LIST OTWARTY PATRIOTÓW POLSKICH DO PREZYDENTA STANÓW ZJEDNOCZONYCH DONALDA TRUMPA

trump_wybory

Wszystkich Polaków popierających nasz list prosimy o podpisywanie się pod jego treścią.

 

 

logo-wps

LIST OTWARTY PATRIOTÓW POLSKICH

DO PREZYDENTA STANÓW ZJEDNOCZONYCH

DONALDA TRUMPA

 

Szanowny Panie Prezydencie,

 

Wraz z objęciem urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki – jednej z dwóch największych potęg gospodarczych, a zarazem największego mocarstwa militarnego współczesnego świata – podjął się Pan wielkiej odpowiedzialności nie tylko za własny kraj, ale pośrednio za losy narodów świata.

Konstytucja Rzeczypospolitej Obojga Narodów z 1791 roku była drugim po konstytucji Stanów Zjednoczonych z roku 1787  wyrazem marzeń suwerennych narodów świata o rządach prawa, wolności i poszanowania niezbywalnych praw narodów do samostanowienia. Te dwa akty prawne wyznaczyły ramy ustrojowe współczesnych demokracji –  i dlatego nawiązując do ich tradycji zwracamy się do pana Prezydenta z niniejszym listem.

Za prezydentury Pana poprzednika, prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy, na podstawie przynależności Polski do NATO oraz w nawiązaniu do umowy SOFA zostały podpisane między przedstawicielami rządów Stanów Zjednoczonych i Rzeczypospolitej Polskiej umowy, na mocy których na terenie  Polski zaczęto lokować oddziały wojskowe Armii Stanów Zjednoczonych wraz z towarzyszącym im sprzętem wojskowym oraz stosownym zapleczem osobowym i technicznym.

Polska obecnie nie jest w stanie wojny, ani otwartego konfliktu ze swoimi sąsiadami. W stosunkach Polski z innymi państwami nie zaistniały także przyczyny, które spełniały by warunki punktu 5 Traktatu Północnoatlantyckiego. Zatem zdaniem patriotów polskich – ceniących tak samo, jak naród amerykański własną niepodległość za najwyższe dobro – proces alokacji wojsk amerykańskich na terenie Polski kładzie się olbrzymim cieniem na stosunki polsko-amerykańskie.

Historycznie stosunki te opierały się do tej pory na pokojowej współpracy gospodarczo-kulturalnej, a gdy zaistniała taka konieczność na  wspólnej walce z wrogami wolności i praw naszych narodów do suwerennego kształtowania swojego bytu państwowego, zgodnie z własnymi priorytetami i w ramach wyznawanych systemów wartości.

Obecność wojsk obcego państwa na terenie Polski nasz naród zawsze utożsamiał z okupacją. Nigdy też z własnej woli, nie ulegając narzuconej przemocy – nie akceptował tej okupacji i gotów był ponosić najwyższe ofiary życia swoich synów i córek, aby tej okupacji się pozbyć.

Polska jest krajem, który został ciężko doświadczony przez lokalne i światowe wojny. Naród polski, a także inne narodowości, którym ziemia polska udzielała gościny i była ojczyzną,  często ponosił olbrzymie straty ludzkie i materialne wskutek konfliktów w tej części Europy. Dlatego My, Polacy, mamy moralne prawo występować jako ambasadorzy pokojowego współistnienia narodów, i nie tylko w tej części Europy, ale i w szerszym wymiarze.

Panie Prezydencie, z wielką nadzieją i uznaniem przyjęliśmy pańskie deklaracje, że przyszłość Europy i świata widzi Pan we współpracy gospodarczej i współzawodnictwie biznesowym, a nie w konfrontacji militarnej i wyścigu zbrojeń.

Panie Prezydencie, Polska jest sąsiadem Rosji, a Polacy chcą podobnie jak Amerykanie widzieć w Rosjanach partnerów gospodarczych, a nie wyłącznie wrogów politycznych i przeciwników militarnych. Chcemy w pokojowej współpracy stwarzać przyszłość dla naszych dzieci, dla polskich, amerykańskich i rosyjskich rodzin.

Panie Prezydencie, dowiódł Pan swoim życiem, że przyszłość należy do śmiałych decyzji osób, będących realistami i niepoddających się uprzedzeniom. Dlatego My, polscy patrioci, oczekujemy, że to właśnie Pan zmieni decyzje poprzedniej administracji amerykańskiej i wycofa wojska amerykańskie oraz sprzęt wojskowy z terenu Polski.

Niech Bóg błogosławi odważnym i rozważnym! Niech Bóg błogosławi Ameryce, Polsce i światu!

 

Warszawa, dnia 20 stycznia 2017 r.

 

Paweł Ziemiński            Wierni Polsce Suwerennej, Kongres Polski Suwerennej

Dariusz Kosiur               Wierni Polsce Suwerennej, Kongres Polski Suwerennej

Andrzej Skorski             Wierni Polsce Suwerennej, Kongres Polski Suwerennej

Michał Jarzyński           Wierni Polsce Suwerennej

Jerzy Truchlewski         Kongres Polski Suwerennej

Zbigniew Okrasiński     Kongres Polski Suwerennej

Adam Smiech                redaktor naczelny Jednodniowka.pl, publicysta narodowy

Bogdan Dziubała          Wierni Polsce Suwerennej, działacz ludowy  ZZR Ojczyzna

Teresa Sikora                Łódź

Miłosz Sobolewski

Bogumił Kaczorowski   Warszawa

Paweł Chajec

 

 

111 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

111 responses to “LIST OTWARTY PATRIOTÓW POLSKICH DO PREZYDENTA STANÓW ZJEDNOCZONYCH DONALDA TRUMPA

 1. Karol

  Nie podpisuję wiernopoddańczych adresów do okupantów.

  Polubienie

  • paziem

   Pana komunikat nie ma dla nas znaczenia, gdyż zwracaliśmy się o podpis do osób, które podzielają intencje powyższego listu. Prywatne upodobania nas nie interesują.

   Polubienie

 2. hubalblog

  świetna inicjatywa!

  Polubienie

 3. Tomasz Wykuty

  Z okupantem się nie negocjuje! Okupant ma wypierdalać!
  I jeszcze te żydowskie życzenia „pano-jahve-błogosławienia” pod którymi podpisał się Opolczyk!!! Oszalał???

  Polubione przez 1 osoba

  • Zdzich

   Panie Tomaszu Wykuty ma pan rację na 100% . Każdy ma prawo popierać kogo chce Trumpa również ale , że Opolczyk się pod tym podpisał po tym jak przez tyle miesięcy pisał o Trampku jako ultrasyjoniście . To jak jakby Opolczyk się nawrócił i błagał pasibrzuchów o wybaczenie
   Wytłumaczenie jest jedno :
   Pan Szubert miał gości za dużo alkoholu czy tam gumiśiowych jagód i niestety bo inaczej jak to można wytłumaczyć .

   Polubienie

  • paziem

   Widzi pan, prawdopodobnie różnimy się w pojmowaniu tego, co nazywamy polityką i szanowaniem obyczajów. Ja jak wchodzę do meczetu, to zdejmuję buty, a jak witam się z Japonką, to nie całuję jej w rękę. Pan natomiast obraża się na na obyczaje i…” nie negocjuje”.

   Polubienie

   • Tomasz Wykuty

    Szanowny Panie „Paziem” (nie wiem jak odmieniać w języku polskim pański pseudonim – per „Paziu” chyba Panu nie przystoi),
    Jest różnica między DYPLOMACJĄ, grzecznością dyplomatyczną, a wiernopoddańczym lizaniem zadu! I to jeszcze przez KOGO!?
    Widzę tu ludzi, których z całego szczerego serca szanuję (jeszcze), czyli Pana Kapitana, Pana Dariusza Kosiura, i w końcu Opolczyka (mojego duchowego Przewodnika), którzy zamiast dyplomacji uprawiają „włazidupstwo” bez wazeliny!!!
    Do meczetu bym nie wszedł, podobnie jak od ponad 30 lat nie wchodzę do „polskich” betlejemek, tzw. kościołów. A muszę niestety czasem z różnorakich rodzinnych uroczystości się do nich zbliżać. Ale do środka nie wchodzę. Nie kłaniam się żydowskim pustynnym demonom.
    Gdy będę się witał z Japonką, czy Japończykiem, to ukłonię się, tak jak nakazuje Grzeczność, ale nie zegnę się w pas. Jestem potomkiem starożytnych dzieci Słowian. Kto wie, czy nie starszych od prastarych kultur japońskich, czy chińskich.
    Odnośnie „obrażania”. To żyd na każdym kroku obraża MNIE w mojej Ojczyźnie! I obrazą mnie jest także ta mierna, żałosna epistoła do nowego prezydenta USraela! To piśmidło to nie jest DYPLOMACJA podpisana przez DUMNYCH sygnatariuszy, dziedziców starożytnych rodów, tylko przez jakichś zakompleksionych człowieczków.
    Czuję się opluty, że to piśmidło podpisali tacy znamienici Ludzie jak: Pan Dariusz Kosiur, Pan Kapitan Jarzyński, czy w końcu OPOLCZYK(!), który tym podpisem nalał wody na młyn tym, którzy Opolczyka opluwają, twierdząc, że jest on syjonistyczną agenturą!
    Ileż ja się nabroniłem Opolczyka na pejs-zbuku. Ileż godzin poświęciłem i słów na obronę Opolczyka! A On teraz tym jednym podpisem wpisuje się w hasbarę!!! I podpisał się pod nią!!!
    Zrzucam to na karb jakiejś niedyspozycji. Bo po prostu nie mogę w to uwierzyć, co powyżej w głównym tematycznym wpisie przeczytałem!

