Polskie łamistrajki znajdą pracę u niemieckich Żydów

warburg_banki

Główna siedziba M.M.Warburg & CO w Hamburgu

Tym, którzy śledzą historię spekulacji finansowych i powstałych na jej bazie niebotycznych fortun żydowskich bankierów, a także tym, którzy śledzą rolę tych bankierów jaką odegrali oni jako inicjatorzy konfliktów społecznych, przewrotów, rewolucji i wojen światowych na przestrzeni ostatnich 200 lat –  nazwisko rodziny Wartburgów winno być równie dobrze znane, jak nazwisko rodziny Rothschildów.

Obecnie w dobie tak wychwalanego wolnego przepływu towarów, ludzi i kapitałów, na przeszkodzie którego nie stoją już żadne granice ( przynajmniej w „szczytowym osiągnięciu” zachodnioeuropejskiej cywilizacji firmowanej logo UE) nie powinno być zaskoczeniem, że polski robotnik w roli łamistrajka dostąpi zaszczytu wypełniania wysokich i niezawodnych standardów obsługi konsumentów – czym przyczyni się do powiększenia fortuny rodziny Wartburgów i tym samym spełni swój niewolniczy obowiązek. 

I pomyśleć, że Żyd, K.Marks, tak dobrze to opisał 150 lat temu, a i tak robotnik europejski i polski nie wyciągnął z tego należytych wniosków?!

PZ

starbucks

Strajki w niemieckiej gastronomii – Starbucks chce ratować się Polakami

 

Branża gastronomiczna w Niemczech szykuje się do strajku. Starbucks (sieć kawiarni w Niemczech należy do AmRest – przyp. red.) nie zamierza jednak na tym tracić. Na ten czas poszukuje chętnych do pracy z innych krajów, w tym z Polski – od baristów po managerów.

Starbucks w Niemczech należy do spółki AmRest zarejestrowanej we Wrocławiu od kwietnia 2016 roku. Przedstawiciele firmy potwierdzili Business Insider Polska, że list został wysłany nie tylko do pracowników z Polski.

W oświadczeniu, które otrzymaliśmy od AmRestu firma tłumaczy to tak:

Szanujemy wolność zrzeszania się i prawo do strajku naszych pracowników. Jednocześnie jesteśmy zobowiązani do zapewnienia niezakłóconej, jak najlepszej obsługi gościom naszych kawiarni. Taki jest cel złożonej pracownikom biurowym w Niemczech oraz baristom i menedżerom w sąsiednich krajach oferty kilkudniowej pracy w wybranych miastach niemieckich. Skorzystanie z niej ma charakter całkowicie dobrowolny, każdy z pracowników może podjąć niezależną decyzję.

– W związku ze strajkami całego sektora gastronomicznego na rynku niemieckim istnieje możliwość, że dotkną one również niektórych naszych kawiarni. W pełni szanujemy prawo naszych Partnerów do udziału w demonstracjach, jednak mamy obowiązek zapewnić naszym Gościom światowej klasy obsługę klienta w każdej chwili w każdej kawiarni – czytamy w liście skierowanym przez niemiecki dział AmRestu do polskich pracowników.

Nie wiadomo na razie, kiedy dokładnie organizowane będą strajki.

– O decyzję możemy prosić nawet na dzień przed planowanym wyjazdem – informuje firma. W grę wchodzi praca za minimalną, niemiecką stawkę godzinową w okresie od jednego do czterech dni. Liczy przy tym na elastyczność „łamistrajków”.

– (…) Potrzebujemy Waszego wsparcia, by zapewnić płynność działania i doskonałość operacyjną w Niemczech. Pokażmy, że Można na Nas Polegać 🙂 – czytamy w liście (zachowana oryginalna pisownia).

Za: http://businessinsider.com.pl/wiadomosci/starbucks-w-niemczech-szuka-polskich-lamistrajkow/ln0ppvg

 

Aneks „ historyczno-finansowy”

 

AmRest Holdings SE – międzynarodowy operator zarządzający markami branży gastronomicznej z siedzibą we Wrocławiu.

Spółka założona we Wrocławiu prowadzi swoją działalność w dwóch sektorach: bary szybkiej obsługi (QSR) – KFCBurger King,Starbucks oraz restauracje z obsługą kelnerską (CDR) – La TagliatellaPizza Hut, Blue Frog oraz KABB. Obecnie AmRest zarządza blisko 900 lokalami w PolsceCzechach, na Węgrzech, w RosjiBułgariiSerbiiChorwacjiHiszpaniiFrancjiNiemczechChinach orazStanach Zjednoczonych[1]. 27 kwietnia 2005 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych[2].

