Manifestacja przed Sejmem przeciwko US Army w Polsce

sejm21_01_2017

W minioną sobotę, 21 stycznia 2017 r. z inicjatywy Kongresu Polski Suwerennej i stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej  spotkali się przed Sejmem przeciwnicy obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Wojska amerykańskie wraz ze sprzętem i zaopatrzeniem bojowym przybyły na obszar rzekomo wolnego, niepodległego kraju, aby wypełnić treść umowy jaką ponad głowami Polaków podpisali przedstawiciele polskiego ( ?) rządu przy milczącej zgodzie polskiego ( ?) parlamentu i za akceptacją polskiego ( ?) prezydenta.

Jednostkom, bazom stacjonowania i sposobom przemieszczania się wojsk amerykańskich nadano w rzeczywistości status eksterytorialny i uprzywilejowane wobec obywateli polskich prawa celne, finansowe oraz cywilnoprawne i karnoprawne wyłączenia spod jurysdykcji polskiej. 

Z tytułu nieuzasadnionej obecności wojsk amerykańskich – budżet Polski obciążony będzie nadzwyczajnymi wydatkami w terminach nieokreślonych.

Działania wszystkie wyżej wymienionych instytucji władzy państwowej ( a w rzeczywistości konkretnych osób sprawujących władzę i działających jako funkcjonariusze publiczni) mają znamiona czynów świadczących o tym, iż osoby te złamały nie tylko składane przysięgi konstytucyjne i postanowienia konstytucji RP, ale wchodząc w stosunki prawne z przedstawicielami obcego państwa, przyczyniając się do prowokowania konfliktu militarnego z Federacją Rosyjską, eskalując napięcie w stosunkach międzynarodowych oraz narażając z własnej inicjatywy obywateli Polski na zniszczenie ich dorobku materialnego oraz utratę życia, a państwo polskie narażając na straty finansowe wobec w pełni zrozumiałych retorsji politycznych i gospodarczych ze strony Federacji Rosyjskiej – winny być ocenione w kontekście przestępstw przeciwko Rzeczypospolitej, szczególnie w świetle art. 129 kodeksu karnego.

Wszyscy ci Polacy, którzy myślą odpowiedzialnie o przyszłości Polski mają prawo oraz moralny i patriotyczny obowiązek podejmować publiczne inicjatywy obywatelskie w oparciu o Konstytucję RP, a w szczególności : art. 1, art. 4, art.8, art. 12, art.26, art. 32, art.37, art.43, art.54, art.58, art.61, art.82, art.83, art.85 pkt.1, art.104 pkt.2, art.126 pkt.2, art.130, art.146 pkt 1, pkt 4, ppkt.7-10, art.151, art.157, art.173, art.228. art.229, art.230.

Dodatkowo informujemy Polaków, iż wobec opieszałości instytucji władzy państwowej i funkcjonariuszy publicznych, zaniedbywania przez nich obowiązków konstytucyjnych, a także jawnego działania na szkodę obywateli polskich –  pojmowanych jako działanie na szkodę ich interesów materialnych oraz bezpieczeństwa osobistego – występują warunki  uzasadniające działania Polaków w trybie art. 25 kodeksu karnego, o obronie koniecznej.

 

Reklamy

19 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

19 responses to “Manifestacja przed Sejmem przeciwko US Army w Polsce

 1. Pingback: Manifestacja przed Sejmem przeciwko US Army w Polsce | 7777777blog

 2. Alija

  Ludzie są zdezorientowani, nie chcą nic nowego, są też mało obywatelscy. Trzeba się dostać do środków przekazu i drążyć jak kropla skałę.Poza tym budzi sprzeciw zrównanie obecnego rządu z przeszłymi i o ile przypominam sobie, te wojska były przewidziane za /nie/rzadów PO. Dokument 166 też podpisał kto inny. Rzecz w tym,że nie został odwołany.

  Polubienie

  • paziem

   Nie wchodząc w szczegóły, to warto przypomnieć, że Szczyt NATO w lipcu 2016 był za rządów PiS i prezydentury Dudy, a tam przypieczętowano obecność obecnego kontyngentu US Army. Obecny rząd jest tak samo antypolski, jak wszystkie poprzednie po 1989 r. , a nawet wyjątkowo antypolski , bo cynicznie rzekomo „pro polski”.

   Polubienie

 3. ERROR 404 NSZ

  To już nie syndrom ofiary, tylko sztokholmski..
  Polakom nie chce się chcieć, tragedia.Zaszczuci, ogłupieni i ta totalna
  indolencja…
  Doceniam Panów na filmie, pomimo, że audytorium nietęgie…

  Polubione przez 2 ludzi

 4. konik

  PRZERAŻAJĄCY RAPORT: AMERYKAŃSCY ŻOŁNIERZE GWAŁCILI DZIEWCZYNKI I NAGRYWALI TO

  https://www.facebook.com/partia.zmiana/posts/638910942967410

  Polubione przez 1 osoba

 5. konik

  Brawo WPS

  patrzcie na to: — idioci z usraela jeszcze dobrze nie przyjechali a już ich rakiety walają się na ulicach Polski ,ci nieudolni kretyni z usraela mogą tu zrobić masakrę przez pomyłkę.