    Polubienie

   • Czytelnik

    Jedyni tu normalni to p. Paweł Ziemiński i p. Dariusz Kosiur.
    Z kim Wam szanowni panowie przyszlo pracować i walczyć o suwerenna Polske.

    Polubienie

  • Tomek, masz rację! Tam i tak będą rządzili żydzi, a okupantowi dupy lizać co najmniej nie przystoi. Tylko tu trzeba poczekać na to, kiedy ta bandycka zbieranina pod wodzą jakiegoś chazarskiego generała rozwali kilkuset Polaków. Wszystkie narody , gdzie oni weszli, mają przykre doświadczenia. Nie widzę powodu, by w Polin ( jak naszą Ojczyznę nazywa zasraniec Juda) miało być inaczej.

   Polubienie

   • paziem

    Panowie, w Polsce rządzą Żydzi od 30 lat, a wy co, obrażacie się tylko, czy ze wstrętem mieszkacie w Polsce? Obrażać się i być „dumnym”, to trochę za mało żeby spowodować, aby w końcu w Polsce rządzili Polacy. Ja też panie „wykuty” nie chodzę do meczetu, aby się modlić, ale zdarzyło mi się raz, kilka razy w życiu zwiedzać starożytne świątynie muzułmańskie w Azji Srodkowej i na Bliskim Wschodzie. Przyznam się, że nie żałuje, że się nie obraziłem i zobaczyłem je od środka. Miałem w latach młodości okazję ( jeszcze w byłym ZSRR) być w gościnie w rodzinach tadżyckich, wyznających islam. Wspominam jak najlepiej ich gościnność, kulturę dnia codziennego i uczciwość. Potem i obecnie znam kilku wyznawców islamu i szczycę się znajomością z nimi. Do głowy by mi nie przyszło żeby na przeszkodzie mojej znajomości z tymi kulturalnymi i o wielkich walorach intelektualnych i moralnych ludźmi – stało moje słowiańskie pochodzenie. To oznaczałoby zwykłą kołtunerię i prymitywizm z mojej strony.
    Idąc panów sposobem rozumowania, to Dmowski na Konferencję Wersalską by nigdy nie pojechał, bo tam musiał negocjować z Żydami na temat niepodległości Polski i jej interesu narodowego. Z przykrością stwierdzam, ze panów sposób myślenia jedynie was kompromituje i niemal wyklucza z poważnej debaty o Polsce. No bo bajdurzyć na tematy „narodowe” i „słowiańskości” to oczywiście można bez końca, ale mnie to nie interesuje w wersji proponowanej i kultywowanej przez panów.

    Polubienie

  • To, ze nazwisko Opolczyka jest lub bylo na liscie wcale nie znaczy, ze Opolczyk sie pod tym podpisal. To jakies groteskowe nieporozumienie.

   Polubienie

 4. Franz

  Co to ma być, wybryk dziejów stowarzyszenia WPS? Pamiętam jakiś czas temu przed wyborami parlamentarnymi pan Ziemiński zachęcał do wspierania Ruchu Kukiz 15, rozumiem że po głębszej analizie temat „ucichł”. List tutaj przytoczony jest wart tyle co zeszłoroczny śnieg bo po co pisać cokolwiek do marionetki banksterów, lepiej bezpośrednio wysłać do sanhedrynu i oszczędzić sobie wstydu.

  Polubione przez 1 osoba

  • Zdzich

   Franz mocno się różnimy ale tu masz rację .
   Jednak uzupełnię sprawę .
   WPS masz rację zachęcał do popierania Kukiza ,ale odpowiedz WPS była mniej więcej taka : Trzeba stosować strategię Dmowskiego stąd popieramy Kukiza .Potem wszystko ucichło .
   Gdy zobaczyłem , że pod tym podpisał się Opolczyk strzeliłem sobie w mordę bo nie wierzyłem .
   Również tego nie popieram bo uważam , że to żadnego sensu nie ma , ale WPS ma prawo robić co chce a my nie musimy się we wszystkim zgadzać z WPS.

   Polubienie

   • paziem

    Przecież wielu spraw może pan nie popierać, co nie oznacza, że to czego pan nie popiera nie ma sensu. Nie dopuszcza pan takiej ewentualności ?

    Polubienie

   • Zdzich

    Panie prezesie może jestem głupi nie wiem . Być może jakiś spraw nie rozumiem , ale serce mi podpowiada aby poprzeć co w tym temacie pisze pan Tomasz Wykuty .
    Nigdy takiego listu był nie podpisał nigdy przenigdy tak to czuję i chyba miałem prawo to na WPS napisać .

    Polubienie

  • Bardzo mądrze napisane Franz! Nasi bracia to Słowianie, a nie prymitywni ćpuny, czarnuchy, bezmózgi, po prostu bandycka swołocz. Polkom, które będą się z nimi zadawać, należy na łysym łbie wypalać literkę „K”. To polska tradycja z poprzedniej okupacji.

   Polubienie

 5. julius

  Autor pisze z pozycji lewicowej. Nie uwzględnia odrzucenia i osądzenia całego układ postmagdalenkowego.

  W bardziej poważnej, politycznej i historycznej interpretacji kwestii polskiej suwerenności i niewolniczemu poddaniu się Polski polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych, występuje wpływ na rzeczywistość europejską, co nie może być ignorowane.
  …………………………………………………………………………………………………
  Amerykańscy, Europejscy i polscy reakcjoniści(czytaj żydowscy) są zainteresowani w utrzymaniu ich status quo na bazie gospodarki kapitalistycznej w Polsce. Ci oligarchowie i neoliberalni tzw. „mężowie stanu” starają się zapewnić sobie, że Polacy znajdują się w stanie służebności wobec NATO i amerykańskich imperialistów. Obawiają się oni nie tylko siły Rosji, ale również pełnego wyzwolenia Polski i Niemiec, które mogłoby zniszczyć ich hegemoniczne aspiracje.
  …………………………………………………………………………………………………
  Będziemy obserwować, czy Polacy mają inteligencję i odwagę, by pozbyć się Andrzeja Dudy z partii konserwatywnej, partii Prawo i Sprawiedliwość z jego premierem, Beatą Szydło, którzy są zarówno narzędziem politycznym dla NATO i rządu amerykańskiego jak również korzystają w pełni z korzyści wynikających z władzy kosztem coraz bardziej pauperyzującej się klasy średniej.
  http://katehon.com/article/poland-political-swingers-united-states

  Polubione przez 1 osoba

  • paziem

   My w WPS wprawdzie nie z lewicowych, ale narodowego, polskiego punktu widzenia mamy podobne zdanie o wasalnej polityce PiS i całej konstelacji okrągłego stołu, której PiS jest jedynie kolejnym wcieleniem na potrzeby „historycznego etapu” zniewalania Polski.

   Polubione przez 1 osoba

 6. Leon

  Głosy krytyczne wobec inicjatywy stowarzyszenia WPS na tym forum, odległe są od rozsądku. Clinton mogła zniszczyć planetę. Mamy oczekiwania wobec nowego prezydenta USA. Chcemy pokoju i stabilizacji w Europie środkowej i na świecie. D. Trump obiecywał to w kampanii. Warto zwrócić uwagę, że najmocniejsza krytyka Trumpa idzie z Niemiec.

  Polubienie

  • Zdzich

   Drogi panie Leonie możesz pan popierać tego opasłego miliardera to pana prywatna sprawa . Oczywiście zawsze jest lepiej wybierać mniej grożną chorobę weneryczną pochodzącą z Usraela . Zgadza się .
   Oczywiście pan Opolczyk też miał prawo ją podpisać tylko po co wcześniej przez kilka miesięcy tracił czas przed PC udowadniając całkiem słusznie , że ten typ to ultrasyjonista publikując bodajże dwa razy jego wystąpienia do garbatych nosów .Gdzie tu sens ? Tylko o to mi chodzi .
   Proszę nie pisać o dobrym wychowaniu o dyplomacji bo to śmiech na sali .
   Stawiam jednego dolara przeciwko milionowi dolarów , że ci wszyscy którzy podpisali się pod tym za pół roku będą niesamowicie opluwać Trumpa . Niech on tylko zadrze z Putinem lub inną przykrą niespodziankę spłodzi bo to jest typ nieobliczalny .Cholera wie co może zrobić .Dziś popiera Putina ale co będzie za pół roku za rok ? .Nie ma mądrego kto na to odpowie .

   Polubienie

   • paziem

    Panie Zdzich, pamiętam, że to pewnie pan tylko pod innym nickiem stawiał gruba kasę na pewne na 100% zwycięstwo Clintonowej :))) Tak, że lepiej niech pan gra na gonitwach koni niż na gonitwach o fotel prezydencki i o to co dany prezydent zrobi lub nie zrobi:)))

    Polubienie

   • Zdzich

    Panie Pawle postawiłem 1200 euro u bukmacherów bo myślałem że wygra i zysk miałbym 500 euro przegrała dlatego straciłem ponad 5000 PLN .To był czysty biznes na hameryckiej durnocie , cóż nie udało się .
    A pana sarkazm i złośliwości niepotrzebne.

