think-tanki) mające gotowe rozwiązania mieszczące się w formule „System podatkowy i architektura monetarna w służbie gospodarki polskiej”. Dyskusja nad konkurencyjnymi rozwiązaniami zdecydowanie intensywniej pobudza wyobraźnię.

Oczekujemy kompleksowego rozwiązania, takiego samochodu, który radziłby sobie na naszych polskich wertepach gospodarczych. Prezentowanie rozwiązań przyczynkarskich (części zamiennych) nas nie interesuje, choćby były od najlepszych wytwórców.

Celem spotkania będzie wypracowanie rekomendacji do „stanowiska uzgadnianego”.

Oto proponowana agenda spotkania:

1000-1030 Rejestracja uczestników, kawa, herbata

1030-1040 Otwarcie spotkania, omówienie celu, program

1040-1110 Temat 1. Propozycje działań w obszarze otoczenia instytucjonalnego gospodarki polskiej dla zwiększenia jej kapitału strukturalnego – 30 minut

 1. Wielostronne umowy wspólnie kontrolowane jako zaplecze instytucjonalne gospodarki samo-koordynującej się

 2. Spółka właścicielsko-pracownicza jako wzorcowy model partnerskiego modelu stosunków przemysłowych.

 3. Wsparcie państwa dla obniżenia egoizmu społecznego w przedsiębiorstwach i ocieplenia wizerunku polskiego przedsiębiorcy.

 4. Sprecyzowanie funkcji regulacyjnej i stymulującej podatku dochodowego.

 5. Poziom otwartości i przyzwolenia społecznego na zmiany prawa gospodarczego. Omówić punkty: 7, 9 i 10 ankiety

1110-1150 Temat 2. Zadania postawione przed architekturą monetarną i systemem podatkowym dla zwiększenia wzrostu PKB z polskiego kapitału finansowego – 40 minut.

 1. Ograniczenie strat jakie ponosi nasza gospodarka z tytułu narzuconej nam architektury monetarnej polegającej na kreacji oprocentowanego długu.

 2. Zwiększenie polskiego kapitału finansowego w gospodarcze, ograniczenie wypływu środków z tytułu dywidend od zagranicznego kapitału.

 3. Omówić zjawiska tzw. „luksemburskiej optymalizacji podatkowej”.

 4. Omówić straty budżetu z tytułu przepływów transgranicznych towarów i usług pomiędzy firmami matkami a firmami córkami.

 5. Obniżenie progu inicjatywy gospodarczej poprzez radykalne podniesienie kwoty wolnej.

 6. Poziom otwartości i przyzwolenia społecznego na propozycję zmiany architektury monetarnej i systemu podatkowego. Omówić punkty: 1, 2, 3, 4, 8 ankiety

1150–1220 Przerwa kawowa.

1220– 450 Dyskusja nad kompleksowymi rozwiązaniami

 1. Propozycja autorska z „Filarów państwowości naszej” – 30 minut.

  1. System bankowy: formuły emisyjne, zasady rozproszenia emisji do gospodarki, operacje dostrajające i aprecjacyjne, wariant z pieniądzem komplementarnym, nacjonalizacja emisji dokonanej na poczet długu, rozwiązania dla okresu przejściowego, zmiany legislacyjne.

  2. System podatkowy: pozafiskalne funkcje oraz istota „inteligentnego podatku dochodowego”, warunki w których podatek dochodowy mógłby być zastąpiony prostym podatkiem o formule taryfowej, podatek obrotowy jako sposób opodatkowania transakcji dla których państwo polskie nie może kontrolować ani dochodu lub obrotu w „legalnych” transakcjach transgranicznych,

  3. Pytania do autora – 15 minut

 2. Propozycja autorska 2 (intensywnie poszukujemy konkurencji z kompleksowym rozwiązaniem.) – 30 minut

  1. System bankowy: …………..

  2. System podatkowy:…………

  3. Pytania do autora – 15 minut

 3. Dyskusja, ocena rozwiązań pod kontem stawianych wymogów – 60 minut

1450–1510 Przyjęcie rekomendacji do „stanowiska uzgadnianego”– 20 minut

1510–Zakończenie spotkania

Kontakt:

email – korreus@korreus.pl

strona: www.korreus.pl

za:http://nikander.neon24.pl/post/135803,to-sie-musi-utrzec

 

Reklamy

12 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

12 responses to “System podatkowy i architektura monetarna w służbie gospodarki polskiej

 1. zydozerca

  Ministerstwo Finansów i Narodowy Bank Polski (NBP) wystąpili do Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) o odnowienie elastycznej linii kredytowej (flexible credit line – FCL), która wygasa w styczniu 2017 r., podał resort finansów. Nowa linia będzie o połowę mniejsza od obecnej i wyniesie ok. 8,3 mld euro.
  „19 grudnia br. Polska wysłała wniosek do Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) o odnowienie dostępu do Elastycznej Linii Kredytowej (FCL) od połowy stycznia 2017 r., po wygaśnięciu obecnej umowy. Wniosek podpisali wspólnie wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński” – czytamy w komunikacie.

