Turecka wolta według Thierry Meyssana

Prezydent Władimir Putin ogłosił, że warunki zawieszenia broni w Syrii ustalono we współpracy z Turcją – dotąd głównym sponsorem operacyjnym dżihadystów. Jak wytłumaczyć ten zaskakujący zwrot akcji? Czy prezydentowi Erdoğanowi uda się wyciągnąć swój kraj spod wpływu Stanów Zjednoczonych i umieścić go pod skrzydłami Rosji? Jakie są przyczyny i konsekwencje tej diametralnej zmiany?

za:  http://www.voltairenet.org/article194820.html

Turcja jest członkiem NATO i sojusznikiem Arabii Saudyjskiej, a także patronem międzynarodowego dżihadyzmu od czasu hospitalizacji księcia Bandara ibn Sultana w 2012 r. i ojcem chrzestnym Bractwa Muzułmańskiego od obalenia Muhammada Mursiego i rozłamu między Dohą a Rijadem w latach 2013-14. Ponadto zaatakowała Rosję w listopadzie 2015, dokonując zestrzelenia Su-24 i doprowadziła do zerwania stosunków dyplomatycznych z Moskwą.

Tymczasem ta sama Turcja wynegocjowała i pobłogosławiła zawieszenie broni w Syrii na warunkach, jakie postulowała Rosja [1]. Dlaczego?

Już od 2013 r. Waszyngton nie uważa Recepa Tayyipa Erdoğana za partnera godnego zaufania. CIA uruchomiła szereg operacji, skierowanych nie przeciwko Turcji, ale osobiście przeciwko panu Erdoğanowi: w maju i czerwcu 2013 zorganizowała i wsparła ruch protestacyjny w sprawie parku Taksim Gezi; podczas kampanii przed wyborami parlamentarnymi w czerwcu 2014 r. sfinansowała i obsadziła swoimi ludźmi partię mniejszości HDP w celu ograniczenia władzy prezydenta; tej samej taktyki użyła podczas wyborów w listopadzie 2015, które Władza zmanipulowała. W obliczu tych niepowodzeń CIA przeszła od polityki do akcji specjalnych. Czterokrotnie usiłowała dokonać zabójstwa Erdoğana, a ostatnia z tych prób – w lipcu 2016 – skończyła się źle, kiedy zaangażowani w nią oficerowie kemaliści zostali zmuszeni do rozpaczliwej próby przeprowadzenia zamachu stanu bez przygotowania.

Recep Tayyip Erdoğan znalazł się w sytuacji podobnej do tej, w jakiej w latach 1970. był premier Włoch Aldo Moro. Obaj mężowie stanu stali na czele państw członkowskich NATO i musieli stawić czoła wrogości USA. NATO udało się zmanipulować jedno ze skrajnie lewicowych ugrupowań i wyeliminować Włocha [2], ale nie udało się zabić Turka.

Skądinąd, w celu zapewnienia sobie wygranej w wyborach w listopadzie 2015 Erdoğan zaczął kokietować głosicieli wyższości turko-mongolskiej i w związku z tym ponownie rozpętał konflikt z mniejszością kurdyjską. Dotychczasowy, islamistyczny elektorat AKP rozszerzył o rzekomych nacjonalistów MHP. W ciągu kilku miesięcy doprowadził do śmierci ponad 3 tys. obywateli tureckich narodowości kurdyjskiej i zrównał z ziemią kilka wiosek, a nawet całych dzielnic miejskich.

Ponadto wywiązując się z roli pośrednika i przekazując Al-Ka’idzie i Państwu Islamskiemu broń, którą w tym celu przysyłała mu Arabia Saudyjska, Katar i NATO, nawiązał ścisłe relacje z organizacjami dżihadystycznymi. Nie zawahał się z tych związków czerpać korzyści osobistych. Początkowo był to demontaż i wywózka maszyn fabrycznych Aleppo, a następnie pośrednictwo w sprzedaży kradzionej przez dżihadystów ropy i dóbr kultury starożytnej. Stopniowo we współpracę w dżihadystami został wciągnięty cały klan Erdoğana. Na przykład jego premier – mafioso Binali Yıldırım – odpowiada za stworzenie sieci pracowni fałszerskich na terenach znajdujących się pod władaniem Daeszu.

