Polska-Rosja. Co przyniesie 2017 rok w naszych stosunkach?

polska-rosja

Bez wątpienia rok 2016 w stosunkach polsko-rosyjskich można nazwać rokiem destrukcyjnym.

Zresztą, można to było przewidzieć już w momencie, gdy prezydentem Polski został Duda, a zwycięstwo w wyborach parlamentarnych w Polsce odniosła partia Kaczyńskiego. Już wtedy napisałem, że Kaczyński i jego towarzysze będą szukać w stosunkach polsko-rosyjskich tych obszarów, które można by jeszcze zepsuć. Udało im się.
Bodajże najbardziej destrukcyjnym momentem w 2016 roku, w naszych relacjach było „zawieszenie” Małego Ruchu Granicznego z obwodem Kaliningradzkim. Należało się tego spodziewać w związku z tym, że projekt MRG był projektem politycznym a nie ekonomicznym, który, zresztą, nie spełnił pokładanych w nim nadziei Zachodu.

Na tle tego posunięcia, bardzo interesująco wygląda obietnica rządu obwodu Kaliningradzkiego o wprowadzeniu elektronicznych wiz dla obcokrajowców. Gdy to znaczne uproszczenie wejdzie w życie, stanie się to swoistą rewolucją dla obwodu i całej Rosji.
Pożywiom-uwidim.

Istnieje wiele dziedzin, w których rząd Polski wykazał szczególną pomysłowość, w niszczeniu i tak już złych stosunków z Moskwą.
Wojna z własną historią lub, inaczej mówiąc, niszczenie pomników, instalacja amerykańskich systemów obrony przeciwrakietowej w pobliżu granicy z obwodem Kaliningradzkim, amerykańscy żołnierze w Elblągu, Orzyszu i Bóg wie gdzie jeszcze, antyrosyjski PR w przestrzeni medialnej Polski – przykłady złych chęci można by tu jeszcze mnożyć
Jednak chciałbym zadać pytanie: co dalej? Co przyniesie nam nowy 2017 rok, w stosunkach polsko-rosyjskich?

O przywróceniu MRG proponuję wszystkim zapomnieć. Co najmniej do 2019 roku, wtedy właśnie w Polsce odbędą się kolejne wybory, które, być może, podkreślam, być może zakończą rządy partii PiS.

Wybór nowego prezydenta USA Trumpa (nawet jeśli ten zacznie wcielać w życie swoje obietnice kolejnego resetu z Federacją Rosyjską) zmieni niewiele.
Dlaczego?

A dlatego, że nie po to Zachód wkładał swoje pieniądze, szkolił „polskich” polityków, wysyłał swoich agentów do polskiego MSZ, by Polska przyjaźniła się z Rosją.
Bardzo ciekawa w tym wszystkim jest postawa Niemiec, które historycznie związane są z Rosją (i nie tylko złą historią: 1945 roku)
Niemcy w prawdziwie mistrzowski sposób, z jednej strony, są strategicznym partnerem Rosji w UE, a z drugiej strony, realizują swoją własną politykę zagraniczną.
Do tego właśnie używają, powiedzmy to otwarcie, swoich łańcuchowych psów – polityków z Warszawy, którzy jak to psy, za odpowiednią pochwałę, gotowi są szczekać na każdego, a jeśli to będzie konieczne, – być może i ugryźć.

Aby mnie nie oskarżono o gołosłowność, podam przykład.
Donald Tusk – zagorzały orędownik antyrosyjskich sankcji, pomocy Ukrainie i wszystkiego, o co go poprosi frau Angela. Tusk to przykład sukcesu dla polskich emigrantów. Jego wynagrodzenie w UE to 100 tysięcy złotych miesięcznie! Za takie pieniądze… czego się nie zrobi za takie pieniądze?
Do tego dodajmy obecność niemieckich mediów w Polsce. Małych i dużych. Ktoś zada pytanie, po co niemcom „Gazeta Pomorska” czy „Gazeta Olsztyńska”?
90% regionalnych mediów w Polsce, to media niemieckie (Passauer Verlag, jako jeden z przykładów) O dużych mediach nawet nie wspomnę (Onet.pl firma Axel Springer AG)

Właśnie dla tych niemieckich mediów, działających w Polsce, dzień bez szczucia Polaków przeciwko Rosji, to dzień stracony.
Po co Niemcy to robią? A po to właśnie, by wzmocnić swój strategiczny sojusz z Rosją. Jak to bywa w polityce, oprócz marchewki potrzebny jest również kij. Tym niemieckim kijem na Rosje ma być właśnie Polska.

