Sedno moralnej i materialnej klęski III RP

Nawet bez narodowych elit, ale ze zdrowym sumieniem, może społeczeństwo bronić się przed złem i zagładą!

Autor: dr nowopolski

za: http://drnowopolskiblog.neon24.pl/

Zastanawiając się nad przyczynami opłakanego stanu post-narodowego społeczeństwa III RP trudno jest nie zdyskontować obiegowych opinii na ten temat.
.
Węgry, znajdujące się w podobnej sytuacji geopolitycznej co Polska, prezentują się na Jej tle znacznie lepiej.  Również „ naród Szwejków”, Czesi, którzy utracili swe narodowe elity kilkaset lat przed Polakami, radzą sobie znacznie lepiej w krytycznym okresie agonii zachodniego Imperium Zła.
.
Odpowiedzi na to pytanie mogą udzielić jednie głębsze obserwacje socjologiczne naszego społeczeństwa.  Sam bacznie się jemu przyglądam, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.  Przy czym, im lepsza znajomość obiektu, tym trafniejsze są jego oceny.
.
Wśród moich powinowatych znajduje się rodzina wywodząca się z krakowskich nizin społecznych, która swój wzrost do prominencji zawdzięcza kościołowi.  Od najmłodszych lat, jej starsza generacja za (dosłowną) łyżkę strawy „formowana” (tresowana) była przez przedstawicieli wojtylańskiego matecznika.  Dziś już drugie pokolenie „wisi na kościelnej klamce”.  Staranność przestrzegania przez nich  „nowych zakonów”, mogłaby wzbudzić zazdrość nawet wśród najbardziej ortodoksyjnych Żydów. Nienaganne uczestnictwo we wszystkich bez wyjątku kościelnych świętach, pierwszych piątkach, nowennach, koronkach, oazach, pielgrzymkach, adoracjach, itd., itd., itd., może stanowić wzór do naśladowania.  Z drugiej jednak strony charakteryzują się oni patologicznym  wręcz egoizmem, ciągłym poszukiwaniem możliwości wykorzystania, a nawet okradania drugiego, oraz pełną odpornością na wyzwania wynikające z potrzeb bliźniego.  Niedawno utraciwszy ostatecznie cierpliwość znoszenia tego typu zachowania, oświadczyłem im wprost, że nie zamierzam dawać się im dalej wykorzystywać i obcować z nimi w ramach „rodziny”.  Wzbudziło to u nich wielką konsternację.  Jednakowoż,  miast przemyślenia i ewentualnej korekty swego postępowania, w celu zmuszenia mnie do przynajmniej formalnej ich akceptacji, w odwecie ruszyli do ataku, próbując zmobilizować innych członków rodziny do „karnego” bojkotu mej osoby.
.
Minęło już ponad dwa tysiące lat, od momentu  kiedy to Święty Paweł jednoznacznie stwierdził, że o ile przed Chrystusem, Żydzi upatrywali swego zbawienia w przestrzeganiu nadanych im obowiązków (zakonów), to obecnie można je osiągnąć jedynie dzięki ofierze Chrystusa na krzyżu.  Dziś kościół powrócił do punktu wyjścia zastępując PRAWDĘ nowymi zakonami.
.
Od lat mam też sposobność obserwacji znajomej mi rodziny i jej „ „ewolucji” w „nowej rzeczywistości”..  Wywodząca się z tradycyjnego polskiego chłopstwa, mająca w rodzinie księży, rozwijała się na wzorcową w III RP modłę.  Rodzice, pragnąc zapewnić swej dorastającej córce „awans i dobrobyt”,  umożliwili jej udział w rozlicznych „misjach pokojowych” NATO.  W rezultacie czego, ta „polska patriotka”, ma już na swym koncie trzeciego zagranicznego męża, nie licząc kilku kochanków, o których bez żenady wspomina jej mama.  Przy czym epitetu „patriotka” użyłem bez ironicznej konotacji.  Dobra córka stara się nie tylko zapewnić dobrobyt swym rodzicom w kraju, ciekawe podróże do miejsc zamieszkania jej zagranicznych mężów, ale również mężowskie inwestycje na terenie III RP, mające zapewnić stabilność ekonomiczną w przyszłości.  Jedyne zmartwienie rodziny wynika z braku potomstwa, którego już nie jest ona w stanie spłodzić.  Gdyby ktoś powiedział jej rodzicom, że są oni sutenerami i to na dodatek własnej córki, byliby autentycznie zaszokowani taką oceną.
.
Zarówno w pierwszym, jak i drugim opisywanym przypadku mamy do czynienia z  całkowitym zanikiem sumienia, w wyniku którego ludzie ci nie są w stanie oceniać swego postępowania.
.
Truizmem jest stwierdzenie, że nikt z nas nie jest bez grzechu. Dopóki mamy zdolność identyfikowania naszych grzechów, dopóty mamy możliwość uzyskania Boskiego  przebaczenia i oczyszczenia się przez pokutę.  Z chwilą, w której zatracimy tą możliwość sanacji, stajemy się bezbronnymi w obliczu zła.  Obecne post-narodowe społeczeństwo III RP jest w takim właśnie stadium.  W swym infantylizmie jest tak bezwstydne jak niemowlę.
.
Jego członkowie en masse włażą w cztery litery swych zachodnich kolonizatorów, nie bacząc na ich pogardę oraz niekończącą  się agresję i eksploatację.  Polskie „patriotki” sprzedają się dziś każdemu na globalną skalę, pomimo że prowadzi to w prosty sposób do biologicznego unicestwienia polskojęzycznego społeczeństwa, a je same naraża wiele przykrych niespodzianek.  Wspólnie wyprzedają obcym resztki tego co zostało z Ojczyzny, nie mając przy tym żadnych zahamowań.  Są bowiem całkowicie pozbawieni sumienia, tego moralnego kompasu, który każdemu w chwili narodzenia ofiarował nasz Stwórca.  Nawet bez narodowych elit, ale ze zdrowym sumieniem,  może społeczeństwo bronić się przed złem i zagładą!
.
Zniszczenie w ludziach tego narzędzia jest zbrodnią największą z możliwych!  Kto jest za nią w Polsce odpowiedzialny?  Ci którzy sami określają się „duszpasterzami”, czyli żydo-masońskie struktury Watykanu!  I to nie podlega żadnej dyskusji!
.
.
Reklamy

