Rosyjska broń hipersoniczna zachwiała nuklearną równowagą!

cvniofkweaewg9pJak poinformowały źródła rosyjskie, dokonano tam kolejnego skutecznego testu dwustopniowej rakiety RS-18. Rakieta wystrzelona z południowo-zachodniej Rosji uderzyła zgonie z planem w cel na Kamczatce.

___________________________

USA kaput

___________________________

informacja pochodzi z października 2016r.

Poinformowano, że rakieta została wystrzelona z poligonu w okolicy miasta Jasny w regionie Orenburga a głowica bojowa uderzyła zgodnie z planem na poligonie Kura na Kamczatce. Tyle można się było przynajmniej dowiedzieć z oficjalnych raportów. Ciekawe jest jednak to co testowano tym razem a był to hipersoniczny pocisk zwany „obiektem 4202”, który został umieszczony na szczycie rakiety.

Jest to rosyjska konstrukcja pocisku umożliwiającego lot na dużych pułapach z wielkimi prędkościami. Na dodatek taki pocisk jest w stanie zmieniać swój lot co skutecznie uniemożliwia systemom przeciwrakietowym, wyliczenie jego trajektorii. W związku z tym staje się bardzo trudny do zniszczenia, bo uzyskuje się duży zasięg i krótsze okno do reagowania na atak.

Swoją drogą niewiele osób zauważyło, że pani Hillary Clinton wygadała w trakcie debaty prezydenckiej, że ten czas to obecnie 4 minuty. Niektórzy analitycy zwracali uwagę, że to obnażyło całą amerykańską strategię. Oznacza to też, że ewentualna amerykańska pani prezydent aż rwie się do wojny i się do niej przygotowuje. Tak jak i Rosjanie.

Tajemniczy obiekt 4202 to zapewne broń przyszłości. Wojskowi zakładają, że będzie wyposażony w takie same głowice jak RS-28 Sarmat zwany też Satan 2. Ten stutonowy pocisk na szczycie którego znajdują się głowice o łącznej sile rażenia 40 megaton, są w stanie zniszczyć cały kraj wielkości Francji. Gdyby udało się zamontować je na pocisku hipersonicznym byłaby to straszna broń, aż 2000 razy silniejsza niż bomby zrzucone na Hiroszimę i Nagasaki.

Prace nad napędami hipersonicznymi są zaawansowane na całym świecie. Podobne konstrukcje usiłują budować Amerykanie, ale ich testy nie kończyły się sukcesem. Budowę takiego pocisku planują tez Chińczycy. Jednak chyba właśnie Rosjanie osiągają w tej dziedzinie największy postęp. To zresztą nie dziwi, bo technologię rakietową zdołali doprowadzić do imponującej perfekcji.

za: https://www.wojna.info/rosja-ma-wlasny-pocisk-hipersoniczny/;

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-przetestowala-skutecznie-wlasny-pocisk-hipersoniczny?page=0%2C3

________________________________

 

 

A oto i polityczna reakcja syjonistycznych kundli IIIŻydo-RP, wojennych prowokatorów, zawodowych rusofobów, wasali Waszyngtonu. Sprowadzili do Polin kilkutysięczną brygadę upadającej potęgi USA i udali się na modły.

Redakcja WPS

Reklamy

31 Komentarzy

Filed under Polityka

31 responses to “Rosyjska broń hipersoniczna zachwiała nuklearną równowagą!

 1. konik

  Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif oskarżył USA i ich sojuszników o uzbrajanie terrorystów, w tym także „Państwa Islamskiego”.
  http://sptnkne.ws/d9CU

  Polubienie

 2. konik

  Dupa podczas wczorajszego spotkania z prezydentem Ukrainy w Monachium oświadczył, że „nie może być mowy o zniesieniu sankcji wobec Rosji”.
  http://sptnkne.ws/d9Xj

  Polubienie

 3. konik

  W Rosji powitanie kwantowy „komputer przyszłości”
  http://sptnkne.ws/d9WU

  Polubienie

 4. konik

  Nowe rosyjskie pociski „rozszarpią” amerykańską tarczę antyrakietową

  Nowe rosyjskie pociski balistyczne pokonają każdą obronę przeciwrakietową Stanów Zjednoczonych – zapewnił wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin w jednym z programów na antenie telewizji Rossija 1.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702194871540-sputnik-rosja-usa-tarcza-antyrakietowa/

  Polubione przez 1 osoba

 5. konik

  w PRL 1980r średnia realna ponad 5tys zł (oficjalnie 6400) netto na rękę + masa ulg dodatków ,czyli jak dziś 7-8tys tyko że dziś większość zarabia od 800 do 1500zł netto

  Koszty utrzymania podstawowego znacznie niższe w PRL gaz 4x tańszy jak i czynsz,prąd itd.