Ponadto, wykorzystując Polskę (i nie tylko) jako kij na Rosję , Niemcy bardzo skutecznie pozbawiają Polaków dostępu do rosyjskich rynków.
I o to waśnie tu chodzi
Na podstawie wyżej napisanego, nie przewiduję w 2017 roku, jakichś istotnych zmian w polskiej polityce w stosunku do Rosji.
A tak nawiasem mówiąc, odnoszę wrażenie, że Moskwa od dawna „dała sobie spokój” z Polską i z jej obłąkanymi „politykami”.

Rok 2017, jeśli w życie wejdą ułatwienia wizowe dla cudzoziemców, przyjeżdżających do obwodu Kaliningradzkiego, będzie rokiem przełomowym dla wizerunku Rosji za granica. Nic tak nie niszczy stereotypów, jak możliwość naocznego przekonania się o tym, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Tomasz Omański

za:http://www.polska-kaliningrad.ru/pl/home/27-polish/wiadomosci/7295-polska-rosja-2016-co-przyniesie-nam-2017-rok-we-wzajemnych-stosunkach

Reklamy

20 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

20 responses to “Polska-Rosja. Co przyniesie 2017 rok w naszych stosunkach?

 1. slawek

  Zbudujmy nowy konserwatywny świat

  „Zwycięstwo Trumpa wszystko zmieniło. Okazało się, że są dwie Ameryki: globalistyczna i amerykańska. Ta amerykańska powinna być naszym sojusznikiem, bo mamy wspólnych wrogów: liberałów, transnarodowe korporacje, globalistów, postmodernistów, zwolenników otwartego społeczeństwa, Sorosa…” – mówi Aleksander Dugin w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”….
  http://www.mysl-polska.pl/1108

  Polubienie

 2. slawek

  Hej na koń, lance w dłoń, Moskala goń, goń, goń!

  Walka pod przykrywką: „Rosja nam zagraża”, była i jest prowadzona, zarówno przez poprzedni rząd (PO+PSL), jak i obecny (PiS), na wielu frontach a stosunki polsko-rosyjskie są najgorsze od 1989r. Mijający rok był destruktywny w stosunkach Polski a Rosji, cechowały go niebezpieczne prowokacje: wojskowe, dyplomatyczne, polityczne, gospodarcze i turystyczne, historyczno-kulturalne i medialne. Dla Polaków i organizacji społeczno-politycznych o pozytywnym stosunku do Rosji, miniony rok upłynął pod znakiem szykan z aresztowaniami włącznie (casus Mateusza Piskorskiego, lidera partii „Zmiana”).

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/201612264473269-Hej-na-kon-lance-w-dlon-Moskala-gon-gon-gon/

  Polubione przez 1 osoba

 3. slawek

  Prezydent Czech Milosz Zeman sprzeciwia się próbom cenzurowania Internetu. W związku z planami powołania do życia centrum mającego zwalczać dezinformację w przestrzeni cybernetycznej…

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/201612284516101-milosz-zeman-cenzura-internet/

  Polubienie

 4. zydozerca

  ..przyniesie pogorszenie – blokada gazociągu Opal,ataki na rosyjskie samoloty i obywateli, ujadanie nakręconych żydowskich ciot ,rosnącą w oczach kryminalizację rządzących zwł. UE z USA -dopóki politycy nie pozdychają jak muchy w prawdziwych ,a nie wyreżyserowanych przez siebie zamachach,będą się panoszyć coraz bezczelniej

  Europe Proposes Confiscating Gold In Crackdown On „Terrorist Financing”
  by Tyler Durden -Zero hedge
  Dec 27, 2016
  Hot on the heels of China gold import restrictions, and India’s demonetization and gold confiscations, The European Commission proposed tightening controls on cash and precious metals transfers from outside the EU under the guise of shutting down one route for funding of militant attacks on the continent, following the Berlin Christmas attack.