    Polubienie

 7. ninanonimowa

  ——– nie na temat !! — ale zaczynam oglądać ! . Oglądnijcie też . Po filmie proponuję przeczytać jeszcze raz ! – to co trzeba lub nie -podpisać .

  Polubienie

 8. Alija

  Świetna inicjatywa.

  Polubienie

 9. Do jasnej cholery – kto złożył podpis w moim imieniu?
  Ja takiej bumagi nie podpisywałem i w życiu bym nie podpisał !!!

  Niniejszym żądam usunięcie mojego imienia i nazwiska spod tego listu!!!

  Powtarzam – żądam!!!

  Andrzej Szubert

  Polubienie

  • Zdzich

   Opolczyku no to mamy jasność , bo mam już oko sine tak sobie w mordę strzeliłem jak zobaczyłem twój podpis bo nie wierzyłem w to co widzę .
   To już twoja decyzja , ale powinieneś zażądać wyjaśnienia sprawy . Nie może tak być , że ktoś za ciebie się podpisuje a ty nic nie wiesz .
   Może tylko zwykła pomyłka .Ludzie są omylni .

   Polubienie

  • paziem

   Widocznie źle pana zrozumiałem. Przepraszam i usuwam.

   Polubienie

  • paziem

   Panie Andrzeju raz jeszcze przepraszam za błąd. Nie było tu żadnych manipulacji ani złej woli, a jedynie ludzkie niedopatrzenie. natomiast pańskie okreslenie listu jako „bumaga” bardzo mnie zaskoczyło, ale i dało dużo do myślenia. pozdrawiam
   PZ

   Polubienie

   • Panie Pawle

    Zna mnie pan dobrze, choć nie osobiście. Od lat jesteśmy w kontakcie mailowym, a zresztą pisałem kiedyś na WPS i byłem członkiem zespołu redakcyjnego. Więc było wystarczająco dużo czasu, aby się nawzajem poznać.

    Dlaczego napisałem „bumaga” ?

    1) Osobom mniej zorientowanym, a takich jest ogromna większość, list do Trampka może sugerować, że sygnatariusze uważają go za poważnego, samodzielnego polityka, który jest nadzieją dla Usraela, Polski i świata.

    2) List sugeruju, że Trampek być może rozmyśli się i wycofa us banditos z terenu Polski. Tyle, że taka decyzja tak naprawdę zapada ponad Oral Roomem. Należałoby zatem napisać do Rothschilda czy Rockefellera a nie do Trampka.

    3) List zawierał ewidentne niepoważne treści, jak choćby zachwalanie konstytucji usraela i konstytucji 3 maja jako wzorcowych dokumentów o wolności i równości. A to nieprawda – konstytucja usraelska dotyczyła tylko białych najeźdźców. Rdzenna ludność indiańska i miliony niewolników zwożonych z Afryki z jej dobrodziejstw nie korzystały. Podobnie było z arcyszkodliwą konstytucją 3 maja – ogromna większość mieszkańców nadal była bydłem roboczym pozbawionym jakichkolwiek praw. Im konstytucja nie dała nic.

    4) Przy najszczerszych waszych chęciach Trampek tego listu i tak nie będzie czytał. Jeśli go wyślecie pocztą, to w podrzędnym sekretariacie białego domu wyląduje w koszu. Po co więc pisać bumagę do Trampka, której on i tak nie będzie czytał?

    5) Lepszą metodą jest organizowanie możliwie jak najczęściej jak najliczniejszych demonstracji antyusraelskich. Takie wiadomości mają większą szansę dotarcia do Oral Roomu, niż ten list otwarty.

    6) O końcówce już wspominałem – „Niech Bóg błogosławi Ameryce…”.

    Niech zdycha!!!

    Nigdy nie podpiszę się pod niczym, gdzie są inwokacje do plugawego Jahwe! Nigdy. Bo jest to utrzymywanie zżydzenia kultury i tożsamości.

    I stąd pismo to nazwałem bumagą.

    Panowie mają prawo naturalnie widzieć to inaczej. Ja mówię w swoim imieniu.

    Wiem że intencje były dobre, ale nie tędy droga do usunięcia z Polski us banditos.

    A na koniec przypomnę jeszcze jedną historię. Pamięta pan zapewne sprawę listu otwartego do Rosjan, który podpisało 12 osób. Toczyła siłę w związku z nim, jeszcze przed jego wysłaniem, żywa dyskusja mailowa. Byłem gotów się pod nim podpisać, uważałem jednak że należy usunąć z niego to nieszczęsne „„naszej chrześcijańskiej wspólnoty słowiańszczyzny”. Jak można Słowiańszczyznę mieszać z żydogennym krystowierstwem? I jak można do jednego wora wrzucać skonfliktowane od tysiąca lat prawosławie i katolicyzm? Przecież to jest recepta na świętą wojnę religijną fundamentalistycznych katolików z protestantami, którzy tych drugich nigdy nie uzają za „wspólnotę”. I odmówiłem podpisania się.
    Bo nie robię nigdy z gęby cholewy. Mam przez to ogrom wrogów, ale tym się nie przejmuję. Opinii mądrca nie obawiam się, o opinię głupców nie dbam. Pozdrawiam.

    Polubienie

   • Zdzich

    Opolczyku mi to trochę przypomina wysyłanie listu przez WPS do Judy z niewygodnymi pytaniami .
    Pytałem wtedy jasno : jaki cel i sens ma pisanie czy wysyłanie tego listu skoro pierwszy lepszy urzędniczyna prezydencki podetrze nim sobie dupę gdy mu papieru zabraknie .
    Ten list do Trumpa przypomina to samo .

    Polubienie

 10. Pingback: LIST OTWARTY PATRIOTÓW POLSKICH DO PREZYDENTA STANÓW ZJEDNOCZONYCH DONALDA TRUMPA – b973

 11. Panowie z WPS

  Nie spodziewałem się po was takiej manipulacji. Znacie mój adres. Otrzymuję od was często korenspondencę, linki itp. Natomiast tej bumagi od was nie otrzymałem a tym bardziej nie wyraziłem zgody na umieszczenie mojego nazwiska pod nią. I jesze to żydowiercze zakończenie: „Niech Bóg błogosławi Ameryce…”
  Niech zdechnie, zgnije, zczeźnie. Razem z Trampkiem ultrasyjonistą.

  Zawiodłem się na was panowie. Takiego numeru po was się nie spodziewałem !!!

  Proszę usunąć moje nazwisko spod tego merdania ogonem Trampkowi!

  Polubienie

 12. Proszę usunąć moje nazwisko i moje komentarze.

  Adieu

  as

  Polubienie

  • Zdzich

   Opolczyku wiesz ,że tobie dobrze życzę , ale może trochę ochłoń . Parę wdechów – wydechów i wrócimy do tematu jutro .
   Może się faktycznie pomylili . Rozumiem , że WPS nie potrzebuje adwokata i że się wtrącam między wódkę a zakąskę ,ale lepiej ochłonąć i wrócić potem do tematu .
   Dla mnie jest ważne , że Opolczyk z tym shitem nic wspólnego nie ma bo od dawna go znając nawet tylko z sieci ciężko byłoby uwierzyć , że on pod czymś takim złożył swój autograf .

   Polubienie

 13. stycznik 400V

  Powiadam, że trampek niczego nie zmieni w polityce usa.
  Najprawdopodobniej odstrzelą go jak barzanta.
  Żydostwo nie pozwoli na to by zostac odciętym od prowadzenia wojennego interesu, ktory trwa już 222 lata.
  Żydostwo Polskojęzyczne nie zasluguje na ulgowe traktowanie ze strony społeczenstwa z powodu ściagniecia do kraju okupanta jakim jest USrael.

  Polubienie

 14. pablo

  żałosne debile z parchatego neon24 , sami potwierdzają że są debilami parchatymi

  Udają debile ataki na stronę kiedy sami to zrobili, strony nie kontrolują i udają debile że jest atakowana.
  Pejsy ją całkowicie przejęły i będą krzyczeć aj waj.

  Polubienie

 15. Oglądałem szopkę inauguracyjną w Waszyngtonie. Przez ok. 20 minut starałem się ignorować te haniebną chrześcijańską propagandę w kraju, w którym kościół i państwo maja niby być oddzielone. Ale jak Trump powiedział, że „będziemy chronieni przez Boga”, zrobiło mi się tak niedobrze, że natychmiast wyłączyłem telewizor i pojechałem na korty.

  Fakt: Stany Zjednoczone nigdy nie dorosły intelektualnie do zrealizowania prawa Pierwszej Poprawki Konstytucji, która wymaga, oprócz wolności słowa, oddzielenia kościoła od państwa.

  Żyjemy otoczeni religijnymi, infantylnymi świrami i umrzemy otoczeni religijnymi, infantylnymi świrami.

  Polubione przez 1 osoba

 16. Weber

  Zamieszki w USA. Wiadomo kto płaci.

  Polubienie

 17. Weber

  Autorytety amerykańskiego KODu. Michael Moore, Alec Baldwin, Robert DeNiro. Pierwszy opłacony przez Sorosa do ośmieszenia Busha filmikami youtube, kiedy ten nie chciał zajmować się sprawami lichwiarzy w Rosji i na Ukrainie. Efektem zastraszenia była pomarańczowa rewolucja w 2004 r. w Kijowie.