24 Komentarze

Filed under Polityka

24 responses to “Sedno moralnej i materialnej klęski III RP

 1. konik

  Debile w koszulkach z wyklętymi przyjmują okupantów z otwartymi ramionami, a parchy z radiomaryją przyklaskują.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/skwierzynie-tropem-wilczym-pobiegli-amerykanscy-zolnierze/

  Polubione przez 1 osoba

 2. konik

  Wiele razy słyszy się, że Polska Rzeczpospolita Ludowa(czyli Nasza) była krajem zacofanym, opóźnionym gospodarczo i technologicznie. To oczywiście wierutna bzdura a apologeci takiej narracji to pospolici zdrajcy Polski – wychowani przez najgorsze tradycje IPNu. Tradycje, które są nieprzerwaną kontynuacją Targowicy. Jednak Polska Ludowa, zbudowana rękoma milionów robotników i chłopów, była krajem dostatecznie rozwinięty oraz samodzielnym aby dawać możliwość godnej egzystencji. Nasze zakłady, fabryki, materiały i towary – wcale nie odstawały od Zachodnich a w wielu kwestiach nawet je przewyższały. Tak oto była „totalitarna” i „autorytarna” Władza PRL. Nie trzeba wspominać, że 95% tego majątku było w posiadaniu polskiego społeczeństwa. Dziś z takim procentem nie mamy do czynienia nawet w snach.
  Recesją gospodarcza pojawiła się dopiero na przełomie lat 70tych i 80tych, kiedy to wszędobylskie strajki i protesty agentury spod znaku „Solidarność”, zaczęły uderzać w polski przemysł oraz gospodarkę narodową. Nie było nic w sklepach? Nie działała poprawnie infrastruktura? A jak coś miało być, kiedy większość styropianowego towarzystwa sabotowała zakłady pracy. Najgorsze, że robiła to na polecenie swoich mocodawców z CIA i NATO.
  Dzięki temu mogliśmy oglądać zniszczenia i spustoszenia, których gwałtem dokonał nad Polską – obcy zachodni kapitał. To nie „komuna” nas zacofała. To był Balcerowicz i opcja prozachodnia. Agentura, która rozłamała się na dwa obozy. Berliński – PO i Waszyngtoński – PiS.

