Polacy potępiają atak syjonistycznych bandytów na Syrię

 

W jednym ze swoich ostatnich wywiadów prezydent Assad wypowiedział się jasno:

„(…) terroryści walczą za Izrael i za cele jego polityki”.

„(…) jest bardzo możliwe, że atak rakietowy był planowany już sporo wcześniej. I Zachód: czytaj syjonistyczni terroryści, najpierw samemu sprowokowali i skonstruowali argumenty o użyciu broni chemicznej.

(…) albo w tym ataku syryjskim, zginęło sporo nie dzieci, kobiet i cywilów, ale….. syjonistycznych instruktorów, i to ich tak rozwścieczyło. No bo nie wierzmy w bajki, że to odwet za atak na cywilistów, na dzieci i kobiety, od kiedy się oni o nich troszczą….? ci bandyci”

http://www.gegenfrage.com/assad-terroristen-kaempfen-fuer-israel/

tłumaczył: Jacek M L Kwiatkowski

 

Rosja po atakach Stanów Zjednoczonych na bazę lotniczą wojsk rządowych w Syrii zawiesza obowiązywanie podpisanego z Waszyngtonem memorandum o zapobieganiu incydentom i zapewnieniu bezpieczeństwa lotów podczas operacji w Syrii — poinformowało MSZ Federacji Rosyjskiej.

https://pl.sputniknews.com/swiat/201704075195881-Rosja-USA-Syria-Sputnik/

Wbrew wszelkim żydo-medialnym szczekaczkom w Polsce, ujadającym już od rana, USA nie poinformowały wcześniej Rosji, o zamiarze ataku na Syrię.

https://sputniknews.com/military/201704071052392027-us-syria-homs-strike/

 _________________

Bomby z Polski

I na koniec wątek polski. Niektóre media już pytają, co ewentualna eskalacja działań w Syrii oznacza dla Wojska Polskiego? Pamiętajmy, że w regionie już operują nasze F-16 – póki co w misji rozpoznawczej (stacjonują w Izraelu – D.Kosiur). Jednak w MON od dawna rozpatruje się zmianę charakteru zaangażowania na bojowe. To pomysł stary, rozważany zanim jeszcze polskie myśliwce znalazły się na Bliskim Wschodzie – w czasach poprzednich rządów. Dziś jednak ma więcej zwolenników, a i okoliczności niejako wymuszają takie posunięcie.

Powrót Wojska Polskiego na ścieżkę wojenno-ekspedycyjną, to sposób na obłaskawienie Waszyngtonu. Wojsko protestować nie będzie – myśliwcy głodni są takich wyzwań (jako jedyna z elitarnych formacji WP, nie brali dotąd udziału w operacjach bojowych). Ale nawet ten scenariusz nie oznacza, że nasi piloci będą obrzucać bombami pozycje wojsk Asada. Obszar działania pozostanie ten sam i będzie się wiązał z dobijaniem Państwa Islamskiego.

http://fakty.interia.pl/autor/marcin-ogdowski/news-poczatek-czegos-wiekszego-czy-tylko-ostrzezenie-dla-asada,nId,2379148

___________________

Zatem żydowski reżim IIIRP rozważa możliwość ponownego, po Iraku i Afganistanie, wejścia na ścieżkę militarnego bandytyzmu międzynarodowego, wspierającego światowych syjonistycznych terrorystów z USA, Wlk.Brytanii, Izraela i syjonistycznych kundli z UE.

Nie można także wykluczyć, że polskie barwy zostaną użyte przez syjonistycznych bandytów za aprobatą żydowskiego reżimu IIIRP do prowokacyjnych działań względem Rosji.

 

Dariusz Kosiur

Reklamy

48 Komentarzy

Filed under Polityka

48 responses to “Polacy potępiają atak syjonistycznych bandytów na Syrię

 1. volviak19

  Cała prowokacja zmontowana przez Izrael, po tym jak syryjskie wojsko zestrzeliło ichni myśliwiec na swoim terenie, potem była wypowiedź ambasadora Syrii w Rosji że każdy samolot izraelski naruszający granice Syrii, będzie zestrzelony i oto w odwecie atak sługusów Izrahella na państwo Baszara Al Assada.

  Polubienie

 2. volviak19

  „(…) albo w tym ataku syryjskim, zginęło sporo nie dzieci, kobiet i cywilów, ale….. syjonistycznych instruktorów, i to ich tak rozwścieczyło. No bo nie wierzmy w bajki, że to odwet za atak na cywilistów, na dzieci i kobiety, od kiedy się oni o nich troszczą….? ci bandyci”
  US Army razem z kundlami wymordowała w Iraku, Libii, Libanie, Syrii, Palestynie 2,5 miliona cywilów a następne 2,5 miliona wypędziła ze swoich krajów, gdzie wtedy były te coorvy co się troszczą o prawa człowieka: Human Rights, ONZ, Unesco,
  Cały Bliski Wschód obrócono w ruinę, zniszczono zabytki i budowle Persów, resztę zrabowano i wywieziono.

  Polubienie

  • jakipodpis

   Mój nieżyjący Ojciec [zabity przez pijanego kierowcę na pasach (nie doszło nawet do rozprawy, gdyż prokurwator rzecz umorzył a mimo złożonego zażalenia podtrzymał umorzenie argumentując, iż z uwagi na ograniczenie prędkości do 90km/h, a obszar jest, bo był zabudowany a kierowca jechał 94km/h, to nawet gdyby jechał 90km/h, to i tak nie zdążyłby zahamować)] opowiadał mi, że na tzw. polwychu mówiono, że USA to ŻANDARM ŚWIATA. I trudno się z tymże stwierdzeniem nie zgodzić, a było to przed 1948 r. w Sieradzu nad Wartą w Szkole Wojsk Łączności, której Komendant podobno zaginął, choć zwłok nie odnaleziono. A gdy w ankiecie personalnej napisał, że Jego ojciec był przed IIWW w straży granicznej, to został usunięty z wojska, jako tzw. element obcy klasowo (dywagacja: a jaruzel, ziemianin nie został usunięty, a ja się zapytowywuję dlaczego?).
   A przypomnijmy sobie hasło „Ręce precz od Wietnamu” lansowane w latach 60-tych, jak też obecność u wybrzeży Libii krążownika Iowa w latach 80-tych.
   „I to by było na tyle”. I przepraszam, że przepraszam za uwentualne literófki.

