Życzenia dla Pań

08-kwiaty-na-dzien-kobietZ okazji Dnia Kobiet

wszystkim Paniom

składamy najlepsze życzenia

Stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej

 

 

_____________________________________

Reklamy

30 Komentarzy

Filed under Polityka

30 responses to “Życzenia dla Pań

 1. Fredo

  Panowie .Tak piękna istota jak kobieta powinna mieć święto 365 dni w roku i jak tak robię aby moja pani takie święto miała przez 365 dni a nie zabawa w jakieś sztuczne duperele typu 8 marca czy jeszcze większy idiotyzm gdy przyszła żydowładza w postaci walentynek .
  Mój ojciec zawsze z tego święta się śmiał ale je lubił .Kiedyś się go zapytałem tato czemu ty lubisz tak ten 8 marca . Odpowiedział mi tak :
  „święto głupie ale babom dasz im kwiatuszek to stawiają dużo wódki i naprawdę dobrej „.
  Naprawdę za PRL pamiętam kobietki były chude piękne miały tyłeczki super ząbki .Teraz naprawdę widzę wiele kobiet z szerokimi dupami jak szopa popsute zęby żle to wygląda .
  Kiedyś parę lat temu podsłuchałem rozmowę jakiś dzieciaków na przystanku .Jeden mówi do drugiego ” było coś ? ” . Tamten mu odpowiada .
  ” A gdzie tam cholera z gęby jej śmierdzi jak nie wiem ” .
  Pewnie że to nie jest masowo , ale niestety coraz więcej takich kobiet i to jest przykre .

  Polubione przez 1 osoba

 2. Fredo

  Czasami chodzę po urzędach i widzę że co niektóre kobiety wyglądają jak kaszaloty .Nie chcę nikogo obrażać ale takie są fakty w III żydo RP i jakoś te osławione żydowskie siłownie nie pomagają aby lepiej wyglądać bo zazwyczaj jest tak że brakuje chęci do chodzenia albo zaprzestaje się chodzenia bo wielu ludziom niby giną pieniądze w szatni .

  Polubione przez 1 osoba

  • To wynika z wielu rzeczy, raz że powszechne lenistwo i apatia, nikomu nic się nie chce. Dwa że bieda daje wielu ludziom w dupę a także wyścig szczurów i pogoń za kasą, ci pierwsi nie mają kasy a ci drudzy czasu aby o siebie dbać. Dochodzi do tego śmieciowe jedzenie i mało ruchliwy tryb życia. Teraz ludzie się głupkowato dziwią że jest coraz mniej ślubów, powodów tego stanu rzeczy jest oczywiście wiele, ale jednym z nich jest wygląd i zdrowie właśnie, bo kto rozsądny by chciał brać sobie na głowę otyłego i schorowanego „kaszalota” tym bardziej że jest coraz więcej takich(dotyczy to obu płci)? Raz że się miedzy ludzi nie pokarzesz z czymś takim bo wstydu i plotek pełno(ludzie potrafią być wyjątkowo wścibscy i perfidni w tym względzie) a dwa kupa forsy idzie na leczenie. A leczenie dziś drogie a służba zdrowia jak wiadomo u nas ledwo zipie, dostać się do lekarza to masakra a o jakości owych usług już nie wspominam. Więc kto sobie ceni święty spokój i nie lubi się z niczym i nikim użerać woli być sam…

   Polubienie

   • Fredo

    Przemex zgadzam się .W pewnych okolicznościach lepiej być singlem bo to i mniejszy stres i łatwiejsze życie i co do tej służby zdrowia całkowicie masz rację nie raz to przerabiałem . Samo badanie kręgosłupa lędżwiowego to koszt 500 PLN plus wizyta dobry specjalista 130 PLN plus potwornie drogie leki .Chcesz za darmo ? czekaj 12 miesięcy na badanie .
    To jest po prostu masakra i zakładaj tu rodzinę . Oni kur…. wszystkich tu zniszczą .

