Rosyjscy dyplomaci giną w podejrzanych okolicznościach

Morderstwo Witalija Сzurkina: w ciągu dwu miesięcy zginęło sześciu rosyjskich dyplomatów

Na tle niespotykanej wojny informacyjnej Rosji i krajów Zachodu, seria zgonów rosyjskich dyplomatów wygląda bardzo niepokojąco i budzi czujność. Nagła śmierć stałego przedstawiciela Rosji przy ONZ, Witalija Czurkina, jest szokiem i niepowetowaną stratą zarówno dla rosyjskiej dyplomacji, jak i dla całej Rosji w ogóle.
O śmierci Witalija Czurkina mówi się nie tylko w Rosji, ale i na całym świecie, gdyż była to postać, bez przesady, o światowym znaczeniu. Mówi się dużo, różnie, mówi się emocjonalnie.

Nie chciałbym teraz narzucać jakichś  teorii konspiracyjnych, a lepiej będzie, gdy zrobię podsumowanie za ostatnie dwa miesiące; podsumowanie, które osobiście mnie naprawdę niepokoi.

A więc, 19 grudnia ubiegłego roku w Turcji został zastrzelony rosyjski ambasador, Andrzej Karłow. Miał 62 lata.

Następnego dnia w Moskwie znaleziono ciało byłego pracownika rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych, szefa latynoamerykańskiego departamentu resortu. Popełnił samobójstwo.

27 grudnia w Kazachstanie znaleziono ciało rosyjskiego dyplomaty, pracownika konsulatu generalnego, Romana Skrylnikowa. Ciało znaleziono w wynajętym mieszkaniu w Ust’-Kamienogorsku. Eksperci nie stwierdzili oznak gwałtownej śmierci.

Tak więc trzy śmierci zdarzyły się zaledwie w ciągu jednego tygodnia.

W tym roku niepokojąca tendencja jest kontynuowana.

9 stycznia w Atenach, w mieszkaniu, znajdującym się w starym budynku ambasady Rosji, znaleziono martwego, 55-letniego rosyjskiego konsula w Grecji. Przypuszcza się, że śmierć jego prawdopodobnie spowodowana została patologicznymi przyczynami (być może, chorobą serca).

14 stycznia w Jemenie, jak donoszą MEDIA, został zastrzelony ambasador Rosji. W ministerstwie spraw zagranicznych informacja ta nie została jednak potwierdzona.

Ale kiedy 26 stycznia w Indiach zmarł ambasador Rosji, Aleksander Каdakin, było to oczywistym faktem. Ciekawe, że przyczyną śmierci była „krótka choroba”. Ambasador liczył sobie 67 lat. A teraz nagła śmierć Czurkina…

Podsumowując. Z siedmiu wiadomości o śmierci rosyjskich dyplomatów za ostatnie dwa miesiące, tylko jedna nie była potwierdzona przez MSZ. W innych przypadkach fakt śmierci został potwierdzony. Dwóch ludzi zostało zastrzelonych, jeden popełnił samobójstwo. Jeszcze trzech (w tym Czurkin) nagle zmarli. Przy czym dokładnych przyczyn nie podano.

Czy nie jest to niepokojąca tendencja?

Artiom Trofimow
http://nashaplaneta.su

#                   #                  #

Czurkina zabito za raport tyczący FED dla Rady Bezpieczeństwa ONZ

Dzisiejsza nagła śmierć,  a dokładniej – morderstwo Czurkina – to ogniwa jednego łańcucha w syjonistycznym spisku przeciwko Rosji.

Generał jednej z rosyjskich służb specjalnych niedawno wyjaśnił: właśnie artykuły o ratowaniu rodziny cara Mikołaja II i jego udziałach w FED, stały się główną przyczyną porażki Rothschildów w walce o fotel prezydenta USA, których kandydatem była Clinton.

Witalij Czurkin przygotowywał się do raportu o FED w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Czy miało to mieć w najbliższym czasie, czy też nie – nie wiadomo, ale wiemy, że dokładnie opracowywał to zagadnienie

Stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Witalij Czurkin zmarł na „atak serca”. Był natychmiast hospitalizowany, ale mimo wysiłków lekarzy zmarł. Miał 64 lata.

W zgromadzenie ONZ w najbliższym czasie odbędzie się specjalne posiedzenie poświęcone jego pamięci.

Łukian Czesnokow
http://krasvremya.ru/

10 Komentarzy

Filed under Polityka

10 responses to “Rosyjscy dyplomaci giną w podejrzanych okolicznościach

 1. W Nowym Jorku w 1954r. zmarł również przedstawiciel ZSRR przy ONZ, Andriej Wyszyński.
  Andriej Wyszyński był stryjecznym bratem kard. S.Wyszyńskiego. Na polecenie J.Stalina realizował żydowskie czystki na najwyższych szczeblach władzy w ZSRR.

  „Andriej Wyszyński (krewny prymasa Stefana Wyszyńskiego)” – potwierdzenie w rozdziale „Stalinowski antysyjonizm”: http://swietokrzyskisztetl.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=162&sub=5&subsub=137


  A.Wyszyński odczytuje wyrok na Karola Radka (Karla Berngardowicza Radka, właściwie Karola Sobelsohna) działacza Kominternu, polskiego, niemieckiego i rosyjskiego ruchu socjaldemokratycznego i komunistycznego, trockistę.


  Karol Radek

  Polubione przez 1 osoba

 2. Klemens

  Nagonka prasowa wobec działających w duchu ekumenicznym działaczy narodowych:

  – Co ciekawe, razem z Rosjanami pojawiło się za to kilku Polaków, wśród nich Sławomir Zakrzewski, którego GPC opisuje jako prorosyjskiego prowokatora ze stowarzyszenia Obóz Wielkiej Polski. Rosjanie wspierają liczne organizacje nacjonalistyczne w całej Europie – m.in. we Francji i na Węgrzech. Także w Polsce starają się o wpływy wśród skrajnych nacjonalistów, odwołując się do tradycji słowiańskiej.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ambasador-rosji-siergiej-andriejew-zlozyl-kwiaty-w-pienieznie/k53b8zw

  Polubienie

  • Żydowskim gadzinówkowym „dziennikarzom” nawet nie chciało się sprawdzić, że Sławek Zakrzewski reprezentuje małą organizację pn. Suwerenność Narodu Polskiego.

   Być może Rosjanie wspierają w Europie jakieś organizacje narodowe. W Polsce z całą pewnością nie ma to miejsca z bardzo prozaicznego powodu: te pojawiające się w żydowskich mediach organizacje są prowadzone przez Żydów. Natomiast autentyczne, narodowe, polskie, organizacje są tak małe liczebnie, że ewentualna pomoc nie miałaby praktycznego sensu, a mogłaby przynieść tym organizacjom więcej szkody niż pożytku.

   Polubienie

 3. Klemens

  Upamiętniony „Dzień Obrońcy Ojczyzny” w Warszawie

  Polubienie

 4. Klemens

  Przebija się prawda o problemach poszczepiennych

  Polubienie

 5. Pingback: Rosyjscy dyplomaci giną w podejrzanych okolicznościach | Pekok Antylichwiarz

 6. moherowy beret

  W rosyjskim artykule(znalazłam na Facebook’u),że Czurkin został otruty.W Dzień przed śmiercią był w restauracji na kolacji z kimś ważnym,natomiast objawy wystąpiły na drugi dzień.Oficjalnie podano,że serce,ale sekcja zwłok pokazała,że w nerkach była trucizna.Tyle mniej więcej wyczytałam.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.