   Polubienie

 3. hubalblog

  TALMUD O GOJACHa kwestia żydowska w Polsce, ks. dr Stanisław Trzeciak zawarł pouczenie jako swój testament, zobowiązujący POLAKÓW do jego przestrzegania i wykonania!! A oto wytyczne:

  „Dlatego to, nakazem obecnych czasów jest żydom jako wrogom Polski równouprawnienie odjąć, a nadto z Polski ich wysiedlić, majątki ich, jako zdobyte oszustwem i szachrajstwem na rzecz państwa obrócić.
  Tymczasem dopóki żydzi z Polski nie wyjdą, konieczną jest rzeczą, w imię hasła „walka ekonomiczna i owszem”, przeprowadzić następujące ustawy:
  Bezwzględne zniesienie uboju rytualnego, jako barbarzyńskiego zabobonu, nie mającego nic wspólnego z prawem Mojżeszowym, ani religią Mojżeszową, przy pomocy jednak którego żydzi wyciągają ze społeczeństwa polskiego około pół miliarda zł rocznie przez zmonopolizowanie handlu mięsem, bydłem, skórami, wyprawą skór i odpadkami rzeźnianymi.
  Do Dekretu o zniesieniu masonerii, dodać należy surowe kary za należenie do tej międzynarodowej antypaństwowej i antykościelnej mafii, oraz konfiskatą majątków tak prywatnych masonów, jak i majątków lóż, oraz zastosowanie tychże kar do pomocniczych organizacji masońskich.
  Pozbawienie komunistów praw obywatelskich.
  Rewizję praw obywatelskich, nabytych po 11 listopada 1918 roku.
  Zakaz zmiany nazwisk czy imion żydowskich na polskie i chrześcijańskie, powrót do dawnych nazwisk i imion. Oraz surowy zakaz używania przez żydów imion chrześcijańskich.
  Pozbawienie tych wszystkich żydów praw obywatelskich, którzy kiedykolwiek piórem, słowem czy zachowaniem się swoim działali na szkodę moralną lub materialną czy ujmę dla imienia polskiego w kraju lub za granicą, lub też w przeciągu 2 lat przebywając zagranicą nie odnowili paszportu.
  Żydzi nie mogą wybierać, ani być wybierani do Sejmu, Senatu czy gminy, nie mogą być urzędnikami państwowymi ani gminnymi, ani też nie mogą być w sposób jawny lub ukryty zatrudnieni, ani nie mogą być udziałowcami w gałę-ziach życia gospodarczego, które decyduje o obronności państwa.
  Żyd z natury tchórz, skłonny do dezercji i zdrady, jako materiał wojskowy, małowartościowy lub szkodliwy i niebezpieczny, jeszcze za czasów królestwa żydowskiego od króla Jana Hirkana 135-104 r. przed Chr. do wojska nie brany, zastępowany zaś przez wojska najemne z obcych narodów w królestwie żydowskim, przeto i w Polsce Armia Polska nic nie straci, a przeciwnie bardzo wiele zyska, jeśli się odżydzi. A zatem żydzi nie mogą służyć w wojsku, ani posiadać pod żadnym warunkiem broni, natomiast odbywają pracę podwójną co do czasu na robotach publicznych i płacą progresywny podatek na Armię stosownie do zamożności.
  Żydzi nie mogą być nauczycielami w szkołach czy na wyższych uczelniach.
  Ponieważ działają demoralizująco na młodzież polską i szerzą wywrotową propagandę, przeto nie mogą uczęszczać do szkół polskich razem z młodzieżą polską. Na wyższe zaś uczelnie tylko procentowo do ludności żydowskiej. Ponieważ zaś adwokatura i stan lekarski są zanadto przeżydzone, przeto do adwokatury i na wydziały medyczne nie przyjmuje się żydów, dopóki liczba żydów w tych zawodach nie zrówna się procentowo z procentem ludności żydowskiej.
  Żyd nie może leczyć chrześcijanina, ani też adwokat żyd nie może występować w sądzie w obronie chrześcijańskiego klienta.
  Żydzi nie mogą być ani dziennikarzami, ani wydawcami pism przeznaczonych dla ludności polskiej, nie mogą pełnić żadnych funkcji w teatrze, w urzędzie radiowym, w dziale filmowym.
  Nie mogą nabywać ziemi ani żadnych nieruchomości. Ziemia, którą już posiadająjako własność ponad 100 ha, przechodzi do parcelacji, poniżej zaś 100 ha, tak samo jak i domy po miastach podlegają podwójnemu opodatkowaniu. Ponieważ to wszystko pochodzi z lichwy, oszustwa i wyzysku ludności rdzennej, do niej zatem wraca.
  Żydzi wyjeżdżający z Polski, mogą wywozić swe kapitały tylko w formie obligacji renty wieczystej, czy też w formie polskich wyrobów przemysłowych.
  Kobiety do lat 40, mężczyźni do lat 20 nie mogą u żydów służyć.
  Za pożycie z żydem czy żydówką kara więzienia.
  Ponieważ żyd demoralizująco działa na ludność wiejską, wyzyskuje i oszukuje ją, przeto wstęp żydowi do wsi najsurowiej wzbroniony.
  Ponieważ żydzi celowo i planowo urządzają sztuczne bankructwa i na nich się bogacą, a do ruiny doprowadzają swych wierzycieli, wypłacając im trzecią część wierzytelności lub wcale nic, przeto prawo o niewypłacalności należy poddać ścisłej rewizji, a kupiec, który raz zbankrutował nie może zajmować się handlem, nie tylko samodzielnie, ale i w cudzym imieniu.
  Ponieważ giełda jest głównym terenem oszustwa i szachrajstwa żydowskiego, przeto na giełdzie żydzi nie mogą występować.
  Zemsta należy do charakteru duszy żydowskiej, a żydzi, jak doświadczenie zbyt częste wykazuje, mordują skrycie i podstępnie tych, którzy broniąc swój naród, przeciw nim występują. Było to wprawdzie rzeczą znaną, ale nie zawsze możliwą do stwierdzenia. Tymczasem potwierdza to publicznie żyd Marx Rosenberg w Nowym Yorku, który w listopadzie 1938 r. w jednym z najpoczytniejszych dzienników tamtejszych, przedstawił następujący projekt:
  „Proponuję, aby zamiast wystąpić zbrojnie jako naród przeciw Hitlerowi, Goeringowi i ich towarzyszom — wypuścić z więzienia 10 czy 12 zawodowych morderców i tym, w zamian za sowitą opłatę i zagwarantowanie bezkarności polecić zgładzenie Hitlera, Goeringa i Goebelsa”.
  Projekt ten pochodzący od żyda i zamieszczony w piśmie żydowskim, potwierdza bez zastrzeżeń metodę żydowską mordowania swoich przeciwników w najohydniejszy sposób.
  Do tego rodzaju wystąpień żydowskich zaliczyć należy zamieszczone pogróżki pod moim adresem w piśmie żydowskim, wychodzącym we Lwowie „Chwila poranna” w dniu 26 sierpnia 1938 r.
  „A ksiądz dr St. Trzeciak powinien pamiętać, że za każdym złym uczynkiem kroczy zawsze bogini zemsty, która uderzy wtedy, gdy najmniej tego spodziewają się…”
  Posługują się przy tym często żydzi małoletnimi pobratymcami, jak wskazywałoby na to zamordowanie funkcjonariusza policji u nas w Brześciu n. B., zamordowanego przez żyda Szczerbowskiego i zamordowanie sekretarza ambasady niemieckiej w Paryżu von „Ratha, zamordowanego przez żyda Grunspana. :
  Wobec tego naświetlenia z wypadków w kraju i za granicą,by żydów odzwyczaić od mordów tak częstych z pobudek zemsty, należy za każde morderstwo popełnione przez żyda lub mordercę podstawionego przez żydów, uważać ogół żydowski za odpowiedzialny.
  Tę metodę stosują Anglicy wobec Arabów w Palestynie, a żydzi ją wychwalają. — Jeśli jest to chwalebnym w Palestynie, to dlaczego nie ma się tego zastosować w Polsce?
  Prawa te oparte na Talmudzie stosowali żydzi do gojów w swoim kraju, jako instytucję ochronną przed zalewem obcych, zastosujmy je w Polsce do żydów przed zalewem żydowskim.
  Cały Naród Polski z Rządem na czele, jeśli chce być konsekwentnym i przeprowadzić walkę ekonomiczną aż do zwycięstwa, by „Polskę podnieść wzwyż”, jeśli nie chce zginąć, jeśli nie chce podzielić losu Rosji i Hiszpanii, musi te prawa wprowadzić, musi wykorzystać obecne nastroje, kiedy państwa tak jednolite i o tak znikomej ilości żydów jak Niemcy i Włochy, wypędzająich od siebie.
  Naród Polski musi to zrozumieć, że jeśli nie chce, by dzieci jego szły na żebry, czy ginęły z głodu, musi żydów wysiedlić, jako obcych i szkodliwych sublokatorów, by swemu młodemu pokoleniu zabezpieczyć przyszłość, bo potęga Polski jest bez żydów.
  Tak należy rozumieć „walkę ekonomiczną”, bo tylko bez balastu i bagażu żydowskiego można „Polskę wzwyż podnieść””.

