„Barłoga odpłynął”

Żydo-katolick0 – PiSowsko – syjonistyczny szał zabulgotał na portalu Neon24.pl, ale nie uzyskał zrozumienia wśród Czytelników.

Stefan Wiechecki w latach dwudziestych minionego wieku przez pewien czas kierował  założonym przez siebie Teatrem Popularnym. Teatr  znajdował się u zbiegu Wolskiej i Młynarskiejw Warszawie. Wola była wtedy dzielnicą robotniczą, na pobliskim bazarze, Kercelaku, rządził pobierający od kupców haracze gang „Tasiemi”. Ferajna od „Tasiemki” należała do bywalców teatru Wiecha, pełniąc tam nieoficjalnie funkcję służby porządkowej. W swoich wspomnieniach „Kercelak podał rękę” w książce „Jeszcze o Warszawie”, Iskry 1958, Wiech zamieścił poniższą anegdotę.

” Biada ówczesnym chuliganom czy pijakom, którzy odważyli się rozrabiać lub barłożyć. Natychmiast gdzieś z głębi widowni podnosiło się paru panów i jakkolwiek po cichu, z wielkim taktem, ale tym niemniej stanowczo, wyprowadzało niekarną jednostkę z sali. Po czym rozlegał się donośny rumor spadającego ze schodów ciała.Incydent był wyczerpany, kończyło go definitywnie zjawienie się w mojej kancelarii funkcjonariuszy straży porządkowej, którzy meldowali:
Panie derektorze, wszystko w największem porządeczku. Barłoga odpłynął !”

 

Tak i my, Czytelnicy, Komentatorzy, Blogerzy, Neon24.pl pożegnaliśmy – mam nadzieję, że definitywnie – blogera, niejakiego N, którego nie kwestionowanym chamstwem i prostactwem uraczyła nas redakcja – administracja-portalu, umieszczając tekst tego osobnika na czołówce strony głównej. Promując tekst niejakiego N administracja portalu obraziła nas w nie mniejszym stopniu niż on sam.

Żeby nie być gołosłownym przypomnę popis publicystycznej„kultury” niejakiego N:

Wróciłem a w zasadzie wpadłem na portal po dłuższej przerwie. Okazuje się że wpadłem – w szambo (…).

Rej wodzą jednak w dalszym ciągu antykatolicy, ateiści, rusofile i psychopaci o nie do końca zdiagnozowanych schorzeniach umysłowych.

Może to dziadostwoktóre za chwile pojawi się z pałami i komentarzami zatruje się własnym jadem i wymrze jak dinozaury.”

 

Komentarze:

@ Autor
A portali żydo-katolickich jest do wyboru całe mnóstwo, ot choćby pierwszy z brzegu http://www.katolik.pl/ albo http://intronizacja.pl/.

Tam może Autor rozwinąć w pełni i do woli swój żydo-katolicki szowinizm.

Rzeczpospolita 04.02.2017 16:41:34

 

 

@Rzeczpospolita 16:41:34

Wysunąłeś się na pierwsze miejsce wśród szczerbatych   idiotów – na zasadzie uderz w stół a idiota się odezwie. Miałem cię imiennie wywołać ale jak Pawka Morozow jesteś na ochotnika.

Dobrze że czytasz polecone portale to może się „zarazisz”.

Nathanel 04.02.2017 16:51:14

http://nathanel.neon24.pl/post/136796,rzadza-na-tym-portalu-osobniki-o-mentalnosci-posla-szczerby

 

 

Na szczęście nie czytam tych portali i choroba, na którą cierpi niejaki N z pewnością mi nie grozi.

Swoistego smaczku dopełnia fakt, że ów ceniony przez administrację portalu publicysta jest zdeklarowanym żydo-katolikiem.

W końcu administracja portalu  zreflektowała się –  cóż, lepiej późno niż wcale – i usunęła całą „twórczość” niejakiego N, ale słowo przepraszam wobec Czytelników, Komentatorów, Blogerów, niestety nie padło.

Cóż, zachowanie administracji można skwitować znaną maksymą: Powiedz mi, kim są twoi przyjaciele, a powiem ci,kim jesteś.

 

Czytelnicy, znakomita ich większość, bo niejaki N cieszył się wśród niektórych niekwestionowanym uznaniem, jednoznacznie docenili produkcję blogera N zarówno niskimi notami, jak i niewielką poczytnością. I to Oni spuścili „Barłoga” po schodach.

 

Poglądy są – być powinny! – pochodną naszej wiedzy, inteligencji, umiejętności logicznego myślenia.

 

Niedopuszczalne jest wśród ludzi przyzwoitych, kulturalnych, obrażanie kogokolwiek za prezentowane poglądy zwłaszcza, jeśli ich prezentowanie ma miejsce na forum publicznym.

Chamstwo i prostactwo stosowane zamiast merytorycznych argumentów nie mogą być nigdy tolerowane wśród ludzi kulturalnych.

 

Dariusz Kosiur

Reklamy

73 Komentarze

Filed under Polityka

73 responses to “„Barłoga odpłynął”

  • Nathaniel, dzięki za ten link. Zapisałem go sobie. Jak kolejny raz jakiś użyteczny idiota wrzuci zdjęcie prezydenta Putina z rabinami pisząc, że służy on żydowskim interesom to po prostu można mu zamknąć gębę wrzucając ten właśnie tekst:

   „Trump deportuje muzułmanów, a Putin… żydowskich rabinów! „Zagrozili bezpieczeństwu Rosji”

   Według rosyjskich władz, „chcieli oni siłą zmienić podstawy ustroju konstytucyjnego i stwarzali zagrożenie dla bezpieczeństwa Rosji i jej obywateli”.

   „Ok, przyjaciele. Deportują mnie z Rosji wraz z rodziną” – napisał na Facebooku Główny Rabin Soczi Arie Edelkopf, którego po 16-tu latach posługi religijnej w Rosji władze postanowiły wyrzucić z kraju.

   Według rosyjskich służb, powodem wydalenia mają być rzekome działania rabina zagrażające ustrojowi i bezpieczeństwu. Jak konkretnie rabin z Soczi zamierzał obalić Władimira Putina i w jaki sposób zagrażał bezpieczeństwu ludzi – tego władze Rosji nie tłumaczą, powołując się jedynie na suchy zapis Ustawy nr 115 o statusie prawnym obcokrajowców w Rosji.

   „Wychodzi na to, że ja i moja rodzina zagrażamy bezpieczeństwu Federacji Rosyjskiej” – mówi zdumiony rabin, który zajmował się wyłącznie pracą w synagodze, przyjmując w niej zarówno miejscowych Żydów, jak i żydowskich turystów, a w czasie Olimpiady w Soczi w 2014 r. – także żydowskich sportowców z całego świata.

   Z apelem o niewydalanie rabbiego Edelkopfa wystąpiła m.in. Federacja Żydowskich Wspólnot Rosji. Jej rzecznik Boruch Gorin przypomina, że w styczniu br. rosyjskie władze postanowiły deportować jeszcze jednego rabina – Josifa Chersońskiego z Moskwy. Odwołał się on jednak do sądu i na razie zostawiono go w spokoju.

   „Oskarżenia pod adresem rabinów Edelkopfa i Chersońskiego to wynik nadgorliwości rosyjskich oficerów, aby dostać kolejną gwiazdkę za aktywność w tropieniu wrogów” – ocenia przedstawiciel żydowskiej organizacji. „Wywołuje to niepokój o przyszłość żydowskich wspólnot w Rosji” – ostrzega.

