Akt międzynarodowego terroru USA wobec Syrii

Bandyci atakują

Prezydent Donald Trump właśnie stracił mocno już nadszarpniętą wiarygodność. Współcześni barbarzyńcy – Stany Zjednoczone – przebierając już od dawna nogami, żeby tylko dokonać kolejnej agresji, wykonały atak 59 rakietami Tomahawk na bazę lotniczą Syrii na terenie tego kraju.

Pod najbardziej ordynarnym pretekstem – dzień pierwszy – atak gazowy i natychmiastowe oskarżenie Asada i Syrii, dzień drugi – zdjęcia martwych dzieci i medialna hucpa antysyryjska i antyrosyjska (z ambasador USA przy ONZ wymachującą zdjęciami zabitych dzieci, na czele), dzień trzeci – atak przeprowadzony jak zwykle – bez wypowiedzenia wojny, ale i bez przedstawienia choć cienia dowodu na odpowiedzialność państwa syryjskiego za atak gazowy.

Sztandar amerykański, niegdyś, słusznie czy nie, uważany za symbol walki o wolność i symbol wolności jako takiej, stał się dziś symbolem niczym nie ograniczonego bandytyzmu międzynarodowego w wykonaniu samozwańczego żandarma/hegemona, który nie podlega nikomu i żadnym prawom boskim ani ludzkim. Jest to wielka prowokacja skierowana przeciwko Rosji. Widać wyraźnie, że zapowiedzi pozytywnej zmiany w stosunkach z Rosją, składane wielokrotnie przez Trumpa w czasie kampanii wyborczej, zostały wyrzucone do kosza. Rozbudowuje się przyczółek polski, dalej nakręca się sytuację na Ukrainie, Czarnogóra ma zostać przyjęta do NATO, teraz nastąpił atak na Syrię. Co dalej? Czy dawno zapowiadane strefy zakazu lotów? Znamy ten scenariusz z Iraku. Końcowym etapem będzie usunięcie Asada. Chyba że? No, właśnie. Chyba że Rosja. Ale czy nie przeceniamy jej siły i zdolności polityczno-dyplomatycznych?

Jeżeli prawdą jest, że Rosja nie została poinformowana o ataku amerykańskim, gdzie były rosyjskie systemy ostrzegania przed atakiem rakietowym? Otóż, jestem przekonany, że zniszczenie jednego, czy kilku Tomahawków przez Rosjan uspokoiłoby wojowniczość USA. Wbrew pozorom, nie byłaby to sytuacja grożąca eskalacją konfliktu, bo przecież atak miał charakter typowo bandycki. A tak, USA dokonały kolejnego sondowania wartości Rosji i nie wyszło to dla Rosji najlepiej, mówiąc oględnie… A nie są to żarty i nic nie znaczący region dla Rosji. W sytuacji ciągłego otaczania i planów gazociągów pomijających Rosję i jej złoża, sprawa jest jasna – Rosja nie może odpuścić Syrii. I to w sytuacji niepewności co do Turcji (jak ktoś raz zmienił front, może zmienić i drugi; zresztą Turcja już pochwaliła atak amerykański), i Iranu stojącego w kolejce do likwidacji. Rosja nie jest w łatwym położeniu. Nie dość, że jej jedyną siłą, której boi się Ameryka jest arsenał atomowy, w Rosji cały czas agentura prowokuje fermenty społeczne, na zewnątrz, bez mrugnięcia okiem dokonuje się prowokacji militarnych na granicach Rosji (kolejne ściąganie oddziałów NATO).

I najważniejsze – zakłamane media Zachodu całą tą antyrosyjską działalność przedstawiają jako rosnącą agresję Rosji! Nikt przy zdrowych zmysłach nie może brać pod uwagę rozwiązania atomowego, ale może czas już, aby Rosja straciła złudzenia co do dobrej woli Zachodu i zweryfikowała swoje oczekiwania, nie mówiąc już o konieczności porzucenia tej dziwnej pozycji, jakby łaszenia się do Zachodu, oczekiwania uznania, docenienia, pragnienia wspólnoty z Zachodem itd.

 

Polscy wasale USA już ogłosili swoje poparcie dla akcji swego pana. Rzecznik rządu Rafał Bochenek w TVP Info: Chcemy być na bieżąco z tym, co się dzieje na Bliskim Wschodzie. To sytuacja oczywiście niecodzienna, nadzwyczajna i chcemy mieć nad tym kontrolę. W ostatnim czasie pan Baszszar al-Asad przekroczył pewną granicę, użył broni chemicznej w stosunku do ludności.

Po tych obrazkach, które obiegły świat, po tych dzieciach zabitych bronią chemiczną, Trump nie mógł nie zareagować – ocenił Tomasz Siemoniak (PO), b. minister obrony narodowej.

Czy Donald Trump oszukał swoich wyborców i to wszystko, co mówił było li tylko zagraniem pod publiczkę? Jednak mimo wszystko uważam, że nie. Ufam, że był szczery. Ale w czasie kampanii i zaraz po zwycięstwie wskazywałem w kolejnych tekstach na siłę oporu wobec jego planów, siłę potężną, składającą się z czterech filarów – neokonserwatystów-mesjanistów dążących do panowania nad światem, zimnowojennego Pentagonu, przemysłu zbrojeniowego i wszechpotężnych mediów. Widzimy właśnie, jak Trump przegrywa z frontem War Party. Czy to już jego koniec, czy też próba kontrolowanego wycofania się i okopania na pozycjach? Jak zwykle – czas pokaże.

