Pilna prośba od WPS

Ekipa realizatorów WPS została zaproszona do wzięcia udziału w zbliżającym się zjeździe Związku Polaków na Białorusi. Wyjechać musimy pilnie, bo w najbliższy czwartek, ale w tegorocznych „planach budżetowych” tego wyjazdu nie ujęliśmy. 

 

Jeśli nasi sympatycy uznają za warte i stosowne nas wesprzeć finansowo, to prosimy o pilny kontakt. Na stronie tytułowej znajdziecie sposób jak się z nami skontaktować mailowo.

PZ 

P.S. Wszelkie podobieństwa do symbolu waluty są przypadkowe ;)))

Reklamy

17 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

17 responses to “Pilna prośba od WPS

 1. Czesław

  Prof. J.R. Nowak ostro o syjonistycznej postawie prezydenta Dudy.

  Polubienie

 2. Czesław

  Julius Evola: Judaistyczne korzenie Imperium Brytyjskiego

  Tylko jeden Żyd mógł wymyślić ideę „zreformowania” koncepcji Imperium i uczynić je plutokratycznym, transformując je w imperialistyczny materializm. Tym Żydem był Benjamin Disraeli, znany jako „Dizzy”. To on uczynił królową Wiktorię imperatorową, władczynią kolonialną, królową Indii. Ten niezmordowany orędownik angielskiej idei „imperialnej” wytworzył swoją koncepcję na bazie żydowskiej mesjanistyczno-imperialnej idei narodu, którego siła opiera się na bogactwach innych ludów, które zostały zdominowane i które są cynicznie wykorzystywane i poddane kontroli. Disraeli zawsze brutalnie atakował tych, którzy chcieli oddzielić Anglię od ich zamorskich terytoriów, na których, jak wskazał pewien żydowski historyk, Żydzi byli pionierami. Disraeli dobrze wiedział, kto utrzymywał Anglię, która z kolei miała zagarnąć światowe bogactwa. Możliwe, że był jednym z tych wtajemniczonych, którzy wiedzieli, że za sznurki nie miała pociągać po prostu brytyjsko-żydowska plutokracja. Powtarza się często cytowane słowa samego Disraelego: Świat rządzony jest przez zupełnie inne osobistości niż wydaje się tym, którzy nie znajdują się za kulisami.

  Ostrożna i niezauważalna penetracja żydostwa w angielskich wyższych warstwach i w rządzie postępowała. To Disraeli miał udział w dokonaniu przewrotu w Egipcie w latach siedemdziesiątych XIX wieku – z czyją pomocą? Rotszylda. W 1875 roku kedyw[1] Egiptu miał problemy finansowe i Disraeli dowiedział się, że władca jest gotów sprzedać 177 000 akcji Kanału Sueskiego. Była to wspaniała okazja, by zdobyć pełną kontrolę nad drogą do Indii. Rząd się wahał. Rotszyld nie. Disraeli chciał poprosić Rotszylda o 4 miliony funtów szterlingów. – Jaką gwarancję mi dasz? – miał zapytać bankier. – Rząd brytyjski – odpowiedział Disraeli, na co Rotszyld zaregował natychmiast: – Jutro będziesz miał 5 milionów. Odsetki pożyczki były niesamowicie niskie. Naturalnie, rzeczywiste i istotne odsetki żydowskiej kliki leżały w innej, mniej widocznej sferze…

  Disraeli nie zawiódł w dziele uczynienia Żydom wszelkich ułatwień w przestrzeganiu ich zwyczajów religijnych. Mało znanym faktem jest, że „angielska sobota” to nic innego jak żydowski szabas, rytualny dzień odpoczynku dla Żydów. To właśnie Disraeli wprowadził ten zwyczaj do Anglii pod odpowiednim pretekstem.

  Polubione przez 1 osoba

  • W rzeczywistości proces przejmowania władzy przez żydostwo w Wlk.Brytanii nastąpił po rewolcie Cromwella (połowa XVIIw.), która miała inspirację żydowskiej finansjery. To ta finansjera stworzyła w 1694r. i zawłaszczyła Bank Anglii.
   Stąd ochrona brytyjskiego £ w UE i teraz Brexit.

