Dynamiczna inflacja prawa i korupcji – atrybuty IIIŻydo-RP

Korupcja nie występuje na Zachodzie. Korupcja istnieje tylko na Wschodzie.

Kto się z tym twierdzeniem nie zgadza nie ma racji. Na Zachodzie korupcja wpisana jest w model funkcjonowania systemu i określana takimi eufemizmami jak np. lobbing, sponsoring, itp. Warto zwrócić uwagę, że określenia te pochodzą z języka angielskiego, a więc z państw o bogatym doświadczeniu w budowie przodujących demokracji w świecie. Język angielski zaczął rozprzestrzeniać się po II w. św. w ramach procesów globalizacji, czyli zaprowadzania zachodniej demokracji oraz żydowskiego (dla filosemitów anglosaskiego) kapitalizmu w coraz większej grupie państw.

Zatem, korupcja jest na Zachodzie legalna, czyli nie podlega penalizacji. Czasami tylko zdarzają się wyjątki, gdy jej rozmiary zaniepokoją opinię publiczną lub gdy dotyczą osób, podmiotów, którym zachodni globalny system nie chce udostępnić swoich beneficjów.

Natomiast korupcja jest ścigana z lepszym lub gorszym skutkiem na Wschodzie. Stąd w statystykach dotyczących korupcji kraje Wschodu zajmują wysokie pozycje – według żydowskich zachodnich mediów Rosja znajduje się tu w niechlubnej czołówce, co potwierdził szef MSZ IIIŻydo-RP, niejaki W.Waszczykowski w niedawnym swoim sejmowym ekspose.

Wszystkie żydowskie media oraz tzw. politycy IIIŻydo-RP zgodnym chórem twierdzą, że odkąd Polska znalazła się w zachodnim obozie nastąpił niespotykany dotąd w dziejach rozwój kraju i wzrost zamożności społeczeństwa.

Oczywiście nie byłoby to możliwe bez dynamicznego rozwoju legislacji i korupcji.

_____________________

 

Wskaźnik zmienności prawa w UE (państwo o najbardziej stabilnym prawie = 1)

Polska ma obecnie najbardziej zmienne prawo ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Jak wynika z obliczeń Grant Thornton, w latach 2012-2014 produkowała średnio w roku prawie 56-krotnie więcej przepisów niż Szwecja, 11-krotnie więcej niż Litwa i 2-krotnie więcej niż Węgry (szacunki dotyczą zarówno liczby jak i objętości tworzonych aktów prawnych – na podstawie tych dwóch czynników obliczony został specjalny wskaźnik zmienności prawa w krajach UE).

Oznacza to, że w żadnym innym kraju unijnym rzeczywistość prawna dla obywateli i przedsiębiorców nie jest tak chwiejna i nieprzewidywalna jak w Polsce.

 

Odsetek uchwalonych ustaw pod względem prac w komisjach sejmowych

Coraz częściej pomijanym etapem procesu legislacyjnego są prace komisji sejmowych. Obecnie bez tych prac powstaje już około połowa uchwalanych w Polsce ustaw.

Albo w ogóle nie trafiają one do komisji (tylko przekazywane są do następnego czytania w Sejmie), albo prace w komisji są błyskawiczne i zdawkowe, tzn. sprawozdanie z prac komisji tworzone jest tego samego dnia, którego projekt ustawy trafił pod jej obrady, co oznacza, że posłowie nie mieli czasu w pełni zapoznać się z istotą przedstawionych regulacji: ich skutkami prawnymi, kontekstem prawnym i biznesowym, skonsultować ich z ekspertami itp.

 

Liczba stron aktów prawnych przyjmowanych w poszczególnych latach – od 1918 r.

Choć polska gospodarka od 25 lat oparta jest na wolnym rynku, to w praktyce zalew biurokratycznych regulacji, które krępują przedsiębiorców, jest największy w historii. W PRL-u w życie wchodziło średnio po 668 stron nowych aktów prawnych rocznie. To zaledwie 3 proc. tego, ile przyjmowanych jest obecnie.

Nawet w 20-leciu międzywojennym, kiedy Polska po 123 latach odzyskiwała niepodległości, tworzyła nowy system prawny, gospodarczy i instytucjonalny oraz jednoczyła tereny trzech zaborów – nawet wtedy polskie państwo przyjmowało mniej nowego prawa niż obecnie. Średnio w całym 20-leciu międzywojennym powstawało 1681 stron aktów prawnych rocznie, czyli jedynie 7 proc. tego, ile powstaje ich teraz.