  Komisja Europejska w ramach walki z dofinansowywaniem terrorystów ma zamiar wzorując się na Chinach i Indiach zacząć kontrolować obieg ,a następnie zacząć konfiskować złoto i gotówkę – od małych sum po coraz większe – oczywiście powołując się na zagrożenia ze strony muzułmańskich ekstremistów i w trosce o bezpieczeństwo obywateli.

  Polubienie

 5. konik

  Umiar w jedzeniu i piciu, celibat, pokora, ubóstwo, skromność, służebność, dobroć, spolegliwość, to tylko niektóre cechy doktryny i ślubów kapłańskich.

  Polubienie

 6. zydozerca

  Ch..j,dupa i kanalii kupa .
  To już nie jest wybryk polityczny zdesperowanego posła czy grupy posłów. To jest zaplanowane i zorganizowane działanie 132 posłów PO, 31 posłów N i 16 posłów PSL. 179 posłów z trzech różnych partii opozycyjnych zdecydowało się uniemożliwić, z użyciem siły fizycznej i deptaniem wszelkich norm etycznych i prawnych, uchwalenie najważniejszej corocznej ustawy, jaką jest ustawa budżetowa. Chcą bowiem doprowadzić do paraliżu politycznego państwa, wymuszając wcześniejsze wybory parlamentarne lub przynajmniej trwały chaos na scenie politycznej. Chcą bowiem wrócić do władzy. Ich osobisty, rodzinny i partyjny interes jest wszystkim, a reszta jest niczym. A ich osobista i partyjna pycha, buta oraz całkowite poczucie bezkarności, nie daje się już ukryć nawet w wypowiedziach ich liderów.

  Czegoś takiego nie było w historii współczesnego parlamentaryzmu w cywilizowanych państwach. Polski system polityczny stanął pod własną ścianą i nawet jeśli się spod niej cofnie, to ściana już zostanie. Ta sytuacja pokazała jakość 179 polskich posłów: jakość intelektualną, ideową, etyczną i osobowościową. Tą jakością jest poziom hołoty: intelektualnej, ideowej, etycznej i osobowościowej. Hołoty, czyli zbiorowości pozbawionej w swej masie podstawowych kulturowych wartości i norm w życiu społecznym, a której synonimami w języku polskim są dzicz, męty, motłoch, tłuszcza, pospólstwo czy tałatajstwo.
  wojciech błasiak

  Polubienie

 7. stycznik

  WPS ładnie to tak kasować moje komentarze?
  Niedość, że was promuje na YT to wy w podziekowaniu usuwacie komentarze. A w DUPIE z wami. Odpinam się od was RSS.

  Polubienie

  • paziem

   Decyzja należy do piszącego, ale piszącego na temat, a nie praktykującego wszechobecną w internecie filozofię śmietnika.

   Polubienie

  • Robert

   Szef WPS bardzo dobrze robi ,że czyści śmietnik .Podany jest temat piszcie na temat a nie wklejacie tu z żydomediów jakieś głupoty i piszecie bzdury nie związane z tematem .
   WPS to nie jest burdel .

   Polubienie

  • Robert

   Cruce dobrze ci radzę nie pij tyle wódki bo zamiast żydów w Rosji zobaczysz tam białe myszki i Kiepskiego z Pazdziochem zamiast Putina na Kremu .
   a propo : jakie zioła palisz ? indyjskie ?