   Polubione przez 1 osoba

 3. stycznik 400V

  Rockefeller zdechnął.

  Polubienie

 4. julius

  Report: Iran accuses Russia of giving Israel codes for Syrian air defenses
  Kuwaiti daily quotes Iran Defense Ministry source as saying Iran was able to change the codes without Russia’s knowledge, enabling Friday’s missile launch against Israeli aircraft.
  According to the source, Damascus and Tehran „were shocked” every time the Russian-made air defense system did not work to defend Syria’s airspace, or even give notification that the air space had been penetrated in order to evacuate outposts prior to the airstrike. The systems are supposed to identify the takeoff of Israeli Air Force jets from their bases because of the small distance between the countries and is even supposed to attempt to target the planes and any missiles that are fired from them.
  According to the source, the Iranians and the Syrians suspected that Russia gave the codes for the air defense system to Israel and even refused the requests of Tehran and Damascus to check the codes. „Iran has the ability today to change the Russian security codes since it received the advanced Russian S-300,” the source added. „This came after it received reports that Israel got the operation codes for the missile system. In Iran, they even expanded their knowledge when they built the Bavar-373 air defense system – which is a domestic copy of the Russian S-300 – in order that the systems would work together during an attack.”

  Iran oskarża Rosję o przekazanie Izraelowi kodów do systemu obrony powietrznej Syrii.
  Iran był w stanie zmienić kody bez wiedzy Rosjan umożliwiając piątkowy rakietowy atak na izraelski samolot.
  http://www.jpost.com/Arab-Israeli-Conflict/Report-Iran-accuses-Russia-of-giving-Israel-codes-for-Syrian-air-defenses-484777

  Polubienie

 5. zydozerca

  Jazda pod latarnię zbierać datki na wojaże !

  Polubienie

  • paziem

   Sam dajesz świadectwo o swoim kołtuństwie. I nie pomoże żadne ” żydożerstwo”. Nie jesteś nawet w klasie wstępnej polskiego, narodowego myślenia. Idź na piwo do „pubu” i rozładuj swoje frustracje, bo to chyba naturalne twoje środowisko.

   Polubienie

   • Fredo

    Żydożerca ten nick to jest kobieta z USraju .Tak pisała po wyborze Trumpa i niby słała tam mnóstwo zapytań do jego sztabu aby jak najszybciej rozprawił się z żydami w USA . Potem wylewała łzy na WPS że nikt ze sztabu Trumpa nie czyta jej emaili a tyle ich wysłała .Wiem bo czytałem to w listopadzie .

    Polubienie

 6. paziem

  Zgadza się, więc radzę iść do McDonalda na kawę i ” pysznego burgera”.

