17 stycznia, zapomniana rocznica, zapomniane pomniki

Podobny obraz

Żydowskie władze IIIŻydo-RP oraz Warszawy nie obchodzą rocznicy jej wyzwolenia. Żydowska polityka nakazuje Polakom patrzeć na Rosję wyłącznie jako na wroga.

Rocznicę wyzwolenia Warszawy obchodzili jednak, wspólnie z polskimi kombatantami, ambasador Rosji w Polsce oraz mieszkający u nas Rosjanie.

Wielu Polaków obciąża winą Rosjan za bierną postawę Armii Czerwonej w czasie powstania warszawskiego. Ten jakże częsty pogląd wśród naszych rodaków wynika z nieznajomości historii i politycznych meandrów ówczesnej rzeczywistości – Polski miało bowiem nie być, taki cel przyświecał zachodnim aliantom oraz żydostwu zachodniemu i bolszewickiemu. Po 1990r., gdy Polska dzięki Kościołowi i żydowskiej V kolumnie znalazła się wreszcie w zachodnim obozie, cel ten jest coraz bliższy urzeczywistnieniu.
.
Dariusz Kosiur
______________________________

  17 stycznia, zapomniana rocznica, zapomniane pomniki

 

Od 27 lat, odkąd PRL stała się III Rzeczpospolitą, niektóre rocznice niegdyś hucznie obchodzone zniknęły.

Czasami nawet nie bardzo wiadomo dlaczego: jednym z ważniejszych świąt Polski Ludowej było święto Warszawy obchodzone 17 stycznia. Z różnych przyczyn obchodzili je nie tylko warszawiacy, ale cały PRL. Data ta była doskonale znana i wszyscy wiedzieli, że właśnie wtedy, w 1945 roku, Warszawa została wyzwolona spod okupacji hitlerowskiej. Obecnie dzień 17 stycznia został całkowicie i zupełnie zapomniany.

Aby wyjaśnić, dlaczego tak się stało, należy przypomnieć wydarzenia historyczne. 16 stycznia 1945 roku Armia Radziecka oraz oddziały 1 Armii Wojska Polskiego rozpoczęły forsowanie Wisły w okolicach Karczewa pod Warszawą. Następnej nocy 6 dywizja piechoty 1 AWP sforsowała Wisłę z praskiego brzegu. W południe 17 stycznia 6 DP spotkała się z 2 DP w okolicach Parku Saskiego.

O godzinie 1500 po ciężkich walkach z wojskami niemieckimi zrujnowana i opuszczona przez mieszkańców Warszawa była wolna.

To wydarzenie upamiętniają praskie pomniki.

W samym centrum Pragi, na skrzyżowaniu Targowej z „Solidarności”, stoi Pomnik Polsko – Radzieckiego Braterstwa Broni.

Został on wzniesiony już w 1945 roku. Szybko przezwano go „pomnikiem czterech śpiących, trzech walczących”. Miano to przylgnęło do niego nie tylko ze względu na czterech smutnych sołdatów stojących wokół cokołu, ale przede wszystkim dlatego, że wyzwalając Warszawę, nasi sojusznicy walczyli właśnie w ten sposób – mniej niż połowa walczyła z Niemcami, a większość „spała” i zajmowała się „organizowaniem zaplecza”. Trwało to przez pół roku – od sierpnia 1944 do stycznia 1945.

Jednak warszawiacy nawet kradzieże i rabunek wybaczyliby czerwonoarmistom. Niewybaczalna była natomiast postawa Armii Radzieckiej wobec Powstania Warszawskiego w sierpniu 1944 roku. Żeby ją przypomnieć, należy odwiedzić drugi praski pomnik – pomnik Kościuszkowca.

Stoi on nad Wisłą, na Wybrzeżu Szczecińskim. Charakterystyczne, że został zbudowany dopiero w latach osiemdziesiątych.