Adam Śmiech

 

O d redakcji WPS

Jak to zazwyczaj bywa są takie wydarzenia międzynarodowe, które jak papierek lakmusowy badają „odczyn polityczny” poszczególnych osób oraz organizacji i środowisk politycznych. 

Popatrzmy na pospieszne akty wasalności i lizusostwa politycznego tzw. „polityków polskich” wobec bandyckiego, terrorystycznego ostrzelania terytorium suwerennego państwa – Syrii, przez rakiety US Army, której dysponenci stawiają się ponad prawem i konwencjami  międzynarodowymi, nie usiłując nawet przez moment szukać potwierdzenia w faktach tego, kto i w jakim celu użył broni chemicznej przed kilku dniami w Syrii. 

Wpisywanie się Polski w jednobrzmiący, proamerykański i proimperialny kurs Zachodu jasno dowodzi, że obecnie rządzące Polską elity mogą nas doprowadzić  wbrew powszechnej woli, wbrew polskim interesom, tylko do jednego celu – do regionalnej, a w najgorszym, wielce prawdopodobnym wariancie, do globalnej wojny. A wszystko jedynie po to, aby bronić interesów syjonistycznych i anglosaskich neokonserwatywnych psychopatów z Partii Wojny.

PZ

 

Tak brzmią głosy wasali:

Jako Prezydent RP chciałbym wyrazić swoje pełne poparcie dla operacji militarnej przeprowadzonej w nocy z czwartku na piątek przez amerykańskie siły zbrojne w Syrii.
Decyzja prezydenta Donalda Trumpa o ataku na jedną z syryjskich baz lotniczych była reakcją na użycie przez wojska reżimu Baszara al-Assada broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej. Obok tego aktu niewyobrażalnego barbarzyństwa cywilizowany świat nie mógł przejść obojętnie.
Polska z całą mocą potępia zbrodnie popełniane na cywilach i apeluje, by cała społeczność międzynarodowa jeszcze mocniej zaangażowała się w przywrócenie pokoju w Syrii, zatrzymanie szaleństwa wojny, przerwanie spirali przemocy.
Polska wspiera działania amerykańskiej administracji w tym zakresie – jako sojusznik USA, lecz także jako państwo solidarne z ofiarami wojny domowej w Syrii.
Staramy się o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ również po to, by głośno, w sposób bezkompromisowy, mówić o naruszeniach prawa międzynarodowego i o cierpieniach ludzi dotkniętych konfliktami zbrojnymi w różnych częściach świata.
Dziś zostałem poinformowany przez stronę amerykańską o szczegółach operacji. Zleciłem także szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego przygotowanie specjalnego raportu sytuacyjnego.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda
za:http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,183,oswiadczenie-prezydenta-rp-w-sprawie-amerykanskiej-operacji-w-syrii.html

 

10:51

Kanclerz  Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollandeoświadczyli  po rozmowie telefonicznej, że to prezydent Syrii Baszar el-Asad ponosi wyłączną odpowiedzialność za sytuację w swym kraju, w tym za atak sił USA na bazę lotniczą.

„Ponowne użycie przez niego broni chemicznej i zbrodnie popełnione na własnym społeczeństwie wymagają sankcji, czego Francja i Niemcy domagały się już  latem 2013 roku po masakrze w al-Guta” (chodzi o atak chemiczny na  przedmieściach Damaszku, o który Zachód oskarżył reżim syryjski; zginęło tam ponad 1400 osób – przyp. red. ) – głosi oświadczenie opublikowane na stronie internetowej urzędu kanclerskiego w Berlinie.

za:http://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-odpowiedzial-na-atak-chemiczny-w-syrii-usa-przeprowadzily-atak-rakietowy-6109369581262465a

09:39

Premier Japonii Shinzo Abe oświadczył na konferencji prasowej, że jego rząd popiera amerykański atak w Syrii. Zadeklarował, że Japonia wspiera działania USA przeciwko broni chemicznej i rozumie, że celem ataku było niedopuszczenie do pogorszenia sytuacji.

Wcześniej japoński minister spraw zagranicznych Fumio Kishida informował, że „Japonia jest w ścisłym kontakcie z USA”, weryfikując informacje na temat amerykańskiego ataku.

11:16

„Rozumiemy powody akcji zbrojnej USA, odpowiedniej w czasie i  proporcjonalnej w zakresie” – napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Włoch Angelino Alfano.

08:52

Premier Australii Malcolm Turnbull oświadczył, że jego kraj popiera amerykański atak na syryjską bazę lotnictwa. Nazwał go „proporcjonalną i zgodną z potrzebami odpowiedzią”. Zaapelował do Rosji,  by odegrała swą rolę w przywracaniu pokoju w Syrii.

08:26

Wielka Brytania w pełni popiera atak rakietowy przeprowadzony w nocy przez siły USA na syryjską bazę lotniczą – oświadczył w  piątek rzecznik rządu w Londynie.

– Rząd  brytyjski w pełni popiera operację USA, która w naszej ocenie była właściwą odpowiedzią na barbarzyński atak reżimu syryjskiego z użyciem broni chemicznej i ma na celu zapobieżenie dalszym atakom – podkreślił rzecznik.

08:23

Arabia Saudyjska oświadczyła, że w pełni popiera ataki USA na cele wojskowe w Syrii. Nocny nalot na syryjską bazę lotniczą Szajrat to według Rijadu „odważna decyzja” prezydenta USA Donalda Trumpa.

