,,Operacja Wisła’’ – zgodna z prawem Narodu do obrony

Antypolski, syjonistyczny, element odmawia nam tego prawa. Żydowska reżimowa władza i opozycja potępiają Operację Wisła z 1947r.

70 lat temu, 28 kwietnia 1947r. rozpoczęła się Operacja Wisła. Zakończono ją w 1950r. – tym samym przerwano trwające od 1939r. ludobójstwo szowinistów ukraińskich na Polakach. –  D.Kosiur

Gen. Stefan Mossor, dowódca Grupy Operacyjnej „Wisła”. Fot. PAP/CAF

 

Prezes IPN, J.Szarek: Odpowiedzialność za akcję „Wisła” ponoszą struktury państwa komunistycznego

 

 

_________________________________

W 70-tą rocznicę ,,Operacji Wisła’’

Autor: Jacek Boki , za: http://kresywekrwi.neon24.pl/

 

,,Jeśli ja zapomnę o nich, Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie.”

Chylimy nisko głowy, składając najwyższy hołd bohaterskim żołnierzom wszystkich formacji Wojska Polskiego, funkcjonariuszom milicji oraz członkom oddziałów samoobrony milicji ochotniczych, złożonych z polskich mieszkańców Podkarpacia.

W walkach o przetrwanie Narodu Polskiego, w latach 1944 – 1947, na ołtarzu Ojczyzny złożyło ofiarę życia 8800 żołnierzy, ok. 1000 milicjantów i ok. tysiąca członków oddziałów samoobrony milicji ochotniczej.

Wszyscy oni, dowodzeni przez generała dywizji Stefana Mossora, nie szczędząc własnej krwi wzięli udział w ,,Operacji Wisła’’, wykonując do końca wszystkie jej założenia i cele. Zakończyli w ten sposób definitywnie, trwające od ponad ośmiu lat ukraińskie ludobójstwo na Narodzie Polskim, które pochłonęło życie pół miliona naszych Rodaków.

Zapobiegli również oderwaniu od Najjaśniejszej Rzeczypospolitej wszystkich obecnych terenów południowo-wschodniej Polski. Ziemie te ukraińscy szowiniści poprzez swoje antypolskie, zbrodnicze działania, w porozumieniu z sowietami chcieli przyłączyć do sowieckiej Ukrainy.

Swoim nieustraszonym męstwem i rycerską postawą w walce z ukraińskimi ludobójcami spod znaku OUN-UPA, uratowali dziesiątki tysięcy ludzi przed dalszymi nieopisanymi cierpieniami i skrytobójczą, okrutną śmiercią od banderowskiego topora. Zatrzymali dalszy eksodus polskiej ludności Rzeszowszczyzny, skąd do końca 1946 r. uciekło ich 140 tysięcy na skutek bestialstwa UPA.

Wszystkim tym ludziom, którzy wykazali się niespotykanymi w dzisiejszych czasach cechami – poświęceniem, determinacją, odwagą i wyróżniającymi się wyjątkową świadomością swojej misji historycznej, wieczna pamięć, nasza wdzięczność, cześć i chwała na wieki !

 

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !

Elblążanie – potomkowie ofiar nacjonalizmu ukraińskiego i uczestników walk z bandami UPA

 

ELBLĄG, ,,Wigilia’’ Operacji Wisła, 27 kwietnia 2017 r.

Lesko. Symboliczna mogiła z tablicą inskrypcyjną 52 poległych milicjantów w walkach z ludobójcami z OUN-UPA w latach 1944-1947 w obronie mieszkańców Bieszczad.

 Rudka. Symboliczna Mogiła 62 Polaków zamordowanych przez ludobójców z OUN-UPA 19.04.1944 r.

 Lubaczów. Pomnik pamięci w hołdzie żołnierzom WP poległym w walkach z OUN-UPA w latach 1944-1947.

 Lubaczów. Kwatera żołnierzy Wojska Polskiego na cmentarzu komunalnym (12 mogił zbiorowych i 6 pojedynczych). Spoczywa tu ponad 100 żołnierzy poległych w walkach z OUN-UPA w latach 1944-1947.

