Żydo-media o historii Słowian – ?

Zainteresowanie Słowiańszczyzną, rodzimowierstwem, jest w naszym kraju już na tyle duże, że żydowska gadzinówka zdecydowała się poświęcić temu tematowi prawie całą szpaltę. I bynajmniej nie czyni tego bezinteresownie, a już na pewno nie z podziwu dla starożytnej historii Słowian, którą nadal negują żydowskie media, oświata i oczywiście żydo-katolicki Kościół. „Wychodząc naprzeciw” społecznemu zapotrzebowaniu na wiedzę o Słowianach, chcą naszą słowiańską historię ograniczyć jedynie do okresu panowania żydo-chrześcijaństwa w Polsce. Żydzi dobrze wiedzą, czego niestety nie wiedzą i nie rozumieją Polacy, a co znakomicie wyartykułował solidarnościowy opozycjonista, Żyd., K.Modzelewski, że „(…) bez Kościoła czeka nas (nas Żydów – D.K.) w Polsce zgroza”.

Cytuję za gadzinówką z dn. 27.04.2017r. – niestety, nie ma tego tekstu w wersji elektronicznej:

Perun wraca na Pomorze

Teledysk „My Słowianie” Donatana na You Tubie ma ponad 62 mln wyświetleń, w Internecie trwają gorące dyskusje o znaczeniu państwa Lechitów, wraca zainteresowanie ruchami rodzimowierczymi, odwołującymi się do wierzeń przedchrześcijańskich. Słowiańszczyzna stała się modna.

Twórców muzeum (Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Grodzisku Owidz pod Starogardem Gdańskim) zaskoczyła popularność internetowej zbiórki na ekspozycję. Polacy wpłacili 30 tys. zł, o jedną trzecią więcej niż zakładali organizatorzy akcji. „Dzieci w polskich szkołach uczą się o Zusie, Jowiszu i Odynie – zachęcali twórcy muzeum na stronie ze zbiórką. Nikt nie opowiada im jednak o Świętowicie, Perunie, Welesie i całej reszcie bogów i demonów słowiańskich.”

 Na otoczonym drewnianą palisadą placu na terenie (zrekonstruowanego) grodziska drewniane krzyże z inscenizacji misterium Męki Pańskiej stoją obok posągu Świętowita (…).

Najbliższe muzeum słowiańskie znajduje się w Tomsku w Rosji. W Polsce nie ma zwartej narracji na ten temat.

(W Polsce, w stolicy, mamy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, państwowe Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego !!! a muzeum Słowian, czy muzeum naszej, polskiej historii NIE MA. – D.Kosiur)

Na pewno nie chcemy iść w kierunku turbosłowiańszczyzny, czyli mitomańskich teorii zakładających, że istniało wielkie imperium słowiańskie, które podbijało cały kontynent – wyjaśnia (organizator wystawy).

Autorka: Dorota Karaś, Gdańsk

wytłuszczenia w tekście – D.Kosiur

podobny tekst autorki: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/

___________________

Na zdjęciu m.in.: w środku Zdzisław Jankowski, poseł IV kadencji sejmu, po prawej Paweł Ziemiński, prezes WPS na Zjeździe Słowiańskim – Moskwa 2015

Dariusz Kosiur

Zapisz

Zapisz

Reklamy

62 Komentarze

Filed under Polityka

62 responses to “Żydo-media o historii Słowian – ?

 1. leliwa

  Warto dodać , że Muzeum Mitologii Słowiańskiej to inicjatywa oddolna, każdy może wpłacić kwotę na jaką go stać oraz przekazać 1 % przy rozliczeniu rocznym.
  Muzea wymienione przez pana Dariusza zostały narzucone odgórnie ale zbudowane z naszych podatków czy ktoś tego chciał czy też nie.
  Takie o to paradoksy w Słowiańskiej Polsce.
  W szkołach przeznaczone są dwie godziny tygodniowo na tzw. ” naukę” mitologii jahwinisto-krześcijańską a o historii, wierzeniach, kulturze oraz codziennym życiu naszych słowiańskich przodków zbyt wiele dowiedzieć się możemy.

  Polubienie

 2. grzanek

  Warto dodać , że Muzeum Mitologii Słowiańskiej to inicjatywa oddolna, każdy może wpłacić kwotę na jaką go stać oraz przekazać 1 % przy rozliczeniu rocznym

  Szkoda, że leliwa informuje tak późno, toż już koniec okresu rozliczeniowego. No nic, może za rok, jak dożyję i nie zapomnę.

  Polubienie

 3. hubalblog

  kto chce zatrzeć pamięć o naszych korzeniach?

  Polubienie

 4. dziobak

  W życiu miałem taki okres, że interesowałem się archeologią. Na tej podstawie z wielką uwagą śledzę teorie o Słowianach , które w zasadzie pojawiły się w Rosji najpierw i stąd przedostały się do nas. Są liczne filmy na Youtubie –osoby ruskojęzyczne powinny obejrzeć koniecznie.
  No i muszę się przyznać, że jak na razie nie jestem przekonany o wielkości Słowian oraz o ich imperium w Europie. Owszem, są ciekawe doniesienia–ale to jeszcze za mało.
  Rosjanie posunęli się już do tego, że twierdzą iż kontynent Amerykański był pod wpływami Słowian (chodzi o okres około 4 tys lat wstecz ). Twierdzą też ,że cywilizacja Sumeryjska powstała po inwazji Słowian na rejon południowy z powodu ochłodzenia klimatu. Megality z Syberii południowej są wg. nich dziełem Słowian (fortyfikacja z gór „szori”). Pismo Etrusków jakoby ma podstawę taką jak cyrylica.
  Na wszystkie te teorie mają sporo przykładów, nawet odczytali dysk z Fajstos wg. znaków cyrylicy.
  Bardzo pilnie starałem się porównywać pisma (etruskie, Fajstos) i nie mogę dostrzec podobieństwa do cyrylicy lub głagolicy. Zarazem jednak badacze niemieccy (hitlerowscy) zakładali , że pismo to wykazuje wpływy celtyckie.
  Na wspomnianym dysku z Fajstos niestety ja podobieństwa nie widzę.
  Ogólnie–są wątpliwości i dlatego SŁUSZNIE użyto w poprzednim poście sformułowania ” turbosłowiańskie poglądy” na określenie przesady i mitomaństwa. Koncepcja wiążąca Sumerów i Rusów opiera się, (przykładowo) na identycznym zdobieniu naczyń sumeryjskich i staroruskich.
  Ciekawe ale niewystarczające niestety. Pismo etruskie bardzo zmieniało się w okresie 1—2 tys lat pne. –stąd trudno powiedzieć czy nie popełnia się błędu jako że nie wiemy o jakim tysiącleciu mowa …….
  Niezwykle ciekawe są wykłady Dr. Davidienko po rosyjsku w tym temacie. Podaje on np. informację o skuwaniu napisów z posągów egipskich przez ekipę Napoleona ( 1799 rok) aby zostały tylko napisy typowo egipskie, zaś te inne = wcześniejsze—nie. A także podaje przykład odsłonięcia kolumny w sali pewnej świątyni przy czym jeden bok kolumny stał przyciśnięty do narożnika i po jego rozebraniu okazało się , że napisy na głowicy w tym miejscu są——–starosłowiańskie !!!
  Podaję te ciekawostki aby uzasadnić swój pogląd : jest za wcześnie aby wyrokować czy Słowiańszczyzna (Ariowie w zasadzie) byli imperatorami w okresie 4—5 tys lat pne., a więc czy tworzyli imperium. Tym bardziej ,że oficjalna nauka – zdaje się–celowo zaciera ten okres wykopalisk, i z niechęcią przyznaje , że włosy wielu faraonów były ——blond !!!!!!