Kościuszkowcy, czyli żołnierze 1 Armii Wojska Polskiego (a w ich gronie m.in. gen. Wojciech Jaruzelski) musieli czekać czterdzieści lat na pomnik. Dlaczego? Część odpowiedzi także znajduje się w przezwiskach nadanych temu pomnikowi – „pięć piw proszę!” oraz „obserwator Powstania”. Rzeczywiście, żołnierz w dramatycznym geście wyciąga do przodu rękę z rozcapierzonymi palcami. Jednak jego nogi są przykute do betonu. Monument ten jest hołdem oddanym „trzem walczącym” z pomnika „czterech śpiących” – gdy 1 sierpnia 1944 wybuchło Powstanie Warszawskie Armia Sowiecka nacierająca w Aninie i Otwocku dostała od Stalina rozkaz „Stop!” Dopiero 15 września posunięto się o dziesięć kilometrów, dzielące wojsko radzieckie i polskie od Wisły. Zaraz potem dowódca 1 Armii Wojska Polskiego („ludowego” Wojska Polskiego), gen. Zygmunt Berling, rozkazał sforsować Wisłę i udzielić pomocy dogorywającemu powstaniu. Dlatego też druga popularna nazwa tego pomnika – „obserwator” – wydaje się być cokolwiek niesprawiedliwa – straty 1 AWP wyniosły 2834 ludzi. (Sowieci bowiem nie udzielili żadnej pomocy.) Co więcej gen. Berling został w trybie nagłym wysłany do Moskwy, a na powrót do ojczyzny pozwolono mu dopiero po trzech latach. Jego popiersie też stoi nad Wisłą, nieopodal Trasy Łazienkowskiej.

Prawie na przeciwko generała Berlinga, ale po drugiej stronie Wisły – na Czerniakowie, stoi kolejny zapomniany pomnik.

Jest to Pomnik Sapera, tego, który starał się nieść pomoc walczącej Warszawie latem 44 roku, a 17 stycznia 45 pomógł ją odzyskać.

Jak więc oceniać wydarzenia z 17 stycznia 1945 roku? Czy Warszawa została wówczas wyzwolona spod okupacji niemieckiej, czy też zajęta przez Sowietów? Dzisiaj historycy skłaniają się ku opinii, że została „zajęta” – Stalin bowiem dopuścił do upadku Powstania Warszawskiego i bezczynnie przyglądał się zburzeniu miasta, a „wyzwolił” je dopiero wówczas, gdy mu się to opłacało.

Przez czterdzieści pięć lat PRL propaganda wmawiała Polakom, że było to dobrodziejstwo ze strony Związku Radzieckiego, a Pomnik Braterstwa Broni, oraz huczne obchody 17 stycznia były częścią przedstawienia. Nie wspominano jednak o próbach wyzwolenia Warszawy we wrześniu 1944 roku, dlatego Kościuszkowcy tak długo czekali na swój pomnik.

„Wyzwolenia”, czy też „zajęcia” Warszawy nie można jednak oceniać tylko negatywnie – nie pozwalają na to wspomnienia o okupacji hitlerowskiej, ani pamięć o tysiącach polskich i setkach tysięcy sowieckich żołnierzy poległych w czasie walk na ziemiach polskich w latach 1944 – 1945. Przypomina o tym jeszcze jeden pomnik, najbardziej zapomniany: Pomnik – Mauzoleum na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Warszawie.

Politycy – a to oni decydują o obchodach, świętach i jubileuszach – nie lubią trudnych do zaszufladkowania wydarzeń. Mówiąc zaś o 17 stycznia trzeba mieć w pamięci zarówno postawę Sowietów wobec Warszawy w sierpniu 1944 roku, jak i to, że tak wielu ich zginęło na ziemiach polskich. Stolicę wyzwoliło  Wojsko Polskie i chociaż często nazywane jest ono „ludowym” Wojskiem Polskim, to nigdy oficjalnie nie nosiło tej nazwy. A dowódca 1 AWP gen. Berling po próbie odsieczy Powstańcom był więziony w Moskwie.

T. Pawłowski

za: http://www.ngp.westsidegroup.pl/str/tekst3722.html

____________________________________

Z okazji wyzwolenia Warszawy pod pomnikiem Pierwszej Armii Wojska Polskiego oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza kwiaty złożył ambasador FR w Polsce, Sergiej Andriejev.
Po południu z tej samej okazji odbył się koncert w Ośrodku Kultury Rosyjskiej.
 .
.

.

.

.

