Nie będzie żydo-rebelii na Białorusi

Nie, to nie pacyfikacja protestów na Białorusi, to Marsz Niepodległości w Warszawie 18.11.2012r. – policja żydowskiego reżimu IIIRP strzela do uczestników Marszu

_________________

Z wielkim smutkiem donosi od dwu dni żydowska gadzinówka Michnika, że według oświadczenia prezydenta A.Łukaszenki białoruskie służby specjalne ujęły kilkadziesiąt osób przygotowujących zbrojną prowokację. Prowokatorzy byli szkoleni i finansowani przez służby żydowskich reżimów Litwy, Polski i Ukrainy.

Jest to jedna z niewielu informacji w żydowskich mediach, którą można uznać za całkowicie wiarygodną.

Dzisiejsza gadzinówka Michnika dała tym informacjom tytuł „KGB aresztuje i bije na Białorusi”. No, właśnie, a kogo bije? Wiadomo, bojowników o „wolność” i zachodnią „demokrację” – ubolewają żydowskie media.

 

Mimo, iż na Białorusi również istnieje V żydowska kolumna gotowa przejąć stery władzy, to jednak nawet z pomocą sąsiednich żydowskich reżimów nie jest zdolna do wywołania większej żydo-rebelii. Zadowolić się na razie musi kontrolowaniem białoruskich mediów i gospodarki na średnim szczeblu kierowniczym, bo naczelne funkcje, póki co, sprawują Białorusini. Nie ma także swojej reprezentacji w służbach specjalnych.

 

Usilne próby obalenia „reżimu” A.Łukaszenki zlecane przez Waszyngton i Brukselę żydowskiemu reżimowi IIIRP odnoszą jedynie taki skutek, że ośmieszają agenturalne działania warszawskiego reżimu.

Nie udało mu się, bowiem wykorzystać Związku Polaków na Białorusi (ZPB) przeciw legalnej władzy Republiki Białorusi, mimo wielu szykan wobec polskiej mniejszości i prób zainstalowania tam konkurencyjnego ZPB współpracującego z żydowskim reżimem w Warszawie.

A.Borys, szefowa agenturalnego ZPB, powołanego przez żydowski reżim IIIRP, przyjęta przez prezydenta L.Kaczyńskiego – październik 2008

 

Do kompletnego ośmieszenia żydowskiego reżimu IIIRP doszło, gdy prokuratura IIIRP przekazała białoruskim władzom informacje o bankowych kontach „bojowca” o zachodnią „demokrację” na Białorusi, A.Bialackiego, na które żydowski reżim przelewał fundusze do walki z A.Łukaszenką. Ówczesny szef MSZ, niejaki R.Sikorski, prywatnie mąż A.Applebaum, przepraszał, ubolewał, ale i deklarował, że IIIŻydo-RP i UE nie ustaną w wysiłkach, by zwolniono męża pani Pińczuk, A.Bialackiego i pozostałych więźniów politycznych na Białorusi, którzy razem z nim trafili dzięki prokuraturze IIIRP do ciupy.

 

Nawet radykalni syjoniści z Żydo-PiS nie uniknęli śmieszności. Mimo szumnych zapowiedzi oraz prób wciągania Białorusi do procesu normalizacji stosunków z IIIRP, wizyt ministrów W.Waszczykowskiego i M.Morawieckiego na Białorusi, co stanowić miało swoisty parawan dla agenturalnych antybiałoruskich poczynań warszawskiego reżimu, białoruskie służby wyłapały „bojowników” finansowanych i szkolonych przez żydowski reżim w Warszawie i współpracujące z nim reżimy Litwy i Ukrainy.

 

WPS zawsze stali na stanowisku, że jeśli „reżim” prezydenta A.Łukaszenki chce przetrwać i realizować politykę w interesie społeczeństwa i państwa białoruskiego nigdy nie może ufać nawet najbardziej przyjaznym gestom żydowskiego reżimu IIIRP. Żydowski reżim IIIRP zawsze będzie podejmował, wspierał, próby obalenia legalnych władz Białorusi w myśl syjonistycznego kursu polityki Waszyngtonu i Brukseli. Według nas Białoruś winna podjąć co najmniej adekwatne kroki do działań antybiałoruskich żydowskiego reżimu IIIRP i wymierzone przeciw temu reżimowi.