  Polubienie

 18. ja

  podpisuje się pod Waszym listem o usunięcie żołnierzy amerykańskich z terytorium Polski

  Polubienie

 19. Jasiu-z

  Nabil Al Malazi i Sławomir Zakrzewski rozmawiają na pikniku militarnym zorganizowanym z okazji najazdu obcej armii USA na Polskę.

  Polubione przez 1 osoba

 20. Edward.

  Gdzie jest ta lista?Chce ja podpisac.

  Polubienie

 21. QWERT

  Myślałem że łączy was tutaj nienawiść do żydów, ale widzę że łączy was tutaj GŁUPOTA ! ” Boże błogosław ameryce ” ? ha ha ha ha ha ha ha ha !

  Polubienie

 22. Edward.

  Do QWERTA – piszac takie idiotyzmy potwierdzasz swoj infantylyzm.
  Piszac tak to albo nie widziales nigdy Ameryki albo jestes parchatym zydem.
  Nie zapominaj jolopie ze tylko w USA zyje ponad 10 mln. Polakow dla ktorych (wiekszosci) USA jest tak samo szanowana i cenna druga Ojczyzna
  jak Polska.A zydostwo tepi Polakow wszedzie,oczywiscie przy pomocy
  kosciola.

  Polubienie

  • QWERT

   Pisze się, jełopie, JEŁOPIE ! i dodam jeszcze debilu ! a co !

   Polubienie

   • Zdzich

    QWERT ty uważaj chłopie .Edwardów jest do cholery , ale jeżeli to jest ten znany reżyser z forum suwerenność gdzie prowadzi go razem ze swoim Sancho Pansą Toronto on sam jest tam Kichotem to niebawem ukaże się tam wpis , że QWERT to pejsaty . Kto przeciw Trumpowi to na bank obrzezany .
    Ale pewnie się mylę , bo to inny pan Edward na 100% inny.

    Polubienie

 23. Owa Ameryka razem z jej „bogiem” czy to mamonem czy jahwe, dla mnie to jedno i to samo, powinna jak najszybciej zdechnąć. Szkoda tylko jej obywateli traktowanych jak bandę niewolników przez rasę panów, ale sami są sobie winni. Skoro kochają beznamiętnie największego wrzoda na dupie świata i wierzą we wciskaną im nachalnie propagandę o swojej rzekomej wyjątkowości i przeznaczeniu do rządzenia światem to mają za swoje. A odnośnie 10mln Polaków w USA, szkoda mi ich, ale w większości ci ludzie są jeszcze bardziej ogłupieni niż Polacy, którzy zostali w kraju. Poziom ich beznamiętnej wiary w Usrael i jego potęgę połączonej z wiarą w żydokatolicki bełkot jest nie do zniesienia.
  Pod powyższym listem bym się nie podpisał nawet po wypiciu dwóch 0,7l. Mało kiedy pod czymkolwiek się podpisuję, szkoda czasu, owe petycje czy listy i tak wylądują w koszu na śmieci czy spamie(jak kto woli), nikt tego nie czyta lub mało kto z decyzyjnych to czyta i się z tego zwyczajnie śmieje. Do nich takie działania nie przemawiają, odbierają to raczej jako objaw desperacji piszących nie mających już lepszego pomysłu. A odnośnie Trumpa, oby nie było z jego „przyjaźnią” z Putinem tak jak z „przyjaźnią” Hitlera ze Stalinem, jak Hitler na zachodzie zrobił swoje to owa pozorowana przyjaźń się skończyła i Rzesza wbiła nóż w plecy ZSRR i skończyło się 25mln zabitych obywateli Związku Radzieckiego. Oby i teraz owa szeroko nagłaśniana nadchodząca „odwilż” w stosunkach USA – Rosja nie zakończyła się czymś podobnym, czyli chwilą odpoczynku przed ostatecznym i rozstrzygającym atakiem… o ile ta „odwilż” w ogóle nadejdzie… obym się mylił…

  Polubione przez 1 osoba

  • Zdzich

   Przemex wielkie brawa za ten wpis . Chłopie co się z tobą działo .Blog zapuszczony ostatni wpis z grudnia tutaj ciebie niet . Chyba się nie załamałeś .Szkoda by było już ciebie nie czytać .

   Polubione przez 1 osoba

   • Od czasu do czasu robię od sobie odpoczynek od ciężkiej tematyki bo psychika potrafi siąść od nadmiernego siedzenia tych tematach a i życie realne w Polsce człowieka przytłacza.

    Polubienie

  • „A odnośnie 10mln Polaków w USA, szkoda mi ich, ale w większości ci ludzie są jeszcze bardziej ogłupieni niż Polacy, którzy zostali w kraju. Poziom ich beznamiętnej wiary w Usrael i jego potęgę połączonej z wiarą w żydokatolicki bełkot jest nie do zniesienia”.

   Niestety, Przemex, nawet może nie zdajesz sobie chyba w pełni sprawę jak masz rację. Polonia amerykańska (i prawdopodobnie inne jej liczne odmiany w wielu innych krajach) to zjawisko bez precedensu w historii patologii społecznej. Trudno byłoby znaleźć gdziekolwiek indziej na planecie tak zapyziałą, wściekle antyintelektualną swołocz rusofobiczno-polakatolicką, z nieustającą namiętnością całująca jankesowską Mamonę i żydowski krzyż antyludzkiej żydowskiej religii. Nie ma pióra, które tę patologię wystarczająco dokładnie opisze, więc ja w tym momencie przestaje próbować.

   Trzymaj się jakoś chłopie. Wyjedź gdzieś do lasu w góry (”where there is thunder and the wind shouts back” – jak to kiedyś śpiewali chłopcy z Judas Priest.) Popatrz się na dzikie kwiaty i spróbuj zasnąć w otwartym namiocie na łonie dzikiej natury patrząc się na gwiazdy, tak jak Apacze zawsze zasypiali, oczarowani magią błyskających gwiazd na granatowym niebie. Noi oczywiście, posłuchaj czasami muzyki słowiańskiej. Jak zwykle polecam rosyjska Arkonę. Take care, Amigo.

   Polubione przez 2 ludzi

  • paziem

   ” Pod powyższym listem bym się nie podpisał nawet po wypiciu dwóch 0,7l. Mało kiedy pod czymkolwiek się podpisuję, szkoda czasu, owe petycje czy listy i tak wylądują w koszu na śmieci czy spamie(jak kto woli), nikt tego nie czyta lub mało kto z decyzyjnych to czyta i się z tego zwyczajnie śmieje. Do nich takie działania nie przemawiają, odbierają to raczej jako objaw desperacji piszących nie mających już lepszego pomysłu. ”

   Przecież ja na Panu nie wymuszam podpisania się pod listem. Zarówno Pan, jak i Opolczyk nie wiecie jaki Bóg ma błogosławić Ameryce, a jaki Polsce? Zastanawia mnie – skąd macie taką pewność kto takie listy czyta i gdzie one trafiają? No chyba, że znacie zwyczaje CIA ? :)))

   Do rodaków za oceanem należy podchodzić realistycznie i bez naiwnej nadziei, ale zarazem z mniejszą pychą i większym szacunkiem, gdyż wielu w Ameryce i na emigracji znalazło możliwość życia dla własnych rodzin teraz i 100, czy 200 lat wcześniej ( tylko proszę nie róbcie mi „wykładu”, że to wyłącznie przez Żyda). Wielu z tych pracowitych ludzi zza oceanu ciułając grosz do grosza było w stanie dzięki swej ofiarności sfinansować 100000 armię Hallera i walczyć realnie o Polskę, a nie jedynie jęczeć, że ” z okupantem się nie negocjuję”. A taki Zdzich mi tu pier…i, że postawił na Clintonową i stracił fortunę, bo się pomylił :))) i popisuje się na co to go stać- kabotyn.
   Musicie Panowie „krytycy” odróżnić dyplomację od domorosłej publicystyki „narodowej”. Ciekawe jest np., że Putinowi np. „wybaczacie” Panowie, że spotyka się z Żydami, że o jankesach mówi ” nasi partnerzy”,iże cerkwi nie omija dalekim łukiem ( i tu chylę czoła politycznemu geniuszowi prezydenta FR) a usiłujecie jednocześnie sygnatariuszy listu pouczać, co jest słuszne, a co nie?
   Stwierdzeniem „bumaga” nadwerężył Pan, Panie Andrzeju zaufanie do siebie, gdyż takiego obraźliwego ( w założeniu dezawuującego określenia, sugerującego służalczość i dyspozycyjność wobec żydosowieckich psychopatów) spodziewałbym się w ustach politycznych błaznów i syjonistycznych dupowłazów typu Kowalskiego, Brauna, Nowaka, Żaryna. Michalkiewicza itp, ale nie od Pana. Słowo „bumaga” w odniesieniu do dyplomatycznego, suwerennego stanowiska Polaków wobec prezydenta obcego państwa, należy do katalogu obelg kołtuńskiego, antypolskiego środowiska.