 Buk. Zdjęcie ludobójcy z OUN-UPA na tle zwłok zamordowanych 7 milicjantów 24.03.1946 r.

 Sanok. Pomnik z nazwiskami poświęcony pamięci poległych żołnierzy Wojska Polskiego w latach 1945-1946 w walkach z UPA w Bieszczadach.

 Baligród. Tablica upamiętniająca milicjantów i mieszkańców poległych w walkach z UPA w latach 1944-1947.

 

Pomnik ku czci bestialsko zamordowanych przez bandy UPA 60 żołnierzy Wojska Polskiego ze strażnicy WOP w Jasielu, 20 marca 1946 r. Przeważające siły UPA pod dowództwem połączonych sotni Stepana Stybelskiego, „Chrina” i Wołodymyra Hoszki „Myrona” w potyczce w Jasielu pokonały żołnierzy WOP i MO, mordując w bestialski sposób około 60 żołnierzy. Zamordowanych i rannych wrzucono do ziemianki i zasypano.

Szczątki bestialsko zamordowanych Polaków w Lubomlu. 300 mieszkańców tego miasteczka banderowcy zarąbali siekierami.

 

POMNIKI I TABLICE PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO I MILICJANTÓW

http://www.kchodorowski.republika.pl/pomiki_tablice.htm

Działania UPA – ofiary i wykonawcy

http://www.rodaknet.com/rp_wycislak_28.htm

Ku czci poległych

http://www.rymanow.krosno.lasy.gov.pl/archiwum/-/asset_publisher/1M8a/content/ku-czci-poleglych/maximized

70 lat temu UPA rozstrzelała w Jasielu żołnierzy WOP-u

https://rzeszow.tvp.pl/25735498/70-lat-temu-oddzialy-upa-rozstrzelaly-w-jasielu-zolnierzy-wopu

Zbrodnie UPA w Bieszczadach

http://kresy.pl/kresopedia/zbrodnie-upa-w-bieszczadach/

Zbrodnie popełnione przez Ukraińska Powstańczą Armię w latach 1944-1947

http://www.twojebieszczady.net/upa/upa6.php

Ludobójstwo – Powiat Lubaczów, województwo lwowskie

http://www.kchodorowski.republika.pl/lubaczow.htm

Upowcy mordowali Polaków siekierami.

Odkryto nowe groby W Lubomlu, miasteczku położonym 20 kilometrów od polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Dorohusk – Jagodzin odkryto nowe, zbiorowe miejsca pochówku ofiar ukraińskich nacjonalistów. Tylko na tzw. trupim polu archeolodzy spodziewają się znaleźć szczątki nawet 300 osób zamordowanych przez UPA.

http://www.nowiny24.pl/reportaze/art/6125301,upowcy-mordowali-polakow-siekierami-odkryto-nowe-groby,id,t.html

______________________________

Reklamy

18 Komentarzy

Filed under Polityka

18 responses to “,,Operacja Wisła’’ – zgodna z prawem Narodu do obrony

 1. Kojak

  Niestety ale ta Akcje Wisla zle zrobiona ! Trzeba bylo po lufami pistoletow maszynowych zaladowac poplecznikow zbrodniarzy i bandziorow do wagonow kolejowych i wywiezc na Ukraine ! Tak teraz pogrobowcy z UPA rzadza w duzym stopniu polska policja( Tuski nimi pobsadzal policje ! ) i sie kiedy znow za nas wezma ! Maja juz w Polsce co najmniej milion kumotrow do pomocy !

  Polubienie

 2. Pytek

  Kiedyś słyszałem audycję w żydowskim radio TOK FM o tym jak to Polacy sa odpowiedzialni za tzw wielki głód na Ukrainie. Prowadzący zaprosił młoda Ukrainkę i całość polegała na graniu na emocjach, epatowaniu tym jaka to byłą tragedia i jak zwyrodniali byli (w domyśle są) Polacy i polskie państwo.

