Kulisy syjonistycznej prowokacji w syryjskim Chan Szajchun

Analiza nagrań dokonana przez specjalistów medycznych dowodzi, iż atak chemiczny w syryjskim Chan Szajchun jest inscenizacją.
Oto w jaki sposób „zachodnia demokracja” USA uprawia brudną politykę w interesie Międzynarodowego Żyda.
.
Jaką kolejną prowokację obmyślą syjonistyczni bandyci, żeby zaatakować Koreę Płn., Iran, a w końcu Rosję i Chiny?
.
Na zdjęciu powyżej: kolejne marionetki żydowskiej polityki USA śledzą bombardowanie Syrii.
.
D.Kosiur

_________________________

za: http://xportal.pl/?p=29054

Ernesto Rodriges: Kulisy prowokacji w Chan Szajchun

 

Straszliwe obrazy przedstawiające dziesiątki ciał, przede wszystkim dzieci, ofiary ataku chemicznego armii syryjskiej w Chan Szajchun, spotkały się z szerokim odzewem na całym świecie. Media głównego nurtu natychmiast zaczęły rozpowszechniać potworne nagranie „zbrodni” Asada, nie trudząc się sprawdzeniem wiarygodności emitowanych materiałów. Korzystając z okazji, amerykańska administracja była zdolna do zademonstrowania charakteru swojej nowej polityki na Bliskim Wschodzie i przeprowadziła atak odwetowy przeciwko syryjskiej bazie lotniczej Szajjrat.

Gdy eksperci zaczęli przyglądać się bliżej „dowodom” na użycie broni chemicznej w Khan Shaykhun, pojawiło się jednakże mnóstwo niepokojących pytań.

Po pierwsze, film nagrany przez organizację pozarządową „Białe Hełmy” (ang. „White Helmets”) i bezimienne osoby mające być świadkami wydarzania, następnie odtwarzany w mediach (CBS, ABC News, CNN, Euronews, Smart News, Associated Press i innych) jest jedynym źródłem mającym potwierdzać przeprowadzenie ataku chemicznego.

Po drugie, pierwsze raporty informujące o użyciu trujących substancji w Chan Szajchun pojawiły się w Internecie wczesnym rankiem 4 kwietnia, podczas gdy ataki lotnicze Syryjskich Sił Powietrznych na pozycje terrorystów zostały przeprowadzone kilka godzin później, o godz. 11.

Zgodnie z raportem niezależnego brytyjskiego ośrodka „Bellingcat” zajmującego się dziennikarstwem śledczym, transmisja z miejsca zdarzenia prowadzona przez Edlib Media Center rozpoczęła się o 6:22 (UTC). O godz. 6:33 film ukazujący ciała 9 dzieci pojawił się na Youtubie (https://www.youtube.com/watch?v=v6rqgSGclUw). Po kliknięciu w link widzimy, że film został opublikowany 3 kwietnia. Jak twierdzą specjaliści od IT, nie istnieją weryfikowalne informacje techniczne (gdzie, kiedy i przez kogo film został nakręcony) w przypadku wszystkich tych filmów, ponieważ wszystkie meta-dane zostały wcześniej usunięte i dopiero wtedy filmy trafiły do Internetu. W związku z tym nie można ustalić ich autorstwa, podobnie jak i miejsca gdzie zostały nakręcone, co wskazuje na celową mistyfikację.

Po trzecie, w jednym z ujęć filmu widzimy, że operator ma odsłonięte dłonie pozbawione jakichkolwiek środków ochronnych, co rodzi pytania o autentyczność tego, co dzieje się na ekranie. Eksperci zwracają uwagę, że po ataku przy użyciu sarinu śmierć następuje w ciągu 15 minut, a jego śmiertelne stężenie utrzymuje się w miejscu użycia gazu przez cały dzień.

