Złodzieje trzymają się mocno

Żydowski reżim IIIRP w obronie lichwy i lichwiarzy

zdj. Eksmisja staruszki na bruk *

 

Firmy pożyczkowe uratują się przed katowskim toporem ministra Zbigniewa Ziobro? Na stronach rządowego centrum legislacji pojawiła się oziębła opinia urzędników wicepremiera Mateusza Morawieckiego na temat projektu nowej ustawy antylichwiarskiej.

W grudniu Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło projekt zmian w prawie, które jeszcze bardziej mają przykręcić śrubę lichwiarzom. W jaki sposób? O ile projekt nie dotyka maksymalnego oprocentowania kredytów i pożyczek – nadal wynosić miałoby dwukrotność sumy stopy referencyjnej NBP powiększonej o 3,5 pkt proc. – o tyle koszty pozaodsetkowe miałyby być mocno przycięte.

Można byłoby naliczyć maksymalnie 10 proc. prowizji od udzielonej pożyczki oraz nie więcej niż 10 proc. pozostałych kosztów w skali roku. Dziś progi są znacznie łagodniejsze: prowizja może wynieść nawet 25 proc., zaś koszty dodatkowe – nawet 30 proc. w skali roku. Projekt nowego prawa antylichwiarskiego ustala też nową zasadę, że wszystkie koszty pozaodsetkowe mogą stanowić maksymalnie 75 proc. wartości kredytu (dziś jest to 100 proc.).za: http://wyborcza.biz/

 

Widać więc, że walka z lichwą w wykonaniu min. Ziobro jest raczej pijarowska, żeby nie powiedzieć kosmetyczna, niż rzeczywista. Być może min. Ziobro jest świadom przypadku prof. T.Lubińskiej – min. finansów w rządzie PiS z 2005r., która straciła stanowisko po 65 dniach urzędowania, ponieważ ośmieliła się stwierdzić, że wielkie sieci handlowe (własność głównie żydowska) w Polsce nie przynoszą dochodu budżetowi państwa. Co oznacza, że realizują jako pośrednicy handlowi zalegalizowaną prawem IIIŻydo-RP kradzież na Polakach.

Tym razem może nie będzie tak źle, bo sprawą lichwy i lichwiarzy zajął się bardzo troskliwie minister M.Morawiecki.

 

Zdjęcie: wrzesień 2016 Forum Ekonomiczne w Krynicy **

Z zamieszczonych na stronach Rządowego Centrum Legislacji ekspertyz wynika, że Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Rozwoju – oba zarządzane przez wicepremiera M.Morawieckiego – chłodno oceniają projekt, domagając się dowodów, że przepisy nie spowodują negatywnych skutków ubocznych.

„Potrzeba rozwiązań proponowanych w projekcie Ministra Sprawiedliwości nie została w sposób wystarczający uzasadniona – piszą urzędnicy Ministerstwa Finansów. – Brak informacji o potencjalnym wpływie (…) na aktywność gospodarczą, akcję kredytową, produkt krajowy, przychody budżetu państwa.” za: http://wyborcza.biz/

Ostatnie zdanie dowodzi, że żydowska ekonomia, czy też żydowski kapitalizm, z ekonomią nie mają wiele wspólnego. Związek lichwiarskiej działalności z aktywnością gospodarczą, z produktem krajowym (czyli z wytwarzaniem dóbr i usług), z zasilaniem budżetu państwa podatkami jest taki, że każda z wymienionych dziedzin jest przez lichwę osłabiana i niszczona. Lichwa jest działalnością wyłącznie pasożytniczą, sprowadzającą się do łupienia klientów nieświadomych złodziejskiego procederu pożyczkodawców. A jeżeli już pieniądze klienta mają trafić do budżetu państwa, to przecież nie muszą trafiać przez pośrednika-złodzieja tylko w wyniku działalności gospodarczej lub konsumenckiej pożyczkobiorcy, a nie pożyczkodawcy.

Z kolei w opinii Ministerstwa Rozwoju czytamy, że w projekcie brakuje oceny, „czy na skutek marginalizacji segmentu mikropożyczek osoby potrzebujące krótkoterminowej pożyczki nie zostaną w praktyce pozbawione dostępu do finansowania i czy nie zwrócą się do usługodawców działających w szarej strefie.”za: http://wyborcza.biz/

Swoją troskę o firmy pożyczkowe przedstawili także eksperci organizacji pracodawców Lewiatan – a może warto byłoby przyjrzeć się bliżej tej organizacji, kogo na prawdę skupia i kim są owi eksperci.

A co do troski o lichwiarzy wyrażonej w opinii Ministerstwa Rozwoju, to z pewnością można stwierdzić jedno, że gdyby żydowski reżim IIIRP oraz jego żydowskie organizacje pracodawców zadbały, żeby wynagrodzenia pracowników były w podobnej relacji do PKB jak w zachodnich państwach UE, to zniknąłby „segment mikropożyczek” i biedni Polacy nie stawaliby się jeszcze biedniejsi na rzecz złodziei ochranianych przez prawo żydowskiego reżimu IIIRP.

Smutkiem napawa tylko fakt, że jeszcze wielu z nas ulega złudzeniu, iż władzy warto wskazać dobre rozwiązania gospodarcze, że warto z nią o tym rozmawiać. Tylko polityczna siła, która powstanie w wyniku świadomego zorganizowania narodu zdolna będzie dokonać zmian – zlikwidować żydowski kapiatalizm i żydowski reżim. Z wrogiem się nie dyskutuje, wroga trzeba wyeliminować politycznie lub fizycznie.

 

Dariusz Kosiur

________________________

* http://www.expressilustrowany.pl/artykul/831681,wyrzucili-staruszke-na-bruk-dramatyczny-przebieg-eksmisji-przy-ul-matejki-zdjecia-film,id,t.html

** zdjęcie: wrzesień 2016 Forum Ekonomiczne w Krynicy

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy — minister zadeklarował wsparcie dla sprowadzania do Polski pracowników z Ukrainy. Morawiecki podkreślił,  — że wskazana wyżej kwestia zajmie istotne miejsce w Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju.

M.Morawiecki:Będę starał się, by nastąpiło przyjazne zaproszenie kilkuset tysięcy ukraińskich pracowników do Polski. Po stronie MR, MSW, Min. Rodziny   — wypracowujemy stanowisko by było zgodne z wymogami dyrektywy unijnej, by wesprzeć proces adaptacji [Ukraińców]. – za: http://wmeritum.pl/

 

Zmiany liczby postępowań eksmisyjnych w Polsce oraz

wykonanych eksmisji (2005 , 2007, 2009, 2011 i 2013 rok)

Rok Toczące się postępowania eksmisyjne Liczba wykonanych eksmisji z mieszkań
2005 r. 20 000 4000
2007 r. 17 000 4700
2009 r. 24 300 5300
2011 r. 24 800 6600
2013 r. 21 500 8200
Źródło: Opracowanie RynekPierwotny.pl na podstawie danych GUS

_____________________________________

PS

Zwróćmy uwagę na fakt, że żydo-katolicki Kościół, który ma pełną gębę frazesów o miłości bliźniego, którego modlitewnych przybytków (wszystko utrzymuje podatnik, nawet ten niewierzący) jest w Polsce więcej niż komisariatów policji i placówek pomocy społecznej razem wziętych, głosi pochwałę żydowskiego reżimu i jego władz. Nigdy nie piętnuje żydowskiego kapitalizmu i reżimu za przestępcze, celowe zniewolenie i pauperyzację polskiego narodu. Frazesów o miłości bliźniego używa natomiast w obronie żydowskiego, syjonistycznego reżimu, przypominając nieszczęsnym owieczkom, że antysemityzm jest grzechem – a więc nie występujcie przeciw swoim wrogom, dajcie się ukrzyżować, to najlepsza droga do zbawienia – oto główny sens żydo-katolickiej wiary.

D.Kosiur

Reklamy

50 Komentarzy

Filed under Polityka

50 responses to “Złodzieje trzymają się mocno

 1. Nie będzie żadnej ustawy antylichwiarskiej w państwie rządzonym przez lichwiarzy, zdrajców i złodziei. Jeśli w Polin, jak publicznie nazywa moją Ojczyznę niejeden ważny zdrajca zniosą lichwę, to ja przysięgam, że się sam obrzezam przed budynkiem izby najniższej Knesetu na Wiejskiej. Zostaliśmy już tylko bardzo biedną kolonią, bogatą jeszcze w głupich, potulnych niewolników, dających się dymać garstce syjonistów. Debili potrafiących sprzedać rodaka za pogłaskanie po durnym łbie. Tak, tak, za zwykłą pochwałą od żyda. Wjazd do Polski wojsk okupacyjnych położył całkowicie kres resztek naszej państwowości, dlatego ja też po 20 latach zakończyłem swoją pracę publicystyczną w prasie i na forach internetowych z poczuciem poniesionej klęski. Wielkiej życiowej przegranej. 20 lat pracy za darmo, nędzy, często głodu, prześladowań, inwigilacji, fizycznych napaści, głuchych telefonów, zastraszania, oczerniania, opluwania w całej żydowskiej prasie, zoologicznej nienawiści różnych Macierewiczów i innej żydowskiej hołoty, sądów itd. Zastanawiam się, czy kurwa warto było dla tego narody, który nie chce znać podstaw własnej historii. Młodzi, nie wchodźcie w to gówno, bo nie warto. Szkoda życia dla narodu, który przestał istnieć.