  Polubienie

  • Przecław

   @dziobak. „Bardzo pilnie starałem się porównywać pisma (etruskie, Fajstos) i nie mogę dostrzec podobieństwa do cyrylicy lub głagolicy. (-)
   Ogólnie–są wątpliwości i dlatego SŁUSZNIE użyto w poprzednim poście sformułowania ” turbosłowiańskie poglądy”.

   Podobieństwa między pismem etruskim a głagolicą lub cyrylicą mogą być fantazją Rosjan, ALE PRZECIEŻ NIE O TO CHODZI, chodzi o o czy pismo etruskie da się odczytać po słowiańsku czy też nie.
   Rzeki Pad /d.Padus, teraz Po/ lub Piave /d.Plava/, dwie największe rzeki północnych Włoch mają bez wątpienia słowiańskie nazwy, a takich nazw jest znacznie więcej. To są właśnie dowody na starożytną słowiańskość tych ziem, a być może dotyczy to także Toskanii, czyli środkowych Włoch. Sama nazwa „Włochy” to nic innego tylko „W’Lachy” i już jesteśmy w domu…

   Polubienie

   • Ktoś

    3150 pne w Egipcie są wzmianki o bogach jakich siedziba była na ŁYSEJ GÓRZE….

    kultury kopalne w Egipcie i w Azji Mniejszej z okresu 4000 pne są takie same jak rodzime…

    sposób celebracji świąt państwowych z tego okresu jest do dziś kultywowany w lokalnych obrzędach podobnej w wymowie treści (obrzędach ku czci tego samego boga).

    ale turbosłowianie to mit przecież bo ola boga co to będzie jak trza będzie z kolan powstać….gdy turbosłowianizm okaże się prawda….

    ksiądz dobrodziej takiego przerażonego swoimi korzeniami słowiańskiego neofitę z synagogi wywali a usłużni sąsiedzi ubarwią odrzwia kapowskimi napisami…

    niestety dla takich zawszańców jakby turbosłowianizm BYŁ NIEPRAWDĄ to nieprawdą byłaby tez współczesna przepowiednia o KRÓLU Z KRAKOWA RZĄDZĄCYM CAŁYM GLOBEM bo niby z jakiej racji miałby to robić jak nie z tej WYPARTEJ u wzorowych słowian z polin…. „turbosłowiańskiej”

    Polubienie

   • niezalogowany

    Przecław napisał:
    Sama nazwa „Włochy” to nic innego tylko „W’Lachy” i już jesteśmy w domu…

    hA a ja z kolei słyszałem że od słowa WOŁOSI , czyli zlatynizowani mieszkańcy dalekiego, w czasach transportu nożnego, południa (Karpaty) np Rumuni

    Polubienie

 5. Pingback: Armagedon dla katolikopolaków czyli gadzinówka Zionzeitung GW promuje Słowiańszczyznę… – blog polski

 6. Pingback: Armagedon dla katolikopolaków czyli gadzinówka Zionzeitung GW promuje Słowiańszczyznę… | PrzemexBlog

 7. ninanonimowa

  ——-NIE PODOBA MI SIĘ ! założenie ,że : no tak ! byliśmy, ale wcale nie tacy ,wielcy. Przestała mi się podobać zadziwiająco ograniczająca opinia Opolczyka o Słowianach. Mitomania: już pojawiła się szuflada !, gdzie będzie upychać się WSZYSTKO co będzie ponad zdanie słowiańskiego autorytetu Opolczyka.
  ——————————–
  Ostatnio w sieci pojawił się arcy ciekawy Naukowiec Pan Franc Zalewski , z wykształcenia min Geolog , Historyk . Jego szerokie spektrum , NIE OGRANICZA ! roli Ludów nazywających się Słowianami , nie lokuje ich li tylko pośród gliniastych skorup i czasów po potopowych.

  Franc Zalewski ! człowiek, którego już /autorytety / niszczą, posiada wiedzę daleko sięgającą – w głąb ziemi jak i w przeszły czas .
  Dość już ograniczeń !. Historia Słowian odkrywa się ! i odkryje !. Czas powyrzucać wiedzę ze staroświeckich szuflad.

  Pan Opolczyk MUSI zmienić OPTYKĘ -czyżby nie zauważył ,że JUŻ ! wpadł we własne sidła / szufladę/ . Mój Guru Opolczyk zaczyna pachnieć NAFTALINĄ !.

  Polubienie

 8. Metro

  Moim zdaniem gadzinówka Michnika pisząc w taki sposób daje sygnał różnym żydowskim politrukom, aby teraz wskoczyli do wagonu pod nazwą” słowiański folklor. Innego powodu nie widzę.

  Polubione przez 1 osoba

  • ninanonimowa

   —- niekoniecznie ! może równie dobrze chodzić o ! macie swoich bożków , palisady , Świętowita, Peruna itd. Grzebcie sobie w ziemi , szukajcie skorup itd. Zatrzymać Słowiańszczyznę na poziomie drzew , ogniska i koralików. Może o to chodzi ??.

   Polubione przez 1 osoba

   • grzanek

    To już Waldi Pastuszka dawno temu zauważył, że różni „słowianofile”, zadrugi nie zadrugi, nic tylko by się pławili w tych zamierzchłych obyczajach i artefaktach, a tu przecież trzeba Nową Sławię budować.

    Polubienie

   • @ grzanek

    Budować trzeba dla teraźniejszości i przyszłości – to prawda.
    Jednak z pewnością nie warto tracić czasu na wielokrotne „odkrywanie Ameryki”, dlatego twórczość autorów Zadrugi (zwłaszcza Jana Stachniuka) winna być bezwzględnie znana polskim narodowcom.

    Polubienie

  • grzanek

   Re: Szczypior:

   by teraz wskoczyli do wagonu pod nazwą” słowiański folklor

   Niewykluczone. To samo całkiem niedawno zrobili Skandynawom, wykoślawiając obraz średniowiecznych Normanów i plugawiąc go polit-poprawnymi wrzutami w popularnym serialu Wikingowie.
   Henrik Palmgren (który jest Szwedem) z żoną (amerykańska Rosjanka) rozebrał żydowskie wtręty na czynniki pierwsze:

   Polubione przez 1 osoba

   • grzanek

    Zresztą wspomniana taktyka przejmowania i neutralizowania potencjalnie niebezpiecznych prądów czy „mód kulturowych (odwołujących się do poczucia wspólnoty narodowej/etnicznej Europejczyków) ma dłuższą tradycję. Nie wiem czy ktoś kojarzy jeszcze takie dwa głupkowate seriale sprzed dwu dekad: Xena: Wojownicza księżniczka i Hercules:

    Tam oni (parchy) usiłowali zwulgaryzować wspaniałą europejską kulturę antycznej Grecji. Te wszystkie dziwaczne dziabągi i nienaturalne dla Europy postaci (Murzyni czy hindusi) to był efekt celowej bastardyzacji europejskiej kultury i przejaw „wojny kulturowej” prowadzonej przez starozakonnych przeciw Europejczykom (czy generalnie białym ludziom), że użyję języka prof. E. Michaela Jonesa.
    Aha, wobec powyższego, nie powinno nikogo dziwić, że facet co to wszystko reżyserował nazywał się Sam Raimi i był wiadomego pochodzenia:

    Polubione przez 1 osoba

   • Fredo

    Grzanku przyjacielu mój przecież te seriale jeszcze pół roku temu puszczał jak mantrę codziennie około godziny 16.45 naprzemiennie Solorz w Polszmacie i Xenę i Herkulesa . Xena w poniedziałki , wtorki i środy . Herkules w czwartki i piątki . Praktycznie leciało to kilka lat i to całkiem niedawno .Wiem bo moja wnuczka u mnie codziennie to oglądała w Polszmacie .

