W oczekiwaniu na zaprzysiężenie Trumpa

trump_wybory

Zbliżająca się szybkimi krokami data zaprzysiężenia Donalda Trumpa, jako 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych powoduje wyraźne przyspieszenie polityczne w tym kraju.

 

Akcja przeciwko Trumpowi ma dwojaki charakter, po pierwsze, jest to atak bezpośredni, po drugie, dotychczasowa administracja w pośpiechu prowadzi politykę faktów dokonanych, które mają związać ręce nowemu prezydentowi. Można się jedynie dziwić, że sytuacja – pomimo oskarżeń o charakterze zasadniczym i to w wykonaniu najważniejszych instytucji bezpieczeństwa państwa, czołowych mediów będących potężnym oparciem dotychczasowego establishmentu, wreszcie promowanych przez te media wpływowych i popularnych polityków – nie wydaje się być jeszcze ekstremalną. U nas podobna sytuacja, czyli nie przymierzając, uznanie przez czołowych polityków i przez większość głównonurtowych mediów oraz służby wywiadu, że nowowybrany prezydent RP jest kreacją rosyjskich służb, hakerów i samego W.Putina, doprowadziłaby z pewnością do przewrotu politycznego i to o charakterze gwałtownym. I choć USA to nie Polska, zagrożenia nie można absolutnie bagatelizować.

Przed Bożym Narodzeniem mieliśmy wystąpienie CIA zarzucające wprost Rosji wykreowanie Trumpa. Teraz doszedł raport FBI w tym samym tonie. Po nim Obama kazał wydalić z kraju dyplomatów rosyjskich i rozszerzyć sankcje na Rosję. Człowiek z pewnością opętany nienawiścią do Rosji, a jednocześnie czołowa twarz amerykańskiej War Party (Partii Wojny), senator John McCain robi objazd po krajach bałtyckich, Ukrainie i Gruzji, potwierdzając(!?) tam zobowiązania USA, otwarcie oskarżając Rosję o wykreowanie Trumpa i nawołując do poszerzenia sankcji i do przeciwstawienia się imiennie samemu Władimirowi Putinowi. Na Ukrainie McCain powiedział: Przekazuję przesłanie od amerykańskiego narodu – jesteśmy z wami, wasza walka jest naszą walką i razem zwyciężymy (…) W 2017 roku pokonamy najeźdźców i odeślemy ich tam, skąd przyszli. Do Władimira Putina (kieruję przekaz): nigdy nie pokonasz ukraińskiego narodu, ani nie pozbawisz go niepodległości i wolności.

Czują Państwo, czym to pachnie. Można co prawda uznać McCaina za człowieka chorego psychicznie, ale byłoby to tylko akademickie uproszczenie i niczego by w istocie nie zmieniło w rzeczywistości, w której przyjmowany jest on przez marionetkowe rządy wasali USA, jak tytan zwiastujący prawdziwą wolność, jak Prometeusz niosący światło demokracji na ziemie otoczone cieniem moskiewskiego samodzierżnego kagiebisty. Nawiasem mówiąc, prezydent Putin zwrócił kiedyś uwagę na fakt, że McCain został pojmany w czasie wojny wietnamskiej, przetrzymywano go w dziurze w ziemi i zasugerował możliwość poddania (jeszcze nie)senatora praniu mózgu…

Tymczasem amerykańscy niezależni obserwatorzy i społeczności internetowe, które w istocie są zwycięzcami ostatnich wyborów, bo to one zakwestionowały tyranię establishmentu i wszechwładzę sprostytuowanych mediów z Washington Post, New York Timesem i CNN na czele, oraz zmobilizowały miliony Amerykanów do aktywności, która przełożyła się na sukces wyborczy, totalnie wykpiwają oficjalną propagandę „zhakowanych wyborów” – tytułem przykładu: To Władymir Putin jest tajnym prezydentem USA, tak, US stało się USSR. Wszystko skończone. Trump jest komunistą, który przyjmuje rozkazy od Putina. Grał do tej pory, ale w istocie jest komuchem-miliarderem – ale jednocześnie zupełnie poważnie mówią o pełzających zamachu stanu tzw. elity, o szachowaniu Trumpa, o wiązaniu mu rąk przez establishment, o sojuszu wszystkich rzekomo różniących się sił przeciwko elektowi.