   Z kolei żydowskie pismo rosyjskie „Lechaim” przypomina, że nie są to pierwsze deportacje rabinów z całymi rodzinami z Rosji i – co ciekawe – na ogół są oni wydalani parami. W 2003 r. deportowano rabinów z Rostowa – Eljasziwa Kapłuna i Chaima Fridmana. W 2009 r. – rabina Kraju Nadmorskiego Izraela Zilbersteina i rabina Kraju Stawropolskiego Tzvi Herszkowicza.

   Z kolei w 2013 r. Rosja deportowała rektora Międzynarodowego Żydowskiego Instytutu Ekonomii i Prawa rabina Aleksandra Fejgina, a rok później – rabina Tuły Zeeva Vagnera. Rosyjskie służby podjęły też próbę deportacji rabina Omska Oszera Kriczewskiego.”

   Polubione przez 1 osoba

 1. stycznik 400V

  Wysunąłeś się na pierwsze miejsce wśród szczerbatych   idiotów – na zasadzie uderz w stół a idiota się odezwie. – hahahhahhahahahaaaa 🙂

  Polubienie

 2. konik

  Co się dzieje na świecie – 06.02.2017

  Amerykańska logika: 1. Zbombardować Afganistan, 2. Zbombardować Irak, 3. Zbombardować Syrię, 4….

  » http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/02/06/co-sie-dzieje-na-swiecie-06-02-2017/

  Polubienie

 3. Bolesław

  Wszystko wskazuje na to, że Robert Wróblewski (55 l.), sędzia Sądu Apelacyjnego, który co miesiąc zarabia grube tysiące, zniżył się do poziomu przestępców, których na co dzień sądzi. Jak ustaliliśmy, w sklepie z elektroniką wpadł na gorącym uczynku, jak zwykły złodziej!

  Polubienie

 4. konik

  LOCH – treści, od których żydowska Redakcja się dystansuje
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/136842,barloga-odplynal

  Czyli norma, ŻYD nathaniel może bluzgać wyzywać wszystkich i… czołówka
  Kulturalne zwrócenie na to uwagi i … LOCH

  Polubienie

 5. Netwalker

  Trudno, ban to ban.
  Miło było…

  Polubienie

  • konik

   jaki ban?

   Polubienie

   • Netwalker

    Ponieważ p. Kosiur w artykule pisał (N)
    zażartowałem i podesłałem ciekawgo linka podpisując Nathanel
    i od tej pory mogę pisać tylko na Berdyczów przycisk „Opublikuj” jest nieaktywny a strona na kilka sekund zamraża się, piszę przez Tor.

    Polubienie

   • konik

    Czyli norma na parcharni neon 24 ,WIEDZ oni tam już skasowali konta setki Polakom ale JAK widać dalej im nie pasują statystki I DALEJ ZA MAŁO więc nadal banują.

    Opinio-twórcza GW tworzyła „opinię” w ten sposób że kasowała popularne wpisy Polaków a żydowscy funkcjonariusze-trolle mieli tam setki nicków z różnych wpn i tak opinię tworzyło kilku funkcjonariuszy.

    Oczywiście żydo neon to nie gw (nie ten rozmach) tu tumany konta polikwidują + blokada zakładania nowych co by im się zgadzało ale nie zgadza dlatego bany.

    A Kosiura tam trzymają aby niby się uwiarygodnić.

    Polubienie

 6. antek.wariat

  Z trollnią nie wygrasz uny mają środki (czytaj PIENIĄDZE) a udają biednych charytatywnie udzielających się żydów na neon 🙂

  „Trollnia kontrolowana” im się troszeczkę wymknęła „spod kontroli” tak więc i korekta kont nastąpiła ale widać za mało to zamknęli wprowadzanie nowych i dalej kasują stare.

  żydowskie neon ,szalom, niepoprawni itd to jedno i to samo w innym opakowaniu z tymi samymi adminami-pejsami pod różnymi nickami.

  Polubienie

 7. maryjanek

  mi ten żyd N śmierdzi mocno siarką   od diabła rydzoloa , ta ich szkoła medialna to to samo co gw żydowskie „opiniotwórcze” przez wstawianie opinii wybranych i spreparowanych przez nich inne lecą w otchłań lub kasacja.

  Uny to teraz robią na niby „niezależnych” to samo co żydzi z GW ten sam poziom i co ciekawe prawie do tego samego dążą .

  Polubienie

 8. Mirek

  W 1976 r. Jarosław Kaczyński obronił na Uniwersytecie Warszawskiem doktorat. A w tym doktoracie cytował z całą sympatią Jerzego Urbana.

  Polubienie

 9. Jeżeli Łukaszenka rzeczywiście realizuje białoruski interes narodowy to szczerze mu współczuje z każdej strony jest otoczony przez wrogie reżimy na pasku międzynarodowego Żyda. Białoruś nie ma strategicznych surowców energetycznych i musi lawirować między wschodem a zachodem.Jak widać Białoruś to nie Polska nie życzy sobie żadnych obcych żydowskich wojsk na swoim czy to amerykańskich czy to rosyjskich gojów na posyłki:
  http://wolnosc24.pl/2017/02/03/nie-chcemy-rosyjskiej-bazy-mowi-lukaszenka-zaostrza-sie-konflikt-bialorusi-z-rosja/

  Polubienie

  • Moim zdaniem to właśnie parchy zaczęły ostatnio mieszać na Białorusi.
   Odwracanie się Białorusi od Rosji, i to w obecnym czasie, to jest coś dla mnie niezrozumiałego. Wręcz samobójczego.
   Rosja bez Białorusi bez problemu przeżyje. Ale Białoruś bez Rosji będzie musiała się zwrócić do międzynarodowej lichwy o pożyczki. I to będzie koniec suwerennej Białorusi, którą tyle lat Baćka budował.
   Kompletnie nie rozumiem, co on wyprawia…

   Polubienie

   • Fredo

    Tomek rok temu już pisałem o skamlaniu do żydów europejskich białoruskiego ministra finansów ( pożyczka od MFW ) .
    Z oczywistych powodów nie dostał bo żydzi wymyślili , że Białoruś nie spełnia warunków .
    W dodatku Putin w ostatnim czasie nastawiał mnóstwo postarunków granicznych przy granicy z Białorusią .
    Zakrzyczano mnie wtedy niemiłosiernie bo prezydent wie co robi .
    Wszystko mi to od dawna śmierdzi włącznie z przyjazdami i to już częstymi usmańskich chórów wojskowych na Białoruś .
    Co się będę odzywał z krytyką żeby mnie atakowano .
    Pożywiom uwidim .

    Polubienie

   • Fredo

    Człowieku o nicku Sergiusz Nilus co ty człowieku piszesz ? .Kto cię tu kużwa nasłał prowokatorze .
    Dajesz znak równości między armią Putina o charakterze obronnym a agresywną bandą pochodzącą z największego zła na świecie .
    Prowokatorze jeb…..
    Łukaszenka nie chce to nie . Jego sprawa .Tylko żeby jeszcze za niedługo sam nie skamlał u Putina o bazę wojskową .

    Polubienie

   • Coś mi jeszcze przyszło do głowy.
    Taka alternatywa.
    Albo Baćka dostał pustynną propozycję nie do odrzucenia i ze strachu o najbliższą rodzinę idzie na układy z parchami. Bo w obecnym świecie w naszej części świata albo trzymasz z Rosją albo z pustynną lichwą.

