Le Pen w Moskwie: USA potrzebują konfliktu w Europie

Stanom Zjednoczonym potrzebny jest konflikt zbrojny w Europie, dlatego Waszyngton chce dozbrajać Ukrainę. Z takim oświadczeniem wystąpiła na forum Dumy Państwowej liderka Frontu Narodowego, kandydatka na urząd prezydenta Francji Marine Le Pen, która przyjechała do Moskwy na zaproszenie komitetu do spraw międzynarodowych.

Le Pen ma — jak mówi — swój własny punkt widzenia w kwestii Ukrainy, który rozmija się z tym, jaki wyznaje francuski establishment i wielu działaczy politycznych. Liderka Frontu Narodowego podkreśliła, że nigdy nie sprzeniewierzyła się swoim słowom i nie zmieniała opinii.

„Co się tyczy sytuacji na Ukrainie, byłam jednym z nielicznych polityków we Francji, którzy bronili własnego punktu widzenia, zbieżnego z rosyjskim (…) Od początku trwania tego konfliktu moje stanowisko pozostaje niezmienne”.

Le Pen zauważyła, że zawsze zwracała uwagę na niejednoznaczną rolę Unii Europejskiej w rozwoju i narastaniu konfliktu na Ukrainie ocenianego w kategoriach wojny domowej.Francuska polityk zauważyła, że nie była odosobniona w swojej ocenie, jednak wraz z początkiem kampanii wyborczej we Francji wielu spośród tych, którzy myśleli podobnie jak ona zmienili swoją pozycję, kierując się własnym interesem. Przez to Paryż ma dziś do czynienia z nielegalną władzą w Kijowie.

„Dziś zmuszeni jesteśmy do kontaktów z rządem, który nielegalnie doszedł do władzy w rezultacie „rewolucji na Majdanie” i wystawia dziś cywilów z Ługańska i Doniecka na bombardowania. To zbrodnia wojenna, która powinna wywołać oburzenie tych samych obrońców praw człowieka, którzy ciągle występują we francuskich mediach ze zgoła innymi oświadczeniami” — powiedziała Le Pen.

USA chcą wojny

Zdaniem liderki Frontu Narodowego niestabilność w swojej wschodniej części Europa zawdzięcza w pierwszej kolejności Stanom Zjednoczonym.

„Uzbrajając Ukrainę, USA mają na celu sprowokowanie prawdziwej wojny w Europie. USA chce rozciągnąć strefę NATO do rosyjskiej granicy. Waszyngton od wielu lat stara się wzmocnić swoje wpływy w Europie Wschodniej” — oświadczyła Le Pen.

 W tym celu USA ciągną Ukrainę do NATO, czemu nie sprzeciwiają się francuskie władze, „będące na usługach” Stanów Zjednoczonych.Sankcje jako narzędzie szantażu

W tym kontekście Le Pen uznaje za błąd i nierozsądne posunięcie europejskie sankcje przeciwko Rosji.

„Co się tyczy sankcji i mojego do nich stosunku, zawsze byłam ich przeciwniczką. Uważam, że to niesprawiedliwe i, co więcej, głupie” — zauważyła polityk.

Le Pen podkreśliła konieczność zniesienia ograniczeń będących przeszkodą w dialogu z Rosją.

Walka z terroryzmem

Zdaniem Le Pen, naprawa stosunków między Moskwą i Paryżem ułatwi osiągnięcie sukcesów w walce z międzynarodowym terroryzmem.

„Francja już teraz niesie ciężkie brzemię walki z fundamentalizmem, a Rosja wnosi niewątpliwy wkład wzwalczanie tego fundamentalizmu. W celu pokonania tych przeciwności nasze dwa narody muszą połączyć wysiłki i dać im należyty odpór” — powiedziała francuska polityk.

za:https://pl.sputniknews.com/swiat/201703245109773-Le-Pen-spotkanie-Putin-Kreml-USA-Ukraina/

 

Putin spotkał się z Marine Le Pen

 

Rosja przywiązuje dużą wagę do relacji z Francją, ale w żadnym wypadku nie zamierza wywierać wpływu na wybory prezydenckie w tym kraju – oświadczył Władimir Putin na spotkaniu z kandydatką na urząd prezydenta Francji Marine Le Pen.