    Polubienie

   • grzanek

    Straszna bida u tego Solorza. A może z niego taki centuś że szkoda mu $zekli na nowe filmy dla widzów. W sumie to mnie nie dziwi, członkowie rodziny którzy częściej oglądają TV mówią mi często, że coraz te same filmy puszczają już od lat.

    Polubienie

  • Metro

   Nina – nie wiem czy zauważyłaś ale generalnie liderami „przemysłu kulturalnego” są żydzi, a przynajmniej judaiści.

   Idea, którą realizują (przyznam że niegłupia) mówi o kontrolowaniu KAZDEGO prądu kulturowego. Jak się kontroluje kulturę to można nią manipulować na różne strony. To się właśnie dzieje.

   Dlatego podrzymuję swój pogląd.

   Rebe Michnik dał sygnał, że zainteresowanie Słowiańszczyzną to ważny prąd kulturowy i że należy go przejąć. Oczywiście zaraz pojawi się rebe Solorz ze swoimi pieniędzmi.

   Polubienie

   • ninanonimowa

    —– oczywiście ,że widzę łapę pejsa. PAMIĘTAJ !! pejs to ośmiornica. Wcale nie wykluczone,że obydwoje mamy rację . Lub ja jej nie mam :)).

    Polubienie

 9. Edward.

  Podzielam opinie anonimowej ninny.

  Polubienie

 10. nana

  Słowiańska Dusza kolektywna już się przebudziła, ale nie dotarło to jeszcze do świadomości Słowian jako ludzi pojedynczych. Na poziomie świadomości zbiorowej to wszystko jest, cała nasza przeszłość, choć nie potrafimy do niej dotrzeć.

  Mamy wgrane algorytmy „korygujące” i są to filtry zainstalowane w naszych mózgach odrzucające część ważnych dla nas informacji. Kto nam to zrobił?

  Uwaga ludzi, szczególnie mężczyzn – bo to na nich spoczywa odpowiedzialność za przeprowadzenie właściwych zmian – kierowana jest na dziwki we wszelkich dowolnych wydaniach i tu się panowie, niestety, dają na to łapać.

  Czystość świadomości opiera się na niewinności – jaką niegdyś mieli także dorośli ludzie, a nie tylko dzieci (algorytm pierwotny, dany od Boga, nieskażony śmieciami podświadomości z obszaru „seksu”) – i szkodniki niszczące ludzkość o tym wiedzą i to powszechnie stosują. Żaden napalony permanentnie facet nie jest zdolny do racjonalnego myślenia. A przecież w taki stan wprowadzają rodzaj męski wszystkie filmy, reklamy i „styl życia” a lekarze „zalecają seks bo jest zdrowy”!

  Ekstremum z postaci przymusowego celibatu ma – co przecież nie dziwi – zupełnie takie samo działanie jak rozpasanie seksualne. W przymusowym celibacie orgie odbywają się (przeważnie) w głowach nieszczęśników, a w przypadku mężczyzn nie związanych celibatem są to także i czyny nierządne.

  Przykazania z Dekalogu zostały ośmieszone i wykrzywiono ich przesłanie właśnie po to, by ludzie dobrowolnie chcieli iść do piekła.

  „Nie pożądaj żony bliźniego swego[…]”. Dlaczego? a no dlatego, że jeśli każdy będzie pożądał żony bliźniego swego to będzie powszechna Sodoma i Gomora.
  Czystość, wierność i cnota – kto pamięta jeszcze, co to jest i dlaczego to takie ważne nie tylko dla normalnego funkcjonowania rodziny ale także i ciągłości danego narodu?

  Przypomnijmy sobie, co jako pierwsze zalało nasze kioski Ruchu przy rozpoczynaniu w naszym kraju „transformacji”? PORNOGRAFIA!

  A dlaczego? a no dlatego, ponieważ napalony facet będzie patrzył na kobiety pod kątem możliwości ich przelecenia i będzie mu obojętne, czy likwidują właśnie fabrykę, w której on pracuje i tym samym on stanie się bezrobotny.

  Gdy Stalin zorganizował tajną naradę dla wąskiego kręgu dowodzenia okazało się, że omawiany temat przeniknął na zachód, o czym doniosły radzieckie służby tajne. Wówczas Stalin zagroził, że rozstrzela każdego uczestnika tego tajnego spotkania, jeżeli winny się nie przyzna. Wówczas Mołotow powiedział, że w czasie spółkowania jego żona go o to zapytała i on jej powiedział (ona była żydówką). Na co Stalin wsadził do więzienia żonę Mołotowa a Mołotowowi nie zrobił nic.

  Czy panowie są w stanie zrozumieć własną pozycję, uwarunkowaną płciowo?
  Jako pierwsze należy wyrzucić z własnego życia wszelkie plugastwo i nie dać się oszukać „nowoczesnością”, bo skutki tego są poważne i nieodwracalne.
  A więc jeśli już bara bara, to z własnej woli a nie dlatego, że impuls przyszedł z zewnątrz – z filmów czy gołych dup „modelek”.

  I należy bronić niewinności i czystości naszych dzieci, nie pozwalać na żadne „przyjaźnie” w przedszkolu.

  Seks odbywa się na poziomie zwierzęcym i dlatego dopiero człowiek – wyposażony w normalnie funkcjonujący mózg – może mieć kontrolę nad własnym postępowaniem. Co wyklucza przelatywanie wszystkiego, co się rusza.

  Na jutubie są różne filmiki, niby to pokazujące Słowianki, ale tu, gdzie impuls idzie „w gacie” to nie ma nic wspólnego ze słowiańszczyzną, a tylko z pornografią.

  Sprawy intymne powinny być wyłączone spod kurateli społecznej i ludzie sami powinni je według własnego uznania regulować.
  Ale co my dziś widzimy? bysior z siks pekiem, w ciasnych slipach by nie było wątpliwości, co w nich jest i do tego dziwki z wymionami zamiast piersi i wypiętymi dupami w które wrzynają się stringi.

  Czy ktoś się martwi, że jest mało inteligentny? nic podobnego! chłopy chwalą się zaliczonymi kobietami a kobiety martwią się, że być może nie są „seksowne”. No to w jakim kierunku może zdążać całość? – prosto do piekła!

  W czasie aktu płciowego następuje wymiana energii. Czyli kobieta przyjmuje „pieczątkę” partnera, a on „pieczątkę” jej.
  Wszystko w Kosmosie to forma energii.
  Dziwki mają totalnie zakłócony schemat energii własnej, początkowej i one dlatego nie mają spójnej osobowości. Noszą one w sobie „odcisk energii” partnerów seksualnych i to jest dla nich szkodliwe. Każda prostytutka jest arogancka, ponieważ nie ma ona możliwości wykształcić własnej, odrębnej osobowości.

