W co gra Wojciech Olszański, ksywa Aleksander Jabłonowski…

Już od wielu miesięcy w sieci krąży ogrom filmów i filmików z różnymi wypowiedziami W. Olszańskiego. W niektórych środowiskach jest postacią wręcz kultową. U nich uważany jest za wyrocznię.

Stawał w szranki z takimi „autorytetami” jak agent wpływu Michalkiewicz (znalazłem wklejony przez kogoś w 2010 roku mój o nim tekst na niepoprawnych:http://niepoprawni.pl/polecanka/jedna-jaskolka-wiosny-nie-czyni-czyli-o-szkodliwej-publicystyce-stanislawa-michalkiewicza) czy zaślepiony rusofob i antykomunista, czcicielwyklętych Leszek Żebrowski. Zapraszały go różne kanały telewizji internetowej. Wszędzie jest go pełno. I prawie wszędzie w dyskusjach wrzucane są jego kolejne publiczne wystąpienia.
Olszański wywołuje kontrowersje, niemniej ilość jego zaślepionych czcicieli rośnie – i o to w tym wszystkim właśnie chodziło. Gdy podrzucono mi poniższy filmik z YT…

…pomyślałem sobie – no i wreszcie wyszła Beata z worka. Olszański wreszcie ujawnił, po co tak intensywnie kreował się – i był przez innych kreowany – na wielkiego patryjotę. Ale zanim przyjrzymy się temu filmikowi sięgnijmy do jego medialnej przeszłości na przestrzeni kilku poprzednich lat.
W tym miejscu przepraszam czytelników mających alergię na TV Trwam i rebe Rydzyka, ale muszę migawki z jego załganej telawiwzorni dołączyć do tekstu.
A więc tutaj mamy Olszańskiego u rebe Rydzyka w 2013 r, w audycji nazwanej cynicznie„polski punkt widzenia”:

Nie zalecam oglądania całego tego bełkotu, niemniej dobrze jest przesłuchać, co mówił Olszański od min 7:50 do minuty 9:00. A więc był on reżyserem i uczestnikiem rekonstrukcji jednej z potyczek arcyszkodliwego powstania styczniowego, które on sam, zgodnie z rebe rydzykową propagandą, gloryfikuje i uważa za przejaw polskiego patriotyzmu. Potępił też Polaków, którzy zaczynali dogadywać się z rosyjskim zaborcą – choć wtedy było to najbardziej korzystne dla sprawy polskiej. Antypolskie kulisy gloryfikowanego przez Olszańskiego i rebe rydzykową Trwam powstania dobrze opisane są na stronie „Myśli narodowej”:
.
https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/08/24/zydzi-powstanie-styczniowe-antypolski-wymiar/
.
https://myslnarodowa.wordpress.com/2013/01/12/powstanie-styczniowe-1863-chybiony-patriotyzm-spustoszenia-swiadomosci-narodowej-wspolczesnych-polakow/
.
Tutaj widzimy Olszańskiego u rebe Rydzyka w roku 2014, także w audycji „polski punkt widzenia”. Co za cynizm – żydo-katolicki, rebe rydzykowy punkt widzenia nazywać „polskim”.

Panowie na wizji gloryfikują powstanie listopadowe. Ani słowem nie wyjaśnili, że jego wybuch był intrygą Anglików:
http://www.jednodniowka.pl/forum/viewthread.php?forum_id=5&thread_id=422
.
Gdy tzw. „święte przymierze” zadecydowało się na stłumienie powstania belgijskiego przy pomocy Rosji, aby związać jej siły w innym miejscu intryganci angielscy podpuścili naiwnych podchorążych do wywołania powstania listopadowego – niewiele mniej szkodliwego i równie antypolskiego co późniejsze powstanie styczniowe. Dybicz zamiast tłumić powstanie w Belgii, tłumil w Królestwie Polskim.
A tutaj mamy kolejną migawkę i kolejne występy Olszańskiego u rebe Rydzyka w roku 2015, ponownie w antypolskim rebe rydzykowym „polskim punktcie widzenia” – w której żydo-katolicka tv trwam epatuje owieczki kultem samobójczych straceńczych i arcyszkodliwych powstań zachwalając pyrrusowy sukces bitwy grochowskiej.

 