  Polubione przez 1 osoba

  • Cezary Tarkowski,

   rozumiem Pańskie rozgoryczenie. Mnie też nachodziły i nachodzą wątpliwości, czy jest sens wypruwać z siebie żyły, pisać, tumaczyć i komentować, skoro to nic nie daje, gdyż ogromna większość interesujących się polityką Polaków (ok 50 %) to po prostu ludzie ogłupieni i zaczadzeni. Tyle, że ja nigdy nie prowadziłem działalności publicystycznej „dla narodu” (bo naród czyli 99,999999% Polaków nawet nie wie, że istnieję), a tylko dlatego, abym przed samym sobą nie wstydził się, że milczałem, gdy należało krzyczeć.
   Naród jeszcze istnieje i garstka usraelickich bandytów stacjonujących w Polsce tego nie zmieniła. Inna rzecz, i tu się zgadzamy, że w swej masie jest to naród po prostu durny. Wyjątki naturalnie istnieją, ale niestety tylko wyjątki.
   Sprowadzenie do Polski us-bandytów w sumie tak naprawdę niewiele zmieniło. Polska jest wasalem usraela i NATO od lat, a suwerenności nie ma już ani grama od 1989 roku. Tyle, że początkowo było to trudne do zauważenia. Teraz jest to oczywiste – ale tylko dla myślących. Nawet „polski” złoty jest w żydowskich łapskach – oni go emitują jako dług – a jego wartością manipulują żydowskie giełdy. Sprowadzenie us-bandytów ma znaczenie wyłącznie symboliczne – wasalem Usraela, militarnym i politycznym Polska jest od tzw. „transformacji”. Tyle że jest to dla Polski po prostu jawną, a nie ukrywaną hańbą. W sumie raczej dziwię się, że tę swołocz ściągnięto do Polski tak późno.
   To co wyrabia obecnie usrael to prężenie więdnących bicepsów zdychającego powoli kolosa. Im więcej baz Pentagon musi utrzymywać, tym prędzej zbankrutują. Przyjdzie dzień, że ta swołosz będzie wiała z Europy, z Polski też, jak z Sajgonu w 1975 roku.

   Polubione przez 1 osoba

   • mleko z nosa

    Kilka razy ruchałem córkę wietnamskiego generała , który służył jankesom .
    Pora by ruchać polskiego, który służy jankesom.

    Polubienie

 2. ninanonimowa

  —— Polacy budzą się !!! PRACA NIE POSZŁA NA MARNE !!.
  —————JAK NIE TY !! to KTO ??.

  Polubienie

 3. Klemens

  Meksykańska policja otworzyła ogień do nieuzbrojonych demonstrantów, którzy protestowali przeciwko korupcji rządu i podwyżkom cen. Czy można sobie wyobrazić jak zachowałyby się nasze media, gdyby do podobnego zdarzenia doszło w Wenezueli?

  Polubienie

 4. Nina – czy jest sens kolportowania takich idiotyzmów? Tarasiewicz odgrzewa jak prawdziwy pisdzielec Smoleńsk (min 2:12, 2:43 i ok. 7:40 min) – po co? Jak Smoleńsk mógł złamać „polskiego ducha”? Przecież tam zginęli ludzie wysługujący się okupantowi! Polska racja stanu nie straciła w Smoleńsku nic, poza samym „rządowym” Tupolewem. Od min 8:09 pokazana jest wyssana z palca mapa „imperium Lechii”, po czym mamy cały stek bredni – obrzezany cieśla mianowany jest „chrystusem”, a jako rzekome dowody na istnienie owego wyssanego z palca imperium cytuje się z brednie z najbardziej załganej księgi świata – z żydo-biblii. Przecież ten Samson to postać wyssana z brudnego palucha jak cały ten rasistowski i zbrodniczy „stary testament”. Szukanie „dowodów na istnienie imperium Lechi w żydo-biblii jedynie szkodzi i kompromituje Słowiańszczyznę!!!
  Niedawno kolportowałaś „kalendarz słowiański”, wymyślony przez żydowiercę w Jerozolimie w III w.n.e. Ze Słowiańszczyzną ten kalendarz nie ma nic wspólnego. A teraz kolportujesz te żydo-biblijne brednie jako dowód na imperium Lechii. Przecież to jest kalanie Słowiańszczyzny żydowskimi wymysłami i bredniami?

  I jeszcze na samym początku (59 sek.) mowa jest o tym, że Polacy to naród „wybrany”. „Wybraństwo” to rasistowski żydowski wymysł, a kopiowanie go oraz propagowanie to propagowanie żydowskich rasistowskich bredni o „wybraństwie”.

  Wytrzymałem do 9 minuty. Na więcej szkoda czasu…

  Poszukaj film bez obłąkanych wizji, bez pisdzielskiego żalu o Smoleńsku i bez odwoływań do rasistowskiej żydobiblii. Z chęcią go posłucham. Nie potrzebuję natomiast bredni jak leci tylko dlatego, że leczą kompleks niższości turbo-Lechitów, marzycieli-imperialistów – jesteśmy „wybrani”, mieliśmy potężne imperium. Nawet żydo-biblia to potwierdza.

  Polubione przez 1 osoba

  • Zdzich

   Ty wytrzymałeś Opolczyku 9 minut moja osoba tylko 3 minuty tego pierdo…Gdyby nie to , że czytuję ciebie od wielu lat pewnie bym się dał nabrać na ten bełkot .
   miałem napisać te same uwagi co ty , ale skoro ty już napisałeś to dwa razy nie ma sensu .
   Szanuję ninę bo to baba z jajami ale odnoszę jakieś wrażenie ,że od pewnego czasu jej trochę odpierd……………..

   Tymczasem Maliniak przyznał order Orła Białego Szewachowi czym mnie bardzo rozczarował a ja głupek liczyłem ,że order dostanie ten pan .
   Maliniak dlaczego temu panu nie dałeś orderu .On bardziej zasłuzył:

   Polubienie

  • ninanonimowa

   —– Opolczyku ! filmik zalinkowałam z powodu przepięknych obrazów. Tarasiewicza nie słuchałam , nie lubię go. Drogi do prawdy, w przypadku nas Polaków są i będą kręte . Dlatego każdy !! musi znalezć swoją drogę. Najważniejsze aby chciał ją w ogóle znalezć. Polacy zapomnieli, że są Słowianami , a Ty chcesz , aby już ! natychmiast , potrafili odróżnić zródła prawdziwe od fałszywych. Najważniejsze! tak myślę, jest już przeogromne zainteresowanie SŁOWIAŃSKOŚCIĄ i oto chodzi !. Tylko dyskusja , / argumenty- dowody , jest ich jeszcze zbyt mało /pozwolą wyciągnąć wnioski.
   Oddzielanie plew od ziaren trwać będzie długo. Ktoś zakwestionuje Twoją wiedzę, Ty czyjąś . Tak się rodzi prawda.

   Polubienie

 5. zydozerca

  Ogromnie cieszy mnie to, że kultura żydowska w Polsce odradza się i że wspiera to tak wielu Polaków – mówił prezydent Andrzej Duda w piątek /13/ na noworocznym spotkaniu z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce.
  pap

  Polubienie

 6. ninanonimowa

  —– prezydent !

  Polubienie

 7. konik

  E. Limonow dla Xportalu: Przywróćmy Polsce Lwów i Wilno

  „Już w 1992 roku uprzedzałem, że za Krym i Donbas przyjdzie nam jeszcze walczyć. Potwierdzają to dokumenty i filmy wideo. Podoba się nam zjednoczenie Krymu z Rosją. W 1994 roku byłem aresztowany w Sewastopolu, w 1999 roku piętnastu moich towarzyszy zajęło jeden z budynków w Sewastopolu pod hasłem “Sewastopol – rosyjskie miasto” [ros. Севастополь-русский город!” – przyp. B.B.]. ….

  Dalej… http://xportal.pl/?p=28028

  Polubione przez 1 osoba

 8. konik

  Jan Stachniuk — nazista czy „narodowy bolszewik”?

  Jan Stachniuk (1905-1963) to filozof, ekonomista i działacz zupełnie już zapomniany. Swą karierę polityczną rozpoczął w czasie studiów w szeregach syndykalistycznego Związku Polskiej Młodzieży Demokratycznej. W latach 1937-39 wydawał miesięcznik „Zadruga”, postulujący dokonanie antykatolickiej „rewolucji kulturalnej” w Polsce. W czasie II wojny światowej został ideologiem tzw. Stronnictwa Zrywu Narodowego (antyklerykalna lewica Stronnictwa Pracy); ze środowiskiem tym pozostał związany w pierwszych latach powojennych. W latach 1949-55 więziony był przez stalinowski aparat represji….