    Polubienie

   • Założyć rodzinę w naszym kraju często oznacza założyć sobie pętle na szyję. Kto jest biedny i nie ma kasy to nie polecam i nigdy nie namawiam, bo wpędzi się do jeszcze gorszej biedy, problemów i doprowadzi do katastrofy, na której ucierpią przede wszystkim dzieci. Tym bardziej w przypadku kiedy ktoś nie czuje się do tego że tak powiem powołany i woli robić coś innego. Wielu jednak podchodzi do tematu na zasadzie że jakoś to będzie, ale życie weryfikuje brutalnie takie podejście. Po za tym czasem się zastanawiam jaką przyszłość będą miały nasze dzieci? Bo cóż z tego że dasz im dach nad głową, jedzenie, picie, wykształcenie o ile cię jeszcze na to stać, ale co one tutaj będą robić? Za niewolników dla zagranicznych, najczęściej żydowskich korporacji czy nie lepszych miejscowych „byznesmenów”? Zatyrają się na śmierć w szkodliwych warunkach za parę groszy przy taśmie w zakładzie harując od rana do nocy i także w nocy od poniedziałku do niedzieli i w święta także(firmy lubią zmuszać pod groźbą zwolnień do takiej „pracy”). Nie dożyją nawet do emerytury a jeżeli już to z ciężkimi powikłaniami i chorobami. Chyba że ktoś jest bogaty i ma znajomości, ale takich nie ma zbyt wielu…

    Polubienie

  • He he, poza tym – co siłownia może dać dobrego kobiecie, mamy podziwiać jej bicepsy? Joga, gimnastyka, tańce – to bardziej.

   Druga sprawa – co robi obecnie tyle kobiet w urzędach i bankach? Dawniej to nie były miejsca dla kobiet. To się kobietom „poprawiło”.

   Trzecia – jak nasze kobiety mają wyglądać dobrze, jeśli założą dżinsy, zetną i ufarbują włosy? Młode dziewczyny często nie ścinają włosów i jeszcze jakoś wyglądają nawet w spodniach, ale z wiekiem jest coraz gorzej. Kiedyś znalazłem w sieci taką wypowiedź: „Ja do kobiet w spodniach zwracam się ‚proszę pana’.”

   Wszystko jest ze sobą powiązane i jeśli kobieta od młodości nosi spodnie, wykonuje męską pracę i chodzi na siłownię, to trudno wymagać, żeby po kilkunastu latach wyglądała jak kobieta. Rysy twarzy robią się ostre itd.

   Żeby nie było – z mężczyznami wcale nie jest lepiej, bo ogólnie społeczeństwo mocno się zdegenerowało.

   Polubione przez 1 osoba

   • No właśnie, nie ma dla mnie gorszego widoku niż umięśniona jak Schwarzenegger lub Pudzianowski „kobieta”, nie żebym się ich bał, ale na takie „coś” nie da się patrzeć, zresztą tak samo jak na taką która bardziej przypomina sumo niż kobietę…
    Kobiety w korporacjach, bankach czy urzędach, oprócz harówy od rana do świtu szukają jeszcze „przygód” i możliwości awansu i „rozwoju kariery” w zamian za sprzedanie własnej d…py szefowi… a mąż(o ile go mają) potem zdziwiony że żona w ciąży i w konsekwencji bawi nie swoje dziecko… 😉
    Krótko mówiąc naród się zdegenerował i degeneruje nadal, kobiety się „wyzwoliły”, przybrały męskie cechy, stały się władcze, żądne kasy, przygód, sławy, życia na wysokim poziomie materialnym. A mężczyźni że tak powiem „zcipowacieli” pod wieloma względami, ubierają się jak baby, niedożywieni, słabi fizycznie jak i psychicznie, zagonieni przez feministki wspierane przez organizacje pozarządowe, media, rządy, prokuratury i sądy w kozi róg, często biedni jak mysz kościelna, pozbawieni przyszłości siedzą po cichu i nie potrafią wziąć spraw w swoje ręce w tym kraju. Do tego doprowadziło „równouprawnienie”, które zamiast rzeczywiście dać równe prawa kobietom tak naprawdę je uprzywilejowało względem płci przeciwnej, zdemoralizowało i w konsekwencji doprowadziło do wojny(pewnie celowo) i na tej płaszczyźnie. Oczywiście nie żebym znowuż był jakimś szowinistą i uważał kobiety za coś gorszego, nic z tych rzeczy. Niemniej uważam że kobiety nie do wszystkiego się nadają a już do ról tradycyjnie przypisanych mężczyznom tym bardziej, zresztą to idzie również w drugą stronę.