Jak widzimy, katolicki patryjota Wojciech Olszański był nie jeden raz gwiazdą u rebe Rydzyka, przez co jego patryjotyzm cuchnie na odległość kadzidłami palonymi przed ołtarzami Jahwe. Nie neguję – w wielu jego filmikach w sieci mówi mądrze, słusznie i nastajaszczo. Tyle że, aby zdobyć sobie popularność w katolickich środowiskach „niezadowolonych”, rozczarowanych PiSem i Kukizem, musi tak właśnie mówić. Przez co truciznę sączy ostrożnie i tak, aby nie rzucała się w oczy. Wygląda na to, że jest on prawdopodobnie kreowany na następcę żulika Kukiza, którego popularność gwałtownie spadła. Co było do przywidzenia, bo jak długo ZERO bez jakiejkolwiek koncepcji może utrzymać się na topie.
.
Przechodzę do zapowiedzianego na początku filmu z YT „objawiającego” (hehehe – objawienie św. Aleksandra – chciałoby się rzec) utworzenie Narodowego Frontu Rzekomo Polskiego. Olszański zaczął swoje objawienie z grubej rury nazwając je „wiekopomną chwilą”, choć dopiero po latach okaże się, czy była to chwila rzeczywiście wiekopomna. Nie wykluczone, że za parę latek nikt o niej pamiętać już nie będzie. Zaraz potem „objawia” on Polakom – nie ogłasza, a „objawia” – powołanie Frontu! Tu przypominam, że ostatnia księga żydowskiego nowego testamentu to właśnie „objawienie” – rzekomo świętego rzekomo Jana. No i Miriam też się rzekomo „objawiała” – choćby w Fatimie. A teraz mamy kolejne„objawienie” – św. Aleksandra Jabłonowskiego!
Następnie ok. 1 min. 10 sek. informując o powołaniu ich Frontu podkreślił on datę owej„wiekopomnej chwili”  – 23 kwietnia (u katolików jest to dzień „św.” Wojciecha i „św.” Jerzego). Dodał przy tym uroczyście i z namaszczeniem, że to „dobrzy patroni”. No i tu zapytać należy: dobrzy – ale do czego i dla kogo?
Ten pierwszy – „św” Vojtěch – biskup Pragi, fanatyk rzymskiej szubienicy, dwukrotnie wypędzony z Czech przez rodaków i nie wpuszczony mimo nacisków papiestwa po raz trzeci do Pragi, poprzez Niemcy i państwo Piastów przypałętał się do pogańskich Prusów. I choć ci dali mu ultimatum, aby się wyniósł z ich kraju, gdyż rzymskiej szubienicy nie chcą, zignorował ich ostrzeżenie, zbeszcześcił najprawdopodobniej ich święty gaj, za co go ubili. Na co zresztą jak najbardziej zasłużył.
https://opolczykpl.wordpress.com/2012/08/08/katolickie-preparowanie-swietych-i-patronow/
.
I taki fanatyk,chcący zniszczyć kulturę obcego ludu, jest dla Olszańskiego „dobrym patronem”! Jeszcze ciekawszą postacią jest „św.” Jerzy. Nie mam pewności, ale intuicja podpowiada mi, że dlatego został wykreowany na aż tak wielkiego i znaczącego świętego tylko z tego powodu, że był synem Żydówki:
.
„Jego matka była Żydówką z Lyddi (obecnie Lod w Izraelu). Wróciła do swojego miasta jako wdowa z młodym synem, gdzie zapewniła mu edukację.”
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_Jerzy#Wsp.C3.B3.C5.82czesna_legenda
.
Gdy się czyta na wiki, czyim to jest ten święty syn Żydówki patronem, to aż głowa może człowiaka rozboleć: jest patronem m.in.: Rosji (o niej wiki nie wspomniała), Anglii, Gruzji, Portugalii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Litwy, Bośni, Serbii, Czarnogóry i Etiopii, jest patronem chrześcijan palestyńskich, patronem archidiecezji białostockiej, wileńskiej oraz diecezji pińskiej. Jest również patronem wielu miast i regionów: Reffary, Neapolu, Katalonii, jak i Uzdrowiska w Lądku Zdroju. Pod wezwaniem świętego Jerzego powstało wiele bractw rycerskich oraz zgromadzeń zakonnych i zakonów rycerskich m.in.: Zakon św. Jerzego z Karyntii, Zakon św. Jerzego z Alfamy. Jest również patronem wędrowców, górników, żołnierzy, kowali, bednarzy, artystów, więźniów, jak i skautów oraz harcerzy. W większości środowisk harcerskich 23 kwietnia jest obchodzony jako Dzień św. Jerzego – patrona całego światowego skautingu. Rolnicy również uważają świętego za patrona. Jest nawet w rosyjskich orderach wojskowych: Krzyżu Zasługi Wojskowego Orderu Świętego Jerzego i Orderu Świętego Jerzego. Najciekawszą informacją dotyczącą tego świętego giganta jest jednak ta:
.
„Według niektórych źródeł Jerzy (jako święty) został usunięty z listy świętych przez papieża Jana XXIII, jako nieistniejący naprawdę.”
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_Jerzy#Patronat
.
BUUUMMM!!! Jako nieistniejący naprawdę!!! Czyżby kolejna krystowiercza wielka ściema? Niemniej ten być może nieistniejący „święty” jest aż tak czczony! Prawdziwy gigant wśród wielotysięcznych rzesz świętych wtarowo sorta, o których mało kto pamięta. Nie powinno więc nikogo dziwić, że Olszański też tak czci Wielkiego „św.”! Jerzego… Syna Żydówki…
.
Następnie Olszański oddał głos Wojciechowi Bardońskiemu. A ten strzelił dwie gafy. Stwierdził, że Narodowy Front Polski powstał już w 1926 roku. Tymczasem pomylił go z Obozem Wielkiej Polski. Kolejna gafa Bardońskiego – skrytykował organizacje wodzowskie nazywając je „azjatyckimi”. Nie wykluczone, że była to aluzja pod adresem Władimira Putina (Rosję wszak przeróżni rusofobi nazywają często azjatycką, mongolską dziczą). Sęk jednak w tym, że Bardoński stał pod pomnikiem Dmowskiego, który był wodzem ND. Bo ND też była wodzowska. Czyżby więc ND i Dmowski też byli zjawiskiem „azjatyckim”? Następnie Bardoński zapewniał, że ich Front będzie bez wodza, i że nie będzie rządziła nim żadna „KLIKA”. To proszę zapamiętać, bo za chwilę będzie to ważne.
.
Potem gadał mec. Marian Barański, Także zachwalał Front rzekomo Polski, ale powiedział, że ma opierać się on na „tradycji krześcijańskiej”. Ale jako że krześcijaństwo jest w sposób oczywisty żydogenne i jest kultem żydzizmu, tak więc Narodowy Front Rzekomo Polski oparty będzie na żydogennej tradycji i kulcie żydzizmu. Kolejnych dwóch mówców pomijam, jako nieistotnych adiutantów Olszańskiego. Przy czym proszę zauważyć, że on, choć najmłodszy, stoi w środku i to on ową, w jego przekonaniu „wiekopomną” inscenizacją „objawienia”kierował. Co nie dziwi, gdyż jest reżyserem różnych szkodliwych inscenizacj historycznych. Najważniejsza jednak w tej inscenizacji „wiekopomnego objawienia” jest mowa końcowa Olszańskiego. Otwarcie mówi w niej o woli przejęcia władzy w Polsce przez „objawiony”akurat Front. Następnie zaś z całą powagą stwierdza że „pan bóg jest po naszej stronie”. Aż podskoczyłem na krześle gdy to usłyszałem – „pan bóg jest po naszej stronie”. Skąd jednak Olszański wie, że pan bóg będzie z nimi a nie np. z rebe Rydzykiem, Kalksteinem i PiSraelem, czyli po prostu z ludem Izraela. Objawiciel powiedzieł to jednak z taką pewnością siebie, (dwukrotnie powtarzając: „nie ma żadnej wątpliwości”) jak gdyby ów pan bóg sam osobiście mu to zagwarantował. Przez co zasługuje na uznanie go prorokiem! Bo jak z żydobiblii wiemy, pan bóg rozmawiał tylko z prorokami. Z byle barachłem nie zadawał się.
.
Przy czym pamiętajmy i o tym, że określenie „pan bóg” występuje tylko u krystowierców i dotyczy biblijnego koszmarnego nieskończenie miłosiernego Jahwe. Nie używają tego określenia ani wyznawcy judaizmu, ani muzułmanie, ani buddyści, ani poganie. Tylko krystowiercy tak nazywają ich biblijnego demona. No i tu pojawia się problem – w starym testamencie ów pan bóg jednoznacznie stał zawsze po stronie ludu Izraela, choć i na niego zsyłał straszliwe kary i dopusty, gdy lud był nieposłuszny. Niemniej pomagał mu wręcz eksterminować całe królestwa, zapędzał Izraelitów do ludobójstwa gojów na przeogromną skalę włącznie z mordowaniem kobiet i dzieci – i sam im w tym pomagał. Nie wierzycie?
.
“Wtedy rzekł do mnie Pan: “Nie lękaj się go, gdyż dałem w twoje ręce jego samego, cały jego lud i ziemię. Postąpisz z nim jak z Sichonem, królem Amorytów, który mieszka w Cheszbonie”. I Pan, Bóg nasz, dał nam w ręce również Oga, króla Baszanu, i cały jego lud. I wytępiliśmy go tak, że nikt nie ocalał. W tym czasie zdobyliśmy wszystkie jego miasta, nie było grodu nie zajętego: sześćdziesiąt miast i cały obszar Argob, królestwo Oga w Baszanie. To wszystko są miasta obwarowane wysokimi murami, potężnymi bramami i zaworami, nie licząc wielu miast otwartych. Obłożyliśmy je klątwą, jak uczyniliśmy Sichonowi, królowi Cheszbonu; klątwie podlegało miasto, mężczyźni, kobiety i dzieci. A wszystkie zwierzęta i łup z miasta zostawiliśmy dla siebie.”
.
Pwt 3, 2-7
http://www.nonpossumus.pl/ps/Pwt/3.php
.
“Tego samego dnia Jozue zdobył Makkedę i pobił ją ostrzem miecza, króla zaś jej i wszystkich żywych w mieście obłożył klątwą, tak że nikt nie ocalał. A z królem Makkedy postąpił tak, jak z królem Jerycha. Następnie Jozue z całym Izraelem udał się z Makkedy do Libny i natarł na Libnę. I wydał ją Pan w ręce Izraela wraz z jej królem; zdobyli ją ostrzem miecza i zabili wszystkich żyjących, tak że nikt nie ocalał; a z królem jej postąpił tak, jak postąpił z królem Jerycha. Jozue z całym Izraelem udał się następnie z Libny do Lakisz, obległ je i natarł na nie. I wydał Pan również Lakisz w ręce Izraela, który na drugi dzień zdobył je i zabił ostrzem miecza wszystkich żyjących w nim, zupełnie tak, jak uczynił z Libną. Wówczas Horan, król Gezer, przybył, aby wspomóc Lakisz, lecz Jozue zadał mu taką klęskę, iż z jego ludu nikt nie ocalał. Później Jozue, a z nim cały Izrael udali się z Lakisz do Eglonu, oblegli go i natarli na niego. Zdobyli go tego samego dnia i pobili ostrzem miecza. Wszystko, co w nim żyło, tegoż dnia zostało obłożone klątwą, zupełnie tak, jak w Lakisz. Z Eglonu udał się Jozue, a z nim cały Izrael do Hebronu i natarł na niego. I zdobyli go, i porazili ostrzem miecza jego króla i wszystkich mieszkańców przyległych jego miast, nie pozostawiając nikogo przy życiu, jak uczynił [Jozue] z Eglonem. Miasto i wszystko, co w nim żyło, zostało również obłożone klątwą. Jozue wraz z całym Izraelem wrócił do Debiru i natarł na niego. I zdobył go wraz z jego królem i wszystkimi przyległymi doń miastami: pobili go ostrzem miecza i obłożyli klątwą wszystko, co w nim żyło, nie oszczędzając nikogo. Jak postąpił z Hebronem, tak uczynił z Debirem i jego królem, jak przedtem uczynił z Libną i jej królem”.
.
Joz 10 28-39
http://www.nonpossumus.pl/ps/Joz/10.php
.
„Wszyscy ci królowie umówiwszy się przybyli i zajęli stanowiska nad wodami Merom, aby walczyć z Izraelem. I rzekł Pan do Jozuego: “Nie bój się ich, albowiem jutro o tej porze sprawię, że oni wszyscy padną zabici przed Izraelem. Konie ich okulawisz, a rydwany ich spalisz”. Jozue wraz z całym swym zbrojnym ludem przybył niespodzianie nad wody Meromu i rzucił się na nich. Pan wydał ich w ręce Izraela. Rozbili ich i ścigali aż do Sydonu Wielkiego i aż do Misrefot-Maim i do doliny Mispa na wschodzie. Rozgromiono ich całkowicie, tak że nikt nie ocalał. Jozue postąpił z nimi, jak Pan mu rozkazał: konie ich okulawił, a rydwany spalił.
W tym samym czasie Jozue cofnął się i zdobył Chasor, a króla jego zabił mieczem; Chasor było niegdyś stolicą wszystkich tych królestw. Ostrzem miecza pobili wszystko co żywe, obłożywszy klątwą. Nie pozostawiono żadnej żywej duszy, a Chasor spalono. Wszystkie miasta tych królów i samych ich królów zwyciężył Jozue i zdobył ostrzem miecza, obłożywszy ich klątwą, jak rozkazał Mojżesz, sługa Pana.
Wszystkie jednak miasta, położone na wzgórzach, nie zostały przez Izraelitów spalone, z wyjątkiem Chasoru, spalonego przez Jozuego. Całą zdobycz tych miast i bydło podzielili Izraelici pomiędzy siebie, lecz wszystkich ludzi zgładzili ostrzem miecza doszczętnie, nie zostawiając żadnej żywej duszy.”
.
Joz 11, 5-15
http://www.nonpossumus.pl/ps/Joz/11.php
.
Rozgromił nawet biblijny nieskończenie miłosierny pan bóg i pomógł Izraelitom wybić do nogi milionową armię gojów i złupić ich kraj:
.
 “Powstał przeciw nim Zerach Kuszyta w sile miliona żołnierzy i trzystu rydwanów i doszedł aż do Mareszy. Przeciwko niemu wystąpił Asa. Stanęli do walki w Dolinie Sefaty w pobliżu Mareszy. Wtedy to wezwał Asa Pana, Boga swego, i rzekł: “Panie, nie ma Tobie równego, by przyjść z pomocą [w walce] między potężnym a pozbawionym siły. Wesprzyj nas, Panie, Boże nasz, bo Tobie ufamy i w Twoim imieniu wystąpiliśmy przeciwko temu mnóstwu. Panie, Ty jesteś naszym Bogiem. Nie daj się zwyciężyć nikomu!” Pobił więc Pan Kuszytów wobec Asy i wobec Judy, wskutek czego Kuszyci uciekli. Asa zaś i lud, który z nim był, ścigali ich aż do Geraru. Kuszytów padło wtedy tylu, że nie ostał się nikt przy życiu, albowiem zostali starci przed Panem i Jego wojskiem. Zdobyto bardzo wielki łup. Zdobyli też wszystkie miasta, otaczające Gerar, ogarnął bowiem ich [mieszkańców] bardzo wielki strach, tak iż mogli złupić je wszystkie. A łup w nich był wielki. Uderzyli także na zagrody bydła, uprowadzając mnóstwo owiec i wielbłądów, a potem wrócili do Jerozolimy.”
.
2 Krn 14, 8-14
http://www.nonpossumus.pl/ps/2_Krn/14.php
.
A tu nagle prorok Olszański twierdzi, że pan bóg, czyli biblijny bóg Izraela, jest po jego i jego adiutantów stronie! Czyżby więc pan bóg zdradził lud Izraela, któremu tak pomagał? Pewnie, że prawie dwa tysiące lat niespecjalnie się o niego troszył. Ale obecnie jak najbardziej wspiera swój lud. Zwrócił mu Izrael. Wydał mu zachodni system bankowy w łapska. I giełdy. I media. I koncerny. Po czym widać, że on – biblijny pan bóg – ponownie gorliwie wspiera swój naród pono wybrany. Jak więc może stać po stronie Olszańskiego i jego asysty? No chyba że Olszański też należy do… eech…nie może być… aż strach pomyśleć a tym bardziej powiedzieć… I stąd ma pewność, że pan bóg jest po ich stronie. Czyżby było to możliwe?
Powiem otwarcie, że właśnie ta pewność Olszańskiego, że żydowski pan bóg jest po ich stronie zabiła mi największego klina do głowy. Ale zostawmy tę sprawę na boku. Następnie gada on, że oni jako „objawiciele” Frontu nie uzurpują sobie żadnych dyktatorskich praw i plecie chwilę podobne komunały i dryndymały. Nagle (minuta 8:24) zmienia śpiewkę – mówi o sobie i adiutantach – „elita tak ma” oraz że „na szczycie piramidy nie ma dużo miejsca”. Jak to korensponduje z wcześniejszymi zapewnieniami jego samego, że wszyscy będą równi i z zapewnieniami  Bardońskiego, że Frontem nie będzie rządziła żadna „KLIKA”. Wszak tu Olszański mówi otwartym tekstem o nich jako o elicie i o szczycie piramidy. Bądź mądry i pisz wiersze…
.
A na koniec jeszcze usłyszeliśmy z ust Olszańskiego wodza elity ze szczytu piramidy: „z panem bogiem”
Zatrząsło mnie w tym momencie i poczułem się tak, jakbym nie cywila w furażerce, a rebe Rydzyka czy innego duszpastucha usłyszał…
Szkoda że kropidła nie miał. Byłoby jeszcze bardziej patryjotycznie i pompatycznie.
.
A teraz całkiem na serio – jak widzimy, wygląda na to, że Wojciech Olszański, niezwykle aktywny w sieci od wielu miesięcy, po to tak był aktywny, aby uzyskać rozgłos, co było mu potrzebne, aby jako znany już patryjota mógł zebrać pod jednym sztandarem rozbity katolickogenny plankton polityczny zniechęcony PiSem i Kukizem. Zapowiedziany na 10 czerwca zlot ewentualnych chętnych także będzie przez niego zapewne reżyserowany i kierowany. I to on będzie najprawdopodobniej liderem Narodowego Frontu Żydo-katolickiego Pod Patronatem Boga Izraela. Ewentualnie wciśnie w to miejsce swojego figuranta, którym on będzie zza kulis kierował.
.
Może i dobrze się stało, że komitet „objawieniowy” pseudonarodowego frontu katolickiego obsadą przypominał bardziej kabaret starszych panów czy dom starców niż organizację bojową. Młodych może zrazić do nich właśnie średnia wieku owych frontowców. Tu reżyser Orszański po prostu sam podłożył sobie nogę. A sam ten Front jest to kolejny podstęp okupanta – wyreżyserowany z udziałem Olszańskiego w roli głównej. Kolejny raz niezadowoleni mają zostać wpuszczeni w maliny, w kanał, wyprowadzeni na manowce. Pod wodzą proroka objawiciela Olszańskiego.
.