  Nawet ceny żywności (tej samej wagi i jakości) były niższe w PRL jak obecnie a to przy wielokrotnie wyższych zarobkach.
  Robol w PRL utrzymywał mieszkanie i 5 osobową rodzinę z wczasami ,edukacją itd. dziś sam nie jest w stanie się utrzymać.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Miałeś chamie złoty róg ostał ci się ino sznur… (w razie gdyby cham chciał samobójstwo z biedy popełnić). Kiedyś robol mawiał czy się stoi czy się leży 3 tysiące się należy, dziś nawet słowem nie piśnie w obozie pracy tymczasowej, wie że wyleci za takie teksty z zakładu z prędkością światła. I żadna instytucja rzekomo stojąca na straży prawa mu nie pomoże. Więc cieszy się robol że ma jakąś „pracę” i parę stówek chociaż na papierosy i wódę a na stare lata kiedy już nikomu nie będzie potrzebny „emeryturę” będzie pod kościołem lub biedronką pobierał od przechodniów…

   Polubienie

 6. Fortynbras

  W połowie filmu pojawiają się informacje o tym jak zdrajcy obalili polskie rządy

  Polubienie

 7. zydozerca

  Dlaczego Zachód nienawidzi Korei Północnej?

  Posted by Marucha w dniu 2016-03-13 (niedziela)
  Nowe sankcje, kolejne ćwiczenia wojskowe z udziałem USA i Korei Południowej tuż pod nosem Korei Północnej oraz dalszy ciąg zastraszania i znieważania. Wszystko to wyłącznie dlatego, że kraj, który nigdy nikogo nie zaatakował, nadal jest zdecydowany bronić się przed oburzającymi prowokacjami – wojskowymi, ekonomicznymi i propagandowymi.
  Ile jeszcze może znieść jeden kraj?
  Ponad 60 lat temu na północ od 38 równoleżnika zginęły miliony ludzi. Zostali dosłownie zmasakrowani przez koalicję, na czele której stały Stany Zjednoczone.
  Po zwycięstwie Korei Północnej nigdy nie zostawiono jej w spokoju. Od tego czasu Zachód prowokował ją, groził jej, narzucał surowe sankcje i, oczywiście, manipulował światową opinią społeczną na jej temat.
  Dlaczego? Można odpowiedzieć na kilka sposobów. Najprostsze wytłumaczenie jest takie, że to kraj komunistyczny, który w dodatku chce sam decydować o swoim losie. Tak jak od kilkudziesięciu lat robiła to Kuba i jak ostatnio robi kilka państw Ameryki Łacińskiej.
  Poza tym istnieje inna, dużo bardziej złożona odpowiedź: ponieważ Korea Północna (KRLD) walczyła o swoje prawa u siebie i walczyła z zachodnim imperializmem za granicą. Pomogła wyswobodzić skolonizowane i uciskane kraje. I, jak Kuba, robiła to bezinteresownie, jak przystało na prawdziwie internacjonalistyczne państwo.
  Najwięcej na tej pomocy skorzystała Afryka – m.in. Namibia i Angola, kiedy cierpiały z powodu strasznego reżimu apartheidu, narzuconego im przez RPA. Rozumie się samo przez się, że te reżimy były w pełni sponsorowane przez Zachód, tak samo jak rasistowski obłęd, przychodzący z Pretorii (pamiętajmy również, że faszystowska, apartheidowa RPA była jednym z państw, które walczyły u boku Zachodu w czasie wojny koreańskiej).