 

Także żydo-katolicki Kościół w Polsce współdziała z żydowskim reżimem IIIRP przeciw Białorusi. Stąd niedawna decyzja białoruskich władz o wydaleniu z Białorusi niektórych przysłanych tam księży z Polski. Była to jednak decyzja trudna dla władz białoruskich ze względu na jej niezrozumienie – niezrozumienie całego politycznego kontekstu związanego z Kościołem –  przez polską mniejszość. Dlatego władze białoruskie wycofały się z realizacji tej skądinąd słusznej decyzji.

Za stan świadomości politycznej Białorusinów odpowiadają tamtejsze media, które według WPS źle lub w ogóle nie realizują medialnej prospołecznej (społeczeństwo białoruskie składa się z bardzo wielu mniejszości narodowych, stąd trudno mówić o jednolitym białoruskim narodzie) i propaństwowej politycznej misji.

Pod względem wiedzy o historii Kościoła i o jego rzeczywistej, negatywnej, politycznej roli zarówno Polacy na Białorusi jak i w Polsce prezentują podobny, bardzo niski poziom. Żydowiercza, trwająca 1000 lat, indoktrynacja poczyniła w tym zakresie ogromne spustoszenia w ludzkich umysłach.

 

Polscy Czytelnicy winni sobie uzmysłowić, że wszelkie antybiałoruskie działania żydowskiego reżimu IIIRP są opłacane z naszych podatków. A swoistym paradoksem jest fakt, że działania te są kompletnie nieefektywne w myśl założonych syjonistycznych celów Waszyngtonu i Brukseli.

Żydowski reżim IIIRP działa nie tylko przeciw niezależnej od syjonistycznego Zachodu Białorusi, ale bez najmniejszych skrupułów działa także przeciw polskim mniejszościom we wszystkich państwach na świecie. O próbie wykorzystania ZPB już wspomniałem. Warto także pamiętać próbę rozbicia polskiej mniejszości na Litwie przez syjonistyczną kreaturę – opiekuna Polonii ! – niejakiego Bogdana Borusewicza, marszałka senatu IIIŻydo-RP, który w 2015r. chciał podzielić Akcję Wyborczą Polaków na Litwie. – https://wiernipolsce1.wordpress.com/

 

Dariusz Kosiur

 

Podobny temat

Syjonistyczna zgnilizna zagrożeniem dla Polski i Polaków…i dla świata – https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/

 

 

Reklamy

27 Komentarzy

Filed under Polityka

27 responses to “Nie będzie żydo-rebelii na Białorusi

 1. Niech żyje wolna od żydowskich rządów Białoruś! Łapy syjonistów won od Białorusi!

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Netwalker

  A ile to było bełkotu w postaci zasłony dymnej, że Putin szykuje zamach na Białoruś!!!

  Polubienie

 3. Leon

  Jedność czasu i miejsca. Dniepropietrowsk – święto Hanuki i uroczystości na cześć ukraińskiego faszysty Stepana Bandery w stolicy żydowskiej Ukrainy

  Polubienie

 4. Leon

  Pożegnanie marzanny

  Polubienie

 5. Leon

  Broń energii skierowanej

  Od kilku lat Polacy i mieszkańcy Europy uskarżają się na „dziwne” poparzenia, przerywania snu, zaburzenia psychiczne czy inne choroby ustępujące poza stałym miejscem zamieszkania. Organa ścigania i sądy odmawiają śledztwa. W tym odcinku Janusz Zagórski rozmawia z Ewą Pawelą i Witoldem Hake omawiając najnowszą konferencję na WAT o broni energii skierowanej. Mowa w niej nie tylko o broniach przeciw sprzętowi ale broniach elektromagnetycznych czy infradźwiękowych przeciw ludziom także w warunkach pokojowych np celem „opanowania agresywnych jednostek”. Nad tą tajną bronią pracują m.in WAT, Politechnika Wrocławska i Warszawska , Instytuty Wojskowe oraz RADWAR. Zachodzi pytanie na kim przeprowadza się w Polsce nielegalne doświadczenia nierzadko kończące się chorobami lub zgonem o których mówił już – przepraszając Amerykanów – prezydent Clinton. Może to być broń przeciw każdej „niewygodnej” osobie. Ten temat jest skwapliwie w Polsce przemilczany nawet przez tzw media niezależne.