  http://trzcinska.neon24.pl/post/107756,na-kogo-polacy-nie-moga-glosowac

  Polubione przez 1 osoba

 4. Klemens

  Prowokator na demonstracji przeciwko USA

  Polubienie

 5. Fredo

  Tematy naprawdę gorące a na WPS od dłuższego czasu nie widzę wpisów tak znamienitych komentatorów jak :
  Tomek Wykuty
  Opolczyk
  Przemex
  Cannassty
  Znikli z WPS jak kamfora a naprawdę reprezentowali wysoki poziom .Panowie tematy gorące może jednak parę zdań sklecicie .
  Nie mam nic do panów jakipodpis czy volviak ale to jednak nie ten poziom komentarzy w dodatku coraz więcej pierdziszewa Antka wariata , konika i pod każdym tematem kupa wklejek tego wojaka z brudnym uniformem czy ciągle już pierd… o astrach czy repsolach neonowych .
  Naprawdę tego już się odechciewa czytać .
  Opolczyku taka prośba jeżeli czytasz WPS to skrobnij coś po tematem o Syrii . dobrze że jeszcze julius pisze na WPS.

  Polubienie

  • Klemens

   Tu więcej tzw „pierdziszewa” jak piszesz. Kolonko krytykuje syjonistę Trumpa.

   Polubienie

   • Fredo

    Kolonko sobie oglądaj co tydzień w pewnej informacyjnej Tv w której bodajże udziały miał czy ma syn Mazowieckiego a w której miała swój programik zmarła Paradowska a normalnych ludzi nie katuj na WPS takimi ryjami jak Kolonko z jego świńskim hameryckim akcentem . Kolonko wielki patriota . To już moja krowa dawno go na części pierwsze rozgryzła a niby homo-sapiens taki mądry a nabiera się na taki cyrk .

    Polubienie

   • Klemens

    Fredo jeśli będziesz w Warszawie to warto pojawić się w miasteczku namiotowym Mikołaja Rajzera pod ambasadą USA. Trzeba ludzi czynu – nie awanturników.

    Polubienie

   • Klemens

    Dziś bezpieczniaków zastąpili strażnicy miejscy.

    Polubienie

   • Fredo

    Panie Klemens wyślij mi pan dowody że to ty nie jesteś awanturnikiem a facetem czynu i np protestowałeś w demonstracji gdy aresztowano Piskorskiego czy przeciwko obecności w Polin bandytów z USsraki lub pokaż pan zdjęcie jak wypinasz pan łysą dupę w kierunku Żagania gdzie stacjonują USsraki czy w kierunku ambasady USraju .
    W Czecach na całe Czechy widziałem tylko jednego człowieka który tak zrobił w Polsce nikt na prawie 30 mln ludzi ( 5 mln wyjechało reszta to żydzi a nie ma żadnych 40 mln Polaków ) .
    Łatwo kogoś wyzywać od awanturnika samemu nie pokazując jakichkolwiek dowodów na swoje osiągnięcia oprócz gdakania i obrażania a sam jesteś awanturnikiem bo mnie obrażasz a napisałem tylko aby nie śmiecić portalu gównami w rodzaju Kolonki czy neon24 wpisy .
    Tutaj przypomina coś z Barei .
    Przyszło paru ORMOwców by posprzątać salę wszyscy krzyczeli prowokacja prowokacja a oni tylko dostali rozkaż aby wysprzątać salę bo zaraz miał być występ .
    Podobnie jak mnie zaraz awanturnik bo zwróciłem uwagę aby syjonistycznym syfem tu nie śmiecić .
    Moi ulubieni komentatorzy już tu widzę nie piszą jak cannasty , przemex , opolczyk czy tomek wykuty także czytam jeszcze WPS tylko dlatego że pisze tu Dariusz Kosiur i ciekawe materiały zamieszcza prezes .

    Polubienie

   • Fredo

    Jeszcze jedno . Tylko kilku jest ludzi czynu w Polin do których można na razie mieć zaufanie . To są :
    Prezes Żiemiński
    Dariusz Kosiur
    Śmiech
    Pochylski mimo że papista ale coś dobrego robi i ma wyrok w zawiasach .
    i jeszcze paru innych . Tyle jest tych aktywnych .

    Polubienie

 6. Amerykanie potępiają bandytyzm żydowskich decydentów USA

  Polubione przez 1 osoba

  • Fredo

   Panie Dariuszu przecież pan dobrze wie że amerykanie to umysłowe ameby przynajmniej w 95 % ponadto młody kraj także garbate nosy mogli ich dużo łatwiej urobić i ogłupić przy pomocy mediów niż chociażby naród polski .
   Te protesty prawdopodobnie są inspirowane przez wąski margines ludzi związanych z ruchem herbacianym w USA i można je porównać do protestów w Polin przeciwko uwięzieniu Piskorskiego czy obecności wojsk usmańskich w Polin czyli h…. dupa i kamieni kupa a gdy żyd to ogląda to sra z tych protestów ze śmiechu aż mu pampersów brakuje .
   Takie fakty .

   Polubienie

 7. Amerykański kongresmen Tomas Messi na antenie kanału CNN wyraził wątpliwość, że prezydent Syrii Baszar Al-Asad mógł mieć coś wspólnego z atakiem chemicznym w syryjskiej prowincji Idlib. Prezenterka nie zdołała ukryć zdziwienia.https://pl.sputniknews.com/swiat/201704065193816-asad-usa-atak-bron-chemiczna-rosja-sputnik-cnn/

  Polubienie

  • Fredo

   Baba się tylko zdziwiła ? to mocno się zdziwiłem bo myślałem że mu jajca urwie za te słowa bo gdyby u nas to miało miejsce to pan Dariusz gdyby był gościem Polszmatu i to powiedział te słowa to dziennikarka Polin ten garbatonosowej TV podeszła by do niego zgwałciła by go z wściekłości a potem urwała by panu Darkowi jaja bo w Polin krytyka USA nie wchodzi w rachubę .

   Polubienie

   • Fredo

    Reasumując : Po prostu niedopuszczalne jest aby biedna zrujnowana kolonia bidoty gdzieś w zapyziałej europie wschodniej krytykowała swoją metropolię znad wielkiego bajora gdzie więcej banksterów i korporacji , które trzymają ta biedną kolonię za jaja niż skwarków w dobrej kaszy .
    Żeby być jednak obiektywnym trzeba przyznać że taka sama sytuacja miała miejsce w okresie PRL tylko w przeciwnym kierunku .Niechby ktoś coś wtedy żle powiedział o żydach ze ZSRR to kolacji by nie dożył .
    Żyd Żyrinowski mówił wiele lat temu :
    „Polin to taka dziwka która daje raz jednemu raz drugiemu dupy „.
    Niestety zawsze tak będzie dopóki ster rządów tego kraju nie przejmą prawdziwi patrioci wolni od chazarstwa i szabasgojstwa .