  Polubienie

 3. grzanek

  A propos: może przypomnę, jakiej bezczelnej manipulacji dopuścił się niedawno Metro/Szczypior, porównując Operację „Wisła” do niemieckich zbrodniarzy mordujących masowo polskich cywili w odwecie za akcje partyzantów:
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/04/21/psl-chce-ustanowienia-dnia-walki-i-meczenstwa-wsi-polskiej/#comment-28996

  Polubienie

  • Fredo

   Masz rację grzanku czytałem to wcześniej .Brawa za przypomnienie .Może szczypior był naćpany może jeszcze w trakcie ruchania swojej kobiety a wtedy trudno o myślenie i do głowy różne szaleństwa przychodzą .

   Polubienie

  • Metro

   NIE RZYTKU!

   Niepotrzebnie szczujesz.

   W każdym kraju to rząd ma, a w każdym razie powinien mieć, monopol na przemoc.

   Sanacyjne trepy uciekły z Polski 17 września 1939 roku. Ostatecznie przytuliły ich pacynki londyńskich lichwiarzy. Od września 1939 roku kraj objęły rządy podporządkowane Moskwie i Berlinowi.

   Każdy, kto narusza monopol rządu na przemoc, powinien liczyć się z karą. Normalni ludzie to rozumieją. W 1939 roku i później rozumieli to Czesi i prawie wszyscy Słowacy.

   W sytuacji działalności zorganizowanych band zbrojnych rządy, zwłaszcza znajdujące się w stanie wojny, zwykle się nie patyczkują i celu zaprowadzenia porządku stosują odpowiedzialność zbiorową, stosując terror również wobec ludności cywilnej.

   Tak robiła niemiecka administracja po 1939 roku, tak robiła również polska administracja po 1945 roku w odniesieniu do band UPA czy do leśnych bandytów zwanych w dzisiejszej propagandzie żołnierzami wyklętymi. Oczywiście polska (polskojęzyczna) administracja nie używała tak brutalnych metod, z wielu powodów. Ale mechanizm jest dokładnie ten sam.

   Jednym z najobrzydliwszych elementów mentalności „polskich panów” była (jest) pogarda dla życia ludzkiego. Powszechnie wiadomo dlaczego Anders zdobył Monte Cassino. Wysłał żołnierzy na beznadziejną rzeź. Wiemy że nikt nie rozliczył bandziorów, którzy są odpowiedzialni za wybóch Powstania Warszawskiego. Wiedzieli oni, że skutkiem buntu będzie rzeź ludności Warszawy. Na pewno dowódcy grup nazywanych przez Niemców Polnische Banditen wiedzieli, że stkutkiem ich bandyckich akcji będzie hekatomba ludności cywilnej. Tak się stało. Przypuszczam że ten sam typ myślenia (?) jest obecny we łbach małego karakana czy obłąkanego Antka.

   Polubienie

   • Fredo

    Nic nie szczuje . Poparłem tylko grzanka bo ma rację i a pro po nie jestem garbatym nosem a rzydkiem nie pisze się przez rz tylko same ż .

    Polubienie

   • grzanek

    Winny się tłumaczy.

    I proszę sobie darować to żałosne ad personam.

    Polubienie

   • Fredo

    Powiem szczerze Szczypior jak śmiesz takie rzeczy pisać . Za takie coś to powinni ci jaja urwać w trybie ekspresowym chłopie jak to można porównywać . Moje zalecenia :
    1. Mniej pij coca – colę .
    2. Mniej chodzenia do Macdonalda na frytki z promocji :
    cytat:
    „W sytuacji działalności zorganizowanych band zbrojnych rządy, zwłaszcza znajdujące się w stanie wojny, zwykle się nie patyczkują i celu zaprowadzenia porządku stosują odpowiedzialność zbiorową, stosując terror również wobec ludności cywilnej.

    Tak robiła niemiecka administracja po 1939 roku, tak robiła również polska administracja po 1945 roku w odniesieniu do band UPA czy do leśnych bandytów zwanych w dzisiejszej propagandzie żołnierzami wyklętymi. Oczywiście polska (polskojęzyczna) administracja nie używała tak brutalnych metod, z wielu powodów. Ale mechanizm jest dokładnie ten sam.”

    Polubienie

 4. Darek Siwek

  Uściślone dane o K.L W.arschau i planie zagłady Warszawy
  Włodzimierz Bojarski
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=20098&Itemid=80

  Polubienie

 5. stycznik400v

  W zydo radio slyszalem, że to nacjonalizm doprowadzal do wojen. 1 jak i 2 WŚ.