  – Mateusz Cichocki

  Polubione przez 1 osoba

 3. konik

  Wielkie zwyciestwo armii rosyjskiej i syryjskiej – wyzwolenie Palmiry z rąk ISIS.
  http://trybuna.eu/palmira-odbita-z-rak-panstwa-islamskiego/

  Polubienie

 4. konik

  Obchodzimy właśnie rocznicę Rabacji Galicyjskiej – pierwszego zrywu umęczonego chłopstwa pańszczyźnianego przeciwko stanom ziemiańskim i szlacheckim. Rzeź galicyjska to krwawe i ostateczne rozprawienie się z klasą pasożytniczą. Rozprawienie się z pasożytami, którzy byli odpowiedzialni za niewolę chłopstwa. Rabacja odbyło się pod asystą pierwszych rewolucjonistów – Juliana Goslara i Edwarda Dembowskiego. Najbardziej znanym przywódcą chlopskim był Jakub Szela.
  Dziś podobne rozruchy zapewne zostałyby uznane przez „demokratyczną lewicę” za „totalitaryzm”, „zamordyzm” i „faszyzację”. Chwała bohaterom rabacji i hańba tym, którzy się na nią powołują a w rzeczywistości zachowują się całkowicie odwrotnie.

  .. https://www.facebook.com/PolskiFrontPracy/photos/a.1490341514599784.1073741827.1490338061266796/1676880192612581/?type=3

  Polubienie

  • Easy Rider

   Kłamstwo – Julian Goslar i Edward Dembowski nie mieli nic wspólnego z rabacją Szeli, który to bunt był sterowany przez agenturę austriacką. Jak można mieszać do jednego wora działaczy powstańczych i przywódcę rabacji, której zadaniem było właśnie temu powstaniu, w sposób krwawy zapobiec?

   Natomiast nie mogę przejść ze spokojem nad stwierdzeniem „Chwała bohaterom rabacji”, gdyż po prostu scyzoryk mi się w kieszeni otwiera, może dlatego, że akurat pochodzę z tych okolic, gdzie działał Szela. Czy naprawdę piszesz to na trzeźwo, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że gloryfikując tamte, nie mające precedensu zbrodnie podbuntowanej przez Austriaków, pijanej czerniawy chłopskiej – obrażasz pamięć niewinnych ofiar i w ogóle pamięć historyczną Narodu? To tak, jakbyś gloryfikował zbrodnie UPA krzycząc „Hierojam sława”.

   Polubienie

   • Fredo

    Easy Rider całkowicie się zgadzam .Ponadto ten konik ciągle śmieci WPS tyloma wklejkami , które nie mają związku z tematem .
    Dziś czekałem aż 6 minut aż mi się PC otworzył .Proszę do diabła coś z tym zrobić .

    Polubienie

  • krzyk58

   Q..rwa!Co za bzdury. 🙂

   Polubienie

  • dziobak

   Obywatelu.
   Różnica jest taka : szlachta rządziła około 800 lat i utrzymywała Polskę w pozycji potęgi europejskiej. Chłopstwo rządziło od 1945 r około 80 lat i kraj jest w ruinie.
   Opisywana rodzina w tym wątku jest pochodzenia chłopskiego i stąd wszelkie aberracje i postawa typowa dla chamów. Powodem jest układ genetyczny od którego zależy poczucie honoru, inteligencja, waleczność, poświęcenie dla kraju. Cham to jest cham i bydłem zostanie na zawsze.
   W dodatku chłopi polscy pochodzeniowo są mieszańcami tatarów i germanów, a ich rasa pochodzi z osadzenia niewolników na ziemi polskiej z okresu VIII–X wieku n.e. Nie są więc oni Słowianami.

   Polubienie

   • kaboizd

    Pan dziobak:
    „Różnica jest taka : szlachta rządziła około 800 lat i utrzymywała Polskę w pozycji potęgi europejskiej.”

    Uuuuuu…trza by od nowa zdefiniować znaczenie słowa: potęga.