08:19

Rząd Izraela zadeklarował „pełne poparcie” dla przeprowadzonego ataku, nazywając go „mocnym przesłaniem” prezydenta Trumpa.

za: http://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-odpowiedzial-na-atak-chemiczny-w-syrii-usa-przeprowadzily-atak-rakietowy-6109369581262465a
 
08:27

Po tych obrazkach, które obiegły świat, po tych dzieciach zabitych bronią chemiczną, Trump nie mógł nie zareagować – ocenił Tomasz Siemoniak (PO), b. minister obrony narodowej. Jego zdaniem dobrze, że taka była reakcja USA.

@ZalewskiPawel

Dziś w nocy Trump umiejętnie i pozytywnie odróżnił się od Obamy w Syrii, jednocześnie minimalizując straty w relacjach z Rosją

Atak USA na syryjską bazę lotniczą miał pokazać, że prezydent USA Donald Trump jest pryncypialny – powiedział Rafał Trzaskowski (PO). Dodał, że Zachód musi wysłać sygnał, że nie będzie przyzwolenia, by w XXI w. stosować broń chemiczną.

09:10

Bochenek podkreślił, że atak na ludność cywilną i liczne ofiary pokazały, że nie obędzie się bez reakcji społeczności międzynarodowej, innych państw. – Mamy nadzieję, że działania, które podejmują Stany  Zjednoczone będą zmierzały do tego, aby ustabilizować tę sytuację, aby  zaprowadzić pokój i porządek. Nie może być tak, że ten konflikt będzie toczył się w nieskończoność – powiedział rzecznik rządu.

Jak mówił – trzeba przeciąć błędne koło – nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale i w Europie. – Pokłosiem konfliktu jest dzisiaj kryzys migracyjny, z którym Unia Europejska nie potrafi sobie od wielu lat  (poradzić) – zaznaczył.

.@pkukiz w @24pytaniaPr24: nie można pozwolić na to, by bezkarnie były mordowane dzieci

@TomaszSakiewicz: Za atakiem chemicznym musiał stać ; Asad nie ryzykowałby tak wielkiej awantury bez konsultacji z Moskwą.

@JanSpiewak: Atak chemiczny na ludność cywilną w XXI wieku to coś, na co nie może być zgody. Reakcja jest uzasadniona.

I tak dramatycznie długo tolerowano bezkarność bandziora-Asada . Bezradność cywilizacji wobec barbarzyństwa…

za: http://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-odpowiedzial-na-atak-chemiczny-w-syrii-usa-przeprowadzily-atak-rakietowy-6109369581262465a

 

 

A tak brzmią głosy przywódców i liderów suwerennych narodów świata :

 

Prezydent Władimir Putin uważa, że amerykański atak rakietowy na Syrię jest agresją przeciwko suwerennemu państwu – oznajmił rzecznik rosyjskiego przywódcy Dmitrij Pieskow.

W nocy z czwartku na piątek USA przeprowadziły zmasowany atak na bazę syryjskich sił powietrznych, łącznie zostało wystrzelonych 59 rakiet. Donald Trump nazwał działania Waszyngtonu odwetem za użycie przez wojska rządowe broni chemicznej w prowincji Idlib.

„Prezydent Putin uznaje amerykańskie ataki na Syrię za agresję przeciwko suwerennemu państwu i naruszenie norm prawa międzynarodowego, przy czym pod zmyślonym pretekstem” — powiedział Pieskow dziennikarzom. Podkreślił, że syryjska armia nie ma zapasów broni chemicznej. „Fakt likwidacji wszystkich zapasów broni chemicznej syryjskich sił zbrojnych został zarejestrowany i potwierdzony przez OPCW — wyspecjalizowany pododdział ONZ” — przypomniał.

Rzecznik Kremla podkreślił, że zdaniem Putina całkowite lekceważenie faktów wykorzystania broni chemicznej przez terrorystów „znacznie pogarsza sytuację”.

Według słów Pieskowa Putin także uważa, że Waszyngton próbuje „odciągnąć uwagę wspólnoty światowej od licznych ofiar wśród ludności cywilnej w Iraku”.

za:https://pl.sputniknews.com/polityka/201704075196055-Putin-ataki-USA-Syria-agresja/

Działania USA w Syrii przypominają sytuację z inwazją na Irak – oznajmił szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

Rosyjski minister podkreślił, że atak rakietowy USA jest „aktem agresji pod absolutnie zmyślonym pretekstem”. „Przypomina sytuację z 2003 roku, gdy USA, Wielka Brytania z niektórymi sojusznikami wtargnęły do Iraku bez zgody Rady Bezpieczeństwa, poważnie naruszając prawo międzynarodowe” — powiedział Ławrow.

Podobnego zdania jest rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji generał Igor Konaszenkow, który uważa, że „administracje Stanów Zjednoczonych się zmieniają, natomiast metody rozpętywania wojen od czasów bombardowania Jugosławii, Iraku i Libii pozostają takie same. Powodem do agresji znów posłużyło nieobiektywne śledztwo, a gołosłowne oświadczenia, przeinaczanie faktów, demonstrowanie fotografii i pseudoprobówek w organizacjach międzynarodowych”.

za:https://pl.sputniknews.com/polityka/201704075197264-Lawrow-USA-Syria-inwazja-Irak/

Marine Le Pen, szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego i jego kandydatka na prezydenta Francji, oceniła, że atak USA na bazę wojskową w Syrii pokazuje, iż Donald Trump próbuje być „policjantem  świata”, co może obrócić się przeciw niemu. Le Pen, która w przeszłości wyrażała poparcie dla syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, powiedziała w rozmowie z telewizją France-2, że była zaskoczona decyzją Trumpa o zbombardowaniu bazy syryjskich sił rządowych Szajrat.