Te „elity” to: CIA, która stała się agencją zinstytucjonalizowanych zabójców międzynarodowych, a której zagraża zapowiedź semi-izolacyjnej polityki Trumpa, przemysł zbrojeniowy żyjący z eksportu wojen w ostatnim 25-leciu, neokonserwatyści i likudowcy w Izraelu, jako nadbudowa ideologiczna, generałowie o mentalności zimnowojennej i jastrzębie wojenni, dla których sama myśl o możliwości zredukowania wpływów jedynego światowego supermocarstwa jest herezją, wreszcie służące im wszystkim i same budujące świat niemal doskonałej fikcji, media.

Jak w tym wszystkim odnajdzie się Trump? Nadzieją dla wolnego świata jest, aby udało mu się zrealizować jak najwięcej z zapowiedzi, a przede wszystkim – i to powinna być główna troska prezydenta-elekta – aby nie dał się wmanewrować w sytuację, w której jedynym wyjściem będzie zwrócenie się do swoich wrogów o pomoc. Dlatego jestem pełen niepokoju o nadchodzącą prezydenturę Donalda Trumpa. Nie uważam hurraoptymistycznie, że establishment, że neokoni już przegrali i mogą się zająć tylko lizaniem ran. Są wciąż nie tylko bardzo groźnym przeciwnikiem, ale także siłą, która ma nadal przewagę, przynajmniej na papierze, nad Trumpem i jego wyborcami. A jest wiele obszarów, w których Trump może być wyprowadzony w pole. Zapowiedź nominacji Davida Friedmana, „agresywnego syjonisty” – w opinii m.in. Pata Buchanana – na ambasadora USA w Izraelu i zapowiedź przeniesienia ambasady z Tel Avivu do spornej Jerozolimy, to zupełnie niepotrzebny akt zaostrzenia sytuacji na Bliskim Wschodzie, gdzie Trump powinien wygaszać napięcia narosłe od 1991 r., a nie je pogłębiać. Poparcie dla kolonizacyjnej polityki Netanyahu budowania osiedli żydowskich na palestyńskim Zachodnim Brzegu, Trump ogłosił po przyjęciu przez ONZ, bez weta USA, rezolucji potępiającej Izrael za te działania. Sytuacja jest bardzo skomplikowana. Ambasador Izraela w USA Ron Dermer pozwolił sobie na skandaliczny komentarz, że USA nie tylko nie zaprotestowały przeciwko temu międzynarodowemu gangowi, ale w istocie stoją za tym gangiem. O statusie Izraela w kontaktach USA świadczy brak jakichkolwiek reakcji na takie przekroczenie zasad dyplomacji i dobrego smaku przez Dermera. Tymczasem desygnowany na Sekretarza Obrony gen. James Mattis w 2013 r. ostrzegał, że kontynuowanie przez Izrael polityki kolonizacji doprowadzi do powstania państwa apartheidu. W samym Izraelu pojawiają się głosy, że polityka Netanyahu prowadzi do nikąd, a jego agresywna reakcja na rezolucję, w tym wezwanie do rewizji relacji z głosującymi „za”, czyli z m.in. Francją i Wielka Brytanią, zniszczy pozycję międzynarodową państwa i zamknie kanały dialogu z państwami, których pomocy Izrael potrzebuje (opiniotwórczy Haaretz – Netanyahu wtrąca Izrael w otchłań). Pat Buchanan twierdzi wprost, że któregoś dnia polityka „Israel first” uprawiana od dziesięcioleci przez USA musi zostać zastąpiona przez „America first”. Dodajmy, że „America first” to było hasło kampanii Trumpa…

Dobrą wiadomością jest nominacja Rexa Tillersona, szefa koncernu Exxon Mobile na Sekretarza Stanu, człowieka głęboko zaangażowanego w interesy z Rosją i nawet tam odznaczonego. Jednocześnie poprzednia administracja pozostawia Trumpowi zgniłe jajka w postaci szeregu faktów dokonanych i deklaracji podejmowanych w ostatniej chwili, takich jak przerzucanie brygady pancernej do Polski, jak agresywne wypowiedzi generałów amerykańskich w NATO, zapowiedź możliwej nowej interwencji NATO na Bałkanach. Niedobrze brzmią też słowa kojarzonego z Trumpem Rudolpha Giullianiego, który w Polsce mówi językiem supremacji i zimnej wojny o tym, że USA nie muszą nikogo pytać o zdanie w sprawie ustanowienia strefy zakazu lotów w Syrii. Cóż, łatwo nie będzie…

