Ukarać winnych nikczemnej zbrodni 2 maja 2014 r. w Odessie

odessa11 grudnia w Warszawie odbyło się spotkanie z udziałem polskich i ukraińskich parlamentarzystów, poświęcone problematyce łamania praw człowieka na Ukrainie. 

Przedstawiciele WPS wzięli udział w spotkaniu

Jednym z głównych punktów spotkania była kwestia do dziś niewyjaśnionej tragedii jaka miała miejsce w Odessie 2 maja 2014 roku. Tego dnia w wyniku brutalnych działań banderowskich radykałów zostało zamordowanych w Odessie 48 cywilów. Wielu z nich spalono żywcem. Wydarzenie to stało się największą tragedią w historii Odessy po II wojnie światowej. Pomimo tego, że minęły już ponad 2 lata od czasu gdy ta tragedia miała miejsce, winni wciąż nie stanęli przed sądem i nie zapadły w tej sprawie żadne wyroki.
W spotkaniu udział wzięli m.in. deputowany ukraińskiej Rady Najwyższej Mykola Skoryk (Blok Opozycyjny), poseł RP Kornel Morawiecki (WiS), poseł RP Janusz Sanocki (niezależny), poseł RP Jan Klawiter (Prawica RP), senator Jerzy Wcisła oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka.
.
odessa2
W trakcie spotkania głos zabrała również matka jednej z ofiar zamordowanych w Odessie, Pani Neonila Berezowska, reprezentująca Radę Matek 2 Maja – stowarzyszenie skupiające rodziny ofiar tamtej tragedii. Poprosiła ona uczestników o to, by nie ustawali w działaniach mogących wyjaśnić okoliczności tamtych zajść i ukarać winnych. Podkreśliła również iż w chwili obecnej przyciągnięcie międzynarodowej uwagi jest jedyna nadzieją na sprawiedliwość dla wszystkich rodzin, ponieważ ukraiński wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z naciskami ze strony radykałów odpowiedzialnych za ten mord.

 

Spotkanie przebiegło spokojnie i owocnie, a biorący w nim udział parlamentarzyści zobowiązali się do dalszej pracy na rzecz walki z przypadkami łamania praw człowieka na Ukrainie.
 .

 

Przedstawiciele WPS – Paweł Ziemiński i Dariusz Kosiur, wzięli udział 1 grudnia 2016 r.w spotkaniu, w Domu Kombatanta w Warszawie. Daliśmy wyraz oburzeniu, gdy zabierający głos senatorowie i posłowie polskiego sejmu sugerowali, że pośrednio za zbrodnię w Domu Związków w Odessie należy obwinić Rosję, która zdestabilizowała Ukrainę i wzbudziła radykalne nastroje wśród zwolenników przewrotu na Majdanie.

Paweł Ziemiński, zabierając głos w dyskusji, stwierdził, iż inicjatywa senatora Wcisło zmierzająca do postawieniu zbrodni w Odessie na forum Unii Europejskiej i sądownictwa międzynarodowego warta jest poparcia, ale niestety stwierdzenie pana senatora, że zbrodnia w Odessie nie doszłaby do skutku, gdyby Ukraina należała do kręgu cywilizacji chrześcijańskiej i wpisana była w europejskie systemy wartości  – jest całkowicie chybione.

Zdaniem Pawła Ziemińskiego nie odpowiada to prawdzie historycznej, gdyż to m.in. państwa należące do kręgu cywilizacji chrześcijańskiej zrodziły w XX wieku dwie wojny światowe oraz wydały takie potworne ideologie jak ludobójczy nazizm niemiecki i ludobójczy ukraiński szowinistyczny nacjonalizm. Natomiast w zupełnie bliskich nam czasach, bo w roku 1999, podczas nalotów NATO na Serbię zostało zabitych 2.000 osób (w tym prawie 90 dzieci) a około 6.000 zostało rannych. Zaś współcześnie, w XXI wieku, to nikt inny jak kraje z kręgu cywilizacji chrześcijańskiej, a politycznie należące do NATO, odpowiedzialne są bezpośrednio lub pośrednio za setki tysięcy zabitych w wyniku inicjowanych i wspieranych przez kraje NATO wojen i konfliktów w Iraku, Afganistanie, Libii, Egipcie, Syrii.