    Polubione przez 1 osoba

   • Fredo

    Jeszcze jako uzupełnienie do wypowiedzi Przemexa .
    Śmiano się z PRL zwłaszcza ten głupi Bareja bo się czekało na mieszkanie długo ale to mieszkanie PRL dawał .
    Dziś jak jest ?
    Moja córka cztery lata temu kupowała w miarę fajne mieszkanko 3 pokojowe w Lublinie . Zapłaciła ponad 200 tys PLN .
    Pytanie ile tych dzieciaków zaraz po ślubie ma takie pieniądze aby wydać te ponad 200 tysięcy i mieszkają u mamusi bo jakie inne wyjście .
    Chyba że mamusia i tatuś wyłożą 200 tys PLN na mieszkanko załatwią super fuchę za 7000 PLN na miesiąc.
    Tylko pytanie :
    Ilu z tych dzieciaków ma mamusię czy tatusia , który jest szychą w PIS , PO czy SLD ewentualnie w nowoczesnej . Parę procent a reszta ? h… dupa i kamieni kupa .

    Polubienie

   • Fredo

    PRL miał tez takie ciągotki aby pchać kobiety do typowo męskich zawodów. Pamiętamy wszyscy panią inżynier na budowie koleżankę czterdziestolatka . Było trochę śmiechu jak Kopiczyński próbował z niej zrobić kobietę sugerując aby poszła do kosmetyczki bo wygląda jak babochłop .
    Jejku ile tą bidulkę kosztowało to aby pójść do kosmetyczki i zrobić sobie pazurki a już założyć sukienkę to istna katorga .
    Plus tego był taki że kobitka była cały czas w ruchu na tej budowie a dziś co w tych urzędach siedzenie na dupie po 8 godzin przed południem drugie śniadanie wiadomo żarcie śmieciowe kupione w jakiś dyskontach ( ale jak tam czegoś nie kupić skoro byłej premierzycy tak biedronkowe jabłuszka smakowały ) . Trochę po południu zaczyna się pierdzenie w krzesło z tego żarcia i dupy rosną niestety .
    A ratunek gdzie? . Zamiast w zdrowym odżywianiu i ruchu choćby przejść się 15 minut do roboty kto mieszka w mniejszym mieście ale nie odpalamy samochód i dupę w samochód .
    Zamiast tego patrzą na reklamy kierunek apteka i zakup Espumisanu jakby on miał być cudotwórcą przeciwko pierdzeniu .
    Nie tędy droga niestety .

    Polubienie

 3. ninanonimowa

  Dziękuję za życzenia : ).

  Polubienie

 4. paziem

  A tyle do powiedzenia ma „Duduś”

  Polubienie

 5. paziem

  Gdyby „Duduś” zaprosił do pałacu te „artystki”, to nawet ojciec Tadeusz przyjechałby Maybachem :)))

  Polubienie

 6. nana

  Włąśnie Stary mi powiedział: po kobietach jadą na WPS, zrób coś.

  No to robię.

  Co za chamy niemyte z tych niegdysiejszych mężczyzn się zrobiły!
  Co was obchodzą cudze dupy? Kto wam każe w nie zaglądać? Nie twoje to wara ci od tego!

  Dla waszej zboczonej przyjemności miałyby obce kobiety się starać ładnie wyglądać?

  To nie kobiety doprowadziły do takiego stanu w naszym kraju, ale właśnie niegdysiejsi mężczyźni, czyli obecne ciamasy dupasy. Gdybyście, płci męska, zachowywali się jak mężczyźni, to problemów z kobietami żadnych by nie było.

  Ile to ja się w życiu nasłuchałam od przyjaciółek, jak to ich wybrankowie niechętnie się myją, jak im śmierdzą nogi, jak one się boją, że pan mąż może ma grzybicę (także stóp) i je zarazi i pytały, co robić. Ale jak tu można coś doradzić? Lepsze małżeństwo z grzybicą niż samotność z grzybicą jako spadkiem po małżeństwie.