 

08:24

Iran stanowczo potępia ataki rakietowe przeprowadzone przez USA na bazę lotniczą syryjskich sił rządowych – przekazała agencja prasowa ISNA, powołując się na rzecznika resortu spraw zagranicznych w Teheranie.

„Iran stanowczo potępia wszelkie jednostronne operacje tego rodzaju (…).  Takie działania wzmocnią terrorystów w Syrii i skomplikują sytuację zarówno w tym kraju, jak i w całym regionie” – powiedział cytowany przez ISNA rzecznik Bahram Kasemi.

08:18

Boliwia złożyła wniosek, by w sprawie ataku zwołane zostało posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ za zamkniętymi drzwiami. Boliwia jest obecnie jednym z 10 niestałych państw członkowskich Rad

za: http://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-odpowiedzial-na-atak-chemiczny-w-syrii-usa-przeprowadzily-atak-rakietowy-6109369581262465a

Atak USA na syryjską bazę lotniczą de facto przeprowadzono w interesach Państwa Islamskiego i Dżabhat an-Nusry oraz innych organizacji terrorystycznych; głównym zadaniem RF pozostaje udzielenie pomocy syryjskim siłom zbrojnym – powiedział Dmitrij Pieskow.

„Głównym zadaniem pozostaje udzielenie pomocy syryjskim siłom zbrojnym w walce z terroryzmem. Jednoznacznym pozostaje fakt, że my już nie wiemy, co miał na celu Waszyngton, podejmując decyzję o tych atakach, ale to jest jednoznaczne, że ataki de facto przeprowadzono w interesach PI, Dżabhat an-Nusry i innych organizacji terrorystycznych. W związku z tym można wyrazić ubolewanie” — powiedział Dmitrij Pieskow, odpowiadając na pytanie, czy działania USA mogą doprowadzić do aktywizacji terrorystów oraz czy jest możliwe wzmocnienie obecności Rosji w Syrii.

Zapisz

Reklamy

37 Komentarzy

Filed under Polityka

37 responses to “Akt międzynarodowego terroru USA wobec Syrii

 1. paziem

  Bardzo dobry i potrzebny tekst.Umieścimy go za chwilę na stronie WPS. Jedna uwaga i kilka uzupełnień. Z tego co czytam, Rosja została też uprzedzona o ataku. Potwierdzałyby to stosunkowo niewielkie skutki ataku. Kilka osób zabitych i ponoć większość samolotów syryjskich wycofanych z lotniska.

  W związku z tym trzeba postawić pytanie o cele tego ataku. Twoje oceny Trumpa są w zasadzie trafne. Traci on inicjatywę i podporządkowuje się syjonistom.Być może, aby pozostawić sobie czas i przygotować pole do decydujących rozmów z Putinem i być może nowej sytuacji po wyborach we Francji, Trump dla zneutralizowania jastrzębi musiał dać „pokaz siły”? Na pewno zbliżamy się do okresu decydujących rozstrzygnięć. Oligarchia na Ukrainie traci grunt pod nogami, światowa lichwa jest przed decyzją ostateczną ci do generalnej reformy światowych finansów.

  Nie ma alternatywy, albo światowa wojna na początek o regionalnych ogniskach ( niestety jednym z nich może być Polska-Ukraina-Białoruś), albo zasadnicza przebudowa światowego ładu polityczno – gospodarczego.

  Wydaje się, że Putin nie powinien zbyt długo czekać na zrobienie generalnego porządku z miejscowym, syjonistycznym oligarchiatem finansowo- medialnym.W przeciwnym wypadku na skutek powtarzających się prowokacji wewnętrznych organizowanych przez syjonistów i neokonów Rosja może ulec wewnętrznemu chaosowi.

  Polubienie

  • Klemens

   Zaledwie 23 rakiety US wylądował w bazie, a kolejnych 36 poszło do piekła… To znaczy te pociski mają tylko 35-40% skuteczności

   Polubienie

  • Fredo

   Cytat:
   „Być może, aby pozostawić sobie czas i przygotować pole do decydujących rozmów z Putinem i być może nowej sytuacji po wyborach we Francji, Trump dla zneutralizowania jastrzębi musiał dać „pokaz siły”? Na pewno zbliżamy się do okresu decydujących rozstrzygnięć. ”

   Nie wierzę w to chociaż tego nie wykluczam . Po prostu trzeba wprost napisać zrobiliśmy głupotę wypisując listy do Trumpka w styczniu i koniec pieśni . nie ma co kluczyć a kto ma rację pożywiom uwidim .

   Polubienie

  • Fredo

   cytat:
   Być może, aby pozostawić sobie czas i przygotować pole do decydujących rozmów z Putinem i być może nowej sytuacji po wyborach we Francji, Trump dla zneutralizowania jastrzębi musiał dać „pokaz siły”?

   Osobiście nie wierzę w to ale cóż aby prezes miał rację czego mu życzę .

   Polubienie

 2. Klemens

  Zbombardowana baza wojsk syryjskich. Oto efekty „egzotycznej” koalicji USrael-ISIS.

  Polubienie

 3. grzanek

  Przeklejam z mego komentarza pod sąsiednim wątkiem:

  Polubienie

 4. stycznik 400V

  Już pisalem kiedys, że trampek bedzie kontynuatorem czarnucha – i się nie mylilem.