    Polubienie

 8. Metro

  Przytaczam poniżej opinię Alexa Jone$teina. Nie dlatego że się zgadzam (bo nie mam zdania) ale dlatego że mówi zupełnie co innego niż wszyscy.

  Wszyscy funkcjonują w klimatach Richarda Spencera, który zatytułował swój filmik „zdrada Trumpa”: https://www.youtube.com/watch?v=K2kGLsEdl-g

  Spencer na pewno głupi nie jest, ogląda to z bliska i taka ocena Trumpa jest dla niego osobistym zawodem.

  Jone$tein mówi zaś że Trump musiał zrobić taki fikołek z wielu powodów, tak naprawdę to się nie liczy i nie ma się czym przejmować: https://www.youtube.com/watch?v=rBAdoFIIueU

  Nie uważam Alexa Jone$teina za przesadnie wiarygodną osobę, ale chyba warto mieć gdzieś z tyłu głowy jego interpretację. Może ma rację?

  Polubienie

 9. julius

  Dekretem Prezydenta Putina- odtajnienie dokumentów archiwalnych które będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej http://archives.ru/ Archiwum Państwowego, które utworzyło specjalną bazę danych. Mówimy o okresie od 1930 do 1989

  Polubienie

 10. julius

  Syryjskie Siły Specjalne otworzyły ogień w kierunku amerykańskiego drona przelatującego nad stanowiskami w północno-wschodniej Syrii, co w sobotę potwierdził Al-Masdar.
  Kanały komunikacji między Rosją a Stanami Zjednoczonymi zostały zawieszone, co daje Syrii szerokie pole manewru jeśli chodzi o obronę swojej przestrzeni powietrznej.
  http://russia-insider.com/en/report-syrian-army-attacks-us-drone-northeastern-syria/ri19508

  Jednym słowem zapowiada się ciekawie. Jedna z teorii mówi, że Rosja chce wciągnąć USA w ograniczoną wojnę w Syrii, bez zgody ONZ na siłowe działania jednego członka organizacji wobec drugiego co poprzez precedens pozwoliłoby Rosji zająć się na poważnie Ukrainą, jednocześnie kontrolując działania na Bliskim Wschodzie.

  Polubienie

 11. grzanek

  Skończyłem właśnie Impact of Science on the Society Bertranda Russella. Podczas lektury ostatniego rozdziału zaczęła mi się rysować coraz wyraźniejsza analogia między tym, co postulował Russell a współcześnie obserwowanymi wydarzeniami geopolitycznymi. Chciałem się swoimi wrażeniami podzielić.
  Przy okazji pragnę serdecznie podziękować Szczypiorowi (Metro), którego działalność oświatowa na forum prawda2 (tylko jego posty w tej kloace warto czytać) po raz kolejny zmotywowała mnie do przeczytania ważnej książki.
  Nie chciałbym niczego uszczknąć z oryginalnego tekstu, bo całość wydaje mi się istotna, dlatego chyba najrozsądniej będzie, jeśli wkleję fragmenty wraz z tłumaczeniem a swoje 3 grosze wplotę w tekst jako komentarze. Do rzeczy. Rozdział nosi tytuł:
  Czy społeczeństwo oparte na osiągnięciach nauki może być stabilne?
  Broadly speaking, we are in the middle of a race between human skill as to means and human folly as to ends. Given sufficient folly as to ends, every increase in the skill required to achieve them is to the bad. The human race has survived hitherto owing to ignorance and imcompetence; but, given knowledge and competence combined with folly, there can be no certainty of survival. Knowledge is power, but it is power for evil just as much as for good. It follows that, unless men increase in wisdom as much as in knowledge, increase of knowledge will be increase of sorrow.
  Ogólnie mówiąc, jesteśmy w trakcie wyścigów pomiędzy ludzkimi umiejętnościami co do środków oraz ludzkim szaleństwem odnośnie celów. Przy dostatecznym szaleństwie co do celów, każdy wzrost umiejętności wymaganych do ich osiągnięcia będzie szkodliwy. Rasa ludzka dotrwała do tej pory dzięki ignorancji i nieudolności; ale kiedy wiedza i umiejętności sprzęgną się z szaleństwem, przetrwanie [rasy ludzkiej] nie będzie już takie pewne. Wiedza to władza, ale to zarówno władza czynienia zła jak i władza czynienia dobra. Wynika stąd, że jeśli wzrost ludzkiej mądrości nie nadąży za wzrostem jej wiedzy, to wzrost wiedzy oznaczał będzie wzrost jej cierpień.
  So far, so good, jak mawiali Rzymianie. Póki co, [pozornie] nie ma nic niepokojącego.
  At present the population of the world is increasing at about 58,000 per diem. War, so far,has had no very great effect on this increase, which continued throughout each of the world wars. Until the last quarter of the nineteenth century this increase was more rapid in advance countries than in backward ones, but now it is almost wholly confined to very poor countries. Of these, China and India are numerically the most important, while Russia is the most important in world politics.
  Obecnie populacja ludzkości wzrasta o 58 tysięcy każdego dnia. Wojna, jak do tej pory, nie wpłynęła w jakiś zasadniczy sposób na ten wzrost, który utrzymywał się podczas obu wojen światowych. Do ostatniego ćwierćwiecza XIX wieku wzrost ten w krajach rozwiniętych następował szybciej niż w krajach zacofanych, lecz teraz ogranicza się praktycznie do krajów najbiedniejszych. Spośród nich, najważniejsze w sensie liczebności są Chiny i Indie, podczas gdy największe znaczenie polityczne ma Rosja.
  Czy to przypadkiem nie te kraje są obecnie najzacieklej atakowane przez wyłącznego hegemona?
  What is the inevitable result if the increase of population is not checked? There must be a very general lowering of the standard of life in what are now prosperous countries. With that lowering there must go a great diminution in the demand for industrial products. Detroit will have to give up making private cars, and confine itself to lorries. Such things as books, pianos, watches will become the rare luxuries of a few excep-tionally powerful men-notably those who control the army and the police. In the end there will be a uniformity of misery, and the Malthusian law will reign unchecked. The world having been technically unified, population will increase when world harvests are good, and diminish by starvation when-ever they are bad.
  Jaki będzie nieunikniony rezultat, jeśli nie powstrzyma się wzrostu populacji? Musi dojść do ogólnego spadku standardu życia w krajach obecnie bogatych. Pociągnie to za sobą obniżenie popytu na produkty przemysłowe. Detroit będzie musiało zrezygnować z produkcji aut osobowych i ograniczyć się do ciężarówek. Rzeczy takie jak książki, pianina, zegarki staną się rzadkimi dobrami luksusowymi garstki najpotężniejszych ludzi, w szczególności tych, którzy kontrolują wojsko i policję. Efektem będzie powszechna niedola a prawo Malthusa będzie rądziło niepodzielnie. W technicznie zunifikowanym świecie populacja będzie wzrastać gdy zbiory będą dobre, i zmniejszać się w drodze klęsk głodowych, gdy zbiory będą złe.
  A więc to o to chodzi. Exceptional Americans będą musieli się zadowolić mniejszą ilością gadżetów i świecidełek. Aj waj!
  Most of the present urban and industrial centers will have become derelict, and their inhabitants, if still alive, will have reverted to the peasant hardships of their medieval ancestors. The world will have achieved a new stability, but at the cost of everything that gives value to human life.
  Większość obecnych metropolii i ośrodków przemysłowych zostanie opuszczona, a ich mieszkańcy, jeśli przeżyją, staną się na powrót chłopami doświadczającymi przeciwności, z którymi borykali się ich średniowieczni przodkowie. Świat na powrót osiągnie stabilność, ale ceną za to będzie wszystko to, co nadaje ludzkiemu życiu wartość.
  Od pewnego czasu oglądam występy tego gościa [Varg Vikernes, podobno jakiś znany norweski (eks) muzyk]. To skandynawski narodowiec, on twierdzi, że tak byłoby dla ludzkości lepiej. Powoli zaczynam przychylać się do jego opinii.