Tymczasem włączenie się Hezbollahu do drugiej wojny przeciwko Syrii w lipcu 2012 r., a następnie interwencja Federacji Rosyjskiej we wrześniu 2015 odmieniły bieg zdarzeń. Od tamtej pory olbrzymia koalicja pod egidą „Przyjaciół Syrii” przeważnie znajduje się odwrocie, traci kolejne terytoria i ma coraz większe trudności ze znajdowaniem nowych najemników. Tysiące dżihadystów uciekły już z pola walki i schroniły się w Turcji.

Niemniej jednak większość z nich cywilizacyjnie nie przystaje do warunków tureckich. Nie zostali przecież zatrudnieni celem sformowania spójnej armii, ale po to, żeby robić tłum. Było ich przynajmniej 250 tys., a być może o wiele więcej. Początkowo rekrutowali się przede wszystkim spośród przestępców z całego świata arabskiego, a dowodzili nimi członkowie Bractwa Muzułmańskiego, stopniowo jednak pulę wzbogacono o członków sufickiej Nakszbandijji z Kaukazu i Iraku, jak również o złaknioną Rewolucji młodzież Zachodu. Tej nieprawdopodobnej mieszanki nie sposób utrzymać w ryzach, jeśli się ją przeniesie do Turcji. Przede wszystkim, dlatego że obecnie dżihadyści chcą mieć własne Państwo, a ogłoszenie Kalifatu w Turcji wydaje się niemożliwe. Poza tym istnieje cała gama przeszkód kulturowych, na przykład ta, związana z wyznawanym przez dżihadystów wahhabizmem, który przyjęli od swoich saudyjskich dobroczyńców; według tej, wywodzącej się z pustyni ideologii nie ma czegoś takiego, jak Historia i w związku z tym dżihadyści zniszczyli wiele zabytków Starożytności pod pretekstem, że Koran zakazuje idoli. O ile jednak wandalizm ten poza granicami Turcji nie spędzał Ankarze snu z powiek, o tyle nie ma mowy, żeby tolerowała podobne postępki w odniesieniu do dziedzictwa turko-mongolskiego.

De facto Recep Tayyip Erdoğan ma dziś poza Syrią jednocześnie trzech przeciwników:
- Stany Zjednoczone i ich tureckich sprzymierzeńców – organizację FETÖ burżuazyjnego islamisty Fethullaha Gülena,
- kurdyjskich bojowników o niepodległość, a w szczególności PKK,
- żywiących ambicje państwowe sunnickich dżihadystów, w szczególności Państwo Islamskie (Daesz).

O ile w interesie Turcji w pierwszej kolejności leży zażegnanie konfliktów wewnętrznych z PKK i FETÖ, o tyle sam Erdoğan musi sobie wpierw znaleźć nowego sprzymierzeńca. Był sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, kiedy te znajdowały się w zenicie. Obecnie pragnie sprzymierzyć się z Rosją – w chwili obecnej czołowym mocarstwem konwencjonalnym świata.

Zmiana pozycji wydaje się tym trudniejsza, że kraj Erdoğana pozostaje członkiem Paktu Północnoatlantyckiego – organizacji, z której nikomu dotąd nie udało się w pełni wystąpić. Być może udałoby się mu na początek doprowadzić do wyłączenia Turcji ze zintegrowanych struktur dowódczych, jak to miało miejsce w przypadku Francji w 1966 roku. Wówczas prezydent Charles de Gaulle musiał stawić czoła próbie zamachu stanu i licznym próbom zabójstwa ze strony OAS [Oganisation de l’armée Secrète – pol. : Organizacja Tajnej Armii], finansowanej przez CIA [3]. (prezydent Ch. de Gaulle przeżył 31 zamachów na swoje życie. – D.Kosiur)

Przypuśćmy jednak, że Turcji uda się przejść taką ewolucję. Musiałaby wówczas skonfrontować się z kolejnymi dwoma problemami.

