Administrowanie rusofobią

Gdy popatrzymy na zdjęcie obok trudno będzie oprzeć się wrażeniu, że za rusofobicznymi aktami lub atakami stoi nacja z pewnością nie mającą ze Słowianami nic wspólnego – no, może poza majątkiem Słowian. Ale gdy zjawisku rusofobii przyjrzymy się bliżej, wrażenie przekształci się w pewność.

 

Że zjawisko rusofobii występuje powszechnie i nie tylko w polityce IIIRP oraz Zachodu, ale także w powszechnych w IIIRP mediach dowodzić nie ma chyba potrzeby. Wystarczy rzut oka na prasowe tytuły poniewierające Rosję i jej władze. Media elektroniczne, radio, TV, realizują dokładnie ten sam program, bo też wszystkie medialne informacje płyną z jednego oficjalnego źródła, które znajduje się w gestii reżimu IIIRP.

 

Czym jest rusofobia? Najkrócej to niechęć, nienawiść do Rosji, Rosjan, do władz rosyjskiego państwa, do wszystkiego, co rosyjskie. Pomijam fakt, czy istnienie rusofobii w polskim społeczeństwie posiada naturalne, historyczne przesłanki – czy posiada naturalne podłoże, którym może żywić się rusofobia.

 

Oprócz rusofobii występuje w Polsce także zjawisko antysemityzmu. Pojęcie to używane jest – celowo błędnie – w odniesieniu wyłącznie do Żydów i oznacza niechęć, nienawiść do Żydów, ich państwa, do wszystkiego co żydowskie. Tu także pominę fakt, czy antysemityzm ma, czy nie ma, uzasadnienia dla swego istnienia.

 

Powszechnym zjawiskiem jest i chyba każdy będzie musiał to przyznać, iż antysemityzm jest potępiany przez polityków, media, Kościół i ścigany prawem IIIRP.

 

A czy ktokolwiek słyszał słowa potępienia rusofobii przez polityków rządowych, przez media – tu nikt nie przyznaje się do uprawiania rusofobii mimo, iż jest ona stałym elementem oficjalnej polityki IIIRP -, lub przez Kościół i że rusofobia jest ścigana prawem IIIRP?

 

Zatem, jak to jest z zachodnimi standardami moralnymi, etycznymi, politycznymi, katolickimi, czy chrześcijańskimi – wszak wszyscy politycy pod krzyżem stoją -, że jednych wolno, a nawet trzeba, opluwać i nienawidzić i to jest słuszna i obowiązująca, patriotyczna, wspierana przez władze i media, postawa, a drugich należy wyłącznie kochać, bo brak miłości może zostać ukarany?

 

Oczywiście w żadnych mediach nie spotkamy się z dyskusją na temat dualizmu „zachodnich” standardów: aprobaty dla szerzenia rusofobii i dezaprobaty dla antysemityzmu.

 

Nawet Internet nie jest wolny od podwójnych standardów. WPS kilkakrotnie zlikwidowano internetowe strony z jednego powodu: kierujemy się w naszej publicystyce jednym politycznym standardem – interesem narodu i państwa polskiego.

Kilka dni temu Pawłowi Ziemińskiemu zablokowano możliwość publikowania na Neon24.pl po zamieszczeniu przezeń tekstu informacyjnego o wizycie M.Le Pen w Rosji, zawierającego jej wypowiedź, że „Stanom Zjednoczonym potrzebny jest konflikt zbrojny w Europie, dlatego Waszyngton chce dozbrajać Ukrainę”.

Jednocześnie element administrujący tym portalem rozpoczął nachalną promocję notek niedouczonych rusofobów – niedouczonych, bo nie znających historii i polityki. A w agenturalnym, tak jak i w złodziejskim fachu, profesjonalizm raczej jest potrzeby – ułatwia przestępstwo – a tu przydaje wiarygodności.

W każdym razie całkowita dezynwoltura, ale specyficznie ukierunkowana, elementu administracyjnego nie tyle drażni, ile zastanawia.

A wszystko to zbiegło się z przygotowaniami do żydo-rebelii na Białorusi i w Moskwie – czy to przypadek? Może -? Choć ja w przypadki nie wierzę – a i żydowiercy także chyba nie za bardzo.

 

Dariusz Kosiur

29 Komentarzy

Filed under Polityka

29 responses to “Administrowanie rusofobią

 1. julius

  Co do Białorusi to pozycja Łukaszenki ostatnimi czasy słabła i wprowadzenie podatku od bezrobotnych było świadomym krokiem w celu sprowokowania miejscowych potencjalnych majdaniarzy do działania. w celu zdecydowanej rozprawy z nimi i pokazanie, że panuje nad sytuacją w Białorusi.
  Natomiast tzw. siłowiki na Białorusi są za ścisłym związkiem z Rosją i przeciwni tzw. liberalnej gospodarce.

