Francja w przeddzień wojny domowej

marien-lepen

System spowoduje rewoltę we Francji. Czy jest aż tak ślepy, by nie przewidzieć tego?

 
PROVOCANO L’INSURREZIONE. SONO COSI’ CIECHI?
Maurizio Blondet     4 marzec 2017       tłum. RAM
 
Prawdopodobnie wszyscy wiedzą o tym, że  Marine Le Pen odebrano immunitet parlamentarny. Jak pisze prasa:
„Do odwołania doszło na podstawie żądania francuskiego wymiaru sprawiedliwości, który zamierza zaskarżyć ultraprawicową kandydatkę na prezydenta za opublikowanie na Twitter’ze zdjęć 3 egzekucji ISIS-u, wśród których znajdowała się także fotografia dotycząca Jamesa Foley’a, dziennikarza amerykańskiego”.
 
Z pewnością wiecie także dlaczego Marine Le Pen opublikowała fotografie, wraz napisem:  „DAESH jest tym, co na zdjęciu!”.
Otóż Le Pen została sprowokowana:  16 grudnia 2015 – radio RMC porównało Front National do DAESH/ISIS. Była to więc odpowiedź na prowokację – obraźliwą i głupią.
Akt oskarżycielski, mający na celu pozbawienie kandydatki (której System bardzo sie boi) immunitetu parlamentarnego zostało sporządzone przez Laurę Ferrara z włoskiego Ruchu 5 Gwiazd (o czym należy pamiętać!).
Bezwstydne pociągnięcie – prawie, że niewiarygodne ze względu na jego nieprawość – jak się okazuje –  „odnosi się jedynie do wyżej opisanego tweet-u, a nie śledztwa dotyczącego rzekomych fikcyjnych stanowisk asystentów Le Pen w Parlamencie Europejskim (zarzuty dotyczą szefa gabinetu Marine)”.
 
Jak widać, oligarchia – gdy czuje się zagrożona – jest w stanie bez chwili wytchnienia dostarczać inwencji prawnych na swą korzyść. W tej chwili wykombinowała nawet istnienie parcjalnego immunitetu parlamentarnego – za sprawą czego Le Pen częściowo jest chroniona, a częściowo nie.
W ostatniej fazie kampanii wyborczej stronniczość i bezczelność Systemu i mediów osiąga niewiarygodny wprost poziom.
Być może pamiętacie skandal medialny, jaki wybuchł po tym jak Marine – której banki francuskie odmówiły pożyczki – uzyskała kilka milionów euro od First Czech Russian Bank – FCRB.
Nouvel Obs (j) skomentował, że jest to „rosyjski bank mający powiązania z Kremlem”, a Le Pen „jest na żołdzie Putina”.
Présidentielle 2017 : Marine Le Pen cherche 27 millions d’euros et se tourne vers la Russie
Macron jest finansowany przez Saudytów, ale mass-media milczą o tym
 
 
Dziś wychodzi na jaw, że  Emmanuel Macron – człowiek Rothschidów, bankier, który był ministrem ds. ekonomii w rządzie Hollande’a, kandydat na prezydenta – o zwycięstwo którego System oligarchiczny zabiega wszelkimi siłami – jest hojnie finansowany przez Arabię saudyjską.
 
 
Informację ujawnił  Philippe Close, należący do belgijskiej partii socjalistycznej PS:
   „Królestwo Saudów powzięło decyzję o sfinansowaniu ponad 30 % kosztów kampanii Macron’a. Macron i doktor Al Angari – ambasador Arabii Saudyjskiej we Francji spotkali się ze sobą kilka razy”.
 
Natomiast decyzja ostateczna w tej sprawie została podjęta po spotkaniu Macrona z ambasadorem saudyjskim rezydującym w Belgii – Abdulrahman’em S. Alahmed’em. 
 
