Zniszczony pomnik w Hucie Pieniackiej

Poroszenko_Duda

8 stycznia 2017 r. nieznani sprawcy zniszczyli (wysadzili) pomnik-upamiętnienie polskich ofiar zbrodni w Hucie Pieniackiej.

 

Przypomnijmy, 28 lutego 1944 r. pododdziały SS Galizien i miejscowy oddział UPA dokonały krwawej pacyfikacji Huty Pieniackiej mordując ponad 860 Polaków i niszcząc całkowicie wieś.

hutapieniacka1

Zniszczony pomnik stanął w 2005 r.

hutapieniacka2

Można domniemywać, gdyż takie argumenty pojawiały się i pojawiają w internecie i nie tylko, ze strony ukraińskiej, że jest to swoista zemsta za niszczenie w Polsce pomników UPA.

Argumentacja taka jest całkowicie błędna i wynika z niemożności zrozumienia przez pogrobowców UPA różnicy między mordującym a mordowanym, między przejechanym a tym, który przejechał, innymi słowy, między dobrem a złem. Polski pomnik upamiętniał ofiary okrutnej zbrodni dokonanej przez pachołków hitlerowskich i organizację na wskroś szowinistyczną. Został postawiony z aprobatą władzy państwowej Ukrainy. Likwidowane w Polsce, jak najbardziej słusznie, upamiętnienia UPA są po pierwsze, nielegalne, po drugie zaś, jako gloryfikujące ludobójczą organizację, bezwzględnie niedopuszczalne w polskiej przestrzeni publicznej. Tyle. Czekamy jeszcze na sugestie wiadomych polskich polityków i pismaków, że wysadzenie było prowokacją Putina…

hutapieniacka1

PS. No i tłumaczyć mużykowi a i tak nie zrozumie… Oto szef IPN ukraińskiego, znany kłamca i gloryfikator UPA Wołodymyr Wiatrowycz, stwierdził: „działania w Hucie Pieniackiej podobne są do aktów wandalizmu na ukraińskich cmentarzach w Polsce. Są one analogiczne i mają ten sam cel: wywołanie wojny na pomniki. Niszczenie grobów i pomników po obu stronach granicy powinno spotkać się z jednakowym, zdecydowanym potępieniem w obu krajach, zarówno ze strony władz, jak i społeczeństwa obywatelskiego”.

 

za:http://www.jednodniowka.pl/news.php?readmore=614

6 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

6 responses to “Zniszczony pomnik w Hucie Pieniackiej

 1. antek.wariat

  WIDEO: Na Ukrainie zdemolowano pomnik ku czci pomordowanych Polaków
  http://sptnkne.ws/dm2R

  Polubienie

 2. antek.wariat

  Zniszczono pomnik pomordowanych Polaków. To „rosyjska prowokacja”

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201701104582702-zniszczono-pomnik-pomordowanych-polakow/

  Polubienie

 3. ERROR 404 NSZ

  Reparacje wobec Niemiec i do takich sytuacji więcej nie dojdzie…
  Niech prusactwo zapłaci.To przestanie inwestować w działania przeciwko
  Polsce.

  Polubienie

 4. Pingback: Zburzono pomnik ofiar SS Galizien w Hucie Pieniackiej | Justice4Poland

 5. Szczerze, to ja myślałem, że tę informację przemilczą w mediach, szczególnie TVP. Myliłem się, bo ją przeinaczyli. Niedługo za tajfuny 300 lat temu też będą odpowiedzialni „rosyjscy szpiedzy”. Ciekawe, tępią ludzi za „paranoje” i „teorie spisku”, a sami też je rozgłaszają.

  Polubienie

 6. Moim zdaniem?
  Zgodnie ze stara rzymska zasada :”Kto na tym skorzysta?” uwazam ,ze autorami prowokacji sa ci ,ktorzy obawiaja sie porozumienia pomiedzy naszymi narodami PONAD glowami politykow osadzonych na tronie przez zydowskich macherow.
  Jerzy

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.