  Polubienie

 5. paziem

  Po amerykańskim ataku na syryjską bazę lotniczą Rosja zawiesza działania w ramach zawartego memorandum o zapobieganiu incydentom i zagwarantowaniu bezpieczeństwa lotów w trakcie operacji w Syrii. To jest absolutnie logiczne następstwo faktów i tłumaczy, czemu nie zareagowano na amerykańskie rakiety i nie użyto rakiet służących obronie. Po prostu Rosja przestrzegała memorandum. Wyjście z niego pozwoli reagować na rozliczne zagrożenia, m.in. w stosunku do znajdujących się na trytorium Syrii rosyjskich lotnisk i pododdziałów bojowych.

  ” Россия после ударов США по правительственной авиабазе в Сирии приостанавливает действие заключенного с Вашингтоном меморандума о предотвращении инцидентов и обеспечении безопасности полетов авиации в ходе операций в Сирии.
  „Это решение абсолютно логичное, сейчас многие задаются вопросом, почему не были использованы ракеты, которые обороняют небо, так вот это ответ на этот вопрос, потому что РФ действует в рамках меморандума. Сейчас выход из меморандума позволит своевременно реагировать на различные угрозы, в том числе и в отношении наших находящихся там наших аэродромов и подразделений”, — заявил Швыткин РИА Новости.

  https://ria.ru/syria/20170407/1491724549.html

  Polubienie

 6. grzanek

  Prezes ZiemińskijOtóż, jestem przekonany, że zniszczenie jednego, czy kilku Tomahawków przez Rosjan uspokoiłoby wojowniczość USA

  Obawiam się, że PZ może przeceniać możliwości Rosji. Specjalnie się nie znam, ale obiło mi się o uszy, że pociski balistyczne – które w przeciwieństwie do manewrujących napędzane są jedynie w początkowej fazie lotu – są nie do zestrzelenia. A cóż dopiero manewrujące Tomahawki.
  Zresztą wyniki pobieżnego wyszukiwania (wybaczcie źródło) Google potwierdzają to:

  omahawki są skuteczne, praktycznie nie można ich zestrzelić i mogą razić cele w odległości przekraczającej tysiąc mil

  http://wyborcza.pl/1,87648,17867617,Rakiety_manewrujace___polski_sen_o_potedze__Amerykanskie.html?disableRedirects=true

  Polubienie

 7. grzanek

  A nie pardon, to nie Prezes tylko p. Adam Śmiech.

  Polubienie

 8. dziobak

  Ale jakoś nikt się nie zastanawia czy przypadkiem użycie broni gazowej nie było uzasadnione ! Islamiści mordują tam już kogo popadnie, nie mają zamiaru się poddać, i sytuacja bardzo przypomina walki amerykańskie z Japończykami w roku 1946 gdzie użyto po cichu broni chemicznej aby to szaleństwo przerwać na wyspach Pacyfiku.

  Wydaje się także, że kilka krajów , które wypowiedziały się oficjalnie i krytycznie o użyciu broni chemicznej, korzystało ze swoich sił wywiadowczych przed zajęciem stanowiska, więc raczej nie ma wątpliwości że użył tej broni Asad a nie kto inny, czyli akcenty wątpliwości w tej kwestii nie mają sensu.

  Polubienie

  • paziem

   ” raczej nie ma wątpliwości że użył tej broni Asad a nie kto inny, czyli akcenty wątpliwości w tej kwestii nie mają sensu.”

   Szanowny Panie( i), zdumiewa mnie pana rozumowanie. Przecież już za Obamy kiedy pierwszy raz użyto „argumentu” zastosowania broni chemicznej przez Asada okazało się, że dowodów brak , pomimo, że jak obecnie – korzystano rzekomo z sił wywiadowczych Zachodu. Taką samą fikcją było użycie broni chemicznej przez S.Husajna, co dało pretekst do agresji na Irak. Proszę włączyć logikę i zastanowić się w jakim celu Asad, wobec osiąganych sukcesów, miałby używać broni chemicznej ( której brak w magazynach potwierdzała specjalna mieszana komisja międzynarodowa), aby narażać oprócz siebie także autorytet Rosji i Iranu ( swoich jedynych sojuszników )?!

   Polubienie

   • Fredo

    Panie prezesie świetny wpis miałem to samo napisać ale pan mnie ubiegł .Po tym wpisie widać jak parchate media potrafią ogłupiać dlatego trzeba jak najwięcej czytać pana wpisy czy Darka Kosiura ewentualnie David Duke zawsze to jakiś antybiotyk przeciwko szambiarce medialnej .

    Polubienie

 9. Pingback: Akt międzynarodowego terroru USA wobec Syrii | 7777777blog

 10. Karol

  A ja zwyczajny mały pyłek w wszechświecie totalnie potępiam agresje USA na suwerenny kraj Syrię. Potępiam zqkłamaną , kłamliwą propagandę globalnego terrorysty jakim jest USA. łącznie z syjonistyczną bandą żydowską.

  Polubienie

 11. paziem

  Prezydent USA Donald Trump musiał ubiegać się o pozwolenie amerykańskiego Kongresu na przeprowadzenie ataku na bazę wojskową w Syrii – oznajmił republikański senator Rand Paul.
  „Prezydent powinien otrzymać pozwolenie Kongresu na przeprowadzenie działań zbrojnych” — napisał na swoim blogu na Twitterze. „Mimo że potępiamy przemoc w Syrii, USA nie były atakowane”.

  za:https://pl.sputniknews.com/polityka/201704075198747-Senat-Trump-atak-Syria/

  Polubienie

 12. paziem

  Źródło dyplomatyczne poinformowało agencję Ria Novosti o zwołaniu w Genewie nadzwyczajnego posiedzenia grupy do spraw zawieszenia broni w Syrii w związku z atakiem USA na syryjską bazę lotniczą.