  Are mere numbers so important that, for their sake, we should patiently permit such a state of affairs to come about? Surely not. What, then, can we do? Apart from certain deep-seated prejudices, the answer would be obvious. The nations which at present increase rapidly should be encouraged to adopt the methods by which, in the West, the increase of population has been checked. Educational propaganda, with government help, could achieve this result in a generation. There are, however, two powerful forces opposed to such apolicy: one is religion, the other is nationalism. I think it is the duty of all who are capable of facing facts to realize, and to proclaim, that opposition to the spread of birth control, if successful, must inflict upon mankind the most appalling depth of misery and degradation, and that within another fifty years or so.
  Czy same liczby są aż tak ważne, że ze względu na nie powinniśmy dopuścić do zaistnienia takiego stanu rzeczy? Z pewnością nie. Co zatem możemy zrobić? Abstrahując od pewnych głęboko zakorzenionych uprzedzeń, odpowiedź nasuwa się sama. Narody, które w chwili obecnej mnożą się najszybciej powinny zostać zachęcone do wdrożenia metod, dzięki którym powstrzymano wzrost populacji na Zachodzie. Propaganda edukacyjna z pomocą rządu jest w stanie osiągnąć ten efekt w ciągu pokolenia. Isnieją wszakże dwie potężne siły sprzeciwiające się takiej polityce: religia i nacjonalizm. Myślę, że jest obowiązkiem wszystkich tych, którzy są w stanie zmierzyć się z faktami, uświadomienie sobie i głoszenie, że jeśli ten sprzeciw wobec upowszechnienia regulacji urodzeń się powiedzie, to musi pociągnąć za sobą najbardziej odrażające głębiny niedoli i degradacji, i to w ciągu kolejnych 50 lat.
  Chrześcijaństwo udało im się skutecznie zneutralizować. Gwoździem do trumy była słynna Nostra Aetate. Z nacjonalizmami mają obecnie coraz większy problem.
  I do not pretend that birth control is the only way in which population can be kept from increasing. There are others, which, one must suppose, opponents of birth control would prefer. War, as I remarked a moment ago, has hitherto been disappointing in this respect, but perhaps bacteriological war may prove more effective. If a Black Death could be spread throughout the world once in every generation survivors could procreate freely without making the world too full. There would be nothing in this to offend the consciences of the devout or to restrain the ambitions of national-ists. The state of affairs might be somewhat unpleasant, but what of that? Really high-minded people are indifferent to happiness, especially other people’s.
  Nie twierdzę, że kontrola urodzeń to jedyny sposób by zapobiec wzrostowi populacji. Są i takie, na które – jak należy przypuszczać – prędzej przystaliby przeciwnicy regulacji urodzeń. Wojna, jak przed chwilą wspomniałem, jak do tej pory, okazywała się w tym względzie nieskuteczna ale być może wojna bakteriologiczna odniosłaby pożądany efekt. Gdyby raz na każde pokolenie można było wywołać światową epidemię dżumy, ocaleni mogliby się rozmnażać bez obaw o przeludnienie świata. Nie byłoby w tym niczego, co stałoby w sprzeczności z sumieniami wiernych albo ograniczało ambicję narodowców. Ten stan rzeczy mógłby być ciut nieprzyjemny, ale cóż z tego? Ludzie prawdziwie szlachetnym nie zależy na zadowoleniu, zwłaszcza zadowoleniu innych ludzi.
  No to już wiem jaki scenariusz czeka moje pokolenie. Przypuszczam, że te zabawy z „sarinem” w Syrii, ebola czy świńska grypa to taka padgatowka i sondowanie reakcji.
  There are three ways of securing a society that shall be stable as regards population. The first is that of birth control,the second that of infanticide or really destructive wars, and the third that of general misery except for a powerful minority. (…) Of these three, only birth control avoids extreme cruelty and unhappiness for the majority of human beings. Meanwhile, so long as there is not a single world government there will be competition for power among the different nations. And as increase of population brings the threat of famine, national power will become more and more obviously the only way of avoiding starvation. There will therefore be blocs in which the hungry nations band together against those that are well fed. That is the explanation of the victory of communism in China.
  Są trzy sposoby zapewnienia stabilności społecznej w kontekście populacji. Pierwszy to regulacja urodzeń, drugi to dzieciobójstwo lub naprawdę niszczycielskie wojny, trzeci natomiast, to powszechna bieda dla wszystkich z wyjątkiem nielicznej ale potężnej mniejszości. (…) Spośród tych trzech, jedynie poprzez regulację urodzeń unika się skrajnego okrucieństwa oraz niedoli większości. Tymczasem, dopóty dopóki nie nastanie rząd światowy, poszczególne narody będą rywalizowały o władzę. A jako że wzrost populacji pociąga za sobą groźbę głodu, potęga państwowa w coraz bardziej oczywisty sposób będzie jedynym sposobem uniknięcia klęski głodu. Toteż pomiędzy państwami cierpiącymi głód będą się zawiązywały sojusze przeciw krajom dobrze żywionym. Tym należy tłumaczyć zwycięstwo komunizmu w Chinach.
  These considerations prove that a scientific world society cannot be stable unless there is a world government. It may be said, however, that this is a hasty conclusion. All that follows directly from what has been said is ‚that, un-less there is a world government which’ secures universal birth control, there must from time to time be great wars, in which the penalty of defeat is widespread death by starvation. That is exactly the present state of the world, and some may hold that there is no reason why it should not continue for centuries. I do not myself believe that this is possible. The two great wars that we have experienced have lowered th elevel of civilization in many parts of the world, and the next is pretty sure to achieve much more in this direction. Unless, at some stage, one power or group of powers emerges victorious and proceeds to establish a single government of the world with a monopoly of armed force, it is clear that the level of civilization must continually decline until scientific warfare becomes impossible-that is until science is extinct. Reduced once more to bows and arrows, Homo sapiens might breathe again, and climb anew the dreary road to a similar futile culmination.
  Rozważania te dowodzą, że społeczeństwo światowe nie może być stabilne, jeśli nie wprowadzi się jednego rządu światowego. Ktoś może powiedzieć, że to zbyt pochopny wniosek. Z tego co powiedziano wynika wpost jedynie tyle, że o ile nie ustanowi się rządu światowego, który by zabezpieczał globalną kontrolę urodzeń, co jakiś czas będzie musiało dochodzić do wielkich wojen, w których karą za klęskę będzie śmieć głodowa na masową skalę. Dokładnie w takim stanie znajduje się obecnie świat, i niektórzy mogą utrzymywać, że nie ma powodów, dla których nie miałby on trwać przez wieki. Osobiście nie wierzę, by było to możliwe. Dwie wielkie wojny, których doświadczyliśmy, w wielu częściach świata obniżyły poziom cywilizacyjny a następna z pewnością dokona na tym polu jeszcze więcej. Jeśli na pewnym etapie nie wyłoni się zwycięska potęga lub grupa mocarstw, która ustanowi jeden rząd światowy z monopolem na wojsko, jest jasne że poziom cywilizacyjny będzie musiał ciągle spadać aż w końcu wojna prowadzona w oparciu o osiągnięcia nauki stanie się niemożliwa, tj. aż nauka przestanie istnieć. Cofnięty do epoki łuków i strzał, homo sapiens będzie mógł znowu odetchnąć i od nowa rozpocząć wspinaczkę na ponurej drodze do podobnie bezowocnego końca.
  W tych wsztystkich odwołaniach do rządu światowego chodzi chyba o ONZ, jego zbrojne ramię NATO i resztę przybudówek. Zwycięska potęga to pewnie eufemizm na określenie miłościwie nam panującej „sole superpower” o „full spectrum dominance” (oba terminy za Billem Engdahlem).
  If raw materials are not to be used up too fast, there must not be free competition for their acquisition and use but an international authority to ration them in such quantities as may from time to time seem compatible with continued industrial prosperity. And similar considerations apply to soil conservation.
  Jeśli surowce naturalne mają się nie wyczerpać zbyt szybko, to nie można dopuścić wolnej konkurencji co do ich nabywania i użytkowania, lecz należy powołać międzynarodową władzę, które by je rozdzielała w takich ilościach, jakie na dany moment wydawałyby się kompatybilne z utrzymaniem ciągłości pomyślności przemysłowej. Podobnie rzecz się ma z ochrobą gruntów uprawnych.
  Tutaj chyba przywołuje to co skrywa się za takimi kwitami jak Agenda 21, Agenda 2030 itd. W każdym razie warto czasem poczytać co sami wielcy gracze mają do powiedzenia, jak radził Alan Watt. Przynajmniej wiadomo będzie, czego należy się spodziewać. Nie wiem czy można się na to przygotować, w każdym razie powrót do gospodarki naturalnej lub chociaż jakiś przydomowy ogródek to pewnie nie jest głupi pomysł. Inna sprawa, że kiedy sytem p%%##nie to taka działeczka może stanowić wabik dla wygłodniałych band, a w Polsce dostęp do broni palnej jest mocno utrudniony (eufemizm). Vikernes twierdzi jednak, że „udomowione” goje miejskie w razie takiej katastrofy nie zdołają nawet wydostać się z miasta, więc wieś teoretycznie jest bezpieczna.