  To dłubanie w nosie i skręcanie z tego kulek – w przekonaniu, że nikt nie widzi.

  To przywiązanie do wypierdzianych spodni i awantury, że żona chce je wyprać – a spodnie przecież „jeszcze całkiem czyste” itd. itd.

  Te zesztywniałe skarpetki, chowane po kątach, żeby ich żona nie wyprała zbyt szybko.

  Do kobiet się wtrącacie? ich tyłki wam nie pasują? a wy co? same Adonisy jesteście?

  Ilu z was ma zdrowe zęby i nie cuchnie z rana im z ust?

  Ilu z was pali papierochy i śmierdzi jak popielniczki?

  Czy jesteście świadomi, jak śmierdzi mężczyzna po wypiciu piwa?!?

  Ilu z was piecze zgaga i śmierdzi wam z ust jak z kanalizacji, ale bekacie z lubością?

  Ilu z was nie myje rąk po skorzystaniu z toalety?

  Ilu z was ma łupież i nie chce nic zrobić, by się go pozbyć?

  Ilu z was wybiera po myciu włosy z kratki prysznicowej czy wanny?

  Ilu z was ma zawsze czyste i umyte paznokcie?

  Nie podobają się wam tyłki kobiet, bo za tłuste? a wy, z obwisłymi brzuchami to cud urody, czy co?

  Ktoś, kto wydaje 500zł na leczenie kręgosłupa nie jest doprawdy żadnym okazem zdrowia, nie powinien więc się oglądać na kobiece tyłki, lecz zająć się pracą nad własną sylwetką.

  „Kobiety się zdegenerowały”???? ależ nie! one się dostosowały do obecnych kreatur, uważanych powszechnie za mężczyzn!

  Zrobiły to, by podtrzymać gatunek ludzki, ponieważ nie obcując z materiałem męskim, jaki obecnie jest do dyspozycji – nie miały by w ogóle żadnego potomstwa.

  Kobiety poświęciły się dla ludzkości i w imię ludzkości.

  Ale o tym mogą nie wiedzieć podstarzałe lowelasy – z obwisłymi brzuchami, chorymi kręgosłupami, dziurawymi zębami i śmierdzącymi piwskiem.

  Życzenia od mężczyzn na Dzień Kobiet? ależ tak!

  Ale nie od nędznych imitacji mężczyzn, którzy za punkt honoru uznali osrać płeć piękną by w kontekście wypaść nieco lepiej. Daremne wysiłki. Mężczyzna to nieudany prototyp i dopiero Ewa została zrobiona bezbłędnie.

  Co do Polski Ludowej, to kobiety nie mogły pracować w zawodach wymagających dużego wysiłku fizycznego, a także nie mogły nawet prowadzić dużych samochodów – co najwyżej „Lublinek” do 2t.
  Władza ludowa oszczędzała kobiety, ponieważ to na nich głównie spoczął ciężar odbudowy kraju po wojnie. Kobiety po wojnie – wywołanej przez mężczyzn! – zmuszone były do ciężkiej pracy fizycznej i jest niezrozumiale dla normalnego człowieka, dlaczego miałyby one zarabiać wówczas mniej niż mężczyźni i mieć mniejsze prawa niż mężczyźni.

  W Polsce Ludowej kobiety pracowały głównie w biurach, na ile pozwalał zasób etatów.
  Obecnie mężczyźni wepchali się do banków i biur stając się ciamasami dupasami, z zanikiem mięśni i pojemności mózgowej. Kobieta po „siedzeniu w biurze” miała dość ruchy przy pracy fizycznej w domu. Samo się nie sprzątało, nie prało i nie gotowało.

  Najgorsze jednak ze strony mężczyzn nie jest to, że są zniewieściali, kłótliwi niczym baby, upierdliwi zupełnie bez sensu, ale to, że wtrącają się do kobiet zupełnie obcych, zaglądają im w tyłki i w zęby, oceniają je i po chamsku krytykują.

  Nie macie takiego prawa, wy, ciamasy dupasy.

  Kobiety nie są wasza własnością i nie dla waszej parszywej przyjemności będą się one pod wasze gusta ubierać i zachowywać. Nie podoba się wam, to nie patrzcie.

