Bandyckie media bandyckich reżimów

jewtv

Żydowskie odwracanie kota ogonem

 

Oto przykład żydowskiej retoryki w żydowskiej gadzinówce Michnika vel Szechtera, potomka Żydów z Ukrainy.

Dziennikarza posługującego się ową kabalistyczną retoryką – opowiadana historia musi być dobra dla opowiadającego – należy określić jednym słowem, którego publicznie używać nie wypada.

 

Znalezione obrazy dla zapytania robert stefanicki autor poniższych fragmentów: Robert Stefanicki

Asadowi ochronę daje pozbawiona skrupułów Rosja, ale odpowiedzialność spada też na Amerykę, która wobec tragedii Syryjczyków przyjęła postawę zdystansowaną, nawet kiedy reżim z Damaszku użył broni chemicznej, nawet kiedy w Syrii pojawiła się rosyjska armia.”

„Czy Baszar al-Asad, który utrzymał się przy władzy kosztem zniszczenia kraju, wygnania połowy narodu i śmierci 300 tys. osób, naprawdę czuje się wygrany?”

„To dzięki rosyjskiemu lotnictwu i komandosom siły opozycji wyparto z Aleppo, to Rosjanie negocjują z przedstawicielami rebeliantów w Stambule warunki kapitulacji, to od Kremla zależy, czy w danym dniu odbędzie się ewakuacja cywilów, czy nie.”

za: „Wojnę w Syrii wygrał Putin”http://wyborcza.pl/

Znalezione obrazy dla zapytania żydowskie kłamstwa

 

Dariusz Kosiur

______________________________

Oto kim są „cywile” proszący z Aleppo o pomoc!

autor: RAM

za: http://ram.neon24.pl/post/135767,oto-kim-sa-cywile-proszacy-z-aleppo-o-pomoc

„W oblężonym Aleppo znajdowało się wielu cywilów, ale nade wszystko była tam Al Nusra. Dwa miesiące temu, Staffan de Mistura – specjalny wysłannik sekretarza generalnego ONZ ds. Syrii – zaapelował do terrorystów by opuścili Aleppo”.

Prośby o pomoc z Aleppo
 
Aleppo, le richieste di aiuto dei civili
 Matteo Carnieletto      18 grudzień 2016     tłum. RAM
 
 Liczne prośby – zablokowanych przez rosyjskie i syryjskie bombardowania – cywilów z Aleppo obiegły glob ziemski.
„Cywile” z Aleppo
 Przyjrzyjmy się im.
Video realizowane są bezpośrednio z pierwszej linii frontu, zawierają ujęcia typu  close shot,  zrobione smartphonem – i są mixem adrenaliny i strachu. Na nich pojawia się twarz  Liny Shamy w brązowej islamskiej chuście. Lina ma 26 lat i nosi duże okulary, podobnie jak wielu jej rówieśników na Zachodzie.
 Podczas swego apelu Lina Shamy mówi:  „Zwracam się do wszystkich, którzą są w stanie usłyszeć mnie – w Aleppo odbywa się ludobójstwo. To, co widzicie, może być moim ostatnim video”.

 Zainteresujmy się kim jest  Lina Shamy?
Lina założyła konto na Twitter’ze we wrześniu 2012 i używała go do gorliwego uprawiania propagandy na rzecz najrozmaitszych organizacji należących do świata syryjskich rebeliantów – ponadto, nie tylko tych rzekomo „umiarkowanych”, ale również bardzo często na rzecz grup radykalnych, takich jak  Jaysh al-Islam (Armia Islamu).
 
Jaysh al-Islam
 26 grudnia 2015 – zaraz po śmierci Zaharan’a Alloush’a – leadera ugrupowania Jaysh al-Islam – Lina Shamy zmieniła okładkę na Facebook-u, wybierając na nią zdjęcie twarzy martwego Allousha.

Zaharan Alloush
Zaharan Alloush na okładce strony facebook-wej Liny Shamy.
 Tego samego 26 grudnia, Lina przetweetowała post gloryfikujący grupę Jaysh al-Islam i deklarujący lojalność w stosunku do niej. Odnośnie samego Zaharana Alloush’a, należy przypomnieć, że wielokrotnie wyrażał uznanie dla Osamy bin Ladena i „braci” należących do Al Nusry. W kilku przypadkach, Alloush użył cywilów jako żywych tarcz.
Wszystko co powyżej to drobne poszlaki ukazujące – wszystkim tym, którzy do tej pory mieliby jeszcze jakieś wątpliwości – format ludzi grawitujących wokół tzw. „umiarkowanych opozycjonistów”.
 Następnym osobnikiem wysyłającym filmy z oblężonego Aleppo jest  Bilal Abdul Kareem, dziennikarz i video-maker amerykański, który przeniósł się do Syrii. Jego życiorys jest dość szczególny. Urodził się w roku 1970 w USA, w stanie New York. Jako chłopiec był modelem dla innych – grał w baseball a w niedzielę był ministrantem. W szkole wyróżniał zdolnościami  oratorskimi i wygrywał nawet nagrody na tym polu. Posiadanie tego rodzaju  umiejętności stało się punktem zwrotnym dla Bilala. Uzmysłowił sobie że jest w posiadaniu sporego potencjału, jak chodzi o komunikatywność i postanowił wypróbować swe siły w show-biznesie. W roku 1997 nadeszły dla niego radykalne zmiany.
Zamieszkał  w okolicach meczetu na Brooklynie i tam właśnie po raz pierwszy poczuł „powołanie ” do islamu. Obserwował muzułmanów idących na modlitwy, czytał Koran i w końcu „nawrócił się” na Islam. Zapragnął także nauczyć się języka arabskiego i zaczął uczęszczać na jego kursy. W celu dalszego doskonalenia posługiwania się arabskim –  Kareem przeniósł się do najpierw do Sudanu a następnie do Egiptu, gdzie spotykał Yassera, swego wielkiego przyjaciela (którego nazwisko nie pozostaje jednak ujawnione).
 W roku 2012 – wskutek zaistniałych tarć pomiędzy nim i jedną z telewizji arabskich – Kareem przeniósł się do Syrii, aby jak zadeklarował:  „opisywać opór walczących przeciwko Assadowi”.