Tymczasem na filmie „Białych Hełmów” widzimy, że wszystkie osoby, które pomagają ofiarom pracują bez jakichkolwiek środków zabezpieczających, zaś dziennikarze używający zaledwie prymitywnych masek ochronnych wciąż relacjonują późniejsze wydarzenia rozgrywające się tego samego dnia (https://www.youtube.com/watch?v=mXZkiaW9R3I). Nagranie przedstawia osoby, które wciąż żyją, co oznacza, że atak chemiczny musiałby nastąpić chwilę wcześniej. W tym kontekście niejasne jest to, dlaczego operator kamery oraz osoby udzielające pomocy ofiarom wciąż żyją i pomimo brak ekwipunku zabezpieczającego nie okazują żadnych symptomów działania chemicznej trucizny. Co więcej, dzieci pod wpływem chemicznych środków rażenia umierają szybciej z uwagi na swoją niewielką wagę. Film ukazuje coś zupełnie odwrotnego: dorośli mężczyźni są już martwi, a małe dzieci wciąż żyją.

Ponadto, eksperci komentujący efekty ataku chemicznego zwracają uwagę, iż krater pokazywany na filmie przez dziennikarza Hadiego Abdallaha nie mógł powstać w wyniku tego ataku. Nalot chemiczny odpalany jest nad ziemią dla maksymalizacji siły jego rażenia. W innym wypadku substancja aktywna wypaliłaby się bez zadania większych strat.

Po czwarte, symptomy, które możemy zaobserwować u ofiar rzekomego ataku chemicznego, również wywołują wiele pytań. Atak tego typu powoduje konwulsje, spazmy, niekontrolowaną defekację, ślinotok, nadmierne pocenie się, ciężkie bóle i nasilające się poczucie strachu. Żaden z tych symptomów nie jest obecny u ofiar z Chan Szajchun widocznych na nagraniu. Ofiary leżą w naturalnych pozach, nie są zgięte w pół z bólu; dzieci mają ciężki oddech, lecz zachowują spokojnie, nie krzyczą i nie płaczą. Ich ubrania i bielizna są czyste. Co więcej, symptomy obecne u bohaterów nagrania są zróżnicowane i niesymultaniczne: jedne osoby mają problemy z oddychaniem, u innych występuje krwotok z nosa.

Po piąte, analiza nagrań „Białych Hełmów” dokonana przez specjalistów medycznych dowodzi, iż atak chemiczny w Chan Szajchun jest inscenizacją.

Przewodniczący towarzystwa badawczego „Szwedzcy Lekarze za Prawami Człowieka” (ang. Swedish Doctors for Human Rights, SWEDHR), prof. Marcello Vittorio Ferrada de Noli i jego koledzy przestudiowali działania podejmowane przez „ratowników medycznych” wobec ofiar ataku chemicznego. Ich konkluzja jest następująca: dzieci obecne w materiale filmowym wyglądają na będące pod wpływem środków narkotykowych, nie zaś broni chemicznej; zastrzyki epinefryny wykonywane są w sposób niewłaściwy, zagrażający życiu dzieci. Według szwedzkich lekarzy „Białe Hełmy” nie ratują, lecz w sposób celowy zabijają dzieci, aby mogły być prezentowane światu jako ofiary syryjskiej armii.

W Internecie pojawiły się także raporty niezależnych analityków. Na przykład amerykański ekspert ds. bezpieczeństwa Joel Scausen (https://www.worldaffairsbrief.com/) uważa, że „wydarzerznie w Chan Szajchun to fałszywka, zaś media głównego nurtu oskarżają Asada o przeprowadzenie ataku chemicznego wyłącznie na podstawie jednego źródła informacji powiązanego ze wspieranymi przez USA rebeliantami”. Według niego tego rodzaju wydarzenie jest częścią manipulacji politycznej, której celem jest wywieranie presji na prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w kwestii jego polityki na Bliskim Wschodzie.

Ponieważ media stworzyły negatywny wizerunek prezydenta Syrii Baszszara al-Asada, kolejna egzemplifikacja jego „zbrodni” może przekonać społeczność międzynarodową do podjęcia akcji przeciwko Damaszkowi, a także Moskwie i Teheranowi udzielającymi mu poparcia. Ponadto akcja propagandowa związana z „atakiem chemicznym” może mieć na celu również odwrócenie uwagi od nalotów USA i braku legitymizacji dla działań międzynarodowej koalicji na Bliskim Wschodzie, w tym także w Iraku. Wszakże ONZ będzie obecnie zajęta dochodzeniem w sprawie tragedii z Chan Szajchun, nie zaś ofiarami bombardowań Mosulu, czy też pogwałceniem suwerenności Syrii.