  Czytaj… http://www.legitymizm.org/stachniuk-nazista-bolszewik

  Polubione przez 1 osoba

 9. Edward.

  Panowie Szubert i Tarkowski jednym glosem wmawiaja Polakom ze syjonistow w Polsce jest garstka!!!Dokladnie taka sama retoryka plynie z zydowskich mediow i zydokosciola.A wiec panowie walnie przyczyniacie sie
  do monstrualnego oglupiania Polakow.I to dlatego miedzy innymi i ja nie potrafie rozmawiac z Polakami.Bo kiedy usiluje rodakom wytlumaczyc ze ci
  z PO,Nowoczesnej,KOD-u czy nawet PiS-u,z malenkimi wyjatkami ktore nie
  maja znaczenia,to nie sa Polacy tylko zydowscy przebierancy ze zmienionymi nazwiskami to moi rozmowcy drapiac sie w czolo mowia ze ze
  mna jest cos nie tak skoro ja we wszystkich widze zydow!!!!A jeszcze do tego dolozyc zydostwo ktore dokladnie opanowalo kosciol i realizuje polityke
  zydowska i beznamietnie czyni z Polakow kretynow!!!
  Panie Tarkowski – niech pan chowa nerwy do kieszeni i na chlodno analizuje
  swoje postepowanie w calym swoim zyciu wobec Polakow.Wtedy pan zobaczy jak wiele (byc moze bezwiednie) pan dolozyl do zidiocenia Polakow.
  Podpieranie sie wulgaryzmami wobec Polakow jest podle – kazdy z nas moze miec problemy z panowaniem nad nerwami (ja tez) ale publicznie nie wolno okladac sie epitetami tylko rzeczowo rozmawiac.
  A rzeczwe rozmawianie jest na argumenty,dowody,itd.Jest wielu Polakow ktorzy zdobywaja i ujawniaja kto jest kim w Polsce.W latach 80-ych kiedy
  rozne michniki glosily Polakom ze we wojne prawie wszystkich zydow wymordowano i w Polsce zyje najwyzej 1800 zydow ja zdobylem od czlowieka w sutannie (na podstawie wpisow w ich ksiegach) informacje ze po wojnie zostalo przy zyciu 3,5 do 4mln.zydow.I nie ma co powielac panie
  Szubert bredni ze zyd ktory przeszedl na chrzescijanstwo przestaje byc zydem.Na ten temat wypowiadalo sie wielu.Przypomne tylko kardynala Wiednia Koinga (moze zle napisalem) ktory byl zydem,kiedy go zapytano o ta kwestie to odpowiedzial rozbrajajaco ze jest to smieszne pytanie bo niezaleznie od tego w jakiej sytuacji zyciowej znajduje sie zyd to zyd pozostaje ciagle zydem.Potwierdzenie tego faktu znajdujemy w rzeczywistosci – bardzo liczne potwierdzenia.Nie miejsce tutaj abym ja pisal
  ksiazke.
  Panie Szubert – pan na swoim blogu informuje ze pan utrzymuje kontakty z jakas organizacja zydowska na rzecz pokoju.Czy zydzi dzialaja na rzecz pokoju gojom?Czy ktos zna takie organizacje zydowskie?Owszem,hucpy
  zydowskiej jest pelno,i takiej tez.Jakis czas temu pewna partia polityczna w
  Polsce wystosowala oficjalnie zapytanie do ambasady zydowskiej w Polsce
  czy Izrael zna przypadek kiedy zyd uratowal Polaka.Po dlugim oczekiwaniu
  ambasada odpowiedziala ze Izrael nie zna takiego przypadku.Wiec opowiadanie o pokojowym dzialaniu zydostwa na rzecz gojow jest smieszne.
  Przy okazji panie Szubert.Ja czytam duze fragmenty pana blogu i duzym
  problemem jest wpisanie tam uwagi – byc moze taka mozliwosc jest ale, jesli
  tak, to bardzo karkolomna.To nie jest uczciwe.Zauwazylem jak pan opluwa
  Polakow ktorzy na swoj sposb dociekaja naszej historii przedchrzescijanskiej
  – wyboru nie mamy bo zydokosciol i zzydzeni niemcy zniszczyli nam wszystko.Wedlug pana,kroniki Kadlubka,Dlugosza,Prokosza i inne to fikcja!!!
  Nalezy sie domyslac ze rzeczy znalezione w ziemi czy muzeach (np.tabliczki
  graniczne miedzy Cesarstwem Rzymskim a Cesarstwem Lechitow) to wg.pana tez fikcja!!!Chce powiedziec ze w odkrywaniu tej wiedzy nie istnieje
  tylko Szydlowski czy Szczytynski – jest coraz wiecej autentycznych badaczy
  ktorzy w sposob profesjonalny dokonuja tej sztuki.Ja nie wiem kim pan jest
  – jakie jest pana przygotowanie zawodowe.Na jakiej podstawie pan pisze ze
  Slowianie przez tysiaclecia zyli,owszem barwnie,ale w zgodzie z natura!!!
  Bez zadnego postepu cywilizacyjnego!!!Bez zadnej panstwowosci!!!
  Nic konkretnego pan nie pisze o historii Niemiec!!!A przeciez nie ulega watpliwosci ze nasza zaglada idzie juz 1050 lat od zachodu,od stworzenia
  Swietego zydowskiego Cesarstwa Narodu Niemieckiego!!!Dlaczego nagle,
  po prawie 300 latach od Chrystusa (jesli to jest prawda!) Cesarstwo Rzymskie przyjelo jako religje panstwowa chrzescijanstwo!!!!
  Panie Szubert – pan twierdzi ze jest pan Polakiem z dusza slowianska.
  Panie Szubert – ja jestem Polakiem z dusza slowianska i ja oczekuje w rozmowie z panem ze bedziemy „nadawac na tych samych falach”.Dlaczego
  tak nie jest?Dusza slowianska panie Szubert to cos takiego przed czym nie
  jest w stanie zakamuflowac sie zadna kanalia zydowska.Ja nie twierdze ze
  pan jest zydem.Ja pana zachecam do rozmowy,do nauczania w duchu
  uczciwosci slowianskiej.
  Przepraszam za urywane mysli – nie sposob pisac tutaj ksiazek.

  Polubienie

  • Zdzich

   Szanowny panie Edziu .
   Przestań już pan smęcić jak 5 letni dzieciak i dawać rady takim patriotom jak pan Tarkowski bo możesz mu pan jedynie buty wycierać i to jak zasłużysz podobnie rzecz się ma z Opolczykiem .
   Zaraz mnie tu szanowny Edzio nazwie parchem w odpowiedzi . Co innego widzieć problem żydowski w Polsce a co innego cierpieć na fobię parchatą.
   Zalecam psychoterapię nawet u żyda psychiatry.

   Polubienie

 10. konik

  Syria: nominowane do „Nobla” „Białe Hełmy” uczestniczą w egzekucjach

  Polubienie

 11. konik

  Trudno uwierzyć w to co się dzieje w Syrii gdy oglądamy to:
  (dalej o białych hełmach)

  Polubienie

 12. konik

  Prezydent-elekt Donald Trump nie miał łatwej kampanii wyborczej – przeszkodzić usiłowały mu nie tylko establishment, potężne tuby medialne czy „pozarządowe” twory Sorosa, ale także… neobanderowskie władze Ukrainy. Ten ostatni element omówił szeroko w swej niedawnej publikacji amerykański magazyn internetowy „Politico”. Jak donosi serwis, ukraińskie władze potajemnie wspierały w kampanii wyborczej Hillary Clinton i pomagały oczerniać Donalda Trumpa. Teraz zaś mają niemały problem – ponieważ wbrew kalkulacjom Wall Street i bukmacherów, to Trump wygrał wybory.

  Choć wydaje się nieprawdopodobne, że trzeciorzędny kraj targany wojną domową, nieprawdopodobną korupcją i skandalami politycznymi mógłby się zdobyć na takie działania, „Politico” utrzymuje, że to prawda – podając na to konkretne dowody…
  Czytaj… http://xportal.pl/?p=28052

  Polubienie

 13. konik

  Strzelaj dalej, Rodrigo!

  Filipiński prezydent Rodrigo Duterte poinformował, że w przeprowadzonej w ubiegłym miesiącu rozmowie telefonicznej Donald Trump zapewnił go, że jego kraj znajduje się „na właściwej drodze”.

  […]Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku Amerykanie zlikwidowali swoje dwie bazy wojskowe na Filipinach. Ich zamknięcie poprzedziły masowe protesty Filipińczyków przeciw obecności amerykańskiego żołdactwa w ich kraju. Wiosną 2016 r., krótko przed wyborami prezydenckimi na Filipinach, Manila i Waszyngton podpisały porozumienie o budowie pięciu nowych amerykańskich baz, w tym na archipelagu Palawan – części terytorium Filipin najdalej wysuniętej na zachód, czyli położonej najbliżej Chin. Po wygraniu wyborów i objęciu władzy Rodrigo Duterte zamroził realizację tej umowy. Zgodził się też zakończyć filipińsko-chiński spór o wyspy na Morzu Południowochińskim, w zamian za co Pekin zobowiązał się dostarczyć Filipinom środki finansowe na rozwój infrastruktury w kwocie 3 miliardów dolar[…]
  http://xportal.pl/?p=28046

  Polubienie

 14. pablo

  Spalanie gazu ziemnego oraz LPG nie generuje pyłu zawieszonego PM10.