    Albo dobrowolnie zdecydował się pójść śladami arcy zdrajcy Gorbaczowa.
    Tyle że na takie synekury, jakie dostał syjonista Gorbaczow od międzynarodowego żyda za uwalenie Bloku Wschodniego, Łukaszenka jest za „mały”.
    Parchy Białoruś rozkradną i zdewastują, ludzi upodlą, a sam Baćka skończy jak każdy przywódca każdego małego i średniego kraju, który postanowił zaprzyjaźnić się z pustynnymi demonami…

    Polubienie

   • Decyzyjni na Kremlu musieliby być kretynami ażeby pozwolić oderwać Białoruś od siebie i tym samym pozwolić zagrozić własnemu bezpieczeństwu i interesom. Oby Baćka nie nie zapłacił życiem za swoją „grę na dwie strony” i próbę romansu z zachodem…

    Polubienie

   • W tym rzecz Przemexie.

    Coś strasznie dziwnego dzieje się na Białorusi.
    Bo przecież Baćka jak się nie obróci, to i tak będzie miał dupę z tyłu.
    Od parchów, jakkolwiek mocno by im bez mydła nie wchodził, dostanie po ryju. A dodatkowo Rosja takiej zdrady też mu nie wybaczy.
    A przecież Baćka to nie jest polityczny głupek, który się urodził wczoraj.
    Doskonale wie, czym jest lichwiarski pustynny Zachód. Więc dlaczego idzie na udry z Rosją, która była gwarantem suwerenności Białorusi?
    Ja za głupi na to jestem.

    Coś się mocno pierdoli (przepraszam) i zaczynam się poważnie bać.
    Białorusi i Łukaszenki szczurem bym nie nazwał, ale to szczury pierwsze opuszczają POWAŻNIE ZAGROŻONE terytorium! A przecież to Białoruś stoi na militarnej drodze NATO (North Atlantic Terroristic Organization) do Moskwy!

    Polubienie

   • Niektóre oświadczenia Łukaszenki są jeżeli nie szokujące to co najmniej dziwne. Jeżeli nie jest to inscenizacja między Białorusią a Rosją dla oszukania zachodu to moim skromnym zdaniem próba realizacji scenariusza ukraińskiego na Białorusi. Ale Białoruś to nie Ukraina, tak łatwo z wielu powodów im tam nie pójdzie. A nawet jeżeli sprawy przybiorą bardzo dramatyczny obrót to sądzę że Moskwa nie będzie się bezczynnie przyglądać(na co pewnie liczy zachód) i weźmie pomimo ryzyka(cokolwiek to będzie) sprawy w swoje ręce a wtedy bogowie słowiańscy niech mają nas w swojej opiece…

    Polubione przez 1 osoba

   • fredro przemex „musieliby być kretynami ażeby pozwolić oderwać Białoruś od siebie”
    Łukaszenka wypowiedział się w ten sposob: „Obejdziemy się bez rosyjskiej ropy. Tak, będzie trudno, drogo, ale wolność nie ma ceny wyrażonej w pieniądzach. Tak czy inaczej znajdziemy wyjście. W Rosji tego nie rozumieją, myślą, że nie mamy gdzie się podziać – mówił prezydent Białorusi.”
    Ja jestem tego samego zdania co Łukaszenka wolnością niepodległością nie można handlować i to nie ma znaczenia czy z Rosją czy zachodem. Nie wiem czy wiesz ale Rosja zachód świat są pod tym samym jarzmem lichwiarskim dlatego bez znaczenia jest z jakim państwem będzie prowadził interesy gospodarcze Łukaszenka On wybiera mniejsze zło i prowadzi taką politykę aby była jak najbardziej korzystna dla Białorusi. Łukaszenka póki zyje nie pozwoli na jakiekolwiek bazy wojskowe obcych mocarstw na swoim terytorium, nie pozwoli zrobić z własnego kraju pola bitwy dla natowskich i rosyjskich wojsk które będą się wybijać miedzy sobą w interesie międzynarodowego Żyda. Domyślam się że Łukaszenkę za takie działania może spotkać ten sam los jaki spotkał przywódców powstania na Ukrainie ktorzy również chcieli niepodległości zarówno względem zgniłego zachodu jaki i żydowskich okupantów Kremla:
    ритуальные убийства комбатов на донбассе

    Polubienie

 10. Fredo

  Uwaga kto zna dobrze Donalda Trumpa np o której się wypróżnia , czy lubi wódkę , o której godzinie się kocha to można zarobić :
  Jak dobrze znasz Donalda Trumpa?

  Zakłady to nie tylko sport!
  Powyborcza sceneria to plotki, fakty, polityka, trendy, a w środku tego wszystkiego najbardziej kontrowersyjna postać – Donald Trump.
  winmasters stawia przed Tobą wyzwanie odkrycia prezydenta. Sprawdź jak dobrze znasz Donalda Trumpa dzięki szerokiej ofercie zakładów specjalnych, a może jest tak nieprzewidywalny jak się powszechnie mówi?!

  Polubienie

 11. Fredo

  01/06 | 11:00 Donald Trump to cheat Melania in White House in 2017
  Yes
  200.00
  01/06 | 11:00 Donald Trump to split from Melania in 2017
  Yes
  18.00
  01/06 | 11:00 Donald Trump to make an Official visit to Russia in 2017
  No
  1.71
  Yes
  2.00
  01/06 | 11:00 Donald Trump to be President of the USA on 1 January 2018
  Yes
  1.22
  No
  3.75
  01/06 | 11:00 USA to leave NATO under Donald Trump Presidency in 2017
  Yes
  12.00
  01/06 | 11:00 Hungarian Prime Minister to visit Donald Trump in White house in 2017
  Yes
  10.00
  01/06 | 11:00 Romanian Prime Minister to visit Donald Trump in White house in 2017
  Yes
  30.00
  01/06 | 11:00 Greek Prime Minister to visit Donald Trump in White house in 2017
  Yes
  8.00
  01/06 | 11:00 Donald Trumps golden shower footage video to appear on Internet in 2017
  Yes
  5.00
  01/06 | 11:00 Romanian President to visit Donald Trump in White house in 2017
  Yes
  15.00
  01/06 | 11:00 Donald Trump to paint the entire White House gold in 2017
  Yes

  Polubienie

 12. Fredo

  Proszę oglądać :

  Polubienie

  • Próbowałem odpowiedzieć Kol. Fredo ale mój post znów utknął w cenzorskich czeluściach wordpress’a.
   Gdy próbowałem ponowić wysłanie, to dostaję odpowiedź, że taki wpis już został zamieszczony, jednakże wciąż nie jest widoczny!

   Polubienie

   • Ponieważ Kolega Fredo swoim filmikiem poruszył bardzo ważną sprawę, to postanowiłem nie czekać aż ktoś zdecyduje się opublikować mój wysłany, acz nieopublikowany, post, i zamieszczam jego kopię w formie zrzutu ekranowego.
    Jego wada polega na tym, że są tam dwa linki, które należy ręcznie przepisać w pasek adresu przeglądarki, żeby się zapoznać z ich zawartością. A zapoznać się należy KONIECZNIE!