 

 

 

 

 

zdjęcia: Andrzej Skorski

41 Komentarzy

Filed under Polityka

41 responses to “17 stycznia, zapomniana rocznica, zapomniane pomniki

 1. A kto nas wyzwoli spod jarzma obecnej okupacji? Warto się nad tym zastanowić, bo sami nie damy rady.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Obawiam się że już jest za późno, odmóżdżone oglądaniem rancza wilkowyje, m jak mdłości czy plebanii polactfo, zaangażowane w przepychanki uliczne za lub przeciw PiSowi lub KODowi czy za lub przeciw aborcji dodatkowo podbudowane na duchu z ambon przepastnych kościołów i katolickich łże mediów zaprzepaściło swoją szansę. Reżim nie sprowadził tej bandy homosiów tutaj dla obrony Polski przed rzekomą nadchodzącą „agresją” Rosji czy „rosyjskim imperializmem” a dla obrony spasionych dup przedstawicieli reżimu wchodzących w tyłek bez wazeliny jankesom i żydom oraz obrony interesów amerykańskich korporacji w Polsce i Europie Środkowej i Wschodniej. Polacy dopiero się opamiętają jak wychodząc na ulicę dostaną serią w plecy od niosących wolność, demokrację i bogowie wiedzą jeszcze jakie gówno naćpanych sołdatów jankeskich. Jak dojdzie do zbiorowych gwałtów, rabunków, zbrodni, wzrostu przestępczości wokół miejsc stacjonowania tych specjalistów od masowego mordowania będzie za późno. Płacz i zgrzytanie zębów, lemente tak charakterystyczne dla Polaków już nie pomoże, jankesi gdzie raz wejdą już nie wyjdą lub zostawią za sobą spaloną ziemię. Przyjdzie czas że Polacy będą na kolanach prosić znienawidzonych ruskich o wyzwolenie i z zarządzaniem krajem włącznie, ale obawiam się że wtedy przy życiu pozostanie już tylko garstka Polaków, tych którzy zdołają przetrwać nadchodzącą katastrofę…

   Polubienie

  • jpnz

   Polska jest pod zydowska okupacja od 1945r przez ostatnie 72 lata.
   Tu nalezy zapytac: Co zrobili Polacy, zeby przerwac zydowska okupacje Polski ?
   Po dzialaniach zydostwa z PiS na czele z zydowskim kundlem A.Duda widac, ze coraz bardziej wzrasta stopien judaizacji i ukrainizacji Polski.

   Polubienie

  • Nikt za nas tego nie zrobi!b

   Polubienie

 2. Interesujace ,ze w Palestynie Zydzi czcza i stawiaja pomniki zydobolszewii.

  Polubienie

 3. zydozerca

  Precz z Unią i rządem +żydowskim trądem !

  środa, 11 stycznia 2017 kod władzy
  Parlament Europejski chce nadać prawa robotom!
  Parlament UE rozważa propozycję włączenia robotów do niektórych praw obowiązujących człowieka. Mowa o prawie pracy i emeryturze. Choć humanoidalne roboty nie są spotykane codziennie, to jak się okazuje nie stanowi w żadnym stopniu problemów do stworzenia szeregu praw, które będą nakładane na właścicieli urządzeń.

  Polubienie

 4. Jozek Poganin

  To te same bydlaki co zaprosili US Army, Krzyzakow zaprosil jakis lapowkarz „na chwile” i trwalo 600+ lat aby sie ich Pozbyc… Lenin, Stalin, Chriszczow, Katarzyna Wielka, nawet Car Mikolaj nie byli Rosjaninami: to byli albo wprost z Zachodu albo przemyceni z ZACHODU. Nie wierzysz to prosze poczytaj historie

  Polubienie

 5. konik

  Naród rosyjski nigdy, nigdy nie był antypolski. Rosja uratowała przygarniając do siebie i dając im równe prawa wiele małych narodów…..

  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/136511,o-donaldzie-trumpie-teraz-bedziemy-czytac-i-czytac-i-czytac

  Polubienie

  • jpnz

   Pewnikiem jest, ze znasz historie z podrecznikow szkolnych okresu PRL lub pisanych przez propagatorow ZSRR i komunizmu.
   Poczytaj sobie prawdziwa historie o podbojach prowadzonych przez carow Rosji oraz kolonizacje i rusyfikacje podbitych narodow w Europie i Azji.
   Carowie Rosji tak sie rozpedzili, ze rozpoczeli nawet kolonizacje Ameryki Polnocnej w drugiej polowie XVIII wieku.