Ernesto Rodriges

Źródło: elespiadigital.org

25 Komentarzy

Filed under Polityka

25 responses to “Kulisy syjonistycznej prowokacji w syryjskim Chan Szajchun

 1. Żydo-komunistyczne Chiny w sojuszu z USraelem sądzę że Korea to tylko na początek a później przyjdzie kolej na Rosję:
  http://reporters.pl/6782/chiny-zbombardujemy-koree-polnocna/
  taka mała dygresja żółtki już skolonizowały dużą część Rosji

  Polubienie

 2. Chiny „pomyliły” chyba barykady. Jak się teraz z tego wytłumaczą lizusy żydowskich okupantów z Kremla?? Cała putinologiczna retoryka bierze w łeb i jeszcze ten zupełny brak reakcji ze strony władz Rosji na terrorystyczny atak USraela w Syrii.

  Polubienie

  • Czesław

   Chyba trochę przesadzasz, najpewniej młody człowieku. Pamiętajmy jednak że Chiny są krajem gdzie kurwy stoją na ulicach. A masoneria kurwi władzę. W Korei Północnej liczy się Honor i Naród, który się nie skurwił. Niech się Pekin opamięta.

   Polubienie

 3. Metro

  Wiemy że ten atak za pomocą broni chemicznej to fałszywka.

  Istnieje możliwość, że również atak wojsk USraela na syryjską bazę to również, jeśli nie fałszywka, to mistyfikacja czy innego rodzaju przedstawienie.

  Trump prawdopodobnie jest żydem, jest otoczony żydami i też mógł się nauczyć gry w szachy w czterech wymiarach.

  Nikt chyba przekonująco nie wyjaśnił, co się stało z brakującymi Tomahawkami. USraelici wystrzelili jakoby 59 a do bazy trafiło poniżej 30. To podobno nie jest badziewna broń, skuteczność poniżej 50% to trochę mało. Jakiekolwiek przekonujące wyjaśnienie ataku USraela na Syrię powinno obejmować również przedstawienie losu brakujących Tomahawków.

  Thierry Meyssan twierdzi że atak USraela również mógł być mistyfikacją (http://www.voltairenet.org/article195928.html). Meyssan zauważa że dalsze wydarzenia nie są spójne z linia nagłej zmiany polityki Trumpa. Po ataku USraela na Syrię MinSprawZagr Brytoli, Boris Johnson (kolega Radka Apfelbauma) odwołał wizytę w Moskwie. Nowy Sekretarz Stanu Rex Tillerson parę dni później do Moskwy pojechał. Waszyngton nadal wysyła sprzeczne sygnały w sprawie Prezydenta Assada.

  Atak na Syrię miał miejsce podczas wizyty Prezydenta Chin Ludowych w Ameryce. Atak w tym właśnie czasie to oczywisty policzek wymierzony Prezydentowi Xi, oblanie moczem chińskiej flagi. Meyssan twierdzi że Prezydent Xi przyjął to wydarzenie bardzo spokojnie. Opanowanie Xi może być skutkiem wychowania w chińskiej kulturze nakazującej powściągać wybuchy gniewu i podobnych emocji, ale może też być wynikiem tego, że Trump coś ważnego Xi powiedział. Coś, co zmienia sens ataku USraela na Syrię. Tak spekuluje Thierry Meyssan z Damaszku a głupi to on nie jest.

  Polubienie

  • Darek Siwek

   ”USraelici wystrzelili jakoby 59 a do bazy trafiło poniżej 30. ”

   A jeżeli Rosjanie użyli wszystkich dostępnych w tym rejonie systemów przeciw lotniczych?

   Mieli tam system Pancyr-2 który może jednocześnie naprowadzić 36 rakiet przeciwlotniczych krótkiego i średniego zasięgu z możliwością zestrzeliwania rakiet kierowanych oraz pojazdów powietrznych. I z tego co wiadomo, dokładnie taką ilość rakiet Cruise Tomahawk zestrzelono.