Po pierwsze, chociaż nie wiadomo dokładnie, ilu dżihadystów znajduje się obecnie w Syrii i Iraku, ich liczbę można szacować na 50-200 tys. Wiadomo, że olbrzymia większość tych najemników jest już nie do odratowania. Co z nimi będzie? Porozumienie w sprawie zawieszenia broni, celowo sformułowane w sposób nieprecyzyjny, pozostawia otwartą kwestię uderzenia na Idlib. Prowincję tę okupuje mozaika zbrojnych ugrupowań, powiązanych ze sobą tylko tym, że ich działania koordynuje NATO z LandCom w Izmirze, za pośrednictwem „humanitarnych” organizacji pozarządowych. W przeciwieństwie do Państwa Islamskiego grupy te nie potrafiły wdrożyć żadnych rozwiązań organizacyjnych na swoim terenie i pozostają całkowicie zależne od pomocy Sojuszu Północnoatlantyckiego. Pomoc ta dociera do nich przez granicę turecką, która niedługo może zostać zamknięta. O ile jednak łatwo jest wdrożyć kontrolę ruchu ciężarówek, które korzystają z utartych szlaków, o tyle nie da się zatamować przepływu ludzi przez zieloną granicę. Tysiące, a być może dziesiątki tysięcy dżihadystów mogą w najbliższej przyszłości ujść z Syrii do Turcji i tam spowodować destabilizację.

Turcja wprowadziła już zmianę w swojej retoryce. Prezydent Erdoğan otwarcie oskarżył Stany Zjednoczone o dalsze wspieranie dżihadystów w ogóle, a Daeszu w szczególności, dając tym samym do zrozumienia, że choć wprawdzie sam tak robił w przeszłości, to czynił to za niedobrym poduszczeniem Waszyngtonu. Ankara dąży do takiego rozwiązania, w ramach którego odbudowa Hims i Aleppo zostałaby zlecona związanym z nią firmom, specjalizującym się w budownictwie i robotach ziemnych. Jednakowoż trudno wyobrazić sobie sytuację, w której Turcja – która płaciła tysiącom Syryjczyków za opuszczenie ich kraju, która złupiła północną Syrię i popierała dżihadystów, którzy zniszczyli kraj i zamordowali setki tysięcy jego mieszkańców – mogłaby uniknąć odpowiedzialności za to wszystko.

Ta nagła wolta, o ile znajdzie potwierdzenie w nadchodzących miesiącach, spowoduje kilka reakcji łańcuchowych. Zacznijmy od tego, że prezydent Erdoğan deklaruje obecnie przymierze nie tylko z Rosją, ale i z Hezbollahem i Islamską Republiką Iranu, czyli herosami świata szyickiego. Koniec z fatamorganą Turcji – przywódczyni świata sunnickiego wojującej z „heretykami” za pieniądze Saudów, choć ten sztucznie stworzony przez Waszyngton konflikt między mahometanami nie ustanie dopóty, dopóki nie zrezygnuje z niego także Arabia Saudyjska.

Taka nadzwyczajna zmiana orientacji Turcji na arenie międzynarodowej jest zapewne trudna do pojęcia dla Zachodu, dla którego polityka jest zawsze rzeczą publiczną. Łatwiej jednak ją zrozumieć, jeśli pominąwszy na przykład zatrzymanie tureckich oficerów w bunkrze NATO we wschodnim Aleppo przed dwoma tygodniami, wspomni się rolę, jaką osobiście odegrał Recep Tayyip Erdoğan w pierwszej wojnie czeczeńskiej, jako przywódca Millî Görüş – rolę, o której Moskwa dotąd nie wspomina, ale która została wyczerpująco udokumentowana przez rosyjski wywiad. Władimir Putin wolał przeobrazić wroga w sojusznika, aniżeli obalić go, a potem być zmuszonym walczyć dalej przeciwko jego Państwu. Prezydent Baszszar al-Asad, sajjid Hasan Nasr Allah, oraz ajatollah Ali Chamenei chętnie podążyli jego śladem.

 

Do zapamiętania :
- Prezydent Erdoğan, o ile wcześniej miał nadzieję na podbój Syrii, w następstwie swojej polityki stanął w obliczu zagrożenia za strony Stanów Zjednoczonych i FETÖ Fethullaha Gülena, kurdyjskich bojowników o niepodległość z PKK, oraz Państwa Islamskiego.
- Do tych trzech przeciwników mogłaby znów dołączyć Rosja, która jest w posiadaniu licznych, kompromitujących informacji z osobistego życiorysu Erdoğana, prezydent Turcji wolał jednak sprzymierzyć się z Moskwą i może doprowadzić do wyłączenia Turcji ze struktur dowódczych NATO.