Przy czym – co jest ważne  – wcale niekoniecznie sam Olszański musi być świadomym agentem okupanta. Niewykluczone, że jest po prostu użytecznym idiotą sterowanym przez wytrawnego manipulatora z jego najbliższego otoczenia, i że święcie wierzy w to, że robi coś dobrego dla Polski. Niemniej budowa jakiejkolwiek organizacji, rzekomo narodowej, w oparciu o żydogenne krystowierstwo i obowiązujący w niej kult Jahwe, mającej zgromadzić niezadowolonych, jest po prostu idiotyczne i szkodliwe. Zresztą, Polskę katolicką buduje obecna PiSraelska ekipa. Chce jej też „opozycyjny” Międlar i inne katolickie fundamentalistyczne oszołomstwo – różnej maści monarchiści, obóz wielkiej Polski, oraz popłuczyny tzw. ruchu narodowego. Dublowanie ich kolejną Polską krześcijańską/katolicką w reżyserii Olszańskiego to zwykłe wpuszczanie niezadowolonych kolejny raz w kanał.

A ponadto – kiedy wreszcie katolicy zrozumieją, że ich nadjordańska dżuma nie ma nic wspólnego ani z patriotyzmem, ani z polskością. I Polski nie uratuje a dobije.
.
.
opolczyk
za: https://opolczykpl.wordpress.com/2017/04/28/w-co-gra-wojciech-olszanski-ksywa-aleksander-jablonowski/

92 Komentarze

Filed under Bez kategorii

92 responses to “W co gra Wojciech Olszański, ksywa Aleksander Jabłonowski…

 1. mleko z nosa

  Czymś sie różni chrześcijaństwo od komunizmu niczym.
  I to utopia i to utopia w świecie ludzi.
  Jedni i drudzy mówią o sprawiedliwości społecznej, a kończy się na jej niesprawiedliwości. Demokracja połączyła oba te nurty i stworzyła liberałów.
  Ci zaś stworzyli ułudę sprawiedliwości.
  Komuniści nie wierzą w Boga wierzą w człowieka.
  Chrześcijanie wierzą w Boga.nie wierzą w człowieka.
  Dla komunistów Bogiem jest człowiek.
  Dla Chrześcijan człowiek stał się Bogiem.
  Człowiek.

  Polubienie

  • Markoni

   Czlowieku co Ty tu bredzisz ,co to za filozofia . Komunizm to utopia ktora zawsze i nieuchronnie prowadzi do totalitaryzmu w sferze myśli a potem terroru ,zaglady rzekomych wrogow i ludobójstwa . Ja jestem Chrzescijaninem ,mam sporą wiedzę na tyle, by rozumieć iż żadna nauka i Marksowska Dialektyka nie są w stanie objasnić najwazniejszych wlasciwości wszechswiata.Rozumnie korzystam z wiedzy i nie zamierzam nikogo przemocą nawracać . Nie jestem fanatykiem .

   Polubienie

   • Fredo

    21.01 Rydzol nadaje anioł panski nie przegap .Natomiast ja nie słucham bo wolę piekło i grę w pokera rozbieranego .Nagie diablice mniam mniam apetyczne :

    Polubienie

 2. Olszański jest niespójny -najpierw współpraca z środowiskiem Rydzyka, potem z prawakami z kręgu G. Brauna, następnie z Maciej Porębą i Damianem Bieńko. Teraz ten dziwny chrześcijański front. Zastanawiające, że sam Olszański nie widzi nic w dziwnego w takim częstym zmienianiu opcji.

  Polubione przez 1 osoba

  • To kolejna kukiełka systemu, względnie użyteczny idiota, którym ktoś z jego otoczenia sprytnie manipuluje. Ma powołać do życia kolejną bzdurną inicjatywę, która z patriotyzmem i polskim interesem narodowym nie ma wiele wspólnego. Zadaniem takich kukiełek jest wytracanie czasu i energii co bardziej operatywnych a nieświadomych spisku działaczy zaangażowanych w taki projekt i kierowaniu ich uwagi na manowce.

   Polubione przez 1 osoba

 3. Czesław

  Republika proboszczów masońskich

  Polubienie

 4. dziobak

  Podziwiam ilość cytatów w tekście pana Opolczyka. Cholera–toż to trzeba je znać aby znaleźć do cytowania. Nigdy nie mogłem tego pojąć : jak ludzie to pamiętają–tych proroków i co oni mówili. Przyznaję, że mam jakiś feler i nie mogę zapamiętać tego co na kilometr pachnie lipą. Dlatego też po 3 latach nauki religii w szkole powiedziałem księdzu że człowiek pochodzi od małpy–a on wziął i zemdlał.– Ależ dziecko–krzyknął ocucony —przecież małpa nie ma duszy !
  –Ja wiem, ale gdy małpa schodziła z drzewa to Pan Bóg dał jej duszę i stała się człowiekiem–odpowiedziałem . Tym samym po 3 latach nauki stworzyłem nową …tegoo…noooo……kosmogonię i mając 10 lat stałem się prorokiem katodarwinizmu. W dodatku ksiądz dostrzegł we mnie przyszłego papieża ..chyba……tak mi się zdaje……i na karcie zaliczeniowej postawił mi..piątkę !
  Oto więc powiadam wam : aby tak pisać o szczegółach wiary jak Ob.Opolczyk……..to trzeba być wierzącym z natury . A dopiero potem można krytykować, analizować, kontrapunktować.
  Nu…….Opolczyk…………wy padażditie……….zajac…..ty pagadi !

  Wracając do meritum , nie wiem do końca kim jest Olszański. Obserwuję i nie wiem. Nie mam pewności.
  Fakt podstawowy—facet ma wielką zdolność do spójnego mówienia, jest błyskotliwy i inteligentny. Taki dar jest niezwykle cenny i bardzo się przydaje.
  I ktoś to wykorzystuje.
  Aby jednak mówić w ten sposób–to trzeba w to wierzyć. ! Nie da się oszukiwać; w tym wypadku po prostu się nie da i już.
  Olszański NA PEWNO nie pochodzi ze wsi, i nie jest polskim ćmulem z awansu. Ponieważ jednak mało już ocalało w tajdze polskiej potomków inteligencji, to niestety może być to mieszaniec judeo-słowiański.
  O ile niejaki Poręba często z nim występujący to jest Słowianin na 200 metrów z daleka (po matce pewnie) to tenże Jabłonowski…….budzi wątpliwości.
  Natomiast to jego noszenie coraz to innych mundurów jest idiotyzmem i wskazuje na jakieś uszkodzenie pompatyczne. Typowe niestety dla Słowian—te inscenizacje bitew sprzed 100 lat powinno być zakazane prawnie i to z powodów oczywistych. Wizualizacje te służą nurzaniu głupoli w patriotyźmie naiwniackim, dziecięcym, murzyńskim, tramtadrackim.
  Popieranie Rydzyka, Radyja RM, Boga Jahwe itp. jest koniecznością i dlatego Jabłonowski gra na tę nutę. On wie, że żyje w kraju białych murzynów znad Wisły. Bez paciorków nie da rady. Więc je daje .
  Za tymi pierdołami stoi 10 mln chamów niepiśmiennych. Przyszła władza będzie rządziła w Polsce murzynią !! I gra na nutę kujawiaka składającego się z 4 nut i bębenka.
  O ileż łatwiej mieli panowie szlachta drzewiej….. ! Zamykało się chama w dybach na 3 dni + trochę wody i już można było rządzić wioską !
  Dzisiaj ten cham ma głos wyborczy i tworzy przyszłość narodu….
  Zatem powiadam wam::—–nie dziwota tedy, że Olszański tak postępuje, że robi teatr sam z siebie. Dostosowuje się on do podłoża. Bo jak nie, to go wywiozą na taczce ze wsi jak Jaguśkę Borynową i kopem w dupę władują do gnoju na rozstajach. Bez względu na intencje, nawet te szczytne.

  Polubienie

 5. Kojak

  Moze ten Olszanski jest niekiedy pokretny . Wole go jednak zdecydowanie od ogarnietegio wscieklizna religijna wariata Opolczyka ! Wariat Opolczyk jest dla mnie nie do znisienia

  Polubienie

  • paziem

   Kojak, używając inwektyw wobec człowieka stojącego od ciebie intektualnie kilka pięter wyżej stawiasz siebie na marginesie, tzn. tam gdzie jest twoje miejsce.

   Polubione przez 2 ludzi

   • Kojak

    Kilka pieter ? Widac twoja wiedza religijna jest mniej niz zero ze piszesz takie prmitywne brednie o wiedzy niejakiego Opolczyka ! Jak jestes ciemny jak dwunasta w nocy pod wzgledem religijnym to dla ciebie gangster religijny Opolczyk jest goru ! Toc to wiedza prymitywa wyniesiona zywcem ze szkolenia politycznego w Ludowym Wojsku Polskim niedouczony prostaku ! Najpierw sie choc troche doucz zanim bedziesz kogos obrzucal blotem prostaku !

    Polubienie

   • paziem

    Z twoją przynależnością do marginesu nie pomyliłem się ani na jotę.

    Polubienie

   • Fredo

    Kojak tobie do Opolczyka brakuje tyle w intelekcie co małpie z ZOO Gućwińskich do znanego uczonego Tesli . Ponjał to kojakowy lizak ?

    Polubienie

   • jpnz

    re: paziem

    Co wy obywatelu „paziem” wiecie na tematy religijne skoro sami popelniacie bledy utozsamiajac chrzescijanstwo z KK ? Co jest wiec warta wasza opinia o „Opolczyku”, kiedy popelniacie takie podstawowe bledy ?