   W liczbach 59-36=23. Czyli USA już wie, że skuteczność systemu Pancyr-2 to jest 100%.

   Ja bym się zaczął już bać, bo Rosja ma tych systemów naprodukowanych na prawdę dużo, a dodatkowo jest w stanie w ciągu 10 minut wystrzelić praktycznie dowolną ilość rakiet Kalibr-NK z dowolnego okrętu na dowolnym światowym akwenie wodnym…

   Polubione przez 1 osoba

  • Metro

   To tylko przypuszczenie. Nikt nie pisał o uruchomieniu rosyjskiej obrony przeciwlotniczej.

   Wręcz przeciwnie, spotkałem się z pytaniami o rosyjską obronę przeciwlotniczą, gdzie ona się podziała?. Odpowiedź była taka że rosyjska obrona przeciwlotnicza nie chroni syryjskiego nieba.

   Gdyby odsianie ponad 50% Tomahawków było zasługą rosyjskiej obrony przeciwlotniczej, to – przy założeniu jej funkcjonalności ustawionej na 100% – niespecjalnie dobrze by o rosyjskim systemie świadczyło. No chyba że uruchomili ją dla żartu.

   W każdym razie, chociażby sprawa „zaginionych” Tomahawków świadczy o tym, jak niewiele wiemy. Los „zaginionych” Tomahawków dużo by nam powiedział, co tak naprawdę tam się stało.

   Moim zdaniem ciągle wiemy niewiele.

   Polubienie

 4. Amerykańskie, rosyjskie, francuskie i brytyjskie jednostki lotnicze i morskie zostały wysłane w rejony Syrii i Iranu aby stanąć na straży rozwoju dwóch nowych punktów zapalnych na Bliskim Wschodzie.
  za: https://radtrap.wordpress.com/2012/01/10/rosyjska-francuska-amerykanska-i-brytyjska-flota-gromadzi-sie-wokol-syrii-i-iranu/

  Polubienie

 5. paziem

  Prezydent Rosji oskarżył sojuszników Waszyngtonu o poparcie ataku rakietowego na syryjskie lotnisko Szajrat. Według niego sojusznicy NATO „kiwają głowami jak chińskie lalki”, nie analizując tego, co się dzieje.
  „Jak zareagowali sojusznicy w NATO? Wszyscy kiwają głowami jak chińskie lalki, nie analizując tego, co się dzieje. Gdzie są dowody na użycie przez syryjskie wojska broni chemicznej? Nie ma. Natomiast są naruszenia prawa międzynarodowego. Jest to oczywisty fakt. Bez sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ jest przeprowadzany atak na suwerenne państwo” — oznajmił rosyjski prezydent.
  Putin przypomniał, że podobna sytuacja miała miejsce w Afganistanie.

  „Tak było w 2003 roku, kiedy pod zmyślonym pretekstem do Afganistanu zostały wprowadzone wojska. Kraj został zniszczony, nawiasem mówiąc, właśnie po tym zaczął się burzliwy wzrost różnych organizacji terrorystycznych, ruchów, powstało to PI (ugrupowanie terrorystyczne Państwo Islamskie — red.), inne organizacje. Wszyscy o tym wiedzą, wszyscy to rozumieją, ale znów wchodzą na te same grabie” — oznajmił przywódca państwa rosyjskiego.

  za:https://pl.sputniknews.com/swiat/201704125235737-Putin-obecnosc-rosyjskich-wojskowych/

  Polubienie

 6. paziem

  Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow podał szczegóły rozmów z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem.

  „Negocjacje okazały się wyczerpujące, szczere, objęły całe spektrum zagadnień, które są kluczowe dla naszych dwustronnych stosunków, dla współpracy na arenie międzynarodowej” – powiedział Ławrow na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Władimirem Putinem.
  Jak podkreślił, Moskwa zobaczyła gotowość USA do wsparcia międzynarodowego śledztwa w sprawie wydarzeń w syryjskiej prowincji Idlib.