„Przywiązujemy ogromną wagę do relacji z Francją, a jednocześnie staramy się utrzymywać równe relacje zarówno z przedstawicielami urzędującej władzy, jak i z przedstawicielami opozycji” — powiedział szef państwa rosyjskiego podczas spotkania z Le Pen na Kremlu.

„W żadnym wypadku nie chcemy wywierać wpływu na aktualny przebieg zdarzeń, ale zastrzegamy sobie prawo do kontaktów ze wszystkimi przedstawicielami wszystkich politycznych ośrodków w kraju tak, jak robią to nasi partnerzy w Europie i w USA” — dodał Putin.

Marine Le Pen natomiast oświadczyła, że Rosja i Francja powinny zacieśnić współpracę w szczególności w sferze walki z terroryzmem i wymieniać się danymi wywiadowczymi.

„Niestety, mamy do czynienia nie tylko z masowymi, ale też z jednostkowymi atakami. Pamiętamy też, co zdarzyło się parę dni temu w Wielkiej Brytanii. Myślę, że nie zaszkodziłaby wymiana danymi wywiadowczymi między naszymi krajami” — powiedziała Le Pen.

za:https://pl.sputniknews.com/swiat/201703245108733-Putin-Le-Pen-spotkanie/

_________________________

МОСКВА, 24 мар — РИА Новости. Россия и Франция должны объединить свои позиции в борьбе с глобальными проблемами – глобализмом и исламским фундаментализмом, которые угрожают миру и национальному самоопределению стран, заявила в пятницу кандидат в президенты Франции, лидер французской партии „Национальный фронт” Марин Ле Пен на заседании комитета ГД по международным делам.

 

„Новый мир, который возникает сейчас на наших глазах, уже сталкивается с двумя гигантскими вызовами – это глобализм и это исламский фундаментализм, которые наносят удары по миру и безопасности посредством террористических актов”, — сказала Ле Пен, которая в настоящее время находится с визитом в Москве.

Ле Пен пояснила, что под „глобализмом” она подразумевает ситуацию, когда вся торговля должна быть жестко урегулирована и „при этом дается карт-бланш тем, кто хочет диктовать эти правила под себя”. А под „фундаментализмом” она имеет в виду ситуацию, в которой в угоду враждебной политике, страны меняют свою позицию.

za: https://ria.ru/politics/20170324/1490729554.html

 

На встрече в Кремле с кандидатом в президенты Франции Марин Ле Пен российский лидер отметил, что Россия, как и другие страны, неоднократно подвергалась террористическим атакам. „Буквально сегодня на Северном Кавказе, в Чечне у нас тоже произошло тяжелое событие, было атаковано одно из подразделений нашей Национальной гвардии террористами”, — сказал Путин.

„Все мы живем в таких очень сложных условиях. Мы должны осознать, наконец, реальность этой опасности и объединить усилия в борьбе с терроризмом”, — обратился президент РФ к Ле Пен.

 

za:https://ria.ru/politics/20170324/1490745654.html

 

Notowania kandydatów na prezydenta Francji

РИА Новости публикует рейтинг кандидатов в президенты Франции. Графики обновляются еженедельно, а ближе к выборам, с 10 по 23 апреля, показатели будут обновляться ежедневно. Инфографика включает открытые данные опросов трех крупных исследовательских компаний IFOP, IPSOS, OPINIONWAY, а также показатели исследований соцсетей компанией Brand Analytics, и показывает общественные настроения на текущий момент.

 

za:https://ria.ru/infografika/20170220/1488397088.html

Reklamy

18 Komentarzy

Filed under Polityka

18 responses to “Le Pen w Moskwie: USA potrzebują konfliktu w Europie

 1. paziem

  Jakim prawem i kto zdjął artykuł wraz z komentarzem?!

  Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. Art. 54. Zasada wolności poglądów

  Administrator tej strony ( chodzi o stronę: http://www.neon24.pl – przyp. PZ) przed chwilą zdjął artykuł wraz z komentarzem, zamieszczony pod tytułem:

  Le Pen w Moskwie: USA potrzebują konfliktu w Europie

  Tym samym administrator dopuścił się naruszenia konstytucji RP, która jest najwyższym prawem na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Przypominam administratorowi i właścicielowi tej strony brzmienie art. 54 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

  1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

  Objętych cenzurą prewencyjną Polaków ciekawych treści artykułu kieruję pod adres:

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/24/le-pen-w-moskwie-usa-potrzebuja-konfliktu-w-europie/

  za:http://wps.neon24.pl/post/137668,jakim-prawem-i-kto-zdjal-artykul-wraz-z-komentarzem

  Polubienie

  • Fredo

   Panie prezesie tak sobie myślę że ta konstytucja uchwalona przez rządzące żydostwo w swoich zapisach jest całkowicie martwa .
   Niepotrzebnie pan to pisał na Neonie bo jak żydki to przeczytali to już latają z samej nocy do Carefour do apteki aby sobie kupić stoperan bo dostali potężnej sraczki ze śmiechu .

   Polubienie

   • Klemens

    Fakt że to burżuazyjno-okupacyjna konstytucja. Żyjemy jednak w takich realiach i obowiązuje nas prawo. Tak samo jak prawo obowiązuje aparat represyjny państwa.

    Dziś nastało w prasie polskojęzycznej oburzenie na happening rzeźbiarza polskiego, który jak sądzę jest odpowiedzią na antykatolickie bluźnierstwa burżuazyjnego teatru. Zmieszana administracja neon24 najpewniej się pogubiła

    Polubienie

 2. Klemens

  Powrót generała

  Plemiona libijskie popierają ludową Dzamahiriję. Wyswobodzony z więzienia natowso-islamistycznych bojówek gen. Abdul Salam z armii libijskiej powitany jako bohater w południowym mieście Ghat. Wydarzenie to stało się okazją do wyrażenia patriotycznej jedności społeczności Tuaregów afrykańskich.

  Polubienie

 3. paziem

  Materiał przeznaczony do publikacji w dacie 24 maja 2017 roku .

  Czego dotyczy opiszę ponieważ nie jest to materiał w całości pisany ale również zawiera materiały audio z nagraniami wypowiedzi kilku ważnych polityków Brytyjskich , Australijskich oraz przedstawicieli banków , oraz przedstawiciela „rządu” polskiego.

  Opis skrócony i uproszczony jednak wyczerpująco przedstawiający idee cel i niezbędne posunięcia polityczno finansowe które są już na etapie końcowym realizacji.

  W wyniku wyjścia W.B z struktur U.E powstał problem dalszego przebywania obywateli U.E na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii , prawa do pracy prawa do pobytu , problem dotyczy praktycznie wszystkich obywateli U.E którzy korzystali z unijnego prawa do pobytu pracy i osiedlania się , jednak my skupimy sie na największej mniejszości narodowej jaką na dziś w sród krajów U.E w Wielkiej Brytanii stanowią Polacy . Inland Reveniue Brytyjski odpowiednik polskiego Urzędu skarbowego na podstawie deklaracji podatkowych złożonych przez polskich obywateli w latach 2000 do 2016 ujawnił ,że zarejestrowanych płatników z Polski jest około 1 100 000 , a społeczność po wliczeniu dzieci i nie pracujących współmałżonków może liczyć nawet 1 756 000 .

  Czyli stanowi największą grupę narodową zaraz po Pakistańczykach , w związku z Brexitem

  rząd brytyjski postanowił iż tak wielka grupa etniczna musi zostać objęta rządowym planem relokacji , czyli wysiedlenia muszą odbywać się w formie zorganizowanej akcji , przede wszystkim chodzi tu o transfer środków finansowych polskich obywateli które Inland Reveniu w porozumieniu z bankami wycenił na kwotę w gotówce około 3 300 000 000 funtów , a wartość posiadanego majątku w nieruchomościach , samochody mieszkania i domy na kolejne 2 000 000 000 .