  „Wypadek amerykańskich żołnierzy. Ciężarówka w rowie, pociski do czołgów rozsypały się na drogę”

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Opinia z Węgier

  Pierwsza w Europie Środkowej baza wojskowa USA powstała w Taszár – miejscowości z zaledwie kilkoma ulicami, mającej 2 tys. mieszkańców, położonej na południe od Budapesztu. ł

  W czasach Układu Warszawskiego znajdowała się wielka baza lotnicza wojsk radzieckich. Z okazji święta pracy lub rewolucji październikowej żołnierze sowieccy wykonywali prace społeczne na tutejszych budowach oraz w okolicznym rolnictwie przy zbiorze zbóż, warzyw i owoców (winogron) nawiązując kontakty międzyludzkie. Jak wspominają starsi ludzie wioska słynęła wówczas z najtańszej benzyny oraz wyrobów złotniczych wymienianych przez „ruskich” na 80%-ową wódkę owocową – palinkę i wyroby wędliniarskie. Stołówkę garnizonową lotników radzieckich zaopatrywały wtedy miejscowe kombinaty rolnicze.

  W 1995 r. dawne tereny wojskowe wydzierżawili Amerykanie za grube miliony dolarów. Z lotniska w Taszár startowały samoloty US Army, bombardujące pozycje serbskie podczas wojen w Jugosławii. Ze względu na częstą pochmurną pogodę większość z wielu tysięcy zrzuconych bomb nie trafiało do celu, wyrządzając tym wiele szkód wśród bośniackiej i chorwackiej ludności cywilnej.

  Wojny w Jugosławii wywołały w Europie doktrynalne i publiczne spory na temat tych interwencji humanitarnych, zwłaszcza zaś jej podstaw prawnych. Po raz pierwszy bowiem w historii Sojusz Północnoatlantycki przeprowadził operację wojskową bez autoryzacji Organizacji Narodów Zjednoczonych. Interwencja NATO pogłębiła znacznie katastrofę humanitarną, jaka miała miejsce już przed jej rozpoczęciem.

  W dniu 13 stycznia 1996 prezydent Bill Clinton bez jakiejkolwiek zapowiedzi wylądował na lotnisku w Taszár. Były prezydent Węgier Árpad Göncz w dresie klubu Újpesti Dózsa w ostatnim momencie dotarł do bazy aby przywitać niebywałego gościa. Ówczesny lewicowo-liberalny rząd węgierski zgodził się na całkowite wyjęcie amerykańskich żołnierzy spod jurysdykcji miejscowego sądownictwa i prokuratury. Postrachem okolicznej ludności były bardzo szybkie samochody terenowe Humvee o kanciastym nadwoziu z zwracającą uwagę 2,2 m szerokością przypominającą czołg, które dopełniały wrażenia masywności pojazdu. Wyłączone spod Kodeksu Drogowego duże terenówki Humvee poruszały się po drogach z minimalną prędkością 100 km/godz powodując liczne kolizje i wypadki, które nie mogły być tematem w węgierskich środkach masowego przekazu, natomiast węgierskie wozy policyjne widząc pojazdy US Army na wszelki wypadek wcześniej skręcały na pobocze lub w boczne drogi.

  Złoty deszcz w Taszár
  newsweek.pl/swiat/zloty-deszcz-w-taszar,20602,1,1.html

  Od roku 2003 w bazie US Army Taszár szkolono kilka tysięcy muzułmanów w celu obalenia rządów w Iraku, Libii i Syrii. Część absolwentów tych szkoleń może być związana z tzw. państwem islamskim oraz wieloma akcjami terrorystycznymi.

  Test sojuszniczy
  newsweek.pl/swiat/test-sojuszniczy,24319,1,1.html

  Z powodu ostrych protestów społeczeństwa węgierskiego w roku 2005 zamknięto amerykańską bazę w Taszár, żołnierzy i szkolonych muzułmanów przeniesiono do kilku baz US Army w Turcji. Dziś na bramie ogromnej bazy w Taszár wisi kłódka, obok której pierwszego maja ktoś od wielu lat umieszcza czerwone goździki.

  Polubione przez 1 osoba

 7. ninanonimowa

  —– w niemieckiej TV w dzień zaprzysiężenia Trampa na 45 Prezydenta USA toczyła się zażarta dyskusja , w jej ferworze jeden z dyskutantów powiedział : jedyną książkę ,którą od lat czyta Tramp to jest ! MEIN KAMPF.