    P.S. Ciekawe, co jest takiego w tym moim wpisie, że cenzorski automat wordpressu nie pozwolił go opublikować?
    Bo przecież ten jak i poprzedni weszły bez problemu…

    Polubienie

 13. kempes

  temu – n – to dedykuje film – imie rózy. tam dobrze widac historie i „owoce koscioła ” . pokazany jest np. durny spór teologiczny o ciuchy chrystusa . konczacy sie kłotnia . nic nie wnoszaca. jeden z mnichow skazany na stos mówi -nic tu nie robie . tylko napełniam brzuch, trzepie- nie bede pisał juz co… a logika próba ustalenia faktow ,myslenie głownego bohatera tego filmu i ksiazki sa herezja. panie n . czy to ja kosciołowi kazałem popierac kapitalizm i napełniac majatki. ?? nic dziwnego. ludzie widza i biednieja i odwracaja sie. czyz jp2 np. nie agitował -za ue i podobno wolnym rynkiem? toz to mysmy go do tego zmuszali ? ja czy moze pan opolczyk ? a moze panowie ziemiński i kosiur.?poza tym kapitalizm to — niby-wolna konkurencja prawda? to co ja poradze ze wasz katolicki i chrzescijanskie produkty — coraz gorzej sie sprzedaja.? kosciól kat – wszak nie lubił i nie lubi takiego socjalizmu np. a jp2 – zwalczał np. teologie wyzwolenia. a nazywanie kogos- szambem?? to zwiadczy o pana „kulturze „. zreszta .. nasze katolickie blogi – nikt nie wchodzi . nie ma po co – bowiem. walczcie spierajcie sie o wersety biblii . jewangelie. apostoł paweł czy nie paweł. TYLKO WYNOCHA STAD. I DAJCIE JUZ NAM SWIETY SPOKOJ. MACIE RYDZYKA .. MACIE NEONY . WOLNĄ POLSKE . TO CZEGO TU JESZCZE??

  Polubione przez 1 osoba

 14. Fredo

  Moim zdaniem Ukrainki to najbrzydsze kobiety świata .
  Jakby co to wolałbym robić to z facetem ale w życiu z Ukrainką takie one są brzydkie kużwa .
  http://ragu.li/p=25551/

  Polubienie

  • Nie generalizuj Fredo. Słowiańskie Ukrainki są tak samo piękne jak Polski, Rosjanki, Słowianki, Serbki, czy Czeszki.
   Zapewne obejrzałeś zdjęcia z mojego linku do „Ukrainian Fashion” i generalizujesz. Musisz pamiętać o tym, że wybory najpiękniejszych kobiet, różne pokazy „mody” organizowane są przez parchów dla ogłupionych Goim. Dlatego też podczas takich imprez promowane są różnorakie pokraki i zboczenia.
   Międzynarodowy parch NIENAWIDZI Słowian. Właśnie za to, że są piękni, zdrowi (byli, dopóki nie zaczęli żreć żydowskiej paszy pod nazwą suplementy diety), i że są SŁOWIANAMI.
   ŻYD ORGANICZNIE NIENAWIDZI SŁOWIAN.
   Od co najmniej tysiąca lata próbuje nas, Słowian, zniszczyć.
   Dlatego wywołuje „Majdany”, Powstania w Polsce (najgorsze „Warszawskie”), i nienawiść między słowiańskimi narodami.
   Skłóca nas jak może, i pluje jadem, jak opętany, wściekły pustynny demon, gdy o nas, Słowianach, pomyśli.
   Żyd próbował nas zniszczyć Napoleonem, niemieckimi rozbiorami (wszystkie trzy zabory były zaborami niemieckimi/żydowskimi), czy Hitlerem, który także był po części żydem, i przez żydów z USraela był sfinansowany.

   A Słowianki, w tym mieszkanki tzw. Ukrainy, są równie piękne, jak Polki, Rosjanki, Czeszki, Słowaczki, Serbki, Słowenki, Białorusinki.
   Słowianie są PIĘKNI. A wiem coś o tym, bo kilka lat mieszkałem na Wyspach Rotszylda…

   Polubione przez 1 osoba

   • Słowianki są piękne, to fakt a te pokraki ze zdjęć to nawet spróchniałym kijem bym nie dotknął. Wolałbym całe życie w celibacie żyć…

    Polubienie

 15. Fredo

  Tomku Wykuty oceniając Ukrainki nie patrzę z punktu widzenia Słowianka czy nie . Po prostu to rzecz gustu i smaku .
  Byłem wielokrotnie na Ukrainie i mnie Ukrainki odpychają ( na ich widok mi nie staję i za cholerę bym się z żadną nie przespał ).
  Gdy byłem w Czechach czy Niemczech to już mnie chęciny brały bo to piękne kobiety zwłaszcza Czeszki palce lizać .
  Włoszki tez są cudne i gdy oceniam wygląd nie biorę pod uwagę Słowianka czy nie .To rzecz gustu .
  ale najwięcej witaminy mają :

  Polubienie

  • Ok.
   Ja Ci pokaże multi-culti po rosyjsku.
   Oto:
   – blondynka z upiętymi włosami – Rosjanka (sławna Pelagia)
   – kruczowłosa piękność – Tatarka
   – zjawiskowa blondynka o niezwykłym głosie – Ukrainka
   – przystojniak niczym wyjęty z Tołstoja – Gruzin

   Polubienie

   • Fredo

    Dziękuję Tomaszu .
    W zamian wysyłam piękne Rosjanki .Koncert ten oglądałem w TV rosyjskiej już bardzo dawno temu .
    Te Rosjanki to po prostu boginie . Afrodyta przy nich to jak Maliniak przy naszym świetnym Dariuszu Kosiurze ( jeżeli chodzi o intelekt ) .
    Warto zobaczyć ten koncert .
    Rosjanki boskie .

    Polubienie

   • Fredo

    Nie można napisać , że Rosja była wtedy zepsuta bo Rosjanki śpiewały z Albano .
    Koncert z 2005 roku czyli bodajże Putin rządził Rosją 5 czy 6 lat .
    Nawet teraz mnóstwo przyjeżdza piosenkarzy na koncerty do Rosji np :
    1. Stara już Sabrina
    2. Bad boys Blue
    3.Bohlen Dieter
    Naprawdę Rosjanie świetnie się bawią . Byłem na jednym z takich koncertów .

    Polubienie

 16. konik

  Aleksander Jabłonowski – Odezwa do oświadczenia ONR MW RN NRP oraz Endecji

  Polubienie

 17. konik

  nagle uaktywnił się żyd Żebrowski

  Polubienie

 18. konik

  1948 rok – Polska Ludowa przyjmuje do siebie 3934 uchodźczych dzieci z Grecji, gdzie toczy się krwawa wojna domowa. Dla obecnej władzy dzieci-uchodźcy to „mali terroryści”, ale dla Polski Ludowej byli to nowi, pełnoprawni obywatele, którym należało pomóc.
  Dzieci te przybyły pociągami i statkami na Ziemie Odzyskane.
  Często wygłodniałe, kaszlące, brudne i przestraszone, a nawet niepamiętające własnego nazwiska. Były w wieku od trzech do czternastu lat…
  Powojenna i zrujnowana Polska dzieci te wykarmiła, odziała, dała im zabawki i dom. Obecnie dzieci i wnuki tamtych dzieci to polscy obywatele i nasze towarzyszki oraz towarzysze… dlatego, że socjalistyczna Polska nie kierowała się rasistowskimi uprzedzeniami i „katolickim” sumieniem, tylko czasami bardzo prostym: humanizmem. Wszyscy przeciwnicy pomagania uchodźcom, a zwłaszcza dzieciom powinni spojrzeć na te zdjęcia i odrobić lekcję, która się w nich kryje.

  …. https://www.facebook.com/socjalizmteraz/posts/747219238787064

  Polubione przez 1 osoba

  • Fredo

   Konik już przestań tutaj pierdo….. i wychwalać pod niebiosa pierd…. żydokomunę , która po 45 przejęła władzę i przestań pierd…. o tej Grecji propagandzisto jeb….
   Prawda jest taka :
   Aby wesprzeć tamtejszych czerwonych pierdo…. żyd i ta jego pierdol…. banda parchów wysyłała miliony USD plus pomoc materialną dla Greków .
   A Polska i Polacy to co ? Po wojnie wyniszczającej pomocy nie potrzebowali ?
   Dla tych jeba…. żydów jak Bierut czy Berman o tym pierd…. łysielcu co to chciał Polakom ręce odrąbywać już nie wspominam Polak był gównem .