Tymczasem w Europie wrze. Establishment liberalny jest już prawdziwie przerażony radykalizacją postaw Europejczyków, które kwalifikują jako skrajnie prawicowe. Wyniki badań opinii w głównych krajach UE mówią wiele. Oto, we Francji 45% zwolenników Frontu Narodowego uważa, że multi-kulti sprawiło, że Francja jest gorszym miejscem do życia, 24% wszystkich Francuzów tak uważa, a wśród centroprawicy 34%; jednocześnie 50% FN ma negatywną opinię o muzułmanach przy 29% ogółu; 75% FN ma negatywny pogląd na imigrantów, przy czym ten pogląd podziela 45% wszystkich Francuzów. W Niemczech 60% zwolenników Alternatywy ma negatywną opinie o multi-kulti, przy 30% ogółu Niemców i 39% wśród zwolenników… partii Angeli Merkel. 59% i 63% zwolenników Alternatywy ma negatywną opinię o odpowiednio muzułmanach i imigrantach, przy 29% i 31% wśród ogółu. Podobnie jest w Holandii, wśród zwolenników partii Geerta Wildersa PVV i wśród ogółu liczby te wyglądają następująco: 60% i 36% negatywnej opinii o multi-kulti, 62% i 35% negatywnej opinii o muzułmanach i 59% i 36% negatywnych opinii o imigrantach. Jeszcze ciekawiej wygląda stosunek tych społeczeństw do UE. We Francji 67% zwolenników FN ma negatywną opinię o Unii Europejskiej, wśród ogółu to aż 61%! W Niemczech 60% spośród Alternatywy i aż 48% ogółu ma negatywna opinię o UE, zaś w Holandii to aż 70% zwolenników partii Geerta Wildersa i 46% ogółu Holendrów.

W każdym z tych krajów w 2017 r. będą wybory. Szykują się nam zmiany na arenie politycznej, być może tak poważne, że nie obejdzie się bez rozruchów i daleko idącego zredefiniowania bezpieczeństwa międzynarodowego w oparciu o inne niż w ciągu ostatnich 25 lat priorytety. W tym aspekcie widać rażące ideologiczne i polityczne zapóźnienie Polski. U nas Unia Europejska cieszy się poparciem partii władzy i największych sil opozycji oraz 75% Polaków. Dominuje zdecydowanie mentalność a’la John McCain. Trzeba zadać podstawowe pytanie – z czym mamy jako Polska wyjść do Europy, do świata? To, czym żyją nasze „elity”, ich przemyślenia i propozycje to skansen polityczny na granicy groteski. Nie nadaje się to do niczego, jak tylko do wyrzucenia na śmietnik historii.

Adam Smiech

za:http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=613

Reklamy

15 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

15 responses to “W oczekiwaniu na zaprzysiężenie Trumpa

 1. antek.wariat

  „Naród jest organizmem żywym, a jego żywotność może podtrzymywać tylko stabilne i bezpieczne państwo, którego nie można osiągnąć w demokracji. Naród ma też swoje wady, które poskromić może wyłącznie silny autorytet państwa. ”

  Jan Kuśmierczyk – „Demokracja zabija!”
  http://szturm.com.pl/index.php/miesiecznik/item/477-jan-kusmierczyk-demokracja-zabija