Philippe Close
Khalid bin Mohammed Al Angari
Abdulrahman Sulaiman ALAHMED
Wiadomość została opublikowana 24 lutego przez  Le Soir.  Do dziś, tj. do 3 marca żadne z mass-mediów nie pisze dużymi literami, ani też żaden dziennik telewizyjny nie wrzeszczy o tym, że: „Macron jest na liście płac królestwa wahabickiego”.
Emmanuel Macron, candidat préféré de l’Arabie Saoudite à l’élection présidentielle
Seria manipulacji mających na celu pozbawienie Marine Le Pen głosów na korzyść Macron’a jest jawnym działaniem Hollande’a, który pozostający mu czas pobytu w Pałacu Elizejskim i swą władzę wykorzystuje tak przeciwko Fillon’owi jak i Marine Le Pen.
Ekonomista  Berruyer stwierdza:  „Mamy do czynienia z bezwstydnym używaniem służb państwowych, których neutralność powinna być konstytutywna”  – takich jak Parquet National Financier – prokuratura finansowa, która  „atakuje czynnościami oskarżycielskimi nie wymagającymi żadnego pośpiechu”  – tak Fillona, jaki i Le Pen – w związku z wydarzeniami znanymi od dawna, i w sprawie których śledztwo może być na okres głosowania zawieszone – jak jest to zresztą przewidziane w pewnych przypadkach (…) po to by uniknąć strumentalizacji.
Problem tkwi w tym, że Marine jest jedynym politykiem biorącym udział w kampanii, który otwarcie oskarża o  tego rodzaju procedery. Podczas swego przemówienia w Nantes, Le Pen ostrzegła:
„Urzędnicy – którzy są proszeni przez siły polityczne, znajdujące się w trudnej dla nich sytuacji o używanie władzy państwowej do inwigilacji swych przeciwników, lub o organizowanie przeciwko nim  prześladowań, o tzw. „wbijanie noża w plecy”, oraz o prowadzenie kampanii oszczerczych – kiedy za kilka tygodni aktualne siły polityczne zostaną zmiecione w niebyt – zostaną za ich nielegalne metody pociągnięci do odpowiedzialności”. (…)
27 lutego Francois Hollande – aby dać wyraźnie do zrozumienia komu służy – z okazji 300 lat istnienia masonerii, udał sie z wizytą do głównej siedziby Wielkiego Wschodu Francji, aby razem ze współbraćmi świętować rocznicę. Była to pierwsza w historii Francji wizyta tego rodzaju, odbyta przez urzędującego prezydenta.
 
Podczas niej Hollande wypowiedział następujące zdanie:„Kto atakuje masonerię – bierze na cel Francję”.
 
 
Jednakże mamy obecnie do czynienia z czymś więcej niż z wiele razy podkreślanym faktem, iż System – gdy tylko poczuł się zagrożony porzucił rytuały demokracji – jak zdejmuje się maskę z masy papierowej – czym w rzeczywistości była.
Dziś należałoby postawić pytanie, czy władcy marionetek nie zdają sobie sprawy z tego, że –  jak napisał  Le Figaro – „głucha wściekłość” wzbiera w masach prawicowych, ale także w szeregach centroprawicowych, tj. tych, które zamierzały głosować na Fillon’a.
 
Czy to paniczny strach czy też upojenie władzą sprawiają, iż są oni ślepi aż do tego stopnia, że nie widzą, iż popychają ludzi w stronę rewolty?
 
Lub może właśnie tego chcą, będąc całkowicie pozbawieni poczucia odpowiedzialności?
We Francji dojdzie do bardzo poważnych rozruchów
 
Wydaje się być rzeczą oczywistą, że we Francji dojdzie do rewolty – tak w przypadku przegranej Le Pen, jak i w przypadku jej zwycięstwa w drugiej turze wyborów.
 
W pierwszym przypadku wyborcy Marine zorientują się, że ich wygrana została im skradziona przy pomocy nielegalnych kruczków. Natomiast gdy Le Pen dostanie się do pałacu prezydenckiego – druga połowa Francuzów – od 30 lat głosująca w balotażu na kandydata prawicy umiarkowanej (żeby tylko nie dopuścić do głosu Front National) – poczuje się zarządzana siłą polityczną, która nie jest według niej praworządna – identycznie jak dzieje się to z lewackimi Amerykanami w stosunku do Trumpa.
Całość zaś pogorszy zapalna rzeczywistość dzielnic islamskich, gotowych do jeszcze gwałtowniejszej reakcji na wieść o prezydenturze „białych rasistów”.
Ekstremalna polaryzacja społeczeństwa francuskiego staje się faktem, a zdrada Systemu i mass-mediów zaostrza ją dzień po dniu.
„Atmosfera we Francji pogarsza się tak bardzo, że sytuacja jest przerażająca. Obojętnie z jakiego by punktu widzenia nie patrzyłoby się na to, co sie dzieje – nie pozostaje nic innego jak stwierdzenie, że nasz kraj dryfuje.
 