   Polubienie

   • Fredo.

    Zawiodłem się na Tobie.
    Chyba jesteś bardzo młodym człowiekiem…
    Oceniasz czasy w czarno biały sposób. Chodzi mi o czasy tuż powojenne w Polsce. Za dużo masz w głowie żydowskiej propagandy, a za mało wiedzy. To fakt. Tuż po wojnie ustrój w Polsce konstruowali ludzie radzieccy, a służby siłowe były czysto żydowskie. Ale nie można tak na to patrzeć.
    Nie mam weny, sił, ani czasu, by dziś pisać tu elaborat, jak to z mojego punktu widzenia wyglądało.

    Przy okazji odniosę się do wpisu Konika o greckich dziecięcych uchodźcach.
    Bardzo dobrze, że ówczesna zmaltretowana Polska dała radę te dzieci przyjąć. Znam jedno takie dziecko. To bardzo znany w Polsce muzyk Milo Kurtis. Jest zarówno polskim jak i greckim patriotą. Bardzo kibicował greckiej partii Syriiza (nie wiem jak to się poprawnie pisze) i bardzo się na niej zawiódł. Bo miała to być grecka prawdziwie lewicowa partia walcząca o wyrwanie Grecji z parchatych szponów. Jak się jednak okazało, Syriza ułożyła się z MFW i okazała się być partią LEWACKĄ (coś jak nasze SLD-PO).
    A teraz napiszę coś, za co Opolczyk mnie opluje. Trudno.
    Jest czym innym przyjmowanie białych DZIECI z bliskiego kręgu kulturowego, a czym innym hordy „beżowych” i czarnych młodych jurnych byków, którzy nie zamierzają ani się uczyć, ani pracować, ani tym bardziej w żaden sposób integrować ze społeczeństwem, które ratuje im tyłki…

    Przykład tolerancyjnego zboczonego LEWACKIEGO (bo nie Lewicowego) parchatego szaleństwa:
    http://www.prawica.net/960

    Polubienie

   • Fredo

    Mamy po prostu inne zdania :
    Mój rocznik 45 , a więc młody nie jestem .
    Wiem jedno : gdybyśmy nie byli krajem zniszczonym wojną jak np Czechy parę chwil po wojnie żyd Bierut mógłbym pomagać Grekom , czemu nie ? i wydawać miliony dolarów na pomoc bez pytania się Polaków .
    Nasza sytuacja była tragiczna a jeb h…żydowski robił podarki Grekom na grube miliony . Pytał się Polaków ten parchacz jeb , czy biedni Polacy wyrażają na to zgodę ?
    Kto nad nami się litował po wojnie .? .Taki Grek by się nad tobą litował ? on by ci pomógł ? abyś się nie rozczarował .
    Nawet hameryckich dolców nie wzięli bo podobno Stalin postawił weto .
    My dziady powojenne pomagajmy wszystkim a nam nikt .
    Ileż widziałem ludzi , którzy robili paczki dla Węgrów a sami gówno mieli .
    Nas Polaków to za dobre serce gubi dlatego żyd nas tak dyma .
    Napisałem swoje zdanie .Tomasz nie wszędzie musimy się zgadzać .

    Polubienie

   • konik

    Tomasz Wykuty:

    […]Znam jedno takie dziecko. To bardzo znany w Polsce muzyk Milo Kurtis.[…]

    Panie Tomaszu Pozdrawiam i przypominam osobę którą zna cała Polska

    Eleni Dzokas (Tzokas) – piosenkarka, kompozytorka i gitarzystka powszechnie znana jako Eleni.
    Urodziła się 27 kwietnia 1956 roku w Bielawie niedaleko Wrocławia jako dziewiąte dziecko w rodzinie Peryklesa i Despiny Milopulosów – greckich emigrantów osiadłych w Polsce w latach 50…

    http://poloniagrecka.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=184:grecy-w-polsce&catid=42:reportaze&Itemid=93&lang=el&showall=1

    Polubienie

   • Fredo

    no to ześ piękny przyklad podał , bo ta Eleni to jak się nie mylę jest częstym gosciem mediow pewnego ojczulka z Torunia i chyba spiewa piękne piosenki o Bogu .
    mylę się ? to niech ktoś to sprawdzi .

    Polubienie

   • konik

    Fredo głupcze
    no to ześ piękny przyklad podał , bo ta Eleni to jak się nie mylę jest częstym gosciem mediow pewnego ojczulka z Torunia …

    A to ma do rzeczy? widać na starość i po ciężkich tragediach rodzinnych sfiksowała (ludzie tak mają kiedy w czasie tragedii przygarnie ich sekta i pocieszy)
    A ja pisałem o tej Eleni którą cała polska znała, a ty odwracasz kota ogonem po pejsatemu

    Krótko jesteś pejsatym trollem?

    Polubienie

   • Fredo

    Widzisz dzieciaku koniku co ten portal sam najbardziej zaśmieca .Codziennie po 10 twoich wklejek albo i więcej chwalących żydobolszewie wklejasz tutaj .Miałeś dwa ostrzeżenia .Nic to nie dało.
    Masz inne zdanie to zaraz cię nazywają pejsatym trollem . Sam Tomek Wykuty był tu niedawno nazywamy pejsatym trollem .
    Przyzwyczaiłem się już , że jak powiem żle na kościół to jestem diabłem i szatanem jak powiem żle na żydów to jestem Hitlerem a jak mam inne zdanie w kwestii bolszewii żydowskiej to jestem o zgrozo pejsatym trollem i pisze to człowiek , który wklejał nie tak dawno filmiki kobiet na traktorach i inną głupiznę żydobolszewii .Gdzie tu sens ?.
    mam inne zdanie .Mogę być pejsatym trollem .Żadna dla mnie nowość.
    Z mojej strony kończę dyskusję .Szkoda już mi na to czasu .

    Polubienie

 19. konik

  ROK WIĘZIENIA ZA NIC!

  Kolejne trzy miesiące aresztu dla Mateusza Piskorskiego. Prokuratura nadal nie potrafi zrobić choćby aktu oskarżenia, ale sądy ciągle przedłużają areszt! Dla porządku, dodajmy ich imiona i nazwiska, bo ci ludzie nie są anonimowi, a sprawiedliwość przyjdzie i po nich:
  ANNA KARLIŃSKA – Prokurator Prokuratury Regionalnej w Warszawie.
  AGNIESZKA DOMAŃSKA – Sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie.
  Walka trwa! http://www.uwolnicpiskorskiego.pl

  https://www.facebook.com/partia.zmiana/photos/a.351694158355758.1073741828.350858821772625/646879378837233/?type=3

  Polubienie

 20. konik

  AMERYKAŃSKIE PRZYGOTOWANIA DO WOJNY.
  Pod osłoną gorących wydarzeń, związanych z inauguracją Trumpa, praktycznie niezauważony wpłynął do Kongresu USA wniosek o autoryzowanie użycia siły w stosunku do Islamskiej Republiki Iranu. Uzasadnieniem tego ma być rzekome niebezpieczeństwo, jakie stanowić ma broń nuklearna Iranu
  Jeśli wniosek ten zostanie przegłosowany, prezydent USA, bez zgody Kongresu, wypowiedzieć może wojnę Iranowi.
  Wszystko wskazuje więc, że stara jankeska tradycja, polegająca na tym, że nowo-wybrany prezydent wypowiada wojnę jakiemuś krajowi, kłującemu bok USA, i tym razem się dopełni.

  https://www.congress.gov/bill/115th-congress/house-joint-resolution/10

  Polubienie

  • JS

   „AMERYKAŃSKIE PRZYGOTOWANIA DO WOJNY.
   Pod osłoną gorących wydarzeń, związanych z inauguracją Trumpa, praktycznie niezauważony wpłynął do Kongresu USA wniosek o autoryzowanie użycia siły w stosunku do Islamskiej Republiki Iranu. ”

   Bardzo interesująca informacja. Po wejściu na stronę Congress.gov można się dowiedzieć, że wniosek o autoryzownie użycia siły przeciwko Iranowi został zarejestrowany 3 stycznia, 2017 roku – w okresie najbardziej intensywnej działalności Obamy. Trump został zaprzysiężony 20 stycznia, a na trzy tygodnie przed tym wydarzeniem Obama dwoił się i troił bombardując inne kraje, usuwając wszystkie dowody kryminalnej działalności i zapełniając Biały Dom swoimi ludźmi.

