Gdy teatr przestaje być sztuką, a sztuka nie jest już kulturą

8afafba419„Klątwa” według Stanisława Wyspiańskiego (?) w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Seks oralny – na początek.

JPII – święty – nad sceną, na stryczku, z tabliczką „obrońca pedofilów” – czy to było jego największe przestępstwo -?

Aktorka w swoim monologu pyta: która z pań na sali miała aborcję? Kilka pań podnosi ręce. Dostają oklaski.

Swego rodzaju modną manipulacją stało się określanie degeneracji kultury, zwłaszcza przez żydo-katolickich filozofów i hierarchów Kościoła mianem „kulturowego marksizmu”. Oczywiście w tym określeniu jest zakodowana, adresowana do naszej świadomości, niechęć do PRL – wiadomo: socjalizm – i do Rosji, bo przecież ta współczesna jest niejako spadkobierczynią socjalizmu, a nawet gorzej, bo komunizmu.
A co to znaczy „kulturowy marksizm”? – I co to za język? Tych tematów już nikt nie rozwija.

Kim więc byli ideowi marksiści wprowadzający rewolucję seksualną już w 1919r. w Węgierskiej Republice Rad, w sowieckiej Rosji, w Republice Weimarskiej? Kim byli inicjatorzy drugiej fali tej rewolucji, która z USA zaczęła zalewać Europę od początku lat 1960?
Byli Żydami – za degenerację europejskiej kultury odpowiadają Żydzi – światowa żydowska finansjera. Problem w tym, że żydo-katolicki Kościół uczy, że „antysemityzm jest grzechem”, a „nacjonalizm herezją”. I mamy, co mamy. Kościół jest współwinny tej degeneracji kultury – Kościół sprowadził Żydów do Europy.

I to żydo-katolicki Kościół wespół z żydowską V kolumną wprowadził Polskę na Zachód, więc niech teraz popierający tę zbrodnię żydo-katolicy nie narzekają na niszczenie kultury – mają przecież co chcieli: uniwersalny europejski (nawet światowy) Kościół i wspólną europejską = łacińską = chrześcijańską (żydo-chrześcijańską) „cywilizację” i takąż samą „kulturę”.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że cała ta hucpa w Powszechnym celowała przede wszystkim w wywołaniu wśród żydo-katolickiego społeczeństwa syndromu oblężonej twierdzy. Dzisiaj, gdy do głosu zaczynają dochodzić europejskie nacjonalizmy także Polaków trzeba skupić w obronie „atakowanego” Kościoła, który bronić Polski i Polaków przecież nie zamierza – „nacjonalizm jest herezją”.

 

Dariusz Kosiur

 

 

Zapisz

Zapisz

Reklamy

35 Komentarzy

Filed under Polityka

35 responses to “Gdy teatr przestaje być sztuką, a sztuka nie jest już kulturą

 1. Fredo

  Przepraszam że nie na temat ale sobota i trzeba się trochę pośmiać .
  Według gdakania parchatych mediów dziś został aresztowany i zatrzymany na lotnisku przez Anglików były zakonnik Międlar . Udawał się on na protesty przeciwko bezczynności policji angielskiej która nie reaguje na przestępstwa popełniane przez muzułmańskich uchodżców.
  Cisną się dwa pytania na usta :
  1.Czemu parchata TV tak to nagłaśnia ?
  2. Po jakiego h….. ten cyrkowiec tam leciał i co go obchodzi policja angielska?
  Przypomina mi to trochę sprawę sprzed kilku lat gdzie to Bolek tez został trochę wymęczony przez angielską policję a jaki w parchatych mediach był z tego powodu aj waj .
  Przecież to wielka ikona a sam Bolek wkurw…. jak nigdy beczał w Polin bo jak ta policja angielska śmiała się go czepiać .
  A Benny Hill patrzy z góry na Polin i się śmieje .
  Mam nadzieję że PAZ wpis wybaczy bo temat kabaretowy i do pośmiania a oddzielnego tematu o tym typie to mi się na WPS nie chce szukać .