Historia[edytuj]

W 1993 roku Henry J. McGovern, Donald M. Kendall, Sr., Donald M. Kendall, Jr. oraz Christian R. Eisenbeiss założyli American Restaurants Services. Początkowo firma ta posiadała prawa do prowadzenia lokali gastronomicznych na zasadzie umowy franczyzowej dla marek Pizza Hut i KFC jedynie na terenie Polski. W 1998 rozszerzyła swoją działalność i przejęła od firmy Yum! Brands 6 barów KFC oraz prawa do franczyzy KFC i Pizza Hut na terytorium Czech.

W 2000 roku w wyniku połączenia 40 lokali American Restaurants Services i 49 lokali Yum! Brands powstała spółka joint venture – AmRest Holdings.

W roku 2001 AmRest wykupił operatora Burger King na Polskę – International Fast Food Polska Sp. z o.o. W wyniku tego przejęcia 6 punktów Burger King zostało zamkniętych, a 17 pozostałych przekształcono w KFC.

W kwietniu 2005 roku AmRest zadebiutował na warszawskiej giełdzie a spółka Yum! Brands przestałą być jej udziałowcem. W ciągu niecałego roku cena akcji AmRest wzrosła o 100%. W maju Spółka przejęła 8 lokali Big Food Ford w Czechach i przekształciła je w bary KFC.

W 2006 roku AmRest otworzył pierwszy bar Freshpoint w Warszawie i Rodeo Drive we Wrocławiu. W maju Spółka podpisała umowę przejęcia Kentucky Systems, właściciela 13 lokali Pizza Hut oraz 4 KFC na Węgrzech.

W 2007 roku AmRest otworzył w Polsce swój pierwszy bar Burger King oraz lokale KFC w Bułgarii i Serbii. W tym samym okresie Spółka weszła na rynek rosyjski przejmując 22 bary KFC i 19 restauracji Pizza Hut, a także podpisała umowę o współpracy z firmą Starbucks. Rok później otwarto pierwszą kawiarnię sieci w Pradze.

W roku 2008 AmRest wkroczył również na rynek amerykański nabywając 80% udziałów drugiego co do wielkości franczyzobiorcyApplebee’s w Stanach Zjednoczonych, zarządzającego 104 lokalami tej marki.

W kwietniu 2009 roku, w Warszawie otwarto pierwszą kawiarnią Starbucks w Polsce.

W 2010 roku jeden z wiodących inwestorów private equity – Warburg Pincus objął 24,99% akcji AmRest. Środki pozyskane z umowy wykorzystano do sfinansowania otwarcia ponad 100 kolejnych lokali i przyśpieszenia rozwoju spółki na obszarze Europy Środkowowschodniej. W tym samym roku otwarta została pierwsza kawiarnia Starbucks na Węgrzech – w Budapeszcie.

W roku 2011 poprzez nabycie spółki Restauravia, AmRest stał się właścicielem marki La Tagiatella (105 restauracji), a także największym franczyzobiorcą marki KFC w Hiszpanii (30 lokali).

W 2012 roku Spółka otworzyła pierwsze własne restauracje La Tagliatella na nowych rynkach: we Francji, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Niemczech.

W tym samym roku AmRest podpisał umowę sprzedaży aktywów spółki zależnej AmRest LLC, zarządzającej 102 restauracjami Applebee’s w USA, do Apple American Group, największego franczyzobiorcy Applebee’s.

W grudniu 2012 AmRest nabył większościowy pakiet udziałów w Spółce Blue Horizon, będącej właścicielem dwóch chińskich marek z sektora Casual Dining: Blue Frog i KABB (10 restauracji Blue Frog i 1 KABB).

Za: https://pl.wikipedia.org/wiki/AmRest_Holdings

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1993 roku Spółka rozwija portfolio wyśmienitych marek, liderów w swoich kategoriach, takich jak KFC, Pizza Hut, Burger King i Starbucks w oparciu o franczyzę i współpracę typu joint venture.AmRest jest właścicielem marki La Tagliatella, która rozwijana jest zarówno przez restauracje zarządzane przez Spółkę, jak i poprzez franczyzę. Niedawno do portfolio AmRest dołączyły dwie doskonale prosperujące chińskie marki: Blue Frog i KABB.