    Ja pamietam czasy, kiedy „Opolczyk” podwazal autentycznosc ewangelii kanonicznych, a pozniej „udowadnial” zydowskie pochodzenie Jezusa w oparciu o ewangelie kanoniczna Mateusza, czyli sam siebie osmieszyl.

    Ja zauwazylem, ze wy towarzyszu „paziem” jestescie na tej samej galezi co „Opolczyk”, a jak brakuje wam argumentow to stosujecie metody jaskiniowcow, co zostalo udokumentowane na forum narodowym E.Maciejczyka.

    Polubienie

  • Kojak, jeżeli szukasz wariatów to spójrz w lustro…

   Polubienie

   • Kojak

    Mnie wyzwiska nie obrazaja udowadniaja tylko ze jestes prymityw i tyle ! Widac mozgownica za ciasna ze nie mozesz sklecic kilku zdan jeno obrazliwy belkot

    Polubienie

   • Fredo

    Kojak tobie do Opolczyka brakuje tyle w intelekcie co małpie z ZOO Gućwińskich do znanego uczonego Tesli . Ponjał to kojakowy lizak ?

    Polubienie

  • jpnz

   Kojak
   Na tym forum masz do czynienia z TWA (towarzystwo wzajemnej adoracji) i gdy nie zachowasz poprawnosci politycznej to wszyscy beda na Ciebie szczekac.

   Toronto, Kanada

   Polubienie

 6. stycznik400v

  Jakis czas temu Olaszanski produkowal się przed brama ambasady Francuskiej?. Zaczal mowic o byłym prezydencie ukrainy, ale że się zaciął to w miejsce Janukowycza wstawil zyda Poroszenke. Czyż to mogla być celowa gafa czy też do scenariusza wkradł się błąd. Zamiast Janukowycz było poroszenko. Po chwili zreflektowal się i poprawil.
  Moim zdaniem olszanski jest oplaconym aktorzyna na umowie smieciowej. Na kanale sumienia narodu udzielal się nie jaki rafal mossadowski, ktory po dluzszym czasie zakonczyl wspolprace z tym że kanalem. Emigrowal na kanal polskie sprawy.

  Polubienie

  • jpnz

   Kiedy Jablonowksi vel Olszanski byl gloryfikowany na stronie WPS Zieminskiego i Kosiura to ja pisalem, ze to zydzisko oraz ze manipuluje faktami historycznymi i tworzy wlasne ideologie, ktorymi oglupia Polakow.
   Wowczas guru tego forum usuwal moje komentarze, poniewaz demaskowalem im ich idola.
   Teraz guru tego forum narzeka na Jablonowskiego vel Olszanskiego, bo spadl z galezi wysokiego mniemania o sobie i potlukl sie dotkliwie.

   Toronto, Kanada

   Polubienie

   • paziem

    „Proroku” Toronto, wskaż jeden przykład gloryfikowania W.Olszańskiego przez redaktorów WPS ?! Poza tym autostrado ( Autobahnie) do żydowskiego nieba musisz się zdecydować, wysilając swój mózg, zgąbczony śmieciowymi fast foodami, jak się do mnie zwracasz : obywatelu, towarzyszu, czy jeszcze inaczej…bo to wszystko kulą w płot. W przeciwieństwie do niektórych komentatorów, WPS w ogóle nie koncentruje się na religijnej doktrynie KK, ale jedynie na społeczno-politycznej działalności instytucjonalnego, hierarchicznego KK, starając się wykazać, że tenże kierował się i kieruje wartościami i celami działania sprzecznymi z interesami słowiańskiego państwa polskiego oraz, że od momentu zorganizowania się etniczno-historyczno-kulturowej społeczności zamieszkującej słowiańskie ziemie polskie w naród polski, hierarchiczny KK, za wyjątkiem niektórych okresów, działał w kierunku antynarodowym i antypolskim. Judeo-chrześcijańskie pochodzenie społeczno-politycznej doktryny hierarchicznego KK jest łatwe do udokumentowania historycznego i faktycznego. Chrześcijaństwo jako mistyczno-religijna i eschatologiczna doktryna będąca domeną eremitów, pustelników itp. jest zagadnieniem samym w sobie, pozostającym poza sferą życia społecznego i instytucji polityczno-gospodarczych jakimi są państwa. Tego jako WPS nie analizujemy, ale poszczególne osoby, także ze środowiska WPS mogą się tym zajmować, a nawet koncentrować swoje zainteresowania. W tym wypadku twoje, Marsie, wulgarne i doktrynerskie wynurzenia są mało przydatne i nie wnoszące nic więcej poza katechetyczne podstawy i dewocyjne uniesienia.

    Polubienie

   • Fredo

    Panie prezesie niech pan powie jak jest sens temu kut….. odpowiadać .Wstanie dziadyga z łózka jutro masz pan o siódmej odpowiedz pełną inwektyw .
    Zna pan to prosie syjonistyczne tyle lat a ciągle tłumaczy mu się pan z czegoś odpowiada na głupkowate zarzuty . Po co tracić czas.
    Nie donoszę ale on w innym miejscu zdrowo sobie na panu używa i jak mu nie wystarcza wchodzi na WPS aby jeszcze bardziej się onanizować bo to prosię dostaje orgazmu jak pana nazywa bolszewikiem .
    Po co prosiakowi z niskim poczuciem wartości , który w ten sposób je sobie w sieci podwyższa dawać satysfakcję .

    Polubienie

 7. Easy Rider

  Niezależnie od tego, w co gra W. Olszański, musi on mieć polityczną licencję na swoją działalność, gdyż w przeciwnym wypadku, w związku z tym, co mówi – zostałby nazwany ruskim agentem i podzieliłby los Mateusza Piskorskiego.

  Chciałbym jednak zwrócić uwagę na jeden aspekt związany z medialnym zaistnieniem tej postaci w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Zastanawiałem się wielokrotnie, po co ta maskarada z mundurkami i uświadomiły mi to dopiero te filmiki z wystąpień w RM, których wcześniej nie znałem.

  Olszański na tych filmach ze studia RM, bez nakrycia głowy, z wysoką łysiną, to zupełnie inny typ psychologiczny niż odgrywany w mundurkach, z nakryciem głowy, w scenerii przeważnie ulicznej. Z tą łysiną sprawia wrażenie dystyngowanego jegomościa, który mógłby być politykiem, parlamentarzystą lub ministrem, natomiast w tych filmikach ulicznych (zresztą, w pomieszczeniach też nosi jakąś czapkę kroju wojskowego) – jest takim swojakiem, o usposobieniu młodzieżowym, luźnym czy wręcz sowizdrzalskim, co wyglądałoby nierealistycznie w przypadku ekspozycji łysiny. Noszenie czapki kroju cywilnego nie miałoby sensownego uzasadnienia, natomiast czapka jako element ubioru wojskowego – sprawia wrażenie czegoś normalnego. Nie jest to więc (co początkowo podejrzewałem) podprogowe sugerowanie zbrojnego oporu, chociaż nie można wykluczyć, że ta maskarada ma jeszcze jakiś inny cel, niż tylko ukrycie łysiny.

  Polubienie

 8. Miśbieluch

  Witam.
  To już kolejny z tekstów Opolczyka pt. Trzymaj się na baczności . Wiele osób jest mocno zniesmaczonych tym w jaki sposób tenże Opolczyk opisuje rzeczywistość ,oczywiście mam na myśli obiektywnie myślących wolnych ludzi ,jakiekolwiek wzmianki o trolach forumowych różnej maści zostawiam bez oddźwięku . Tak więc Opolczykoczytelnicy ten rozwścieczony czasem nadużywający Żyda ,Słowiański filozof i demaskator systemów kontroli umysłów ,wariatem być musi a także posiadać cechy prometejskie ,dlaczego? Człowiek uwikłany w sidła systemu ,którego działaniem jest wpływ niemal na całokształt postępowania osobnika znajdującego się w jego władaniu – odrzuca tenże ,co straszne w wieku dorosłym ,kiedy wszyscy wokół zapewniają o dojrzałości a domek persony z kart trzeba podważyć uswając kilka szkodliwych ,zakłócających działanie organizmu pakietów „prawd”. Następuje zdrowienie pacjęta odczadzanego „logicznym tlenem” co często skutkuje nerwicą zazwyczaj przejściową,odruchami wymiotnymi podczas obrazowania poprzedniego wcielenia i ogólną nienawiścią do właśnie odnalezionego pasożyta i jego popleczników,bo w tej branży zawsze znajdzie się obrońca tyfusa w wierze lub na dźwięk monety reagujący. Opolczyk moim zdaniem zapomniał napisać jednego zdania jak na medykamencie – Czytajcie powoli i ze zrozumieniem,podejmując próbę doznania , ducha i ciała Przodków lub Ludzi o ,których dziejach na przełomie wieków pisze on. Czy było by możliwym przeżyć fizycznie ciałem i w zdrowiu doznając na sobie tych wszystkich cielesnych doznań ofiar wymiaru prawdy dogmatycznej edytowalnej i miłosierdzia bożego ? Jakie jest imię tej boskiej materii? Świat wydał tylu znakomitych astronomów ,fizyków badają czarną dziurę w Kosmosie ,oko zatopione w lunecie nie zauważyło że na planecie Ziemia dawno już ta gęsta materia pożarła miliardy kiloton Światła a jej żniwo wciąż trwa. Czytelniku czy pomimo działania systemu antyempatyczno-obiektywno-logicznego myślenia,które zainstalowano ci od kiedy widzisz i słyszysz by ten ewoluował wraz tobą ,chroniąc radę wielkiego rozczepiacza przed czarnodziuroniszczącym rozbłyskiem masy krytycznej ,powstałej po prawdzie światła – jesteś w stanie dostrzegać prawdę,ból,bezsilny krzyk dziecka i te hektolitry krwi po jeziorze ,której można by opływać wyspy szczęśliwości jakimś słonecznym przedpołudniem.

  Polubienie

 9. Jan

  A dla mnie to facet z jajami, widac ze go krew zalewa na to wszystko co sie wyprawia w Polsce. Ma odwage powiedziec prawde, nie siedzi bezczynnie i nie biadoli tylko cos robi aby zmienic ta Polske. Widze wielu bohaterow na tym forum ale tylko gadac, gledzic i obgadywac potrafia i nic wiecej.
  Takich ludzi jak Aleksander Jablonowski Polska dzis potrzebuje a nie obgadywaczy. Stukac na klawiaturze i pierdziec w krzeslo to kazdy potrafi ale wziasc mikrofon i wyjsc na ulice to juz nie.
  A przeciez Jablonowski mowi prawde, mowi jak jest, mowi o zagrozeniach, nawoluje aby sie jednoczyc i bardzo dobrze ze znalazl sie ktos taki jak on.

  Polubienie

 10. po temacie

  Jest zupelnie nieistotne, w co on gra. W co by nie gral, wplywu na dzieje miec nie bedzie. Tylo ten lub ci, ktorzy szura uwala w jego wlasnej norze
  przywroca bialemu biale a czarnemu czarne ale na to my, dyskutanci, srale- mondrale za ciency jestesmy.