  Polubienie

 6. nana

  grzanek, szkoda, że nie stanowicie ze szczypiorem (skąd ta nazwa?) jedności opartej na uniwersalnych zasadach, stworzonych dla ludzi przez Boga.

  Prawdą jest, że polaczkowie gardzą Ukraińcami, negują ich prawo do nazywania siebie narodem itd.

  Prawdą jest, że kościół katolicki cały czas prowadzi ekspansję na Wschód i robi to w różny sposób.

  Prawdą jest, że po powstaniu styczniowym i listopadowym oraz innych „zrywach narodowych” polskiej krwi w „polskich” elitach było niewiele lub nie było jej wcale.

  Prawdą jest, że żydzi masowo „przyjmowali chrzest” (co to właściwie oznacza?, czy ktoś się nad tym zastanowił? – przecież to jest praktycznie tyko zmiana „pana”, „właściciela” z racji na oczekiwane korzyści).

  Prawdą jest, że żydzi po „chrzcie” stawali się „polskimi szlachcicami” i mogli posługiwać się herbem.

  No więc zachodzi pytanie: kto tak właściwie był na tych kresach „ziemiaństwem”? i w czyim interesie?
  I teraz: w rzeziach ginęli zwykli Polacy – robotnicy, chłopi itd.
  No to jak?!? „polski pan” gnębił Ukraińca, a Ukrainiec zabijał takiego samego jak on wyzyskiwanego przez „pana” biedaka, nazywającego siebie Polakiem?

  Ludzie, opanujcie się!

  Rozpatrywanie konfliktów z punktu widzenia „narodowego” to szczucie na siebie naiwnych ludzi. Nic to nie rozwiąże, nic nie zmieni a przeciwnie – będzie tylko coraz gorzej.

  Pamięć historyczna to rzecz ważna, ale co ona oznacza? oznacza ona to, że dotyczy przeszłości. Przeszłości nie można zmienić, nic nie można tam poprawić i nic do niej dodać.
  A tymczasem właśnie przy pomocy dowolnie przerabianej przeszłości Polacy skaczą sobie do gardeł w teraźniejszości. Na czyj trik dali się Polacy złapać?

  Ofiar II. wojny światowej w Polsce były miliony. Ci, zamordowani na Pawiaku odchodzili z tego życia w męczarniach nie mniejszych niż Polacy – Ofiary na Wołyniu. A jednak Polacy jeżdżą do rajchu i za ojro służą niegdysiejszym oprawcom chętnie i dobrowolnie.

  O co wiec chodzi?

  Jeżeli na Pawiaku wyrywali Niemcy Polakom paznokcie – na żywca, oczywiście!
  – jeżeli wbijali Niemcy Polakom pod paznokcie drzazgi,
  – łamali Niemcy Polakom kończyny, przypalali Niemcy Polaków papierosami, rozgrzanym żelazem itp,
  – topili Niemcy Polaków zanurzając im głowy w wiadrach z wodą,
  – jeżeli Niemcy zamykali na tygodnie Polaków w lochach – czyli ciemnych, betonowych dziurach, bez światła, po kolana w wodzie a dziury te były niskie tak, że człowiek nie mógł się wyprostować
  – plus wszystkie inne tortury zadawane Polakom przez Niemców by złamać Ducha Polskiego Narodu
  – i mimo to Polki wycierają tyłki starym esesmanom, sprzątają im domy i gotują jedzenie

  TO NA BOGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  dlaczego Polacy chcą zemsty wyłącznie na Ukraińcach?????????????

  Winni tego, co się stało na Wołyniu są przecież Niemcy – to pod ich okupacją znajdowały się te ziemie, to oni sformowali i wyposażyli ukraińskie oddziały i bojówki. I to w interesie Niemiec jest, żeby rzeż wołyńska podzieliła Słowian na zawsze.

  Nie dajmy się na to złapać!!!!

  Nie dość, że straciliśmy tylu Rodaków na Wołyniu, to teraz jeszcze myjąc dupy gestapowcom ziejemy nienawiścią do Ukraińców.