   Polubienie

  • konik

   wstawiałem ten link kilkukrotnie wraz fotografią i nie poszło , poszedł dopiero tylko sam link z kropkami przed

   Kto to blokuje? pisze albo duplikat albo dodajesz zbyt szybko, czy w to się wpierdala cały ten „wordpress” bo to by było jak pejsbuk

   Polubienie

   • antek.wariat

    hmm mam to samo ,jeśli nie odpowiedzą właściciele czyli WPS znaczy że oni to robią ? wordpress mi podaje że duplikat czyli tam poszło a ktoś z WPS zablokował.

    Polubienie

  • ninanonimowa

   —– mój Ojciec forsował Wisłę . Niemiecka artyleria zaciekle waliła całą mocą w łodzie , które wywracały się , Żołnierze nie umieli pływać , topili się . Bardzo dużo utopiło się . Mojego Ojca zniosło kilka kilometrów dalej . W piekle przeprawy , ktoś usłyszał wolanie Ojca z wody , nie miał siły wyjść na brzeg. Rannego Ojca uratował Żołnierz , okazało się ,że był z tego samego miasta / Kresy/ . Piekło tak Ojciec nazwał ,owy czas.

   Polubienie

   • jpnz

    Forsowanie Wisly pod ogniem artylerii niemieckiej bylo glupota sowieckich dowodcow, ktorzy posylali zolnierzy na pewna smierc.

    Polubienie

 6. andrzej

  Trump to człowiek korporacji, zatem myli się ten, kto liczy, że właśnie on podejmie decyzję o wycofaniu jankieskich wojsk z Polski, które tak naprawdę przyjechały tu bronic interesu korporacji, gdyby ludowi w Polsce coś nie po ich myśli przyszło do głowy.

  Polubione przez 1 osoba

 7. maryjanek

  Szef MSZ Niemiec Frank Walter Steinmeier uważa wybranie Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych za kamień milowy, który położył kres XX-wiecznemu porządkowi świata.
  http://sptnkne.ws/dtAU

  Polubienie

  • jpnz

   D.Trump jest zwolennikiem ladu moralnego oraz zwolennikiem interesow narodowych i dlatego spotkal sie z wielka krytyka ze strony miedzynarodowego lewactwa, feministek, pedalow, lesbijek, libertynow, globalistow etc do tego stopnia, ze okrzyknieto Trumpa faszysta.
   D.Trump jako prezydent najsilniejszego panstwa na swiecie (ekonomicznie i militarnie) spowodowal odwrot od degradacji zasad moralnych i postepujacej demoralizacji amerykanskiego spoleczenstwa jakie mialo miejsce w USA za prezydentury B.Obamy i spolki.
   Postawa D.Trumpa bedzie miala tez duzy wplyw na inne panstwa i narody skupione w UE, a w szczegolnosci zabojczy wplyw na dotychczasowa lewacko-libertynska ideologie, ktora dominuje w UE.

   Polubienie

 8. jpnz

  Z polskiego punktu widzenia, to bylo wyzwolenie Warszawy spod ukupacji niemieckiej, ktora nastepnie zajal okupant sowiecki i zaprowadzil dyktature i terror komunistyczny w Polsce – takie sa fakty historyczne.

  Polubienie

 9. Jurek

  jpnz – szczególnie dał się we znaki okupant całej masie przedwojennych analfabetów, których bezlitośnie pognał do szkół . Nie mówię już o, bezrobotnych chłopach, biedocie miejskiej, której dał haniebne zajęcie – pracę i ten znienawidzony opierunek w szpitalach, A te bachory zniewolone ! Po koloniach nad morze ich gnał.
  Oprawca skończony dał mieszkania tym, którzy nawet nie śnili że z obory trafią do mieszkań.
  Strasznie było – zydom na myśl samą, że nie mają zysku z Polaków.