 

Liczba stron aktów prawnych, które weszły w życie w poszczególnych latach IIIŻydo-RP

Za: http://barometrprawa.pl/#p0

___________________

Od momentu wstąpienia do UE w 2004r. parlament III RP, zgodnie z wymogami traktatu akcesyjnego oraz traktatu lizbońskiego, musi implementować, czyli włączyć, do polskiego prawa ustawodawstwo UE.
Obecnie ponad 90% ustawodawstwa III RP stanowi ustawodawstwo UE. Można zatem twierdzić, że władze III RP decydują o sprawach państwa i obywateli wyłącznie w zakresie pozostałych 10% ustawodawstwa. O reszcie decydują, bowiem władze UE, ponieważ to one tworzą prawo UE.

(https://prawy.pl/10821-ue-zmusi-polske-do-akceptacji-tzw-malzenstw-homoseksualnych/)

Przypomnę: władze III RP pochodzą z demokratycznych (teoretycznie) wyborów.

Parlament UE pochodzi z demokratycznych wyborów, ale nie posiada uprawnień do stanowienia prawa.

Prawo UE stanowi Komisja Europejska, która nie pochodzi z demokratycznych wyborów (nawet takiej demokracji jaką znamy z autopsji) – nie znane są rzeczywiste mechanizmy wyłaniania Komisji Europejskiej.

Zatem, mamy w Polsce totalitarna dyktaturę zewnętrznego organizmu decyzyjnego, realizowaną przez miejscowych syjonistycznych kacyków-kolaborantów.

__

Czy jest możliwa znajomość prawa w IIIŻydo-RP?

Komu służy totalna inflacja prawa – społeczeństwu, obywatelowi, czy żydowskim korporacjom?

__

Przykład (jeden z tysięcy) korupcji żydowskiego reżimu IIIRP

Rozwój kraju i wzrost zamożności Polaków znakomicie ilustruje poniższy diagram, którego chyba nie trzeba objaśniać

Żydowski reżim wyszedł na przeciw zagranicznym producentom aut, firmom wypożyczającym auta oraz ubezpieczeniowym. Dzięki nowelizacji w 2016r. art. 34 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych upowszechniono w IIIRP zachodni standard pozwalający poszkodowanemu kierowcy na korzystanie z auta zastępczego. Potrzebny był w tym celu jeszcze tylko jeden drobiazg: konieczne było podniesienie wysokości składki OC o ca 60%. I w ten oto prosty sposób Polacy, którzy w wyniku wzrostu zamożności jeżdżą coraz starszymi autami – widać modne wśród Polaków stało się kolekcjonowanie zabytkowych aut – złożyli się na nowe pojazdy kupowane przez firmy ubezpieczeniowe lub firmy wypożyczające je na czas naprawy szkody.

Mała rzecz a cieszy. I czyż władze żydowskiego reżimu nie dbają o poddanych?

 

Dariusz Kosiur

Zapisz

Reklamy

25 Komentarzy

Filed under Polityka

25 responses to “Dynamiczna inflacja prawa i korupcji – atrybuty IIIŻydo-RP

 1. konik

  Tymczasem w Gdyni

  Polubione przez 1 osoba

  • Janusz

   Żenada. Polski debil nie potrafi inaczej definiować wrogów narodu polskiego niż poprzez ich wrogość do katożydzizmu. A jakby Polskę rozwalało imperium żydowierców, to co by katodebil zrobił?
   Ech. Póki co Polacy jako nacja kretynów zasługują na los podmywaczy niemieckich tyłków i niewolników żydowskiego kapitału i żydowskiego kościoła.

   Polubione przez 1 osoba

   • „A jakby Polskę rozwalało imperium żydowierców, to co by katodebil zrobił?” – z pewnością by taką rozwałkę gorąco popierał, zresztą kościół wespół zespół z żydami Polskę i tak rozwala a więc katodebil zwyczajnie się zamotał i sam nie wie co napisał, widać na polityce się nie zna. Ten „antychryst” nie jest tam potrzebny a nawet czyni ów desperacki akt niepoważnym, śmiesznym i głupkowatym…

    Polubienie

   • Janusz

    Rzczej: żałosnym i budzącym politowanie/zażenowanie.