  Polubione przez 1 osoba

 6. maryjanek

  Jak zwykle WPS rządzi, trolle z administracji neon nagle zauważają to o czym Kosiur ględzi od dawien dawna , ba na jedynkę się sami rzucają (jak zawsze zresztą) a Kosiura no nory z wapnem „loch”

  „Ojciec Rydzyk dopina sojusz judaizmu z katolicyzmem.”
  I ten idiota kogut śmiał cały czas atakować WPS, w co ci idioci grają?
  Jak już widać czarne na białym to o czym WPS pisze to nagle udają że zauważyli ale parchy oczywiście nie przeproszą tylko przejmują temat i będą mataczyć.

  To jest zwyczajna trollnia z słabo opłacanymi idiotami.

  Polubienie

 7. Proszę o dołączenie do interwencji ws. Andreja Dziąby, przykłady we wpisie specjalnym: http://wp.me/pzHyp-6pW

  Polubienie

 8. Pingback: WYDANIE SPECJALNE Sprawa Andrzeja Dziąby + Socjo-patyczna mafia dintojri Polin igra z ogniem « Grypa666's Blog

 9. paziem

  Na przełomie 2010/2011 marionetkowy rząd polski, wówczas w wydaniu PO i PSL na polecenie środowisk globalistycznych ( czyli zdominowanych przez syjonistów globalnych korporacji i światowej lichwy oraz ich zbrojnego ramienia w postaci US Army) włączył się bardzo aktywnie w próbę destabilizacji Białorusi i wywołanie w tym kraju kolorowej rewolucji.

  Kiedy nie udał się przewrót w Mińsku ( którego następnie z powodzeniem w 2013/14 roku dokonano w Kijowie) wówczas super marionetka i agent globalistyczny-minister R.Sikorski stał się twarzą kampanii ” Solidarni z Białorusią”, co było równoznaczne z uwikłaniem Polski w finansowanie i popieranie środowisk anarchizująco-terrorystycznych na Białorusi.

  Wobec powyższej sytuacji stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej, właściwie diagnozując bieg spraw, wystosowało na początku lutego 2011 roku apel i próbowało upowszechnić inicjatywę ” Polacy solidarni z suwerenną Białorusią”. Niniejszym przytaczamy treść wspomnianego apelu. Rzeczywistość polityczna niewiele się zmieniła oprócz tego, że bogatsi jesteśmy o doświadczenia na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie. Polityczny wydźwięk apelu oraz nakreślona w nim inicjatywa polityczna pozostaje aktualna, a nawet jeszcze bardziej nagląca wobec europejskiej i światowej sytuacji politycznej i społeczno-gospodarczej.

  Do Narodu Białoruskiego
  Do Pana Prezydenta Aleksandra Łukaszenki
  Do władz naczelnych Republiki Białoruś
  Do Polaków w kraju i za granicą

  Drodzy Przyjaciele, Szanowni Sąsiedzi, Rodacy !

  Na początku XX wieku, najwybitniejszy polityk polski minionego stulecia, późniejszy uczestnik Konferencji Wersalskiej i współtwórca politycznego ładu europejskiego po zakończeniu I wojny światowej, w wyniku którego między innymi odrodziła się niepodległa i suwerenna Rzeczypospolita Polska- Roman Dmowski napisał: „ Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka”.

  W realiach współczesnego świata wyżej wymieniona myśl jest niezwykle aktualna, ale jej zakres uległ koniecznemu rozszerzeniu. Jest tak dlatego, że nie ma obecnie żadnego istotnego wydarzenia politycznego, czy gospodarczego, które jeśli zaistnieje w jakimkolwiek państwie naszego globu nie wpływa na wydarzenia w innych państwach. Jeśli tym bardziej te wydarzenia mają miejsce w Europie, a szczególnie w Europie Środkowo-Wschodniej, nie jest możliwe, aby ich konsekwencje bezpośrednio lub pośrednio nie wpływały na sytuację w innych krajach tego obszaru.