  Polubienie

  • Fredo

   Należałoby sprawdzić czy były szanowny zakonnik tak mocno angażował się w obronę Polaków przed działaniami policji i prokuratury ( sprawa ciapatego w Białymstoku ) bo według mnie najpierw może zakonnik zająłby się Polakami a potem szukał guza w GREAT BRITAIN .
   Jeszcze raz przepraszam za wpisy niezgodne z tematem .

   Polubienie

  • Sam sobie już odpowiedziałeś na swoje pytanie. Uwiarygadniają rycerza/krzyżowca dzielnie walczącego z najazdem „kozojebców” na Europę Zachodnią i odwracają uwagę Polaków gadką szmatką o muzułmanach „idących po socjal” do Europy i chcących „biednych chrześcijan” pomordować(śmiech na sali 😉 ). Tak jakby sprawy wewnętrzne Anglii czy jakiegokolwiek innego kraju zachodniego nas obchodziły a obrona tych państw przed islamistami, których zachód morduje w ich krajach tysiące a nawet miliony i od wieków kolonialnie wyzyskuje była w naszym interesie. Tym bardziej że zachód sam nas najechał tysiąc lat temu, narzucił obcą i szkodliwą ideologię, system gospodarczy, społeczny i polityczny a potem wielokrotnie nas jeszcze napadał, wciągał w liczne wojny aż w końcu przyczynił się do likwidacji naszego państwa, itp. Polacy widać kochają być niewolnikami i czują się zobowiązani do obrony własnych ciemiężycieli z nadzieją że ci się chociaż troszkę odwdzięczą. Pozostaje zadać pytanie kiedy ten naród w końcu powstanie z kolan i zacznie pracować na swoją wielkość i budować swoją przyszłość a nie cudzą?

   Polubione przez 1 osoba

 2. A odnośnie „rewolucji seksualnej” nie tylko przychylną polityką wobec żydów kościół przyczynił się do wybuchu owej rewolucji. Szerzone przez kościół śmieszne poglądy na temat seksualności(nieodłącznej sfery ludzkiego życia) i spychanie tego tematu do strefy zakazanej położyło podwaliny pod ową rewolucję. W czasach przedchrześcijańskich nie miałaby ona szans powodzenia. Inną sprawą jest że nachalne propagowanie rozwiązłości seksualnej przez liberałów i jej radykalnego przeciwieństwa przez fundamentalistów religijnych jest samym w sobie odwracaniem uwagi. A na niczym reżimowi tak nie zależy jak na skupieniu uwagi społeczeństwa na sprawach błahych, drugorzędnych, trzeciorzędnych a nawet dotykających prywatnej czy nawet intymnej sfery życia. Dlatego że takie sprawy zawsze wywołują sporo emocji, te z kolei zaślepiają ludzi i odbierają rozum. Człowiek kierujący się emocjami a nie zdrowym rozsądkiem i logicznym rozumowaniem jest łatwiejszy w manipulowaniu i prowadzeniu na manowce.

  Polubienie

 3. Klemens

  Międzynarodowa lichwa ma casus belli do ataku terrorystycznego w Polsce. To pułapka zastawiona na nasz kraj. Mogą użyć brudnej bomby, która spowoduje obcą interwencję.

  Polubienie

 4. Prymas Wojciech Polak:

  Nigdy jeszcze w historii Polski żaden Polak o nazwisku Polak nie był bardziej anty-polski niż Prymas Wojciech Polak. Przepraszam … nigdy żaden Polak nie był bardziej anty-polski niż Wojciech Polak.

  Polubione przez 1 osoba

 5. slawek

  Administracja na żydo-parcharni neo24 przyznała że żyd „pejs-zbójnicki” aka „Husky” aka żyd „ranger” „talbot” czy SL dziesiątki ich kont to administracja
  pejs -trollni NEON.