Odbywa się to ponadto w tak wielkim klimacie przemocy, że strach myśleć, co może wydarzyć się w przyszłych miesiącach. Wielu z nas sądzi, że żyjemy w realiach wojny domowej”  – jest rzeczą znamienną, że powyższych zdań nie wypowiada ani polityk, ani „miarodajny komentator” mainstream’u, ale  François Billot de Lochner,  bankier, który założył stowarzyszenie obywatelskie  Fondation de Service Politique  oraz  “France Audace”.
Fondation de Service Politique
“France Audace”
François Billot de Lochner  wylicza na swym blogu cały szereg oczywistości, wyrażonych przy pomocy natarczywych pytań retorycznych, które mogą przyprawić o dreszcze:
„Czy kiedykolwiek wcześniej mieliśmy do czynienia z kampanią wyborczą podczas której System prześladuje i postanawia zniszczyć kandydata na prezydenta, którego nienawidzi? Lub czy kiedykolwiek pretendenci zmuszeni byli do publicznych wystąpień z udziałem ‚meksykańskich’ oddziałów ochroniarzy, policji po cywilnemu, policji ‚Compagnie Républicaine de Sécurité’ – przemieszczając się w atmosferze nienawiści i namacalnej przemocy?”
 
 
„Czy kiedykolwiek wcześniej mieliśmy do czynienia z miejscami publicznymi, w których nie jest możliwe znalezienie się bez bycia kontrolowanym, identyfikowanym, przeszukanym czy podejrzanym?”
 
 
„Czy kiedykolwiek w historii Francji istniały całe miasta, do których mają wstęp zabroniony tak policja i organy sprawiedliwości, jak i rodowici Francuzi – miasta, które stały się terrytoriami cudzoziemskimi, gotowymi do porachunków z  ‚francouillard’?”
 
 
„Czy jest w stanie przetrwać kraj, który doświadcza zorganizowanej inwazji ze strony własnych elites – prowokującej zagrożenie i przemoc o gigantycznych kosztach, pogłębiających już i bez tego bezdenny deficyt?”
 
 
„Czy ktoś widział wcześniej prezydenta Republiki spieszącego z wizytą do przestępcy imigranta w szpitalu (chodzi o Théo, twierdzącego, że został zgwałcony pałką przez policjanta podczas rozruchów w banlieue w Aubervillier, w połowie lutego), a który natomiast nie zareagował w żaden sposób w stosunku do policjantów zaatakowanych butelkami mołotowa (i ciężko poparzonych) w banlieues na południu Francji (gdy potencjalnymi mordercami byli imigranci)?”
 
 
„Czy widział ktoś wcześniej podobną do dzisiejszej tragedię młodzieży, której nie proponuje sie nic szlachetnego, nic pięknego, nic prawdziwego i nic dobrego – głosząc, że najwyższym celem życia są indywidualna przyjemność i używanie – podsycane zalewem pornografii – które bez wątpienia zabijają młode pokolenie?” Stąd bierze się ekstremalna przemoc  Nuit Debout, albo niszczycieli z Nantes i Rennes, lub z inych miejscowości! To są drzewa, za którymi ukrywa sie las czekający na podpalenie!”
 
 
Nuit Debout
 
 
„Kto widział wcześniej we Francji recesję podobną do dzisiejszej – potwierdzoną przez badaczy i pogłębiającą się miesiąc po miesiącu?”
 
 
„Kto widział wcześniej we Francji rząd w trudnościach, podejmujący tydzień po tygodniu środki dramatyczne i haniebne w stosunku do narodu, a jednocześnie usadawiający swych członków w sposób bezwstydny na złotodajnych stanowiskach – celowo do tego stworzonych – po to by zapewnić im szczęśliwą pod względem finansowym starość?”
 