  Zachód nigdy nie zapomniał i „nie przebaczył” internacjonalistom z Korei Północnej pomocy udzielonej wielu afrykańskim krajom. Piloci z Korei Północnej latali egipskimi myśliwcami w trakcie wojny izraelsko-arabskiej w 1973 roku. Korea Północna brała udział w wyzwoleńczej walce Angoli (uczestniczyła w operacjach bojowych, walcząc u boku Ludowych Sił Zbrojnych Wyzwolenia Angoli, FAPLA), walczyła w Rodezji, Lesoto, Namibii (twardo wspierając SWAPO – Organizację Ludu Afryki Południowo-Zachodniej) i na Seszelach. Wspierała Afrykański Kongres Narodowy i jego walkę z apartheidem w RPA. W przeszłości pomagała wtedy jeszcze rozwijającym się krajom afrykańskim, w tym Gwinei, Etiopii, Zimbabwe, Mali i Tanzanii.
  Przelewanie swojej krwi przez ludność Korei Północnej za wolność najbardziej zniszczonego (przez zachodni imperializm) kontynentu na ziemi – Afryki – to jeden z głównych powodów, dla których Zachód gotów jest „pójść na całość”, starając się „ukarać”, systematycznie dyskredytować, a nawet zlikwidować ten dumny naród. Zachód ma obsesję na punkcie zaszkodzenia Korei Północnej, taką samą obsesję, jaką przejawiał przez dziesiątki lat w stosunku do Kuby, niszcząc ją.
  Zachód plądrował Afrykę – potężny kontynent bogaty w zasoby naturalne – od stuleci. Solidnie się na tym wzbogacił. Każdego, kto starał się powstrzymać tę chciwą maszynę, należało zlikwidować.
  Koreę Północną stawiano pod ścianą, nękano i prowokowano. Kiedy rząd w Pjongjangu reagował, zdecydowany bronić się, Zachód deklarował te działania „nielegalnymi” i utrzymywał, że stanowią prawdziwe „zagrożenie dla świata”.
  Korea Północna odmówiła oddania swojej niepodległości i zejścia z obranej ścieżki i kontynuowała rozwój swojego programu obrony jądrowej. Aparat zachodniej propagandy wskakiwał na coraz wyższe obroty, rozpowszechniając toksyczne fabrykacje i zatruwając nimi całą planetę. W rezultacie cały świat jest przekonany, że „Korea Północna jest zła”, ale nie ma pojęcia dlaczego. Cała ta szarada zbudowana jest na stereotypach, ale nikt ich nie kwestionuje.

  Wybitny specjalista w zakresie prawa międzynarodowego Christopher Black z Toronto uważa nowo nałożone na Koreę Północną sankcje za prawdziwe zagrożenie dla pokoju na świecie:

  „W VII rozdziale Karty Narodów Zjednoczonych czytamy, że w razie zaistnienia zagrożenia dla pokoju Rada Bezpieczeństwa ONZ może zastosować odpowiednie środki wobec danego kraju. Artykuł ten wykorzystywany jest jako usprawiedliwienie dla nałożenia sankcji. Jednak to nie Korea Północna stanowi zagrożenie dla pokoju, a Stany Zjednoczone, które militarnie grożą unicestwieniem Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. KRLD wyraźnie oświadczyła, że posiadany arsenał jądrowy służy jedynie do powstrzymania ataku ze strony Ameryki, która zagraża pokojowi na świecie.

  Fakt, że Stany Zjednoczone, jako członek Rady Bezpieczeństwa ONZ, nakładają sankcje na ten kraj, stanowi zagrożenie, jest hipokryzją i działaniem niesprawiedliwym. To wstyd, że Rosja i Chiny dołączyły w tym do Stanów Zjednoczonych, zamiast zażądać narzucenia sankcji na USA za zagrażanie KRLD i prowadzenie nowych ćwiczeń wojskowych, które stanowią oczywiste zagrożenie dla Korei Północnej. Jeśli Rosjanie i Chińczycy są uczciwi, to dlaczego nie naciskają na Stany Zjednoczone, żeby te wycofały swoje wojska, żeby Korea Północna poczuła się mniej zagrożona, i dlaczego nie podejmą kroków, by zagwarantować bezpieczeństwo KRLD? Żaden z tych krajów nie wyjaśnia swoich decyzji, ale ich działania czynią je wspólnikami USA przeciwko Korei”.