  Polubienie

 11. stycznik400v

  Niema co się wiecej rospisywac w temacie Olszanskiego.
  Moze za jakis czas samo wyjdzie na wieżch w co gra Jablonowski. Po prostu zdemaskuje się.

  Polubienie

 12. Zdjęcie pana Olszańskiego z wcześniejszego okresu – jak widać zawsze był zaangażowany po słusznej stronie

  Polubione przez 1 osoba

  • Fredo

   Powiem szczerze zaskoczył mnie tą fotką Dariusz Kosiur .Chociaż z drugiej strony znalezienie usprawiedliwienia dla człowieka z mundurem bardzo proste np takie ” Przecież byłem młody i głupi ” .Może być? .
   Identycznie tłumaczy się Waldi ze swoich modlitw i chodzenia do Kościółka ” Przecież byłem młody i głupi ” .
   Tłumaczenie mocne i logiczne i trafia do wyobrażni .

   Polubienie

   • ” Przecież byłem młody i głupi ” .Może być?

    Nie może być. Kilka komentarzy wcześniej zamieściłem film z XXIV rocznicy mediów Rydzyka, w której występuje Olszański, ale już nie jak młodzieniec, tylko człowiek w sile wieku – to już nie jest głupota, to opłacana przez syjonistyczną zgniliznę recydywa.

    Polubione przez 1 osoba

   • Kojak

    MNIE BARANIE TWOJE WYZWISKA NIE OBRAZAJA ! UDOWADNIAJA TYLKO ZE JEST ZWYKLY OGRANICZONY CHAM POZBAWIONY ELEMENTARNEGO WYCHOWANIA ! WIDAC TWOJA PRZESIAKNIETA ZGNILIZNA MOZGOWNICA ZDOLNA JEST PRODUKOWAC TYLKO JADOWITY BELKOT ! PRYMITYWIE I CHAMIE OBELGI NIE SA ARGUMENTEM

    Polubienie

   • Kojak

    To sie tyczy Fredo nie pana Kosiura !

    Polubienie

   • Fredo

    Kojak wracaj już do ZOO Gućwińskich bo zaczęła już cię tam ochrona szukać a z okazji 1 maja masz tam ekstra kolacyjkę .
    Tak gówniarzu nadjordańczyku się zdenerwowałeś że wcisnąłeś Caps Locka i wpisałeś się nie w tym temacie co trzeba .
    Zacząłeś sam wyzywać Opolczyka a teraz pokrzywdzonego udajesz .Pluj dalej krzyżowcu tylko wyłącz Caps – lock i pisz w odpowiednim miejscu .

    Polubienie

  • stycznik400v

   Odpowiedz W.Olszańskiego w sprawie czrnobialej fotografii:

   aleksander jabłonowski
   bardziej to był układ koleżeński – potrzebowali człowieka, który poprowadzi takie spotkanie, przeczyta komunikat, przypilnuje kolejności spotkania – podreżyseruje – i tak Wałęsa zdominował wszystko – nawet pół słowa z nim nie zamieniłem, dobre to było doświadczenie bo zobaczyłem tłum ze sceny i dwór za sceną i dworaków – tak tak już wtedy – jak pilnowali Wałęsy aby nikt nie powołany nie zgadał do niego – pozdrawiam

   Polubienie

   • w

    sam sie przyzal ze byl tez u Palikota (facetowi marzy sie teraz kariera polityczna) dlaczego bo na starosc do pracy go nie wezma…

    Polubienie

 13. paziem

  Chrześcijański kształt patriotyzmu

  Dokument przyjęty na 375. Zebraniu Plenarnym
  Konferencji Episkopatu Polski

  Warszawa, dnia 14 marca 2017 r.

  Ze Wstępu:

  ” Równocześnie możemy jednak dostrzec w naszym kraju pojawianie się postaw przeciwstawiających się patriotyzmowi. Ich wspólnym podłożem jest egoizm. Może to być egoizm indywidualny, obojętność na los wspólnoty narodowej, wyłączna troska o byt swój i swoich najbliższych. Takie ignorowanie bogactwa, które każdy z nas otrzymał wraz z wspólnym językiem, rodzimą historią i kulturą, połączone z obojętnością na losy rodaków, jest postawą niechrześcijańską. Jest nią także egoizm narodowy, nacjonalizm, kultywujący poczucie własnej wyższości, zamykający się na inne wspólnoty narodowe oraz na wspólnotę ogólnoludzką. Patriotyzm bowiem zawsze musi być postawą otwartą. Jak słusznie pisał nasz wielki rodak Henryk Sienkiewicz: „hasłem wszystkich patriotów powinno być: przez ojczyznę do ludzkości”[1].”

  I. Patriotyzm – perspektywa chrześcijańska

  2. Nacjonalizm przeciwieństwem patriotyzmu. Kościół w swoim nauczaniu zdecydowanie rozróżnia szlachetny i godny propagowania patriotyzm oraz będący formą egoizmu nacjonalizm.

  Święty Jan Paweł II na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 1995 r. podkreślał, iż „należy ukazać zasadniczą różnicę, jaka istnieje między szaleńczym nacjonalizmem, głoszącym pogardę dla innych narodów i kultur, a patriotyzmem, który jest godziwą miłością do własnej ojczyzny. Prawdziwy patriota nie zabiega nigdy o dobro własnego narodu kosztem innych. To bowiem przyniosłoby ostatecznie szkody także jego własnemu krajowi, prowadząc do negatywnych konsekwencji zarówno dla napastnika, jak i dla ofiary. Nacjonalizm, zwłaszcza w swoich bardziej radykalnych postaciach, stanowi antytezę prawdziwego patriotyzmu i dlatego dziś nie możemy dopuścić, aby skrajny nacjonalizm rodził nowe formy totalitarnych aberracji. To zadanie pozostaje oczywiście w mocy także wówczas, gdy fundamentem nacjonalizmu jest zasada religijna, jak się to niestety dzieje w przypadku pewnych form tak zwanego «fundamentalizmu»”[4].

  W podobny sposób, we wspomnianym już liście, ujmowali to polscy biskupi. Pisali oni: „Prawdziwa miłość do ojczyzny opiera się na głębokim przywiązaniu i umiłowaniu tego, co rodzime, niezależnie od czasu i przestrzeni. Łączy się z głębokim szacunkiem dla wszystkiego, co stanowi wartość innych narodów. Wymaga uznania wszelkiego dobra znajdującego się poza nami i gotowości do własnego doskonalenia się w oparciu o dorobek i doświadczenie innych narodów. Siłą twórczą prawdziwego patriotyzmu jest więc najszlachetniejsza miłość, wolna od nienawiści, bo nienawiść – to siła rozkładowa, która prowadzi do choroby i zwyrodnienia dobrze pojętego patriotyzmu”[5].

  W tej samej chrześcijańskiej perspektywie zauważyć dziś chcemy, że patriotyzm, jako forma solidarności i miłości bliźniego, nie jest abstrakcyjną ideologią, ale moralnym wezwaniem aby świadczyć dobro tu i teraz: w konkretnych miejscach, konkretnych warunkach, pośród konkretnych ludzi. Nie będąc ideologią, patriotyzm nie narzuca też sztywnego ideologicznego formatu kulturowego, tym bardziej politycznego, ale w różnoraki sposób zakorzenia się i przynosi owoce w życiu ludzi i różnych wspólnot, które solidarnie chcą tworzyć dobro wspólne[6].

  Patriotyzm różni się więc od ideologii nacjonalizmu, która ponad żywe, codzienne relacje z konkretnymi ludźmi, w rodzinie, w szkole, w pracy czy miejscu zamieszkania, przedkłada, często nacechowane niechęcią wobec obcych, sztywne diagnozy i programy polityczne. Różnorodność zaś kulturową, regionalną czy polityczną usiłuje zmieścić w jednolitym i uproszczonym schemacie ideologicznym.

  Trzeba również podkreślić, że dojrzały patriotyzm rozumiany jako miłość bliźniego, solidarność, odpowiedzialność za los konkretnych ludzi, otwartość na współpracę z innymi, zdaje się być we współczesnym świecie jedną z recept na uczucia lęku, zagubienia i zagrożenia, którymi żywi się wiele ideologii – takich, które odrzucają istnienie więzi międzyludzkich, redukując człowieka do odizolowanego od innych indywiduum i takich, które odwołują się do języka nacjonalizmu.

  Pragniemy zatem raz jeszcze dzisiaj podkreślić, że potrzebny jest w naszej ojczyźnie dobrze nam znany z historii patriotyzm otwarty na solidarną współpracę z innymi narodami i oparty na szacunku dla innych kultur i języków. Patriotyzm bez przemocy i pogardy. Patriotyzm wrażliwy także na cierpienie i krzywdę, która dotyka innych ludzi i inne narody.”

  13. Patriotyzm i sport.

  ” Wielka rzesza kibiców, śledząc zmagania swych reprezentantów, szuka nie tylko emocji czy widowiska sportowego, ale doświadcza także i wyraża narodową wspólnotę, dumę i solidarność. Tę pozytywną wspólnototwórczą rolę pełni sport również na poziomie lokalnym, ucząc wierności, samopomocy oraz przywiązania do barw klubowych i symboli.

  Dostrzegając i doceniając to wszystko, trudno zarazem nie zauważyć, że stadiony sportowe bywają niekiedy miejscem niepokojów i agresji, także o podłożu etnicznym. Zdarza się niestety, że kibice, wyrażając swoje emocje i przywiązanie do własnej drużyny, obrażają innych. Chcemy zatem powtórzyć, że także w tym, tak ważnym zwłaszcza dla młodego pokolenia wymiarze życia publicznego, narodowy czy też lokalny patriotyzm nie może być nigdy uzasadnieniem dla wrogości, pogardy i agresji.”

  14. Historyczne rekonstrukcje

  ” Przygotowując tego rodzaju inscenizacje pamiętać należy o misterium ludzkiej śmierci i cierpienia, lęku i bohaterstwa, których dostojeństwo i tajemnicę nie zawsze da się właściwie ukazać w masowych, plenerowych prezentacjach. Trzeba też pamiętać, że inscenizacje takie, z konieczności symboliczne i uproszczone, nie mogą wyrazić całej dramaturgii, a czasem grozy i okrucieństwa historycznych sytuacji, które przywołują, co z kolei rodzi ryzyko nadmiernych uproszczeń. Dotyczy to również znaków i symboli narodowych i patriotycznych, za wierność którym nasi rodacy niejednokrotnie płacili najwyższą cenę. Nie powinno się ich banalizować, lecz odnosić z szacunkiem i pietyzmem.

  Z chrześcijańskiego punktu widzenia trzeba wreszcie podkreślić, że wojna, choć często ujawnia ludzką wielkość i bohaterstwo, nie jest barwną opowieścią czy przygodą, ale dramatem, cierpieniem i złem, któremu należy zawsze zapobiegać.”

  Zakończenie

  ” Polska była, jest i powinna pozostać we współczesnej Europie i świecie symbolem solidarności, otwartości i gościnności.

