Rajd samochodowy przez Polskę: Rosjanie uczczą pamięć poległych żołnierzy Armii Czerwonej

rajd_pamieci_kaliningradW Polsce znów rozpoczyna się zakrojony na dużą skalę rajd samochodowy „Drogi Pamięci”, którego misja polega na zachowaniu pamięci historycznej o zwycięstwie narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

W Polsce znów rozpoczyna się zakrojony na dużą skalę rajd samochodowy „Drogi Pamięci”, którego misja polega na zachowaniu pamięci historycznej o zwycięstwie narodu radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

W rajdzie uczestniczy około 30 rosyjskich blogerów, działaczy społecznych, szefów klubów rekonstrukcji historycznej.

Trasa przebiega przez wschodnią część Polski — 1 marca uczestnicy rajdu odwiedzą Olsztyn, a dalej Warszawę, Kielce, Kraków, Rzeszów, Lublin, Białystok i Odrynki. Akcja zakończy się 5 marca w Suwałkach.

Trasa rajdu „Drogi Pamięci” przebiega przez polskie terytorium już po raz drugi. W ubiegłym roku blogerzy odwiedzili zachodnią część republiki, gdzie uczcili pamięć żołnierzy Armii Czerwonej wyzwolicieli Polski spod okupacji nazistowskiej w Katowicach, Legnicy, Szczecinie i Gdańsku.

„Nasz projekt ma na celu zachowanie przyjaźni między narodami i pamięci historycznej o bohaterstwie żołnierzy, którzy pokonali nazizm” — poinformował Sputnik organizator rajdu, sekretarz Komisji ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Izby Społecznej obwodu kaliningradzkiego Andriej Omelczenko.

Powiedział, że „po takiej wyprawie w ubiegłym roku zobaczyliśmy, iż Polacy nie mają jednoznacznej chęci rozprawienia się w taki sposób z własną historią”. „Dowiedzieliśmy się, że mamy wielu przyjaciół, że mamy wiele wspólnego, mamy, o czym rozmawiać i co robić razem. Najważniejsze — przekonaliśmy się, że nikt nie jest zapomniany, nic nie jest zapomniane i nie będzie”.

Na całej trasie wyprawy Rosjanie złożą kwiaty, wieńce oraz zapalą znicze pod pomnikami żołnierzy radzieckich i na cmentarzach wojskowych.

W czasie rajdu w Warszawie jest zaplanowane forum społeczne pod hasłem „Zachowanie pamięci historycznej w celu zapobiegnięcia nowej wojnie” a także pokaz filmu dokumentalnego „Kryptomnezja. Zabić przeszłość”, zrealizowanego po pierwszym rajdzie samochodowym w maju 2016 roku.

Andriej Wypołzow, rosyjski dziennikarz, Kaliningrad

za:https://pl.sputniknews.com/polska/201702214877172-Rajd-samochodowy-przez-Polske-Rosjanie-uczcza-pamiec-poleglych-zonierzy-Armii-Czerwonej/

Zapisz

Reklamy

22 Komentarze

Filed under Polityka

22 responses to “Rajd samochodowy przez Polskę: Rosjanie uczczą pamięć poległych żołnierzy Armii Czerwonej

 1. Leon

  Pieniężno – 72 Rocznica Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej przez Wojska Radzieckie – 18 luty 2017

  Polubienie

 2. Leon

  Jest to uczczenie 72 rocznicy żołnierskiej śmierci dowódcy 3 Frontu Białoruskiego Armii Czerwonej generała Armii Iwana Daniłowicza Czerniachowskiego, w trakcie operacji wojennej wyzwalania ziemi Warmińsko-Mazurskiej.

  Polubienie

 3. Alija

  I tak powinno być, inicjatywa godna pochwały

  Polubienie

 4. julius

  Szkoda tylko, że iak na razie nie mogą pokonać u siebie V żydowskiej kolumny.
  Rosja miała być wolna od GMO a tymczasem

  Monsanto otwiera swoją pierwszą fabrykę w Rosji. Żydzi będą zatruwać Ruskich swoim GMO.