    Polubienie

   • kaboizd

    „Powodem jest układ genetyczny od którego zależy poczucie honoru, inteligencja, waleczność, poświęcenie dla kraju. Cham to jest cham i bydłem zostanie na zawsze.
    W dodatku chłopi polscy”

    Posłuchaj ulepszony genotypie – trudno oczekiwać szlachetności od kogoś, komu przez wieki wbijano do głowy (także pałką i batem)ze jest równy bydlęciu, albo i czymś gorszym. Błękitnokrwiste nieroby przyczyniły się do upadku Polski i jej dobrego imienia w świecie.

    Polubienie

 5. Leon

  Zmiana protestuje pod Sądem Najwyższym. Wypowiada się dr Nabil Al Malazi – Polak pochodzenia syryjskiego, orędownik dialogu i przyjaźni polsko-syryjskiej. Po drugiej stronie ulicy (widziany w końcu filmu) Wóz Drzymały słomkowców.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Leon

  Demonstracja przed Sądem Najwyższym w obronie Doktora Mateusza Piskorskiego, lidera Partii Zmiana więzionego za rzekome szpiegostwo.
  Wypowiada się nasz debiutant – Łukasz Rempalski.

  Polubienie

 7. Leon

  Kolejne spektakularne sukcesy. Wystrzelenie satelity i udane próby rakietowe.

  Polubienie

 8. Edward.


  Odezwa do Slowian – Edi Slowianin.
  P.S.-ten konik jest tutaj wyjatkowo aktywny.Kto to jest!!!Czy jest mozliwe ze
  to zwyczajny ignorant!!! Szlachta polska – to ona stala na strazy praworza-
  dnosci walczac przede wszystkim z kosciolem!!!W minionych wiekach wielu
  dostojnikow kosciola postawila przed sadem ktorzy nastepnie zawisli na
  szubienicy!!!Kiedy trzeba bylo bronic Ojczyzny podrywala lud do pospolitego
  ruszenia!!!Osobiscie jestem przekonany ze za exterminacja szlachty stoi
  kosciol oraz zydostwo.
  Admin powinien blokowac takie oszczercze komentarze – to bardzo
  obrzydliwe obcowanie z takim potworem.

  Polubienie

  • czytelnik

   Edek nożycoręki by tylko ciachał.. jak dla mnie Koniu jest spoko . Po stronie lewicy też było całkiem sporoPolskich patriotów narodowców.
   Szlachta walczyła z krk tak aż im się z kufra kurzyło -skutki były/są widoczne… obecna pozycja polski to zasługa głównie rozpasanej szlachty i kościoła.
   ps. szlachta pl tak chętnie walczýła z krzyżakami , bo ich niewolnicy (chłopi) uciekali do państwa krzyżackiego , które traktowało ich bardziej przyzwoicie.

   Polubienie

  • Easy Rider

   Podejrzewam już od pewnego czasu, że „konik” to podstępna hasbara, udająca patriotę. Czy to aby nie kolejna inkarnacja wcześniejszego „Słowianina”, którego obecnie nie widać? Jednak przy wypowiedzi o rabacji galicyjskiej, poślizgnął się na własnym g…. .

   Polubienie

  • Nie da się dokonać jednoznacznej oceny polskiej szlachty, bo był to przecież stan bardzo zróżnicowany i zmieniający się na przestrzeni wieków. Niektóre zubożałe rody szlacheckie nie różniły się prawie niczym od chłopstwa, poza jakimś podstawowym wykształceniem.

   Bogate rody szlacheckie, zwłaszcza magnateria, miały bezpośrednie powiązanie z żydostwem (także genetyczne – mieszały się one namiętnie z żydami chcąc „wzbogacić” ród krwią biblijnego narodu wybranego) i najczęściej broniły interesów kościoła.

   Co innego mniej zamożna szlachta. Przy tym zasadniczo obowiązuje oczywista prawidłowość: im bardziej na wschód, tym bardziej szlachetna arystokracja.

   Polubienie

 9. hubalblog

  „Opór nie ogranicza się już do walki z okupantem syjonistycznym i zapobieganiu izraelskiej agresji, lecz dąży do ocalenia układu polityczno-terytorialnego i środowiska strategicznego będącego wymogiem działań operacyjnych”

  czy nie nadszedł czas stworzyć słowiański odpowiednik Hezbollahu?

  http://xportal.pl/?p=19381

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s