  Czy to nie trafia do świadomości Polaków, jaki cel miała rzeź wołyńska? czy nie trafia do świadomości Polaków, co się dzieje z Polską i tym samym z Polakami, zalanymi nienawiścią do niewinnych ludzi? przecież obecni Ukraińcy to potomkowie tamtych Ukraińców.

  A nawet nie tamtych Ukraińców – bo ci zostali przewiezieni przez „aliantów’ do Kanady i innych krajów zachodnich, by mogły się one nimi posłużyć we właściwej chwili – co ma obecnie miejsce!
  – ale Polacy nienawidzą Ukraińców za to, że oni są Ukraińcami. Innego powodu nie ma. Wnuków nie można sądzić za czyny dziadków. Ale Polacy nieustannie usiłują to robić co jest nie tylko zupełnie pozbawione podstaw, ale też zwykłego rozsądku.

  Gdyby Polacy zostawili historię w spokoju, to tym samym odebrali by Niemcom satysfakcję z popełnienia rzezi wołyńskiej rękami Ukraińców.

  A tak? a tak to Polacy nienawidząc Ukraińców jeżdżą do rajchu zmieniać pampersy gestapowcom! Właściwym sprawcom wołyńskiej tragedii Polacy wycierają tyłki, a nienawiść mają Polacy do Ukraińców – ofiar zarówno Niemców jak i kościoła katolickiego i jego polityki ekspansji na Wschód.

  OCENIANIE historii z WŁASNEGO PUNKTU WIDZENIA jest zawsze błędne, ponieważ dokonywane jest ono wyłącznie na podstawie EMOCJI, czyli pozbawione jest czynnika racjonalności, dającego szansę na przynajmniej częściowy obiektywizm.

  Ktoś – nie powiem kto, bo przecież to wiadomo – pogrywa sobie z Polaków a Polacy niczym ćmy lecą do tego fałszywego światła i tak jak ćmy się w nim spalą.

  Ludzie nie maja wyjścia i albo będą wszyscy żyć na Ziemi Matce w zgodzie, albo skończy się rozdział pt. człowiek na planecie Ziemia.

  I to wcale nie dlatego, że Bóg ludzi ukarze za nikczemne postępowanie. Nic podobnego. Człowiek jest związany z materią swoim materialnym ciałem i tym samym podlega zasadzie „przyczyna – skutek” i nie ma od tego ucieczki.
  Jeżeli więc ludzkość wytworzy energie negatywne (zaśmiecenie genomu) i one przeważą nad energiami pozytywnymi, pokonają afirmację życia na korzyść negacji życia, no to wszystko się skończy.

  Polacy nie są w stanie – nigdy nie byli i nie będą! – wymierzać jakiejkolwiek „sprawiedliwości”, ponieważ przy pomocy nowej niesprawiedliwości żadnej sprawiedliwości wymierzyć się nie da.
  A tak właśnie postępują Polacy w stosunku do Ukraińców.

  Już teraz widzimy, że Polacy przegrali.
  Gdyby nie histeria związana z tragedią wołyńską, Polacy i Ukraińcy mogli by współpracować, by stawić czoła tym, którym dziś Polki wycierają zadki i zmieniają pampersy.

  No to skoro Polacy napadają na Ukraińców, to Ukraińcy szukają sobie sprawdzonego już w czasie II. wojny sojusznika i tym są dla Ukraińców Niemcy.
  To Niemcy robią dobrą prasę Ukraińcom w Polsce.
  To Niemcy dbają, by Ukraińcy mieli nieograniczony dostęp do polskich uniwersytetów.
  To Niemcy dbają o to, by z polskich pieniędzy były dla Ukraińców stypendia.

  Czy to tak trudno zrozumieć?

  Ukraińcy być może chcieli by inaczej, ale w ramiona Niemców wepchnęli ich sami Polacy. To co mają oni robić? Na ich miejscu Polacy zrobili by to samo.

  Jedynym pozytywnym czynnikiem w tym jest, że to właśnie dzięki Ukraińcom Słowianie przemieszczają się na zachód.
  I tym samym dzięki Polakom – emigrantom krew słowiańska jest obecna zarówno w kingdomie jak i francji oraz w rajchu.