  Polubienie

 2. antek.wariat

  Rosja: Odtworzenie chóru Aleksandrowa

  Jak donoszą rosyjskie media, 23 lutego odbędzie się pierwszy koncert chóru Aleksandrowa, odtworzonego po tragicznej katastrofie z 25 grudnia 2016 roku, w której zginął niemal cały skład zespołu. Miejscem występu będzie Wielki Pałac Kremlowski, a na widowni zasiądą przedstawiciele najwyższych władz Federacji Rosyjskiej.
  Dyrekcja Chóru już ogłosiła rekrutację solistów, chórzystów i tancerzy. Pierwszy casting odbędzie się już 16 stycznia. Kandydaci powinni mieścić się w przedziale wiekowym 18-45 lat, a także mieć wykształcenie artystyczne i doświadczenie sceniczne. Konkurs ma potrwać dziesięć dni, które zdaniem jurorów wystarczą do wyłonienia nowej ekipy, która będzie miała niecały miesiąc czasu na przygotowanie do występu. Koncert będzie transmitowany na pierwszym kanale rosyjskiej telewizji państwowej.
  http://xportal.pl/?p=27967

  Polubienie

 3. antek.wariat

  Ktoś poluje na rosyjskich dyplomatów. Kolejny znaleziony martwy

  Kolejny już rosyjski dyplomata został odnaleziony martwy. Tym razem celem stał się rosyjski konsul w Grecji Andriej Małanin.
  http://pikio.pl/ktos-poluje-na-rosyjskich-dyplomatow-kolejny-znaleziony-martwy/

  Polubienie

 4. antek.wariat

  Rekord: Dług publiczny osiągnął niespotykaną dotąd skalę
  http://pikio.pl/mamy-niechlubny-rekord-dlug-publiczny-osiagnal-niespotykana-dotad-skale/

  Polubienie

 5. antek.wariat

  W Polsce jest inna sytuacja niż w Islandii. Tam mało było żydów. A tu co krok to niby-Polak ale wcześniej czy później wyjdzie z niego żyd”.

  Albin Siwak o Polsce dawnej i dzisiejszej https://hubalblog.wordpress.com/2016/12/30/albin-siwak-o-polsce-dawnej-i-dzisiejszej/

  Polubienie

 6. antek.wariat

  W 637 roku kalif Umar ibn al-Chattab zajął bez walki Jerozolimę. Według relacji, Umar wjechał do miasta skromnie, siedząc na ośle prowadzonym przez sługę. Ortodoksyjny chrześcijański patriarcha Jerozolimy Sophronius zawarł z nim traktat pokojowy (traktat Umara) i wręczył klucze do miasta. Na mocy zawartego porozumienia, Umar zapewnił ochronę i bezpieczeństwo kościołów oraz chrześcijan, natomiast z miasta wypędzono wszystkich żydów. Żydzi mieli zakaz sprawowania urzędów, sądzenia muzułmanów, jeżdżenia konno, budowania nowych synagog oraz odnawiania starych. Dodatkowo żydzi musieli nosić odrębny strój, odróżniający ich od reszty ludności.

  Polubienie

 7. hubalblog

  „Establishment liberalny jest już prawdziwie przerażony radykalizacją postaw Europejczyków, które kwalifikują jako skrajnie prawicowe.”

  Czy ta radykalizacja nie jest aby celowa? Powiedzmy, że w 2017 władza trafi w zachodniej Europie w ręce tzw. prawicy. Prawica ta będzie chciała zastopować migrację z Afryki i Bliskiego Wschodu a docelowo usunąć tych co już przyjechali. Czy myślicie, że te masy zgodzą się i bez problemu powrócą? Gdzie mają powrócić? Do ruin i zgliszcz? To wszystko doprowadzi do ogólnoeuropejskieo konfliktu, destabilizacji i pogrąży Zachód w chaosie. Zaraz. Ale chyba właśnie taki był plan…

  Polubienie

 8. LEGION POLSKI
  Ja swego czasu postulowałem tworzenie Polskiego Legionu przy Rosyjskiej Armii. (Wedle mojej wiedzy dobrowolnych rekrutów by nie zabrakło). Adam Śmiech uznał ten pomysł za przedwczesny. Wedle mnie taka polityczna ostrożność to ma do siebie, że jest zupełnie jałowa. Albowiem wszelaki śmieć, jak na ten przykład generałek Komornicki, przylepia się do obowiązującego nurtu prężąc swego patryjotycznego członka. A Rosja takiego kunktatorstwa nam nigdy nie zapomni.
  I zupełnie słusznie!