  @Rzeczpospolita 23:30:03
  W dupie mam odsłony zdobyte w taki prostacki i chamski sposób jak ty to robisz
  Cieszysz się jak debil latarką
  Blogerom a nie oszustom wystarczy taka ilość jaką dostaną
  A ty widac Rabinie ze poza viagrą musisz mieć jeszcze inne wspomaganie
  To koniec bara-bara
  paciorek, siusiu i nynać

  żyd „Husky” … http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/137198,gdy-teatr-przestaje-byc-sztuka#comment_1369495

  Polubienie

  • pablo

   portal neon24 jest martwy już całkowicie i to od dawna , funkcjonuje teraz tylko jako trollnia pejsata (widać jak na dłoni co promują kogo banują/zbanowali i za co płacą)

   Ale bawmy się dalej,kolejny raz SL Ruszk..przyjaciel żydków talbotów teraz udaje że un nowy:) , żyd „astra” się nie odzywa ale cały czas tam jest banuje i daje na czołówkę co jej przykaż.

   Polubienie

   • pablo

    wiem więcej jak wy i nie chcę więcej publicznie pisać

    Polubienie

   • Fredo

    Do jasnej ciężkiej cholery ile razy przy każdym temacie można czytać o jakimś zasranym Neonie 24 i unych którzy tam każdego banują .Olać ich i przestać do cholery ciągle o tym samym pisać .
    Dorośli ludzie a jak dzieci rozumek mają . Dziecko by tyle razy tego samego nie pierd…. . Nie ma ciekawszych informacji tylko ciągle o paru garbatych nosach co pracują w Neonie .Od tego już się rzygać chce .

    Polubienie

 6. Edward.

  USA: genderowe toalety w szkołach? Prezydent Trump mówi „nie”!

  USA: genderowe toalety w szkołach? Prezydent Trump mówi „nie”!

  Zalecenie Baracka Obamy nakazujące szkołom zapewnienia transseksualnym uczniom swobody wyboru toalety odpowiadającej ich „tożsamości płciowej” już nie obowiązuje. Unieważnił je prezydent Donald Trump.

  W komunikacie wydanym w środę przez Biały Dom podkreślono, że ministerstwo sprawiedliwości oraz ministerstwo edukacji kontynuują analizę prawną zaleceń prezydenta Obamy z maja 2016 r. i już wkrótce zaproponują nowe rozwiązania prawne tego problemu.

  Sprawa genderowych ułatwień w dostępie do szkolnej toalety od wielu miesięcy wywołuje w USA ożywiony spór. Zdaniem agencji Reuters decyzja prezydenta Trumpa może zmobilizować jego przeciwników do wyjścia na ulice. Może on jednak liczyć na wsparcie środowisk, dla których „toaletowy” okólnik wydany przez Obamę stanowił skandaliczną próbę ingerowania władzy władz federalnych w prerogatywy władz stanowych.

  Jego twarzą jest prokurator generalny Teksasu Ken Paxton, który swego czasu przygotował pozew zarzucający administracji, że chce „zamienić placówki oświatowe w całym kraju w laboratoria wielkiego społecznego eksperymentu”.

  Zgodnie z ukazem Baracka Obamy szkoły miały brać pod uwagę zmienioną „tożsamość płciową” ucznia od momentu zawiadomienia o tym fakcie przez rodziców bądź opiekunów. Miało to być bezwzględnie przestrzegane, bez względu na zakłopotanie pozostałych użytkowników szkolnych toalet. Niepokornym szkołom rząd zagroził krokami prawnymi albo odebraniem wsparcia finansowego.

  Źródło: wPolityce.pl, Bibula

  Polubienie

 7. Edward.

  Słowiańskie napisy sprzed 2500 lat

  3 Luty 2017 Przykro mi bardzo „bracia Grecy” ale historia Priama, Achillesa i innych nie jest już tylko „Waszą” przeszłością. Jak to jest jednak możliwe aby Trojanie użyli polskiego, czy też ogólnie, słowiańskiego określenia jako imienia „Priama”, w czasach w których podobnież żadnych Słowian nie było? Od lat czytam chętnie o historii antyku. Przed paroma miesiącami naszła mnie ponownie chęć spotkania się ze światem Iliady. Tym razem chciałem się jednak coś więcej dowiedzieć o głównych postaciach tego eposu, a więc zainteresowałem się na początek tym co wiemy o Priamie, i to co się dowiedziałem zmieniło moje widzenie starożytności na zawsze. To co zasygnalizowałem w

  Read More

  Polubienie

 8. Edward.

  Liderka Black Lives Matters: Biali to podludzie. Mają wrodzone wady genetyczne

  Yusra Khogali już rok temu na Twitterze napisała skandaliczny wpis. „Proszę Allahu daj mi siłę, żebym nie zabiła dziś tych mężczyzn i białych”. Sprawa była głośna w kanadyjskich i amerykańskich mediach.