  W związku z powyższym problemem Brytyjczyków z pomocą zgłosił się rząd Australijski , który po wstępnym przeanalizowaniu problemu już w grudniu 2016 i styczniu roku 2017 , podjął decyzje o pomocy Brytyjczykom , składając na początku lutego tego roku ofertę pomocy w formie przyjęcia nawet 1 500 000 Polaków jako emigrantów na teren Australii .

  Podstawowe warunki Australijczyków to pomoc rządu Wielkiej Brytanii w wynegocjowaniu z bankami współpracy polegającej na łatwym przetransferowaniu środków finansowych do banków Australijskich , pomoc rządu Wielkiej Brytanii w zorganizowaniu dofinansowania sprzedaży majątku nieruchomego domów , mieszkań samochodów .

  Pomoc ta miała by polegać na tym , że rząd Wielkiej Brytanii dopłacił by osobą wyprzedającym majątek około 30 % zaniżonej o tyle od wartości rynkowej w celu szybkiej sprzedaży .

  Australijski rząd zobowiązał się do zrefundowania tych kwot po zakończeniu relokacji Polaków na kontynent Australijski.

  Kolejnym niezbędnym warunkiem który zapewni tak dużej akcji powodzenie i spełni wszystkie prawne wymogi obowiązujące w krajach Wspólnoty Brytyjskiej jest wydanie wszystkim osobą chętnym do przeprowadzenia sie do Australii ” Karty Rezydenta” która zapewnia swobodę poruszania się po wszystkich krajach które wchodzą w skład Wspólnoty Brytyjskiej .

  Kolejnym warunkiem Australijczyków jest zapewnienie poparcia przez Wielka Brytanię w sferze politycznej , aby na rząd Australii wspólnota międzynarodowa nie wywierała nacisków w sprawie przyjmowania imigrantów z Azji Afryki i Bliskiego Wschodu .

  W tej sprawie na prośbę Australijczyków rząd Wielkiej Brytanii skonsultował się z przedstawicielem/ami Polskiego rządu , osoba reprezentująca rząd R.P przyjęła przychylnie plan a nawet wyraziła opinię iż jest to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ nagły powrót takiej liczby obywateli odbił by sie bardzo niekorzystnie na kondycji gospodarczej Polski ( !)

  Cała operacja ma rozpocząć się latem tego roku wstępne przygotowania realizacji , to jest kampania medialna informująca Polaków o takiej możliwości opuszczenia G.B już w czerwcu tego roku .

  Natomiast całość realizacji procesu relokacji planowana jest na przestrzeni 3 do 3,5 lat czyli początek w roku 2017 zakończenie maksymalnie w drugiej połowie roku 2021 .

  komentarz M/F

  1 – BARDZO DOBRY PLAN AUSTRALIJCZYKÓW ! AUSTRALIA BORYKA SIE Z BRAKIEM LUDNOŚCI CO HAMUJE ROZWÓJ TEGO KRAJU

  2 – BARDZO UTRUDNIONA POLITYKA EMIGRACYJNA POPRZEZ BRAK WŁAŚCIWYCH KANDYDATÓW W TYM REGIONIE

  3 – POLACY W LICZBIE POWIEDZMY 1 500 000 STANOWILI BY MEGA SIŁĘ NAPĘDOWĄ ROZWOJU AUSTRALII W KAŻDEJ DZIEDZINIE

  4 – POLACY CI Z W.B SĄ TO LUDZIE W FAZIE SZCZYTU ROZWOJU MOŻLIWOŚCI ZAWODOWYCH , ZNAJĄ ANGIELSKI , PRZETRANSFERUJĄ DUŻE ILOŚCI GOTÓWKI , POSIADAJĄ DZIECI I NADAL BĘDĄ CO NAJMNIEJ 15 LAT W WIEKU ROZRODCZYM , SĄ BIAŁYMI KATOLIKAMI / CHRZEŚCIJANAMI CO NIE JEST BEZ ZNACZENIA 🙂 A JEST ATUTEM , NIE STANOWIĄ ZAGROŻENIA PROBLEMEM INTEGRACJI PONIEWAŻ JUZ W W.B TEN ETAP PRZYSTOSOWANIA SIE DO SPOŁECZEŃSTWA ANGLOSASKIEGO JUZ PRZESZLI