   Polubienie

   • Zdzich

    Oj panie PAZIU czy PAZ traci pan kontrolę na sobą i obraża pan ludzi , których pan na oczy nie widział nazywając kabotynem .
    Gratuluję ,że pan wiedział od dawna , że preziem będzie ten opasły facet . Moja osoba nie wiedziała a chciała sobie zarobić na parchatym cyrku 500 euro i postawiła na diablicę licząc na czysty biznes i zarobek będąc pewnym ,że to ją żydzi wybrali na stolec .
    Pomyliłem się a że był to czysty biznes to out .
    Nie pozwolę się tu obrażać przez nikogo nawet przez pana .
    Dlatego panie prezesie adieu przestaję was czytać bo nie odpowiada mi ten film z waszym udziałem .
    Najpierw gorące życzenia dla katoli 24 grudnia a teraz ten wiernopoddańczy liścik .
    Stronę wykasowałem z ulubione .Nie mój cyrk nie moje małpy .
    PS . niebawem się mocno rozczarujecie na prezydenturze tego opasłego syjonisty choćby wtedy jak uderzy na Iran albo będzie likwidował Palestyńczyków .
    Zobaczymy jak się wtedy będziecie czuć .
    Panie nie kasuj mojego wpisu .Panu najlepiej wychodzi obrażanie innych ludzi i kasowanie wpisów .
    Zegnam .
    Tak jak napisałem .Nie mój cyrk . Nie moje małpy .

    Polubienie

   • „Zarówno Pan, jak i Opolczyk nie wiecie jaki Bóg ma błogosławić Ameryce, a jaki Polsce?” – nie wiem jak opolczyk ale ja doskonale widzę jaki „bóg” dotychczas „błogosławi” Ameryce i Polsce i widzę jak ów „bóg” traktuje oba kraje i jakie są skutki owej „boskiej opieki”. Jak widać dość wybiórczo, USA faworyzuje a Polskę od wieków traktuje jak kolonię i poligon do tego stopnia że za niedługo możemy zniknąć już nie tylko z mapy politycznej świata, ale i fizycznie jako naród. Tyle mamy z „opieki” tego bożka.
    Po za tym słowo „bóg” nie powinno moim zdaniem znaleźć się w oficjalnym liście do władz jakiegokolwiek państwa, budzi ono zbyt duże kontrowersje i większość kojarzy go z wiadomo jakim bóstwem z Bliskiego Wschodu. Polska i USA pod wieloma względami są do siebie bardzo podobne, zbudowane na podobnych fałszywych fundamentach i pseudowartościach z równie zakłamaną historią. Amerykanizacja Polski obecnie postępuje coraz bardziej. Nie na darmo mówi się o Polsce jako o 51 stanie USA, jankeska mentalność jakże kompatybilna z polską mentalnością rycerzyków wymachujących szabelką gdzie popadnie, nie potrafiących się dogadać normalnie z nikim i przekrzykujących się nawzajem zatacza tutaj coraz szersze kręgi. Prawdziwym wrogiem Polaków tak naprawdę nie są jacyś tam żydzi czy Niemcy lub ktokolwiek inny, bo to tylko odwracanie kota do góry ogonem. Polacy sami są sobie winni i sami są dla siebie wilkiem a nasi zewnętrzni wrogowie naszą naiwność, głupotę, chciwość, zawiść, brak solidarności, prywatę, itp. podsycają, kultywują i dobrze wykorzystują a my im na to pozwalamy i jeszcze się cieszymy z tego że od wieków wchodzimy w dupę obcym bez wazeliny. Jeżeli szlag nas trafi to głównie z naszej jako narodu winy.
    Odnośnie listu, bardzo bym chciał by jakikolwiek urzędas w Faszingtonie przeczytał to a nawet potraktował poważnie i wycofał tą bandę zwaną US Army z Polski a nawet więcej. Ale jak znam życie a jestem raczej realistą, najwyżej przeczytają i przejdą do porządku dziennego nad tym. Interes jakichś patriotów z jakiejś tam Polski o której większość ogłupionych „nowoczesną” poprawną politycznie edukacją Amerykanów(również urzędników) nie wie że istnieje a jeżeli już to nie wie gdzie leży, nie wspominając już o znajomości podstawowych faktów z historii naszego kraju(co wychodzi przy różnych okazjach) nie ma dla nich żadnego znaczenia. Chyba że interes polskich patriotów jest kompatybilny chwilowo z interesem władz USA to wtedy patrzą jak by tu naiwnych Polaczków najlepiej wykorzystać.
    Odnośnie tzw. Polonii, nie mam za złe tym ludziom że byli zmuszeni przez takie czy inne okoliczności do wyjazdu za granicę, czy to do USA czy gdziekolwiek indziej. Jak już mówiłem szkoda mi ich, ale ich sposób myślenia, zachowania się za granicą, czasem stosunek do ojczyzny a także do współbraci, tępa polakatolickość, antyrosyjskość i uwielbienie kapitalizmu jest nie do zaakceptowania. Nie wrzucam ich wszystkich do jednego worka, jak wiadomo ci ludzie też są rożni i pewnie różnie to wygląda w każdym kraju, inna pod względem mentalności jest pewnie Polonia na wschodzie inna na zachodzie, ale ci którzy wyjechali na zachód w większości są straceni. Pisze Pan o Armii Hallera i finansowaniu jej przez Polonię, zgoda, nie wiem jaka Polonia była sto lat temu w sensie jej mentalności ale dziś sytuacja polityczna Polski i Polaków jest nieco inna niż wtedy. Nie stacjonowały tutaj wojska USA tylko mocarstw zaborczych a Polska nie była zależna od polityki Faszingtonu tylko polityki rządów tychże mocarstw. Ówcześnie Polska była pod okupacją trzech mocarstwa zaborczych, wrogich w mniejszym czy większym stopniu Polakom(na cześć tej wrogości Polacy sobie sami zasłużyli błędnymi i nieodpowiedzialnymi działaniami prowokowanymi przez siły narodowi polskiemu wrogie) toteż Polakom na emigracji z których duża cześć wyemigrowała z kraju właśnie ze względu na zabory i związanie z nimi represje łatwiej było korzystając z okazji jaka się nadarzyła(I wojna światowa) rzucić ciężko i nie lekko uciułanego grosza na ten cel mając nadzieję na odbudowę Polski i powrót do kraju. Dziś powiedz potomkom ówczesnych polskich emigrantów zachłyśniętych „nowoczesnością”, „postępem” „zachodniej cywilizacji” i bogowie wiedzą jeszcze jakim gównem, żeby masowo rzucili grosza i przyłączyli się do tworzenia jakiejś oddolnej narodowej organizacji politycznej, mogącej zaistnieć na scenie politycznej w Polsce i zmienić układ sił. A w konsekwencji wyzwolić Polskę spod Usraelskiej zależności. Obawiam się że odzew byłby żaden lub byłby marny, ci ludzie w większości uważają że Polska jest niepodległa i demokratyczna, kapitalizm to dobry jeżeli nie doskonały ustrój gospodarczy. A wszystkie problemy wynikają z rządów agentów jakiejś nieistniejącej komuny czy ruskich. Nie ma co liczyć na jakąś bardzo szeroką pomoc z ich strony, prędzej można liczyć na dalsze zapędzanie do walki z komuną i ruskimi. Dla nich Usrael to święta krowa i podważanie jego „autorytetu” to jak podważanie katolickich dogmatów.
    Co do dyplomacji, Putinowi się nie dziwię, można go zrozumieć, jest politykiem na nie byle jakim stanowisku i w nie byle jakim kraju, gdzieś na zadupiu świata a politycy jak to politycy nie zawsze i nie w każdych okolicznościach mogą być i są szczerzy w słowach i działaniach, czasem muszą robić dobry uśmiech do złej gry lub robić rzeczy na które prywatnie nie mieli by ochoty. Stąd takie eufemistyczne sformułowania jak „nasi zachodni partnerzy”, nie powie przecież „wy pieprzone zachodnie żydowskie marionetki”, bo nie wypada jako politykowi jego formatu tak się wyrażać, nie potraktowałby go nikt poważnie. Polityk to nie publicysta, który może sobie pozwolić, przynajmniej teoretycznie mówić i pisać co mu ślina na język przyniesie i być bezpośrednim i szczerym we wszystkim bo narobi sobie zbyt dużo wrogów i problemów. W polityce trzeba czasem umieć trzymać język za zębami, nerwy na wodzy i tak dobierać słowa by nie wyjść na prostaka, debila i jednocześnie wazeliniarza, chyba że się ma zamiar tak wyjść patrząc na „polityków” z polskiego podwórka. Dlatego ciężko by mi było być politykiem, nie mogło by mi przejść przez gardło takie sformułowanie jak „nasi zachodni partnerzy”, za dużo szacunku dla tych psycholi jak dla mnie, ale rozumiem że czasem to konieczność. Jeżeli aspirujecie do roli polityków i przyszłych przywódców to wielce prawdopodobne jest że będziecie musieli odłożyć na bok swoje prywatne zapatrywania i się zachowywać tak samo jak on, inaczej niczego nie osiągniecie. Ściskanie rąk przedstawicielom organizacji żydowskich czy kościołów takich jak katolicki lub rozmaitym marionetkom politycznym mimo że macie do nich stosunek co najmniej chłodny jeżeli nie wrogi będzie normą z oczywistych względów, przynajmniej na pewnym etapie nie chcąc być wysadzonym zbyt wcześnie z fotela władzy.
    Odnośnie waszej działalności, doceniam to co robicie i mam do was zaufanie ale prawda jest brutalna, petycjami, listami czy manifestacjami po kilka czy kilkanaście osób nie wiele można zdziałać. Rozumiem że od czegoś trzeba zacząć, niemniej Polacy są za słabi, również pod względem finansowym, ogarnięci apatią, brakiem inicjatywy, zajęci ciągłą walką o byt, wyścigiem szczurów i przeżyciem do jutra plus cechy które już wymieniłem wyżej. Okupant wyprowadza tysiące ludzi na ulicę w agenturalnych manifestacjach i zadymach wytracających ich cenną energię i kanalizujących ich emocje w niewłaściwym kierunku czy wciąga Polaków(szabesgojów liczących pewnie na karierę, mamonę, sławę) do śmiesznych i skazanych na porażkę inicjatyw politycznych. Tymczasem manifestacje w obronie polskiej ziemi czy przeciw wprowadzeniu wojsk USA do Polski, itp czy oddolne próby tworzenia narodowej organizacji politycznej przyciągają garstki ludzi, nie najlepiej to o narodzie świadczy. W takim układzie taka „walka” narodowowyzwoleńcza potrwa kilkadziesiąt jeżeli nie więcej lat, chyba że trafi się „cud” podobny do tego z 1918 roku i Polacy dostaną kolejną szansę od losu, której pewnie znając życie nie będą umieli wykorzystać.