Tłumaczenie:  Euzebiusz Budka

wytłuszczenia: D.Kosiur

      *         *         *

[1] « Les documents du cessez-le-feu en Syrie (complet) », “Resolution 2336 (Syrian Ceasefire, Astana Talks)”, Réseau Voltaire, 1er janvier 2017.

[2] « La guerre secrète en Italie », par Daniele Ganser, Réseau Voltaire, 6 février 2010.

[3] « Quand le stay-behind voulait remplacer De Gaulle », par Thierry Meyssan, Réseau Voltaire, 10 septembre 2001.

Zapisz

Zapisz

Reklamy

21 Komentarzy

Filed under Polityka

21 responses to “Turecka wolta według Thierry Meyssana

 1. antek.wariat

  Lata 30. Chrzescijanie i muzułmanie przeciwko wspólnemu wrogowi.

  Polubienie

 2. antek.wariat

  Dmowski mówił:

  Polubione przez 1 osoba

 3. antek.wariat

  Batalion Azov – izraelska piąta kolumna na Ukrainie.

  Polubienie

 4. ninanonimowa

  —- a jeżeli !!!! ??? GUSTUJĄ w NIEBIESKOOKICH BLONDYNACH. Czyli Słowianie , Skandynawowie , Niemcy , Irlandczycy , itd . Linkuję niesamowity wywiad . Zakładam,że przytoczone fakty są prawdziwe. A jeżeli napędza się / czarnych /do Europy , aby nie do zauważenia było , że NIEBIESKOOKICH o jasnych włosach ubyło ?!. A jeżeli zapowiadana Planeta X jest faktem . Chanukowe świece , przybyło ich ostatnio , uwzględniono PLANETĘ X

  [.Kształtując zaś kandelabr z siedemdziesięciu części, nawiązuje [Mojżesz] do dziesięciu działów każdej planety, podczas gdy siedem lamp kandelabru wyobraża ruch samych planet, których jest właśnie siedem24 (3, 7, 7).] fragment z :http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/petrus_2015_klosy_03.html
  ———————– tutaj wywiad.
  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/

  Polubienie

 5. jabolek

  Średnia ocena: 3.9 (7 głosów)
  Średnia i owszem pozostała ta sama tyle że wcześniej było ponad 15
  głosów a raczej okolice 20
  http://nikander.neon24.pl/post/136147,podatek-dochodowy-lupiezca-czy-straznik-moralnosci

  Dziwy się dzieją szalom24 pada a bliźniaczy neon24 już padł (Administacja neon24 -> Ruszkiewicz oczywiście kibicuje nowemu szalom24 + pejsbuk)

  Un niema nic przeciwko pesjbukowi on agitacyjnie popiera razem z „krzysztofjaw” szalom24 plus pejsbuk
  http://admini.salon24.pl/743102,nowy-salon24-pl-wazne-informacje

  Jakie nie uny są przewidywalne i do bólu proste, choć się maskują ba nawet piszą coś przeciw swym poglądom.

  Polubienie

  • dlaczego

   Przecież już dawno wszyscy wiedzą co i jak neon24 czy szalom24 ,Adnovum lata temu odmówił współpracy z neonem24 po dziwnych atakach na niego i miał rację choć ja go potępiałem.

   Teraz dopiero widać jak na dłoni kim są i po co jak zdychają , trollnia żydo pisowska chciała mieć wszystkich pod kontrolą, ale kontroli nie było więc banacja/kasacja setek kont i dalej debile kontroli nie mają a upadają „amini sami z sobą piszą pod różnymi nickami” a by udawać ruch w eterze.

   Polubienie

 6. pablo

  Mu’ammar al-Kaddafi – żył jak bohater, zginął jako męczennik, dziś zajmuje honorowe miejsce w krainie wojowników.