  Polubienie

   • paziem

    http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/56089-komitet-300-%E2%80%93-najciemniejsze-sekrety-brytyjskich-elit

    Członkowie Olimpians – Komitetu 300 (lista bezpośrednio z książki Colemana):
    Abergavemy, Marquis of.
    Acheson, Dean.
    Adeane, Lord Michael.
    Agnelli, Giovanni.
    Alba, Duke of.
    Aldington, Lord.
    Aleman, Miguel.
    Allihone, Professor T. E.
    Alsop Family Designate.
    Amory, Houghton.
    Anderson, Charles A.
    Anderson, Robert.
    Andreas, Dwayne.
    Asquith, Lord.
    Astor, John Jacob and successor, Waldorf.
    Aurangzeb, Descendants of.
    Austin, Paul.
    Baco, Sir Ranulph
    Balfour, Arthur.
    Balogh, Lord.
    Bancroft, Baron Stormont.
    Baring.
    Barnato, B.
    Barran, Sir John.
    Baxendell, Sir Peter.
    Beatrice of Savoy, Princess.
    Beaverbrook, Lord.
    Beck, Robert.
    Beeley, Sir Harold.
    Beit, Alfred.
    Benn, Anthony Wedgewood.
    Bennet, John W.
    Benneton, Gilberto or alternate Carlo.
    Bertie, Andrew.
    Besant, Sir Walter.
    Bethal, Lord Nicholas.
    Bialkin, David.
    Biao, Keng.
    Bingham, William.
    Binny, J. F.
    Blunt, Wilfred.
    Bonacassi, Franco Orsini.
    Bottcher, Fritz.
    Bradshaw, Thornton.
    Brandt, Will.
    Brewster, Kingman.
    Buchan, Alastair.
    Buffet, Warren.
    Bullitt, William C.
    Bulwer-Lytton, Edward.
    Bundy, McGeorge.
    Bundy, William.
    Bush, George.
    Cabot, John. Family Designate.
    Caccia, Baron Harold Anthony.
    Cadman, Sir John.
    Califano, Joseph.
    Carrington, Lord.
    Carter, Edward.
    Catlin, Donat.
    Catto, Lord.
    Cavendish, Victor C. W. Duke of Devonshire.
    Chamberlain, Houston Stewart.
    Chang, V. F.
    Chechirin, Georgi or Family Designate.
    Churchill, Winston.
    Cicireni, V. or Family Designate.
    Cini, Count Vittorio.
    Clark, Howard.
    Cleveland, Amory.
    Cleveland, Harland.
    Clifford, Clark.
    Cobold, Lord.
    Coffin, the Rev William Sloane.
    Constanti, House of Orange.
    Cooper, John. Family Designate.
    Coudenhove-Kalergi, Count.
    Cowdray, Lord.
    Cox, Sir Percy.
    Cromer, Lord Evelyn Baring.
    Crowther, Sir Eric.
    Cumming, Sir Mansfield.
    Curtis, Lionel.
    d’Arcy, William K.
    D’Avignon, Count Etienne.
    Danner, Jean Duroc.
    Davis, John W.
    de Benneditti, Carlo.
    De Bruyne, Dirk.
    De Gunzberg, Baron Alain.
    De Lamater, Major General Walter.
    De Menil, Jean.
    De Vries, Rimmer.
    de Zulueta, Sir Philip.
    de’Aremberg, Marquis Charles Louis.
    Delano. Family Designate.
    Dent, R.
    Deterding, Sir Henri.
    di Spadaforas, Count Guitierez, (House)
    Douglas-Home, Sir Alec.
    Drake, Sir Eric.
    Duchene, Francois.
    DuPont.
    Edward, Duke of Kent.
    Eisenberg, Shaul.
    Elliott, Nicholas.
    Elliott, William Yandel.
    Elsworthy, Lord.
    Farmer, Victor.
    Forbes, John M.
    Foscaro, Pierre.
    France, Sir Arnold.
    Fraser, Sir Hugh.
    Frederik IX, King of Denmark Family Designate.
    Freres, Lazard.
    Frescobaldi, Lamberto.
    Fribourg, Michael.
    Gabor, Dennis.
    Gallatin, Albert. Family Designate.
    Gardner, Richard.
    Geddes, Sir Auckland.
    Geddes, Sir Reay.
    George, Lloyd.
    Giffen, James.
    Gilmer, John D.
    Giustiniani, Justin.
    Gladstone, Lord.
    Gloucestor, The Duke of.
    Gordon, Walter Lockhart.
    Grace, Peter J.
    Greenhill, Lord Dennis Arthur.
    Greenhill, Sir Dennis.
    Grey, Sir Edward.
    Gyllenhammar, Pierres.
    Haakon, King of Norway.
    Haig, Sir Douglas.
    Hailsham, Lord.
    Haldane, Richard Burdone.
    Halifax, Lord.
    Hall, Sir Peter Vickers.
    Hambro, Sir Jocelyn.
    Hamilton, Cyril.
    Harriman, Averill.
    Hart, Sir Robert.
    Hartman, Arthur H.
    Healey, Dennis.
    Helsby, Lord.
    Her Majesty Queen Elizabeth II.
    Her Majesty Queen Juliana.
    Her Royal Highness Princess Beatrix.
    Her Royal Highness Queen Margreta.
    Heseltine, Sir William.
    Hesse, Grand Duke descendants, Family Designate.
    Hoffman, Paul G.
    Holland, William.
    House of Braganza.
    House of Hohenzollern.
    House, Colonel Mandel.
    Howe, Sir Geoffrey.
    Hughes, Thomas H.
    Hugo, Thieman.
    Hutchins, Robert M.
    Huxley, Aldous.
    Inchcape, Lord.
    Jamieson, Ken.
    Japhet, Ernst Israel.
    Jay, John. Family Designate.
    Jodry, J. J.