    Polubione przez 2 ludzi

 24. zydozerca

  Czy do listu możecie dołączyć zapytanie, kiedy D. Trump zamierza wywalić z USA organizacje G.Sorosa /wzorem Rosji/ i zabronić mu organizowania protestów firmowanych przez przekupionych żydo-cwelebrytów typu Michael Moore,Alec Baldwin,Robert de Niro,Cher,Meryl Streep,….?
  oraz czy zamierza rozliczyć go za ukraiński, polski,amerykański cia-majdan ,sterowaną inwazję imigrantów muzułmańskich i pozostałe zbrodnie przeciwko ludzkości organizowane przez żydowskie władze okupacyjne ?
  Dopóki hydrze łbów nie odrąbie, będą się bujać na jego trąbie.

  Polubienie

 25. USrAel powstał na krwi i krzywdzie Indian, nie można tego „zapominać” i to przemilczać w takich listach
  Trump to kukiełka wybrana przez Izrael do wprowadzania NWO
  od tej, jak i od każdej innej kukiełki NIC nie zależy
  trochę dziwię się, że skądinąd poważne WPS popełniło taki list, ale chyba tu chodziło o element autoreklamy i o próbę dotarcia do tej kukiełki by coś ugrać dla Polski i Polaków, co rozumiem
  z powodu jednak mieszanych uczuć dotyczących tej inicjatywy zgłaszam wobec niej swoje osobiste votum separatum
  proszę mi wybaczyć
  pozdrawiam WPS

  Polubione przez 1 osoba

 26. Miłosz Sobolewski

  Podpisuję się pod tym.

  Polubienie

 27. andrzej

  Do przemex – a i canassatego:
  W pełni zgadzam się z Panami, tak zwani „polonijni” w USA i Europie Zachodniej, to w zdecydowanej większości ludzie straceni dla Polski.
  Jest to populacja wybitnie katolicko – rusofobiczna, utożsamiająca się bardziej z żydowskim kapitalizmem wyzysku.

  Polubienie

 28. Edward.

  Do QWERTA – sprawdzilem w internetowym slowniku,wiec pisze sie JELOPIE I JOLOPIE (pisze sie podobnie) co oznacza pogardliwie o czlowieku nierozgarnietym.Wiec jestes durniu i jelopem i jolopem razem
  wziete.A nazwanie ciebie debilem ublize debilowi.Najlepij schowaj sie pod lozko i. odszczekaj teraz.
  Moja autonomiczna decyzja zostala opluta tutaj przez niektorych internautow!Ilu tutaj pieniaczy!!!Bezsensownych!!!Panowie WPS,co wy chcecie zbudowac z tymi ludzmi!!!Ile juz fal emigracyjnych bylo w historii
  Polski,czy potrzeba wiecej?!Czy to bezmyslne pieniactwo (a moze celowe!)
  sluzy odzyskaniu niepodleglosci Polski?!Co ci pieniacze wiedza o zyciu
  Polakow na emigracji?Nic.Co ci pieniacze wiedza o co idzie prawdziwa wojana w USA obecnie?Nic.Dlaczego kazdy nie wpisze swojej opinii tutaj i
  na tym zakonczy?!Dlaczego najczesciej sa napadani w sposob prymitywny
  rozni zakamuflowani „nauczyciele”?!Dla mnie i wielu innych jacys dziwni
  qwertowie (czy nie ma normalnych polskich imion?) nigdy nie beda nauczycielami- – tym blaznom trzeba to wyklarowac.
  Wiec dalej nie wiem panie admin jak dostac sie do tej listy.Czy to byl zart?

  Polubienie

 29. Dziękuję za list w imieniu patriotów. Zgadzam się w głównym sensie merytorycznym. Świat powinien się dowiedzieć, że Polscy Patrioci nie chcą Jankesów w swoim kraju.
  Jednak w takim liście musi być spełniona cecha kompatybilności międzynarodowej komunikacji. List powinien być przetłumaczony na język angielski. Wszyscy ostatni amerykańscy prezydenci z XX wieku i aktualni mają jedną wspólną cechę: nie znają języków obcych i ich się nie uczą.

  Waszego listu po polsku, nikomu z administracji nie zechce się tłumaczyć. US-Ambasada słabo podpisane rzeczy nie poda do prezydenta tylko do służb specjalnych.
  Proponuję petycję o wyjście US-brygady z Polski ” Yankee go home and quickly” na stronie białego domu. https://www.whitehouse.gov/

  Polubione przez 1 osoba

 30. andrzej

  QWERT i Edward:
  Mogę być sekundantem.
  Trochę kultury w stosunku do siebie Panowie.
  Typowo chłopska zapalczywość – nie wstyd Wam?

  Polubienie

 31. julius

  W USA tak na prawdę rządzi tzw. „Deep State”, Pytanie jest jedno czy gang żydowski stojący za Trumpem zdobył w nim zdecydowaną większość.
  21.01 Trump spotkał się z przedstawicielami CIA i przeprosił agencję, stwierdził, że popiera ich działalność w 1000%.

  Polubienie

 32. Edward.

  Osobiscie oraz z moimi przyjaciolmi nie zgadzam sie z opinia ze za Trumpem stoi gang zydowski.Przypinanie jemu ze mial powiedziec rozne rzeczy zydom jest bez dowodow.Dokladnie na tej samej zasadzie oglupiacze
  gojow usiluja przekonac za wszelka cene ze Putin jest zydem.Owszem,
  Trump ma utrudnione zycie za sprawa swojej corki.Ona wyszla zamaz za zyda,a na domiar zlego przyjela judaizm!!!Coz zrobic,ona jest tylko kobieta.
  Z cala pewnoscia jego prezydentura nie jest na reke zydostwu ktora dotychczas niszczyla i USA i swiat.O tym swiadcza nasilajace sie demonstracje organizowane przez zydostwo pod batuta CNN.Przegladalem
  czlonkow jego rzadu i nie widze tam zydow (oczywiscie moga byc ukryci).
  Podczas kampanii wyborczej i przemowienia inaugaracyjnego skladal wazne
  deklaracje wobec amerykanow.Jesli ich nie bedzie realizowal to liczne orga-
  nizacje patriotyczne bedzie mial dodatkowo przed bialym domem.
  Najgorsze jest jednak to ze on i jego zastepca sa protestantami.Jesli ktos jest zorjentowany czym jest protestantyzm ten wie ze jest to religia slepo
  popierajaca judaizm.I ten fakt bardzo zle wrozy prezydentowi Trumpowi.
  Trzeba patrzec co bedzie robil – nie mamy wyjscia.Jesli Trump zatrzyma
  chociaz pare rzeczy to bedzie bardzo duzo.Mam na mysli zatrzymanie
  zbrodniczych wojen,nawiazanie normalnej wspolpracy z Rosja (wg.mnie,
  Rosja nie jest zagrozeniem dla Polski a raczej gwarantem powojennego ladu),zaprzestanie wspierania islamistow z ISIS i zatrzymanie tej ogromnej
  fali czarnych emigrantow ktorej celem jest podmiana cywilizacyjna albo jak
  kto woli likwidacja bialego czlowieka,oraz zakaz aborcji za ktora stoi zydostwo realizujace cel exterminacji bialego czlowieka (prosze patrzec jak
  rozmnazaja sie zydzi,islamisci i murzyni).Nawolywanie Polakow aby niczego
  nie robili jest zbrodnia.Do tego namawia zydokosciol w imie zydowskiego
  boga (to czyni w Polsce i wszedzie na emigracji – i to jest ogromny prawdziwy problem Polakow,przez to Polacy nie sa w stanie skutecznie
  organizowac sie).Zydowscy wladcy Polski beda zabiegali aby armia USA byla w Polsce.Obawiam sie ze Trump nie ma rozeznania kto rzadzi Polska –
  jest przekonany pewnie ze to sa Polacy a nie przebierancy.Dlatego ten list
  jest wazny pod wieloma wzgledami.
  Trzeba miec nadzieje ze chociaz w duzej czesci polityka Trumpa bedzie
  korzystna dla Polski.