  Dziś czołowa lewicowa „antyrasistka” postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat wyższości czarnych nad białymi. W opublikowanym na Facebooku wpisie „udowodniła”, że rasa biała nie jest naturalna.

  „Białe osoby nie są ludźmi, w istocie biała skóra oznacza, że są to istoty człekokształtne. Wszystkie fenotypy istniejące u białych ludzi mają genetyczną wadę” – napisała. Dowodem na jej tezę ma być to, że „biali mają wyższe stężenie inhibitorów enzymatycznych, które hamują produkcję melaniny.”

  „Melanina umożliwia, że czarna skóra lepiej przyjmuje światło i zachowuje je w trybie pamięci. Czarna skóra przetwarza światło na wiedzę i pobiera ją bezpośrednio z energii kosmicznej, z którą się w ten sposób komunikuje” – dodaje Khogali. Według liderki Black Lives Matter, biała rasa wyginie, jeśli czarni będą przekazywać swoje geny białym kobietom.

  Źródło: NDIE.PL

  Polubienie

  • stycznik 400V

   Asfalt pod wpływem słońca i wyższej temperatury np w porze letniej robi się gumowy a do tego klei się do kół pojazdu, zwiekszajac przy tym ilosc spalanego paliwa.
   Ta pani ma nierowno pod sufitem. Wiedzę zdobywa się poprzez patrzenie- wzrok, po przez sluchanie- słuch.
   Chameryka to jeden wielki dom wariatów.

   Polubienie

  • Ho ho, jak pięknie to pani Khogali ujęła! Ile to wiedzy kosmicznej czarne narody już nie nakumulowały…

   Wypowiedź pani Khogali uzmysławia, jaką wartość przedstawia współczesny „naukowy” bełkot. Owe akademickie wykwity, nazywane „wiedzą” czy „wynikiem badań”, da się interpretować jak współczesną poezję – na którą stronę nie wywiniesz, będzie pasowało.

   Ale wypowiedź czarnej damy można umieścić też w innym kontekście: zamieszania, jakie robi się od lat wokół promieniowania słonecznego i jego oddziaływania na skórę. Chodzi oczywiście o propagandę antysłoneczną i wmawianie nam, jakoby promienie słońca powodowały raka skóry i choroby oczu. Melanina ma zaś być tym, co chroni nas przed tym szkodliwym działaniem.

   Jest to dezinformacja wymierzona w słowiański kult solarny. Dzisiaj Słowianie miast czcić Słońce, zasłaniają się przed nim ciemnymi okularami i kremami przeciwsłonecznymi, co powoduje degenerację fizyczną i psychiczną.

   Jedne źródła mówią, że największa zachorowalność na raka skóry występuje u rasy białej. Inne (dla mnie bardziej wiarygodne), że u czarnej. Dla każdego coś miłego.

   Polubienie

   • Chciałem jeszcze dodać, że pani Khogali całkiem słusznie wiąże światło Słońca i energię kosmiczną z wiedzą.

    Sęk jednak w tym, że jest dokładnie odwrotnie: biali ludzie przyswajają światło słoneczne znacznie szybciej. Ich skóra czulej na nie reaguje, dlatego radzą sobie także w mało nasłonecznionym klimacie.

    Rasa czarna jest bardzo „odporna” na światło słoneczne. Dlatego z jednej strony może bardzo długo przebywać na słońcu, z drugiej – znacznie silniej odczuwa jego brak (stąd rak skóry u czarnoskórych emigrantów, którzy żyją w mniej nasłonecznionych miejscach).

