Michael Schudrich, prezydent RP, czyli Rzeczypospolitej Przyjaciół…z syjonistami?!

Według prezydenta Andrzeja Dudy jesteśmy obywatelami nie Rzeczypospolitej Polskiej, ale Rzeczypospolitej Przyjaciół …Żydów. Panie prezydencie, niech pan się zdecyduje, jest pan prezydentem Polski, czy Polin? A może Polacy nic nie wiedzą, a rzeczywistym prezydentem Polski jest Michael Schudrich ?

List prezydenta do uczestników uroczystego otwarcia biura American Jewish Committee Central Europe

Organizatorzy i Uczestnicy gali otwarcia biura

American Jewish Committee Central Europe

 Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
Ekscelencje, Dostojni Goście, Panie i Panowie!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa, przybyłych na galę z okazji otwarcia biura American Jewish Committee Central Europe w Warszawie. Słowa szczególnego powitania kieruję do przedstawicieli tej zasłużonej organizacji. Cieszę się, że wybrali Państwo stolicę Polski na miejsce, z którego aktywność AJC będzie promieniować na cały nasz region.

Dostrzegam głęboką symbolikę w fakcie, że dzisiejsza uroczystość zbiega się w czasie z początkiem obecności sił NATO w naszym kraju.

 

W okresie, kiedy Polska – odzyskawszy suwerenność po upadku systemu komunistycznego – zabiegała o przyjęcie do Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego, to w American Jewish Committee znaleźliśmy cennego sprzymierzeńca. Państwa poparcie dla naszych aspiracji przechowujemy we wdzięcznej pamięci.

 

Teraz zaś z radością i satysfakcją witamy na polskiej ziemi zarówno żołnierzy armii amerykańskiej, jak i reprezentantów AJC. Jestem przekonany, że w ten sposób dodatkowo umacnia się współpraca transatlantycka, której Polska zawsze była i jest gorącym orędownikiem i ważnym uczestnikiem.

Uważam również za znamienne, że obecna gala odbywa się w gmachu wspaniałego Muzeum Historii Żydów Polskich. To instytucja ogromnie istotna dla zachowania prawdy o wspólnej historii obu naszych narodów. W atrakcyjny, nowoczesny sposób ukazuje ona dzieje naszej Ojczyzny, która przez wieki była dla Żydów ziemią Polin – gościnnym, bezpiecznym domem.

 

Tę wyjątkową wspólnotę polityczną, którą nazywamy Rzeczpospolitą Przyjaciół ( podkreślenie moje- PZ), unicestwiła agresja nazistowskich Niemiec i przeprowadzony przez hitlerowców Holokaust. Ale nawet mimo nieludzkiego terroru, zbrodni i masowej eksterminacji łącząca nasze narody solidarność ocalała.

Dzisiaj znów razem budujemy wspólną pomyślną przyszłość i razem czcimy pamięć naszych wspólnych, polskich i żydowskich bohaterów. A wiedza o tym, co wydarzyło się na naszej ziemi podczas II wojny światowej i okupacji niemieckiej, upowszechnia się w świecie także dzięki staraniom American Jewish Committee. Liczę na to, że w tej bardzo ważnej sprawie obrony dobrego imienia Polski i prawdy historycznej będziemy nadal skutecznie działać razem.

Wszystkim osobom, dzięki pracy których AJC Central Europe oficjalnie inauguruje dzisiaj działalność, składam wyrazy uznania i gratulacje. Życzę Państwu powodzenia i wielu sukcesów. Niechaj dzięki wspólnym wysiłkom umacnia się przyjaźń i rozwija współpraca między naszymi narodami.

Z wyrazami szacunku i sympatii

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 
Andrzej Duda
Poniedziałek, 27 marca 2017
Reklamy

14 Komentarzy

Filed under Polityka

14 responses to “Michael Schudrich, prezydent RP, czyli Rzeczypospolitej Przyjaciół…z syjonistami?!

 1. stycznik 400V

  Kolejna zydowska padlina instaluje się w Polsce.
  Niech najedzie się ich tu wiecej – przeprowadzic łapankę i pozbyc się tego pejsatego łajna.

  Polubienie

 2. pytuś

  Warto się zapoznać z biografią mośka, który jak stonka ziemniaczana, został zrzucony na spadochronie przez US-pejs w Polin. Dorobek medalowy też zawdzięcza pewnemu preziowi Polin, który swego czasu, wykluł się z braciszkiem z jednego ,,czosnkowego” jajeczka.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Schudrich

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Odrodzenia_Polski

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Komandoria_Missio_Reconciliationis

  Polubienie

 3. Klemens

  Z pracowni rzeźbiarskiej Bartłomieja Kurzeji. Jeden z bardziej indywidualnych pośród polskich twórców o nowych trendach w sztuce. Kurzeja sprzeciwia się brzydocie z gruntu obcej polskiej estetyce, a kwestię etyki stawia ponad zagadnieniami formalnymi.