  I STANOWIĄ OGROMNY POTENCJAŁ DEMOGRAFICZNY !!! KTÓRY NA PEWNO POMOZE AUSTRALII WYGASIĆ JUŻ WIELE ZAGROŻEŃ NADCHODZĄCYCH Z PRZYCZYN DEMOGRAFICZNYCH , KULTUROWYCH , OBYCZAJOWYCH , GOSPODARCZYCH A NAWET WZMACNIAJĄCYCH POTENCJAŁ MILITARNY

  1 , 500 000 BIAŁYCH MŁODYCH , POSIADAJĄCYCH OSZCZĘDNOŚCI !!! EUROPEJCZYKÓW TO SKARB !!!!

  BRAVO AUSTRALIA TO TRAFNA INWESTYCJA !!

  * a/d tytułu największa tego typu akcja dotycząca relokacyj przesiedleń , wysiedleń , na terytorium Wspólnoty Brytyjskiej miała związek z zakończeniem II wojny światowej i odsyłaniem żołnierzy do domów z demobilizowanych jednostek wojskowych stacjonujących na wyspach Brytyjskich.

  za:https://miziaforum.wordpress.com/2017/03/24/wielka-brytania-najwieksza-akcja-relokacji-bialej-ludnosci-z-europy-po-1947-r-w-tym-roku-nawet-1-500-000/#comment-305811

  Polubienie

 4. Trudna sprawa z tą Le Pen. Jej wrogi stosunek do banderowskiej UPAiny, chęć poprawy stosunków z Rosją i niechęć do USraela zasługują na uznanie. W sprawie tzw.”terroryzmu” zachowuje polityczną poprawność. Ani słowa o tym, że ostatnie „zamachy” we Francji, Dojczlandii i UK były operacjami obcej flagi. W jednej sprawie mocno przypomina Trampka – jest syjonistką i to chyba z przekonania, a nie z konieczności. Owszem, bezmyślne żydożerstwo powinna potępiać, ale potępiać powinna też politykę Izraela wobec Arabów. A tego u niej nie zauważyłem. Zadziwia mnie to, że ma taką popularność. Gdyby była wrogiem systemu, przy pomocy pomówień czy prowokacji łatwo okupant Francji mógłby ją skompromitować. A tymczasem nic takiego nie ma miejsca. A posunięcia jak zawieszenie czy odebranie jej immunitetu jeszcze bardziej zwiększają jej popularność. Zastanawia mnie wszak to, czy nie jest teraz ona celowo kreowana na „niezależną” (podobnie było z Trampkiem w usraelu) po to właśnie, aby wygrała wybory. Banksterzy spostrzegli, że z UPAiną sami siebie zapędzili w kozi róg. Rosji do wojny nie wciągnęli, utrzymywać UPA-inę nie są w stanie, sankcjami Rosji nie zaszkodzili, bardziej zaszkodziły one jewrounii i teraz szukają sposobu, aby się z twarzą wycofać z wściekłej antyrosyjskiej polityki. I w tym celu wyciągają z rękawa naszą Marine Le Pen.
  Zbliżenie na linii Rosja – Francja byłoby korzystne dla obu stron, nawet jeśli Le Pen to wtyka izraelska. Dla Rosji miałoby przede wszystkim znaczenie prestiżowe. A i francuskie Mistrale Rosja z chęcią by ponownie zamówiła. Ponadto przykład Francji, gdyby Le Pen wygrała, może pociągnąć do poprawy stosunków z Rosją inne jewrounijne baraki. Dla Polski krótkoterminowo zbliżenie rosyjsko-francuskie byłoby szkodliwe – Rosja zamiast myśleć o poprawie stosunków z Warszawą, handlowała i rozmawiała by z Francją, przy dźwiękach żałosnego pobrzękiwania szabelką wściekłego Antka i jego pisraelskich kumpli. Choć długoterminowo i dla Polski poprawa stosunków rosyjsko-francuskich będzie korzystna. Wszystko co wzmacnia Rosję, przy słabnącym usraelu jest na naszą korzyść. Bo kiedyś przyjdzie taki dzień, że usrael gospodarczo i finansowo padnie, jewrounia się rozsypie, a wtedy pisraelici z ich szabelkami będą chować się po mysich norach. Wtedy i Polska, jako sąsiad Rosji odbuduje dobre, partnerskie stosunki z wschodnim sąsiadem.