  Polubienie

 15. pablo

  Tymczasem w Tel Avivie, tfu, w Warszawie podczas przemówienia Andrzeja Dudy były zarządca Polski Szewach Weiss siedział z wyciągniętymi do przodu nogami, niemalże leżąc na krześle jawnie bawiąc się jego czołobitnym występem.

  Polubienie

 16. pablo

  Oto są rosyjscy agenci FSB, sprawcy zdewastowania pomnika ofiar 1500 Polaków zarżniętych i spalonych w Hucie Pienickiej przez ukraińskich absolutnych patriotów z SS-Galizien. Na szczęscie negacjonista wołyński W. Wiatrowycz, polskojęzyczna banderownia i inne barany natychmiast ich zdemaskowa

  -> http://funkyimg.com/i/2nq6C.jpg

  Polubienie

 17. pablo

  „twórczość” tzw. „ukraińskich żołnierzy” na złapanym powstańcu donieckim….

  -> https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1969972283229968&set=a.1544804955746705.1073741835.100006516462657&type=3

  Polubienie

 18. pablo

  Tylko w latach 2008 – 2014 w Polsce zlikwidowano łącznie 1146 szkół. Temat nie przebił się jednak do medialnego mainstreamu
  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03415-Jak-w-latach-2008-2014-masowo-likwidowano-szkoly.htm

  Polubienie

 19. Zdzichu,-
  wytrzymałem tak dlugo z jednego powodu -chcę wrzucić (być może jutro) na blog tekst Tomka Zielińskiego o Wyspiańsakim i „Weselu”. w którym Wernyhora był jedną z kluczowych postaci. A film wrzucony przez ninęanonimową zaczynał się się słowem „Wernyhora”…” Pomyślałem więc, że może ten film będzie dobry jako dodatek do tekstu. Pierwszy raz miałem ochotę wyłączyć go w sek 59, gdy była brednia o „polskim „, „lechickim” „narodzie wybranym.” Rasizmu jakiejkolwiek barwy nie toleruję. Ani żydowskiego, ani „lechckiego”, ani „aryjskiego”. Czekałem na dalszy rozwój filmu. bo wcześniej kursorem stwierdzilem, że ok. min. 9 będzie wyssana z palca mapka „imperium Lechi” i ciekawy byłem, jak ją tym razem propagandowo żydowska agenturea wpływu podszywająca się pod słowiańskość „uwiarydodni”.
  Przy każdej wzmiance o Smoleńsku aż podskakiwałem. Bo co – do kurwy nędzy – ma Smoleńsk z Polską i Słowiańczyzną do czynienia.? Ale gwałcąc siebie, czekałem na „Werrnyhorę” i Słowiaństwo. No i doczekałem się wreszcie – mapki imperium „Lechi” i steku żydo-biblijnych bzdur z tym związanych.
  W tym miejscu pomijam to, że żydobiblia wyssana jest z palca, co wykazali nawet żydowscy naukowcy. Pomijam i to, że w j. herbrajskim, w którym napisana była żydowska biblia Tanach nie było samozgłosek a jedynie współłgłoóski i wobec tego słowo „Lechia” nie występowało w żydibiblii ani razu ! Był prawdopodobnie wyraz zaczynający się na L, była w nim prawdopodonie współgłoska H – (akurat to sprawdzam w hebrajskiej wersji) – i to już wszysto. Uzupełniane były te wspoółgłoski wieloznacznymiu znakami synkretycznymi zastępujłącymi samołgłoski. Jak ze współgłosek J i H zrobila się Lechia – wiedzą tykio jahhwiści. Tu dodam, że w niemieckojęzycznej biblii ten sam ternmin „Lechia” brzmi „Lehia”. Bez litery „c” . Spółgłoski L i H można było w j. hebrajskjkim uzupełnić znakami synkretycznymi np . Juha, Jaho, Jeho. Juho. Jaha, Jeha Jyha itd. Jak widać z turbo-słowiańską „Lechią” nazwy te zgodnie z hebrajskim tłumaczeniem nie musiały mieć nic wspólnego.
  .
  Ninaanonimowa

  Przepiękne obrazy, jeśli są wsparciem kultu żydzizmu (Kaksteina i Smoleńska, oraz żydo biblii()- tym bardziej, im są piękne, tym są niebezpieczene i szkodliwe!!! Bo obok piękna słowiańszczyzny wpajają kult Kalksteina i kult żydo-biliii

  Edward,

  z chęcią bym odpowiedział, ale z pańskiego wywodu nie zrozumiałem nic. Jest długi, ale tak niezrozumiały, że naprawdę nie wiem o co w nim chodzi. Czy nie potrafi Pan używać prostego i jednoznacznego języka? Tak aby każdy rozumiał, co chce pan powiedzieć? Z chęcią odpowiem – ale na co?

  Polubienie

 20. Edward.

  Panie Szubert – lata poswiecone pisaniu na swoim blogu i chyba nie tylko,
  wycwiczyly pana w niszczeniu innych i „rzniecie glupa”.Ja,angazujac sie w jakies uwagi (czynie to rzadko) robie to z potrzeby serca.Ja znam wielu ktorzy angazuja sie w analizy biblii czy histori Slowian – wiekszosc z nich to
  naukowcy ktorzy w profesjonalny sposob zdobywaja dowody i dokonuja analiz.To co mnie razi u pana to brutalne i wulgarne traktowanie osiagniec tych ludzi (to nie dotyczy zydokosciola).Jak rozumie – pan chce aby wszystkiemu co pan napisze przytakiwac!!!Raz jescze pytam bardzo prostym jezykiem – kim pan jest z wyksztalcenia i czym w zyciu pan zajmowal sie ze ja mam wierzyc na slowa?!Tak jak zydlacki kosciol,pan tez nie jest wyrocznia!!!W wielu miejscach na pana blogu nie mozna zgodzic sie
  znajac inne opinie.Tego Zielinskiego juz w przeszlosci czytalem – nie moglem zaprotestowac co on wypisuje!!!
  Jak widze,panu odpowiada taki przyglup jak Zdzichu – z takim pan potrafi nawiazac kontakt.Jesli pan nie rozumie co ja napisalem to bardzo prosze nie odpowiadac mnie.Czytelnicy z cala pewnoscia rozumieja.
  Pana Zdzicha ostrzegam ze ja tez potrafie naublizac – znam cala game odowiednich slow.Teraz sobie daruje.Panie Zdzichu – jesli pan cos soba reprezentuje to prosze napisac cos madrego.Ja nie ublizam (wyjatek stanowi
  przyglup) ani panu ani p.Szubertowi.

  Polubienie

 21. Zdzich

  Oczywiście Edziu wy krzyżowcy nadjordańscy nikomu nie ubliżanie święte z was baranki a jak ubliżacie to tylko wyjątkowo wyzywając ludzi od przygłupów .Nic tylko brawa bić .Co za szczodrość .Wyzwiska tylko od czasu do czasu wyjątkowo jak picie wódki i bicie żony jak to u jahwistów.
  Widzę ,że Ewik się wypalił nie ma go już od tygodnia to naprawdę już sięgnięto po armatę totalną przeciwko Opolczykowi tylko widzisz piszesz i nie wiadomo o co ci chodzi o czym już ci napisał Opolczyk.
  Dobra rada:
  Chłopie nie truj już dupy Wracaj skąd cię tu przywiało czy z Torunia czy innego barachła i nie podnoś nam ciśnienia swoimi idiotyzmami .
  Opolczyku nie odpisuj . Szkoda twojego czasu .
  PAZIEM kasować to gówno z szanowanego portalu WPS.