  Polubienie

 9. JAJA TRAMPA
  Już niebawem się przekonamy, czy jajaTrampa to nie są czasem zwykłe zbuki. Pierwszym dla tych jaj wyzwaniem będzie zawrócenie na prerie ukradzione Indianom oddziałów hamburgerów spuszczonych jako szarańcza na stary kontynent, a w szczególności na Polskę. Inwazja ta może okazać się na tyle dla Polski zbawienna, że tak radykalny środek przeczyszczający wyczyści z Ziem Polskich jerozolimską szlachtę w osobach godnych szczególnie wątpliwego reweransu. (Tutaj wiodące pacynki Kaczystanu zdają się mi szczególnie dla tego procesu przydatne).
  Tak więc, Panie Macierewicz, szykuj Pan na wszelki wypadek inne grymasy. Wojskowa grochówka na poligonie wyzwoli w Panu militarny potencjał. Albowiem podejrzewam, że na prawdziwym poligonie nigdy Pana jaja nie przymarzły do gruntu.
  Dlatego Pańska wiara w prezydenta Trampa w Pańskich ogłoszonych gromko przepowiedniach, wydaje się cokolwiek przedwczesna!

  Polubienie

  • maniek

   …I_śłusznie_Panie_Gerwazy!…

   https://opolczykpl.wordpress.com/2016/11/07/donald-trump-patriota-usraelski-nadzieja-dla-wolnego-od-lichwy-usraela-i-swiata-czy-syjonistyczny-trampek/

   …na_razie-skoncentrujmy-sie-na-nagłasnianiu…Manifestu_p. Jerzego_Truchlewskiego

   cyt…
   Zamanifestujmy naszą niezgodę na SPROWADZANIE WOJSK OKUPACYJNYCH DO POLSKI I PROWADZENIE POLITYKI ANTYPOLSKIEJ przez faszystowsko-chazarskie elity._______________________ Manifestacja odbędzie się w dniu 21.01.2017 r. o godz. 12.00 w Warszawie przed gmachem Sejmu.____________________________ Zamanifestujemy w sprawie pokoju dla Polski, Europy i świata. Zażądamy uwolnienia Mateusza Piskorskiego. Zażądamy uniewinnienia Piotra Rybaka. Przeciwstawimy się sępom wojny i władzy okupacyjnej w Polsce. Jeżeli będzie nas tylko garstka to też warto. Będziemy powtarzać naszą akcję do skutku aż będzie nas setki tysięcy a może i miliony. Na manifestacji utworzymy komitet zarządzający i dalszy program działania, który opublikujemy we wszystkich dostępnych nam mediach – w kraju i zagranicą.

   NIE DAJMY SIĘ UNICESTWIĆ LUDOBÓJCOM!!!

   http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/5164-jerzy-truchlewski-wladza-okupacyjna-w-polsce-zalozyla-polakom-sznur-na-szyje

   Polubienie

   • maniek

    …MANIFEST ŚLĘŻAŃSKI
    APEL DO NARODU POLSKIEGO

    Złowrogie siły na naszej planecie już wielokrotnie wykorzystywały całe narody, ich populacje do urzeczywistnienia swoich partykularnych interesów.
    Najlepszym tego przykładam są rzeczywiste przyczyny II wojny światowej, której pierwszym sprawca nie był urojony w głowie Adolf Hitler, ale finansujące go grupy wpływowych osób, i które jako sprawcy tego okrucieństwa po wojnie nigdy nie zostały pociągnięte do odpowiedzialności.
    Tylko od czasu zakończania II wojny światowej rząd amerykański obalał na naszej planecie kilkadziesiąt demokratycznie wybranych rządów w różnych krajach, ustanawiając w nich własne, marionetkowe władze, posłuszne ich dyrektywom.
    Taka polityka związana była najczęściej z niewolniczą eksploatacją całych narodów i z życiem małej liczy osób na koszt całych tych populacji.
    Z taką też sytuacją spotykamy się w obecnej Polsce. Żyjemy w kraju, który jest drenowany ze wszystkiego, co stanowi jakąkolwiek wartość. …

    https://opolczykpl.wordpress.com/2014/12/04/manifest-slezanski/

    https://rodzimowierca.wordpress.com/2014/12/04/manifest-slezanski/#comment-186

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s