Obecnie AmRest zarządza blisko 800 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracjami z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants). Każdego dnia ponad 23 tysiące pracowników AmRest w 12 krajach, poprzez naszą kulturę „Wszystko Jest Możliwe!”, dostarcza wyśmienite smaki oraz wyjątkową obsługę po przystępnej cenie. Zapraszamy do naszych restauracji, aby zasmakować gościnności AmRest.

Debiut na GPW: 27 kwietnia 2005 r.

 • WP Holdings VII B.V. 33.00% udziałów
  liczba akcji: 6997853, liczba głosów 6997853
 • OFE ING 19.33% udziałów
  liczba akcji: 4100000, liczba głosów 4100000
 • OFE PZU Złota Jesień 9.97% udziałów
  liczba akcji: 2115091, liczba głosów 2115091
 • OFE Aviva BZ WBK S.A. 7.55% udziałów
  liczba akcji: 1600000, liczba głosów 1600000
 • Henry McGovern 6.42% udziałów
  liczba akcji: 1361266, liczba głosów 1361266
 • BZ WBK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. 5.47% udziałów
  liczba akcji: 1158927, liczba głosów 1158927
 • AMREST 0.03% udziałów
  liczba akcji: 6040, liczba głosów 6040
 • Inni 18.23% udziałów
  liczba akcji: 3866512, liczba głosów 3866512

 

 

 

Za: http://inwestycje.pl/gielda/profil/AMREST

 

Ciekawych informacji dostarcza analiza:

http://inwestycje.pl/gielda/komunikaty/item/45396

tamże:

AMREST: Ujawnienie stanu posiadania WP Holdings VII B.V./ FCapital Dutch B.V. (ESPI)

15.08.2015 14:24

 

3) Powiadomienia od Warburg Pincus LLC oraz Warburg Pincus & Co w sprawie pośredniego nabycia akcji AmRest.

Warburg Pincus & Co., spółka jawna, utworzona i funkcjonująca zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych Ameryki („WP”) oraz Warburg Pincus LLC, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością utworzona i funkcjonująca zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych Ameryki („WP LLC”), 

 

Dla wyjaśnienia genezy:

M.M.Warburg & CO (AG & Co.) KGaA is a German independent private bank, based in Hamburg. A family-owned bank, it was founded in 1798 by brothers Moses Marcus Warburg and Gerson Warburg, two members of the Warburg family. The Warburg family still owns the bank, continuing a more than 200-year legacy of private ownership.

Among many notable Warburg descendants was Siegmund Warburg, who founded S. G. Warburg & Co. in London, in 1946, after fleeing Germany to escape the Nazis. The bank rose to become one of the most powerful investment banks in the City during the 60s, 70s, and 80s and Warburg himself one of London’s most preeminent and influential financiers of the era. The London subsidiary was sold to Swiss Bank Corporation in 1995 and is today a part of UBS. Some descendants immigrated to the United States, for business reasons and to escape the persecution, and established themselves there. They include banker Paul Warburg and his nephew Eric M. Warburg, founder of Warburg Pincus.

Today, M.M.Warburg & CO’s core business is in private bankingasset management, and investment banking, serving private, corporate and institutional clients.

During recent years, the bank has grown through many acquisitions. It bought several German private banks such as Marcard, Stein & Co. in Hamburg, Carl F. Plump & CO AG in BremenBankhaus Hallbaum AG in Hannover and Bankhaus Loebbecke AG in Berlin. Furthermore, there are the foreign subsidiaries M. M. Warburg Bank (Switzerland) AG and M. M. Warburg & CO Luxembourg S.A., as well as various mutual funds. Since 2009 the Schwäbische Bank AG in Stuttgart has been part of the Warburg Banking Group. In 2016 the former subsidiary banks Bankhaus Hallbaum, Bankhaus Löbbecke, Bankhaus Carl F. Plump & CO and Schwäbische Bank were amalgamated with M.M.Warburg & CO.