  Rosja zwołuje w Genewie nadzwyczajne posiedzenie grupy do spraw zawieszenia broni w ramach Międzynarodowek Grupy Wsparcia Syrii. Posiedzenie ma się odbyć dziś wieczorem.

  Informator agencji dodał, że na nadzwyczajnym posiedzeniu mają być omówione „ostatnie wydarzenia związane z atakiem USA na bazę lotniczą w Szajrat”.

  za:https://pl.sputniknews.com/swiat/201704075201864-Sputnik-Rosja-nadzwyczajne-posiedzenie-ws-Syrii/

  Polubienie

 13. julius

  Oto tytuł z źydowskiego salonu
  Trolle wyskakują z pociągu Trumpa, czym alt right wyraża gniew na działania w Syrii.
  Alt right podejrzanie zajmuje stronę Putina w konflikcie syryjskim
  http://www.salon.com/2017/04/07/trolls-jump-off-the-trump-train-as-the-alt-right-expresses-anger-over-syria-actions/

  Polubienie

 14. paziem

  Олег Розанов: Трамп повышает ставки

  Вот и первая «благая весть» в Благовещение от наших заклятых друзей. Удар по военному аэродрому в Хомсе — пролог к встрече с китайским лидером Си Цзиньпином в Вашингтоне.

  Это ясно как божий день, как ясно и то, что Трамп повышает ставки и готовит жесткую переговорную позицию с Россией. Наивно было бы думать, что американское военное лобби откажется от своего куска хлеба при Трампе.

  Владимир Путин уже назвал нападение «актом агрессии», а это значит, что ответ будет неотвратимым. Военным, политическим или экономическим — покажут ближайшие дни, но оставлять агрессию безнаказанной недопустимо. Причем ответ должен быть таким, чтобы ни Турции, ни Израилю не хотелось проделать тот же фокус. Стоит России проявить слабость — и регион вновь погрузится в хаос, в войну всех против всех.

  za:https://izborsk-club.ru/12988

  Polubienie

 15. paziem

  Леонид Ивашов: Сознание американцев деформировано постоянной ложью

  Во вторник, 4 апреля, западные СМИ сообщили об авиаударе на город Хан-Шейхун в провинции Идлиб, которые был якобы совершен с применением химического оружия. По меньшей мере 72 человека, в том числе дети людей погибли, у многих пострадавших имелись признаки тяжелого отравления. В совершении атаки Сирийский центр мониторинга соблюдения прав человека (SOHR), расположенный в Лондоне, обвинил Россию и сирийские власти.

  Речь идёт о войне информационно-психологического типа. И эта война носит вечный характер. Пока будет противостояние между Россией и Америкой, между Востоком и Западом, то война будет постоянно продолжаться и её эксцессов следует ожидать. Так было в годы Холодной войны. И ещё до неё, в годы Великой Отечественной войны, известия о нас подавали таким образом, чтобы, по крайней мере, ослабить международный престиж и влияние СССР. Поэтому то, что происходит сегодня в Сирии с химическим оружием – это, по сути дела, война против России и её союзников.

  Когда в Сирии случились первые химатаки, то не была создана нейтральная, независимая, профессиональная международная комиссия, призванная выявить и обнародовать действительные причины химатак. И как только стали выходить на то, что отравляющие вещества применили боевики, то этот вопрос был повёрнут против Сирии, а, значит, против России. Сирия под международным наблюдением передала на уничтожение всё своё химическое оружие – и боеприпасы, и технологии. В то же время никто серьёзно не занимался исследованием наличия и применения химоружия у террористических организаций. Поэтому по любому поводу, как только что-то случается по этой части – виновата Сирия и стоящая за Сирией Россия. Так что следует ожидать продолжения провокаций. И нам пора не просто обороняться, а понять, что это война, война страшная, война, в результате которой уничтожены ряд государств. Информационное наступление было предпринято на Слободана Милошевича – Югославия распалась. Ещё до того информационной атаке подвергся Ирак, и затем именно эта атака повлекла уничтожение иракского государства. Тогда Колин Пауэлл, госсекретарь США, использовал именно фальшивку с химическим оружием как повод для вторжения в Ирак. То, что он сейчас извиняется – ничего не значит, иракского государства не существует. И вот сейчас, когда Сирия и Россия переламывают ситуацию на сирийском фронте и на всём Ближнем Востоке в пользу мира, в пользу изменения соотношения сил, в пользу разгрома терроризма – химическое оружие вновь выступает провоцирующим моментом, чтобы отстранить Башара Асада от власти и выдавить Россию из этого региона.

  Сейчас идут переговоры по межсирийскому урегулированию. Мы видели, что Астана позволила продвинуться несколько вперёд, и Женева позволяет вести ситуацию (хоть и не столь быстрыми темпами) к политическому урегулированию. Но американцы вложились в сирийский конфликт, в войну против Сирии, и они должны оправдать свои деньги. Их целью было свержение Башара Асада и тем разрушение сирийского государства. Так вот, процесс политического урегулирования и его перспективы играют против американских интересов, они усиливают позицию России, усиливают позиции Сирии и вообще перспективу создания некоего нового формата сил на Ближнем Востоке. Соотношение сил складывается не в пользу США и его союзников типа Саудовской Аравии и Катара. Поэтому они сейчас запускают всё возможное, чтобы оттянуть процесс политического урегулирования и вообще обвинить Асада в том, что он применяет химическое оружие и не может оставаться на посту президента.