  Polubienie

  • jpnz

   Analfabetow i niewolnikow naprodukowali trzej zaborcy Rzeczpospolitej (Rosja, Prusy, Austria) przez 123 lata niewoli – najgorzej bylo w zaborze rosyjskim, ktorzy potrzebowali przede wszystkim polskiego bydla do roboty.
   Okres miedzywojenny to zaledwie 20 lat i nie byl wystarczajacy na odbudowe panstwa polskiego zwazywszy na fakt, ze panowal dyktator J.Pilsudski (litwak, agent niemiecki i kanalia) i mielismy do czynienia z zalamaniem gospodarczym i ekonomicznym spowodowanym krachem na gieldach swiatowych w 1929r.
   Z tresci twojego komentarza wynika, ze drzemie w tobie ideologia komunistyczna, ktora karmila ludzi propaganda o raju na ziemi – przyjemnych marzen.

   Polubienie

 10. Jurek

  Fakt ,żyłem sobie jak pączek w maśle w PRL:-)
  Oceniam tylko z tego co widziały gały 🙂 Co samemu z marzeń i chęci zasmakowałem i
  Jestem rocznik 56 więc liznęłem nieco PRL-u , Kolonie nad morzem , zimowiska w górach – co roku, 7 x na morzu w rejsach szkoleniowych, Zabawa w klubie filmowym i fotograficznym – 2 nagrody na konkursach ogólnopolskich, obozy żeglarskie, biwaki, rajdy, zbudowana przystań żeglarska w małej mieścinie nad Odrą, dziesiątki godzin prac żeglarskich przy skrobaniu łodzi, Zimą każdej soboty o 4 w nocy wyjeżdżał autokar do Zieleńca na narty – kto chciał – za cenę bułki. Narty, łyżwy w każdej szkole mimo że do gór było 120 km. Przewodniczący kółka chemicznego i fizycznego, gdzie można było wysadzić w powietrze całe Liceum. Coroczne półtoramiesięczne wakacje stopem po demoludach – Węgry, Rumunia, Bułgaria – znam praktycznie każdy zakątek, każdą wiochę i niezliczone ilości fantastycznych ludzi w tych krajach – a wystarczyło przed wakacjami popracować w zieleni miejskiej lub rozładować wagon cementu i kasa na to była.
  Ojciec inżynier, kilka ciekawych patentów, nauczył mnie słuchania RWE ale też samodzielnego myślenia.

  Niedawno, mój Syn, który jako małolat zdobył prestiżową nagrodę w konkursie przedsiębiorczości ( otrzymał tę nagrodę od Bula ) , po roku działalności, oświadczył, że nie widzi żadnej szansy na życie w Polsce !!! Kapujesz !!!! 19 – latek z temperamentem dynamitu uznaje, że ten kraj jest nieludzki !!!!!
  Wyjechał do Anglii. Po miesiącu pracy w firmie z wielkimi prezesami awansował na menadżera. W niby poukładanym żarłocznym kapitalizmie, zwiększył sprzedaż o 50 % . Nie o kilka !!!!
  Teraz kapujesz jacy są naprawdę Polacy ??? Kto im łamie skrzydła !!!
  Kto przepędza ? Ty – czubku… pierdolony głupcze, kolaborancie parchatych, gnido zatracona.

  Sorki Szanowni Państwo i administracjo. Nie mam szansy prosto z buta.

  Polubienie

  • paziem

   Jurek, nie denerwuj się. Ten „tropiciel komuny” jpnz, to odmóżdżony na hamburgerach Toronto, co to „siedział pod łóżkiem” W.Putina, a teraz będzie nam zachwalał D.Trumpa. Toronto to legendziarz raju za oceanem, neokonserwatywny WUMLowiec. Trochę go nie było, ale znowu chłop dostał zadanie i będzie Cie maniakalnie drażnił. Ulubione glindzenie Toronto vel autobahna, to dezawuowanie wszystkiego, co na wschód od Wisły. Z zaborów, to oczywiście najgorszy rosyjski, a ciemnota, to oczywiście tam największa. Nie przekona tego glindy fakt, że to właśnie w zaborze rosyjskim urodził się i zdobył wykształcenie R.Dmowski, że wielu naukowców, inżynierów,generałów, odkrywców itd przeszło przez rosyjskie uniwersytety i politechniki, a potem ( wprawdzie jako zesłańcy, bo polska dusza rwała się do powstań i rewolucji – zarządzanych przez żydostwo, masonerię i Watykan) cywilizowała i odkkrywała Syberię..Nie przekona tego matołka zaprogramowanego na waśnienie Polaków z Rosjanami np. fakt, że najgorsza z zaborczych była bieda galicyjska, a więc cesarsko-austriacka pod nadzorem i akceptacją Watykanu.