    Polubienie

   • A ja uważam, że dopóki będziemy na każdym kroku wyzywać naszych (ogłupionych, to prawda) rodaków od katodebili, to niczego dobrego nie zbudujemy.

    Skoro jesteśmy bardziej świadomi od nich, to próbujmy do nich skutecznie dotrzeć, zamiast stawiać kolejne mury przy pomocy retoryki pełnej inwektyw.

    Polubienie

   • Nie jeden już dotrzeć próbował i niejeden wciąż próbuje, jak widać skutki są takie sobie żeby nie powiedzieć żadne. Czasem do ściany prędzej dotrzesz niż do naszych rodaków.

    Polubione przez 1 osoba

   • Ja to rozumiem. Chociaż czy rzeczywiście podejmuje się tak wiele prób dotarcia do katolików? Śmiem wątpić, a przecież to wciąż ogromna rzesza Polaków.

    Rozumiem też, że rzeczy należy nazywać po imieniu, a w przypływie emocji można użyć określeń zbyt dosadnych czy wręcz obraźliwych. Dobrze byłoby jednak – dla nas i dla innych – uczyć się panowania nad emocjami i coraz bardziej kierować rozsądkiem.

    Może któryś co przytomniejszy katolik zajrzałby czasem, na przykład, na Blok Polski, ale niekomunikatywny żargon ciskający mięsem w „żydokatodebili” od razu takiego odstraszy i pozwoli mu odpowiednio zaszufladkować przekaz. Kto na tym skorzysta – my, czy nasi wrogowie?

    Polubienie

 2. konik

  Pochodzący z Wołynia Iwan Morozowski – uczestnik rewolty na Majdanie i świadek masakry z 20 lutego 2014 roku, podczas której został ranny – potwierdził, że uczestnicy Majdanu posiadali broń palną i korzystali z niej. W tragicznych wydarzeniach z 20 lutego 2014 roku brali udział snajperzy, którzy strzelali zarówno do uczestników Majdanu, jak i do funkcjonariuszy milicyjnej formacji „Berkut”….

  dalej… http://xportal.pl/?p=28535

  Polubienie

 3. konik

  Warty uwagi materiał dotyczący przebiegu starań o zachodnią granicę Polski na Odrze i Nysie Łużyckiej.

  https://www.facebook.com/Zjednoczenie.Patriotyczno.Robotnicze/posts/652868164901204

  Polubienie

 4. konik

  Polska: GROM szkoli „umiarkowanych” dżihadystów w Jordanii
  https://www.facebook.com/Zjednoczenie.Patriotyczno.Robotnicze/posts/652851101569577

  Polubienie

 5. Pingback: Dynamiczna inflacja prawa i korupcji – atrybuty IIIŻydo-RP | 7777777blog

 6. Franz

  „Jeśli Europa miałaby znów stać się Europą bankierów, grubych, skorumpowanych burżujów, to wolelibyśmy, aby komunizm zwyciężył i zniszczył wszystko. Wolelibyśmy, aby to wszystko wyleciało w powietrze, niż mielibyśmy oglądać zgniły system w jego splendorze.” – Léon Degrelle

  Polubienie

 7. paziem

  To stara, śyjonistyczna metoda: zburzyć stary ład żeby na jego gruzach postawić taki sam, ale pod żydowskim nadzorem.

  Polubienie

 8. julius

  Cichy powrót Żyda Sorosa

  Soros ‘came’ when Trump gave Steven Mnuchin, former Goldman Sachs exec the keys to Ft Knox… …..and IMF
  Soros „przyszedł”, gdy Trump dał „Mnuchinowi byłemu dyrektorowi Goldman Sachs” klucze do Ft Knox … … ..i MFW

  Sec’y of Treasury is Governor of IMF..!!
  Sekretarz Skarbu jest gubernatorem MFW .. !!
  Goldman is starting to live up to its former nickname, Government Sachs.

  Tylko patrzeć jak Kazio Marcinkiewicz zostanie namaszczony na premiera, w końcu jest człowiekiem Goldmana a premier Szydło jest z namaszczenia innego żydowskiego gangu.