  Polubienie

 7. paziem

  25 marca 2017 w Mińsku odbył się IX Zjazd Związku Polaków na Białorusi. Przybyło ponad 100 delegatów ze wszystkich oddziałów ZPB. Miłym akcentem, był udział (po raz pierwszy od wielu lat) przedstawicieli dyplomacji polskiej z placówki konsularnej RP w Mińsku. Jak powiedzieli mi działacze ZPB: „ z wielkim zadowoleniem przyjęliśmy fakt, że po wielu latach inicjatywy z naszej strony gdy na ważne dla nas wydarzenia, w tym uroczystości zapraszamy i trafiamy na mur obojętności, nareszcie doczekaliśmy się pozytywnej odpowiedzi na zaproszenie. Odbieramy ten fakt z niekłamaną radością, jako zapowiedź początku końca ignorowania i marginalizowania naszej organizacji (która skupia przecież prawie 7tys. Członków) przez władze Polski. Mamy nadzieję, że kontakty z przedstawicielami polskiego rządu w osobach polskich dyplomatów wkraczają od dzisiejszego dnia na nową, lepszą, drogę. To dla nas bardzo ważne, że nas zauważono.”
  W Zjeździe uczestniczyli też przedstawiciele ministerstwa ds. religii i mniejszości narodowych Białorusi, osobiście swoją obecnością zaszczycił obrady pełnomocnik rządu ds. religii i mniejszości narodowych Leonid Gulaka.
  Od poprzedniego Zjazdu minęły 4lata, było więc o czym rozmawiać. Prezesi oddziałów obwodowych złożyli sprawozdania z pracy oddziałów ZPB w swoich strukturach. Była okazja opowiedzieć o tym co cieszy, ale i o tym co boli. Padło też trochę gorzkich słów o tym, że strona polska nie dość iż nie pomaga w żaden sposób to wręcz wypacza i zakłamuje rzeczywistość odmawiając społeczeństwu w Polsce informacji o tym co dobrego , służącego krzewieniu polskości dzieje się wśród Polaków zrzeszonych w ZPB kierowanym przez Mieczysława Łysego, któremu zresztą funkcję Prezesa powierzono na Zjeździe na kolejne 4lata. Jak powiedział prezes jednego z oddziałów : „Mam nadzieję, że Zjazd nasz otworzy nam na kolejne 4 lata nowe wyzwania i cele, które będą jednoczyć Polaków żyjących na terytorium Białorusi ale też pomoże wypracować drogi nawiązywania więzi między nami Polakami z Białorusi i Polakami w Polsce. Dla nas Polaków żyjących na Białorusi jest sprawą bardzo ważną znajomość języka polskiego i zrozumienie naszej historii. Jest w dzisiejszej złożonej rzeczywistości bardzo poważnym zadaniem przeciwdziałanie przejawom szowinizmu, utrudniającym porozumienie między obywatelami Białorusi i Polakami, ale też między samymi nami czyli Polakami. „
  Mam nadzieję, że do uszu polskiego konsula dotarły też te słowa: „
  „My działacze bardzo cenimy i szanujemy polskość i jej służymy, ważne są dla nas także opinie obserwatorów, gości, ich osobiste interpretacje wydarzeń.
  Wiemy, od naszych przyjaciół z Polski, że oficjalnej informacji o naszej pracy nikt w Polsce nie opublikuje. To oczywiści smutne i przykre, że istnieje podział, że o nas w Polsce albo się mówi źle, albo w ogóle. A przecież organizacja nasza żyje, pracuje, ma wystarczającą zdolność organizacyjną ,ogromny potencjał do kontynuowania działań w kierunku zachowania, utrzymania i rozwoju kultury polskiej.”
  I mi Polce z Polski przykro było słyszeć, że tak prężna organizacja, której działalność znam, w działalności której czynnie uczestniczę musi prosić, sama otwarta na pielęgnowanie więzi z Polską , by Polska otworzyła się wreszcie na nią.
  IX Zjazd ZPB był obsługiwany przez środki masowego przekazu Białorusi. I tylko ja pojąć nie mogę dlaczego prasa, radio, tv białoruska zainteresowała się opowiedzieć społeczeństwu Białorusi o Związku Polaków, a najgłośniej upominająca się o sprawy Polskości na Białorusi opłacana przez polskiego podatnika telewizja Biełsat (która nadąża za wszystkim i obecna jest ku mojemu zdziwieniu w każdym miejscu i o każdej porze gdy coś się dzieje (jakby ustawką to było) Zjazdowi Polaków, problemom Polaków, radościom Polaków zainteresowania nie udzieliła. Dlaczego?
  To pytanie oczywiście retoryczne. A pytanie właściwe po co komu taka telewizja skoro nie spełnia swojej misji? A może spełnia, a może właśnie to jest odpowiedź na pytanie jakim sprawom i jakiej misji ta telewizja służy ?

  za:https://www.facebook.com/methik.methik?fref=ts

  Polubienie

 8. jpnz

  Bialorus: Masz Karte Polaka? – Tracisz prace.
  http://www.bibula.com/?p=38497

  Bialoruskie wladze zabronily katolickich spotkan oplatkowych w grodzienskich szkolach.
  http://www.bibula.com/?p=84921

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s