  A zatem każdy współczesny Polak, myślący odpowiedzialnie o swojej Ojczyźnie i działający dla jej dobra, ma obowiązek publicznego wypowiadania się, a także aktywnego działania, w sytuacji kiedy w innych państwach dochodzi do ważnych wydarzeń.

  Bez wątpienia takim wydarzeniem, o znaczeniu nie tylko regionalnym- środkowoeuropejskim, ale na pewno ogólnoeuropejskim, a być może nawet światowym, były ostanie wybory prezydenckie na Białorusi.

  Z przedstawionych wyżej powodów, my, Polacy

  stojący na gruncie pokojowego współistnienia bratnich, sąsiedzkich narodów słowiańskich oraz praw suwerennych narodów, posiadających nieskrępowane prawo do samostanowienia o swoim rozwoju w oparciu o własne zasoby naturalne i twórczą pracą swoich społeczeństw, a także w oparciu o wielowiekowe dziedzictwo najlepszych wartości chrześcijańskiej Europy oraz w zgodzie z prawno -międzynarodowymi normami współżycia narodów, określonymi w Karcie Organizacji Narodów Zjednoczonych,

  ze szczerym uznaniem i zarazem olbrzymią nadzieją dla przyszłych losów Europy przyjmujemy wynik ostatnich wyborów prezydenckich w Republice Białoruś.

  Decyzje podjęte przez naród białoruski w nieskrępowanym akcie wyborczym 19 grudnia 2010r., przeprowadzonym przy obecności międzynarodowych obserwatorów, są wiążące i niepodważalne oraz nie mogą być recenzowane i wartościowane ani przez żadne inne państwo, czy grupę państw, ani przez żadną organizację międzynarodową, ani przez żadnych mających ambicje mieszania się w nie swoje sprawy polityków, czy urzędników innych państw lub organizacji międzynarodowych.

  Naród białoruski ma niezbywalne prawo do własnej drogi realizacji pomyślności gospodarczej, ładu społecznego i politycznego, a także pełną swobodę wyboru sposobów oraz ekonomicznych i socjalnych narzędzi, służących do realizacji celów nakreślonych przez suwerennie ustanowione przez siebie instytucje polityczne, gospodarcze, społeczne i kulturalne.

  Podejmowane przez polityków poszczególnych krajów Unii Europejskiej, głównie Niemiec i Polski, przez gremia kierownicze Unii Europejskiej oraz Departament Stanu USA, działania zmierzające do rewizji wyborów, zmiany władz i destabilizacji sytuacji politycznej na Białorusi, są w ewidentny sposób sprzeczne z głoszonymi przez „Zachód” zasadami demokracji. Dodatkowo niepokojącym jest fakt, że rzeczywistymi inspiratorami i decydentami tych działań są zakulisowe, ponadnarodowe organizacje finansowe oraz polityczne gremia kierownicze wyznające zbrodniczą i antyludzką ideologię tzw. Nowego Porządku Światowego( NWO).

  Kraje Europy Środkowo-Wschodniej doświadczyły jawnie eksploatatorskiej i dewastującej ich majątek narodowy polityki Unii Europejskiej w tzw. okresie przedakcesyjnym. Ta eksploatatorska i niszcząca podmiotowość poszczególnych państw i narodów polityka jest obecnie kontynuowana zarówno wobec krajów nowo wcielonych do Unii Europejskie, jak i w stosunku do wcześniejszych członków tejże Unii. W tym miejscu należy przypomnieć brutalne pogwałcenie praw przeciwników akcesji krajów Europy Środkowo-Wschodniej w trakcie referendów oraz w procesie decydowania o przyjęciu Traktatu Lizbońskiego oraz równie brutalne naciski na obywateli Francji i Holandii, które w pierwszym głosowaniu” odrzuciły Konstytucję dla Europy, a następnie naciski na społeczeństwo Irlandii, przez całe wieki broniące się przed kolonizacja angielską, które tym razem przeciwstawiło się przyjęciu Traktatu Lizbońskiego.