  Polubione przez 1 osoba

 9. Oto „cytat warty cytowania”:

  „Nie tylko bankructwa zamordowały polską myśl techniczną. Także prywatyzacje, które często kończyły się „wrogimi przejęciami”, w których wyspecjalizował się niemiecki Siemens. Zakupił on między innymi wrocławskie Zakłady Komputerowe „Elwro” tylko po to, by zwolnić wszystkich pracowników i wyburzyć budynki. Podobny los Niemcy zgotowali zakładom telefonicznym ZWUD – produkcję przeniesiono do siebie, pracownikom pokazano drzwi, a następnie zrównano z ziemią budynki. Na rynku lamp ten sam los spotkał firmę „Polam”. We wszystkich tych przypadkach „kupujący” za niewielką eliminował kupowaną konkurencję i miał do dyspozycji cały całkiem spory rynek zbytu.”

  Pamiętajmy: „Dopóki świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem.”

  Polubienie

 10. Edward.

  Pluc na skretynialych rodakow jest dziecinnie proste.
  Trzeba byc madrym aby dotrzec do umyslow tych ludzi i walczyc z takimi
  gigantami zla jakim jest np.azjata Nycz.

  Kard. Nycz: jesteśmy gotowi na przyjęcie uchodźców.

  AntiEcclesia
  Super User 1 day 21 hours ago Odsłony: 279
  2 Comments
  Share 


  Drukuj


  E-mail

  Losy Polski i losy polskich rodzin są ci obojętne – niech sobie Polacy jadą, bo w Polsce nie ma dla nich miejsca.

  – Idź precz szatanie!

  Red. GW.

  ================

  – Czekamy na otwartość władz – pisze arcybiskup warszawski, kard. Kazimierz Nycz, który wystosował do wiernych list na rozpoczynający się w kościele katolickim Wielki Post. List, jeszcze przed oficjalnym odczytaniem go w kościołach, publikuje na swoich stronach „Laboratorium Więzi”.

  Kardynał Nycz w swoim liście porusza przede wszystkim temat wyzwań i celów, jakie przed wiernymi stawia Wielki Post. Arcybiskup proponuje trzy drogi przeżycia Wielkiego Postu: post, modlitwę oraz jałmużnę. I to właśnie pisząc o jałmużnie, duchowny porusza temat uchodźców.

  Kardynał Nycz proponuje wiernym wsparcie jałmużną rodzin syryjskich w ramach działającego programu Rodzina Rodzinie. – W zależności od możliwości finansowych darczyńca może objąć rodzinę wsparciem całościowym lub częściowym. Pomoc trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Pozwala rozpocząć nowe życie w kraju zniszczonym wojną domową – pisze Nycz i wskazuje, że więcej informacji na temat programu można znaleźć w parafiach lub internecie.

  Wojna domowa, która zmieniła oblicze świata

  – Zachęcam gorąco wszystkich – kapłanów, parafie, rodziny katolickie i wszystkich ludzi dobrej woli – do włączenia się w to dzieło: konkretne, dyskretne i skuteczne – apeluje. Ale to niejedyna forma pomocy, o jakiej mówi duchowny.

  Apel o korytarze humanitarne

  – Mamy nadzieję, że następnym krokiem będzie program pomocy przez korytarze humanitarne. Polega on na przyjęciu w Polsce kilkuset uchodźców – pisze Nycz. Podkreśla jednocześnie, że program jest bezpieczny, ponieważ jego adresatem są „ludzie potrzebujący pilnie leczenia, pomocy nadzwyczajnej, koniecznej do ich przeżycia”.

  Do uruchomienia programu, według słów arcybiskupa Nycza są już gotowi Caritas Polska, oddziały diecezjalne Caritas i diecezje. – Najważniejsze, że jest także gotowość podjęcia tematu korytarzy humanitarnych przez samorządy. Oczywiście, potrzebna jest otwartość władz państwowych i na nią czekamy – pisze. I zaznacza, że „chodzi tu o znaczący symbol tej naszej wrażliwości na ludzi potrzebujących radykalnej pomocy. Chodzi też o wizerunek Polski i Kościoła w Polsce.”

  – Nie zamykajmy też oczu na wiele tysięcy Ukraińców, którzy wśród nas żyją i pracują, uzupełniając sezonowe braki rąk do pracy i przyczyniając się do rozwoju polskiej gospodarki. Oni również mają swoje rodziny – pisze Nycz.

  List Kardynała Kazimierza Nycza zostanie odczytany w I niedzielę Wielkiego Postu, 5 marca b.r., podczas wszystkich Mszy Świętych. Pełny tekst listu opublikowany jest na stronach „Laboratorium Więzi”.

  Polubienie

 11. ninanonimowa

  ————KOŚCIÓŁ i my ludzie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s