  Polubienie

 22. Edward.

  Zdzichu,ja nie jestem chlopem a opolczyk to nie nazwisko – pisz mala litera..
  Ja nigdy nie zylem w Toruniu – nawet w glowie twojej nie zakielkuje gdzie ja
  zyje.Do zydokosciola juz dawno przestalem chodzic wiec twoje proby upo-
  korzenia mnie minely sie z celem.Placzesz ze ciebie nazywam przyglupem a
  nie rozumiesz nawet jakie ogromne obelgi slesz przeciwko mnie!!!Jestes
  kumplem Szuberta i namawiasz Paziem aby mnie nie publikowal – to wyjatkowo podle dzialanie zamykac innym buzie.I ty tez nie rozumiesz o czym ja napisalem!!!Wiec generalnie Zdzichu bronie tezy ze przed chrzescijanstwem istniala potezna panstwowosc Lechitow.Ja nie jestem ba-
  daczem i nie roszcze sobie pretensji bycia autorytetem w tej sprawie ale ja
  jestem czlowiekiem rozumnym i mnie przekonuja argumenty badaczy profe-sjonalnych (naukowcow) ktorzy lata spedzili w poszukiwaniu sladow naszej
  zamierzchlej historii.Takie slady znalezli miedzy innymi w Iranie,Egipcie,Iraku
  Libii,Syrii,Turcji,poludniowej Europie,Niemczech,Francji,Skandynawii,Anglii,
  Indiach,Chinach,Risji,itd.Ci naukowcy nie sa zydami jak chce Szubert i nie
  uprawiaja zydokatolickiej propagandy.Kadlubek,Dlugosz,Prokop i inni kroni-
  karze prawdopodobnie nie byli Slowianami i oni nie byli przychylni Slowianom.Jednak pewne fakty byli zmuszeni zapisac i na tym polega odkrycie badaczy.Ja nie jestem mlodym czlowiekiem ale jak siegne pamiecia
  wstecz to zawsze mowiono o prawdziwosci tych kronik.Pan Szubert neguje
  prawdziwosc tych kronik!!!Pan SZubert neguje istnienie panstwowosci Slowian!!!Pan Szubert neguje istnienie pism slowianskich!!!Pan Szubert pisze ze od Karpat po Baltyk przed chrzescijanstwem porastaly geste lasy!!!
  Pan Szubert pisze ze owszem byli Slowianie ale przez tysiace lat zyli sobie
  dziko (tak tez „naucza”zydlacki kosciol)!!!Pan Szubert jest wyjatkowo skapy
  w opisywaniu jak to bylo z Niemcami!!!Jak to bylo z Cesarstwem Rzymskim!!
  Pan Szubert po prostu barwnie opisuje jak Slowianie zyja w zgodzie z natura
  (czytaj-dziko) nie podajac skad wytrzasnal taka teorie!!!Ja nie chce byc zlosliwy ale musze zapytac – czy pan Szubert jest jasnowidzem?!Pan Szubert dal sie poznac ze jesli ktos powie cos innego to ten jegomosc staje sie agresywny,wulgarny,bezwzglwdny w zwalczaniu innych teorii.Taki styl
  postepowania ja pamietam z okresu zydowskiego PRL-u ktory zmusil mnie
  (i miliony innch rodakow) do ucieczki z tego bagna zydowskiego.
  Zdzichu,tak byc nie moze!!!Jesli jestes Polakiem,nie wspiraj takich chuliganskich dzialan.Zydostwo zawsze dazy do zamykania buzi tubylcom.
  Ja nie twierdze ze pan Szubert jet zydem.Jesli tak to niech zachowuje sie jak
  ktos ze slowianska dusza – z pokora niech rozmawia z innymi w dziele
  odkrywania naszej przeszlosci.Pan Szubert niech nie zgrywa glupka ze nie rozumie co napisalem a ty Zdzichu to klamstwo beznamietnie powtarzasz.
  Mam nadzieje ze pan Szubert nie bedzie juz zajmowal stanowiska wobec tego co napisalem.Tak bedzie najlepiej.

  Polubienie

  • Zdzich

   Panie Edwardzie naprawdę czytam pana Szuberta jak mamy mówić nazwiskami i przysięgam nie zauważyłem tego co pan o nim pisze .
   Przecież chłopie Opolczyk z każdym polemizuje w sposób kulturalny nikogo nie wyzywa to raczej wy gdy was wdepcze w glebę argumentami puszczają wam nerwy i go opluwacie jadem .
   Poczytaj polemikę Ewika z Opolczykiem . Ewik chyba pingwin wbita w ziemię argumentami straciła kontrole nad sobą .
   Drugi przypadek .Toronto wbity w ziemię argumentami nazywa Opolczyka zakamuflowanym żydem niemieckim na podstawie zdjęcia , które sam Opolczyk umieścił w sieci .
   Podobnie z kamandą APA .Wbici tu na WPS w ziemię na innych forach nazywali Opolczyka żydem .
   Takich przykładów jest masa. I komu puszczają nerwy .

   Jestem Słowianinem z dziada pradziada a Opolczykowi będę zawsze wdzięczny za kawał roboty na jego blogu i wyrwanie mnie z mafii w której żyłem tyle lat .
   Jestem Słowianinem dzięki niemu kocham Słowian i nie jestem jahwistą .
   Najlepiej przestańmy się obrażać i tyle .
   nie podoba się panu Opolczyk .niech pan zadzwoni do jakiś biskupów , speców z KULU i z nim polemizujcie .
   Mnie do siebie nie przekonacie niezależnie jakim odpryskiem żydzizmu jesteście .

   Polubienie

   • Zdzich

    Jeszcze jedno : niech pan przeczyta dokładnie co pisze Opolczyk bo mam dziwne wrażenie , że kompletnie pan nie rozumie tego co on pisze i szuka pan dziury w całym w informacjach jakie Opolczyk podaje .

    Polubienie

 23. Zdzich

  Ja nie potrzebuję obrony, a do takich jak Edward, którzy kopią mnie po kostkach, do tego całkiem bezpodstawnie i przy pomocy w sumie niepoważnych zarzutów, a nawet pomówień i insynuacji, przywykłem od dawna. Nie kop się z koniiem, to nie ma sensu.

  Edward, dyskusja jest możliwa, ale wtedy, gdy dyskutujący bazują na faktach. Jeśli jedna strona zaczyna „dyskusję” frontalnym atakiem i długą listą oskarżeń, a raczej pomówień, to dyskusja nie jest możliwa.
  Proszę przeczytać swoje komentarze skierowane do mnie – dziesiątki pretensji, zarzutów, wręcz oskarżeń i pytań. Jak można w takiej atmosferze „dyskutować”. Napisał pan wcześniej:

  „Zauwazylem jak pan opluwa Polakow ktorzy na swoj sposb dociekaja naszej historii przedchrzescijanskiej”

  Proszę mnie zacytować – gdzie, jakimi słowami i kogo „oplułem”?
  Owszem – demaskuję idiotyzmy takich „badaczy” jak Szczytyński, Szydłowski czy Bieszk. Z jednego powodu – oni za wszelką cenę chcą połączyć Słowiańszczyznę z judaizmem a polskość z żydowskością – właśnie poprzez szukanie „dowodów” w żydo-bilii, przy czym przy okazji te rasistowskie brednie biblijne uwiarygadniają jako rzetelną, prawdziwą i wiarygodną historię. Dalej pisał pan:

  „Wedlug pana,kroniki Kadlubka,Dlugosza,Prokosza i inne to fikcja!!!”

  Nie fikcja – a wymysły, przy czym ta ostatnia „kronika” jest fałszywką spreparowaną gdzieś w okolicach przełomu XVIII/XIX wieku. Napisana jest XVIII-wieczną polszczyzną. A w X wieku, kiedy rzekomo powstała, język polski był inny – znacznie bardziej „staropolski”. A ponadto nie było wtedy jeszcze piśmiennictwa polskiego – była łacina i ew. cyrylica. I nikt, ani jeden kronikarz o niej nie wspomniał, nie słyszał, nie cytował z niej niczego – aż do XIX wieku, gdy nagle ją znaleziono na żydowskim straganie. I ja mam taką „kronikę” traktować poważnie? Owszem, są tacy, którzy w nią wierzą. Tak samo jak ślepo wierzą w żydo-biblię. Tyle że badanie historii polega m.in na badaniu wiarygodności różnych „kronik” a nie na ślepej wierze w nie. Nauka to nie wiara. Co się tyczy Długosza – dobrze demaskuje tego żydo-katolickiego łgarza i mitomana to, co on sam wypisywał. Np o okolicznościach domniemanego krztu Mieszka:

  „Aliści tej zaraz nocy Bóg opatrzny, ulitowawszy się nad nędza i ślepotą, narodu Polskiego, natchnął we śnie Mieczysława książęcia i większą część jego radców surową przestrogą, i zaleceniem, aby podanej sposobności nie zaniedbywali, a wiedzieć chcieli, się przez przyjęcie nowej wiary państwo ich w czasy potomne wielką pomyślnością zakwitnie. Takiem objawieniem skłoniony książę Polski i starszyzna uchwalili jednomyślnie poddać się świętej wierze Chrystusa.”

  O owym „cudownym” śnie za sprawą żydowskiego potwora Jahwe nie wspominali żadni kronikarze przed Dugoszem, w tym ani Kadłubek, ani Anonim. I pan pewnie też tych bredni nie weźmie na poważnie. No i właśnie – jak mam traktować Długosza i jego „kroniki”, jak nie jako brednie żydo-katolickiego łgaża i mitomana. Kadłubek natomiast spisał w jego „kronice” z okresu przed Mieszkiem wszystkie krążące wśród ludu legendy. Legendy! Nie dysponował natomiast żadnymi dokumentami, które owe legendy mogłyby potwierdzić jako fakty historyczne. Tak więc jego „kronikę” można uważać za co najwyżej spis LEGEND przedpiastowskich. I za nic więcej. A już nigdy nie za udowodnioną historię. Kolejny cytat pana jest dowodem skończonej ognorancji:

  „Nalezy sie domyslac ze rzeczy znalezione w ziemi czy muzeach (np.tabliczki graniczne miedzy Cesarstwem Rzymskim a Cesarstwem Lechitow) to wg.pana tez fikcja!!!”