  Polubienie

 2. pablo

  „Precz z komuną”

  Maszerują narodowcy i krzyczą: „Precz z komuną”. Manifestuje KOD, transparenty głoszą: „Precz z komuną”. W Sejmie opozycja skanduje: „Precz z komuną”. Partia rządząca wygrała wybory, obiecując, że się rozprawi z komuną.

  Trudno wymagać od posła Piotrowicza, żeby na zasadzie wyjątku powstrzymał się od wznoszenia okrzyku „Precz z komuną”.

  To najlepsze, co może odpowiedzieć na zarzuty. Ta walka z komuną musi dawać niesamowitą rozkosz, skoro ćwierć wieku za mato, żeby ją przerwać. Przewidywałem to i zdaje mi się, że pisałem, iż Solidarność będzie walczyć z komuną tak długo, jak długo będzie istnieć nie komuna, ale Solidarność…

  czytaj http://www.mysl-polska.pl/1102

  Polubienie

 3. Metro

  Pan Kamycki wykonuje całkiem dobrą robotę. Oczywiście czasami błądzi (a kto nie błądzi?) na przykład wtedy, gdy pyta bankstera Morawieckiego o zdanie. Jaką opinię będzie miał żydowski oligarcha? A co to nas obchodzi?
  Mi się zdaje że powyższe kwestie nie są wcale najważniejsze. Ba, nie są istotne.

  Jeśli p. Kamycki rzeczywiście rozumie rzeczy, których inni nawet nie widzą, to powinien, moim zdaniem, zacząć od początku. A początek widzę tutaj: Jakie są cechy polskiego narodu? Jak ma żyć polski naród, blokach czy w domach? Jaką mamy gospodarkę prowadzić? Z jakiego źródła ma osiągać dochody polska rodzina? Ile osób w rodzinie ma pracować zarobkowo dla jej utrzymania? Co mamy zrobić z żydami, jak ułożyć z nimi stosunki? Do czego żydzi mogą być przydatni?

  Krótko mówiąc, chodzi o pytania podstawowe. Jeśli odpowiemy sobie na nie, to odpowiedzi na pytania dotyczące systemu podatkowego czy podobnych pierdół, będą łatwe, proste i przyjemne. Będzie to tylko implementacja pewnej całościowej spójnej koncepcji. Tak jak w PRL system podatkowy był logiczny, był realizacją pewnej koncepcji społecznej, tak samo teraz powinniśmy teraz przystąpić do opracowania nowego systemu. System podatkowy jest tylko jego małą częścią.

  Polubione przez 1 osoba

 4. zydozerca

  Polska gnije. A skala absurdów, zaniechań i deprawacji władzy narasta z każdym dniem
  opublikowano: 29 października 2012 Wpolityce.pl
  Janusz Szewczak ,doradca G.Biereckiego od SKOKów
  Powoli przekraczamy progi absurdu i deprawacji władzy, jako państwo coraz dalej odbiegamy od normalności. Poziom spustoszenia i paranoi, nie tylko ekonomicznej i prawnej, zidiocenia, pogardy władzy i jej instytucji dla zwykłego obywatela osiąga już rozmiary katastrofy społecznej.
  Polskie państwo i jego instytucje w tym zwłaszcza policja, wymiar sprawiedliwości, ZUS, urzędy skarbowe, służba zdrowia, ministerstwa, PKP …dopuszczają się takich wyczynów i wynaturzeń, że co nieco jeszcze myślącym jeżą się włosy na głowie i cierpnie skóra.
  Opis relacji pomiędzy światem przestępczym, polityką i biznesem, który wyłania się z zeznań Andrzeja Czyżewskiego czy Grzegorza Wieczerzaka może budzić przerażenie. Wynika z niego, że wszelkie instytucje są tylko fasadą, a tak naprawdę rządzi nieformalny układ mafijny. Za nim stoją jeszcze bardziej brudne interesy służb specjalnych. Wszyscy razem mają tworzyć przestępcze „grupy trzymające władze”.
  Chronologia zdarzeñ :
  wizyta połowy rządu PiS w Izraelu po dyspozycje/instrukcje
  wizyta w Wlk Brytanii
  wizyta w Szwecji
  wizyta w Berlinie
  CIAMAJDAN
  propozycja patroli policji z żandarmerią wojskową
  propozycja stanu wyjątkowego – KOD się nie poddaje i sterowane zamachy dookoła

  Polubienie

 5. zydozerca

  Wojewoda mazowiecki montuje bramki w stołecznym ratuszu – dotychczasowa ochrona złodziejom już nie wystarcza !
  Mafię bufetowej na taczkach z gnojem wywieźć po kolei do pierdla –
  ganiać po celach na golasa,niech się nauczy przestrzegać zasad !
  I tak cię suko dopadnę i przerobię na karmę dla psów/kotów !!!