  Polubienie

 5. paziem

  Skundlona administracja i włodarze portalu Neon24.pl tak się przestraszyli wydźwięku artykułu jw., że nerwowo zareagowali wobec mnie w tenże sposób:

  Blokada konta

  Twoje konto w serwisie zostało zablokowane. Logowanie nie będzie możliwe.

  http://www.neon24.pl/information/nick-locked

  Polubienie

  • Fredo

   Panie prezesie a co w tym dziwnego ? .Zastanawiam się tylko po co pan się pcha do śmierdzącego łajna jak mucha do krowiego gówna a potem się pan dziwi bo śmierdzi . Szkoda nerwów na krowskie gówna panie prezesie .Zdrowie ma pan jedno .

   Polubienie

   • paziem

    Ja wiem z czym mam do czynienia na neon24.pl
    Dlatego wchodząc w kupę zakładam wcześniej kalosze. Ale nawet kupa jest przydatna, żeby rosło i kwitło, to co ma dać dobre plony. Zatem wszędzie warto publikować, gdzie tylko można zwielokrotnić efekty myślenia szczerze narodowo-polskiego.

    Polubienie

 6. dwóch takich co rozjebało Polskę

  …od dwóch lat powtarzam, że rozbiór „Polski ” to kwestia czasu , Ukrainę i sąsiednie państwa muszą rozwalić bo stoją na drodze ……jak znam życie niemieckie żydostwo przejmie znaczną część „Polski „……zobaczycie lemingi jak „kaczyński” będzie się nisko kłaniał panom z zachodu jak zapukają do drzwi ….bez kasy ten „strategiczny ” debil nie ma nic do powiedzenia , z braciszkiem sprzedali co mogli ,a teraz rżnie głupa bo nic już nie jest państwowe .Kretynki typu magdalena ogórek to chyba już ostatnie zasłony dymne tego cyrku ……..

  Polubione przez 1 osoba

 7. julius

  The United States imposed sanctions on 150th Aircraft Repair Plant, Aviaexport, Bazalt, Kolomna Design Bureau of Machine-Building (KBM), Rosoboronexport (ROE), Ulyanovsk Higher Aviation Academy of Civil Aviation (UVAUGA), Ural Training Center for Civil Aviation (UUTsCA), Zhukovskiy and Gagarin Academy (Z&G Academy).

  Polubienie

 8. julius

  Moscow disappointed over new US sanctions against Russian companies – Foreign Ministry
  More:
  http://tass.com/politics/937544
  Rosja rozczarowana nowymi sankcjami.
  Rżną głupa czy są tak beznadziejni w swojej polityce w stosunku do krajów Zachodu. Jednak gangi żydowskie szabrujące Rosję mają się całkiem nieźle.
  Na co liczyli wchodząc do Syrii a ostatnio do Libii.
  Jeśli nie przepędzą V kolumny żydowskiej to będzie to świadczyło o tym, że żydostwo całkowicie podporządkowało sobie ten zasobny w bogactwa naturalne kraj.

  Polubienie

 9. julius

  Fałszywka czy nie
  Zżydowienie … Rosji. Berl Lazar wezwał do prawnego umocowania rytuału obrzezania w prawodastwie państwa.
  Naczelny rabin Rosji Berel Lazar zgłosił projekt ustawy legalizującą obrzezanie , jak donosi agencja Interfax.
  Federacja Gmin Żydowskich Rosji uważa, że procedura obrzezania mogła by być uwzględniona w polityce obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, raportuje „Interfax”.
  http://wowavostok.livejournal.com/5273665.html

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s