  Przesłaniem, które podprogowo się ludziom w ich głowy wgrywa jest: nie jest ważne, że jest bezrobocie i bieda, nie jest ważne, że ludzkość stoi na krawędzi wojen o światowym zasięgu – ważne jest, żeby „zgodnie” z instynktem rozrodczym spółkować z kim się da i gdzie się da.

  Mam nadzieję, że panowie zrozumieli ogrom odpowiedzialności, jaki na nich ciąży i nie będą niczym ciamasy dupasy zasłaniać się „niemożnościami”, lecz staną na wysokości zadania i jako naczelne postawią sobie wprowadzenie moralności we własnej rodzinie i najbliższym środowisku.

  I co? czy już gotowe do plucia są osobniki więcej chcące niż mogące? Przecież są nawet tacy, którzy mają ambicje umrzeć w czasie spółkowania, bo to dla nich ponoć byłaby piękna śmierć :)))))))
  Co to oznaczało by dla kobiety, która ze śledziem trupa pozostała by przy życiu, to już ich nie obchodzi. Ale tak to jest, gdy folguje się zaleceniom pornografistów i lekceważy PRZYKAZY BOSKIE.

  Polubione przez 1 osoba

  • Fredo

   No to może jako podsumowanie tego co napisała nanunia a która zarzekała się że nigdy już na WPS jej noga nie stanie bo ten portal to dno a Ziemiński zrobił doktorat za kilo masła .
   Nana ciągnie wilka do lasu prawda .
   Podsumowanie moje wpisu nany:
   Tutaj posłużą piękne słowa pewnej pani profesor co to w knesejmie wpierd… sałatkę zdrową warzywną w trakcie obrad :
   Wszystkie dziwki precz z Warszawy .

   Polubienie

 11. Fredo

  Nanunia jeszcze jedno co ja bidny chłop ze wsi poradzę że na takie widoki się ślinię i staje mi pewna część ciała .
  To jest chyba oznaka zdrowia .Gorzej by było gdyby takie zdjęcie mnie nie podniecało .
  Nanunia jak widzisz na ulicy faceta pięknie zbudowanego wypryskanego Old Spice , piękna fryzurka to on cię nie kręci . No nie wierzę .
  Nanunia poradż coś .Co mam zrobić abym się nie ślinił na takie widoki .Brom brać jak to bywało onegdaj czy głęboko się modlić do żydowskiego Boga .Pomoże to ?
  Panowie jak tu się nie ślinić? . Chyba każdy z nas to normalny facet do cholery :

  Polubienie

 12. Edward.

  fredro – jak zwykle jestes zalosny.Ty nie jestes w stanie nic zrozumiec.
  Zwierzecy poped seksualny nie jest do opanowania – to wedlug ciebie.
  I takie cos ciagle na tym portalu publukuja!!!Czemu to ma sluzyc???
  To maja byc powazne rozmowy o Slowianach???Wymiotowac sie chce
  na podobnych osobnikow ktorzy najbardziej zacny temat sciagaja do
  poziomu prymitywa (elowo?).

  Polubienie

  • Fredo

   Edwardziku nie podskakuj bo jak każdy miałem prawo napisać swoje zdanie w tym temacie podbarwiając to żartem bo nic nie poradzę że gdy czytam posty wpisy nany to sikam że śmiechu . Ostatnio miałem ubaw gdy pisała na 8 marca w temacie dnia kobiet .Śmiałem się z jej wpisów z miesiąc i niech nana pisze tu dalej . Monthy Pythona nigdy nie za dużo .
   Hamowanie popędu płciowego działa potwornie i sieję niesamowitą destrukcję w człowieku normalnym człowieku kalecząc mu potężnie psychikę .
   Masę przykładów masz u tych którzy żyją w celibacie czy niby żyją w celibacie .
   Tu nie chodzi o żadne porno bo nie jestem dzieciakiem w wieku 18 lat który chodzi do wypożyczalni i wypożycza jakieś mocne erotyki .
   Ślub brałem w 71 roku nawet kościelny żonkę tyle lat mam to po co mi porno .
   Chodzi o to aby podziwiać piękno kobiecego ciała a Danuśka Lato jest po prostu cudowna a może raczej była jakiś czas temu .
   I niech jakiś facet napisze że jak ją ogląda to nie kręcą go jej zdjęcia to uznam że jest nienormalny .
   NA KONIEC KATOLICY CZĘSTO MÓWIĄ NIE MIESZAJCIE W TO BOGA NAPISZĘ CI EDWARDZIKU NIE MIESZAJ W TO SŁOWIAN .
   PODSUMOWUJĄC : KTO CI KAŻE CZYTAĆ MOJE WPISY . MASZ PEJSATĄ DEMOKRACJĘ MASZ WYBÓR . CZYTAJ WPISY NANY A NANĘ ZAPRASZAM DO CZĘSTEGO PISANIA NA WPS .

   Polubienie

  • nana

   Edward, to właśnie jest poziom, jaki pasuje WPSowi – fredonaniści czyli wiadomo jaki to naród plugawy, niby to zwalczany przez WPS. Dlatego ja wolę zająć się pracą w ogrodzie albo robótkami na drutach. Napisałam z obowiązku obywatelskiego, ponieważ ja uważam, iż wszystko jest JEDNĄ CAŁOŚCIĄ A MY JEJ CZĘŚCIĄ. Ale nie mam zamiaru poświęcać się dla tych, co to wolą pierdzieć w kanapy i narzekać.

   Jesteś, Edward, jak widać jedynym Mężczyzną, który nie ma kompleksów i rozumie, o co chodzi. Szacun!

   Polubienie

   • Fredo

    Powiem ci nana tak na odchodne czytam twoje wpisy przeczytałem może z 90% nie tylko u prezesa PAZIEM i napisze ci tak najbardziej pierdzisz to ty w fotel i najbardziej narzekasz to ty w dodatku pisząc jakieś herezje .
    Mniej więcej rok temu przepłoszyłaś skutecznie panią o nicku jagienka z WPS która pisała tu z Usraju i skutecznie ciebie punktowała nazywając ją bez ogródek amerykańską dziwką i inne kalumnie . Wpisy może jeszcze są na WPS mnie obrażasz nazywając fredonanistą chociaż tylko swój pogląd napisałem .
    Pracowałem w swoim życiu prawie 50 lat także mogę sobie posiedzieć i popierdzieć w krzesło i na nic nie narzekam .Na twoim Nana utrzymaniu nie jestem .
    Strasznie z ciebie nerwowa kobieta także weż tą łopatę skop ogródek posiej sałatę i rzodkiewkę od razu złość ci przejdzie potem vipasanna i będziesz jak aniołek .
    Ty stara panna jesteś? bo jakbym był twoim mężem to bym nie wytrzymał nawet minuty z tobą a jedynym wyjściem byłaby ucieczka do innej kobity .
    Edward cię popiera . Jego sprawa . Tylko swoje zdanie w temacie napisałem .Żegnam nanunia .