  W piątą rocznicę śmierci Pułkownika Kaddafiego
  http://xportal.pl/?p=27160

  Polubienie

 7. zydozerca

  Sojusz Turcja-Rosja =pytania należy kierować do globalnych strategów i władców marionetek- kissinger,brzeziński,soros,rothschild & co.
  kto ostatnio gościł z wizytą na Kremlu ?

  Skandalicznie prowadzona prywatyzacja przyniosła Polakom upadek całych gałęzi przemysłu, gigantyczne bezrobocie, spadek poziomu życia. W roku 1990 stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 6,5 proc., a bez pracy było 1,1 mln Polaków. Rok później ten wskaźnik wzrósł do 12,2 proc. (2,1 mln), a w 1994 – 16,4 proc. (2,9 mln). W pierwszych latach prywatyzacji mieliśmy także do czynienia z drastycznym spadkiem PKB – w 1994 r. był on niższy o kilkadziesiąt procent niż w 1989 roku.
  Przed skutkami takiej polityki prywatyzacyjnej przestrzegał Polaków jeszcze w 1990 r. prof. Milton Friedman, amerykański ekonomista, laureat Nagrody Nobla. Apelował, abyśmy nie popełniali błędu w postaci sprzedaży polskich firm cudzoziemcom, bo sprzedamy je “niemal za nic” i nic na tym nie zyskamy. – Pamiętajcie jedno: cudzoziemcy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, ale po to, by pomóc sobie – mówił Friedman w wywiadzie dla “Res Publiki”.
  Pierwszym akordem skoku na majątek wypracowany przez kilka pokoleń Polaków było uwłaszczenie się komunistycznej nomenklatury. Skala tego złodziejstwa była ogromna – w latach 1988-1989 powstało około 12 tys. spółek, które na bazie państwowego majątku zakładali dyrektorzy zakładów przy współudziale członków rodzin, urzędników i działaczy partyjnych. To ze spółek nomenklaturowych wyrosły fortuny ludzi, spośród których wielu jest dziś obecnych na listach najbogatszych. Inną formą wysysania aktywów z państwowych firm były przedsięwzięcia typu joint venture, w które zaangażowały się firmy zagraniczne lub polonijne – zakładane często przez komunistyczne służby specjalne.

  Polubienie

 8. zydozerca

  Polska prywatyzacja jest pełna afer. I słusznie większości Polaków kojarzy się ze złodziejstwem. Dopiero po latach dowiadujemy się o roli różnego typu lobbystów w rodzaju Marka D., Gromosława C. czy ludzi z holdingu Jana Kulczyka zaangażowanych przy prywatyzacji TP SA.
  Za sztandarowy przykład aferalnej prywatyzacji trzeba uznać Program Powszechnej Prywatyzacji z połowy lat 90., który miał z milionów Polaków uczynić właścicieli. Jego pomysłodawcą był minister Janusz Lewandowski, a realizacją zajął się Wiesław Kaczmarek. Program zakończył się klapą, Narodowe Fundusze Inwestycyjne (NFI) zarządzające ponad 500 firmami po kolei bankrutowały, wyprzedając za grosze wiele przedsiębiorstw. Polacy nie zyskali nic, ci, którzy w odpowiednim czasie sprzedali swoje świadectwo udziałowe (trzeba było za nie zapłacić 20 zł), mogli dostać za nie najwyżej 100 zł, a NFI nazwano najdroższą porażką III RP. Pieniądze zarobiła na tym grupa biznesmenów i polityków, często uciekających się do korupcji i innych przestępczych działań.
  Historia wyprzedaży polskiego majątku narodowego po 1989 r. poraża skalą celowego niszczenia dobra, które mogło służyć ludziom. Zakłady zaorano, pracownicy poszli na bruk. Winnych nie pociągnięto do odpowiedzialności.