 
„Kto widział wcześniej we Francji masonerię przedstawiającą się publicznie jako instytucja rządowa i w sposób jawny potwierdzającą fakt sterowania demontażem kraju?”
 
Na blogu  François Billot de Lochner’a znajduje się także sporo oskarżeń w stosunku do  El Papy – „Franciszka”:
„Kto widział wcześniej Kościół podporządkowany jak dzisiaj zabójczej ideologii elites, które o jednym tylko marzą. tj. o zniszczeniu Francji, której nienawidzą?”  
Vers des troubles majeurs ?
(…) Na koniec François Billot de Lochner stwierdza:
„Za sprawą wszystkiego, o czym była mowa wcześniej – atmosfera we Francji staje się rewolucyjna. Dosłownie iskra może spowodować bardzo poważne rozruchy, a nawet wojnę domową trudną do opanowania, co na dłuższą metę może doprowadzić do chaosu tak bardzo wielopostaciowego, że nikt nie będzie w stanie go kontrolować. Dla każdego z nas wybiła godzina odwagi”.
 
 
Zauważcie co Billot de Lochner powiedział. Nie napisał  „godzina ukrycia się w domu, i późniejszej kolaboracji ze zwycięzcą” – ale  „godzina odwagi”.
 
Darujcie mi, że się powtarzam – ale wszystko wydaje się wskazywać w sposób mrożący krew w żyłach – na błyskawiczne tworzenie się warunków do realizacji przepowiedni bawarskiego jasnowidza Aloisa Irmaiera (1894 – 1959) na temat Paryża:
 
„Wielkie miasto z wysoką żelazną wieżą płonie. Ale nie podpalili go ci, którzy przyszli ze wschodu, ale jego mieszkańcy. Widzę dobrze, że miasto jest zniszczone aż do fundamentów, także we Włoszech dochodzi do przemocy”.
 
 
„Merde!” – Juncker traci głowę
 
 
Juncker  –  szef Komisji UE – w styczniu 2015, wypowiadając się na temat greckiego referendum, sprzeciwiającemu się nieludzkiemu dyktatowi Unii wobec Grecji stwierdził:
„Przeciwko traktatom europejskim nie istnieją żadne alternatywy demokratyczne”.  Był to głos oligarchii, która nie jest zależna od głosów obywateli, która wie o tym i ponadto chełpi się tym.
2 marca natomiast Juncker okazał się mniej pewny władzy oligarchicznej.
 
Podczas gdy mówił o przyszłości Unii Europejskiej – na koniec wybuchnął:
 
„Gówno! Co mam zrobić?”
 
 
„Sh*t! What do you want me to do?”
https://youtu.be/jDzjBBk2sq0
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
za: http://ram.neon24.pl/post/137353,francja-w-przeddzien-wojny-domowej
Reklamy

17 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

17 responses to “Francja w przeddzień wojny domowej

 1. Fredo

  Dla żydomediów wywiadu udzielił Morawiecki .
  W zasadzie to mnie hu….. obchodzi co on tam pierd…. i wolę zobaczyć psa srającego w parku niż jego gębę , ale jedno zdanie jakie wypowiedział daje nieco do myślenia .
  Nie pamiętam oczywiście jaki dokładnie rok wymienił , ale coś blisko 2030 .
  Cytat:
  ” Jestem przekonany , że będziemy rządzić do 2030 roku „.
  Podsumowując : Widzę , że to taka sama samochwała jak Kalkstein , który gdy pierwszy raz dostał się do koryta gdakał jak kogut o czwartej rano w tym pejsatym kurniku , że będzie rządził 25 lat . Jak się skończyło ? na ledwo dwóch .

  Polubienie

 2. ninanonimowa

  —–a gdy dodamy jeszcze te informacje to ! robi się zupełnie nie ciekawie .

  Polubienie

 3. Tomek

  Moim zdaniem Autor nie rozumie pewnej istotnej sprawy.

  System chce wojny/rewolucji. To system wykreował ten konflikt dopuszczając do niekontrolowanej imigracji przez dziesięciolecia i dyskryminacji „nowych” jako podludzi. Teraz powstał konflikt tragiczny.