  Polubienie

 8. zydozerca

  W artykule „Tajna wojna Izraela z Koreą Północną” (http://www.tomatobubble.com/israel_northkorea.html) przypomniano kilka ważnych faktów, o których nie dowiemy się ze ścierwomediów:

  Korea Północna nie uznała Izraela za kraj i głośno potępia traktowanie wygnanych Palestyńczyków.
  Wspomaga zaawansowaną technologią wojskową kraje arabskie, które są na liście wrogów Izraela
  W 2007 Izraelskie lotnictwo zbombardowało syryjskie laboratorium wojskowe zabijając 10 koreańskich naukowców
  Są doniesienia o tym, że Korea Połnocna zaopatrzyła niektóre kraje arabskie w broń jądrową
  Zatopienie torpedą południowo koreańskiego statku w 2010 roku, co o mało nie wywołało konfliktu wojennego pomiędzy obiema Koreami, było operacją fałśzywej flagi Izraela, który posiada niemieckie super-nowoczesne łodzie podwodne. Południowo koreańskie śledztwo wykazało, że torpeda była właśnie produkcji niemieckiej!
  Syjonistyczny Hollywood promuje wojnę z Północną Koreą już od kilku lat. Np. film „Czerwony Świt”, który zrealizowano w 2010, a wypuszczono w 2012, opisuje totalnie absurdalną inwazję Korei Północnej na USA.
  W wojnie z Koreą Północną, syjoniści używają więc amerykańskiego wasala, kóremu z kolei służy Korea Południowa, aby za wszelką cenę wszcząć tam wojnę. Lider północnokoreański być może ma na sumieniu wiele rzeczy, ale na pewno nie jest samobójcą. Podobnie eskalowane były konflikty z Irakiem, Libią czy Syrią, ale tym razem dla syjonistów nie będzie to jednak lekka przeprawa – zarówno Chiny, jak i Rosja nie będą się biernie przyglądać zbrodniczym działaniom syjonistów w tym regionie.

  Kurt Nimmo widzi konflikt koreański w jeszcze szerszej perspektywie. W artykule „Globalna elita przygotowuje nową wojnę koreańską by wybuchła w tym samym czasie co ekonomiczna implozja”

  Polubienie

 9. zydozerca

  ludek
  POLITYKA 27.06.2013
  Dlaczego ZSRR nie zbombardował, w 1975r, izraelskiego ośrodka atomowego w Dimonie (Negev) ?
  Dimona ma zostać zaatakowana ze stratosfery, rakietami powietrze – ziemia, wyposażonymi w zwykłe (nie jądrowe) głowice bojowe, ze strategicznych samolotów nosicieli rakiet.
  Rakiety ze wzmocnionymi głowicami bojowymi, wbiją się głęboko w ziemię, po okręgu, wokół podziemnych instalacji i wybuchną tam na różnej głębokości, w odstępach czasu liczonych w ułamkach sekund.

  W rezultacie w ciągu około 10-20 sekund nastąpi kilkadziesiąt eksplozji ogromnej mocy, a w ziemi powstaną ruchy sejsmiczne, coś w rodzaju silnego trzęsienia ziemi na ograniczonej przestrzeni, co z kolei spowoduje to zawały podziemnych instalacji, przerwie rury i kable, zwali z fundamentów wirówki.

  I co najważniejsze, radioaktywne skażenie podziemnej fabryki gwarantowane!

  Poziom skażenia będzie taki, że przez najbliższe 100 lat ani jeden człowiek nie zejdzie tutaj pod ziemię.

  Polubienie

 10. hubalblog

  POLSKA SPRZEDANA! – Święto Chanuka w Pałacu Prezydenckim – NWO https://www.youtube.com/watch?v=Xt-RlSv6zDA

  Polubienie

 11. zydozerca

  Według danych przedstawionych na łamach „Rzeczpospolitej” – [W 2016 r.] Zakłady zbrojeniowe Ukrainy wyeksportowały do Rosji broń za 169 mln dol., a rosyjski import broni z Ukrainy zwiększył się w ciągu roku o 72 proc. – podał Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Badania Problemów Światowych (SIPRI).

