Powstanie Styczniowe w kontekście polityki międzynarodowej

Lub Powstanie Styczniowe (1863) w kontekście polityki Międzynarodowego Żyda.

Pielęgnowanie tradycji przegranych powstań to polityka żydowskich reżimów IIIRP.

Zanim zaczniemy wysłuchiwać na temat Powstania Styczniowego oracji podobnych do tej o Powstaniu Warszawskim (1944) głoszonych przez tak wybitnych mężów stanu co i historyków pokroju niejakiego A.Macierewicza, może warto wcześniej zorientować się w rzeczywistych realiach polityki międzynarodowej tamtego okresu.

 

Zwróćmy uwagę na kontekst polityki światowej w tym okresie. W 1862 car Rosji, Aleksander II zawarł z prezydentem USA, Lincolnem, przymierze militarne. Na początku 1863r. do rządu Wlk.Brytanii wpłynęła ostra nota dyplomatyczna rządu rosyjskiego. Informowała ona, że rosyjskie okręty wojenne zostały wysłane do portów Nowego Yorku i San Francisko. Nota jednocześnie ostrzegała, że Rosja rozpocznie wojnę w Europie, jeśli Wlk.Brytania i Napoleon III przystąpią do planowanych operacji militarnych przy boku Konfederacji w wojnie secesyjnej – 1861-65 (Treason in America” – A.Chatkin).

Mamy, zatem istotny motyw do podjęcia próby powstrzymania marszu wojsk rosyjskich do Europy, do Francji i do Hiszpanii. Powstanie Styczniowe wiązało rosyjskie siły – inspiracja, co oczywiste, wyszła z kół żydo-masonerii anglosaskiej i europejskiej (francuskiej i niemieckiej). O przebiegu bitew powstania informacje znajdziemy w podręcznikach. Ja ograniczę się do uzupełnienia ich o kilka ciekawostek.

 

Bracia-Polacy Mojżeszowego Zakonu. Żydzi już w 1861r. próbowali zainicjować powstanie przeciw Rosji i wciągnąć weń Polaków. Obraz żydowskiego malarza, Artura Szyka: „Żyd Michał Landy z krzyżem w czasie manifestacji 8 kwietnia 1861 r. w Warszawie”

Wywołaniem powstania w Królestwie Kongresowym byli żywotnie zainteresowani bogaci Żydzi, którzy pokładali w nim wielkie nadzieje dla realizacji swych dalekosiężnych planów.

„(…) w powietrzu czuć proch, ale dla nas to nic złego (…) skorzystajmy z dobrej okazji. Zamiast bawić się w patriotyzm, asymilację itp. mrzonki, myślmy przede wszystkim o sobie. Chłop polski nie lubi nas, wiemy o tym, ale chłop jest głupi – nie boimy się go. O szlachtę głównie nam idzie. Wmiesza się ona przez fakt honoru w awanturę, pójdzie do lasu, na krwawe pole, za co ją rząd ukarze, wytępi, wydusi, wywłaszczy, a wówczas dla nas droga otwarta.” T.Jeske-Choiński, „Historia Żydów w Polsce”, s.137.

Inny ciekawy cytat: „Naszym właściwym królestwem, naszą stolicą, naszym Jeruzalem będzie Polska. My będziemy jej arystokracją, my tu rządzić będziemy. Kraj ten należy do nas, jest nasz.”S.Dider, „Rola neofitów w dziejach Polski”, s.111.

10.04.1864r. dyktator Rządu Narodowego, R.Traugutt został wydany żandarmerii carskiej przez Żyda Artura Goldmamna, zatrudnionego w skarbowości powstańczej.

Interesująca jest także działalność innego Żyda, Leopolda Kronneberga, który wyasygnował na cele powstańcze milion złotych rubli – to była ogromna kwota, za którą kupiono za granicą broń dla powstania. Jednak broń ta nigdy nie dotarła do powstańców. Żyd Tugenhold, szpieg rosyjski, sekretarz pułkownika T.Łapińskiego zdradził Rosjanom szlaki przerzutowe.

Car odznaczył Kronneberga  najwyższym rosyjskim odznaczeniem oraz przyznał dziedziczne szlachectwo (J.Polak, „Zbrodnicze plemię”, s.75).

W wyniku przegranego powstania wielu Polaków zesłano na Sybir, ich majątki konfiskowano i rozdawano lub sprzedawano za niewielkie kwoty Żydom, którzy przysłużyli się Rosji. Żydzi mogli także kupować łącznie z majątkami szlacheckie tytuły ich byłych polskich właścicieli.

R.Traugutta stracono w 1864r. na stokach Cytadeli Warszawskiej, którą zbudowano z materiału pozyskanego w okolicach Warszawy z rozebranych dworów szlachty polskiej, która brała udział w Powstaniu Listopadowym 1831r.