  Wszystkie te fakty wskazują, że instytucje Unii Europejskiej są fasadą do bezkarnej eksploatacji narodów europejskich przez system ponadnarodowych lichwiarskich banków oraz ponadnarodowych korporacji, posługujących się socjotechniką właściwą dla systemów totalitarnych. Jak pokazuje życie systemy te w dłuższej perspektywie są nieefektywne ekonomicznie oraz destrukcyjne społecznie, zabijając twórcze, innowacyjne cechy osobowości człowieka, a w życiu społecznym wprowadzają nieuchronny konflikt w wyniku sztucznie kreowanej wielokulturowości, a także powodują permanentny kryzys więzi i instytucji społecznych, szczególnie rodziny, w związku z koniecznością emigracji zarobkowej, pogłębianym rozwarstwianiem majątkowym ludności oraz propagowaniem wyłącznie wulgarnego konsumpcjonizmu.

  Unia Europejska dziedziczy i upowszechnia ten nieefektywny mechanizm społeczno-gospodarczy wyrosły z idei i tradycji podbojów, co powoduje, że ten ponadnarodowy nowotwór, aby przetrwać musi się żywić włączaniem do swego organizmu nowych ofiar swej eksploatatorskiej, neokolonialnej działalności. Głównym celem są bogate przestrzenie i zasoby wschodniej Eurazji. Na drodze ku ich realizacji stanęła rozwijająca się według własnych priorytetów i własnych planów Republika Białoruś, której od ponad 16 lat przewodzi z olbrzymim powodzeniem prezydent Aleksander Łukaszenka. Ponowna wygrana przywódcy i białoruskiego męża stanu burzy logikę i tempo grabieżczej ekspansji światowych lichwiarzy, posługujących się unijnymi instytucjami, jako narzędziem do eksploatacji wolnych narodów.

  Skuteczny opór Republiki Białoruś przed zakusami światowych kolonizatorów i lichwiarzy stwarza szansę na zbudowanie powszechnego oporu społeczeństw w zaanektowanych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także na sanację zdrowego nurtu narodowej suwerenności w krajach starej Unii.

  Taktyką wobec drapieżnych i bezwzględnych neokolonizatorów przybierających maskujące szaty „zachodnich demokratów”, „obrońców praw człowieka”, czy „propagatorów otwartego społeczeństwa obywatelskiego” nie może być jednak wyłącznie taktyka obronną. Aby przetrwać i móc zrealizować cele samodzielnego rozwoju własnych społeczeństw, wszystkie narody europejskie, dla których cenne są zasady suwerenności państwowej winny solidarnie poprzeć władze Republiki Białoruś oraz determinację narodu białoruskiego w zmaganiach z agresywnym, unijnym neokolonializmem.

  Nam, Polakom, w tych zmaganiach przypada szczególna rola. Wynika to z faktu, iż to obszar Polski, instytucje polskiego państwa, zasoby polskich podatników, nominalnie „polskie instytucje pozarządowe” mają być w pierwszej kolejności wykorzystane do „krucjaty” ponadnarodowych lichwiarzy i kolonialistów przeciwko suwerennej Białorusi.

  Przeciwstawiając się aktywnie tym planom, Polacy chronią tym samym własne instytucje i zasoby oraz budują jednocześnie możliwość pozbycia się lichwiarskiego, kolonialnego nowotworu na własnym organizmie państwowym.

  Konieczne jest współdziałanie społeczeństwa i władz Białorusi z polskimi środowiskami suwerenistycznymi. Jest to w dobrze pojętym interesie europejskiego zrozumienia, wzajemnie korzystnej współpracy i perspektywicznego rozwoju.

  Adresatem kampanii „Polacy solidarni z suwerenną Białorusią” są wszystkie szczerze polskie organizacje polityczne, społeczne, gospodarcze i kulturalne w kraju oraz w środowiskach polskich za granicą. A partnerami, oczekujemy, że będą organizacje białoruski oraz władze Republiki Białoruś, a także wszyscy przyjaciele obu narodów w Europie i poza nią.

  Zastosowane środki muszą być adekwatne do tych jakie politycy i urzędnicy Unii Europejskiej zapowiedzieli zastosować wkrótce( między innymi na konferencji „Solidarność z Białorusią” jaka odbyła się w Warszawie w dniu 2 lutego 2011r. ) oraz te jakie już są stosowane ( mamy na myśli środki medialne, konferencje międzynarodowe, polityczne inicjatywy na forum europejskim).