   Polubienie

 11. julius

  PRIORITIES : TRUMP STARTS MOVING US EMBASSY TO JERUSALEM

  No arrest of Henry Kissinger or David Rockefeller.

  No audit of the Federal Reserve.

  No re-investigation of 9/11.

  In his first week Trump is starting to move the U S Embassy to Jerusalem, a move guaranteed to detonate the Middle East.

  Polubienie

 12. paziem

  Toronto, autostrado do syjonistycznego nieba,

  wyrzucam twoje dyrdymały dlatego, że na uprawianie neokonserwatywnego WUMLu waszyngtońskiego nie ma miejsca na naszym portalu. Ty ewangelizuj swoimi „wizjami historycznymi” niedouczonych słuchaczy RM, ale nie daj boże równie niedouczoną przez takich jak ty „antykomunistycznych” WUMLowców – młodzież narodową. Ona wprawdzie ma dosyć pusto w głowach i potrafi tylko mamrotać ” raz sierpem, raz młotem w czerwona chołotę”, ale już z trudem jej przychodzi, co ci „antykomuniści” tak przez 30 już lat ciągle „sprzedają” i „prywatyzują” ( jako paserzy mienia narodowego stworzonego w czasie PRLu przez ich rodziców i dziadków) skoro wówczas zdaniem takich ignorantów historycznych ( a w zasadzie płatnych sługusów propagandy syjonistycznej) jak ty, Braun, Michalkiewicz, Kowalski, Chojecki, Żaryn, A.Nowak, itd. i takich „narodowych polityków” jak Kaczyński, Macierewicz, Zawisza, Giertych, Bosak, Winnicki itd. – PRL, to była pustynia, skansen, ocet i musztarda. Młodzieży wspomnianej przeze mnie należy nałożyć do głowy łopatą, żeby broniła resztek tego co stworzyli ich dziadkowie i ojcowie oraz nie dawała się manipulować w kierunku antyrosyjskiego mięsa armatniego, ale patrzyła na wschód jako a partnerów i na rynek gospodarczy, a nie jako miejsce swoich niechybnych grobów. Niech ta młodzież zatrzyma bezmyslnie uruchomiony potok tak samo zmanipulowanej młodzieży ukraińskiej i niech jej wybije rezunowe pomysły i wespól przegoni syjonistycznych okupantów. Niech jedni drugim nie zabierają miejsc pracy w „wyścigu za jałmużną na bajecznym zachodzie” oferowaną im przez anglosasko-syjonistycznych „panów świata”.