  Информационно-психологическая война продолжается. И Трамп включился в эту войну. Он и прежде не говорил о средствах, какими будет достигаться величие Америки. Он восклицал: Америка первая, Америка самая сильная, Америка впереди. А инструментарий может быть различным. И сегодня ложь – казалось бы, идиотская – выгодна США. А мы помним формулу: что выгодно «Дженерал Моторс», то выгодно США. Поэтому наблюдается продолжение политики крупного капитала, который хочет господствовать на Ближнем Востоке, контролировать углеводороды и стратегические коммуникации этого региона.

  Ложь – главный ингредиент этой несложной политической химии, взрывоопасной химической реакции. Сознание американцев очень сильно деформировано постоянной ложью. Американского обывателя отучили заниматься аналитикой. Ведь США сегодня – самая малочитающая страна мира. Мне приходилось и в Гарвардском университете читать лекции, и общаться в Штатах с различными людьми, и я просто поражался невежеству. Например, один подполковник, воевавший во Вьетнаме, заявил мне: мой друг живёт там, у вас, в СССР. Я говорю: могу ему привет передать и так далее. И он мне торжественно вручает визитку этого друга, с которым они воевали во Вьетнаме. А на визитке адрес: Мельбурн, Австралия. И настойчиво просит – обязательно передайте, расскажите, какое у меня хозяйство крепкое… Я просто поражался этому. Да, есть малочисленная интеллектуальная элита, которая что-то понимает, она, как правило, причастна к программам Республиканской и Демократической партий. И они, понимая сущность той или иной проблемы, могут выйти к публике и сказать: сам я думаю так-то, но голосовал за президента и вынужден говорить иначе. Так что говорить о каком-то массовом разумном сознании США не приходится, оно вытравлено – и вытравлено специально, чтобы люди глубоко не задумывались над происходящим. И вбивается в мозги всему населению Штатов мысль о том, что всё, что ни делает Америка – правильно. Там могут критиковать действия президента, пресс-секретаря и так далее, но большая часть населения полагает: Америка во внешнем мире всё делает правильно и по-другому она не может. Поэтому все авантюры и провокации в целом получают общественную поддержку.

  «В связи с химической атакой в провинции Идлиб ряд стран могут пойти на принятие односторонних мер» – об этом заявила полпред США в ООН Никки Хейли. Значит, США собираются вторгнуться в Сирию, где, понятное дело, встретятся в том числе и с нашими ВКС. Это что, провоцирование мировой войны? Или просто сотрясение воздуха и пустая угроза?

  Нет, к этому надо относиться серьёзно. По крайней мере, крупный региональный конфликт может возникнуть. Помимо того, что группировка США сталкивается с российской группировкой, встаёт вопрос о позиции Ирана. Видимо, Иран поддержит Сирию. А американцы привлекут и натовцев, и союзников типа Саудовской Аравии на свою сторону. Ещё непонятно, откуда они будут действовать, если база Инджерлик находится в Турции. Значит, втягивается и Турция. Эту задачу Трамп поставил и перед сотрудниками ЦРУ, когда он встречался с ними, и перед Пентагоном. Естественно, и другие спецслужбы будут работать на восстановление американского контроля в этом регионе. Они понимают, что иначе, если сейчас американцев потеснят, то обязательно туда войдёт ещё и Китай, который будет действовать в союзе с Россией и Ираном. Поэтому к этому надо относиться серьёзно.

  Истеблишмент США достаточно исполнительный, и он руководствуется Стратегией национальной безопасности США от февраля 2015 года. Эта стратегия одобрена Конгрессом, то есть имеет формат закона. И в этой стратегии прописано, что американцы могут или даже будут действовать в одностороннем порядке в спорных районах. То есть они плюют на международное право, закрепили плевок своим законодательством, которое является руководством к действию для чиновников и политиков любого ранга.

  Можно констатировать, что Трамп не использовал свой шанс стать каким-то миротворцем, успокоителем мирового хаоса. Об этом мы предупреждали и раньше. Да, Трамп многое наобещал, но получилось, как в советском анекдоте. Стоит турист напротив клетки льва, читает вывеску и спрашивает смотрителя зоопарка: «А что, лев действительно может съесть 60 кг мяса в день?» Ответ: «Съесть-то съест, а кто ж ему даст?» Вот примерно так получилось и с Трампом. Прежде так получилось с Обамой. Ведь Обама – нобелевский лауреат, он столько наобещал мира. Но есть силы – это прежде всего мощный финансовый капитал, – которые заставляют обслуживать их интересы, а не интересы США. Трамп заявлял: моя победа – не просто передача полномочий от одной администрации к другой, но я возвращаю власть вам, народу. И встаёт вопрос: а кто эту власть у американского народа отнял? И Трамп явно намекал, что власть отняли международный финансовый капитал, транснациональные корпорации. И дальше развернулась схватка между транснациональным сообществом и командой Трампа. Она идёт не в пользу Трампа. Он теряет и в своём рейтинге, и отказывается от того, что обещал, так же, как и Обама. То есть по-прежнему правят силы, контролирующие всю Америку, включая политику президента и его администрации.
  za:https://izborsk-club.ru/12977

  Polubienie

 16. jacacokozymaca

  Wy wszyscy czytelnicy, rzeczywiście poważnie traktujesz te wypociny? Dacie się zakuć w rosyjskie kajdany, byle opluć żyda, zgnoić demokrację, wygonić myślących samodzielnie. Każda informacja jest manipulowana i przekłamywana. Durnie na ruskiej smyczy. Jedźcie do Moskwy i nie wracajcie, najlepiej tak jak nasi dziadkowie wysłani w kazamaty tylko dlatego że byli Polakami.