  Krzysztof Losz
  Za: Nasz Dziennik, Sobota-Niedziela, 15-16 września 2012, Nr 216 (4451)

  Polubienie

 9. zydozerca

  OWSIAK + PETRU + KIJOWSKI = ZŁODZIEJ SPECJALNEJ TROSKI

  Polubione przez 1 osoba

 10. zydozerca

  KIEDY ZOSTANĄ ARESZTOWANI,POZBAWIENI MAJĄTKU i OSADZENI W WIĘZIENIACH ZDRAJCY,ZŁODZIEJE, DEGENERACI DEMOLUJĄCY POLSKĘ POD DYKTANDO MIĘDZYNARODOWEGO ŻYDOSTWA ? :
  WAŁĘSA,BALCEROWICZ,OLECHOWSKI,SIKORSKI,BORUSEWICZ,PISKORSKI, TUSK,KOMOROWSKI,LEWANDOWSKI,ROSATI, BIELECKI,KOPACZ,KWAŚNIEWSKI,MILLER,CIMOSZEWICZ, KOŁODKO,BOROWSKI ,BELKA,ROSTOWSKI,SZCZUREK ,BUZEK,MARCINKIEWICZ, PAWLAK,PIECHOCIŃSKI,BONI, PISKORSKI, GRONKIEWICZ-WALTZ ,SUCHOCKA,KACZMAREK, WĄSACZ,GRAD, ROZŁUCKI,BOCHNIARZ,MICHNIK,SMOLAR, RAPACZYŃSKA,OSIATYŃSKI,OWSIAK-Z PRALNIĄ MAFIJNEGO SZMALU ,ZBIGNIEW PEŁCZYŃSKI – AGENT SOROSA ZAŁOŻYCIEL FUNDACJI BATOREGO… STĘPIEŃ, RZEPLIŃSKI,ZOLL,SEREMET ,GERSDORF, DWORAK, BRAUN, KWIATKOWSKI,KURSKI, GOWIN,MORAWIECKI,DUDA,KACZYŃSKI, SZYDŁO,SZYSZKO ,WASZCZYKOWSKI,MACIEREWICZ, BRATKOWSKI,LIS,OLEJNIK ,ŻAKOWSKI,BACZYŃSKI,ŚWIATŁO-WĘGLARCZYK,WALTER, SOLORZ,KULCZYK,NIEMCZYCKI, SOŁOWOW,…HOLLAND,STUHR, JANDA,KIDAWA,ŚLEDZIŃSKA-KATARASIŃSKA,…PETRU,KIJOWSKI ….?

  Polubione przez 1 osoba

 11. Tomasz Wykuty

  Żydożerca pyta, kiedy w Polsce zostaną aresztowani i pozbawieni majątków…
  Nastąpi to tylko wtedy, gdy w miejsce pustynnego bydła władzę w obecnej Polin (słowa pRezydenta Andrzeja) przejmą w końcu Polacy i przywrócą Polakom Polskę .
  Tyle tylko, że drugiego „okrągłego stołu” nie będzie.
  Pustynne ścierwa uzbrojone w kastet NATO (North Atlantic Terroristic Organization) pokojowo władzy nie oddadzą.
  Poleje się krew.
  A gdy zacznie się lać, nie powinno być żadnej litości dla okupanta pasożyda.

  Polubienie

  • Jurek

   zapomnij Tomaszu ! Każdego Polaka zabije nie nato, ale banda odmóżdżonych do granic możliwości pobratymców.

   Od tysiąca lat, genetycznie mamy wpisane, że baty od syjonu z radością i szczęściem wynagrodzi nam bóg wszechmogący 🙂

   Z woli wszechmogącego. każdy zatrudniony tubylec, statystycznie płaci rocznie 24 tysiące złotych= 2 tysiące miesięcznie , tym którzy wszechmogącego trzymają mocno za pysk.

   Te 24 tysiące zł rocznie wynika z podzielenia 180 mld zł, jakie biorą trzymający wszechmogącego za jaja, za odsetki z bydła wierzącego w wspominanego wszech.
   Przyjąłem, że zatrudnionych jest u nas 8 ml.

   ps. o tych 180 miliardach rocznie pisał bodaj Pan Jeznach / Jazncha ( sorki Panie J. ) który nie jest w ciemnie bity i swoje wie.