   Polubienie

 8. zydozerca

  CHÓR WUJÓW ŻYDOWSKICH ZE ZŁODZIEJSKIEJ TROSKI PRZEOBRAZIŁ MEDIA W BIG BURDEL DZIADOWSKI i ZAMIENIŁ PAŃSTWO W POLIGON NATO-WSKI;
  KU..WY Z AGENTAMI SKRZYŻOWAŁ Z ŻYDAMI,BY PO ZMIANIE NAZWISK BŁĄDZIŁY STADAMI;
  DO HANDLU BREDNIAMI RUSZA WIĘC OD RANA EKIPA PROSTYTUT W G..WNACH UTYTŁANA,PRZEZ ŻYDÓW/ KLER/ PARTIĘ NON-STOP ODMÓŻDŻANA, ŚCIERWO I PADLINA Z PÓŁMÓZGIEM TUMANA ;
  AGENT,ZDRAJCA,ZŁODZIEJ,KANALIA,SYN KATA,DEWOT Z ZCHN-u :
  U NAS KAŻDA SZMATA ;
  LEMINGI=PRZYGŁUPY,OBCIACH I ZAKAŁA,
  LIZUS, SŁUGUS,LOKAJ,ZDZIRA I POCZWARA :
  KATODEBIL,JEŁOP,CYNIK,KŁAMCA,MENDA,
  MATOŁ,OSIOŁ,ZRZĘDA,ŻYDOWSKA PRZYBŁĘDA
  WATAHA PROSTYTUT W TOWARZYSTWIE KLERU =WAŁKONI,CIOT ŻYDÓW ŻYJĄCYCH Z FRAJERÓW OD RANA DO NOCY+ SOBOTY,NIEDZIELE OFERUJE SWOŁOCZ W PROPAGANDY DZIELE –
  UKRAIŃSKICH ŻYDÓW,AGENTÓW BEZPIEKI,CIA,MOSSADU,STASI,MI + KALEKI
  /STOL..MAN,SZCZYNUKOWICZ,KALKSTEIN,TU..K,ROS..OWSKI ,BAL..EROWICZ,BE..KA,BU..EK,LEW..NDOWSKI, SIKO..KI,RO..ATI,,MACI..R,WASZ…YKOWSKI,
  MIL..R ,MORA..ECKI,KID..WA,BOR..WSKI
  BIEL..CKI,WA..ĘSA, B..NI,PET…U ,SZCZ..REK, OL..CHOWSKI,SZE..HTER,K..WAL,NIE..IOŁ,JUR..K,
  -DO NATYCHMIASTOWEJ ROZWAŁKI POD MUREK !!!

  NA SWYCH TAJNYCH KONTACH W PODATKOWYCH RAJACH PRZECHOWUJĄ SKRYCIE DOWODY ODDANIA
  ODKĄD D…SPRZEDALI I WŁADZE WYBRALI REKLAMUJĄ TRAGIZM GNICIA SITW KANALII;
  IMPERIUM RYDZ..KA Z IMPERIUM MICH..IKA PODPIERA DUPAMI PO/PIS-OWA KLIKA;
  RZĄDZĄCA YELITA KUR..WSTWEM PRZYBITA LEZIE TAM POBEKAĆ I POSRAĆ DO SYTA;
  JAKIE MA ZADANIE PARTYJNY NAJMITA?
  – W ŻAŁOSNYM PROGRAMIE OPRÓŻNIĆ JELITA,żydoPROPAGANDĄ PUBLIKĘ POWITAĆ
  W WIERNE MAFII SĄDY I PROKURATURY POWSADZAŁA TĘPE,ŚLEPE, GŁUCHE SZCZURY;
  NIE MA WOLNYCH MEDIÓW W WSZECHPOLSKIEJ KRAINIE,BO SIĘ ZAPLĄTAŁY W ŻYDÓW PAJĘCZYNIE;
  TRZEBA WIĘC WYŁAPAĆ KUR.WY I PAJĄKI I WDEPTAĆ JE W G.. PROFANUJĄC SZCZĄTKI !!!I

  Polubienie

 9. kempes

  ewik pytał niedawno -co daje- kult słowianskich bogów? a np. jedna zasadnicza rzecz. ODRZUCENIE ZYDA .we wszelkiej postaci. a kto kształtuje powszechna kulture?? a do kogo naleza- kanały informacyjne ? wszyscy patrza : madonna ,shakira,kate perry ,manson ,metallica ,black sabbath . gatunki muzyczne rózne . ale u kogo oni wszyscy płyty tłocza i kasety. a do kogo naleza radia gdzie -to wszystko jest puszczane? a gazetki i wiadomosci o muzykach ? a kanały informacyjne ? kształtujace tumanstwo współczesnego człowieka. słowianszczyzna odrzuca -to wszystko. czyz to nie jest EPOKOWY KONKRET? zmienilibysmy człowieka- o 180 stopni. poza tym kosciół przedsoborowy. bo posoborowy zły. wiadomo. ha ha ha. A prostytutki wijace sie wokół papiezy. nie tylko borgii – aleksandra VI .a pozdzegania. a kult kasy . który zobaczył np. luter. w czasie swojej wizyty w Rzymie. a zbrodnie na indianach i niekoniecznie tylko aztekach . ale co zrobili np. ci – którzy przynosili zywnosc i dzielili sie tym – co maja.?? a kilku papiezy jednoczesnie naraz . z zadza władzy u kazdego. a dzieje polski. 2 sobor watykanski był w XX wieku -po 2 wojnie swiatowej. LATA 1962-1965. a kleski to mysmy mieli juz od 2 poł XVII – WIEKU. acha to jest ten przedsoborowy wzór- dzieki czemu . MY POLACY JAKOBY – BEDZIEMY WIELCY. TAAAAK??przeciez to kupa smiechu. moze i zmieniono rytuał mszy i jezyk. w czasie tego 2 soboru. ale wzór dominasji i władzy i „umiarkowania w jedzeniu i piciu „- pozostał. dodajmy słowo- niestety.