  Polubienie

  • grzanek

   A prof. Hudson stręczony przez Metro (Szczypiora) twierdzi (ciekawe na jakiej podstawie), że Putin to neoliberał:

   Polubienie

   • grzanek

    Pozamykał/powyganiał Abramowiczów, Bieriezowskich i Chodorkowskich, ale to on jest liberał. No chyba że jedynie wykosił w ten sposób konkurencję. Wtedy to miałoby jakąś logikę.

    Polubienie

 2. Ostatnio miałem z kolei zablokowane przez 3 dni konto na Facebook, za komentarz łamiący, tylko nie wiem gdzie, ich „standardy”, do zdjęcia urządzenia układu maszyny szyjącej, brzmiący: „To jest pedał do maszyny do szycia. Moja mama używała takiego”. Powtarzam jeszcze raz, 3 dni blokady za „To jest pedał do maszyny do szycia. Moja mama używała takiego”. Ja pytam, czy osoba nakładająca mi blokadę jest zdrowa umysłowo, bo obawiam się, że potrzeba jej skierowania na badania pod kontem podejrzenia poważnego urojenia?

  Polubienie

 3. Syjonistyczne plugastwo stojące na czele różnych zorganizowanych grup przestępczych rządzących Polską, sieje nienawiść nie tylko wobec Rosji i Rosjan. Oni przede wszystkim zieją zoologiczna nienawiścią do Polaków. Duda tak jak Geremek otwarcie nie powie o swojej chorobliwej nienawiści do Polaków, co jest u niego pielęgnowaniem tradycji rodzinnej, ale po jego wypowiedziach to słychać, widać i czuć. Należy zadać pytanie: w jakim celu zaprosił do Polski 5 milionów Ukraińców? Należy się tylko domyślać, że po to, by rezuni wyrżnęli Polaków, by zrobić miejsce dla 18 milionów żydów. Wystarczy tylko rezunów uzbroić, bo Polacy są rozbrojeni całkowicie. A kiedy dojdzie do rzezi, wtedy Naród Polski może wyciągnąć rękę po pomoc do Rosjan. Syjonistyczna polityka nienawiści wobec Rosji jest taka, by Rosjanie tej pomocy nam nie udzielili. Jasne?

  Polubione przez 1 osoba

  • ”Należy się tylko domyślać, że po to, by rezuni wyrżnęli Polaków, by zrobić miejsce dla 18 milionów żydów. ”

   Do tego to zmierza niestety..

   Polubione przez 1 osoba

   • Jurek

    Mało tego , ten kundel kurduplowy pojechał do Anglii, lobbować, by Anglicy dopłacili do eksportu 1,5 Polaków do Australii. Polacy w Anglii obawiając się islamizacji tego kraju, rozważają powrót do Polski. A to by położyło żydowski plan depolonizacji Polski.

    Co za mendy uparte . Tyle wieków katować ten nasz naród i nie mieć żadnych wyrzutów sumienia. . Załatwili sobie, że niemcy wymordują Polaków pod judeopolonie, plan się walił to kupili banderowców.
    Załatwili sobie tulu świętych , tyle boskich matek i nic . Polacy tak naprawdę żyją dzięki – nomen omen …. Stalinowi i Rosjanom, którzy zwrotem w II WŚ rozłożyli na łopatki plan wybicia Polaków do nogi.
    I to jest Fenomen! Kto jest bardziej uparty , polakofobiczni Żydzi, czy rusofobiczni Polacy.

    Polubienie

   • Darek Siwek

    A zgraje oślepionych czczą co miesiąc swoich ”dobrodziejów”..

    ………..

    Polubienie

   • Jurek

    sorki, nie dopisałem poprawnie ilości -( podałem 1,5 🙂
    Chodzi o 1,5 miliona ! Polaków

    Polubienie

 4. Klemens

  Na Ukrainie więcej wolności słowa jak w Polsce. Nadii Sawczenko o władzy w Kijowie i latyfundiach.

  Nie mam niczego przeciwko Żydom [oryg: jewrejew]. Ja nie lubię żydków [oryg: żydiw]. Ukrainę ciężko nazwać krajem antysemickim – u nas 2 procent Żydów zajmuje 80 procent władzy. – odpowiedziała Sawczenko.

  Sawczenko użyła słowa „żyd” (жид), które na Ukrainie jest uważane za obraźliwe, w przeciwieństwie do słowa „jewrej” (еврей).