  Polubienie

 33. mniej ważne jest ile osób podpisze się pod tym listem
  bardziej ważne jest to, czy list dotrze do osób mogących wziąć go pod uwagę, czy zostanie dobrze zrozumiany i przyczyni się do wycofania z Polski wojsk NATO
  warto ponownie przemyśleć wszystkie słowa jakie tu padły i przeredagować treść listu, który gdy zostanie upubliczniony, może skłonić mocodawców Trumpa do przemyślenia stosunku do Polski i Polaków
  sama inicjatywa WPS jest cenna i warta docenienia
  oby głosy krytyczne były dla WPS pomocą w poprawieniu listu i stworzeniu jego wersji godnej upublicznienia

  Polubienie

  • paziem

   Zapewniam pana, źe treść listu jest przemyślana. Pan oczywiście moźe nie podzielać tej treści i zredagować inny list i dla jego treści szukać poparcia.

   Polubienie

   • Tomasz Wykuty

    Szanowny Panie Paziem.
    Skoro treść listu była gruntownie przemyślana, to zachodzę w głowę, jakie to procesy myślowe doprowadziły do spłodzenia tego korespondencyjnego potworka.
    Jeśli treść listu była przemyślana, to zaczynam się obawiać, że…
    Ech, nawet nie chcę tego artykułować…

    Polubienie

   • pierwotna treść listu była przemyślana na etapie jego powstania, mi chodzi o przemyślenie i uwzględnienie głosów, jakie padły w dyskusji pod nim

    po to aby list rzeczywiście reprezentował szeroką grupę polskich patriotów, którzy z pełnym przekonaniem mogliby się pod nim podpisać, a nie tylko samych autorów i małą garstkę potakiwaczy

    jeśli ma być potraktowany poważnie w Polsce i na świecie

    Polubienie

   • Typowe polskie piekiełko, najlepiej chyba by było jakby każdy zredagował swój własny list i posłał gdzie trzeba tyle że wyjdziemy wtedy na niepoważnych i nie potrafiących się wzajemnie porozumieć. Bo kilkaset ledwo umęczonych listów zapewne wzajemnie sobie zaprzeczających, biorąc pod uwagę często sprzeczne i wzajemnie wykluczające się poglądy piszących nikt poważnie nie potraktuje. Lepiej by było napisać jeden a porządny i w miarę neutralny pod którym mogło by się podpisać większa część organizacji narodowo-patriotycznych i niezależni działacze, publicyści, blogerzy, itp. Taki list miałby szansę być zauważony. Wypociny pod którymi podpisuje się kilka osób niewiele dają.

    Polubienie

 34. Tomasz Wykuty

  Mój ostatni komentarz wyjaśniający czym według mnie jest prawdziwa, godna dyplomacja w korespondencji, a czym jest list WPS do prezydenta Trumpa.
  A ponieważ, jak mówi przysłowie, jeden obraz za tysiąc słów, to posłużę się aż dwoma obrazami:

  Dyplomacja:

  List WPS do prezydenta Trumpa:

  P.S. Nie rozumiem jakim prawem sygnatariusze tego listu uzurpują sobie prawo do miana Patriotów polskich? Ja i paru innych jak widać na to miano nie zasługujemy…
  Nie znamy się na wiernopoddańczej, obłudnej, zakłamanej, niewolniczej „dyplomacji”. To nas wyklucza z grona polskich Patriotów…

  Polubienie

 35. A jednak mam bana. Gdy próbuję zamieścić swój autorski komentarz, nie przechodzi on przez cenzorski parchaty automat na wordpress, i WPS.
  Świadczy to o tym, że także wordpress.com i wszystkie blogi jakie się na nim znajdują (do tej pory niezależne) znalazły się już pod żydowską kuratelą.
  Trzeba będzie przejść na podwójnie „czarny” internet…

  P.S.
  Dla chcących mogę zrobić albo zdjęcie albo jakiś spakowany plik tekstowy tego, co chciałem tu jeszcze zamieścić, a nie mogę.
  Napiszcie w komentarzach, gdzie ewentualnie mogę zamieścić to, czego na „wolnej” stronie WPS zamieścić nie mogę.

  Polubienie

  • paziem

   Słuchaj po raz ostatni kabotynie. Możesz sobie narysować dziesięć wilczych głów i 10 szat słowiańskich, a i tak wychodzi z ciebie pospolity troll. Jesteś w swej „wielkości” tak groźny, że twoje odkrywcze komentarze blokuje Amerykański Kongres Żydów , KGB i BND.
   Nie gustujesz, to czytaj na zapleczu i nie zaśmiecaj.

   Polubienie

 36. pytuś

  Niech Bóg błogosławi odważnym i rozważnym! Niech Bóg błogosławi Ameryce, Polsce i światu!

  Mam malutkie pytanko. A jaki to bóg ma błogosławić USA? Jak mi wiadomo, to oni uwielbiają jedynego żydowskiego BOŻKA MAMMONA!

  Polubienie

 37. Oto zrzut ekranowy mojego wpisu, który nie wchodzi na tutejszy portal WPS.
  Nie wchodzi w żaden sposób. Resetowałem router, komputer, czyściłem „cookiesy”, zmieniałem nick, email, i przeglądarkę…
  nie da rady. Ten tekst nie wchodzi.

  Jest w moim poniższym tekście jakieś zdanie KLUCZ (bardzo szkodzące żydom), które nie pozwala na „polskim” blogu WPS zamieścić tego tekstu…
  Ot, wolność słowa po żydowsku…

  Oto to, czego zamieścić mi nie wolno:

  https://zapodaj.net/f830ecd62558d.jpg.html

  WPS zostało już ZAPARCHACONE, niestety 😦

  Polubienie

  • Panie Tomaszu Wykuty, jak to jest, że Pan, młot na parchatość rzeczywistą i rzekomą, używa pejsbooka?!?

   Polubienie

  • jak to po co? żeby trollować i mącić
   gdyby miał coś do powiedzenia NA TEMAT PORUSZONY W WĄTKU to by napisał, ale łatwiej jest niszczyć niż budować
   ja niestety nie umiem dobrego listu napisać
   i nie bardzo wiem do kogo powinien być zaadresowany
   może jednak do Trumpa? bo wtedy na pewno przeczytają go Jego mocodawcy
   chodzi o to by w liście dać możliwość wyjścia z twarzą, nie obrażać, zainspirować do pozytywnego działania, ale i nie pominąć ważnych rzeczy, które powinny być w nim powiedziane głośno i wyraźnie, w sposób jednoznaczny

   Polubienie

  • paziem

   List zostawiam jako dokumentację twego klinicznego stanu. Myślisz gamoniu, że jak pięć raz w każdym zdaniu napiszesz „parch”, to przesłonisz swoją syjonistyczną naturę? Myślisz tuzinkowy awanturniku, że jak potrząśniesz swoja pochwą ( w której nosisz swój kompleks męskości), to wszyscy odkryją w tobie hetmana Żółkiewskiego, gdy ty jesteś pospolitym Jankielem zawodzącym na cymbałach? Nie próbuj tu już zaglądać!

   Polubienie

 38. pytuś

  Waszmości, więcej szacunku i godności do swoich osób! Zapomnieliście szybko, że naszym przodkom wszystkie narody w pas się kłaniały? Nic wam nie mówi pojęcie – LACHY WIELKIE PANY?

  Polubienie

  • No

   V soviecka kolumna istnieje jedynie w twoim umyśle. Oni (sovieci) nieustannie tam maszerują, nacierajä i knują spiski. Biedaku wyhodowałeś se niezłą tulpe (defin.nauk) teraz tę bande głodnych neuronów musisz regulanie dokarmiać inaczej nie ma zadnego odpoczynku ani spania. WSPółczucie..

   Polubione przez 1 osoba

 39. paziem

  Z „najazdem” opłacanej przez syjonistów trollni krajowej i zza oceanu teraz musimy się liczyć na tym portalu ze zdwojoną aktywnością. Zawsze tak jest jak coś „dotknie” interesów narodu wybranego – przez siebie.

  Polubienie

 40. Panie Drze Zieminski, na Grypie666 bezlitośnie wywalałem: nie na temat, obraźliwe, trollowskie i agenciurskie… Zwłaszcza takie jęczenie parchatujące, że cenzuruję, a wina była po stronie komentującego (użył wulgaryzmu, albo próbował zaladować kilkakrotnie na raz i automat wzial to za spam — rzeczywiście odnajdywalem ich dzieła w koszu spamu automactu. W poparciu dla ówczesnej minister chorób, Kopacz-ki ws. (słusznego) jej sprzeciu scypionkom, nie publikowaliśmy głosów przeciw, bo to był list POPARCIA. Jak się pieklili!!! Widocznie bardzo chcieli,by im w dupsko wojsko zaladowało bio-broń zwane szczepionką na H1N1 buhaha
  Podobnie tu: ci co rzucają „parchami”, „sowiecką V kolumną” itp. objawami wybranej choroby plemiennej…