    Joseph, Sir Keith.
    Katz, Milton.
    Kaufman, Asher.
    Keith, Sir Kenneth.
    Keswick, Sir William Johnston, or Keswick, H.N.L.
    Keswick, William Johnston.
    Keynes, John Maynard.
    Kimberly, Lord.
    King, Dr. Alexander.
    Kirk, Grayson L.
    Kissinger, Henry.
    Kitchener, Lord Horatio.
    Kohnstamm, Max.
    Korsch, Karl.
    Lambert, Baron Pierre.
    Lawrence, G.
    Lazar.
    Lehrman, Lewis.
    Lever, Sir Harold.
    Lewin, Dr. Kurt.
    Lippmann, Walter.
    Livingstone, Robert R. Family Designate.
    Lockhart, Bruce.
    Lockhart, Gordon.
    Linowitz, S.
    Loudon, Sir John.
    Luzzatto, Pieipaolo.
    Mackay, Lord, of Clasfern.
    Mackay-Tallack, Sir Hugh.
    Mackinder, Halford.
    MacMillan, Harold.
    Matheson, Jardine.
    Mazzini, Giuseppe.
    McClaughlin, W. E.
    McCloy, John J.
    McFadyean, Sir Andrew.
    McGhee, George.
    McMillan, Harold.
    Mellon, Andrew.
    Mellon, William Larimer or Family Designate.
    Meyer, Frank.
    Michener, Roland.
    Mikovan, Anastas.
    Milner, Lord Alfred.
    Mitterand, Francois.
    Monett, Jean.
    Montague, Samuel.
    Montefiore, Lord Sebag or Bishop Hugh.
    Morgan, John P.
    Mott, Stewart.
    Mountain, Sir Brian Edward.
    Mountain, Sir Dennis.
    Mountbatten, Lord Louis.
    Munthe, A., or family designate.
    Naisbitt, John.
    Neeman, Yuval.
    Newbigging, David.
    Nicols, Lord Nicholas of Bethal.
    Norman, Montague.
    O’Brien of Lotherby, Lord.
    Ogilvie, Angus.
    Okita, Saburo.
    Oldfield, Sir Morris.
    Oppenheimer, Sir Earnest, and successor, Harry.
    Ormsby Gore, David (Lord Harlech).
    Orsini, Franco Bonacassi.
    Ortolani. Umberto.
    Ostiguy, J.P.W.
    Paley, William S.
    Pallavacini.
    Palme, Olaf.
    Palmerston.
    Palmstierna, Jacob.
    Pao, Y.K.
    Pease, Richard T.
    Peccei, Aurellio.
    Peek, Sir Edmund.
    Pellegreno, Michael, Cardinal.
    Perkins, Nelson.
    Pestel, Eduard.
    Peterson, Rudolph.
    Petterson, Peter G.
    Petty, John R.
    Philip, Prince, Duke of Edinburgh.
    Piercy, George.
    Pinchott, Gifford.
    Pratt, Charles.
    Price Waterhouse, Designate.
    Radziwall.
    Ranier, Prince.
    Raskob, John Jacob.
    Recanati.
    Rees, John Rawlings.
    Rees, John.
    Rennie, Sir John.
    Rettinger, Joseph.
    Rhodes, Cecil John.
    Rockefeller, David.
    Role, Lord Eric of Ipsden.
    Rosenthal, Morton.
    Rostow, Eugene.
    Rothmere, Lord.
    Rothschild, Edmond de.
    Rothschild, Elie de and/or Baron Rothschild.
    Runcie, Dr.Robert.
    Russell, Lord John.
    Russell, Sir Bertrand.
    Saint Gouers, Jean.
    Salisbury, Marquisse de Robert Gascoiugne Cecil.
    Shelburne, The Salisbury, Lord.
    Samuel, Sir Marcus.
    Sandberg, M. G.
    Sarnoff, Robert.
    Schmidheiny, Stephan or alternate brothers Thomas, Alexander.
    Schoenberg, Andrew.
    Schroeder.
    Schultz, George.
    Schwartzenburg, E.
    Shawcross, Sir Hartley.
    Sheridan, Walter.
    Shiloach, Rubin.
    Silitoe, Sir Percy.
    Simon, William.
    Sloan, Alfred P.
    Smuts, Jan.
    Spelman.
    Sproull, Robert.
    Stals, Dr. C.
    Stamp, Lord Family designate.
    Steel, David.
    Stiger, George.
    Strathmore, Lord.
    Strong, Sir Kenneth.
    Strong, Maurice.
    Sutherland.
    Swathling, Lord.
    Swire, J. K.
    Tasse, G. Or Family Designate.
    Temple, Sir R.
    Thompson, William Boyce.
    Thompson, Lord.
    Thyssen-Bornamisza, Baron Hans Henrich.
    Trevelyn, Lord Humphrey.
    Turner, Sir Mark.
    Turner, Ted.
    Tyron, Lord.
    Urquidi, Victor.
    Van Den Broek, H.
    Vanderbilt.
    Vance, Cyrus.
    Verity, William C.
    Vesty, Lord Amuel.
    Vickers, Sir Geoffrey.
    Villiers, Gerald Hyde family alternate.
    Volpi, Count.
    von Finck, Baron August.
    von Hapsburg, Archduke Otto, House of Hapsburg-Lorraine.
    Von Thurn and Taxis, Max.
    Wallenberg, Peter or Family Designate.
    Wang, Kwan Cheng, Dr.
    Warburg, S. C.
    Ward Jackson, Lady Barbara.
    Warner, Rawleigh.
    Warnke, Paul.
    Warren, Earl.
    Watson, Thomas.
    Webb, Sydney.
    Weill, David.
    Weill, Dr. Andrew.
    Weinberger, Sir Caspar.
    Weizman, Chaim.
    Wells, H. G.
    Wheetman, Pearson (Lord Cowdray).
    White, Sir Dick Goldsmith.
    Whitney, Straight.
    Wiseman, Sir William.
    Wittelsbach.
    Wolfson, Sir Isaac.
    Wood, Charles.
    Young, Owen.