  Polubienie

  • jpnz

   re: paziem

   Na swoim forum mozesz robic co chcesz i zdaje sobie sprawe, ze moje komentarze nie odpowiadaja waszej lewackiej linii ideologicznej, o czym swiadczy nawet usuniety przez was moj komentarz na temat komunisty, agenta Moskwy i zdrajcy Polski W.Gomulki – wiecej informacji jest na stronie: POLSKIE FORUM NARODOWE E.Maciejczyka.
   Z kolei wymiana handlowa Polski z „Rosja” (ZSRR”bis”) przynosi Polsce straty w wysokosci srednio 15 miliardow dolarow rocznie, z Chinami 20 miliardow dolarow rocznie strat, z USA okolo 2 miliardy dolarow strat, a z krajami UE po raz pierwszy w 2016r Polska odnotowala niewielki zysk, przy czym handel Polski z krajami UE obejmuje 80% polskiego eksportu, podczas gdy z „Rosja” okolo 5%, z Chinami okolo 5% i z USA okolo 4%, wiec handel z „Rosja” , Chinami i USA nie ma wiekszego znaczenia, poniewaz bazuje glownie na krajach UE (80%).
   Wiec ze wzgledu na wysokie straty Polski w handlu z „Rosja” i Chinami, taki handel nie jest oplacalny dla Polski, poniewaz oslabia i niszczy potencjal Polski.
   Z kolei calkowite uzaleznienie sie Polski od takich surowcow jak gaz ziemny i ropa naftowa z „Rosji” pozwala „Rosji” na kontrolowanie sektora energetyczno-paliwowego w Polsce i w przeszlosci Rosja kilkakrotnie szantazowala Polske i ta lekcja historii powinna byc nauczka dla Polski i Polakow, ze „Rosja” nie jest przyjacielem Polski i Polakow i nigdy nim nie byla – vide historia od cara Iwana IV „groznego” (II polowa XVI wieku) do okresu rozbiorow, zaborow i niewoli, az do 1918r.
   Z kolei bandyckie ZSRR to okres totalitaryzmu stalinowskiego i komunistycznego, ktory oddzialywal rowniez na Polske i Polska znalazla sie w strefie okupacyjnej ZSRR po II w.s.
   ZSRR dokonywal rabunku materialnego i kulturowego Polski na rozkaz Stalina poczawszy od 1945r, a armia czerwona masowo gwalcila Polki w przedziale wiekowym 10 – 75 lat po kilkadziesiat razy jedna Polke na raz – Polki, ktore stawialy opor sowieckiej dziczy byly potwornie bite lub mordowane.
   Wy obywatelu „paziem” i spolka jestescie LEWACKIE PLEMIE, ktore ma niewiele wspolnego z polskoscia i prawde mowiac jestescie TUBA PROPAGANDOWA MOSKWY i taka sama jest wasza pseudo-organizacja WPS.

   p.s.
   Kopia mojego komentarza bedzie zamieszczona na Polskim Forum Narodowym E.Maciejczyka, zeby wszyscy Polacy wiedzieli kim jestescie.
   A przy okazji wyjdzie na jaw chamstwo i zbydlecenie „paziem” i pozostalych burakow z WPS.

   Polubienie

   • paziem

    Toronto, trollu z hamburgerowym rozmiękczeniem mózgu,

    tak jak ci napisałem już, normalnie takie brednie jak twoje wyrzucam do kosza- i będzie to trwały zwyczaj na tym portalu. Krótko jednak skomentuje twoje wypociny.

    Co do rzekomych masowych gwałtów żołnierzy Armii Czerwonej na Polkach w czasie II wojny światowej, to łżesz, jak typowy transatlantycki kundel. Jest faktem, że gwałty się zdarzały, ale w przypadku przemieszczania się wielomilionowej armii składającej się niemal w zupełności z mężczyzn poddanych wieloletniej rozłące z kobietami oraz stresom wojennym- gwałtów nie da się uniknąć. Były one jednak regulaminowo karane włącznie z karami śmierci i nigdy nie przybierały te gwałty skali masowej, ani nie były akceptowane przez dowódców. Żeńska część mojej rodziny ( prababcie, babcie, mama, ciotki, kuzynki itd), która przeżyła koszmar II wojny światowej, albo w rejonie Łodzi, albo na wysiedleniu, na Lubelszczyźnie oczywiście , że przekazywała informacje, że gwałty się zdarzały, ale one same, a była to próbka kilkunastu kobiet, nie padły ofiarą gwałtów.
    A teraz obrońco humanitaryzmu jankesowskiego i zachodniej kultury – skomentuj bestialstwo żołnierzy niemieckich ( także nie powszechne, co trzeba zaznaczyć) na terenie Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji, wobec kobiet, starców i dzieci. Skomentuj bestialstwo Anglików w wojnie burskiej, bestialstwo i ludobójstwo żołnierzy US Army w Korei, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Iraku, Afganistanie, nie wspomnę już o zwyrodnialcach i najemnych żołdakach opłacanych i dowodzonych przez Amerykanów w puczach, przewrotach, „rewolucjach”, przewrotach w kilkudziesięciu krajach na świecie na przestrzeni ostatniego stulecia.