   Wniosek złożony został przez demokratę – kongresmena Alcee’a Hastings’a z Florydy. Persony ciemnej nie tylko ze względu na kolor skóry, ale głównie ze względu na cechy charakteru. Hastings to łapówkarz , manipulator, oszust, krzywoprzysiężca (jako sędzia był odwołany ze stanowiska) czyli typowa waszyngtońska hiena. Sławny z wykonywania usług za pieniądze, traktownia publicznych funduszy jak własnych, seksualnego szantażu, nepotyzmu, itd. Należy przypomnieć, że w roku 2015 ten sam demokrata Hastings wystąpił przeciwko planom Obamy pokojowego rozwiązania konfliktu z Iranem. Takiego drania jak Hastings można kupić za niewielkie pieniądze, a później na świecie wybuchają wojny i tysiące niewinnych ludzi umiera. Dranie natomiast żyją w luksusie i są fundamentem, na którym spoczywa „deep state”.

   Polubione przez 1 osoba

 21. Fredo

  Konik już przestań tutaj pierdo….. i wychwalać pod niebiosa pierd…. żydokomunę , która po 45 przejęła władzę i przestań pierd…. o tej Grecji propagandzisto jeb….
  Prawda jest taka :
  Aby wesprzeć tamtejszych czerwonych pierdo…. żyd i ta jego pierdol…. banda parchów wysyłała miliony USD plus pomoc materialną dla Greków .
  A Polska i Polacy to co ? Po wojnie wyniszczającej pomocy nie potrzebowali ?
  Dla tych jeba…. żydów jak Bierut czy Berman o tym pierd…. łysielcu co to chciał Polakom ręce odrąbywać już nie wspominam Polak był gównem .

  Polubienie

 22. konik

  Zastanawiam się czy największym błędem? tzw. „komuny” było uczynienie z klasy robotniczej oraz chłopskiej – klasy panującej.

  Strajki chłopskie krwawo były tłupione

  Robotnikiem stawał się przeważnie chłop z chłopa, z dziada pradziada, którego „komuchy” zapędziły do szkół, bibliotek i do roboty w fabrykach, kopalniach i na budowach.
  Kazały zejść z zapiecka, gdzie wygrzewał sie przez całą zimę, bo butów w chałupie nie stawało, żeby gdzie po wsi się włóczyć, a skoro wiosna nastała trza było iść na pańskie pole zapierdzielać.
  Żył tak sobie chłop o głodzie i chłodzie, pana boga chwalił i jaśniepana w rękę całował. Harował za psi grosz na pańskim polu, to i ukraść trza, co było od czasu do czasu, żeby głodem nie przymierać.
  I tak przez całe wieki kształtowała się jego ponura natura ….

  Czytaj… http://okres-prl.blog.onet.pl/2017/01/12/najwiekszym-bledem-tzw-komuny-bylo-uczynienie-z-klasy-robotniczej-oraz-chlopskiej-klasy-panujacej/

  Polubienie

  • Fredo

   A gdy dziecko głodne wzięło sobie parę kartofelków i zostało złapane przez kuta….. , który pilnował dziedzicowych włości od razu dostawało kulkę w łep od tegoż mordercy .
   Za urwanie jednego jabłka z sadu parcha dziecko zazwyczaj było dotkliwie pobite pod warunkiem , że je parch złapał i miał odwagę wejść do sadu podczas burzy bo to tchórze i bali się piorunów .
   Po wojnie parcharnia chodziła do żołnierzy radzieckich na skargę bo im Polacy jeść nie chcieli dać .
   a czy kurw….. zadał sobie ktoś pytanie czy dzieci Polaka mieli co jeść .
   Dodatkowo żyd domagał się od żołnierzy radzieckich surowych kar za to .
   Pewnego razu jakiś żołnierz radziecki się wkurwił i mówi :
   ” Oni wam ratowali życie a wy do nas przychodzicie ze skargami bo wam żryć nie dawali i jeszcze domagacie się dla nich kary za to .Zdurnieliście .
   Świadkowie tych zdarzeń : moja matka i ojciec .
   Tak wyglądała II RP .

   Polubienie

 23. „Tomasz Wykuty”: „Fredo, zawiodłem się na Tobie.”

  Niestety, „Fredo”, musze się tu zgodzić z Tomaszem. Pomoc dziecku, bez względu na polityczną motywację, jest zawsze chwalebna, bo naszą (tzn. wszystkich przedstawicieli Homo sapiens) podstawową rolą biologiczną jest pomoc dla dzieci i ich bezpieczeństwo.

  „Konik” pisze: „socjalistyczna Polska nie kierowała się rasistowskimi uprzedzeniami i „katolickim” sumieniem, tylko czasami bardzo prostym: humanizmem.” Może jest to nie całkiem dokładne uogólnienie, z którym wielu chciałoby polemizować, ale nie ulega wątpliwości, że Polska Ludowa (po okresie oczywista stalinizmu) była krajem na poziomie moralnym nieporównywalnie wyższym niż obecna III Rzeczpospolita, nie mówiąc już o niemoralnej bestii jaką stały się Stany Zjednoczone.

  Mam nadzieje, że każdy tu pamięta, co kiedyś (1996) przypadkowo ujawniła o ohydzie amerykańskiej polityki zagranicznej Waszyngtonu pewna obrzydliwa gorgona czesko-amerykańska, Madeleine Albright, pełniąca wówczas funkcję amerykańskiego ambasadora ONZ. W popularnym programie „60 Minut” stacji amerykańskiej stacji CBS, Albright zapytana została, co sadzi o konsekwencjach amerykańskich sankcji gospodarczych wobec Iraku, w wyniku których zmarło już kilkaset tysięcy dzieci.

  Amerykańska dziennikarka Lesley Stahl zwraca się do Albright: Słyszeliśmy, że [w wyniku niezwykle surowych sankcji administracji Clintona wobec Iraku] zmarło już ponad pół miliona dzieci irackich. To więcej niż po ataku na Hiroszymę. Czy takie sankcje moga być uzasadnione biorąc pod uwagę taką cenę?

  I wtedy Albright odpowiedziała w „słynny” teraz już na całym świecie sposób: „I think this is a very hard choice, but the price — we think the price is worth it.”

  Czyli: “Myślę, że to jest bardzo trudny wybór, ale cena, uważamy jest warta tego.”

  Warta, znaczy się, uśmiercenia poł miliona irackich dzieci.

  Należy wiec się spodziewać, że jeżeli w przyszłości ceną osiągniecia pewnych celów militarno-korporacyjnych najwspanialszej na świecie i w historii wszechświata demokracji amerykańskiej będzie konieczność zamordowania/zabicia pół miliona polskich dzieci, to amerykańska administracja nie będzie miała specjalnych skrupułów poświecić pół miliona polskich dzieci. W końcu robiła podobne rzeczy już kilka razy, nie tylko w Iraku.