   Polubienie

 12. zydozerca

  My będziemy długo rządzić. Przynajmniej trzy kadencje” – tvp.info
  6 godzin temu – Wicepremier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „Polski The Times”. … W jego opinii system III RP „wyhodował swoje ośrodki dominacji …..
  komentarze :
  hallo @Faust /independent trader.pl/
  „…. taki np. Morawiecki lansuje sie w mediach z pewnymi marzeniami, z których część jest polityczną papką serwowaną ulicy na życzenie Nielota. Jego podwładni to oglądają (ale nie wiedza co jest papką, bo to nie ich poziom tajności) i gdy są następnie proszeni o raporty to nieswiadomie robia je pod szefa.
  Morawiecki myśli: ale jestem gość, przewidziałem to!
  W taki sposób zaczyna odpadać od reala.”
  wtyka żydobanksterów kosMateusz Jakub Z/MORAwiecki
  ( ur. 20 czerwca 1968 we Wrocławiu) – wiceprezes Rady Ministrów i minister rozwoju patologii oraz finansowania mafii żydowskiej,
  syn Kornela Morawieckiego-SOLIDARNOŚĆ przeWałczcząca
  Program wicepremiera Morawieckiego zakłada zwiększenie „ubankowienia”, czyli długu, zwolnienie z podatku bankowego obligacji skarbowych, wprowadzenie e-paragonu, wyeliminowanie z obrotu gotówki, poparcie dla umów TTIP i CETA czy zwiększenie fiskalizmu (jednolity podatek i jednolity plik kontrolny). Zwiększenie zadłużenia zawsze, prędzej czy później, skutkuje przykręceniem śruby podatkowej, która ma wycisnąć pieniądze potrzebne do spłaty wierzytelności. Szczególnie absurdalny jest pomysł budowania polskiego kapitału przemysłowego w oparciu o zagraniczny kredyt. Plan Morawieckiego, z pozoru oparty na patriotyzmie gospodarczym, jest logiczną kontynuacją planu Balcerowicza.

  Polubienie

 13. zydozerca

  Rząd PIS = zdrajcy,złodzieje,zbrodniarze,żydzi i ich cioty,tłumoki
  1/ od ponad roku zezwala na zgromadzenia członków „opozycji” i ich ochrania
  2/wykonuje instrukcje żydowskiej mafii banksterskiej ,która go obsadziła w roli marionetek
  3/ nie rozliczył i nie rozliczy żadnej afery PO-PIS-SLD-PSL
  4/ nie zlikwidował żadnych przywilejów kasty rządzącej i prawniczej etc
  5/ obsadził swoją sitwą najbardziej dochodowe stanowiska
  6/ przejął media i ogłupia Polaków na potęgę siejąc kłamliwą propagandę
  7/dobił służbę zdrowia,gospodarkę,finanse
  8/celowo zadłuża kraj bijąc rekordy poprzedników z SLD/PO
  9/wprowadza zamordyzm i ogranicza wolność wyszukując i wywołując preteksty – demonstracje parchów i ich cwelebrytów,sfingowane akty terroru
  10/do spółki z klerem i mafiami regionalnymi grabi,co się nawinie
  11/sprowadza do Polski amerykańskie wojska okupacyjne : 3,5 tys. żołnierzy, 87 czołgów, 144 wozy bojowe.10 ciężkich śmigłowców transportowych Chinook, 50 Black Hawk, 24 śmigłowce bojowe Apache.
  Najpewniej 12 stycznia odbędzie się powitanie amerykańskich żołnierzy z udziałem przedstawicieli MON i ambasady USA w Polsce.

  Polubienie

 14. zydozerca

  Obecnie w Polsce wyróżniamy 13 rodzajów podatków
  Podatki bezpośrednie:
  podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT),
  podatek dochodowy od osób prawnych (CIT),
  podatek od spadków i darowizn,
  podatek od czynności cywilnoprawnych,
  podatek rolny,
  podatek leśny,
  podatek od nieruchomości,
  podatek od środków transportowych,
  podatek tonażowy,
  podatek od wydobycia niektórych kopalin.
  Podatki pośrednie:
  podatek od towarów i usług (VAT),
  podatek akcyzowy,
  podatek od gier.
  Przeciętną firmę obsługa obowiązków na rzecz administracji publicznej kosztuje ponad 10 tys. zł, zaś przeciętny przedsiębiorca poświęca na nie jedną trzecią czasu pracy[12]. W wykonanym przez Ministerstwo Gospodarki pomiarze obciążeń administracyjnych (OA), zidentyfikowano łącznie 3712 obowiązków informacyjnych nakładanych na przedsiębiorców przez przepisy prawa, w siedmiu sprawdzonych przez MG dziedzinach. Obciążenia te generują w skali całej gospodarki łączne koszty rzędu 77 miliardów złotych.