  Życzenia na Dzień Kobiet? na to, by je mieć prawo złożyć, to płeć męska musi dopiero poważnie zapracować. (i co? gula wam chodzi? a nie pomyślicie – tak zupełnie racjonalnie – że wyszło by to wam na zdrowie i ojczyźnie na dobre?)

  Dałam Staremu do przeczytania. Powiedział, że owszem, ale ostro. Ale ponieważ ja jestem człowiekiem wolnym, to ode mnie zależy, czy to wyślę czy nie.
  Ja to wyślę. Jako prezent dla tych Kobiet, które nie mają sił bronić się przed takim zmasowanych chamstwem ze strony płci przeciwnej.

  Polubienie

  • Fredo

   Szanowna pani nano to pani jeszcze tu pisze pomimo że ten PAZIEM to taki nieuk doktor jak pani parę dni temu pisała .
   Przysięgam wiedziałem że nana się odezwie znając jej nerwicę z internetu .
   Szanowna pani nana migusiem do apteki po receptę na relanium .
   Kobieto napisałem to o kobietach bo akurat był dzień kobiet będzie dzień facetów podobnie mogę napisać a to są niestety fakty czy tobie się to kobieto podoba czy nie podoba i nie pluj jadem bo ci żyłka pęknie i po ci to .
   Czasy są ciężkie ale chcieć to móc bo ja np inwestuje w dobre kosmetyki i jadam głównie jogurty beztłuszczowe i kefiry dużo biegam dzięki czemu mam chudą żopę .
   W sieci w rosyjskich sklepach polskojęzycznych można np kupić super dezodoranty for men bez aluminium które przyspiesza procesy starcze i powoduje Alzheimera .Rosyjskie kosmetyki są świetne i naprawdę tanie na kieszeń nawet biednego Polaka z tego pejsatego kapitalizmu . Tylko trzeba chcieć coś poszukać a nie latać do pejsatych hipermarketów i kupować drożej .
   Nana dziwię się że ty starą panną nie jesteś i z takimi nerwami to byś się do klasztoru nadała .
   Gdybyś dobrze przeczytała nasze facetów wczorajsze wpisy to byś zauważyła że mocno pochwaliłem babeczki PRL bo one naprawdę były cudne piękne figurki piękne ząbki .
   Nas wszystkich zepsuł ten pejsaty zwyrodniały kapitalizm także nasz wygląd zewnętrzny bo o ile za PRL opieka dentystyczna miała wady ale darmowa była dostępna dla każdego dziś wyleczenie ząbka u dentysty z Polin i tu mój przykład :
   1. Leczenie kanałowe plus zdjęcie zapłaciłem 350 PLN to ty się dziwisz że tyle nas ma rozwalone zęby a pisałem o kobietach bo wczoraj był dzień kobietach .
   Jakby kochana nanunia przeczytała dokładnie to by wiedziała że Przemex czy aryjec wczoraj napisali ,że te zjawiska dla nas negatywne dotyczą też płci brzydkiej .
   Nana jak to nana nie pomyśli a od razu orgazmu z wściekłości dostaje .Ciekawe czy kochana nanunia tak by ostro zareagowała by gdyby wczoraj był dzień faceta i razem z przemexem i aryjec zaatakowalibyśmy facetów za grube tyłki i nieświeży oddech plus do tego że mają malutkie penisy i nie doprowadzają kobiet do dzikich ryków .
   Wtedy to nana by się tylko śmiała i na pewno by na WPS swego wpisu nie umieściła broniącego facetów .
   Taka prawda .

   Polubienie

   • Fredo

    Jeżeli ktoś chce kupić tanie rosyjskie kosmetyki męskie naprawdę dobrej jakości zapraszam do sklepu Kalina w internecie .Te kosmetyki nie są szkodliwe dla zdrowia .

    Polubienie

   • Fredo

    I na koniec nana to ekspertka od wszystkiego i od rolnictwa i od chłopów i od kobiet i od inteligencji która dostawała doktoraty za kilo masła .

    Polubienie

   • nana

    Ja tu nie zaglądam, bo nie ma po co. To co tu się jako komentarze prezentuje nie ma żadnej wartości i szkoda na to czasu. Mój Stary zagląda z sentymentu, bo on jak to facet, „lubi wiedzieć”, choć taka wiedza nic nie zmienia. Ale on też jest wolnym człowiekiem, no to ja się nie wtrącam.