  „Potwierdziliśmy nasze wspólne zorientowanie na bezkompromisową walkę z międzynarodowym terroryzmem” – poinformował rosyjski minister. Jak dodał, przywódcy Rosji i USA kilkakrotnie rozmawiali na ten temat przez telefon.

  Ławrow powiedział też, że Moskwa widzi próby przeszkodzenia współpracy między obu krajami, zaostrzenia konfrontacji. – Moim zdaniem jest to krótkowzroczne podejście – ocenił.

  Według jego słów „historia udowodniła, że gdy Moskwa i Waszyngton współpracują, korzystają z tego nie tylko nasi obywatele, ale i cały świat”.
  Ławrow podkreślił, że Kreml uważa za konstruktywne wniesienie na rozpatrzenie przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji w sprawie Syrii.
  Ławrow zapewnił, że Rosja „nie próbuje nikogo bronić i domaga się obiektywnego śledztwa w sprawie wydarzeń w Idlibie”.

  Z kolei Tillerson oświadczył, że amerykański atak rakietowy na syryjską bazę lotniczą był uzasadniony — USA miały wystarczające dowody.

  Dyplomaci poruszyli też temat Ukrainy, Korei i bezpieczeństwa cybernetycznego. Ławrow poinformował, że Moskwa i Waszyngton opowiadają się za pełną realizacją porozumień mińskich i wdrożeniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Półwyspu Koreańskiego.

  za:https://pl.sputniknews.com/polityka/201704125239470-sputnik-rosja-usa-lawrow-tillerson/

  Polubienie

 7. paziem

  Obecna wizyta w Moskwie szefa Departamentu Stanu USA Rexa Tillersona jest bardzo ważna. Zarówno dla wzajemnych stosunków obu państw, jak i dla całego świata. Ale nie wszyscy pracownicy amerykańskich mediów się nad tym zastanawiają. Niektórzy po prostu krzyczą.

  Kto was wychował? Od tego zaczęło się protokolarne przywitanie ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa i szefa Departamentu Stanu USA Rexa Tillersona. Słowa rosyjskiego ministra były oczywiście skierowane nie do gościa, ale do towarzyszących mu dziennikarzy z USA. A to dlatego, że gdy tylko Ławrow i Tillerson pojawili się w drzwiach Sali Przyjęć MSZ, Amerykanie zaczęli bezceremonialnie wykrzykiwać swoje pytania: „Czy to prawda, że popiera Pan rząd Syrii? Jak skomentuje Pan wczorajsze oświadczenie Białego Domu?”.
  Minister był i tak dość wstrzemięźliwy, a mógł odpowiedzieć ostrzej. Jak powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa, stuletnie ściany budynku nie widziały jeszcze takiego „bazaru”.

  za:https://pl.sputniknews.com/swiat/201704125237796-Lawrow-media-dziennikarze/

  Polubienie

 8. stycznik 400V

  Wzialbym wiadro lodowatej wody i wylal na łeb tym młodym zasrańcom – symulantom.

  Polubienie

  • Wszelkie opracowania żydowskiego, syjonistycznego, Ośrodka Studiów Wschodnich w IIIŻydo-RP nie są dla mnie zaskoczeniem. Dziwię się tylko ks.Isakowiczowi-Zalewskiemu, że przez 27 lat nie odkrył jeszcze tej podstawowej prawdy.

   Polubienie

 9. hubalblog

  false flag

  Polubienie

 10. taperecorder

  Ciekawi mnie co się stało z zaginionymi rakietami. Podejrzewam że mogły zostać sprzedane.

  Polubienie

 11. grzanek

  W międzyczasie „umiarkowana” „opozycja” syryjska dokonała aktu terroru na cywilnych szyickich uchodźcach z od wielu lat oblężonych i odciętych przez „rebeliantów” wiosek Fua i Kafraja. Bydlęta zwabiły do autobusu 3-4 letnie głodne dzieci rozrzucając czipsy, po czym zdetonowały samochód-pułapkę. Samych trupów ponad setka, rannych pewnie wielokrotnie więcej.

  Ale media głównego ścieku nawet się nie zająkną, a cóż dopiero mówić o jakiejś rezolucji ONZ, jak w przypadku ataku chemicznego w Chan Szajchun.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s