  Polubienie

 10. kempes

  panie Crucesignatus. załozmy ze pan masz racje. jak w nauce. ok. stawiamy hipoteze. ze masz pan racje. i.. rosja jest be. ok. ale… NIE SZTUKA KRYTYKOWAC TYLKO. SZTUKA POSTAWIC ALTERNATYWE. i jaka jest ta alternatywa. …? litwa ,łotwa i estonia ?? ukraina ?? ledwo zipąca ? sama i wroga . wymachujaca upowskimi – sztandarami ? niemcy ? francja? a moze usa?? co mało jeszcze skutków tego- zachodu w polsce. ?? dla chin polska to prysz. ich interesuje azja. ewentualnie tzw globalna gra. to indie . to samo brazylia. na kogo mocnego pan stawiasz ? na hiszpanie ? włochy?? na kraje skandynawskie ? a moze -na kraje wyszehradzkie ??moze by i chciały . ale nie maja potencjału- do globalnej gry. a katolicyzm??. no niech bedzie. przedsoborowy. i co ?? zbawiły te modlitwy polske przed np. rozbiorami.? pomogły naszym powstaniom narodowym? a moze były skuteczne w 39 r. ??katolicyzm przedsoborowy pewnie pomógł polsce – pokonac rosje w XVII w. albo pewnie szwecje. cała turcja pewnie została podbita – przez polske. ha ha ha. załozmy ze jest pan tak jak piszesz. o putinie i zydach. wspierajac katolicyzm wspierasz pan tez zyda w pewien sposób. zreszta.. katolicyzm stary czy nowy jest – hierarchiczny. podlega papiezowi. a ten dopuszcza np. dzien judaizmu w kosciele. uczy sie np. w kosciółkach- zydowskich tancow. CHOC W SYNAGOGACH PEWNIE RACZEJ – NIE NAUCZAJA KATOLICKICH. co?? odrzucajac zas pan papieza – zrywasz pan z kosciołem. bo papiez to jego jakby centrum. jądro. i gdzie jest ta alternatywa?? realna. ??

  Polubienie

 11. Franz

  Igor Dodon, prezydent Mołdawii, który niedawno wygrał wybory dzięki antyzachodniemu programowi politycznemu, zdymisjonował ministra obrony Anatola Salaru. W upublicznionym uzasadnieniu swojej decyzji napisał: Minister flirtował z NATO, wiedząc, że jesteśmy krajem neutralnym, co jest zapisane w konstytucji Republiki Mołdawii. Oskarżył również Salaru o otwarte dążenie do połączenia Mołdawii z Rumunią oraz o to, że w ministerstwie obrony zwalniał ekspertów, zastępując ich osobami „o liberalnych i prounijnych poglądach”. http://xportal.pl/?p=27863

  Polubienie

 12. paziem

  Jak już kierownictwo WPS „awansowało” do grona Żydów i „swoich”, to znak, że syjoniści są coraz bardziej zaniepokojeni popularnością strony WPS i jej funkcją opiniotwórczą.

  Polubienie

  • Robert

   Panie prezesie kochany nie chcę śmiecić , ale niech pan w końcu zrozumie nie jestem żadnym syjonistą ani nie udaję przyjaciela WPS bo jestem nim autentycznie chociaż nie wierzę ,że władzę żydowską w najbliższych 50 latach ktokolwiek obali .
   Niech pan panie prezesie nie uprawia spiskowej teorii dziejów o to pana błagam i z niewinnych ludzi niech pan nie robi podłych syjonistów . To nic miłego . Teraz wpis pan wykasuje , ale musiałem to napisać .

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s