  Jako najbliższe działanie proponujemy współpracę portali internetowych, wydawnictw prasowych oraz innych audio-wizualnych inicjatyw medialnych w rozpropagowaniu idei kampanii „Polacy solidarni z suwerenną Białorusią”. W ciągu 30 dni proponujemy spotkanie przedstawicieli poszczególnych środowisk w celu omówienia szczegółów kampanii oraz planu działań organizacyjnych. Ideę kampanii proponujemy umieścić jako element programu komitetów wyborczych zamierzających uczestniczyć w zbliżającej się kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu RP.

  Nie może być suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej
  bez suwerennej Republiki Białoruś !!!

  Zarząd Stowarzyszenia
  Wierni Polsce Suwerennej

  Paweł Ziemiński
  Stanisław Baj
  Bohdan Poręba
  Dariusz Kosiur
  Tadeusz Dylak
  Andrzej Skorski
  Ryszard Nosiński

  Warszawa, 7 lutego 2011r.

  P.S. Należy obecnie także zaktualizować nazwiska sygnatariuszy, bo wiem część podpisanych osób nie należy już do stowarzyszenia WPS ( S.Baj, T.Dylak, R.Nosiński), a jedna osoba nie żyje ( B.Poręba)

  Polubienie

  • W sumie zasłużył na nią ten katodebil.
   Pod filmem z paleniem żydowskiej kukły u Sendeckiego umieściłem taki komentarz:

   „Panowie Sendecki i Kurzeja – komu była potrzebna ta idiotyczna, żałosna, szkodliwa i schizofreniczna hucpa?

   1) Topienie Marzanny to prastary słowiański obrzęd, wolny od jakichkolwiek podtekstów politycznych, a tym bardziej od etnicznych fobii. Splugawiliście go waszą haniebną hucpą.

   2) Dostarczyliście nią amunicji żydowskie propagandzie oskarżającej od dawna Polaków o „antysemityzm”.

   3) Jeśli już chcieliście koniecznie spalić żydowską kukłę – dlaczego nie zrobiliście kukły Żyda Joszue/Jezusa czy Żydówki Miriam/Maryi? Ich kult zażydza umysły i świadomość milionów Polaków i w sferze duchowej wyrządził Polsce największe szkody. Nie Żyd lichwiarz z krzywym nochalem, a kult żydowskieg „zbawiciela” i jego mamuśki ogłupił i zżydził miliony rodaków.

   4) Jesteście typowymi katolickimi schizofrenikami – tutaj kierowani żydofobią palicie kukłę Żyda, a przed innym Żydem lub jego mamuśką padacie na kolana i żebracie u nich o miłosierdzie, łaskę i „zbawienie”. Jest to po prostu żenujące i tylko schizofrenicy tak postępują.

   Polubione przez 2 ludzi

   • totalnie slusznie !! Panie opolczyk!! To wlasnie ten kult tego „zbawcy” cwiczacego nas „pogan” od tysiaca lat ze : musimy naszym oprawcom : przebaczac! darowac! zapominac im ich zbrodnie! milowac naszych oprawcow ! ba ! nawe gdy ten oprawca niemal ukatrupi nas ! to ostatnie nasze przedsmiertelne weschnienie do „boga” winno zawierac aby ow bog mu >>przebaczyl bo nasz oprawca 🙂 nie wie co czyni:):):) .Owocem takiego tresowania duchowego nas bialych pogan widac wyraznie w obecnej Bialej Europie:).Gdzie biala kobieta uciekajaca przed goniaca ja swora czarnych mozulamnow……idzie do wiezienia za ……ksenofobie :):). wzglednie „nietolerancje”:)… gdyby przykucnela i dala sie zgwalcic ? zaraz bylaby na pierwszych stronach mediow jako przyklad :tolerancji,integracji!i postepu duchowego 🙂 tak jest w szwecji i francji i to wszystko jest zgodne ze „standardami unijnymi”:)

    Polubienie

 10. paziem

  Wcześniejsze działania. Jak zawsze z wykorzystaniem ogłupiałej młodzieży:

  Polubienie

 11. paziem

  23 марта, Минск /Корр. БЕЛТА/. Украинский сценарий в Беларуси невозможен, заявил в эфире телеканала „Беларусь 1” бывший генеральный секретарь ОДКБ Николай Бордюжа, сообщает БЕЛТА. „Я думаю, что риска повторить судьбу Украины в Беларуси нет никакого – там крепкая власть, очень крепкий президент с абсолютно внятной позицией, с хорошо развитой системой силовых структур и вообще политической жизни”, – подчеркнул он. По словам Николая Бордюжи, с точки зрения стабильности Беларусь находится сейчас на лидирующих позициях.-0-
  Читать полностью: http://www.belta.by/society/view/ukrainskij-stsenarij-v-belarusi-nevozmozhen-bordjuzha-239083-2017/
  При любом использовании материалов активная гиперссылка на belta.by обязательна

  za:http://www.belta.by/society/view/ukrainskij-stsenarij-v-belarusi-nevozmozhen-bordjuzha-239083-2017/

  Polubienie

 12. paziem

  Szczególnie od 10:06 / 21:12

  Polubienie

 13. paziem

  ” Liderzy ” protestu Uładzimir Niaklajeu i Mykoła( Mikołaj) Statkiewicz

  http://belsat.eu/pl/news/lidary-pratestu-25-sakavika-nyaklyaeu-u-lyakarni-statkevich-znik/

  Płacz agenturalnego BELSATU

  http://belsat.eu/pl/news/jak-zdlawiono-dzien-wolnosci-w-minsku/

  Polubienie

 14. paziem

  canassatego i inco. nie starajcie się nawet przez moment robić z tego portalu szamba jak neon24.pl – żegnam !

  Polubienie

  • Ja również żegnam, bo mam teraz ostateczny dowód, że cenzura na WPS kwitnie równie dobrze jak na Neonie, TVN, i innych takich „wolnych” portalach. Było dobrze, ale już nie jest. Czas na inne, lepsze, forum. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Pozdrawiam.

   Polubienie

 15. inco

  Szanowny Panie Pawle Ziemiński, wystarczyło usunąć moją odpowiedź neonową24 , a zachować tą Pana Cannasatego i byloby po sprawie. A tak, to tylko przybywa niepotrzebnie kolejnych męczenników w prawdzie xD
  ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪
  Canassatego napisał:
  Sytuacja na Białorusi jest bardziej skomplikowana i bardziej niebezpieczna niż ta, którą przedstawiają komentarze i wpisy redaktorskie na WPS. (O polskich mediach rządowych w ogóle nie ma sensu mówić z oczywistych powodów.)

  Nie zapominajmy, że Białoruś nie zgodziła się w roku 2008 poprzeć rosyjską inicjatywę pokojową w Gruzji jak i również nie zgodziła się na uznanie niepodległości Abchazji i Południowej Osetii. Jeszcze bardziej niepokojący, wręcz szokujący, jest fakt, że Łukaszenko nie poparł rządu rosyjskiego w sprawie powrotu Krymu do Rosji. Jeżeli Afghanistan, Kuba, Kirgistan, Nikaragua, Syria i Wenezuela “odważyły” się uznać Krym jako część Federacji Rosji, to dlaczego nie Białoruś, tak „przyjaźnie” związana z Rosją?

  Co więcej: Białoruś udzieliła technicznej pomocy Ukrainie w jej akcji militarnej przeciwko Rosjanom w Donbasie, którzy walczą przeciwko rusofobicznym neofaszystom z Kijowa. Białoruś dostarczyła Ukrainie paliwo dla pojazdów militarnych jak i również amunicję i systemy pociskowe, które neofaszyści ukraińscy używali i używają do bombardowania Ludowych Republik Ługańskiej i Donieckiej. Niektórzy komentatorzy twierdzą nawet, że bestialski atak nielegalnego, neofaszystowskiego rządu Ukrainy na swoich obywateli w Donbasie byłby wręcz niemożliwy bez takiej pomocy rządu Łukaszenki.

  Tak nie powinien postępować prezydent kraju takiego jak Białoruś, który zawdzięcza bardzo wiele Rosji, jeśli chodzi o pomoc ekonomiczną i specjalny status w handlu białorusko-rosyjskim.

  Chciałbym się mylić. Ale obawiam się, że się nie mylę. Ale to nie koniec. Jest gorzej. I będzie jeszcze gorzej. Więcej przy następnej okazji.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s