  Dzisiaj został oficjalnie otwarty w pobliżu wsi powiatu Oktyabrsky Zujewo regionu Kirow pierwszy w Rosji zakład produkcji nasion amerykańskiej firmy „Monsanto”, światowego lidera w dziedzinie uprawy organizmów zmodyfikowanych genetycznie. Dla owocnej pracy administracja regionu Kirow wydzierżawiła na preferencyjnych warunkach 63 tys. ha ziemi.
  Nadzieję na długą i owocną współpracę wyraził szef firmy „Monsanto Rosja” Isaac Loewenstein.
  http://wowavostok.livejournal.com/5077709.html

  Narodowość szefa nie jest niczym dziwnym. Wszak gojów trzeba łupić wszędzie i na wszystkie sposoby.

  Polubione przez 1 osoba

  • paziem

   Bo Rosja jest takźe państwem walczącym dopiero o odzyskanie suwerenności niszczonej od czasów Gorbaczowa. Ten proces dzięki Putinowi został zahamowany, ale nie znaczy to, źe Rosja uporała się z antynarodową i antysłowiańską syjonistyczną V kolumną i jej poplecznikami wśród których większość, to źydzi rosyjscy, ale i są skundleni Rosjanie.
   Warto prześledzić działania Ruchu Narodowo-Wyzwoleńczego, po rosyjsku NOD, i wypowiedzi chociaźby Jewgienija Fiodorowa deputowanego Dumy Państwowej, aby uzmysłowić sobie kto tutaj jest stroną zmagań i o co chodzi.

   Polubienie

  • http://xportal.pl/?p=28455 Maksim Szewczenko: Rosja – „partia irańska” i „partia syjonistyczna”

   Polubienie

 5. paziem

  Roberta Konrada przepraszam za usunięcie jego wpisu, z którego treścią w pełni się zgadzam, ale nie można wytrzymać ględzenia „uzdrawiacza”, który z reklamowanej energii nie był w stanie uczynić pożytku dla swego zdrowia.
  Prosimy o nie obciążać naszego portalu lansowaniem „marketingowców uzdrawiaczy”.

  Polubienie

 6. Konrad
  Chcesz żebym dostał zawału ze śmiechu?! 😉 Szczególnie ostatni akapit twego komentarza jest zabójczy. 😉 Ten jak to określiłeś wór tłuszczu mógłby wleźć na babę chyba jedynie z pomocą respiratora i wiadra odpowiedniej „rozpałki”… Zresztą na miejscu jego żony wolałbym się chyba sam zabawić. 😉

  Polubione przez 1 osoba

  • Zatem mój komentarz też można usunąć żeby nie zaśmiecał.

   Polubione przez 1 osoba

   • Przemex, ważne, że Ty i szef WPS przeczytaliście go. A to że szef postanowił usunąć mój post, mimo, że się z „nim zgadza”, no to trudno. To w końcu jego portal i ma prawo robić co chce dla dobra WPS. Ale mam kopię mojego postu i umieszczę go na Twoim portalu, który chciałbym wspomagać i finansowo i intelektualnie. Opolczyka też, ale on zamknął niestety blog.

    A teraz znikam. Idę tam, where there is thunder and the wind shouts back.

    Polubione przez 1 osoba

   • paziem

    Komentarze były jak najbardziej trafne, ale nie mogłem zdzierżyć tego typa od „energii”

    Polubienie

 7. Jurek

  Żadnym tam kimś , takim bo pochlebstwa prowadzą do patologii My jesteśmy całkiem niezależni od kogokolwiek , my są sobą i Nas nie można uwięzić . Sławianie to My .

  Polubienie

 8. Na inny temat, ale związany nieco z Rajdem Rosjan w Polsce:

  Jewgienij Donskoj, rosyjski tenisista z Moskwy, zaliczył największy swój sukces życiowy, pokonując w znakomitym stylu Rogera Federera w odbywającym się turnieju w Dubaju. Donskoj, sklasyfikowany na dalekim 116. miejscu na świecie, musiał przebić się przez kwalifikacje aby zagrać w turnieju. W tiebreaku, Donskoj przegrywał już 2:5 z Federerem, a jednak wygrał 5 kolejnych punktów i w ten sposób niezwykły pokonał Federera, który jak zwykle próbował tłumaczyć się nieudolnie dlaczego przegrał. Brawa dla tenisisty rosyjskiego!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s