    Polubienie

   • Ghana

    @fredo. ja też zgłębiam „vipassane” nad otwartym pifkiem i pornolkiem

    Polubienie

 13. Edward.

  Przypominam fredro ze te wypociny piszesz pod tematem:”Zydo-media o
  historii Slowian”.Jest to bardzo powazne zagadnienie dotyczace nas
  Slowian.Teraz zobacz o czym ty piszasz – i tak jest prawie zawsze.
  Sciagasz temat do poziomu czlowieka infantylnego,sciagasz temat na
  boczny tor.Mozna ciebie podejrzewac ze jestes – swiadomie lub nie – agentem zydowskim ktory ma za zadanie czynic zamieszanie.Ty – wbrew
  twoim deklaracjom – nie rozumiesz o czym mowi anonimowa nina.A wypowiada bardzo powazne przeslanie dla mezczyzn.
  I na koniec – ty nie bedziesz dyktowal innym co maja czytac i czym zajmowac sie.Takie rzeczy mozesz robic w rodzinie – jesli tobie pozwola.
  Radze Fredro tobie zamknac sie i sluchac innych.Nie zmuszaj innych
  aby ciebie traktowali adekwatnie do twojego chamskiego zachowywania sie.
  Nie atakuj innych,trzymaj sie tematu i jesli masz cos sensownego do
  powiedzenia to mow a jesli nie to milcz.

  Polubienie

  • Fredo

   Z wykładami zapraszam na uniwersytet może dobrze zarobisz a jak masz dzieci ich pouczaj i stosuj wobec nich jakieś grożby że ich zbijesz jak nie umyją zębów módl się tylko aby jedno z nich nie poszło na skargę bo wylądujesz w więzieniu .
   Nana napisała tekścik jak zwykle komiczny skomentowałem go pisząc swoje zdanie a opinię szanownego Edzia w tym temacie mam w żopu .
   Taka fajna zasada jest której Edzio nie zna i próbuje zaistnieć na WPS szeroko ją stosując :
   Edzio wchodzi ciągle pomiędzy wódkę i zakąskę tam gdzie go w ogóle nie proszą .
   Nie odpowiadaj już Edziu czytać już nie będę .
   PS . Rady które mi dałeś dobrze by było jakbyś je najpierw do siebie zastosował . Jeżeli je zastosujesz wtedy porozmawiamy .
   Bez już odpowiedzi z mojej strony .

   Polubienie

   • Fredo

    Wiem Edziu że ty wszystkich naokoło podejrzewasz o bycie żydem ale jakbyś to udowodnił to by było miło w przeciwnym razie już wpadłeś albo niebawem wpadniesz w paranoje .
    Na koniec . Dla ciebie nana spłodziła jakieś przesłanie dla mężczyzn dla mnie to jej przesłanie to Benny Hill bo już drugi dzień się z jej tekstu śmieje i mam do tego prawo . Edziu wybij z głowy nanie obrażanie innych mnie tu podle obraża nie obrażaj ty również wtedy ewentualnie będziesz partnerem do jakiejkolwiek rozmowy .
    Żegnam .

    Polubienie

 14. grzanek

  Panowie (i Panie): Pax! Pax między post-chrześcijany!
  Potwierdzam, że wpisy p. Jagienki były b. ciekawe.

  Polubienie

 15. MatkaPolka

  POCZET KRÓLÓW LECHII, czyli Kościół w Polsce od 1050 lat ukrywa przed Polakami, że jesteśmy starożytnym, antycznym wielkim imperium z 18. wieku przed naszą erą! – a więc dużo starszym niż Cesarstwo Rzymskie…

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/04/22/poczet-krolow-lechii-kosciol-w-polsce-od-1050-lat-ukrywa-przed-polakami-ze-jestesmy-starozytnym-antycznym-wielkim-imperium


  Poczet Królów Wielkiego Imperium Lechitów z klasztoru na słowiańskim miejscu mocy – Jasnej Górze

  Nie było żadnego chrztu Polski w 966 r. – król Mieczysław, zwany Mieszkiem, zamienił wprowadzany stopniowo na naszych ziemiach od czasów króla Ziemowita chrześcijański ryt wschodni na ryt zachodni, pozwalając sfeudalizować Polskę Watykanowi

  Nie było żadnego „chrztu Polski” w 966 roku. Pierwszy „chrzest Polski” w obrządku rzymskim odbył się bowiem 1 stycznia 845 r. za króla Koszyszko herbu Kroy. Chrzest przyjęło wówczas czternastu lechickich książąt i możnowładców (wraz ze swoimi dworami, wojskiem i ludnością) mieszkających na terenach południowych Lechii, przy granicy z Morawami i Czechami (władca państwa wielkomorawskiego Mojmir I przyjął chrzest już w 818 roku).

  „Chrzest Polski” w obrządku wschodnim (cyrylo-metodiańskim, „słowiańskim”) miał zaś miejsce w 874 r. za króla Ziemowita (syna króla Koszyszko).

  Biorąc pod uwagę powyższe fakty historyczne opisane w wielu kronikach polskich i zagranicznych, król Mieczysław zwany Mieszkiem nie mógł więc dokonać żadnego „chrztu Polski”. Watykańska religia, kolejne „polskie” rządy oraz „polscy” naukowcy od wielu, wielu wieków z premedytacją najzwyczajniej w świecie cię okłamują.

  Kolejne fakty historyczne w postaci dowodów archeologicznych potwierdzających fakt, że w 966 r. nie mogło być żadnego „chrztu Polski”: w 966 roku istniały już na terenie Lechii liczne cerkwie chrześcijańskiego obrządku wschodniego (budowle przedromańskie)!

  Polubione przez 1 osoba

 16. MatkaPolka

  Poczet władców Lechii –
  Polski starożytnej – przedchrześcijańskiej
  13 marca 2016 Paweł Lech Ruszczyński
  http://polskabc.pl/poczet-wladcow-lechii-polski-starozytnej-przedchrzescijanskiej

  Sarmata około 1800 p.n.e.
  Kodan około 1770 – ? p.n.e.
  Lech I, Wielki 1729-1679 p.n.e.
  Filan 1679-1649 p.n.e.
  Car ?
  Lasota ?-1479 p.n.e.
  Szczyt 1482-? p.n.e.
  Alan II ?-1272 p.n.e.
  Wandal 1272-? p.n.e.
  Lech II Chytry 336-323 p.n.e.
  Polach 231-188 p.n.e.
  Lisz (wnuk Polacha) ?
  Posnan (wnuk Polacha) ?
  Sandomir – Książę ?
  Lublin – Książę ?
  Lubusz – Książę ?
  Lech III Ariowit 74-25? p.n.e.
  Awiłło Leszek IV Uznany 25 p.n.e. – 34 n.e. ?
  Wisław I 35-91
  Witosław 91-127
  Alaryk I 127-162
  Dieteryk 162-201
  Teneryk 201-237
  Haldwiryk 237-292
  Wizymir, Budowniczy 292-340
  Mieczysław 340-388
  Radgoszcz 388-394
  Witosław II 394-405
  Corsico 405-454
  Wisław II 477-486
  Alaryk II 487-507
  Alberyk II 507-526
  Jan 526-566
  Radgoszcz II 566-613
  Wisław III 613-652
  Bezkrólewie 652-659
  12 Wojewodów 659-694
  Krak I, Scyta 694-728
  Krak II, Scyta 728-733
  Lech V, Zabójca 733-735
  Wanda, Amazonka 735-740
  12 Wojewodów 740-760
  Lech VI, Przemysław 760-780
  Lech VII, Oszust 780 6 pazdziernik przez 4 godziny
  Lech VIII 780-800
  Lech IX, Waleczny 800-824
  Popiel I, Gnuśny 824-830
  Popiel II, Zbrodniczy 830-840
  Bezkrólewie 841-842
  Koszyszko 842-862
  Ziemowit, Reformator 862-892
  Wrocisław 892-896
  Lech X, Dzielny 896-921
  Ziemomysł 921-957
  Mieszko I 957-992