 

Dariusz Kosiur

tekst jest fragmentem artykułu „Polskie zrywy narodowe” https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/08/01/polskie-zrywy-narodowe/

23 Komentarze

Filed under Polityka

23 responses to “Powstanie Styczniowe w kontekście polityki międzynarodowej

 1. B. dobry artykuł o powstaniu stycznionym jest na stronie PMN:
  https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/08/24/zydzi-powstanie-styczniowe-antypolski-wymiar/

  Polecam też drugi artykuł u nich pt: „Powstanie Styczniowe – chybiony patriotyzm i spustoszenia w świadomości narodowej współczesnych Polaków”.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Żeby tylko o powstanie styczniowe chodziło, ten sam schemat był realizowany podczas powstania listopadowego, insurekcji kościuszkowskiej, wcześniej dymitriad choćby a bardziej współcześnie powstanie warszawskie czy dzisiejsza próba szczucia Polaków na Rosję. Zawsze kiedy zachód chce osiągnąć jakieś zakulisowe cele na których drodze stoi w jakiś sposób Rosja Polacy są używani jako narzędzie i mięso armatnie w polityce antyrosyjskiej(polityce powstrzymywania).

   Polubione przez 2 ludzi

 2. antek.wariat

  Zmiany na arenie geopolitycznej w 2017 roku

  Polubienie

 3. Pingback: Antypolski wymiar Powstania Styczniowego | hubalblog

 4. Racjonalista

  Gdyby nie branka Wielopolskiego, nie byłoby powstania. Młodzież, mając do wyboru 25 letnią służbę w armii i śmierć gdzieś daleko od domu albo śmierć w walce na własnej ziemi, wybrała oczywiście to drugie. Po co było stawiać tych ludzi wobec tak dramatycznego wyboru? To tak wygląda, jakby Wielopolski z premedytacją powstanie wywołał. Przecież nie był głupkiem, więc jakiś cel być musiał. Po coś to powstanie było mu potrzebne.

  Polubienie

  • No, więc fakty te wystąpiły w odwrotnej kolejności. Najpierw była konspiracja i przygotowanie do powstania, które spowodowało pobór młodzieży do carskiej armii – miało to zapobiec powstaniu.

   Polubienie

  • Racjonalista, dlaczego myślisz tak nieracjonalnie. Przygotowania do powstania szły pełną parą jeszcze nim Wielopolski ogłosił brankę. Zresztą dzięki niej Królestwo Polskie dysponować by mogło silniejszą i lepiej wyszkoloną armią. A tak niechętni brance powstańcy poszli do piachu, na sybir lub zwiali na emigrację, zostawiając po sobie zniszczony i wykrwawiony kraj. Co było więc bardziej racjinalne?

   Wielopolski rozgoryczony durnotą skatoliczonej szlachty, podżeganej do powstania przez Żydów i część kleru wypowiedział znamienne słowa: „Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic”. Przy czym miał na myśli właśnie durną skatoliczoną szlachtę. Dla niej wbrew jej woli można było coś dobrego zrobić – z nią niestety nic. Bo nie tylko doprowadziła do upadku Rzeczypospolitej, to potem wykrwawiała idiotycznymi samobójczymi powstaniami kraj. Gdyby nie te samobójcze powstania i insurekcje, ziemie zaboru rosyjskiego mogłyby z dużo lepszą gospodarką i z liczniejszą polską ludnością dotrwać do 1918 roku. Odbudowa niepodległej Polski byłaby wtedy dużo łatwiejsza.

   Polubienie

 5. antek.wariat

  Wypadek pod Toruniem, 8 aut. W środku Macierewicz
  http://pikio.pl/z-ostatniej-chwili-koszmarny-wypadek-pod-toruniem-8-aut-w-srodku-macierewicz/

  gnidzie macierewiczowi nic się nie stało, zraz debile zaczną wołać „to był zamach”

  Polubienie

 6. antek.wariat

  Jankowski (Zmiana): Test dla Prawych i Sprawiedliwych
  http://pikio.pl/test-dla-prawych-i-sprawiedliwych/

  Polubienie

 7. julius

  Polska i Jedwabny Szlak

  Polubienie

 8. maryjanek

  Wyznania przestępcy Johna Kerry’ego
  http://www.voltairenet.org/article194966.html

  Polubienie

 9. konik

  FACEBOOK NISZCZY PIKIO.PL

  Polubienie

 10. konik

  Kolejna odsłona „dekomunizacji” ulic na zlecenie IPN. W Tarnowie (woj. małopolskie), komisja do spraw nazewnictwa ulic i placów publicznych wyznaczyła 14 nazw ulic, które mają zostać zmienione. Wśród nich znalazła się ulica Batalionów Chłopskich, czyli największej formacji Polskiego Państwa Podziemnego z czasów II wojny światowej.
  Czym naraziły się Bataliony Chłopskie inkwizytorom z IPN-u pod przywództwem „niezawodnego” Sławomira Cenckiewicza, amerykańskiego stypendysty? Społecznym radykalizmem? Racjonalnym podejściem do ZSRR? A może jednym i drugim?
  Ręce precz od Batalionów Chłopskich fałszerze historii! Chwała bohaterom!

  https://www.facebook.com/partia.zmiana/photos/a.351694158355758.1073741828.350858821772625/639955416196296/?type=3&theater

  Polubienie

  • Podobny idiotyczny proces toczy się właśnie na Ukrainie, na śmiech zbiera kiedy się to widzi. Ciekaw jestem co jeszcze ciekawego tropiciele komunistów i ruskich agentów zafundują Polakom? Może pozabierają emerytury wszystkim tym którzy za komuny żyli i budowali ówczesną Polskę(nie tylko ubekom), ileż by ZUS zaoszczędził?

   Polubienie

 11. Pingback: O Powstaniu Styczniowym 1963r. | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

 12. Pingback: O Powstaniu Styczniowym 1863r. — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ – komp13

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.