  Dla systemu wojna/rewolucja to najlepszy sposób przemiany świata. Oni chcą drastycznie zmienić Francję i użyli do tego imigrantów jako narzędzia.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Nie będzie żadnej wojny domowej we Francji. Ta „walka” przedwyborcza to ustawka, coś jak wojna KOD z PiSraelem. Marine Le Pen już dawno należy do „systemu”. FN pod jej wodzą stał się najbardziej prożydowską i proizraelską partią Francji. Sama Le Pen reklamowała FN, że jest najlepszym gwarantem walki z „antysemityzmem”. Ona jest odpowiednikiem francuskiego Trampka.
  Francja od lat co trochę wstrząsana jest protestami przeciwko cięciom socjalnym. Coraz więcej Francuzów ma dość partii systemowych, jewrounii i narastającej biedy. Aby ich zaciągnąć do udziału w farsie wyborczej zainscenizowano „walkę” nieomal na śmierć i życie między „lewicowym” najemnikiem Rothschilda a skrajnie prawicową syjonistką.
  Od czasów de Gaulle nie było we Francji niezależnego profrancuskiego prezydenta. Francję przerobiono na banksterski jewrounijny barak i nawet Le Pen nie zamierza wyjść z jewrounii ani bandyckiego NATO. Taka to ona jest „niezależna”. Proponowane przez nią zmiany to zwykła kosmetyka, inna szminka na żydo-banksterskim obliczu Francji.

  Polubione przez 2 ludzi

 5. To kim naprawde jest Le Pen okaze sie jak M. L.Pen wygra. Nie widze prostego podobienstwa miedzy FN a PiS. FN jest znacznie mniej pro amerykanski niz PiS, znacznie mniej skatoliczony i nie jest rusofobiczny i probanderowski jak PiS. Oczywiscie ze obecnosc emigrantow we Francji i przez to latwosc wywolania we Francji kolorowej rewolucji z inspiracji CIA i Rothschildow to silna kotwica Francji w NATO i UE, ale nie znaczy to ze koticy nie mozna podniesc.

  Polubienie

  • Le Pen ma więcej z Trampka niż z PiSraela. Nie przyrównywałem jej do Kalksteina. Tyle, że owa „walka” przedwyborcza we Francji to nic innego jak fałszywa barykada typu wojna KOD z PiSraelem. Francję tresują banksterzy dłużej niż Polskę i umieją ustawiać „nowe” barykady tak, aby wszystko pozostało po staremu.

   Polubienie

 6. tez ekspert

  Nieprawda. Wychowania i narodowosci w sobie nie zatrzesz. Ona tez tego zrobic nie zdola a wybrala droge, na ktorej moze sie przebic, ojciec jej temu nie podolal. Niezaleznych nigdzie nie ma i nie tylko Francje przerobiono na baksterski barak a wszystkie panstwa w unii i poza nia, jesli tak mozna nazywac jeszcze kraje z ich lokalnymi judenratami bankstera.
  Jej wygrana i Wildersa sa bardzo wazne ze wzgledow psychologicznych, jako zacheta do zmian u innych narodow rodzimych Europy.

  Polubienie

 7. Oddzielalbym retoryke Le Pen ( deklarowana publicznie niezgoda na ” antysemityzm”) od faktycznych dzialan. Sam pan przeciez panie Andrzeju potrafi to robic w odniesieniu do Putina, ktory tez sprzeciwia sie „antysemityzmowi” w Rosji. Czyms zgola innym jest realna polityka.

  Polubienie

 8. Jako zdeklarowany „seksista” podchodzę do kwestii Pani Le Pen od wiadomej strony.
  Pani Le Pen może mieć jedne poglądy lepsze, inne gorsze (to w gruncie rzeczy taka francuska, żeńska wersja Korwina). Należy jednak postawić sprawę jasno: kobiety w polityce nie przyniosą nam niczego dobrego, choćby ich poglądy wydawały się krystalicznie czyste. Obsadzenie kobiety w roli lidera to z zasady gest antysłowiański.