  Polubienie

 17. MatkaPolka

  64.Od Krakusa do Mieszka I. Królowie Polski w Imperium Lechitów.-Starożytni Polacy.Polska starożytna

  61.Wyprawy Krzyżowe na Polskę w roku 1039 i 1047- Krucjaty.NWO

  Polubienie

 18. MatkaPolka

  NIEMCÓW NIE MA I NIGDY NIE BYLO

  BIAŁCZYNSKI_Pangermański szowinizmie manipulacjach przy Y-DNA
  O pangermańskim szowinizmie i nacjonalizmie, o nieustannych próbach naciągania faktów i anglo-niemieckich manipulacjach przy Y-DNA
  Opublikowano 26 grudnia 2011

  http://bialczynski.pl/2011/12/26/o-germanskim-szowinizmie-nacjonalizmie-i-nieustannych-probach-naciagania-faktow-anglo-niemieckie-manipulacje-przy-y-dna

  http://bialczynski.pl/
  uwaga! na końcu artykułu aktualizacje: najświeższa z 27.12.2011
  Wysoce Oświecone Kręgi w Polsce nieustannie wmawiają Polakom jak w Żyda chorobę, chorobliwy nacjonalizm, pansłowianizm, ksenofobię, szowinizm a nawet rasizm, a czasami także faszyzm. Ciekaw jestem co powiedzą owi Światli Europejczycy, Europofile, Salonowi Berlino-Paryżanie i jak nam wyjaśnią uporczywe germanofilskie i pangermańskie „zagrywki” stosowane na internetowych anglo-niemieckich stronach poświęconych projektowi Genetycznemu gdzie prowadzona jest klasyfikacja ras w oparciu o badania genetyczne haplogrup męskich Y-DNA?!

  Mam tu na myśli stronę Eupedii – czyli European Y-DNA haplogroups : http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml
  Strona ta zawiera oczywiste fałszerstwo i jest żywym dowodem takiego naciągania faktów ku chwale Rasy Panów Germanów, że gdybyśmy coś podobnego zrobili w Polsce ciż sami Światli Europejczycy Polscy, kazali by nas zamknąć w psychiatryku, albo w kiciu, a przynajmniej zażądaliby ocenzurowania internetu i zamknięcia naszych faszystowskich stron WWW, gdzie uprawiamy jawny nazizm.

  Polubienie

 19. MatkaPolka

  86-9.a 4/5 Kroniki niemieckie,rzymskie i arabskie o Imperium Lechitów i antyczne nazwy Polaków.

  Polubienie

 20. MatkaPolka

  Mapy
  W polskich szkołach, nie pokazuje się map sprzed 1000 r., bo po co? Jeszcze by ktoś zaczął zadawać niewygodne pytania. No jak już pokażą, to Grecję, Rzym, czy Persję, ale Polskę? Kogo taki pogański kraj może zainteresować?

  Niemcy? Jacy Niemcy? – Historia Europy 600 – 1000 A. D.
  http://wspanialarzeczpospolita.pl/2014/07/28/niemcy-jacy-niemcy-historia-europy-600-1000-a-d

  Mapy – NA TYCH MAPACH NIE MA NIEMCOW

  Polubienie

 21. MatkaPolka

  Limes Sorabicus. Młody PoLachu, potomku swych starożytnych dumnych Przodków, zapamiętaj te dwa słowa do końca swojego życia, one zapewnią Ci intelektualne bezpieczeństwo w (kończącej się na szczęście) epoce kłamstwa, chaosu i zmasowanej antypolskiej propagandy. Wskrzesić Ducha Wielkiej Lechii i obudzić śpiących PoLachów?

  Nic prostszego. Wystarczą te dwa krótkie słowa: Limes Sorabicus

  Limes Sorabicus to „polsko-francuska” (lechicko-frankońska) granica wyznaczona przez króla Franków Karola Wielkiego w 805 roku. Dla współczesnego młodego PoLacha okłamywanego przez współczesną masońską szkołę (kontynuacja masońskiej Komisji Edukacji Narodowej), okłamywanego przez szkolnych (też okłamanych) nauczycieli historii, niemiecka (!) mapa dokumentująca tereny zamieszkane przez Słowian we wczesnym średniowieczu musi być nie lada intelektualnym szokiem. Szok jest tym większy, że mapa, o której mowa, jest jak najbardziej „legalna”, bo udostępniona publicznie przez illuminacką Wikipedię.

  Granica „polsko-francuska” (lechicko-frankońska) rozpoczynała się od Adriatyku,

  przechodziła w okolicy dzisiejszego Linzu
  brzegiem Dunaju do Ratyzbony (Regnica),

  stamtąd do Norymbergi.

  Od Norymbergi szła do Bambergu,

  Erfurtu,
  dalej wzdłuż biegu Soławy,
  Halle,
  Magdeburga
  i Łaby,
  aż do jej ujścia między Hamburgiem i Lubeką,
  gdzie znajdował się Związek Wielecki
  .

  Dokładnie ją przestudiuj mapę. Linia przerywana, sięgająca poza Limes Sorabicus, wyznacza najdalszą na Zachód granicę osadnictwa Słowian. VI-VIII wiek: Słowianie graniczą z Danią (Jutlandia), sięgają nad Ren (Grań), Radencę, Men (Mień), aż po rzekę Lech w Bawarii, która do dziś nosi tę nazwę. Dawna nazwa Augsburga to Miasto Lecha, Salzburga – Starogród, Regensburga (Ratyzbony) – Regnica, Poczdamu – Postupim

  Polubienie

 22. MatkaPolka

  Słowiańscy królowie Lechii i kroniki ignorowane przez historyków – Janusz Bieszk

  Audycja Przbiegunowani, rozmowa z Januszem Bieszkiem cz.1

  Polubienie

 23. MatkaPolka

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/11/14/kronika-polska-arcybiskupa-prokosza-klucz-do-poznania-prawdziwych-korzeni-narodu-polskiego

  „Kronika polska” arcybiskupa Prokosza (Prohora, Prohoriusa) – znienawidzony przez żydomasonerię unikatowy klucz do poznania prawdziwych Korzeni naRODu Polskiego

  Z Kroniką Prokosza jest dokładnie ten sam „problem” co z „Protokołami Mędrców Syjonu” – natychmiast po ujawnieniu jej i opublikowaniu rozległ się dotkliwy skowyt masonerii, że ta publikacja to jest falsyfikat. To nic że (w obydwu przypadkach) są setki faktów historycznych potwierdzających niezależnie od siebie ich autentyczność, to nic że te fakty historyczne w pełni się zgadzają z treścią, to nic że całość jest potwierdzona po wielokroć w zupełnie niezależnych i odległych od siebie nawzajem innych źródłach i kronikach. Masoni wiedzą lepiej, co jest prawdziwe, a co nie.

  Na początek parę słów o samej Kronice Prokosza, aby dokładnie przedstawić ten naprawdę sensacyjny temat. Z Kroniką Prokosza jest dokładnie ten sam „problem” co z „Protokołami Mędrców Syjonu” – natychmiast po ujawnieniu jej i opublikowaniu rozległ się dotkliwy skowyt masonerii, że ta publikacja to jest falsyfikat. To nic że (w obydwu przypadkach) są setki faktów historycznych potwierdzających niezależnie od siebie ich autentyczność, to nic że te fakty historyczne w pełni się zgadzają z treścią, to nic że całość jest potwierdzona po wielokroć w zupełnie niezależnych i odległych od siebie nawzajem innych źródłach i kronikach. Masoni wiedzą lepiej, co jest prawdziwe, a co nie – w końcu to przecież prawda najbardziej boli w oczy.