    Co do oceny W.Gomułki i E.Gierka, to nawet nie będę się trudził w sprostowaniu twoich wymysłów ( zastanawiam się nawet, czy u ciebie nie jest to stres pourazowy, i ty jesteś narodzony w następstwie gwałtu ? Co tłumaczyło by twoje fobie i było powodem do osobistego współczucia, ale nie dla akceptacji twojego intelektualnego skrzywienia!). Wystarczy zrobić historyczny bilans osiągnięć materialnych, socjalnych, kulturalnych – w sumie cywilizacyjnego awansu szerokich rzesz społeczeństwa polskiego za czasów rządów Gomułki i Gierka, i zestawić to ze skalą dewastacji Polski w okresie tzw. transformacji wolnorynkowej i anglosasko-syjonistyczno demokratycznej, aby komentarz był zbędny.
    Twoje popisy jako „analityka ekonomicznego”, to już zupełna kupa śmiechu. Rabunek materialny i kulturowy na rozkaz Stalina sprowadzał się do odzyskania przez Polskę dostępu do morza nie na długości 70 km tylko 440 oraz odzyskania tak ważnych obszarów jak Pomorze, Sląsk, zachodnia Wielkopolska, Warmia i Mazury. Do przejęcia części potencjału gospodarczego Niemiec oraz do zbudowania nowych ośrodków przemysłowych, odbudowy substancji miejskiej, do włqczenia wsi i mechanizm polskiej gospodarki i awansu cywilizacyjnego, do rewolucji oświatowej oraz upowszechnienia dostępu do kultury, do zbudowania silnych podstaw polskiej industrializacji i samowystarczalności gospodarczej.

    Wskaźników bilansu handlowego nie chce mi się prostowac, bo są one nierzetelne i ( szczególnie w odniesieniu do Rosji i Chin) oraz wskazują na dyletanctwo wiedzy ekonomicznej, gdyż matołek ekonomiczny Toronto myli produkcje wyeksportowaną z Polski ( beneficjent w dużym stopniu kapitał zachodni ) od eksportu firm z polskim kapitałem i efekty z czego przeznaczane są na cele rozwojowe w Polsce.

    Wskażniki energetyczne , to już całkowita porażka „statystyka” Toronto, gdyż Rosja nie jest w stanie nas „zniewolić” dostawani ropy i gazu, gdyż polska produkcja energii elektrycznej np. opiera się w ponad 80 % na węglu ( głownie krajowym, i to na szczęście) . Zapotrzebowanie surowcowe polskiej gospodarki( produkcja energii elektrycznej i cieplnej, transport oraz przetwórstwo przemysłu chemicznego – największy odbiorca to Grupa Azoty) na surowce energetyczne w blidko 56- 58% pokrywa węgiel , w ok. 11-13 % gaz ziemny, w 19-20% ropa naftowa, w 10-12 % żródła odnawialne).

    Matołkowi Toronto trzeba by długo tłumaczyć, ale jak chce wysłuchać wykładów na temat polskiej gospodarki i energetyki ( zamiast raczyć nas anglosasko- syjonistyczną propagandą neoliberalnego sukcesu he, he ), to niech wpłaci na konto WPS 500$ za godzinę wykładu. Cykl 2 wykładów godzinnych w tygodniu w cyklu 3 miesięcznym pozwoli matołkowi i jego zwolennikom uzupełnić niedostatki wiedzy bądź wypełnić obszary całkowitej niewiedzy.

    Polubienie

 13. Piotr

  Co trzy miesiące co pół roku się uaktywniasz gnoju .Teraz zyskałeś pewność siebie potężną bo twój szef Czyli Don Kichot ty robisz na jego forum za syjonistycznego Sancho Pansę poparł twoje idiotyzmy i obelgi w temacie Władysława Gomułki , którego bardzo szanuję a także opluł potwornie jgo całą rodzinę wyzywając od najgorszych jego matkę .

  Polubienie

 14. Piotr

  Ziemiński dyma cię prawdą jaką o tobie pisze .Ty zaprzańcu jeden i wypierd…. stąd gnido do Maciejczyka , aby opluwać porządnych ludzi jak Władysław Gomułka .
  Ty cholerna miernoto gadzie jeden . Jeszcze jedno nie zapomnij zjeść dziś hamburgera z GMO pochwalić sie swoim pięknym domkiem w pejsatej Kanadzie i abyś po tym żarciu dostał potężnej sraczki syjonisto .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.