  Polubione przez 1 osoba

 9. No cóż – pożyjom uwidim. Chciałbym się mylić.
  Oczywiście panie Pawle, że co innego deklaracje a co innego działania. Tyle że jej „partner” i zastępca w FN jeździł do Izraela (jest koszerny) i agitował tam na jej rzecz. Putin zwalcza „antysemityzm” – i słusznie, bo hasła typu żydzi do gazu należy zwalczać, przynajmniej będąc poważnym politykiem. Ale i broni dobrego imienia islamu, otwiera meczety i nie sieje antyislamskiej propagandy jak Le Pen. A w konflikcie izraelsko-palestyńskim twardo popiera Palestyńczyków. I gdy trzeba wyrzuca z Rosji mącicieli rabinów.
  Sprawa muzułmanów jest we Francji drażliwa i wiem o tym. Ale to pozostałości wcześniejszego kolonializmu. I uprawianego przez Francję, jewrounię i cały żydo-zachód gospodarczego neokolonializmu wobec krajów III świata, także wobec byłych francuskich kolonii. Francja na nich gospodarczo nadal pasożytuje, a potem się Francuzi dziwią, że tylu muzułmanów z ograbianych byłych kolonii wali nad Sekwanę. Tu trzeba zrobić zmiany w polityce, ale o tym FN nie wspomina ani słowem.
  Le Pen mogłaby pójść drogą brexitu, ale tego nie robi. Obiecuje poprawę świadczeń spcjalnych (PiSrael też to obiecywał), ale nie mówi skąd na to weźmie pieniądze. Samo odejście od waluty euro w niczym nie pomoże Francji niewypłacalnie zadłużonej. Najbardziej drażni mnie u niej właśnie granie na islamofobii. Wciąż pamiątam żydowskiego agitatora, który durnych Niemców z Pegidy szczuł na islam, a oni mu wiwatowali. Tą drogą idąc pomaga się pejsiatym utworzyć wielki Izrael. Tyle że nawet wtedy żydowska V kolumna wspierająca FN pozostanie we Francji. Nie tędy droga.

  Ale, jak powiedziałem , pażyjom uwidim…

  Polubione przez 1 osoba

 10. konik

  Wikileaks „Vault-7”: masowy nadzór nad smartfonami i SmartTV to fakt

  Dziś WikiLeaks zainicjowało publikację największego wycieku tajnych dokumentów powiązanych z agencją rządową w historii. Akcja nosi nazwę Vault-7 i demaskuje działania CIA. Jak nietrudno się domyślić, lwia część dotychczasowych materiałów dotyczy nadzoru nad szeroko pojętymi nowymi technologiami, na czele ze smartfonami i komunikatorami….

  Dalej … https://www.dobreprogramy.pl/Wikileaks-Vault7-masowy-nadzor-nad-smartfonami-i-SmartTV-to-fakt,News,79669.html

  Polubienie

 11. ciekawski

  Ktoredy droga?

  Polubienie

 12. wielkiech Lechitow,sarmatow,wandali Hunow …jednym slowem Obecnych Slowian,moze uratowac tylko swiadomosc ze stanowimy jedna i najwieksza rodzine BIALYCH LUDZI NA ….SWIECIE ! tA WLASNIE NAJWIEKSZA RODZINA jest zaczynajac od nalotow humanitarnych na jugoslawie bestialsko nie!!!! niszczona ,gnebiona ,obiedzana ,zniewalana NIE !! JEST WPROST… BESTIALSKO Z PREMEDYTACJA POROWNYWALNA TYLKO DO BESTIALSTWA STAROBIBLIJNEGO ….MORDOWANA !! KTO TEGO NIE WIDZI JEST SLEPCEM .Najlepszym przykladem koszernejagentury w Polsce jest jacus Medlar:)) niby pyskuje na „braci” podobnie jak Boleslaw tejkowski:) napisal nawet kilka ksiazek bardzo krytycznych o :umilowanych starszych braciach w wierze” i rezultatem bylo wylapanie co modrzejszych i ich likwidacja 🙂 .W polsce obecnie dokonuje sie niemal co kilka kilka tygodni egzekucje co bardziej dociekliwych patriotow polskich ,podobnie jak i w Rosji i innych slowianskich krajach .Podczas gdy od nalotow milosiernych,slusznych i ..zbawiennych 🙂 na Slowian Jugoslowianskich nie zginal praktycznie NIKT ! z obrzezanych 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s