  Dlatego ponownie zwracamy się do rodziców, nauczycieli, przedstawicieli władz publicznych i polityków, urzędników i funkcjonariuszy służb państwowych, samorządowców, twórców kultury i ludzi mediów, duszpasterzy, katechetów, instruktorów harcerskich, działaczy społecznych, historycznych rekonstruktorów i sportowców, aby nie ustawali w kształtowaniu szlachetnego, opartego o chrześcijańską miłość bliźniego, polskiego patriotyzmu.”

  za:http://episkopat.pl/chrzescijanski-ksztalt-patriotyzmu-dokument-konferencji-episkopatu-polski-przygotowany-przez-rade-ds-spolecznych/

  Polubienie

  • Easy Rider

   Jest to wyraźne pranie mózgów, obliczone na moralne rozmiękczenie oporów „owieczek” przed przyjmowaniem migrantów. To bezczelne działanie watykańczyków świadczy o tym, że dzisiaj nie starają się nawet ukrywać, że są agendą NWO. Ponadto, czy da się pogodzić patriotyzm watykański z polskim?

   Polubione przez 1 osoba

  • jpnz

   re: paziem
   Episkopat Polski to agentura Watykanu, ktora czesto posluguje sie propaganda i pierze mozgi Polakom, zeby kontrolowac ich umysly i wplywac na zachowanie i postepowanie, i to umoralnianie Polakow odbywa sie w sposob bezczelny i dyktatorski co dowodzi, ze agenci zydo-masonskiej sekty katolickiej poczuli sie autorytetami i wladcami nad Polakami.
   Poza tym to umoralnianie Polakow odbywa sie tylko w jedna strone, natomiast zydo-masonska sekta katolicka nie krytukuje amoralnosci zydostwa, ktore ma ich po prostu gleboko w dupie i stosuje sie do zasad talmudycznych, ktore sa z kolei wymierzone w chrzescijanstwo i gojow.

   Nacjonalizm nie jest zlem, ale zlem jest szowinizm niemiecki, ukrainski, zydowski etc, ktorych zydo-masono-libertynska sekta katolicka z siedziba glowna w Watykanie nigdy otwarcie nie potepila.

   Wy towarzyszu „paziem” nie utozsamiajcie chrzescijanstwa z zydowska sekta katolicka i nie plujcie na chrzescijanstwo, bo chrzescijanstwo nie jest niczemu winne.
   Winni sa przede wszystkim ludzie, ktorzy wyrzadzaja zlo na swiecie, w tym rowniez Watykan i sekta katolicka zinfiltrowana przez zydostwo, ktora realizuje zydowskie interesy globalne.

   Kazdy swiadomy Polak wie, ze ma polskie obowiazki, ktore sa wazniejsze niz propaganda zydowskiej sekty katolickiej, ktora jest obca instytucja w Polsce podporzadkowana obcemu panstwu jakim jest Watykan.
   Nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie wykonywal polecen obcej instytucji jaka jest Watykana i jego filia w Polsce, czyli KK, a lekcewazyl sprawy Polski, ktora jest domem i wspolnym miejscem Polakow rozsianych po swiecie.

   KK w Polsce jest obca agentura zinfiltrowana przez zydostwo i masonerie i nie nalezy w ogole sluchac tych zdrajcow i wrogow Polski i Narodu polskiego.

   Jak mowil R.Dmowski:
   Jestem Polakiem, wiec mam obowiazki polskie…. i nic nie moze powstrzymac Polakow w walce ze zlem, ktore jest zagrozeniem dla Polski i Narodu polskiego, nawet jesli przyjdzie walczyc z KK, ktorych jest obecnie siedliskiem zla i SYNAGOGA SZTANA.

   Polubienie

  • Easy Rider

   Przywołanie na filmie osoby Rafała Mossakowskiego ponawia moje wątpliwości, związane z przyczyną jego odejścia od W. Olszańskiego. W jednym ze swoich filmików, Olszański wręcz zgnoił Mossakowskiego, na podstawie niejasnych zarzutów, a ponadto – zastosował montaż filmowy, pokazujący spuszczenie wizerunku Mossakowskiego do kibla i tutaj zaświeciła mi się czerwona lampka, gdyż tego rodzaju numer wskazuje na bynajmniej niepolską proweniencję.

   Polubienie

 14. paziem

  W gmachu warszawskiego Domu Technika NOT odbył się wczoraj Kongres Obozu Narodowo-Radykalnego, mający na celu przed wszystkim uczcić 83. rocznicę powstania organizacji. 14 kwietnia 1934 r. w stołówce Politechniki Warszawskiej została podpisana deklaracja ideowa, która dała początek ONR. Zanim zaczęła się oficjalna część obchodów, ONR-owcy wzięli udział w mszy św. w tradycyjnym rycie rzymskim.
  Kilkuset delegatów oraz kilku gości (z Młodzieży Wszechpolskiej, węgierskiego HVIM oraz Dziennika Narodowego) wysłuchało okolicznościowych przemów wygłoszonych przez liderów stowarzyszenia (w tym kierownika głównego – Aleksandra Krejckanta) oraz osób, które przed laty przywracały do życia ONR po okresie komunistycznym.

  Zaprezentowana została nowa Deklaracja Ideowa (zaprezentujemy ją w kolejnym artykule), którą podpisali przywódcy organizacji oraz koordynatorzy Brygad wojewódzkich.

  – To pierwszy krok na drodze ku opracowaniu szerszego spektrum postulatów, które będziemy chcieli zaproponować Polakom – stwierdził Karol Podstawka, członek Zarządu Głównego.

  za:http://www.dzienniknarodowy.pl/6404/obchody-83-rocznicy-powstania-onr-przyjeta-zostala/

  Polubienie

 15. Re: Komentarze:
  A dlaczego nie Olszanski? A dlaczego nie ten, ktory nie jest jeszcze osoba publiczna I jeszcze przez Szanownych komentatorow nie wskazanych w/g swoich gustow I upodoban???.
  Ostatnio porownywalem wypowiedzi publiczne p. Kowalskiego I p. Chojeckiego z wypowiedziami p. Olszanskiego I p. Zareby I doszedlem do wniosku, ze jest to bardzo dobry kontrast jak wygladaja spontaniczne dyskusje I wypowiedzi tychze osob.

  Warto sobie mosci Panie I Panowie uswiadomic sobie, ze NIC sie nie ruszy, nic nie bedzie na swoim miejscu, ani nic nie zostanie zmienione dopoki, doputy lichwiarski przemysl okradania gojow (tj. nas Polakow) nie zostanie calkowicie zlikwidowany wlacznie z wszelkimi ZUS-ami, KRUS-ami, podatkami od wlasnosci do wynagrodzen, a wszelkie gadanie o patriotyzmie, niezaleznosci, suwerennosci czy nawet historii mozna sobie wsadzic tam „gdzie slonce nie dochodzi”… I polecam, trzymac sie wlasnie tej najwazniejszej sprawy jaka sa publiczne (narodowe) finance, ktore sa glownym punktem narodowej wolnosci w doslownym tego slowa znaczeniu.

  Re: Pan Dariusz Kosiur I p. Pawel Zieminski
  Panowie moi Drodzy: Jeszcze w 1996 roku I pozniej w swoich wydawanych Biuletynach na koncu tez myslalem (I rowniez pisalem), ze Radio Maryja jest Darem z Nieba jak I ponad 10 milionow Polakow bylo przekonanych, ze Solidarnosc to byl Ruch Spoleczny I kontrolowany przez liderow Narodowych, do ktorych nie bylo podejrzen o agenturalnosc czy aktorstwo, wiec w chwili obecnej nalezaloby dziekowac Bogu dary dobrych ludzi I dobrych rzeczy, ale rowniez trzeba przyjac zlych ludzi I zle rzeczy (nie pisze zaakceptowac, czy nasladowac – tych zlych) I wskazywac zawsze to co jest prawdziwe, ktorego Fundamentem prawdziwosci Jest Nasz Krol Jezus Chrystus, czy wszystko co pochodzi od ludzi konieczne jest ciagle weryfikowanie ich owocow pracy, ktore bynajmniej nie sa doskonale ani rowniez nieomylne. I wlasnie z tego powodu wszyscy jestesmy zobligowani do poprawiania samych siebie, uczenia sie od innych jak rowniez dazenia do doskonalosci w zrozumieniu naszej zyciowej pielgrzymki w ograniczonym czasie jej trwania.

  Pozdrawiam Was Szanowni Panowie I Wszystkich komentujacych I czytajacych.
  Piszcie rowniez prosze w Gajowce czy na Polskiej Walczacej.
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Prosze zapodac liste imion I nazwisk, osob publicznych, do ktorych Szanowni Panstwo macie zaufanie. To by bardzo pomoglo w znalezieniu choc tych 10 sprawiedliwych…

  Polubienie

  • Fredo

   Jaśku drogi jeżeli piszesz o Joszue i Bogu żydowskim to bardzo cię proszę pisz że to jest twój Bóg a nie nasz bo jak piszesz nasz to mam wrażenie że mój również a mój nie .
   Opolczyk nie jest zdaje się osobą publiczną ale jego wymienię .
   I taka poprawka do wpisu jaśka .Nie nasz a twój zbawiciel
   Prawidłowo powinno brzmieć tak :
   „I wskazywac zawsze to co jest prawdziwe, ktorego Fundamentem prawdziwosci Jest mój Krol Jezus Chrystus, czy wszystko co pochodzi od ludzi konieczne jest ciagle ”
   Jaśku zamieniłem słowo nasz na mój czyli twój Jaśku .
   Błagam nie wciskaj nam na siłę Joszue do serca bo my już odpowiednie szczepionki przeciwko Joszue pobraliśmy .
   Tobie też Jaśku zyczę żebyś taką szczepionkę pobrał i nie wciskał nam na siłę zbawiciela pisząc nasz bo wielu i mi się to nie podoba .

   Polubienie

   • historia i codzienna rzeczywistosc oparta na wierze w „obiawienia ” biblistow ze starego jak i nowego !testamentu:) ma tyle wspolnego z korzyscia dla nas polakow i calej ludzkosci ! co i przymusowe !szczepionki , klepanie rozanca,,ogladanie TV ,filmow z hooliwoodu sluchania przeroznych miedzynarodowych ekspertow 🙂 od roznych dyscyplin .Na milosiernycm i przebaczajacym wszystkim zbrodniarzom chrystusku poznalem sie juz bardzo dawno czytajac dwie ksiazki Zenona Kosidowskiego :opowiesci biblijne i opowiesci ewangielistow w tych ksiazkach bez litosci obbarza wierutne „obiawione”klamstwa Biblijne.

    Polubienie

 16. obudzony

  Jaśku, właśnie fredo dokładnie ci wyjaśnił czym dla nas Polaków jest Król Jezus Chrystus i cała ta rzymsko-chazarska maskarada. Dlatego idź w cholerę od nas i już nie wracaj. A kysz!!!. A nasze słowiańskie wierzenia i zwyczaje zostaw nam samym.
  PS. Nie znam większej bredni jak bajeczka o Jezusku i jeżeli próbujesz ją powielać wśród Słowian to jesteś zwykłym IDIOTĄ, bo jesteśmy zbyt inteligentni na takie prowokacje!!!.