  Polubienie

 15. zydozerca

  nasze blogi.pl 2012-09-25
  Debata Ekonomistów PiS . Bandyckie państwo podatkowe
  Bandycka eksploatacja podatkami zmusiła ludzi do nie posiadania dzieci , albo do emigracji . Oligarchia II Komuny zniszczyła terrorem podatkowym raczkującą klasę średnią . Dla nomenklatury II Komuny , co przyznał jeden z urzędników ministerstwa korzystniej jest z punktu widzenia wpływów podatkowych zniszczyć firmy Polaków i zmusić ich do pracy na rzecz koncernów.
  Centrum Adama Smitha obliczyło ,że II Komuna w postaci przymusowego ubezpieczenia, podatku dochodowego, VAT , akcyzy, i szeregu innych danin okrada pracującego Polaka z 83 procent jego wynagrodzenia za pracę . Jak nazwać taki system podatkowy ?. Bandyckim. Jak nazwać takli system ekonomiczno społeczny ?. niewolniczym.

  Rozwiązania podatkowe PiS nie sprzyjają rozwojowi kraju i przedsiębiorczości – ocenili na czwartkowej konferencji prasowej posłowie PO. Według nich, każdy z projektów ustaw albo wprowadza nowe daniny, albo podwyższa istniejące podatki.
  3.11.2016

  Rumunia likwiduje ponad 100 opłat i podatków
  Opublikowano: 31.10.2016 | Wolne media.pl
  od 1 stycznia br. w Rumunii obowiązują niższe stawki podatku VAT. Podstawowa stawka została zmniejszona z 24 do 20 proc. Wcześniej zmniejszono także stawki na żywność – z 24 do 9 proc. Jakby tego było mało rząd w Bukareszcie zdecydował, że od początku roku stawka podatku dochodowego dla przedsiębiorców prowadzących 1-osobową działalność gospodarczą wyniosła zaledwie 3 proc. Jeśli taki przedsiębiorca zatrudni pracownika, to stawka PIT spada mu do 2 proc. Jeśli zatrudni dwóch pracowników – stawka PIT zostaje zmniejszona tylko do 1 proc.!
  Rumuński parlament jednogłośnie przegłosował likwidację aż 102 opłat administracyjnych. Wśród zlikwidowanych znalazły się doliczana do rachunków za prąd opłata radiowo-telewizyjna (abonament RTV) oraz tzw. opłata środowiskowa, którą trzeba było płacić przy kupowaniu używanego samochodu.

  Polubienie

 16. zydozerca

  ZUS
  Składki odprowadzane od wynagrodzenia – jaka jest ich wysokość?
  Pracodawca ma obowiązek potrącić z pensji pracownika składki na ubezpieczenia społeczne. Składki odprowadzane od wynagrodzenia pracownika wynoszą:
  emerytalne w wysokości 9,76% podstawy wymiaru składek,
  rentowe w wysokości 1,5% podstawy wymiaru składek,
  chorobowe w wysokości 2,45% podstawy wymiaru składek.
  Łączna wartość składek na ubezpieczenia społeczne odprowadzanych bezpośrednio od wynagrodzenia wynosi 13,71%.
  Oprócz ubezpieczeń społecznych, z wynagrodzenia obliczana jest również składka na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 9% podstawy wymiaru składek.
  łącznie znika ok. 23 % wynagrodzenia /osoby samozatrudnione są okradane najdotkliwiej i najbezczelniej – rząd RP z uporem maniaka tępi małych przedsiębiorców i pracobiorców /

  Nie można zapominać o tym, że pracodawca jest również zobowiązany do dodatkowego opłacania z własnej kieszeni składek za pracownika. Ich standardowa suma to 20,61% podstawy wymiaru. Na składki odprowadzane od wynagrodzenia przez pracodawcę składają się:
  emerytalne – 9,76%
  rentowe – 6,5 %
  wypadkowe – 1,8%
  Fundusz Pracy (FP) – 2,45%
  Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP) – 0,10%

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s