  Polubienie

  • Fredo

   jaca ty nie macaj kóz bo to fajne zwierzątka i rzygają na twój widok .Ty się jedynie nadajesz do macania usmańskich kuta…… w i rób to dalej no i oczywiście spierd…. do szechterowych mediów lub ojczulkowych toruńskich bo twoja obecność zasmrodziła portal WPS szambem a zapachu szamba nikt nie lubi ponjał ?
   Albo wypie… do KOD .To jest jeden h…..

   Polubienie

  • paziem

   Jaca, ty naucz się od swoich dziadków z getta ławkowego pisać poprawnie po polsku, albo wzorem swoich pustynnych przodków macaj kozy i zabawiaj się swoją obrzezaną glistą.

   Polubienie

  • Polak Słowianin

   @jacacokozymaca
   Nie wiem po co się udzielasz, z tak płytkimi tekstami – tutaj nikt tego niskolotnego bełkotu nie kupuje. Z przykrością informuję, że według mnie jesteś albo idiotą, albo pospolitym trollem. Skoro nazwałeś Nas (myślących o Wolnej Suwerennej Słowiańskiej Polsce) „durniami na ruskiej smyczy”, to twoja smycz zapewne prowadzi do faszyngtonu/telawiwu/cityoflondyn/watykan.

   Polubienie

  • W pewnym sensie cieszą mnie takie komentarze jak niejakiego „jacacokozymaca”. Świadczą one o rosnącej popularności polskiej, narodowej publicystyki na stronie WPS wśród syjonistycznego i co naturalne dla tego elementu także rusofobicznego, szmondactwa.
   Nie wykluczone, że jest to szmondactwo z administracji Neon24.pl.

   W odróżnieniu od kontrolowanych przez syjonistyczne szmondactwo stron internetowych, nie usuwamy syjonistycznej propagandy komentatorów, ponieważ nie obawiamy się, że nasze merytoryczne argumenty doznają jakiegokolwiek uszczerbku.

   Polubienie

  • veri

   ” byle opluć żyda, zgnoić demokrację,”

   Czy z tego mam rozumiec, ze demokracje nalezy kojarzyc z Zydami ?

   Polubienie

   • Fredo

    Prędzej opolczyk się nawróci i pocałuję w dupę pasibrzucha na wigilię a mi urośnie dwumetrowy kut…….. niż jakikolwiek żyd będzie miał coś wspólnego z demokracją . I to węrzykiem .

    Polubienie

  • Darek Siwek

   najlepiej tak jak nasi dziadkowie wysłani w kazamaty tylko dlatego że byli Polakami.”

   To twoje pejsate dziadki woziły w brudnych mundurach nkwd naszych Dziadków do katyna i na Sybir.
   Albo jestes idiotą , nie ma 3 drogi!

   Polubienie

  • piotr

   morda w kubel

   Polubienie

 17. volviak19

  Nalot na Syrię wykonany na rozkaz Izrahella, po zestrzeleniu izraelskiego myśliwca nad terenem Syrii.
  Po tym zdarzeniu wypowiedział się ambasador Syrii w Rosji:
  każdy samolot, który nad Syrią przebywa nielegalnie, będzie zestrzelony.
  Zastanawia jak szybko mozna zmontować fikcyjne materiały, i bez żadnej zgody zaatakować suwerenny kraj bombami.
  Hańba po stokroć tym kundlom proamerykańskim, którzy wspierają takie działania, hańba dla nierządu na Wiejskiej- gdzie oni byli jak Usrael mordował miliony cywilów na Bliskim Wschodzie- 2,5 miliona wymordowanych osób oraz drugie tyle wypędzonych z własnych ojczyzn.

  Polubione przez 1 osoba

 18. Pimpuś

  Ścierwomedia wyprały już tak większości społeczeństwa mózgi, że nikt nawet nie zadaje sobie pytania jak można zaatakować rakietami bazę wojskową wypełnioną bronią chemiczną !!!!!!!! Może to zrobić tylko debil albo szaleniec a takim miłośnik syjonistów Trampek nie jest. Gdyby w wyniku ataku Tomachwkai uwolniła się chmura broni chemicznej sarinu , v gazów i Bóg wie czego jeszcze, to w promieniu kilkuset kilometrów nikt by nie przeżył w zależności od kierunków wiatrów jakie w tym czasie wiały. Opinia publiczna całego świata obróciła by się przeciwko syjonistycznym bandytom a to skomplikowało by wiele planów i projektów, które w tej chwili realizują syjoniści na całym świecie np. w Polsce. Wniosek jest taki , że żadnego ataku chemicznego wojsk Assada nie było i Usraelici doskonale wiedzieli ,że broni chemicznej w atakowanej bazie nie ma. Wszystko to jest „fake flag” ,którą szabasgoje na całym świecie łykneli jak kormoran rybę. Czytając komentarze na ścierwomediach jestem porażony głupotą komentujących zwłaszcza, że wielu z nich chwali się wyższym wykształceniem. A wszytko to dlatego, że w szkołach i uczelniach nie uczą już LOGIKI tylko jadą na testach.

  Polubione przez 1 osoba

 19. Pingback: Dlaczego Syria nie poddaje się od 6 lat ? I ostatni akt międzynarodowego terroryzmu USraela wobec Syrii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s