  Komu się list niepodoba, woduje swój na swoim blogu buhaha i zbiera podpisy poparcia buhahahahaha
  Czytam dalej komenty — takiego zbioru durnot dawno nie widziałem. Bez wycieczek osobistych:
  – Polonie są wiernym odbiciem masy krajowej, znam obie grupy, a Polonie — w wielu krajach: wynik mozołu ż-suszp oraz cech narodowych (Polacy mają w 55% haplogrupę chazarską LOL a ich slowiański emocjonalizm i niezdolność wyrachowania exploatuje żydłactfo od wieków).
  Balans przesuwa się, uważam, na korzyść Polonii, bo młodzi Polacy z ostatnich fal „emigracji” są inteligentniejsi i rozumieją świat lepiej, zwlaszcza po wyzwoleniu się za granicą spod hasbary, wszechobecnej w kraju. To się okaże, gdy odkują się, pozakładają rodziny i wejdą w życie publiczne dla ratowania Ojczyzny. Takiż proces przeszedłem, jak i wielu, których znam wśród emgracyjnych patriotów.
  – List życzy błogosławienia Ameryki i jednocześnie Polski. Kwękacze nie życzą dobrze Polsce, czy nawiedzil ich katodebilizm w rewersie? — Wszystko co opatrzone slowem Bóg to śmierdzi?
  Kto nie wierzy w Boga, ten nie podpisuje… Poza antychrystem. bogiem żydłactfa, jest też Bóg prawdziwy, czy chcesz tego jeden z drugim czy nie. Nie jest winą Amerykanów ani Polaków, że ich spętali synowie diabła. Gdyby zakończenie brzmiało pod Swarożyca i rusałki, też bym podpisał, bo chodzi o sprawę i uświadamianie/budzenie Polaków, a nie w co kto wierzy.
  – Andrzej Szubert, mój Przyjaciel, ma nową sprawę z Departamentu Inkwizycji Dintojrii Polin (niebawem nowy wpis na Grypa666). Toteż Andrzej jest (prawidłowo do potyczki) bojowo nastawiony do wsjego czto żydłackie, w tym Trampek i USrael. Nie znam szczegółow nieporozumienia z umieszczeniem nazwiska pod listem wbrew jego woli, ale to byłaby idealna sytiacja na prowokację. Niechaj Dr Ziemiński weźmie to pod uwagę i oceni, zanim poderżniemy se gardła ku uciesże.
  – Mnie zrobiło się niedobrze, gdy kap…ani zaczęli błogosławić nowego prezydenta, począwszy od …rabina!!! Chyba że wystąpili alfabetycznie, po rabinie Aaaaaaaaaaronovitch’u :))))))))
  Dziś znów zemdliło mnie, gdy oglądałem sesję u CIAćków. Żona mało nie zemdlala z obżydzenia. Pocieszalem ją: może to w studio hollyłóckim jak niejedna sesja z „wybiurcami”, a może to patriotyczna frakcja CIA…
  – Kwestia precyyjnego języka… „nienawiść do żydów”, a juz do Żydów nie? Z małej litery wyznanie, z dużej nacja, plemię. Ani to ani to. Np. Vanunu, Finkelstein, Atzmon, Bjerknes, Makow, Jewish Voice for Peace to „żydzi” których należy nienawidzieć? Reszta mas żydowskich (żydostwo) jest wymanipulowane przez swych wodzirejów:
  https://piotrbein.wordpress.com/2010/04/22/judeocentrycy-i-masowe-zbrodnie/
  Podobnie, większość katolików wymanipulowano do ruso- i islamofobii… Zatem Sławka Zakrzewskiego mamy nazwać katodebilem i wyeliminować z szeregów? Albo katolicy mają nazwać Szubertów poganami i wyobcować, podczas gdy tacy są najskuteczniejsi przeciw wrogom.
  Nazywam wrogów żydowskich — żydłactfo. Tak samo ich sojusznikow (wahabici itp. islamiści, katodebile i inni chrześcijanie syjonistyczni) oraz … szabas gojów świadomie kolaborujących dla korzyści własnych.
  – „LACHY WIELKIE PANY” — ale się dały skundlić i zniewolić jak rzadko który naród…

  Polubione przez 1 osoba

  • Być może młode pokolenie z ostatnich fal emigracji jest inne niż te poprzednie, choćby mniej infantylne pod względem religijnym. Polonia ma tą przewagę nad Polakami żyjącymi w kraju że mając lepszą niejednokrotnie pracę są lepiej ustawieni finansowo i często utrzymują całe rodziny w Polsce. Ale ta przewaga w obecnych czasach maleje, zachód podupada gospodarczo a więc i Polacy nie mają się już tak dobrze na zachodzie jak kiedyś. Mamy tego farta że nie wprowadzono u nas(jeszcze) Euro, sens pracy i mieszkania za granicą i płynące z tego korzyści byłyby żadne lub nikłe. Niemniej nadal większość drąży zarówno w kraju jak i za granicą ogromne zaślepienie zachodem i wszystkim co z nim związane i dopóki to się nie zmieni nie ma co liczyć na jakieś cuda. Polacy po prostu nie zdają sobie do końca sprawy w jakim gównie tkwią, coś tam niby wiedzą że gdzieś w którymś kościele coś dzwoni, ale nadal nie wiedzą w którym i przez to dają się wodzić za nos i sprowadzać na manowce.

   Polubienie

   • toreż musimy wykorzystywać każdą okazję, np. list do Trampka…. ostrzejszy, szubertowski ton zniechęciłby naszych potencjalnie sojuszniczych odbiorców

    Polubienie

 41. Pingback: Lejba Kone (Wałęsa) przed trybunał za ludobójstwo na narodzie polskim! « Grypa666's Blog

 42. ja za takie obraźliwe insynuacje bym z czystym sercem zbanował tego niejakiego „Tomasza Wykutego”

  Polubienie

  • jednak wpisy Jamrożego, zawierające prawdę (o służalczości prezydentów USA, a szczególnie Trumpa, wobec Izraela i o zbrodniczej działalności Izraela w Palestynie) zostały usunięte niesłusznie
   http://7777777blog.wordpress.com/2010/09/12/oto-cytaty-wpisow-ktore-sa-prawda-i-dlatego-sa-usuwane-z-internetu/#comment-64515
   zawsze prawda powinna być nagłaśniana, a nie wyciszana
   nawet gdy z powodów dyplomatycznych prawda źle wygląda

   Polubienie

   • paziem

    Szanowny Panie, a czy ta prawda nie była i nie jest tu przedstawiana? Ale jak to się ma do zaśmiecania portalu , chamstwa i prymitywnej indoktrynacji oraz propagowania półprawd wygodnych dla syjonistów?!

    Polubienie

   • Od początku farsy wybiurczej w USraelu wyłapuję takie rzeczy.
    Podobnie niezmiennie nadają poważni pyblicyści swiatowej famy: David Icke, Corbett Report i ataniel Kapner (zrzucił z siebie żyda przechodząc na prawosławie, a Żyda — bombardując równo żydłactfo w każdym, mistrzowskim wystąpieniu wideo). Alex Jones i nawet Dr David Duke ulegli hasbarze, tak jak większość publicystów, których jednak nie sparchaczyłbym 🙂 z tego powodu, w odróżnieniu od miejscowych jełopów :))) co na podst. paru emocjonalnych „haczyków” budują sobie szkaradną opinię u obserwatorów buhaha

    Polubienie

  • MGrabas, byłeś niezrównanym moderatorem na forum Grypa666. Dzięki Ci za to!
   Mam problemy z trybem admina na WordPress. Na PiotrBein zupełnie odcięty jestem od adminowania, zostało tylko re-blogowanie. Grypa66 wisi na włosku: balackoutlub pomyłkowe wyłączeniekompa i staryemenu zniknie jak na PiotrBein, zastąpione nowym,zktorego łczy mni etylko na puste ekrany.
   Czy miałeś taki problem i jak z tego wyjść? Pozbawiony jestem połączenia z obsługą techniczną WordPressa z tejże przyczyny.

   Polubienie

 43. Na zakończenie tej dyskusji, niezwykle destruktywnej i mrocznej, proponuję ten oto cytat.

  Dziś na blogu RT, bloger „Red Grapes” umieścił znakomity komentarz. Zaczyna się od cytatu z Dostojewskiego: „As Fyodor (or Theodor) Dostoyevsky famously pre-dicted „Our Slavic brotherly nations will be the first to betray and abandon us in order to please the West”. Czyli: “Jak słynnie przewidział Dostojewski: nasze bratnie narody słowiańskie jako pierwsze zdradzą i opuszczą nas po to aby zadowolić Zachód”.

  Polubione przez 1 osoba

  • Dostojewski nie musiał być geniuszem, wystarczyło zauważyć wojnę religijną prawosławie kontra katolicyzm (Polska) i podobne zżydłacone sekty (Czechy i Słowacja). O luteranizmie, protestantyzmie jako chucpie przeciw prawosławiu, podobnej do fundamentalizmu w USA (chrześcijanie syjonistyczni), wyczerpująco pisze Jon Christopher Bjerknes, przedni badacz żydowski, ten sam co zdemaskował oszustwo nobelowskie z Einsteinem — bagatela na 1000 stronach dogłębnych badań.

   Polubienie

 44. Do Admina:
  Już nie 1-szy raz na forum WPS nieprzechodzą moje komenty. Wczoraj podpisałem się pod listem do Trampka, podając uzasadnienie (obalenie argumentów sceptyków i trolli).
  Proszę sprawdzić w spamie, koszu itp. i podać, co mogło to spowodować.
  W przeszłości też coś podpisałem u Was i o ile wiem, nie przeszło. Wiem z wieloletniego blogowania na WordPress, że zdarzają się dziwne rzeczy w systemie.

  Polubienie

 45. Jurek

  wypuściłem komentarz zawierający sporo słów na literkę z z kropką 🙂 i nie przeszedł .

  Tekst ważny . Zobaczcie Admini w soanach

  Polubienie

 46. Jurek

  w spamie

  najważniejsze, w kontekście objawianego końca starego świata z nadejściem mesjasza Trampa :
  I……l będzie przyczyną upadku Imperium Amerykańskiego”

  Polubienie

 47. Pingback: Wojska USA precz z Polski ! | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.