  A poza tym, jaka to różnica: irackie czy polskie dzieci? Dzieci to dzieci: wszystkie są takie same: bezbronne, niewinne, naiwne, piękne.

  Polubienie

  • Fredo

   Cannassty ty mnie nie rozumiesz .Mnie nie chodzi o te dzieci greckie .Sam dzieciom pomagam . Niedawno pożyczyłem swojej biednej sąsiadce 1000 pln potrzebowała na dentystę dla swoich dzieci bi już niemiłosiernie płaczą z bólu zębów bo jak wiesz opieki dentystycznej w Polin nie ma a dentystka drogi .Tylko bogaczy stać na prywatnych stomatologów dla swoich pociech
   Pytam się ciebie . Ktoś się tymi dziećmi przejmuje ? .Chazarzy się nimi przejmują .
   Jedno z tych dzieci greckich dziś wyśpiewuje pioseneczki w mediach ojczulka toruńskiego – pewna grecka piosenkarka .
   Gdy byłem mały ojciec mi powiedział prosto w oczy ” synu jutro możemy nie mieć na chleb . Nie wiem co robić .”
   Wiesz jak to się odbija na psychice gówniarza dzieciaka .
   Myślisz , że ktoś się nami przejmował dał kawałek chleba , ale jakoś ojciec dał radę .
   Wiem co to znaczy bieda .
   Napiszę jeszcze raz chodziło mi o to , że ta bestia żydowska pod nazwą Bierut wydawała miliony USD na pomoc Grekom i doiła te pieniądze z wynędzniałej powojennej Polski .
   A dzieci Polskie nie potrzebowały wtedy tych pieniędzy ?
   Żyłem w tych czasach wiem jak było .Ojca za handel zbożem co tydzień aresztowali na parę dni tacy szabasgoje jak dziś rządzą Polin .
   Masz prawo mieć Cannassty swoje zdanie tak jak i ja mam prawo do swojego poglądu .

   Polubienie

 24. Fredo

  Jestem tylko ciekaw czy Grecy przyjęliby polskie dzieci do siebie gdyby odwrócić sytuacje albo czy Czesi byliby tacy łaskawi .
  Niedawno za Ryżego sponsorowaliśmy pobyt w sanatoriach i szpitalach banderowców . Bardziej o nich dbano niż o Polaka , który na operację czeka latami .
  Ale przecież my pomagamy nawet swoim wrogom.Tacy dobrotliwi .Szkoda tylko ,że wszyscy na nas dupę wypinają .

  Polubienie

 25. Fredo

  Ostatnia rzecz : mi tu nie chodzi o pomoc tym dzieciom , ale o pomoc czysto materialną jaką Bierut ciągnął od wynędzniałej Polski dla czerwonych w Grecji i są dokumenty ,że chodziło o grube zielone .
  Ale przecież to nie jego wina .Jak pan w Moskwie kazał to cieć Bierut musiał wykonać jak powiedział mi wiele lat temu znajomy UBek .

  Polubienie

 26. Fredo

  W Usraju 2 lata temu była sytuacja taka .Przemilczana przez parchate media całkowicie .
  Polak mieszkający w Usraju wiele lat zasłabł tam w sklepie ( udar mózgu ) .
  Co robią amerykańscy lekarze ?
  Okazuje się nie jest ubezpieczony .
  Biorą go jak worek kartofli .(Nie ma mowy o żadnym leczeniu ) wrzucają go jak worek kartofli do samolotu do Polin a potem idą piwo .
  Nie wierzysz znajdż w sieci informacje .
  Niechby tak polscy lekarze zrobili a tym pacjentem był banderowiec albo parchacz .Chyba wiesz co by się działo .

  Polubienie

 27. Fredo

  Wątku już tego nie zamierzam ciągnąć i tak na koniec życzę miłego słuchania :
  I jeszcze jeden komentarz do utworu a najbardziej to mi się nazwisko podoba .Bardzo ładne :
  Karolina Goldmann1 rok temu
  Balsam dla mojej duszy!!!! Piekna pieśń.

  Polubienie

 28. Fredo

  Jeszcze dodam przykład rządów żydobolszewii .
  Podam przykład starszych dzieci na przykładzie mojego starszego o 11 lat brata ode mnie , którym Hitler przerwał naukę w szkole . Piszę o wsi a nie o miastach gdzie tam chodzono na tajne komplety .
  Po wojnie zaraz rozpoczęto przyjmować dzieci ze wsi do szkoły .
  Oczywiście był egzamin nic za darmo . Mój brat nie zdał i nie został przyjęty . Niby egzamin miał być prosty czyta formalność ,ale jeżeli dzieciak całą wojnę się nie uczył miał prawo go nie zdać jak wiele innych dzieci .
  Powstał huczek :
  Rodzice poszli wściekli do szkoły i tam informacja : dziecka nie przyjmiemy bo nie zdało egzaminu a agzamin był prościutki .
  Rodzice wściekli pytają : ” jak moje dziecko miało zdać . Ludzie przecież wojna była ”
  Na szczęście niebawem zniesiono te przepisy i egzaminu nie było i każde dziecko miało otwartą drogę do edukacji .
  Była na początku jednak głupizna ? była .
  Taka to była żydobolszewia . Mój brat świadkiem i wiele innych dzieci .

  Polubienie

  • Drogi Fredo.

   Odnoszę wrażenie graniczące z pewnością, że Twój brat tuż po wojnie nie został przyjęty do szkoły nie przez żydo-komunę, a przez mentalnych spadkobierców Polski sanacyjnej.

   Trzeba pamiętać, że tuż po wojnie w Polsce na szczeblach ogólnoludzkich funkcjonowało myślenie kapitalistyczne, przedwojenne.
   Powstawały jak grzyby po deszczu prywatne firmy, teatry, wytwórnie muzyczne, przedsiębiorstwa. Pewnie i szkoły.

   Dopiero dwa-trzy lata po wojnie żydo-komuna zabrała się za gospodarkę i edukację.

   Dlatego też później Twój brat już bez przeszkód mógł zacząć edukację.
   Dzięki żydo-komunie.

   Ale może się mylę…

   Polubienie

 29. pamietajacy

  Co? ty bredzisz? Za uchylanie się od obowiązku szkolnego były wowczas wyciagane poważne konsekwencje. Zaraz po wojnie, a więc w czasach powszechnego analfabetyzmy , chłop ktory nie byl obszarnikiem (kułakiem) a który potrafił czytać ,pisać i dzialać na ulamkach, to mógł zostac kierownikiem a nawet dyrektorem powstajacych wtedy zakładów – oczywiście po odpowiednim przeszkoleniu.
  Zdolnych uczniów niemal dosłownie wylapywano i wysylano na politechniki
  bo brakowało fachowców inżynierów dla rozwijającego się przemysłu
  Takie były czasy.

  Polubienie

 30. Fredo

  Tomek zgadzam się ,ale napisałem ci fakty a mój brat starzec jeszcze żyje jest świadkiem .
  Dopiszę o czym już pisałem :
  1. Rzecz się dzieje w zapyziałej Polskiej wsi w południowo – wschodniej Polsce zaraz po wojnie . Pojęcia nie mam jak było np w Lublinie .
  2. Po protestach te egzaminy niby prościutkie zlikwidowano .
  3. Po trzecie potem dopisałem , że każdy dzieciak miał otwartą drogę a o obowiązku szkolnym nie pisałem bo to oczywista oczywistość.
  Dopisałem jeszcze zdanie ,że na początku była głupizna bo głupizną był ten egzamin i straszenie dzieci , że nie pójdą do szkoły jak go nie zdadzą .
  Potem wyśmiewanie się nauczycieli bo egzamin był prościutki a tyle dzieci nie zdało .
  To nie jest żadne bredzenie tylko fakty i są jeszcze świadkowie .
  Oczywiście najlepiej kogoś obrażać bo dzieciak 50 letni wie jak było .
  Więcej już tego nie ciągnę , bo tu zaraz się na mnie ataki posypią .