  Ukraina nie eksportowała tyle broni do Rosji nawet za czasów prezydenta Wiktora Janukowycza.

  Szwedzki instytut, na który powołuje się „Rzeczpospolita”, wymienia zakłady zbrojeniowe Motor Sicz jako największego partnera Rosjan na Ukrainie. Właścicielem zakładów jest Wiaczesław Bogusłajew, były parlamentarzysta a obecnie biznesmen z Zaporoża.
  kresy.pl /rp.pl

  Polubienie

 12. paziem

  Panowie,
  jeśli wielkrotne prośby trafiają do ściany, to musi być wprowadzony ” tryb wojenny”.
  Rewelacje o zboczeńcu Polańskim i Mansonie ” podniecały” mnie 40 lat temu, ale nie obecnie.
  Czy to tak trudno pojąć…jeśli się tylko chce?

  Polubienie

 13. pablo

  Mossakowski: zawsze wiedziałem że z nim coś nie tak

  Polubienie

 14. Panie Prezesie,
  Pana rozterki mogą się skrystalizować.
  Wystarczy, że Pan Maćka i Aleksandra przytuli do serca.
  Czas jest najwyższy!

  Polubienie

 15. POLSKI LEGION
  Mój dziadek, Łukasz Gagucki, służył w rosyjskiej armii. Otrzymał krzyż św. Jerzego. Ja się tego odznaczenia nie wypieram. Jestem Polakiem, ale Rosjaninem także jestem. Taki jest mój wybór! Bo kocham Rosję, aczkolwiek jest to trudna miłość.
  I nie widzę w tym wyborze żadnej sprzeczności.
  Jeśli ktoś ma inne mniemanie, zapraszam do dyskusji bez inwektyw!
  (dziupla–blotniaka.blogspot.com)

  Polubienie

 16. Polak Słowianin

  Skoro tematem jest zaawansowana broń, to czy ktoś z Państwa zauważył dziwnie bardzo jasno świecące obiekty na nieboskłonie, które można zaobserwować wieczorami/nocą? Już na jednym z for trochę ludzi pisało o tym dziwnym zjawisku, jakie ma miejsce. Poruszałem ten temat ze znajomymi, ale standardowa odpowiedź to Wenus, etc. Nigdy w życiu jak żyję, nie widziałem tak jasnych „gwiazd”. Może to zachacza o jakieś teorie spiskowe, ale wielu ludzi potwierdza jakieś dziwnie duże i jasne obiekty ze swoich obserwacji. Nie jestem jakimś miłośnikiem „kosmicznych” obserwacji, ale tak jakoś mimochodem tego typu obiekty rzuciły mi się w oczy.

  Polubienie

  • Jeśli chodzi o jasny obiekt widoczny wieczorem na zachodnim niebie, to jest to Jowisz.
   Można osobiście sprawdzić. Wystarczy najtańszy teleskop (nie musi być zwierciadlany, wystarczy zwykły soczewkowy refraktor), żeby dostrzec wokół tego obiektu słynne galileuszowe księżyce Jowisza.
   Być może też do obserwacji wystarczy naprawdę silna lornetka – tego nie jestem pewien.

   Polubienie

 17. W sposób niezauważalny niemal, Rosjanie pod przywództwem Putina zamknęli przestrzeń jaka ich dzieliła od amerykańskiego potencjału militarnego.

  Po raz pierwszy zacząłem monitorować nowoczesną rosyjska technologie militarną kilka lat temu podczas kryzysu irańskiego. Wtedy to ukazał się artykuł amerykańskiego analityka militarnego, który uzasadnił, ze obecność w Iranie rosyjskich superszybkich i wręcz wtedy niezniszczalnych pocisków antyokretowych „Sunburn” prawdopodobnie zniechęci jankesowskich jastrzębi wojennych do ataku, bo mogłoby to się zakończyć katastrofalnie dla amerykańskich 5. Floty w Zatoce Perskiej.

  Zaraz potem świat dowiedział się o niezrównanej technologii rosyjskich rakietowych systemów obronnych S-300 i S-400. Te pierwsze zostały zainstalowane w Syrii do obrony rosyjskiej bazy morskiej i praktycznie zamknęły przestrzeń powietrzną w tym rejonie.