  A więc domagam się od pana – powtarzam – domagam się wrzucenia zdjęcia tabliczki granicznej, na której pisze, że jest to tabliczka graniczna Cesarstwa Rzymskiego i Cesarstwa Lechickiego. Nawet nie wie pan, wypisując takie głupoty, jakim jest ignorantem. Otóż za sprawą Tacyta ziemie Słowian nazywane były w Rzymie Germanią! Germanią! Z Niemcami ta nazwa nie miała naturalnie nic wspólnego – owi „Germanie” to były plemiona słowiańskie, a bliżej Renu wymieszane z celtyckimi. Tyle że nie tworzyły jednolitego imperium a tym bardziej „cesarstwa”. Więc po co pan wypisuje głupoty i wymysły o tabliczkach granicznych miedzy Cesarstwem Rzymskim a Cesarstwem Lechitow skoro takich nigdy nie było i stąd nie ma ich w żadnym muzeum. Chyba że jakiś turbo-lechita zrobił fałsyfikat. Ciekawi mnie też, dlaczego wszyscy wyznawcy „Imperium” czy „Cesarstwa Lechii” ignorują choćby kronikę Prokopiusza z VI wieku, czyli z okresu, gdy owo „cesarstwo” jeszcze rzekomo istniało:

  „… te plemiona, Sklawinowie [plemiona naddunajskie] i Antowie [plemiona osiadłe między Dniestrem a Dnieprem], nie podlegają władzy jednego człowieka, lecz od dawna żyją w ludowładztwie i dlatego zawsze wszystkie pomyślne i niepomyślne sprawy załatwiane bywają na ogólnym zgromadzeniu.”

  Odrzucają ją turbo-lechici, bo nie pasuje do ich wymyślonej ideologii. Pisał pan:

  „Na jakiej podstawie pan pisze ze Slowianie przez tysiaclecia zyli,owszem barwnie,ale w zgodzie z natura!!! Bez zadnego postepu cywilizacyjnego!!!Bez zadnej panstwowosci!!!”

  Kultura Słowian właśnie polegała na tym, że żyli w zgodzie z naturą. Szanowali przyrodę czego dowodem były wycinane wściekle przez żydowierców święte gaje, zwłaszcza prastare świte dęby. Proszę też zdefiniować „postęp cywilizacyjny” – czy było nim życie w ciasnych i śmierdzących miastach bez bieżącej wody i kanalizacji, jakie pojawiły się na naszych ziemiach po najeździe rzymskiej szubienicy? Pisałem zresztą wielokrotnie o wysokim poziomie rzemiosła u Słowian – znali metalurgię, ceramikę, wyrabiali przepiękną biżuterię i ozdoby, byli świetnymi rzemieślnikami, rolnikami, myśliwymi i wojownikami w jednej osobie. To gdzie i czym obrażam Słowian? A co do „państwowości” – uważa pan, że jęczenie pod butem apodyktycznego władcy w państwie to jest coś pozytywnego? Słowianie byli ludem kochającym wolność, żyli we wspólnotach rodowo-plemiennych i bronili się przed zorganizowaną „państwowością”, która nie była niczym innym niż tyranią. Czy to tak trudno zrozumieć? Następny pana cytat:

  „Nic konkretnego pan nie pisze o historii Niemiec!!!”

  A co mnie Niemcy obchodzą? Choć i o nich też pisałem, np. przypominając totalne rozgromienie cesarskiej armii pod Przecławą. Proszę wygoglować: „Bitwa pod Przecławą – chwała i klęska”. O walkach Wieletów, Obodrytów i Ranów z niemiecką nawałą pisałem nie raz. O niemieckim krzyżactwie też. Tak więc ta pretensja to zwykła insynuacja. Kolejny cytat:

  „Panie Szubert – ja jestem Polakiem z dusza slowianska i ja oczekuje w rozmowie z panem ze bedziemy „nadawac na tych samych falach”

  Pan nie nadaje na fali słowiańskiej i nie chce rozmawiać, tylko chce mi udowodnić, że ja błądzę i szkodzę.

  „Dlaczego tak nie jest? Dusza slowianska panie Szubert to cos takiego przed czym nie jest w stanie zakamuflowac sie zadna kanalia zydowska.”

  Dokładnie tak. Ale to ja demaskuję brednie i próby łączenia Słowiańszczyzny choćby z z żydo-biblią, a pan broni tych (mógłbym napisać „kanalii” używając pańskiego słownictwa), którzy tymi żydowskimi bredniami zżydzają kulturę Słowian.

  „Ja nie twierdze zepan jest zydem.”

  Też tego o panu nie twierdzę. Choć skoro pan parchatego „zbawiciela” nazywa „chrystusem” z dużej litery i bez cudzysłowia („Dlaczego nagle, po prawie 300 latach od Chrystusa…”) to muszę stwierdzić, że ma pan umysł cokolwiek zżydzony.

  „Ja pana zachecam do rozmowy,do nauczania w duchu uczciwosci slowianskiej”

  Nie mam wrażenia, że chce pan „rozmawiać – pan wyłącznie atakuje, krytykuje i oskarża. A słowo „nauczanie” zabrzmiało bardzo…jewangelicznie. Ja nie „nauczam” – ja po prostu jako publicyta piszę o różnych sprawach. W następnym komentarzu pisał pan:

  „wycwiczyly pana w niszczeniu innych i „rzniecie glupa”

  Ani nikogo nie „niszczę”, a jedynie demaskuję wypisujących brednie, ani też nie rżnę głupa. To raczej pan to robi.

  „Ja znam wielu ktorzy angazuja sie w analizy biblii czy histori Slowian – wiekszosc z nich to naukowcy ktorzy w profesjonalny sposob zdobywaja dowody i dokonuja analiz.”

  No i widzi pan – jakie dryndymały pan wypisuje. Poważni naukowcy, historycy i archeolodzy wykazali jednoznacznie i niepodważalnie, że żydo-biblia to po prostu wyssane z palca brednie. Jak więc można poważnie traktować kogoś, kto te rasistowskie brednie bierze na poważnie i je „analizuje”. I jeszcze doszukuje się powiązań Słowian z nadjordańską zarazą. Na podstawie hebrajskiegi słowa „l.h.”. Przecież to nie jest nic innego, jak zżydzanie słowiańskiej kultury. I różnica między mną a panem jest taka, że ja bronię kultury słowiańskiej przed jej zżydzaniem i zażydzaniem, a pan mnie o to atakuje. Tak jakby panu zależało na tym, aby kultura Słowian była właśnie zżydzana i łączona z żydo-biblią.

  „To co mnie razi u pana to brutalne i wulgarne traktowanie osiagniec tych ludzi (to nie dotyczy zydokosciola).”

  Cytaty! Cytaty! Gdzie ich traktuję „brutalnie” i „wulgarnie”? Cytaty! Ja ich brednie po prostu ośmieszam. Bez brutalności i bez wulgaryzmów. I jakie mają oni „osiągnięcia”- łączenie Słowiańszczyzny z rasistowskim judaizmem!
  Skarżył się pan, że u mnie nie można komentować. Tylko widzi pan – nawet gdy komentarze były jeszcze włączone, to takie jak pańskie, pełne jadu, insynuacji, pomówień i całkowicie pozbawione rzeczowej argumentacji lądowały od razu w koszu. Bicia piany u mnie nigdy nie było.

  Na koniec – jeszcze kilka uwag o owym „cesarstwie” Lechickim – dlaczego nie wspominają o nim kroniki rzymske czy greckie? Dlaczego kupcy podróżujący z Grecji i Rzymu szlakiem bursztynowym aż nad Bałtyk przez półtora tysiąca lat nie zauważyli tego wielkiego imperium?
  Sama nazwa Lechia czy Lechita pochodzi od legendarnego Lecha, brata Czecha i Rusa. I tu już pojawia się problem – dlatego że zgodnie z tą legendą (powtarzam – legendą, a nie prawdziwą historią) od Czecha powstały Czechy, od Rusa Ruś a od Lecha – państwo Polan ale nie Lechia. Dlaczego? Przecież powinna być Lechia a nie Polania. Państwa te powstały mniej więcej tym samym czasie, Lechci nigdy nie podbili na stałe ani Czech ani Rusi. Na kolportowanej przez turbo-lechitów mapie powinny być więc Lechia, Czechy i Ruś. A nie samo tylko „Cesarstwo Lechitów” (Rosjanie jak te mapy widzą, to pewnie znacząco pukają się palcem w czoło). Którego nie zauważyli przez długie wieki ani Grecy, ani Rzymianie ani kupcy bursztynowego szlaku. Wymysły te są wyłącznie leczeniem własnego kompleksu niższości. Ja na niego nie cierpię i przez to owego wyssanego Imperium nie potrzebuję, by nim się dowartościować.

  Dyskusje są oczywiście potrzebne – ale pan, panie Edwardzie wcale nie zamierza ze mną dyskutować, tylko chce mnie pan opluskwić i wdeptać w ziemię. Na koniec przypomnę moje domaganie się wrzucenia przez pana zdjęcia tabliczki granicznej Cesarstwa Rzymskiego z Cesarstwem Lechitów. Bo podał pan to jako „dowód” i „argument” na to, że się mylę. No więc domagam się ujrzenia owego dowodu. W przeciwnym razie nie mogę pana traktować inaczej, niż jako osobę niepoważną, naiwną i zainteresowaną jedynie insynuacjami pod moim adresem. Dokąd pan zdjęcia tej tabliczki nie zamieści, dotąd nie ma sensu dalej tej „dyskusji” kontynuować.