  Polubienie

  • Fredo

   Być może to była jakaś samodzielna inicjatywa tych nauczycieli może jakiś niedobitków sanacyjnych gdzie za spóżnienie 2 minutowe na lekcję były kary:
   1. Lanie kijem po gołych rękach ( nauczyciel się pytał to ile dzieci delikwenta lejemy rózgą 10 , 15 czy 20 razy ? ) dzieci odpowiadały .
   Inną karą było klęczenie na kolanach na kamieniu .
   To był wybór jaki dawał sanacyjny nauczyciel .
   Ale jak to u nas w jednej skrajności w następną bo potem już dydaktycy wprowadzali bezstresowość żyda Lewartowa . Inne czasy inne podejście do ucznia . Żyd się zawsze dostosuje .
   Wracając jednak do rzeczy jeżeli to była inicjatywa tych nauczycieli to raz po jaką cholerę dokładali sobie pracy , a dwa komu chcieli tym wejść w dupę ? Nieco niezrozumiałe .

   Polubienie

 31. Fredo, chwilę, chwilę, przyjacielu. Nie mam absolutnie zamiaru Cię urazić i jak najbardziej popieram Twoje prawo do Twojej opinii. Jesteś tu na forum tak potrzebny jak wszyscy Ci, którzy zdołali się wyzwolić intelektualnie.

  Myślę, że każdy z nas ocenia przeszłość i teraźniejszość przez pryzmat osobistych doświadczeń, które mogą być bardzo różne. I stąd biorą się różnice, które prowadzą do niepotrzebnych konfliktów. Nikt nie ma komfortu wiedzy o wszystkim, nikt nie wie wszystko, co się wydarzyło za czasów tzw. komuny. Ale wiadomo, że były i złe i dobre rzeczy i że o tych dobrych nie można absolutnie zapomnieć, bo łatwo wtedy wpaść w krańcowość polityczną, która prowadzi do kolejnych niepotrzebnych problemów. Wynikiem jest to, co nazywam osobiście „wahadłem politycznym”, czyli od jednej skrajności od drugiej. (Co teraz się dzieje w Polsce.)

  Więc ja chciałbym zakończyć mój udział w tej dyskusji w ten sposób: Chciałbym przez pryzmat mojego osobistego życia powiedzieć przynajmniej jedną rzecz o moim życiu w „komunie”.

  Komuna dała mi bezcenną rzecz: bezpłatne wykształcenie na bardzo wysokim poziomie.

  Wydział anglistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim był jednym z najlepszych w Europie. Wiem teraz bardzo dużo o poziomie publicznej edukacji w USA i muszę powiedzieć, że jest to jeden z najgorszych systemów edukacyjnych na świecie, o czym mówili już inni, więc ja nie będę tracił tu czasu.

  Osobiście uważam, że dobre wykształcenie humanistyczne jest bezcenne, nie tylko dlatego, że daje możliwość godziwego życia materialnego, ale przede wszystkim dlatego, że takie wykształcenie dosłownie wyzwala („liberates”) z głupoty, szczególnie religijnej i politycznej. Czyli daje autentyczną wolność intelektualną, w perspektywie życia ważniejszą niż wolność finansowa.

  Nie sadzę, aby Polska Partia Komunistyczna dokładnie myślała tak jak ja teraz myślę, ale faktem jest, że każdy kto chciał mógł wtedy się kształcić bezpłatnie. I nie tylko: szczególnie biedni mogli liczyć na różne typu zapomogi: bezpłatny albo tani akademik, tanie jedzenie, możliwość zarobku itd.

  Dla mnie wyksztalcenie humanistyczne jest krytycznie ważne. Jaki jest cel życia, jeżeli jesteś zagubiony w niewiedzy, ciemnocie, głupocie? Jaki jest sens życia jak oddajesz swoja wolność i godność Kościołowi Katolickiemu albo innej takiej idiotycznej organizacji religijnej lub politycznej. To, po co wtedy żyć? Jeżeli nie masz wolności to równie dobrze możesz nie żyć. Jaki jest sens życia w klatce, nawet, jeżeli masz pełno żarcia i wódki.

  Tylko wolność intelektualna sprawia, że życie jest warte życia. Ci, którzy oddali tę wolność za fałszywy komfort dogmatu np. katolickiego, już nie maja, po co żyć.

  Piszę to, Amigo, dość szybko i chaotycznie, bo jest tu znowu cudowna pogoda i czekają na mnie w pachnącym parku piękne korty tenisowe. Więc lecę. Trzymaj się i do dalszych spotkań na tym forum.

  Polubione przez 1 osoba

 32. Fredo

  Cannassatego ale biję ci brawo za ten twój wpis między nami sporu nie ma żadnego i podpisuje pod wszystkim co napisałeś .
  Moja krytyka dotyczyła tzw żydokomuny czy jak to się zwało i dobrze to ująłeś .
  Też nikogo nie chciałem urazić , ale jak się wkleja zdjęcia traktorów z babami i jak super wtedy w dodatku jeżeli się wkleja zdjęcia z greckimi dziećmi i się pieje jaka zydokomuna była torba bo pomogła dzieciom greckim to uważałem tylko tyle ,że trzeba coś napisać aby tak nie słodzić dlatego też wspominałem o potężnej biedzie po wojnie na wsi ,że nie było tak różowo o tym ,że mój ojciec ciągle siedział w pierdlu co prawda krótko za handel zbożem o tym ,że miał najazd UB na chatę gdzie moja matka dostała w mordę a ojcu przystawiono spluwę do łba za ten głupi handel zbożem a takich chłopów była masa .
  Jeżeli wychwalasz żydokomunę ,że miała dobre serce bo pomogła dzieciom greckim to bądzmy konsekwentni i piszmy jak Bierut doił Polskę i wysyłał tam miliony aby pomagać tamtejszym czerwonym .
  Tyle i aż tyle .Pozdrawiam.
  Dziś jest sytuacja inna .Znam dwoje dzieciaków jeden po historii drugi po politologii .Siedzą w domu pracy niet . Na głowie stawałem aby chociaż temu po politologii znaleść jakieś zajęcie i udało się . Niestety facetowi co skończył historię jestem bezradny no bo gdzie go kto zatrudni .Gdy zwolni się miejsce to może gdzieś się go wsadzi na kasę do hipermarketu pejsatego .
  Dziś taka jest rzeczywistość niestety . Inna kobieta po germanistyce rok szukała roboty niet ,ale mamusia ma aptekę to żle jej nie będzie .
  To się płakać chce jak się widzi co te parchy zrobiły z tym krajem .

  Polubienie

 33. Fredo

  Pamiętam jak byłem gówniarzem .kto tam wtedy na wsi lody po wojnie widział .Kręcili na jakich syfach te lody używając śliny w dodatku .
  Wszystko było zasyfione brudne , a żeby mieć jednego loda często się wlaścicielowi tej lodziarni jak to gówno mozna nazwać lodziarnią pomagało cały dzień wtedy z łaski dał jednego loda to człowiek się cieszył niesamowicie. .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s