  Następnie była mowa o pociskach Iskander (które sa jedne z najlepszych w tej kategorii na świecie) po tym jak Rosja, odpowiadając na agresywne poczynania NATO w Polsce i innych krajach Europy Wschodniej, zainstalowała te pociski (które mogą przenosić głowice nuklearne) w Kaliningradzie. (Pociski Toczki, który poprzedzily Iskandery, są ciagle używane przez neofaszystów ukraińskich w ich ludobójczym ataku na Donbas.)

  Potem mieliśmy okazję dowiedzieć się o nowym superczołgu Armata. Ostatnio natomiast pojawiły się artykuły o najnowszym systemie wczesnego ostrzegania, który się nazywa Woroneż i który swym zasięgiem ma objąć cale terytorium Rosji i zamknąć ja przed jakimkolwiek atakiem rakietowym z zewnątrz.

  Noi oczywiście należy przynajmniej wspomnieć o samolocie 5. generacji T-50, który jest tak imponujący technicznie jak amerykański F-22.
  I tak dalej …

  I tak – na nowo – Rosja stała się niezniszczalną potęgą militarną na świecie.

  Polubienie

 18. zydozerca

  OŚWIADCZENIE
  Z uwagi na coraz bardziej agresywne i bezczelne metody zamykania ust krytykom władzy- banowanie komentarzy na zaledwie kilku „wolnych” od żydopropagandy i nacisków” sponsorów” portalach ,niezdolność Polaków do samoorganizacji i stawienia czynnego oporu okupantowi wszelkimi metodami z uwagi na zawiść i wzajemną niechęć /brak jakiejkolwiek solidarności +brak odwagi -debilne dygresje komentatorów /,w moim przypadku również-najpierw usunięcie podpowiedzi w adresach mailowych,teraz blokada wklejania zdjęć/memów – informuję,że nie zamierzam bezczynnie tolerować chamskiej ingerencji PiSożytów i pozostałych śmieci =żydowskich degeneratów i ich prostytut w moją wolność osobistą i prawo do swobodnej wypowiedzi i wkrótce rozpocznę polowanie na każdą kanalię,która nadepnie mi na odcisk !!!

  Polubienie

 19. taka uwaga osobista

  Powiedziane zostalo juz wszystko. Duzo nagiej prawdy wylezie w tym roku, bo przesilenie nastapi w tym roku.

  Polubienie

 20. ninanonimowa

  ——–ZEZ–https://radtrap.files.wordpress.com/2017/02/isis.jpg

  Polubienie

 21. julius

  The United Arab Emirates has agreed to purchase a batch of advanced Sukhoi Su-35 Flanker-E fighters from Russia.

  The Flanker-E is the most capable operational Russian combat aircraft would add to the UAE’s already formidable fleet of Lockheed Martin F-16E/F Block 60 Fighting Falcons. More troubling for the United States, the deal is an indication that the UAE—a long-time U.S. ally—is drifting into Moscow’s orbit.

  Emiraty Arabskie nabywają uzbrojenie w Rosji. Największym zmartwieniem USA jest to, że ruch ten wskazuje, że długoletni sojusznik(wasal) Stanów wchodzi w sferę wpływu Moskwy.

  Polubienie

  • maryjanek

   Dziś mija 70 rocznica amnestii 22 lutego 1947, ustawy mającej zakończyć bratobójczą walkę w powojennej Polsce. Amnestia przewidywała anulowanie wyroków za działalność konspiracyjną i antypaństwową do 5 lat więzienia, zmniejszenie o połowę wyroków 5-10 lat, o 1/3 dla skazanych na kary powyżej 10 lat więzenia i zastąpienie kary śmierci 15 latami więzienia. Z jej przepisów skorzystało ponad 76 tysięcy osób, z których orgomna większość użyła później swoich sił i zdolności do odbudowy kraju. Amnestia nie obejmowała skazanych za szpiegostwo oraz należących do formacji sprzymierzonych z nazistowskimi Niemcami w czasie wojny, w tym band UPA.