Kareem sprecyzował:  „O co chodzi mujaheddinom – zrozumiałem podczas realizacji mojego reportażu – ‚Torture agreement’  w Libii, po upadku Khadaffi’ego. To w Libii spotkałem najrozmaitszych bojowników islamskich, którzy pragnęli wprowadzenia praw islamu. Byłem także ciekaw, jak wyglądają walki w Syrii. Dlatego postanowiłem tam pojechać i opisywać, wszystko to, co ma tam miejsce”.

Kareem zrealizował szereg filmów dokumentalnych dla Channel 4, BBC i Skynews.
 Bilal Abdul Kareem
 Wśród rebeliantów Kareem spotkał również  Abu Firas’a al-Suri, rzecznika Al Nusry, zabitego przez Amerykanów 3 kwietnia 2016 w syryjskiej prowincji Idlib. Wywiad Kareema z al-Suri składa się z 3 części.
 Abu Firas al-Suri
 Można więc wywnioskować, że  Bilal Abdul Kareem jest bardziej aktywistą niż dziennikarzem, co zresztą widać oglądając video, zrealizowane przez niego dla  On the Ground News – strony internetowej, dla której pracuje.
 Podczas 6-minutowego filmu, Kareem usilnie apeluje do mass-mediów tureckich, saudyjskich i katarskich by nagłaśniały oblężenie Aleppo. Również w tym przypadku – nie sprawia wrażenia bycia bezstronnym dziennikarzem, ale aktywistą prorebelianckim.
 Wśród osób, które pojawiają się na video z Aleppo, znajduje sie także Abdulkafi al-Hamdu (nick na Twitter’ze – Mr. Alhamdo)

 Abdulkafi al-Hamdu
 Również i tutaj, nie mamy do czynienia ze zwykłym cywilem, ale z aktywistą, uprawiającym swą działalność przy pomocy mass-mediów (al-Hamdu jest z zawodu nauczycielem).
Chociaż założył konto na Twitter’ze jedynie około 2 miesięcy temu – jest dziś jego „gwiazdą” i udziela wywiadów takim mediom jak  Al Jazeera, Cbc czy Independent. Jednym słowem – gdy chodzi o zrozumienie tego, co dzieje się we wschodniej części Aleppo – to Abdulkafi al – Hamdu jest punktem odniesienia dla mediów tak zachodnich jak i arabskich.
 
Czwartą i ostatnią osobą, spopularyzowaną poprzez video z Aleppo, krążące w Internecie jest Ismail Alabdullah.

 Ismail Alabdullah
Alabdullah jest prawdopodobnie łatwo rozpoznawalny, ponieważ jest jednym ze sławniejszych „białych kasków”. Jego profil ma 9 000 follower, a jego ostatnie video zostało przetweetowane ponad 1000 razy.
To ci przedstawieni powyżej są „cywilami” z Aleppo, których pokazały mass-media. Te same mass-media, które zadecydowały o tym, by nie pokazywać mieszkańców Aleppo świętujących wyzwolenie miasta na jego ulicach. W oblężonym Aleppo znajdowało się wielu cywilów, ale nade wszystko była tam Al Nusra.

Dwa miesiące temu Staffan de Mistura, specjalny wysłannik sekretarza generalnego ONZ ds. Syrii – zaapelował do terrorystów by opuścili Aleppo.

Apel Staffan’a de Mistury:
Wypowiadając się, de Mistura użył bardzo twardych słów. Powiedział:  „Zaledwie tysiąc was – zadecyduje o losie 275 000 cywilów”.
Słowa, które zostały bez echa i które wszyscy wydają się dziś zupełnie nie pamiętać.
 ***
Cała prawda o „Białych Kaskach” w Syrii
 _______
 Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
____________________

Reklamy

1 komentarz

Filed under Polityka

One response to “Bandyckie media bandyckich reżimów

  1. julius

    Piotr Kadlcik, a former president of the Union of Jewish Communities in Poland, told JTA that he hoped the newly elected ruling party “will not forget the heritage of the late president Lech Kaczynski — a friend of the Jews and Israel,”
    Jarosław od lat podąża drogą brata i przyjaźń z żydami rozkwita. Dla wszelkiej maści żydów, szabesgojów, chrześcijańskich syjonistów, ogłupionych katolików może być w ich mniemaniu dobrym graczem politycznym który umiejętnie rozgrywa opozycję zresztą też żydowskiego przywództwa. Niestety boli tylko to, że polscy aryjscy politycy nie mają żadnego wpływu aby się przeciwstawić jego gierkom i na ogłupiony żydowskimi bredniami elektorat.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s