The bank’s headquarters are located at Ferdinandstraße 75 in Hamburg, with additional offices in FrankfurtBerlinMunich andCologne. The bank also maintains several offices in Zurich and Luxembourg.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/M._M._Warburg_%26_Co.

http://www.mmwarburggruppe.com/en/

Warburg Pincus, LLC is an American private equity firm with offices in the United StatesEuropeBrazilChina and India. It has been a private equity investor since 1966.[2]The firm currently has approximately $40 billion[1] in assets under management and invests in a range of sectors including retail, industrial manufacturing, energyfinancial serviceshealth caretechnologymedia, and real estate. Warburg Pincus is a growth investor.[3] Warburg Pincus has raised 15 private equity funds which have invested $58 billion in over 760 companies in 40 countries.[4]

Warburg Pincus invests in the information and communication technology sectors, including investments in AvayaBharti Tele-Ventures, Harbour Networks, NeuStarPayScale,[5] and Telcordia.[6][7]

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Warburg_Pincus

 

http://www.warburgpincus.com/

Reklamy

10 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

10 responses to “Polskie łamistrajki znajdą pracę u niemieckich Żydów

 1. antek.wariat

  ułomne żydki z neon dali tu extra specjalną ciemną skórkę w tym wpisie
  http://wps.neon24.pl/post/136737,polskie-lamistrajki-znajda-prace-u-niemieckich-zydow

  Pewnie w.g idiotów pewnie satanistyczną 🙂 czyż uny nie są debilami?

  Polubienie

 2. konik

  mi się ta skórka podoba ,tylko czytelność czasem szwankuje (robili idioci na złość)

  Czyli teraz taka skórka oznacza loch 🙂 w.g oznaczeń żydów .

  A miał ten żyd nathaniel powrócić z taką glorią i chwałą parchneona24 a wyszło jak zawsze u żydka „śmiech na sali”

  Polubienie

 3. Bojkot żydowskich interesów w naszym kraju to najprostsza droga do gospodarczego wyzwolenia.
  Znałem „patriotów”, którzy regularnie chodzili do McDonaldsa. Potem przerzucili się na KFC, bo w Macu sprzedają Coca-Colę, a Coca-Cola sprzyjała propagandzie LGBT. Więc zamienili ją na Pepsi. To dopiero poświęcenie.

  Polubienie

 4. zydozerca

  Podczas gdy nasi krewni w Polsce mają wiek emerytalny skrócony do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, wiek emerytalny w USA idzie w górę. Cóż, widocznie Polska jest bogatsza od Ameryki i wolno tam dyskryminować ze względu na płeć.

  Dla osób urodzonych w latach 1943-1954 wiek emerytalny wynosi 66 lat, ale wzrasta dla osób młodszych. Seniorzy urodzeni w roku 1955, którzy zechcą przejść na wczesną emeryturę w roku 2017, zauważą zmiany. Dla nich pełny wiek emerytalny wynosi 66 lat i 2 miesiące. Nadal wolno im będzie przejść na spoczynek w wieku 62 lat, ale skoro pobierać będą świadczenia o 50 miesięcy dłużej, zostaną one im zmniejszone o 25,8 proc. w porównaniu z pełną emeryturą.

  Niecierpliwa żona w wieku 62 lat dostanie rentę małżeńską w wysokości tylko 34,6 proc. emerytury męża.

  Wiek emerytalny wzrastać będzie stopniowo o 2 miesiące co roku aż do 67 lat. Szczegóły pokazuje Retirement Age Calculator, http://www.ssa.gov/planners/retire/ageincrease.html.

  Mała podwyżka świadczeń Social Security

  Świadczenia Social Security są co roku podwyższane o tyle, ile wynosi wzrost kosztów utrzymania (COLA). 65 milionów emerytów i rencistów otrzymało od początku roku podwyżkę w wysokości zaledwie 0,3 procent. Jest to niewiele, ale lepiej niż w ubiegłym roku, kiedy to system Social Security nie dał żadnych podwyżek. W roku 2017 przeciętny emeryt dostanie 1360 dol. emerytury albo renty, a małżeństwo seniorów − 2260 dol. Maksymalne świadczenie wzrasta o 48 dol. − z 2639 do 2687 dol.
  Federalny limit świadczeń SSI wzrósł tylko o 2 dol. − do 735 dolarów.

  amerykańskie dolce vita – dziennik związkowy.com

  Polubienie

 5. zydozerca

  W Chicago -stolicy narkotyków -wojny gangów,burmistrz żyd rahm emanuel wzywa na pomoc służby federalne,ambasador Piotr Wilczek protestuje przeciwko oszczerstwom j.greenblatta z ADL odnośnie negowania przez Polskę morderczych zamiarów Hitlera wobec żydów,zamieszki na uniwersytecie Berkeley opłacone przez g.sorosa -po czarnych,celebrytach ,kobietach przyszła kolej na studentów zarżniętych czesnym do spłacania latami ,jednym słowem – szambo pod żydów dyktando
  k.szczerski w delegacji do oazy demokracji – ma dać d..po kolacji

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s