  Na pozostałe zarzuty, pytanie, oskarżenia i insynuacje nie zamierzam odpowiadać. Nie dam się sprowadzić panu do pańskiego poziomu.

  Polubienie

  • Anonim

   Witam Panie Opolczyk. Podobno cała ta Lechiomania wzięła się od niewinnego poematu Ars Poetica „Zakazane miasto” a potem to już własnym życiem… inercja…

   Polubienie

 24. ninanonimowa

  —- PATRZ i słuchaj opolczyku . IMPERIUM LEHICKIE żyje już swoi życiem . Zabolało mnie , gdy zadałeś pytanie : gdzie są budowle słowińskie, dorównujące rzymskim akweduktom itd. Pokazałeś starożytne budowle zachodniej Europy . Dla mnie zabrzmiało to To tak ! jakbyś od Afrykańczyka wymagał budowy domu z ociepleniem. Upokorzyłeś w ten sposób nas Słowian. Odbierasz prawo dochodzenia prawdy i DUMY. Bardzo się zaangażowałeś w hamowanie poszukiwania prawa do dumy nas Słowian, przykre to !.
  Wyśmiewasz kroniki , w których pisze się o starożytnej Lechii , za dużo energii wkładasz w pomniejszanie jej roli w starożytności. Uzurpujesz sobie prawo do bycia jedyny znawcą jej historii. Pycha zgubną jest !. ZGODA BUDUJE – dyskusja, wymiana wiedzy ! PROWADZI DO !!? …. no właśnie .
  DO CZEGO Ty dążysz ??,
  ——————
  http://i1os.com/Ariowie_S%C5%82owianie_Imperium_Lechii/AkY8F1qVYzI.video

  Polubienie

 25. Edward.

  Panie Szubert – dziekuje bardzo ze pan nie naplul na mnie,chociaz ta ostatnia mysl „nie dam sie sprowadzic panu do panskiego poziomu” jest takim prostackim napluciem na mnie.Mam pod reka ciekawa rozmowe Edwarda Swietoslawskiego gdzie smieje sie „ale jaja jak berety,przez pomylke umiescili tabliczke graniczna w muzeum (chyba Rzym-nie pamietam) gdzie na jednej stronie jest wyryte (nie pamietam jezyka) Cesarstwo Rzymskie a na drugiej Imperium Lechitow”.On tam tez z szacunkiem mowi o Bieszku a pan na Bieszka juz naplul wiec nie bede wklejal.Ja znam paru badaczy jezykowych (znam ich opinie) i oni twierdza ze
  glownie glagolica poslugiwano sie do XV wieku kiedy zapadla decyzja o spaleniu wszystkich zasobow napisanych w tym jezyku.Jesli ktos chce to oni
  polecaja archiwa litewskie gdzie w jezyku glagolicy jest duzo materialu do
  studiowania.Do tego czasu wedlug wielu badaczy nie istnialo pojecie Polska,
  Polonia,ect.Ze tak „bylo” to zwyczajne klamstwo zydokosciola.Jak ja rozumie
  badaczy – kroniki zostaly przetlumaczone na powstaly jezyk polski.Wiec Szydlowski te kroniki przetlumaczone i te ktore sam przetlumaczyl uczciwie
  fragmenty czyta (pokazuje je).Owszem,mozna rzetelnie mu zarzucic ze w pewnych sprawach zagalopowal sie ale czy zasluguje na to aby go opluc?!
  Glagolice tez juz pan oplul wiec obawiam sie ze niepotrzebnie o tym wspomnialem.Ja dokonujac poprzednie wpisy o wielu rzeczach nie wspomnialem dlatego podpieralem sie stwierdzeniem ze nie miejsce tutaj
  pisac ksiazki.To co w tej chwili pisze jest bardzo chaotyczne- przepraszam za to.Ale pana traktuje jako czlowieka inteligentnego ktory bez problemu potrafi to zrozumiec – to jak inaczej mozna nazwac jak nie rzniecie glupa kiedy pan pisze ze nie rozumie o co chodzi!!!Oczywiscie panie Szubert,zna-lezli duzo materialu i w Grecji no i przede wszystkim w Rzymie (to prawdziwa
  kopalnia wiedzy).Panie Szubert,ja mam bardzo duzo materialow w swoim
  folderze.Zapewniam ze bede szukal i jesli znajde (pamietam ze te tabliczki
  byly pokazywane) to panu przesle osobiscie.
  Panie Szubert,ja nie dysponuje duzym czasem do pisania na portalach.Ja nie jestem tez tak utalentowanym pisarzem jak pan (to tez kwestia praktykowania) czy D.Kosiur (temu czlowiekowi zazdroszcze talentu pisania
  w skondensowany sposob).Czasami wlaczam sie z uwagami kidy cos mnie
  bardzo razi.Ja w dalszym ciagu nie dowiedzialem sie z czego bierze sie pana wiedza odnosnie Lechitow (do dzisiaj tak nas wolaja Ukraincy i inni).
  Ja bardzo prosze aby pan juz mnie tego nie wyjasnial – juz nie chce z panem
  rozmawiac.Zachecam pana do poznawania osiagniec innych badaczy – mysle ze sa bardzo cenne i moga wniesc duzo dobrego do panskiej dotychczasowej wiedzy.

  Polubienie

 26. Anonim

  Nie mam pojęcia od czego ta szajba się zaczęła. W sprawie „kroniki” Prokosza nie wykluczam, że to jakiś żydowski przechrzta wymyślił owe „imperium”. Dokąd był żydem, miał w żydo-biblii wyssane z palca wielkie państwo Dawida i Salomona. Gdy się przechrzcił, brakowało mu wspaniałej przeszłości i sfabrykował „kronikę” Prokosza. Une takie historie wymyślają taśmowo. A zakompleksione ludziki to kupili i dalej walą w ten bęben. Nie do przebicia jest Szczytyński. U niego wyssany z palca przedpotopowy Noe mówił po polsku. A Etruscy to po prostu po rosyjsku Eto Ruscy, a że rosyjski to dialekt polskiego (tak dosłownie Szczytyński powiedział), więc mamy dowód na to, że Etruscy to Polacy. A najśmieszniejsze jest to, że jak spróbuje Pan tych turbo-lechitów w amoku powstrzymać, to jeszcze Pana skopią. I to już nie jest „inercja” – to ogromne przyspieszenie napędzane kompleksem niższości i megalomanią. Gdy oglądam ową mapę owego „imperium Lechii”, zawsze zastanawiam się, dlaczego nie pokazano całej tej mapy a tylko zachodni jej fragment. Ciekawi mnie czy „imperium” na wschodzie sięgało tylko do Bajkału, czy dalej – do Pacyfiku i Indii. Bo Szczytyński gadał też, że mur chiński to też polska sprawka.


  Nina

  „IMPERIUM LEHICKIE żyje już swoi życiem”

  Ale tylko w waszych główkach i na fabrykowanych mapach.

  „Zabolało mnie , gdy zadałeś pytanie : gdzie są budowle słowińskie, dorównujące rzymskim akweduktom itd. Pokazałeś starożytne budowle zachodniej Europy . Dla mnie zabrzmiało to To tak ! jakbyś od Afrykańczyka wymagał budowy domu z ociepleniem. Upokorzyłeś w ten sposób nas Słowian.”

  Ale jesteś bezmyślna. Zastanów się – dlaczego u Słowian nie było takich budowli. Po pierwsze Słowianie ich nie potrzebowali, nie budowali ogromnych miast-molochów, jak Rzym, do którego należało sprowadzać wodę z daleka, bo ta z Tybru, do którego wylewano wszystkie odchody, gówna i śmieci cuchnęła i nie nadawała się do picia. Przede wszystkim u Słowian nie było niewolnictwa. Zachwycają ciebie wspaniałe budowle. Ale je budowali popędzani batami niewolnicy. Nie życzę ci, abyś to ty je musiała w takich warunkach wznosić.
  Cywilizacyjnie Rzym górował na Słowiańszczyzną. To fakt. Ale to nie jest dla Rzymu powód do dumy, a dla Słowian do wstydu. Bo kulturowo Słowianie niewyobrażalnie przewyższali i Rzym, a jeszczce bardziej późniejszą nadjordańską anty-kulturę. Nie wszystko co cywilizacja wymyślała było lepsze od naturalnego porządku. Cywilizacja niosła ze sobą miasta, w których załamywał się naturalny porządek, pojawiał się podział na rządzących i rządzonych, a pomiędzy nimi było wojsko utrzymywane z podatków rządzonych, które rządzący wykorzystywali nie tylko do podbojów, ale i do trzymania w posłuszeństwie rządzonych i niewolników. Jeśli taki system uważasz za lepszy, niż słowiańska wolność, równość i czysta woda do picia, której nie potrzeba sprowaszać z daleka, to rzeczywiście możesz czuć się upokorzona. Ja nie – ja podziwiam Słowian i za to ich cenię, że widząc tak szkodliwe antyludzkie wzorce cywilizacyjne tyle czasu ich nie przyjmowali. I teraz sama pomyśl – co było lepsze – tańczyć pod świętym dębem, przy ognisku wraz z całą wspólnotą, czy tyrać jako niewolnik przy budowie akweduktu, Forum Romanum czy Coloseum. Albo na rozkaz „boskiego” cesarza podbijać i zniewalać kolejne ludy.
  Wam – imperialistom – kompletnie odbija…

  „Odbierasz prawo dochodzenia prawdy i DUMY”

  Nikomu nie odbieram prawa tego prawa. Tylko że chore wymysły nie są prawdą, a istnienie imperium nie jest żadnym powodem do dumy – a raczej do refleksji. Po co ktoś podbijał i zniewalał inne ludy, narzucał im jarzmo. Czy było to dobre, rozsądne i czy Rzymianie mają powód do dumy, że stworzyli imperium zbudowane na ludzkiej krwi i niewolnictwie? A jako że wszystkie imperia upadają, to jaka to duma z późniejszego upadku?