  Polubienie

 4. Klemens

  Dwulicowość Organizacji Państw Amerykańskich (na garnuszku międzynarodowej lichwy). OAS (skr. ang.) stara się ograniczać wpływy BRICS w Ameryce Łacińskiej, utrwalając kolonialny status państw regionu.

  Polubienie

 5. julius

  Jew only understand the language of the pistol – Talk to Zion only with violence

  Polubienie

 6. paziem

  Delegacja liderów AJC spotkała się dzisiaj z prezydentem Andrzejem Dudą i odbyła z nim półtoragodzinną rozmowę. Prezes AJC David Harris podsumował spotkanie: „Prezydent przyjął nas niezwykle ciepło i uprzejmie. Wyraził swoją radość z powodu otwarcia biura AJC Central Europe w Warszawie, nazywając je bardzo pożądanym wydarzeniem. Poza tym ostro potępił antysemityzm, jednocześnie zapewniając naszą grupę, że problem ten jest dzisiaj znacznie mniej poważny w Polsce niż w niektórych innych krajach europejskich. Ponownie podkreślił swoją przyjaźń wobec Izraela, który zresztą ostatnio odwiedził, a także dobre stosunki polsko-izraelskie”.

  za:http://wyborcza.pl/7,75968,21562739,organizacja-american-jewish-committee-otworzyla-w-warszawie.html

  Polubienie

 7. Edward.

  Posłowie chcą nowego święta. 14 kwietnia dniem Chrztu Polski?

  Polska| Wczoraj, 31 marca (15:35)

  14 kwietnia Świętem Chrztu Polski – projekt ustawy w tej sprawie złożyła w Sejmie grupa posłów m.in. z klubów Kukiz15, PiS, koła WiS oraz Republikanie. Nowe święto państwowe ma służyć upamiętnieniu chrystianizacji Polski oraz być dniem narodowej refleksji nad sprawami ojczyzny.

  Lednica: To w tym miejscu miało dojść do Chrztu Polski /©123RF/PICSEL
  Lednica: To w tym miejscu miało dojść do Chrztu Polski /©123RF/PICSEL

  Tekst projektu ustawy głosi, że święto ustanawia się „w celu upamiętnienia chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

  Reklama

  Ma być to „dzień narodowej refleksji nad dziedzictwem naszych ojców, nad odpowiedzialnością wszelkich władz państwowych, wszystkich obywateli i każdego z osobna za naszą Ojczyznę, za jej przyszłość i pomyślność. Święto to powinno służyć inspiracji do podejmowania działań na rzecz dobra wspólnego” – napisano w projekcie.

  Wnioskodawcy nie postulują, by był to dzień wolny od pracy.

  Jak przekonują posłowie, Chrzest Polski – poza wymiarem religijnym – miał również wymiar strategiczny i polityczny. „Dzięki niemu nasza Ojczyzna dołączyła do rodziny narodów europejskich, do kręgu cywilizacji Zachodniej Europy. Bez tego wydarzenia trudno sobie wyobrazić naszą kulturę i tożsamość. Mimo że w roku 2016 obchodzimy jego 1050 rocznicę, niestety praktycznie jest on nieobecny w powszechnej świadomości naszego społeczeństwa” – głosi uzasadnienie.

  Dlatego dzisiaj – jak napisano – „w dobie kruszenia podstaw, na których zbudowany jest nasz byt narodowy i państwowy, w dobie niepewności i obawy o naszą przyszłość, o jutro naszych dzieci, powinniśmy pamiętać o rocznicy Chrztu Polski”.

  Wnioskodawcy zapewniają, że projekt „nie przewiduje ponoszenia żadnych kosztów finansowych, nie pociąga za sobą obciążenia budżetu państwa lub budżetów jednostek samorządu terytorialnego”.

  „Zachęca jedynie obywateli polski do refleksji i wywieszenia w tym dniu flag biało-czerwonych. Projekt rodzi pozytywne skutki społeczne” – podkreślono w uzasadnieniu.

  W czwartek projekt został wysłany do zaopiniowania przez Biuro Analiz Sejmowych oraz Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-poslowie-chca-nowego-swieta-14-kwietnia-dniem-chrztu-polski,nId,2376418#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

  Polubienie

 8. Pingback: Rzeczpospolita Przyjaciół bez refleksji | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

 9. Pingback: „Rzeczpospolita Przyjaciół” – bez refleksji | Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych

 10. Pingback: Rzeczpospolita Przyjaciół bez refleksji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s