  Polubienie

 17. Swoją drogą aż dziwne, że tak dobry aktor jak Olszański nie jest szerzej znany. Co zastanawia, że nigdy nie wypowiedział się w sprawie Piskorskiego. To chyba nie jest przypadek.

  Polubione przez 1 osoba

  • Easy Rider

   Widocznie dopiero teraz trafił na odpowiedniego reżysera i swoją życiową rolę. Scenariusz oczywiście nie przewiduje podjęcia wątku Piskorskiego.

   Polubienie

 18. Ale sie „rajwach” podniosl z powodu Syna Boga…
  Rozumiem, ze gdyby cos zlego On glosil, lub cos co nie byloby godne lub nieprawdziwe, to w zupelnosci ten „rajwach dyzurnych” bylby usprawiedliwony moim powyzszym wpisem, ktory nie nawiazywal do skorumpowanego Watykanu czy s…rwionej sekty hierarchicznej pt: „jewPiSkopat”…
  No coz, nawet Jezus Chrystus (bez wzledu czy byl Synem Boga czy Mesjaszem, czy Prorokiem) w zadnej wersji „naszym dyzurnym” skrupulatnie prowadzonymi absolutnie nie podoba ani nie jest do przyjecia…
  =============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jezus Chrystus NIGDY nie obwolal sie Krolem zydow – jesli juz…mosci „dyzurni”…

  Polubienie

  • Ktoś

   Nigdy te z nie było Jezusa Chrystusa bo
   –sławetne INRI to skrót od INDRA
   –a HRIST jest sylabą przynależną Buddom czerwonej linii

   Innymi słowy Chrystus czyli Indra spuścił łomot jezusowi znanemu jako jozue (jego współczesną rolę odgrywa trump) a wyrażenie

   jezus (jozue) KONTRA Chrystus

   korektorzy poprawili na wymienione na wstępie by nim mamić gojów do zdrady.

   Polubienie

   • De

    Budda nie był zadnym bogiem , ba nawet nie aspirował do bycia prorokiem.
    Więc jakim mógł byc konkurentem dla Jezua?
    Budda Gotama odkrył jedynie prawdziwą nature rzeczy. Koniec kropka. To zaś co uczynili z Jego odkryciem religijni fanatycy (krypto eternaliści) , to już inna sprawa . Można na szczęści także dzisiaj spotkać, co prawda już nielicznych, nauczycieli tłumaczących właściwie przekaz Mędrca Gotamy, ale komu by się chciało trudzić – wysiłek intelektualny niezbędny do ogarnięcia tematu – lepiej powtarzać za innymi głupoty.

    Polubienie

   • De

    Ps. Nauczanie Gotamy Buddy opiera się na realnym doświadczeniu a nie na mistycyzmie i czarach.

    Polubienie

   • jpnz

    Nigdy nie bylo Jezusa ???

    W takim razie sprawdz zrodla rzymskie, syryjskie, koptyjskie i DSS, a nawet zydowskie pomimo, ze maja negatywna wymowe.

    Polubienie

   • Bractwo Ori

    Jpnz, akurat mam na podoredziu jakieś kroniki rzymskie, koptyjskie i DSS-owske (orginały!) Walają mi sie po piwnicy. Zaraz sprawdze. Dzięki!

    Polubienie

 19. Pimpuś

  Czemu tak podkreślasz, ze jesteś Jaśkiem z Toronto ?? Każdy skądś jest ! I się mylisz niedouczony nieprzyjacielu. Jezus otwarcie mówił , że jest ŚWIATŁEM Chrystusem a ówcześni żydzi byli wyznawcami Chrystusa i dla tego ukrzyżowali Jezusa. W latach 60-tych XX wieku Sanchedryn przeprowadził rewizję wyroku z przed dwóch tysięcy lat i orzekł, że Jezus Chrystus został skazany na ukrzyżowanie zgodnie z obowiązującym wówczas żydowskim prawem ! No i jeszcze wiesz kim był idol czerwonych khmerów w Kambodży ? Tak właśnie zgadłeś ! To był Jezus Chrystus. Czerwonym Khmerom wpadła w ręce biblia i oszaleli z zachwytu. Po przeczytaniu biblii zaczęli stosować wszystkie zapisane w niej prawa „DOSŁOWNIE bez PRZENOŚNI i INTERPRETACJI ” na swoich obywatelach. Efekt działalności czerwonych khmerów do dzisiaj zna każda cywilizowana i miłująca pokój istota na ziemi jak i każdy psychopata szukający dobrych wzorców.

  Polubienie

 20. MIĘDLAROWAĆ, CZYLI MIĘDLIĆ

  Panie Międlar,
  ja doprawdy nie wiem, jak Pana sklasyfikować. Pan, jako były klecha, przemawia w typowej retoryce ambony. Ja uważam Pańskich byłych mocodawców za okupacyjną podstępną watykańską władzę. Pańskie zaś przylepianie katolickiego oszustwa (wedle mojej wiedzy) do polskiego patriotyzmu, zdaje mi się kalką dość powszechnie stosowanej metody utożsamienia katolickiej wiary z ideą polskości dla doraźnych politycznych i materialnych korzyści. Budzi Pan tedy mimowolnie demony katolickiej nietolerancji, a ta – jak Pan zapewne wie – ma na swoim sumieniu wiele zbrodni. Wyziera więc z Pana, chciał czy nie chciał, fanatyczny orędownik Inkwizycji.
  Co nie znaczy, że aprobuję rozstrzyganie publicystycznych sporów na sali sądowej.

  (Taki tekścik zachciało mi się wczoraj przykleić na tej kaznodziejskiej ambonie. Dzisiaj wszelki ślad po nim zaginął. Rosną nam cenzorskie katolickie kadry. Ostatecznie zaprawieni są w paleniu… Ale żeby być aź tak ułomnym na umyśle!)

  Polubione przez 1 osoba

  • P.S.
   Powyższy wpis dałem tu dlatego, że pan Aleksander Jabłonowski wyraźnie afirmuje styl i treść żołądkową dogmatycznego byłego klechy na rzecz dalszej rozbudowy Klechistanu.
   Gdyby nie te katolskie ciągoty, łatwiej byłoby wyobrazić sobie wspólne działanie. A tak to jedynym efektem poza spektaklem jest konserwacja polskiej kwadratury koła.

   Polubienie

   • KILKA UWAG
    Kiedy usiłuję przebrnąć przez kolejne komentarze – zniewala mnie tak dogłębna ilość kretynizmu. Albowiem wielu Autorów ma tylko taki zaczyn, aby coś albo cokolwiek pierdnąć w mgławicę Internetu.
    Tymczasem czas nagli i tracimy przedpole dla strategicznych sojuszy i wyborów.
    POLSKA JEST W STADIUM LIKWIDACJI!
    I tu będę w polemice z moim Przyjacielem Andrzejem Szubertem.
    Aleksander Jabłonowski jest dzisiaj najbardziej wyrazistą twarzą Rzeczypospolitej w internetowej przestrzeni.
    My, zwykłe internetowe pismaki, mamy taki walor, że nie umiemy zaśpiewać piosenki w połowie spektaklu. (Ja wprawdzie po wypiciu kilku butelek wina umiem zanucić głebokim basem pieśń nadwołżańskich burłaków, ale tracę głos natychmiast po wytrzeźwieniu).
    Imputowanie Jabłonowskiemu zdradzieckiej misji, nie wydaje mi się polityczną rozwagą.
    Jeśli Rzplita ma te trudne czasy przetrwać, trzeba szukać sprzymierzeńców w każdym Polskim Zakątku!
    To, co nas dzieli, spoczywa na każdym katolickim ołtarzu!

    Polubienie

   • „…trzeba szukać sprzymierzeńców w każdym Polskim Zakątku!”
    To się tyczy także Ks. Międlara. Niedawno zhakowali mu sterówkę bloga, detale pod „Żydłackie suszpy niezdołały skłócić Ks. Mięldara z P. Beinem” http://wp.me/pzHyp-6tb
    Wcześniejsze tu: https://grypa666.wordpress.com/2017/03/31/pilne-rozplakatowac-blog-ks-jacka-miedlara-zhakowali-mosiadziakineo-ubecja-jednoczesna-orgia-mosiadziakuf-u-grypy666/

    Atak na jego blog, gdzie na forum zamieszczałem użyteczne info :))) był skoorodynowany z nieudanym oblężeniem mego bloga. Podejrzewam także zhakowanie jego skrzynek pocztowych, więc nie jestem pewien, czy to on ze mną korespondował. W każdym razie od czasu obiecanego założenia filtrów, by moimi komentami szczury niemanipulowały, moje komenty nieukazują się tam — błąd w filtrach, c.d. zaszczurzenia sterówki, czy co?
    Toteż kontynuuję praktykę duplikowania komentów na mój blog, np. wczoraj zamieściłem w zw. z majówką Ks. Międlara na Ślęży:

    „W prawosławiu niebyłoby to żadnym skandalem, batiuszki są wzorcami-przykładami małżeństwa i ojcostwa.
    Ludzie osądzają po sobie; siedzenie razem niekoniecznie ma wydźwięk sexualny, podobnie jak obejmowanie się mężczyzn kiedyś w Polsce, czy teraz a Bałkanach i w świecie islamu znaczy braterstwo. To neo-marxsitowska korupcja, judaizacja naszej kultury wykrzywiła nam tak pojęcia i symbole.
    Ks. Międlar powinien przejść na prawosławie, ożenić się i mieć 10-ro dzieci ze swymi dobrymi cechami.
    Mam nadzieję, że na Ślęży Ks. Jacek dojdzie do takiegoż wniosku co słowianowierca Andrzej Szubert: zbeszczeczenie miejsca kultu Słowian.”

    Polubienie

 21. Ktoś

  Jak się grzebnie w genealogie olszańskich / jabłonowskich i związku jaszczurczego (notabene pachnie na mile promocją pustynnego jaszczura) to się można dokopać odniesienia do przynależności antenata do loży francuskiej….

  Może tu tkwi ten haczyk …. w tym co umyślono lako „los polski” w planie dugina….. jako antytezę na brytolskie polin….

  bo skoro raz olszańskie/ jabłonowskie OTWARCIE ZACHWALAŁY SOJUSZ znaczy nadwiślański kraj rad w składzie „matiuszki” roSSiji

  to teraz po fiasku tej „dobrowolnej” akcesji zachwalany jest plan B czyli kalka tego to wsza zwana JP1 zrobiła w 1919 roku czyli NAPADNIĘCIE na roSSiję by ta łaskawa znowu nas „wyzwoliła” i dołączyła do siebie jako jedną z jewropejskich ziem obiecanych jej Planem Gomberga (i też Dugina).

  Polubione przez 1 osoba

 22. Jazgot ciot w maglu :))) Merytoryki blisko zera, za to plotek, domysłów i co ślina na język — nadto… Dziwicie się, że niemacie przebicia?