  Polubienie

 6. zydozerca

  wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera
  dot.instalacji bramek w stołecznym ratuszu dla wzmocnienia ochrony mafii złodziejskiej na czele z bufetową
  Zamiast ścigać i karać złodziei żydo-PIS jak widać woli ich wspierać – proszę wobec tego aby członkowie tej partii z własnej kieszeni fundowali prezenty członkom opozycji w podzięce za miliardowe przekręty i wspólne okradanie podatników pod dyktando parchów ,którym włazicie w d. bez mydła.
  Na froncie walki z CIAmajdan-em jesteście równie skuteczni jak w zwalczaniu bezprawia i rozliczaniu afer -żadne bramki nie przeszkodzą k.wy  powiesić za ogon !

  Polubienie

 7. zydozerca

  Opublikowane ostatnio wyniki badań EHCI, czyli niezależnego rankingu oceniającego poziom służby zdrowia w różnych krajach, nie są dla Polski korzystne. Znaleźliśmy się na przedostatnim miejscu.
  Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia (Euro Health Consumer Index) to ranking, w którym zgłoszone do niego państwa oceniane są pod kątem sześciu kategorii. Kryteria to: profilaktyka, prawa pacjenta, czas oczekiwania na leczenie, skuteczność leczenia, zakres i dostępność oferowanych usług oraz dostęp do środków farmaceutycznych. Na podstawie oceny tych kategorii przyznawane są punkty, a ich maksymalna liczba to 1000. W tegorocznym rankingu oceniano 35 państw.
  O sprawie informuje portal medonet.pl. Według jego informacji Polska otrzymała w badaniu zaledwie 523 punkty. Gorsza była tylko Czarmogóra. Liderami zestawienia są Holandia (916 punktów), Szwajcaria (894 punkty) i Norwegia (854 punkty). Holandia jest na pierwszym miejscu w czterech kategoriach. Chodzi o prawa pacjenta, skuteczność leczenia, zakres oferowanych usług oraz dostępność do środków farmaceutycznych.
  Źródło: NowyObywatel.pl

  Jak wynika z danych firmy IMS Health, Polacy dopłacają do leków najwięcej w Europie. Osiągnęliśmy niespotykany dotychczas poziom średniej odpłatności za leki refundowane – 40,3 proc.
  Zgodnie ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) przekroczenie poziomu 40 proc. oznacza już poważne ograniczenia w dostępności leków – informuje Onet.pl
  Sytuację polskich pacjentów pogarsza jeszcze fakt, iż Polacy zarabiają znacznie mniej, niż obywatele krajów „starej” UE. Tymczasem znacznie bogatsi od nas Holendrzy za leki na receptę nie płacą w ogóle, niemieccy pacjenci większość specyfików kupują za 10 proc. ceny, a emeryci i renciści w pogrążonej w kryzysie Hiszpanii otrzymują leki za darmo.

  Polubienie

 8. zydozerca

  wgospodarce.pl
  Balcerowicz powinien oddać Polakom 40 mld złotych
  opublikowano: 15 grudnia 2016 roku, 9:21 | autor: Janusz Szewczak |

  Polubienie

 9. zydozerca

  HORROR W INDIACH POD DYKTANDO ŻYDOBANKSTERII =
  PO GRABIEŻY PIENIĘDZY NA NIESPOTYKANĄ SKALĘ POD PRETEKSTEM WYMIANY GOTÓWKI A W RZECZYWISTOŚCI JEJ WYCOFYWANIA Z OBIEGU I ZASTĘPOWANIA PLASTIKIEM
  ZBRODNIARZ NARENDRA MODI ZAPOWIADA KONFISKATĘ ZŁOTA ,BIŻUTERII,ITP. WYZNACZAJĄC LIMITY DOZWOLONEGO POSIADANIA
  TJ. 1 KG MĘŻCZYZNA,PÓŁ KILO MĘŻATKA,ĆWIERĆ KILO PANNA
  RESZTA W KAŻDEJ CHWILI MOŻE ZOSTAĆ SKONFISKOWANA PRZEZ RZĄDZĄCĄ MAFIĘ BANDYTÓW !
  DO ROZKRADZENIA 20 TON ZŁOTA W POSIADANIU HINDUSÓW
  Indien: Nach Bargeldreform wird Goldbesitz eingeschränkt
  .Ab sofort darf jeder verheiratete Mann nur mehr 1.000 Gramm Gold besitzen, jede verheiratete Frau 500 Gramm Gold und jede unverheiratete Frau 250 Gramm. Darüber hinaus gehender Goldbesitz wird als illegal eingestuft und kann jederzeit beschlagnahmt werden. Lediglich Goldschmuck, der vererbt werden kann, ist von diesen strengen Beschränkungen ausgenommen.

  Inder besitzen privat 20.000 Tonnen Gold

  India Confiscates Gold, Even Jewelry, In Raids On Hidden Money
  by Tyler Durden, Zero Hedge.com
  Dec 8, 2016

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s