    Polubienie

   • Z politycznego punktu widzenia wypowiedź pani Khogali jest niczym innym jak podgrzewaniem atmosfery i podnoszeniem emocji wokół sztucznie stymulowanego konfliktu miedzy rasowego w Ameryce. Już widzę ilu „obrońców” białej rasy da się nabrać na tą gadkę i będzie wygłaszać podobne absurdalne tezy o czarnych. Konflikt na tle rasowym jest kolejną awanturą będącą na rękę międzynarodowemu żydowi. Tak naprawdę nie ma „ras” lepszych ani gorszych, każda ma swoją specyfikę, ale superbogate elity, politycy czy działacze społeczni będący na ich pasku zrobią wszystko aby odwrócić uwagę społeczeństw oo dokonywanego przez nich na narodach rabunku w biały dzień. Toteż wykorzystują wszelkie różnice pomiędzy narodami, religiami, itp. do dzielenia i rządzenia masami.

    Polubione przez 1 osoba

   • Zgadza się. Drugą strategią międzynarodowego żyda jest podsycanie sztucznej „miłości” i „pokoju” między rasami i narodami – wszyscy równi, za wszelką cenę. To też element walki rasowej, ponieważ w założeniu ma prowadzić do niekontrolowanego mieszania się ras i unicestwienia różnic między nimi – a konkretnie do zaniku białej rasy, z którą międzynarodowy żyd nie potrafi sobie poradzić, a której najsilniejszymi przedstawicielami są narody słowiańskie.

    Polubienie

 9. ja

  kkat zawsze od bardzo dawna był , jest i chyba będzie polityczny..najlepiej być z boku/nie zajmujemy się polityka/ i sterowac z tylnego siedzenia.. nie być odpowiedzialnym za to co się dzieje-to jest metoda zydowska.!!!!

  Polubione przez 1 osoba

 10. ja

  kkat—-metoda zydowska /oskarzac innych za swoje bezeceństwa/ i gojow wykorzystywać do swoich niecnych celów.pierwsza legia cudzoziemska —-w bitwie pod Grunwaldem przeciwko slowianom/poganom/.co by się stało gdyby zakonnicy z krzyżami na płaszczach wygrali pod Grunwaldem ???przegrali grunwald, przegrali I wojne swiatowa , II wojne swiatowa i maja się lepiej od wygranych !!!!!ciekawe . o co chodzi ???Proszę o wyjaśnienie.

  Polubione przez 1 osoba

 11. Jeśli chodzi o „marksizm kulturowy” – fakt, że wyrażenie stało się ostatnio zbyt modne, a co za tym idzie – nadużywane. Jednak w gruncie rzeczy określenie to jest uzasadnione.

  Główny problem polega jednak na tym, że dla wielu (chyba, niestety, większości) marksizm, bolszewizm, socjalizm i komunizm to „jeden pies”.

  Polubienie

  • Szczególnie to niedoprecyzowane pojęcie jest z uwielbieniem używane przez fundamentalistów religijnych. Funkcjonuje świetnie jako kolejny straszak na owce, zapędza je niezawodnie do obrony jedynie słusznej wiary niosącej rzekomo jedyną i słuszną prawdę i moralność przed pedałami, ateistami, marksistami i nie wiadomo jeszcze czym. Określenia typu bezbożnicy, heretycy, ateusze czy masoni się już wypaliły więc wymyślono coś bardziej atrakcyjnego i niezrozumiałego dla owiec. Celowo wkomponowano w to sformułowanie marksizm, owce nie potrafią w większości myśleć więc z automatu skojarzą to z wszelkimi formami socjalizmu, a socjalizm to jak wiemy z punktu widzenia żydo-chrześcijan to straszliwe zło… bo odbiera darmowy wikt i opierunek pasibrzuchom…

   Polubienie

   • Upraszczając – o ile marksizm postuluje równość społeczną (równość klas), to „marksizm kulturowy” dąży do całkowitego zrównania ze sobą wszelkich wytworów kultury, a właściwie popkultury, bo praktycznie tylko z taką mamy dziś do czynienia. Tak więc – jednakowo wielką sztuką jest obraz Riepina, dziecięce bazgroły i gówno na patyku, a każde negowanie tego podejścia oznacza dyskryminację.

    Istota problemu leży w tym, że choć w „marksizmie” odnaleźć można słuszne idee, to cała ideologia Marksa jest wytworem syjonistycznym, przygotowaniem gruntu pod przewrót bolszewicki. Dlatego mnie pojęcie „marksizmu kulturowego” odpowiada, a to, że jest używane przez fundamentalistów religijnych – no cóż… Oni chwytają się czego tylko można, żeby namieszać w głowach gawiedzi. Na szczęście – to nie oni dyktują warunki i rzeczywiste znaczenie pojęć.