  Zamiast bzdeczyć, nie prościej zapytać Olszańskiego? To gość przyjazny i bezpośredni. Najlepiej w 4 oczy, bo mejla mu mogą kontrolować suszpy. Czemu nie wywiad w standardzie reporterskim?

  Co do piań nt. Mossakowskiego; agenturalnie podłożył się pod nagonkę na pomniki krasnoarmiejców — chłopaków którzy na naszych ziemiach oddali życie w walce z draństwem hitlerowskim, a że dla innego draństwa, to oni niewiedzieli, podobnie jak wielu tutaj nierozbiera się obecnie. Olszański przynajmniej zachował neutralność i zdrowy rozsądek nt. Rosji…

  Nic niewyjaśniliście, napierdzieliście się w stołki i postukali w klawiatury…

  Bzdeczenie ad hominem sprawia mi wymioty… mam w pamięci agenturalne i użytecznie durne insynuacje, poniżenia itd. kiedy po raz 1-szy wyszedłem na scenę publiczną w 2009 w kampanii przeciw zmyle z H1N1.

  Polubienie

 23. Olszański powinien trzymać na postronku pitolenie o niczym, oglądanie się za dupami na opublikowanych filmikach.

  Polubienie

 24. gdyby wyciac 🙂 olszanskiemu wspominanie jezuska frasobliwego:) ! to facet jest bardzo logiczny ! chociazby na temat Slowianskiej Rosj i koniecznosci sojuszu z Rosja .Ostatnie dwie wojny bardzo klarownie i bolesnie wykazaly jakie dwa narody byly wybiorczo !! eksterminowane.W Rosji do tej pory jest wiecej kobiet anizeli mezczyzn ! w Polsce od nawiedzin papieskich 🙂 wyjechalo za chlebem 20 milionow.i olszanski to MOWI!!!mowi tez o o zabojczych i przymusowych !szczepionkach w…..pierwszym roku zycia ! .w kontekscie przymusowych szczepionek , jak niewinnie wyglada Dr Joseph Mengele 🙂 On szczepial w czasie najwiekszej wojny swiatowej ! Obecny aparat Rzadowy szczepia w czasie… „zachodniej odmiany Demokracji i wartosci Zachodnich z cichym, akompaniamentem jezuickich Purpuratow z ziemi swietej !

  Polubienie

 25. Pingback: Słowianie a krystowiercy – wiedza a ślepa wiara… – blog polski

 26. m

  olszanski to mundur a mundur kojarzy mi sie z wojna.. cos jest nie tak.. facet nosi mundur w czasie pokoju… wiec co bedzie nosil w czasie wojny?
  dla kogo pracuje ten aktor? dla jednej sluzby? dla kilku?

  Polubienie

 27. Carlos

  Panie Kosiur, pan tez startowal z listy PIS-u i byl juz czlowiekiem o ugruntowanych pogladach. To pan sie sprzedal a nie Jablonowski stojacy przy Walesie. Roznica miedzy Piskorskim a Jablonowskim jest taka, ze pierwszy jest doktorem politologii i ma -malo znaczaca, ale jednak partyjke Zmiana- ( do tego zna tajemnice polityki o ktorych opowiedzial mu sp. A. Leper) a drugi jest tylko blogerem wiec go przemilczaja. Nie wszystko mnie sie podoba u Olszanskiego, ale mial prawo zmieniac poglady, tak,jak ja je zmienialem. Tez bylem kiedys zwolennikiem Walesy oraz Radia Maryja. Toz w tym radiu puszczano telefony Haliny Zamel oraz slynnego pana z Oliwy ,ktory opisal przypadek znajomej profesor, opowiadajacej jak chciano ja zwerbowac do zydowskiej kasty. Jablonowski/Olszanski jest potrzebny dla mlodych, nieuswiadomionych. Czyzby zal Wam bylo , ze ma wiecej wejsc? Zamiast go popierac to go niszczycie? Wtyd Panowie…

  Polubienie

  • Technika Pieniądz Du...

   Wracaj człowieku już do pejsatkowych i przestań smęcić jakbyś coś brał . Dariusz Kosiur jak krowie na rowie i to najgłupszej krowie setki razy wyjaśniał jego przygodę z PIS także już najgłupszy pantofelek by zrozumiał a pan dalej zrzędzi jak żul koło budki z piwem i wyciąga pan rzeczy już dawno wyjaśnione .

   Polubienie

 28. Technika Pieniądz Du...

  Z tymi inteligentami tak jest zamiast włączyć audycję radiową i posłuchać pana Kosiura w kwestii jego przygody z PIS to wyświechtane słówka typu ” wstydżcie się panowie ” albo pouczania co kto powinien robić a co nie .
  Szanowny panie ja natomiast nigdy się nie nabrałem ani na Bolka ani tłuściocha z Torunia z jednego powodu . Można się było domyśleć że spłodzą potwora przy którym PRL był kochającą matką .
  Przestań pan smęcić i pouczać ludzi po których nie jesteś szanowny panie godny sprzątać szczotką klozetową muszli i trzymaj się pan z dala od dr Piskorskiego .

  Polubienie

 29. Carlos

  chamie czy kogos tu obrazilem?

  Polubienie

  • Technika Pieniądz Du...

   Oczywiście że obraziłeś .Pana Kosiura tymi słowami co jest oszczerstwem :
   „Panie Kosiur, pan tez startowal z listy PIS-u i byl juz czlowiekiem o ugruntowanych poglądach. To pan sie sprzedal ”
   A mnie nazywając chamem .
   Niestety was tu nasyłają aby z WPS robić kloakę ( WPS rośnie w siłę ) a ja do tego ręki nie przyłożę dlatego kończę dyskusję .

   Polubienie

 30. Carlos

  cham to najdelikatniiejsze co udalo mi sie znalezc- sam na sam dostalbys wiazke z pod watroby palancie

  Polubienie

  • Technika pieniądz du.

   No nic koniec dyskusji z durniami którym mama daje papu z rana na śniadanie i koniecznie ogolona głowa nie podejmuje .Twoje pisanie świadczy o tobie szanowny panie.
   Pomimo pana ślinotoku niech pan ma wspaniały dzień mimo jadu i ogolonej do zera główki.
   Pozdrawiam.

   Polubienie

 31. paziem

  Słuchaj Carlos, pierwsza rada: ty jesteś w politycznym przedszkolu, a tutaj obowiązuje poziom politycznego uniwersytetu; druga rada: więcej tu nie zaglądaj, bo dla prymitywów zakaz wjazdu, będziesz usuwany!

  Polubienie

 32. Technika Pieniądz Du...

  Piątek ostatni dzień urlopu a więc się wtrącę i parę zdań napiszę chociaż sam nie wiem po co .
  Słucha pan pana Maciejczyka to już pan awansował na studenta Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej ( tylko proszę uważać na banderowców ich tam już więcej niż skwarków w dobrej kaszy . W dodatku chętnie lubią podszczypywać w tyłeczek polskie studentki w pubach ) .
  Jeżeli jeszcze zaliczył pan film Judeopolonia pana Maciejczyka ma pan awans na dziekana wydziału humanistycznego a więc z przedszkola ogromny przeskok .
  Teraz na poważnie .
  Wchodzi pan tu spamuje .Obraża pan pana Kosiura pisząc że się sprzedał PIS i się pan obraża że pan Paweł nazywa pana przedszkolakiem .
  Dariusz Kosiur nawet już na takie obelgi nie odpowiada bo jaki to ma sens .
  Nabrał się pan na spaślaka z Torunia , Bolka czy Kalksteina .
  Proszę sobie nie robić wyrzutów .Nie pan jeden .
  Ważne że pana umysł to skorygował i przestał pan wysyłać pieniążki na konto ojczulka a konkretnie na jego media . To już coś .
  Jeżeli teraz pan przeleję chociaż 20 pln na WPS miesięcznie z przedszkolaka awansuje pan na rektora .
  Panie Pawle przepraszam za trochę żartu bo jak to inaczej komentować .

  Polubienie

 33. paziem

  Carlos, nie próbuj, gdyż miałeś szansę być traktowany poważnie, ale jesteś zwykłym pajacem. Tutaj nie ma miejsca dla ciebie i tobie podobnych.

  Polubienie

 34. Technika Pieniądz Du...

  Panie Pawle nie ma jakiś sposobów aby trolli z portalu eliminować .

  Polubienie

 35. Technika Pieniądz Du...

  „Olszanski chociaz idzie na ulice i uswiadamia mlodych a wy- nawet jesli macie racje, czasami- pieprzycie od lat w powietrze. ”

  Łatwo jest krytykować innych samemu natomiast za nic nie brać odpowiedzialności a jedynie stukać jadowicie w klawiaturę .
  WPS na czele z Dariuszem Kosiurem i Pawłem Ziemińskim robią wiele lat bardzo dużo aby uświadomić Polaków że paplają się w szambie .
  Wymienić można tylko wyjazdy do Moskwy na zjazdy . Wielokrotnie Paweł Ziemiński umieszczał na WPS swoje wystąpienia chociażby w kwestii Wołynia gdzie nakręcił świetny film . Podobnie Dariusz Kosiur gdzie próbował polemiki u Kukiza ale został pogoniony .
  Kilka przykładów .

  Szanowny panie to nie kto inny jak pana wojak Olszański obiecał panu Pawłowi głos a potem z obietnicy się wycofał i pan Paweł głosu nie zabrał .
  Oni za nas Polaków nie stworzą oddolnego ruchu patriotycznego niezależnie jak on się będzie nazywał bo co mogą zrobić w kilka osób
  To my Polacy zwłaszcza młodzi bo nie my już staży macie coś robić a nie tylko siąść odpalić komputer i zajadle krytykować polskich patriotów .
  Szanowny panie zamiast krytykować pan z wściekłością ludzi którzy coś robią a nie pierdzą w krzesło jak pan wpłać pan chociaż 20 złotych co miesiąc na ich działalność .
  Tyle pożytku będzie z pana .
  Warto wspomnieć że pan Paweł brał udział w obronie dr Piskorskiego a pan ruszył cztery litery aby stanąć po stronie pana dr czy tylko siedział przed PC.

  Polubienie

 36. Carlos

  teraz jest inny ton i w takim tonie moge rozmawiac

  Polubienie

 37. leon kaczmarek

  oto najnowsze zdjęcie olszańskiego/jablonowskiego jak był w legii cudzoziemskiej w latach1985/6-1992/3 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=223082881771437&set=p.223082881771437&type=3&
  theater – to morderca bandzior najemnik i członek XI Krucjaty z której został wysłany do LE – te informacje o olszańskim są na fejsie Żebrowskiego – rozjebcie jablonowskiego jak to wyjdzie do swiadomoscci ogółu to jest po tej ruskiej kurwie i mordercy kobiet i dzieci z Afryki

  Polubienie

 38. Pingback: Pan Gienek, pan Wojtek, pan Grzegorz oraz inne „wilki w owczej skórze”, „kamraci” i „rycerze”… „narodowi”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.