    Co do tego święta kobiet, to jeżeli był faktycznie ten Dzień Kobiet i jeżeli było to faktycznie święto Kobiet, to należało o Kobietach dobrze albo wcale. A nie zaglądać kobietom w tyłki i do zębów zniesławiając ród kobiecy jako taki.

    Zapomniałeś napisać o cewnikowaniu i konsystencji twojego stolca. Też ważne z okazji Dnia Kobiet, nie?
    Nie sil się z odpowiedzią, bo ja naprawdę robię przerwę na ileś tam, czas pokaże.

    Co do pana Paziem, to on wie, dlaczego ja tak do niego piszę i jeśli ma rozum to wie również, że lepszy uczciwy „wróg” niż fałszywy przyjaciel.

    Polubienie

   • Fredo

    Miałem nana ci nie odpowiadać bo doktor będzie zły za robienie śmietnika , ale dzień kobiet jak pisałem jest 365 dni w roku a nie tylko 8 marca a jeżeli mamy już ten 8 marzec to należy zastosować zasadę : spójrzmy prawdzie w oczy i powiedzmy sobie prawdę taka jak ona jest .
    Będzie dzień faceta wklej te swoje obserwacje na temat płci brzydkiej jeżeli Dariusz Kosiur poświęci czas mężczyznom . Za pisanie o nas prawdy nikt cię tu nie napastuje .
    Zresztą taka prawda może tylko zdopingować kobiety aby wzięły się za siebie oczywiście te zapuszczone co w pejsatym kapitalizmie wcale nie jest takie proste ale to poruszał już Przemex .

    Polubienie

 7. paziem

  Nana, z jakimi chłopami ty się zadajesz, a fe !

  Polubienie

  • nana

   Ja się w ogóle z żadnymi chłopami nie zadaję.

   Żyję jednak już dość długo na tym świecie by móc zgromadzić prawdziwe informacje na temat tzw. płci brzydkiej. A to co napisałam, to łagodniejsza forma niekorzystnej dla panów rzeczywistości.

   Mnie za to winić przecież nie można.

   Polubienie

 8. Stanisław Dominiak

  Limerycznie na złość Klarze Zetkin

  Święto Kobiet jest codziennie
  od prawieków trwa niezmiennie
  one z łon nas uwalniają
  i do pracy wciąż ganiają

  Mają nas od Boga w lennie

  Polubienie

 9. jakipodpis

  Napisałem, lecz…zniknęło, czyżby to „moja wina, moja wielka wina?

  Polubienie

 10. jakipodpis

  Dla Dam, by byłe dla „dekadentów” i „nie pękały w szwach” (a przecia to nie szexiszm, uś: https://www.youtube.com/watch?v=1l0xpkk0yaQ
  Zdrówieńka dla Kobiet, Kobitech etc., itp., itd, usw. i jak tam day…:D Trzymajcie Panie po nocki, lecz bądźcie miłe na śniadanie:D

  Polubienie

 11. jakipodpis

  Nie jest to komentarz do tego com sam wysłał, lecz prośba o wyjaśnienie, dlaczego mój tekst ad Szanownego Pana Dariusza Kosiura zniknął, jak też komentarz pn..”Stycznik 400 V”, za co szanuję Owego za zdrowy tryb życia, któremu ja też, przepraszam za wyrażenie, „hołduję”.
  W kwestii formalnej:
  Proponuję, by osoby będące, wchodzące, komentujące na tejże jedynej z jedynych stron, którą tak to określam i Owej jestem zwolennikiem, polecając Ją tym wszystkim, którym kreska wskaźnika oleju jest między min. i max. 😉 spróbowały, podkreślam [nie grubą kreską:)] zagrały w rosyjską ruletkę. No, bo poco tyle szumu, plwocin, wypocin, etc. itd. itp. Aczkolwiek, w chwili obecnej nie dysponuję instrumentem sposobnym do ww. gry. Jednakowoż upraszam zainteresowanych, posiadających ww. instrument który to umożliwiałby wspomnianą powyżej grę [aczkolwiek z umiarem :-(]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s