  Co prawda nie należy tego przeceniać, ale fakt jest faktem i kingdomiarze jakby zapomnieli wziąć to pod uwagę rozwalając nasz kraj.

  Mądrość Boga jest wszechkosmiczna. Byle angol czy żabojad lub poniekąd szkop nie jest w stanie objąć całości konsekwencji danego zdarzenia.

  No więc faktycznie DZIĘKI BOGU.

  Pytanie tylko, co ludzkość jest w stanie z tego zrozumieć i jaki będzie jej następny krok.

  PS.
  Nie piszę nic pod dyskusję, ale jedynie ku rozwadze. O prawdzie dyskutuje tylko dureń.

  Polubienie

  • Fredo

   Witam szanownĄ panią nanuniĘ rolniczkę . Przepraszam że nie w temacie ale czy nanunia dalej uważa że Polski facet to kilo mułu , pierdzi cały czas i nogi mu śmierdzą ( wpisy na dzień kobiet nanuni ) .
   E tam dla nanuni ukraiński facet to jest gość .On używa dezodorantu Nivea i płynów do higeny intymnej aby mu ptak nie śmierdział .
   TAKICH NANUNIA LUBI !!!!!!!!!!!! ha ha haha

   Polubienie

   • nana

    WPS, proszę skasować wpis świntucha podpisującego się fred.

    Polubienie

   • Fredo

    Nanuńka czemu chcesz mnie wyrzucać za pisanie prawdy przecież ciebie za to samo z Neonu24 wyrzucono . Nanuńka wejdż w temat 8 marca tam są dowody co pisałaś a ja dlatego że to przypominam nazywasz mnie świntuchem .Gdzie świntuszę? .Nanunia przesadzasz.

    Polubienie

 7. Rosomak

  Nana: „Ludzie nie maja wyjścia i albo będą wszyscy żyć na Ziemi Matce w zgodzie, albo skończy się rozdział pt. człowiek na planecie Ziemia.”

  1. Raczej skończy się Ziemia. Ale zanim to nastąpi, ludzkość musi się jeszcze trochę pomęczyć. Od wieków ma w tym wielkie doświadczenie, z czego chętnie korzysta, ale nie w tym kierunku co trzeba.

  2. Nie ma czego oczekiwać po stadzie polskojęzycznych baranów zamieszkujących kraj nad Wisłą, zwany kiedyś Polską, Porzućcie wszelką nadzieję…Owszem są jeszcze wybitne jednostki (Gajowy!) ale jest ich zbyt mało by cokolwiek zmienić.

  3. Co robić? Już chyba tylko czekać. Na cud.

  Polubienie

  • nana

   cała sztuka polega na tym, żeby każdy sam z siebie chciał się zmienić. I do tego ludzkość musi dojrzeć. Cena jest wysoka :))) – wyrzeczenie się mentalnych fikołków robionych przez ego i spojrzenie całościowe na Matkę Ziemię i jej mieszkańców. To naprawdę nie jest trudne, wystarczy tylko zrozumieć własne miejsce w Ewolucji.
   Czy to się komuś podoba czy nie – każdy z nas jest częścią JEDNEJ WIELKIEJ CAŁOŚCI.

   Polubienie

 8. jpnz

  „Operacja Wisla” byla reakcja i odpowiedzia wladz komunistycznych w Polsce na bandytyzm OUN-UPA i kolaborujaca z nimi ludnosc cywilna, ktora ogolnie byla wrogo nastawiona do Polski i Polakow.
  W momencie likwidacji cywilnego zaplecza OUN-UPA, dalszy bandytyzm UPA-incow tracil automatycznie swoja sile, a to dowodzi, ze dzialania wladz komunistycznych byly jak najbardziej sluszne w walce z OUN-UPA.
  Mimo wszystko liderzy, ktorzy zaplanowali „Operacje Wisla” popelnili jeden kardynalny blad, a mianowicie zamiast przesiedlic kolaborantow OUN-UPA w glad ZSRR bez mozliwosci powrotu to przesiedlili ich na polnocno-wschodnie obszary Polski i wykreowali w ten sposob ukrainska PIATA KOLUMNE w Polsce, ktora falszuje historie i opluwa Polakow za polskie pieniadze.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s