  Polubienie

 8. antek.wariat

  Trump przeciw umowom o wolnym handlu
  TTIP nie zostanie podpisana, USA wycofają się z dopiero co podpisanej TPP i zmienią swoję funkcjonowanie w NAFTA. Trump zapowiada rewolucję w amerykańskiej polityce handlowej czy wręcz zagranicznej.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/trump-przeciw-umowom-o-wolnym-handlu

  Polubienie

 9. antek.wariat

  USA/Rosja: Napięcie wokół kwestii palestyńskiej
  http://xportal.pl/?p=28150

  Polubienie

 10. antek.wariat

  I HOPSA SA SA
  I RYM CYM CYM

  Polubienie

 11. paziem

  Молодцы! Так держать

  Тулаев Павел

  Polubienie

 12. paziem

  „WSJ”: wojska USA w Europie Wsch. napotkały nieoczekiwane problemy(sic! i to w czasie pokoju! a co by było w czasie wojny z Rosją? aż strach pomyśleć! Ponoć Rosja potrzebuje 6 godzin na zajęcie terytorium Polski, z Amerykanami w czołgach 6,5 godziny! ) Pojazdy ugrzęzły w Niemczech…Podczas przejazdu z Niemiec do Polski, w trakcie przejazdu pod mostami, kilka amerykańskich pojazdów pancernych zostało uszkodzonych; mosty okazały się niższe, niż pierwotnie zakładano – powiedzieli „WSJ” amerykańscy żołnierze. Pięć pojazdów wojskowych jest nadal w Niemczech, a Amerykanie zastanawiają się, jak przetransportować je na wschód – dodali rozmówcy dziennika. Jak tłumaczy „WSJ”, powyższe przykłady pokazują, z jakimi wyzwaniami musi mierzyć się amerykańskie wojsko, które ma pomóc w zabezpieczeniu wschodniej flanki NATO. Tymczasem dowódca amerykańskich wojsk w Europie generał Ben Hodges zwrócił uwagę, że armii USA brakuje dokładnych informacji na temat infrastruktury w państwach, które w przeszłości należały do Układu Warszawskiego, a teraz są członkami NATO. Generał Hodges dodał, że wojsko USA musi nadrobić wszelkie zaległości informacyjne, aby w przyszłości móc sprawnie wzmacniać jednostki w Europie i swobodnie poruszać się, tak jak miało to miejsce podczas zimnej wojny. Musimy ponownie ustalić standardy – podsumował dowódca amerykańskich wojsk w Europie. Ps. Teraz sobie wyobraźcie co by się działo gdyby Rosja nas zaatakowała a wojska zgromadzone w garnizonach przy zachodniej granicy ! miały by się przedostać błyskawicznie choćby po to by bronić Warszawy ! hi, hi, hi. Putin zdążył by już odebrać defiladę zwycięstwa a…czołgi ugrzęzłyby na jakiś mostkach, przejazdach, zapchanych drogach !! Było by śmiesznie, tylko, że one są tam by bronić ..Niemiec ! No bo kto mógł przewidzieć, że we Wschodniej Europie w zimie jest śnieg i ślizgawica. Przecież na pustyni w stanie Kolorado nigdy nic takiego nie występuje. Myśleli, że ciepło, piasek, pustynia, pojazdów nawet nie przemalowali, zresztą po co? I tak, zaraz będą się zbierać ,jeżeli do tego czasu nie rozbiją większości pojazdów, co było już pokazane. Skoro nasi amerykańscy przyjaciele nie są w stanie przemieścić się podczas pokoju i po drogach Polski zachodniej na wschód bez strat własnych (i bez pogubienia pocisków do czołgów), to jak oni będą w razie wojny atakować nieprzyjaciela pod ruskimi bombami i na bezdrożach Polski wschodniej? I tacy laicy chcą panować nad światem. Od upadku tzw. komuny i Układu Warszawskiego upłynęło kilkadziesiąt lat, jesteśmy w NATO, a oni nie wiedzą jaka jest infrastruktura w Polsce? Obecnie wystarczy wejść w Google Map i można zobaczyć jakie są wiadukty, drogi itp. To co oni wiedzieli w czasie zimnej wojny o swoim przeciwniku czyli UW? Czyżby byli tak samo naiwni jak Niemcy w II wojnie św. którzy byli zdziwieni , że w Rosji w zimie są mrozy i pojechali pod Stalingrad w letnich mundurkach? A wystarczyło wysłać wcześniej szpiega z termometrem… W czasach „mrocznej komuny”, nasi przerzucali na raz po parę dywizji i potrafili to zrobić znacznie sprawniej 40 lat temu, niż US-mani dzisiaj. Takie rzeczy jak znajomość parametrów (długość, szerokość, wysokość, nośność) obiektów inżynierskich na trasach i ewentualnych trasach przejazdu kolumn wojskowych, to jest wiedza nawet nie szkoły podstawowej, ale wręcz przedszkola wiedzy wojskowej jaką powinni posiadać oficerowie odpowiedzialni za przerzut. W tym „paskudnym” Ludowym Wojsku Polskim takie dane miał na swojej mapie każdy dowódca plutonu i co ważniejsze, to mając te dane potrafił się do nich dostosować. W razie wojny to wystarczy dzień, by wszyscy Amerykanie zniknęli. Może porzucą nawet swoje roztrzaskane maszyny! Zresztą Trump prawdopodobnie zakończy tę misję, bo każdy ma się troszczyć o siebie.
  nadużycie link skomentuj usuń
  kula Lis 66

  za:http://wps.neon24.pl/post/136533,manifestacja-przed-sejmem-przeciwko-us-army-w-polsce

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s