„Mamy dość” – protest w Berlinie przeciwko korporacjom rolniczym i żywnościowym

grunewocheprotest

W minioną niedzielę, w trakcie odbywających się właśnie w Berlinie targów rolniczych „Zielony Tydzień” odbyła się masowa demonstracja przeciwko dewastacyjnej środowiskowo , i antyludzkiej ( społecznie i zdrowotnie) polityce rolnej i polityce żywnościowej.

W proteście, w którym wzięło udział prawie 18 000 uczestników i ok. 130 traktorów z całych Niemiec dano wyraz niezadowoleniu z niszczenia małych i średnich gospodarstw rolnych oraz rozproszonych sposobów dystrybucji żywności przez wielkoobszarowe, uprzemysłowione i schemizowane rolnictwo wielkich korporacji rolniczych i globalnych sieci skupu i dystrybucji żywności. Niemieccy rolnicy i konsumenci dali wyraz niezadowoleniu z umów TTIP oraz CETA oraz opowiedzieli się z koniecznością zasadniczej rekonstrukcji polityki rolnej i żywnościowej.

grunewoche1

grunewoche2

za:http://www.tagesschau.de/inland/demo-agrarindustrie-101.html

http://www.rbb-online.de/wirtschaft/thema/2016/gruene-woche-2016/beitraege/grossdemonstration-agrarwende-wir-haben-es-satt.html

PZ

Reklamy

7 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

7 responses to “„Mamy dość” – protest w Berlinie przeciwko korporacjom rolniczym i żywnościowym

 1. Pingback: „Mamy dość” – protest w Berlinie przeciwko korporacjom rolniczym i żywnościowym | 7777777blog

 2. paziem

  W przypadku polityki rolnej, jak w ogóle w stosunku do polskiego rolnictwa wyjątkowo jaskrawie wychodzi na jaw hipokryzja polityczna PiS i potakiwanie tej partii interesom globalnych korporacji rolniczych, ponadnarodowym sieciom handlowym( w zdecydowanej większości kontrolowanych przez żydowski kapitał ) i światowej lichwie bankowej ( niemal w 100 % żydowskiej).

  PiS poparł gorliwie wejście Polski do UE ( w tym warunki w dłuższym czasie niszczące polski sektor produkcji i przetwórstwa rolnego, pomimo chwilowych, grupowych korzyści nielicznej grupy rolników, najczęściej wywodzących się lub czapkujących pomagdalenkowej mafii ).

  Skorumpowane partie PO , PSL i PiS gwarantują niszczące rodzimą produkcję rolną poziom i strukturę cen. Pozwoliły także na niekontrolowany wwóz na teren Polski surowców rolniczych ( głównie mięsa ), nasion, środków ochrony roślin, pasz itd z Europy Zachodniej( głównie z Niemiec, Danii, Holandii) . Partie te( głównie PO i PSL) zezwoliły na wykup polskiej ziemi przez jawnych lub podstawionych inwestorów zagranicznych ( tolerując fikcje własnościowe i prawne obrotu ziemią). Akcje samoobrony rolniczej i samoorganizacji rolników, którzy zrozumieli na czym polega mechanizm wykupu ziemi przez obcych inwestorów zostały nazwane „działaniami przestępczymi i zmowami” ( ale podobne działania obcych spekulantów uzyskały ciche poparcie i jawną akceptację polityczną.

  PiS, które koniunkturalnie niby solidaryzowało się z akcjami oporu rolników ( na potrzeby zdobycia poparcia na wsi w okresie kampanii wyborczej prezydenckiej i do sejmu) w okresie po wygranych wyborach dołączyło się do akcji karania samoorganizujących się rolników i akcji zastraszania i prześladowania. W przypadku PiS nie może to dziwić, gdyż PiS zawsze zwalczało polskie organizacje rolnicze. PiS , na czele z J.Kaczyńskim, walczyło z Samoobroną i personalnie z A.Lepperem.

  PiS skutecznie zdemolowało partię Samoobrona, a jej resztki przekazało w „kierownicze ” ręce skorumpowanego, podległego PiSowi, marionetkowego przewodniczącego Kuropatwińskiego, Obecnie głównym celem PiS ( szczególnie w perspektywie wyborów samorządowych) jest zdobycie wpływu na środowiska wiejskie. Póki co PiS ma tam za małe poparcie, choć za sprawą hierarchów i proboszczów KK, przy wydatnej pomocy Tadeusza Rydzyka i medialnej machiny RM i Tv Trwam, stara się uwiarygodnić na wsi- jako siła ludowa.

  PiS, jako siła ludowa, to brzmi wyjątkowo nieautentycznie i fałszywie historycznie, gdyż ta karykatura sanacji chce wszczepić w świadomość Polaków amnezję i zapomina, że to własnie sanacja w drugiej połowie lat 30tych XX wieku wypowiedziała prawdziwą wojnę wewnętrzną polskiej wsi i polskiemu ruchowi ludowemu, czego powodem były strajki chłopskie, a przywódca W.Witos w obawie o własne życie musiał salwować się ucieczką do Czechosłowacji.

  Chodzą słuchy, iż na zgliszczach partii Samoobrona oraz innych inicjatyw politycznych na wsi czynione są próby powołania Partii Chłopskiej. Nie jest wykluczone, że stratedzy PiS rękami co bardziej „elastycznych politycznie” działaczy ludowych chcą zbudować kolejną atrapę, która pozwoli zagospodarować elektorat zarówno zrewoltowanej wsi ( dawna Samoobrona), jak i rozczarowanej kunktatorstwem PSL. Owa powołana z cichym błogosławieństwem PiS i KK Partia Chłopska mogłaby następnie zawrzeć „historyczny kompromis” z PiS, czyli de facto być PiSowską tubą na wsi, a w rezultacie utrzymać w ryzach polską wieś dożynaną przez globalne korporacje i banki. Gdyby ten scenariusz się powiódł, to nie będzie już przeszkód żeby Polska zaczęła się nazywać POLIN, a Andrzej Duda mógł być wreszcie prezydentem wszystkich Żydów w POLIN ( do czego tak bardzo aspirował w czasie niedawnej podróży do Izraela).

  Wówczas St. Michalkiewicz i G.Braun przestaną w końcu opowiadać banialuki o Polsce jako kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem powierniczym, tylko wreszcie zasiądą na stolcach Knesejmu ( St. Michalkiewicz) lub Telavizji ( prezes G.Braun).

  http://wyborcza.pl/1,75398,19749646,to-byla-przestepcza-zmowa-obroncow-polskiej-ziemi-rolnicy-z.html

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rolnicy-z-pyrzyc-zatrzymani-jaroslaw-kaczynski-komentuje,584696.html

  http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/rolnicy-jak-mafia-akt-oskarzenia-trafil-do-sadu/

  http://radioszczecin.pl/29,5985&idpi=1&idxi=347798&si=1

  http://pyrzyce.info/blog/2017/01/04/akt-oskarzenia-przeciw-pyrzyckim-rolnikom/

  http://szczecin.onet.pl/mieli-bronic-ziem-a-utrudniali-przetargi-sledztwo-w-sprawie-rolnikow-zakonczone/h2px1bf

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s