  Joachim Lelewel, był to rzeczywiście tak naprawdę Prusak Loelhoeffel von Lowensprung, o spolszczonym jedynie nazwisku, pełniący wówczas funkcję polskojęzycznego „patrioty” albo, heh…, „historyka”. Ten histeryk (nie mylić z historykiem) tak samo jak dzisiejsi polskojęzyczni masoni o rodowodzie niemieckim lub żydowskim, nawet nie czytając i nie konfrontując wiedzy zawartej w Kronice Prokosza względem innych źródeł, od razu wydał wyrok – aj waj, no to jest proszę ja was, fałszerstwo, inaczej być nie może…

  Biedny, nieszczęśliwy idiota ośmieszył się po wsze czasy (i to niejednokrotnie!), bo nic tak dobrze jak czas nie weryfikuje histerii i pozoranctwa chwilowych „autorytetów”. Dziś po prawie wieku od zaborów każdy już doskonale wie, że

  skazane na porażkę powstania Polaków przeciwko zaborcom były organizowane przez takich jak on masonów tylko po to, aby zlikwidować fizycznie najbardziej patriotyczny kwiat młodzieży polskiej wywodzący się z rycerstwa oraz przejąć po zabitych lub zesłanych szlachcicach majątki ziemskie.

  Wszystkie powstania, które zakończyły się starannie zaplanowaną porażką i ubojem biologicznie najwartościowszej części społeczeństwa miały rodowód żydo-niemiecko-masoński. Wszystkie, albowiem masoneria to tylko podżegacze nieuznający narodów lub narodowości. Z takimi wartościami więc jak patriotyzm lub narodowość oni zawsze walczą w interesie międzynarodowego koczownika – jedynej nacji nieposiadającej stałego kraju lub narodu.

  Od prehistorii podawali się za: Anunaków, żydów, Niemców, Aszkenazów a obecnie za Chazarów, i kto wie, może kiedyś powrócą do swoich rzeczywistych korzeni – plemienia neandertalskich Mongołów – cudem ocalałych podczas tej hecy z potopem.

  Zaciekłe ataki na Kronikę Prokosza stają się w pełni zrozumiałe, kiedy zapozna się z jej treścią –

  z prawem do władzy, które jest w niej zagwarantowane przez króla Lecha I Wielkiego wyłącznie dla szlachty wywodzącej się z najznamienitszych rodów o tradycjach rycerskich. Nie dla przybłędów, nie dla zdrajców, nie dla oszustów lub podszywających się na potomków Lecha lub Lechitów. Władza nad narodem przynależy się wyłącznie osobom szlachetnie urodzonym, z rodów królewskich o ugruntowanych i potwierdzonych czynem wartościach politycznych i bojowych

  Polubienie

  • grzanek

   Od prehistorii podawali się za: Anunaków, żydów, Niemców, Aszkenazów a obecnie za Chazarów, i kto wie, może kiedyś powrócą do swoich rzeczywistych korzeni – plemienia neandertalskich Mongołów(…)

   To ciekawe, o tych Mongołach.
   Varg Vikernes, norweskiego orędownik sprawy ocalenia narodów europejskich utrzymuje, że to nie Azjaci czy inne rasy, a Europeidzi pochodzą od neandertalczyka i to właśnie dzięki tej domieszce neandertalskiego DNA zawdzięczają swoją wyższą inteligencję:

   Polubienie

   • grzanek

    *norweskiego pochodzenia …. zamieszkały we Francji (kolebka neandertalczyków)

    Polubienie

   • niezalogowany

    Mało prawdopodobne aby wysoki długonogi biegacz „nordyk” z włosami w kolorze stepu i okrągłymi dużymi oczami był
    tym osławionym mieszkańcem eu z okresu zlodowacenia czyli neandertalczykiem (vide – Lamarckizm). Choć zapewne miał
    jakiś swój udział w puli genowej współczesnych europeidów.

    Polubienie

 24. grzanek

  To chyba właśnie do bzdur takich jak w powyższych wpisach „Matki Polki” odnosiły się słowa (moim zdaniem akurat słuszne) redaktora gadzinówki Michnika:

  Na pewno nie chcemy iść w kierunku turbosłowiańszczyzny, czyli mitomańskich teorii zakładających, że istniało wielkie imperium słowiańskie, które podbijało cały kontynent

  .

  Ten facet i jego fantasmagorie kompromitują ruch odrodzenia słowiańskiego. WPS powinien się od takich wariatów raczej dystansować, a nie „lajkować”. Biesz(e)k to od biesa? Moim zdaniem taka radosna twórczość para-naukowa zajeżdża czosnkiem pod wiatr. Tu chodzi o zrobienie z Polaków (czy generalnie Słowian) megalomanów i szowinistów totalnie oderwanych od realiów historycznych.

  Polubione przez 1 osoba

  • A przy okazji ukazanie Słowian jako bezwzględnych imperialistów podbijających sąsiednie plemiona, ziemie, krainy, ludy bezwzględnie je wyzyskując i zniewalając, co pewnie ma usprawiedliwiać zachodnie próby „cywilizowania” Słowian. A prawda jest taka, że imperium buduje się zawsze kosztem nie tylko ludów podbitych, ale także kosztem ucisku i wyzysku własnej populacji(podatki, armia, scentralizowana władza, represje, itp.). Ci biedni i zakompleksieni ludzie opowiadający takie oderwane od rzeczywistości fantasmagorie na temat Słowian nie dostrzegają jednego, że budowa takiego imperium stoi w oczywistej sprzeczności ze słowiańskim stylem życia i światopoglądem. Nasi przodkowie w życiu nie zgodziliby się na takie coś, chyba że zostali by do tego przymuszeni siłą.

   Polubienie

   • grzanek

    W annałach zachodnioeuropejskich nie słyszy się specjalnie o jakichś strasznych rzeziach urządzanych przez pierwszych Słowian. Skoro o Hunach czy Madziarach kronikarze chrześcijańscy pisali wprost jako o żądnych krwi barbarzyńskich, to z pewnością nie omieszkaliby napomknąć o bestialstwie Słowian, jeśli ci faktycznie byliby takimi bestiami.
    Tu chodzi o coś innego. Słowianie są z reguły przedstawiani jako pokojowo nastawieni rolnicy. Nawet etymologia naszego edoentonimu „Polacy” wywodzona jest od słowa „pola”, a przynajmniej taka jest najpopularniejsza teoria. Skoro więc Słowianie (przynajmniej z początku, wiemy o późniejszych najazdach łupieżczych na Bizancjum czy choćby napadach odwetowych słowiańskich chąśników na wikińskich piratów – vide złupienie grodu Konungahela przez księcia Racibora, ale to już XII wiek) byli ludem nastawionym raczej pokojowo, to jak wytłumaczyć fakt, że począwszy od VI wieku zasiedlili praktycznie pół Europy, prawie całą Europę Wschodnią i Środkową, niemal całe Bałkany itp? Skoro Słowianie nie prowadzili regularnego ludobójstwa „podbijanych” ludów, lecz po narzuceniu swojej zwierzchności traktowali je na tyle dobrze, że one się w końcu asymilowały (przykład Bułgarów jest chyba najbardziej spektakularny), to w kulturze/języku tudzież w organizacji społecznej Słowian musiało być coś atrakcyjnego, coś co przeważało o masowym rozprzestrzenianiu się języka i kultury materialnej Słowian na tak potężnym obszarze.