   Dalej https://www.facebook.com/Zjednoczenie.Patriotyczno.Robotnicze/posts/652369544951066

   Polubienie

 22. konik

  Wiek XXI. Jak mówi pewien rosyjski pisarz i opozycjonista, nie ma dziś prawicy i lewicy, jest tylko system i jego wrogowie. Tak samo jak rozmyte są w epoce globalizmu dwa pierwsze pojęcia, tak jest również w przypadku różnych słów kończących się na ‚-izm’. Ile osób, tyle interpretacji, a zarazem nieporozumień, co widać w sposób szczególny na rozmaitych g*wno-grupach, a w sposób ogólny w szeroko pojmowanej dyskusji środowiskowej.
  W celu jasnego rozgraniczenia na my-oni należy formułować konkretne postulaty oraz popierać konkretne działania. Wśród najbardziej sztandarowych haseł wartych aprobaty i jasnego artykułowania można wymienić chociażby: nacjonalizacja sektora bankowego, odbudowa polskiego przemysłu w oparciu o sektor państwowy, promowanie spółdzielczości jako alternatywy wobec pośrednictwa handlowego, stymulowanie popytu wewnętrznego poprzez odpowiednią redystrybucję dochodu narodowego (poparcie dla rządowego programu 500+ oraz dla minimalnej stawki godzinowej), budowa tanich mieszkań komunalnych pod wynajem, zwiększenie nakładów na oświatę, służbę zdrowia oraz kulturę, ograniczenie działalności usług typu pasożytniczego (zbyt rozbudowany sektor reklamowy, który jest w dużej mierze pochodną gospodarki zdominowanej przez prywatną własność środków produkcji, a ponadto eliminacja modnych bzdur typu coaching). Oprócz postulatów ekonomicznych należy podkreślać również postulaty z zakresu szeroko rozumianej geopolityki: uniezależnienie Polski od struktur UE oraz NATO, a oparcie bezpieczeństwa na odbudowie polskiej armii oraz polskiego przemysłu zbrojeniowego (często pojawiające się hasło militaryzacji narodu). Ponadto oparcie współpracy na państwach regionu Europy Środkowo-Wschodniej (np. Białoruś, Czechy), a także w miarę możliwości nawiązywanie przyjaznych relacji z państwami mogącymi w bliskiej przyszłości stanowić zagrożenie dla świata jednobiegunowego oraz hegemonii Stanów Zjednoczonych – tu należy w pierwszej kolejności wymienić Chiny, Rosję oraz Iran. Ważny jest również sprzeciw wobec masowej migracji ludności. Należy jednak przy tym przenieść punkt ciężkości na właściwą przyczynę zjawiska, jakim jest agresywna polityka imperialna państw zachodnich na czele ze Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią oraz Francją. Potępiać należy natomiast postawy antyislamskie wśród szerokich mas społeczeństwa, które to postawy są w zaistniałej sytuacji wygodnym narzędziem klas posiadających do przysłowiowego odwracania kota ogonem.
  – Paweł Wieczyński

  https://www.facebook.com/PolskiFrontPracy/photos/a.1490341514599784.1073741827.1490338061266796/1674526416181292/?type=3

  Polubienie

  • julius

   Brakuje mi tylko jednego stwierdzenia. W budowie nowoczesnego państwa narodowego bo takowym musi ono być nie mogą brać udziału żydzi, mieszańcy o krwi żydowskiej i kościół katolicki. Wyłożą oni poprzez swoje działanie każdą twórczą i rozwojową dla narodu ideę. Powinno być zastosowane powiedzenie: dobry Żyd to martwy Żyd. Najważniejsza kwestia do rozwiązania na samym początku to kwestia żydowska.

   Polubienie

  • No właśnie: Warto zacytować fragment tego artykułu:

   „[…] wyniosłość zmusza [Pentagon] do zajmowania stanowiska „jesteśmy nie do pokonania” — pisze Escobar, podkreślając, że „milczące rosyjskie okręty podwodne u wybrzeży USA mogą w ciągu kilku minut unieważnić całą amerykańską niezwyciężoność”. Analityk podkreśla, że USA ze swoimi przestarzałymi opracowaniami rakietowymi po prostu nie są w stanie pokonać systemów S-500″.

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s