    Polubienie

   • O, jeszcze jedno – bardzo zbliżonym znaczeniowo do „marksizmu kulturowego”, tyle że potocznym terminem jest „lewactwo”. Określenie równie nieostre (bo cóż znaczy dziś „lewica”?) i podobnież mogące budzić skojarzenia z socjalizmem, komunizmem, PRL-em.

    Polubienie

 12. Nie dajmy się syjonowi zniszczyć

  Polubienie

 13. ninanonimowa

  –ALE JAJA !! Hadacz przyjaciel Sendeckiego , przed chwilą było o nim w TVPinfo. Mówią że PROWOKATOR na zlecenie PO. w Poniedziałek ma być program o nim.
  Ps. prowokator w Kopalniach……

  Polubione przez 1 osoba

 14. wot eliksir

  Osobiscie nie probuje ratowac ego wmawiana sobie moja slowianska wyzszoscia nad innymi.
  Zyd jako ten obcy a odrzucajacy asymilacje mentalna w narodach,
  wsrod ktorych zyje, zawsze bedzie mial wieksze predyspozycje zorganizowac sie w grupach zwanych partiami, by zapewnic sobie udzial
  we wladzy. Dobor do wladzy nie jest zadnym demokratycznym, jak to sie ludom wmawia, dlatego, bo przed wyborem poprzez lud nastepuje dobor kandydatow pod glosowanie poprzez jednostki lub kliki wewnatrzpartyjne.
  Zmiana stanu rzeczy wladztwa zydowstwa nad narodami moze byc dokonana tylko i wylacznie odejsciem od partyjnego systemu wybierania
  klik metoda bezposrednia a wprowadzeniem wyborow obywatelskich
  w okregach jednomandatowach, gdzie tylko na szczeblu najnizszym, czastkowym gminnym i czastkowym dzielnicowym dokonywany bylby wybor metoda bezposrednia wsrod obywateli, ktorzy swe kandydatury pod wybor zglaszaliby sami a gdzie sasiad sasiada zna.
  Do wszystkich wyzszych wladz terenowych i centralnych dokonywany musialby byc wybor posredni sposrod juz wybranych poprzez juz wybranych.
  Oto moje przemyslenie na warunek konieczny na ludowladztwo/demokracje.
  Warunek dostateczny to wymyslenie receptury na efektywne i szybkie pozbywanie sie w udziale we wladzy tych, ktorzy po dokonanym wyborze sie zeswinili i przestali reprezentowac interes ich wyborcow a zajeli sie oszustwem, kumoterstwem, lapowkarstwem i kradzieza.

  Polubienie

 15. Pingback: Między rasami. Wojna i pokój | KULTURA ARYJSKA

 16. maryjanek

  W 1945 roku zakończyła się wojna z niemieckim okupantem i czy się to komuś podoba czy nie, wyzwolenie Polski dokonywało się przy współpracy oręża radzieckiego i polskiego oraz aliantów zachodnich. Cyniczny stosunek do polskiej sprawy tych ostatnich nie pozostawił nam innej możliwości odbudowy kraju, jak w oparciu o współpracę ze Związkiem Radzieckim w realiach władzy ludowej. Polska z pożogi wojennej odrodziła się więc jako Polska Rzeczpospolita Ludowa i ogół narodu podjął się pracy na rzecz ojczyzny, mimo iż obecnie wielu chciałoby odebrać temu dziełu cześć i polskość!

  …. http://antykapitalizm.pl/2017/02/25/kilka-slow-przed-pierwszym-marca/

  Polubione przez 1 osoba

 17. ninanonimowa

  ——–ZAMACH NA Polskę —-
  http://www.gazetawarszawska.com/zamach/2991-zydzi-rozpoczeli-zamach-na-polske

  Ps. nie rozumiem jednak ślepej wiary w KK zalinkowanego Autora. To już jest jednostka chorobowa -ŚLEPOTA KATOLIKA

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s