    Polubienie

   • Ktoś

    Polacy = Polachy = Po Lachy = Po Lechu = Od Lecha… się wywodzący

    czy lud jakiemu Lech przewodził (nim rządził)….

    w bbli robi za przenazwanych lewitów. a Lech za lewiatana czy w innym ujęciu za „Alfa i Omegę” bo to oznacza słowo Lech w ichnich arabskich zapisach…

    Polubienie

  • Słowianie byli raczej pokojowym i tolerancyjnym ludem(ta tolerancja, szczególnie jeśli chodzi o żydo-chrześcijan okazała się później zgubna) a przemoc stosowali raczej w odwecie. Akcje zbrojne nasiliły się w momencie parcia żydo-chrześcijaństwa na nasze ziemie. Przy czym ci Słowianie, głównie ci mieszkający dalej na wschód, a którzy nie musieli stawiać bezpośredniego i zorganizowanego oporu zbrojnego tak jak choćby Słowianie połabscy, byli raczej mniej wojowniczy. Problem jednak w tym, że ktoś od dawna stara się przepisać nam historię. A od czasu kiedy zainteresowanie Słowiańszczyzną zaczęło się zwiększać, pojawił się wysyp różnych speców od lechickich imperiów, wysyp różnych map w internecie, kreślenie granic domniemanego imperium, podpieranie się biblią, podejrzanymi kronikami, ktoś tu kiedyś w komentarzach wspomniał nawet o jakichś rzekomych tabliczkach czy słupkach granicznych(!), myślę że to w dużej mierze krecia robota. Raz że próba ośmieszenia a dwa przepisania nam historii, nie zdziwiłbym się jakby za niedługo zaczęli opowiadać jak to Słowianie podbijali i łupili całą Europę, Azję a może i pół globu.

   Polubienie

   • W sumie to może być też i tak, że chodzi o napuszczanie środowisk słowiańskich i pseudosłowiańskich na siebie. Czyli rozpowszechnić masę oderwanych od rzeczywistości historycznej tubolehickich, turbosłowiańskich, turboruskich bredni i przeciwstawić to jako konkurencję dla środowisk umiarkowanych. Wywoła się w ten sposób wojnę wewnętrzną pomiędzy dwoma głównymi nurtami w odradzającej się Słowiańszczyźnie. I chyba między innymi dlatego gadzinówka szechtera wspomniała o turbolechickim „nurcie badań”. Taktycznie postawili się po drugiej stronie barykady(tej umiarkowanej) co zapewne zostanie odebrane przez konkurencję jako atak. Taka wojna powoduje niemożność dogadania się środowisk rodzimowierczych w Polsce, co już widać gołym okiem. Zabezpieczają tym posunięciem swoje interesy i interesy dżumy znad Jordanu.

    Polubienie

 25. Edward.


  Nie jest moim zamierzeniem wlaczanie sie w tutejsze dyskusje.
  Jesli jest prawda ze wszyscy tutaj zabierajacy glos sa Slowianami to dlaczego nie laczy nas wszystkich ten sam duch w dazeniu do odkrywania
  naszej przeszlosci?!
  Przypomne ze to zydo-kosciol od dziecka naucza ze przed chrzescijanstwem
  nie bylo nic.Ze nasi przodkowie zyli w wspolnotach plemiennych zajmujac sie
  rolnictwem i lowiectwem.Ze nasi przodkowie nie znali pisma,itd.,itp..
  Ze to dzieki kosciolowi Polacy otrzymali wszystko nawet ta nazwe-Polacy.
  Sa ludzie ktorzy z jednej strony walcza z obluda zydo-kosciola a z drugiej
  kontynuuja nauczanie tegoz kosciola!!!
  Prezentowanych tutaj poszukiwaczy prawdy o naszej przeszlosci nazywa sie
  gluptakami (mowia ze pisza bzdury)!!!A prawie kazdy z nich jest czlowiekiem
  wyksztalconym a nawet z paroma fakultetami!!!Kazdy z nich poswiecil kawal
  swojego prywatnego zycia i pieniedzy tez szukajac w roznych archiwach
  swiata sladow naszej przeszlosci (Rzym,Iran,Irak,Egipt,Indie,Chiny,Niemcy,
  Skandynawia,itd.)!!!Z cala pewnoscia w wielu miejscach nie maja racji-to
  dopiro bedzie udokumentowane.Ale wiele rzeczy zostalo juz udokumentowane – to moga podwazac tylko wrogowie nasi.Nie warto uprawiac zydowskich jadek nad sprawami oczywistymi.
  Na przyklad – czy nie jest smieszne twierdzenie ze nasi przodkowie zyli
  plemiennie (dziko) a jednoczesnie wytapiali i obrabiali metale?Budowali
  pojazdy kolowe?Budowali lodzie na ktore ladowali konie i sprzet?
  Nie da sie zaprzeczyc ze np.proces cywilizacyjny od „zejscia z drzewa” do
  wynalezienia kola jest procesem bardzo dlugim.
  Juz nie da sie zagluszyc-osmieszyc odkrywania naszej przeszlosci.
  Ogromna przeszkoda jest zydo-kosciol ktory ten proces na wszelkie sposoby
  hamuje.Ktos tutaj zanegowal „Zadruge”-w okresie istnienia Zadrugi tez
  usilowano odkrywac nasza przeszlosc.I chyba dlatego nawet sam papiez
  blogoslawil armie Hitlera w dokladnym zniszczeniu naszych ziem.I chyba
  to udalo sie – w Polsce nie ma zadnych pamiatek naszej przeszlosci.
  Wyjatek stanowia rzeczy znalezione w ziemi.

  Polubienie

 26. khalif tibukhtu

  Każdy Polak jest najpierw katolikiem, a dopiero później jakimś tam prawda rodzimowiercą, buddystą, szatanistą , nihilistom….itd to widać słychać i czuć w każdym komentarzu waszym
  Jestem Słowianinem – może powiedzieć dopiero pokolenie w pełni świadome tj urodzone w leśnej głuszy w szałasie ze skór jelenia na posłaniu z paproci (czyli nigdy?), a nie przemondrzale ciapciaki w wykochmalunych 😜 gajerkach, w super szybkich autach, którym wydaje się że strasznie maczo są…

  Polubienie

 27. Pingback: Im zawdzięczamy, że wiemy kim jesteśmy… – blog polski

 28. ninanonimowa

  ——–proszę ! jaką mapę przypadkiem znalazłam ! SARMATIA

  Polubienie

 29. ninanonimowa

  ——TURBOSŁOWIANIN Franc Zalewski i jego odkrycia .

  Polubienie

 30. ninanonimowa

  ———mechaniczna obróbka bloków skalnych w czasach gdy Słowianie siedzieli na drzewach :).
  https://lukaszkulak92.wordpress.com/2017/04/17/kto-budowal-zamki-w-polsce-przyklady-ingerencji-obcej-technologii/

  Polubienie

 31. Propagator żydowskiego liberalizmu gospodarczego, żydo-katolik, S.Michalkiewicz o Słowianach:

  Przy okazji potwierdza się „narodowa” postawa niejakiego R.Mossakowskiego z żydo-katolickiego Centrum Edukacji Powiśle.

  Niszczenie Polski i Polaków, Słowian, to nie tylko degeneracja gospodarki, bezpieczeństwa socjalnego, itp., to także niszczenie świadomości słowiańskiej tożsamości.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s