  Nie zabrakło także wątku polskiego w jej wypowiedzi: „Niejednokrotnie mówiłam, że nie ma złego narodu. Są źli ludzie, oni są w każdym narodzie. Są Ukraińcy i są chochły, są Rosjanie i są kacapy, są Polacy i są Lachy.”

  Na pytanie dziennikarza, czy mogłaby wymienić Żydów, którzy są u władzy na Ukrainie, Sawczenko podała nazwiska m.in. premiera Hrojsmana, prezydenta Poroszenki i Julii Tymoszenko. Jej zdaniem „nieukraińska” władza nie jest zainteresowana losem Ukraińców. Zaprzeczyła jednak, że jest antysemitką.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kolejna-antysemicka-wypowiedz-nadii-sawczenko-video

  Polubione przez 1 osoba

 5. paziem

  Zażydzenie rosyjskich mediów:

  http://www.rv.ru/content.php3?id=12037

  Polubienie

 6. Jurek

  Kochajmy Rosjan , bo w nich nasza nadzieja . Walczmy o teraz Nasze , lub nigdy dla Nas , bo kto się za Nami upomni ? Na relaks muzyka . https://youtu.be/lAoXY81V8mc bądźmyn razem .

  Polubienie

  • Jurek

   Kochajmy siebie nawzajem , bo zaś dlaczego . Dlatego żeśmy są z tej ziemi , bo żeśmy są tu i teraz i nikt Nas nie może wysłać w niebyt . Chciejmy siebie pokochać , tak bezinteresownie , tak beznadziejnie i na ZAWSZE ! Lub pokocha nas bat naszego wroga od tysiąca lat . Może kiedyś lecz nie dziś , lecz nie wiem kiedy , lecz czy nie za późno będzie wtedy ?

   Polubienie

 7. julius

  Żydowskie ścierwa zaczynają już oficjalnie panoszyć się w Polsce.

  W Warszawie otwarto biuro Komitetu Żydów Amerykańskich
  Z radością i satysfakcją witamy na polskiej ziemi reprezentantów Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC). W ten sposób umacnia się współpraca transatlantycka – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników gali z okazji otwarcia w Warszawie biura organizacji. Dyrektor AJC zapewnia, że komitet chce wzmocnić relacje Izraela z Europą Środkową. – Polska jest centralnym miejscem dla judaizmu na świecie – powiedział natomiast dyrektor Komitetu Żydów Amerykańskich (AJC) w Europie Simone Rodan-Benzaquen

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-w-warszawie-otwarto-biuro-komitetu-zydow-amerykanskich,nId,2374501#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Polubione przez 1 osoba

 8. henryk@hotmail.com

  A co z tym paszportem Putina panie Dariuszu? Może pan coś podpowie.
  Podaje link: https://www.nwo.report/nwo/paszport-putina-udowadnia-ze-czlonkiem-plemienia.html
  Z tego wynika, że Wowa to jewrej. Chyba, że to fałszywka.
  W sieci krążą tysiące zdjęć Putina w towarzystwie chałatowców parchatych.
  W/G projektu Harwardzkiego, którego notkę posiadam, najpierw do kasacji idą Słowianie a później żydzi. Tacy co syjonizmy nie chcą chyba. I znów będzie holo-amputacja mośków ja to Mendel Szenirson twierdził

  Polubienie

 9. hubalblog

  co wy na to żeby stworzyć ranking największy Szabasboj/Rusfob?

  Polubienie

 10. Żydowskie media i żydowscy syjonistyczni politycy IIIRP oskarżają Rosję o ostrzelanie polskiego konsulatu na żydo-reżimowej Ukrainie.
  W nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy ostrzelali budynek Konsulatu Generalnego RP w Łucku. Polskie MSZ wezwało ukraińskiego ambasadora Andrija Deszczycę, który oświadczył, że „Rosja nie jest zainteresowana dobrymi relacjami między Polską i Ukrainą” i że „w związku z tym doszło do prowokacji”.

  Rzeczniczka MSZ Rosji, Maria Zacharowa, komentuje oskarżenia Kijowa o ostrzał konsulatu w Łucku:

  „Bosko. Ja bym jeszcze dodała, że z pomocą działań hybrydowych Rosja przyczyniła się do mianowania Deszczycy ambasadorem w Polsce po to, żeby skompromitować Ukrainę w oczach Polaków”
  za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201703295143030-MSZ-Rosji-oskarzenia-ostrzal-konsulatu-w-Lucku/

  Polubienie

 11. Próbka tfu-rczości Marcina Reya z Dobczyc, czyli żydowskiej kreatury opluwającej Polaków za pieniądze Polaków kradzione nam przez żydowski reżim IIIRP: http://18s.pl/dobry-blog/rosyjska-agentura-wplywu-w-polsce/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.