Zdaniem dr P.Ziemińskiego rodzajem politycznej naiwności  jest zwracanie się przez stronę ofiar zbrodni w Odessie do środowisk politycznych w Polsce, które w trakcie konfliktu wojennego na Ukrainie sprawowały lub sprawują władzę polityczną w naszym kraju. Owa nadzieja przedstawicieli ofiar pomordowanych 2 maja 2014 r. w Odessie kierowana jest bowiem do tych środowisk politycznych, PO i PiS, które w pełni i bezwarunkowo poparły przewrót polityczny na Ukrainie, którego wykonawcy za bohaterów ideowych swoich działań uznają szowinistyczną, ludobójczą ideologię banderowską. Stopień poparcia przez PO i PiS, ale także przez instytucje Unii Europejskiej ( m.in. Parlament Europejski, należy tu chociażby wspomnieć niechlubne postaci europarlamentarzystów polskich: J.Saryusza-Wolskiego i P.Kowala) uzasadnia wręcz tezę, że śmiałość i bezkarność działań zbrodniarzy odpowiedzialnych za zamordowanie działaczy opozycji w Domu Związkowym w Odessie ma swoje korzenie wprawdzie w ideologii banderowskiej, ale dojrzewała i zaowocowała dzięki pełnym hipokryzji, głupoty politycznej i wyznającym zasady moralnego relatywizmu- politykom Unii Europejskiej.

PZ

9 Komentarzy

Filed under Polityka

9 responses to “Ukarać winnych nikczemnej zbrodni 2 maja 2014 r. w Odessie

 1. Jest oczywiste, że zbrodniarzy z Odessy, ich inspiratorów i tych, którzy ich ukrywają i chronią należy ukarać. Ale najpierw musi paść na Ukrainie bandycka junta kijowska. Nacisku ze strony knessejmu na ukaranie tamytch zbrodniarzy nie należy oczekiwać. Być moje jeden czy drugi pojedynczy knessejmowiec byłby za tym, ale całościowo knessejm jest w pełni kontrolowany przez okupanta. Jeśli kogokolwiek oficjalnie potępi za Odessę – to Rosję, że niby to ona to wszystko sprowokowała.

  Polubione przez 1 osoba

 2. ninanonimowa

  — dobrze , że Panowie tam byli . Ktoś musi Polaków Słowian reprezentować i mówić prawdę. HAŃBA na tych polakach ,którzy zaprzeczają prawdzie DOPADNIE ich !. Zapewniam.

  Polubienie

 3. pablo

  Oczywiście szacunek że WPS się tam pojawiło.

  Polubienie

 4. pablo

  USA: dzieła żydowskich kompozytorów pomogły przekształcić Boże Narodzenie w święto konsumpcji

  Większość najpopularniejszych świątecznych piosenek granych przez stacje radiowe w USA napisali twórcy żydowskiego pochodzenia – wynika z zestawienia Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP).
  https://marucha.wordpress.com/2016/12/30/usa-dziela-zydowskich-kompozytorow-pomogly-przeksztalcic-boze-narodzenie-w-swieto-konsumpcji-2/

  Polubienie

 5. antek.wariat

  /-*-/ 5* Rzeczpospolita
  Syjonistyczne bydełko znów w akcji – dają po 1*, ale boją się argumentować.
  http://wps.neon24.pl/post/136044,ukarac-winnych-nikczemnej-zbrodni-2-maja-2014-r-w-odessie#comment_1355695 /-*-/

  Najciekawsze jest to jak syjonistyczne bydełko/ułomne pozycjonuje wpisy 🙂

  Żydki pisowskie Balcerac , Sanocki zawsze na czołówce mimo że ich wypocin nie czyta nikt , najciekawsze wpisy są w odmętach nie widoczne.
  Uny nawet żyda tabota ,haski promują i wszyscy to widzą.

  Polubienie

 6. Pingback: Kornel Morawiecki – przyczynek do sakralizacji mitu „polskiej transformacji” | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.