    Źródło: wezwaniedoprawdy.pl.tl

    Polubienie

   • paziem

    Te neomalthusiańskie poglądy B.Russela nadają się do wyrzucenia do kosza. Bzdury tam zawarte ( ekonomiczne, rolnicze, technologiczne i demograficzne) dyskwalifikują tego ” wybitnego logika i matematyka”. Następnie były one m.in. upowszechniane od końca lat 60tych XX wieku w postaci Raportu tzw. Klubu Rzymskiego ( jako studenta ekonomii usiłował mnie w pierwszej połowie lat 70 tych tymi bzdurami zarazić i nakazać traktować jako świętą prawdę ówczesny mój nauczyciel akademicki dr Jerzy Kropiwnicki, ten od od ZChN i św. Trzech Króli, agitator Unijny, prosyjonistyczny prezydent miasta Łodzi, doradca prezesa NBP M.Belki itp, itd. )

    Polubione przez 1 osoba

  • grzanek

   Nie ukrywam, że byłoby miło, gdyby Panowie zechcieli to opublikować. Się człowiek „trochę” nad tym nasiedział, a tu nic… 😦
   Myślę, że moje stanowisko wobec wynurzeń Russella jest czytelne, moje komentarze specjalnie zaznaczyłem pogrubioną czcionką. Książkę czytałem na tej samej zasadzie, co Propagandę Bernaysa, czy Protokoły. Pewnie z tego samego powodu ludzie z naszego środowiska czytają Wielką Szachownicę Brzezińskiego czy publikacje Kissingera. By poznać meandry mechaniki władzy warto czasem sięgnąć „do źródeł”.

   Polubienie

 12. grzanek

  Tłumaczenie miało być w kolorze, dla lepszej przejrzystości, nie rozumiem dlaczego html zastrajkował.

  Polubienie

 13. grzanek

  a czerwony?.

  Polubienie

 14. julius

  Russia, Iran Warn U.S. They Will „Respond With Force” If Syria „Red Lines” Crossed Again

  A statement issued on Sunday by a joint command centre consisting of forces of Russian, Iran and allied militia alliance supporting Syrian President Bashar al Assad said that Friday’s US strike on the Syrian air base crossed “red lines” and it would „respond with force” to any new aggression while increasing their level of support to their ally.
  In the statement published by the group on media outlet Ilam al Harbi, the pro-Assad alliances says that “what America waged in an aggression on Syria is a crossing of red lines. From now on we will respond with force to any aggressor or any breach of red lines from whoever it is and America knows our ability to respond well.”
  http://www.zerohedge.com/news/2017-04-09/russia-iran-warn-trump-they-will-respond-force-if-syria-red-lines-crossed-again

  Polubienie

 15. dziobak

  Gdy czyta się tego typu opracowania,to na początku należy zawsze zadać sobie pytanie : –KTO właściwie to pisze ? A –stąd: co warte jest jego słowo i jego rozum ?

  Wynik takiego postawienia sprawy jest zwykle uwalniający nas od zaprzątania sobie głowy treścią i wnioskami z niej płynącymi. Zwykle są to (jako autorzy) ludzie z tzw. awansu społecznego, czyli chamy w pierwszym pokoleniu piśmienne a więc podrzędne genotypy. Ich tatunio ledwie się podpisywał, a ich linia rozwojowa była utworzona do roboty fizycznej. I oto nagle jeden na zakończenie tego łańcucha skończył studia filozoficzne ( w Polsce dzięki punktom za pochodzenie, gdzie indziej za forsę z jakiejś fundacji czosnkowej). I właśnie—-czytasz jego książki, myślisz na ich temat. To właśnie błąd. W czasach szlacheckich chamowi nie wolno było się odzywać gdy nie był pytany. Dziś tenże cham pisze książkę.
  Taki przykład: Jewrejski idiota Deniken, hotelarz , pisze ksiażki o UFO i innej cywilizacji , która jakoby miała stworzyć naszą cywilizację. Cały świat to czyta.
  Tylko że świat nie wie, że ten cwaniak pisze na rozkaz rokefelerowskiej elity mającej jeden cel: Zniszczyć wiedzę akademicką na której opiera się nasza cywilizacja człowieka białego.
  Nie ma UFO, nie było kosmitów, piramidy są stawiane przez zwykłych ludzi ( kamienie były odlewane z betonu wapiennego) , dinozaury nie żyły razem z człowiekiem ( w Amerykach wymarły później- to fakt) , katastrofa tunguska to był meteoryt. ALE–ale wy już jesteście urobieni jego książkami i myślicie że coś w nich jednak jest, może to była i prawda ?
  Tak się wykańcza wiedzę i cywilizację.
  Dlatego te rozważania w poście powyżej (na temat analizy świata i jego rozwoju) są akurat tyle samo warte. Myślcie samodzielnie. Nie czytajcie pierdół bo stracicie zdolność myślenia logicznego.

  Polubienie

 16. paziem

  Stany Zjednoczone mobilizują 150 000 rezerwistów. Czy zacznie się wkrótce wojna?

  L’America mobilita 150mila riservisti.Guerra imminente?
  http://blog.ilgiornale.it/foa/2017/04/09/lamerica-mobilita-150mila-riservisti-guerra-imminente/

  Marcello Foa 9 kwiecień 2017 tłum. RAM

  Czy zacznie się prawdziwa wojna?

  Sygnały, które docierają do nas w tej chwili są bardzo niepokojące. W tych godzinach wojsko amerykańskie wysyła do 150 000 rezerwistów zawiadomienia o mobilizacji.

  Oficjalna informacja o decyzji zostanie opublikowana wkrótce, ale rezerwiści, którzy już otrzymali komunikat – informują o tym krewnych i przyjaciół, a ci rozpowszechniają wiadomość.

  Na podstawie nieoficjalnych informacji, jakie napływają z USA – celem Pentagonu jest możliwość dysponowania siłą 150 000 żołnierzy na przeciągu 2 tygodni.

  Pojawia się pytanie: do czego potrzebne jest 150 000 rezerwistów? Czy do zmasowanego ataku na Syrię? A może najpierw do ataku na Syrię, a później na Iran? Czy też chodzi o Północną Koreę?

  Niestety, nieszczęsna decyzja Donalda Trumpa – który skapitulował przed neocon’ami, akceptując program strategiczny, który podczas swej kampanii wyborczej potępiał – pozwala na wysuwanie jakiejkolwiek hipotezy. Również tej najbardziej dramatycznej i szokującej, jaką jest możliwość wojny USA z Rosją Putina.

  Nie jest przypadkiem, że w tych godzinach – Assad, rząd Iranu i Kreml oświadczyli, że „amerykański atak na bazę syryjską przekroczył wiele linii alarmu”, i że od tego momentu – „odpowiemy siłą na jakąkolwiek agresję”.

  Oznacza to, że Putin stracił nadzieję na osiągnięcie porozumienia z Waszyngtonem i że przygotowuje się na stawienie czoła najgorszemu scenariuszowi.

  Muszę napisać z niepokojem, że od wielu dziesiątków lat – pokój na świecie nie był tak zagrożony jak obecnie.

  za:http://ram.neon24.pl/post/137909,stany-zjednoczone-mobilizuja-150-000-rezerwistow

  Polubienie

  • Wojna USA z Rosją w zasadzie już trwa.
   Nie wiadomo jak potraktować atak żydowskich bandytów na Syrię-? Czy są to konwulsje zdychającej syjonistycznej hydry, czy zapowiedź rozszerzenia wojennego teatru i testowanie Rosji, jak zareaguje na atak na Syrię.
   Być może był to także test Rosji i Chin, przed ewentualnym atakiem na Korę Płn. -?
   W każdym razie sytuacja, w której działania wojenne odbywają się w pobliżu Rosji i Chin i byłyby rozszerzane z pewnością nie jest dobra dla tych państw.
   Stąd wspomniane oświadczenie, którego Żyd nie powinien bagatelizować – nie zapominajmy, że to Żyd jest w tej chwili w gospodarczej (finansowej) sytuacji niemal bez wyjścia.

   Polubienie

 17. stfnzc

  http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13960115000735

  Reports revealed Israel has signed a $4 bn agreement to sell the gas extracted from the Palestinian seashore to the European Union

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s