  Wam, imperialistom, wasz kompleks niższości rzeczywiście odebrał rozwagę i rozsądek. Uważacie że istnienie wyssanego z palca Imperium podnosi naszą wartość. A ja uważam, że nas po prostu ta kampania ośmiesza. Bo przypomina mi właśnie żydowskie brednie o wyssanym z palca wielkim Izraelu Dawida i Salomona. Czy i w tym Polak ma przypominać żyda?

  Kończę, bo i tak nic to nie dla. Do wierzących w cokolwiek nic nie dociera. Przetestowałem to wielokrotnie na krystowiercach.

  Edward.

  Domagam się zdjęcia tabliczki granicznej z napisem – „Tabliczka graniczna Cesarstwa Rzymskiego z Cesarstwem Słowiańskim” a nie wykrętów. Z krętaczami nie dyskutuję.

  Polubienie

  • ninanonimowa

   — otóż to !! nam akwedukty nie były potrzebne tak jak Afrykańczykom ocieplenie domów itd , itp.
   Ps. kiedyś chciałam się skontaktować z Tobą , wiesz dlaczego ??. Przysłano nam na emaila z Moskwy , 600 stron różnej dokumentacji archeologicznej , naukowej , historycznej , genealogicznej . Stoi tam jak BYK ! że nazwisko mojego męża odkryto przy białej mumii znalezionej w Chinach. Dokumenty jednoznacznie wskazują na wiek mumii 5 000 tyś lat. Z dokumentów wynika ,że rodzina mojego męża, w prostej linii wywodzI się od mumii. Badania przeprowadzane były przez chińsko-rosyjskich naukowców. Z dokumentów wynika , że RÓD którego potomkiem jest mój mąż zawiadywał ni mniej ni więcej –ale ::))) . Nie piszę więcej , do dziś nie możemy uwierzyć ……………
   Przed wojną rodzina męża mieszkała w Białorusi.
   Wydrukowaliśmy tylko kilka kartek , zwyczajnie nie mamy czasu , codziennie walczymy o chleb, adrenaliny póki co mamy pod dostatkiem. Kiedyś na emeryturze zajmiemy historią się RODU od nazwy ,którego jak wynika z dokumentów nazwano i góry i rzeki itd ……

   Polubienie

   • Nina, na Swarożyca…
    5 tys. lat temu nie było jeszcze nazwisk. Ani u Słowian, ani u Chińczyków. U Słowian nazwiska pojawiać zaczęły się na przełomie średniowiecza i nowożytności. Wcześniej były tylko przydomki (np. Jaśko kłótliwy, kulawy, czarny, uparty itp.) bądź dodawana była do imienia miejscowość rodowa (np. Jaksa z Kopanicy czy Zyndram z Maszkowic) ewentualnie imię ojca – np. Mieszko Bolesławowic (polski królewicz z dynastii Piastów, dopuszczony do współrządów przez Hermana w latach 1086–1089). Nie mogły więc być nazwiska wymienione 5 tys. lat temu przy chińskiej mumii, bo ich jeszcze ich nie było, nie istniały.

    Polubienie

   • ninanonimowa

    —przydomek dzisiaj jest nazwiskiem , dlatego go użyłam . Ty masz swoją wiedzę , ja dokumenty . Nie mam zamiaru sprzeczać się z Tobą , ani udowadniać mojej racji. Odszukano nazwisko męża i przysłano co przysłano . Z dokumentów wynika też , że to nazwisko / przydomek odkryto jeszcze w zupełnie inny miejscu, zaskoczyło by Ciebie. Na tym kończę ten wątek . Nie chcą być tą , która opowiada , że była na kawie z zielonym ludkiem :)) . Może coś na świecie się zmieni i powstanie klimat dla // OPOWIEŚCI BIBLIJNYCH // .

    Polubienie

 27. ninanonimowa

  —JAK SŁOWIANOM UKRADZIONO HISTORIĘ –https://treborok.wordpress.com/nowy-rok-i-obrzezanie-panskie/?preview=true

  Polubienie

 28. Nina, ja nie szukam sprzeczki, a dążę do prawdy. Sama o tym pisałaś, że szukasz prawdy. Nie? No więc szukamy prawdy! I teraz zapytam – w jakim języku jest ten napis? Bo interesuję się archeologią i na jednym z portali archeologiczych znalazłem informację, że najstarszy odnaleziony i bezprzecznie datowany napis chiński ma ok. 4,5 tys. lat. Znaleziono go na ceramice w Pingliangtai. Problem jest w tym, że nikt nie potrafi go odczytać. W Chinach pismo pojawiło się w kilku różnych kulturach neolitycznych już tysiące lat temu, ale w każdej było inne. Pierwszą „reformę” i ustalenie wspólnego „alfabetu” (pismo wielkopieczęciowe) zaczęto chyba ok. 2800 lat temu. Potem były jeszcze kolejne reformy i ostatecznie w III w. p.n.e. powstało pismo używane do dzisiaj. Choć i ono ma różne odmiany (np. pismo pionowe oraz poziome lewo i prawostronne). Tak więc osoba znająca cały współczesny „alfabet” chiński (ok. 50 tys. znaków) może spokojnie odczytywać i rozumieć dokumenty powstałe nawet 2800 lat temu. Ale nie wcześniejsze, bo nawet podobieństwo znaków wcześniejszych do późniejszego „alfabetu” niewiele pomoże, gdyż zmiana jednej tylko kreseczki zmienia znaczenie całego znaku. No i dlatego interesuje mnie, w jakim języku był ten napis, kto i jak go odczytał i przetłumaczył na język słowiański – białoruski czy polski.

  Polubienie

 29. ninanonimowa

  –cały materiał jest po rosyjsku . Zdałam sobie sprawę ,że natychmiast trzeba go wydrukować , Gdy będę miała go w ręku , podeślę Tobie niektóre szczegóły. Mąż zabronił mi publikowania gdziekolwiek tych materiałów ,chce mieć spokój , mówi,że już wymarzli się na zesłaniu w Syberii ,niepotrzebne są jemu i rodzinie dodatkowe sensacje .

  Polubienie

 30. Nina – ciągle się nie rozumiemy. Mnie nie interesuje, w jakim języku napisali do Ciebie owi „badacze”, a w jakim języku był napis na mumiach sprzed 5 tys. lat? Pisanego języka rosyjskiego – cyrylicy czy wcześniejszej głagolicy – wtedy jeszcze nie było. I przez kilka całych następnych tysiącleci nadal nie było literowego, fonetycznego, pisanego języka rosyjskiego. Pismo wtedy już istniało – klinowe (Sumer), hieroglificzne (Egipt), ideograficzne (Chiny), u Słowian pismo runiczne. Tyle że pismo runiczne było początkowo przez tysiąclecia symboliczne, a nie literowe/fonetyczne i z niego nie można odczytać litera po literze czy sylaba po sylabie współczesnego nazwiska. Po prostu się tego nie da. Dopiero gdzieś na przełomie er runy przybrały postać zapisu fonetycznego. Ale nazwisk wtedy nadal jeszcze – i to długo – nie było. Znaczenia run sprzed 5 tys. lat nikt dzisiaj nie jest w stanie odczytać. Nazwisk nimi też nie zapisywano, bo ich nie było. Tak więc na mumii sprzed 5 tys. lat nie może się jakiekolwiek nazwisko znajdować. Widzę, że ktoś żeruje na Twojej naiwności, łatwowierności, gotowości wiary w starożytne imperia Słowian i wciska Ci kit.
  Naturalnie, masz prawo w to wierzyć i cieszyć się starożytnym rodem męża sięgającym 5 tysięcy lat wstecz, ale tak naprawdę mało kto jest w stanie odtworzyć dzisiaj ród choćby 10 czy 20 pokoleń wstecz. A nikt nie jest w stanie dzisiaj odtworzyć rodu sięgającego 1000 lat do tyłu. Nie mówiąc już o 5 tys. lat.

  Na tym kończę tę dyskusję. Nie jest związana z wpisem i jest po prostu stratą czasu.

  Polubienie

 31. Pingback: W odpowiedzi turbokatolikowi Arturowi W i kilku jego przydupasom… – blog polski

 32. Pingback: Spóru o historyczność Bolesława II, syna Mieszka II Lamberta | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s