Wywiad ” na kolanach” P.Korczarowskiego z G.Braunem

Czytam komentarze dotyczące kolejnego wywiadu „na kolanach” Piotrka Korczarowskiego z G.Braunem, czyli bajarzem wolnorynkowym, zwolennikiem proamerykańskiej( prożydowsko-neokonserwatywnej) opcji politycznej, który chwilowo przybrał maskę „krytyka” polityki amerykańskiej. Dobra rada dla ciebie Piotrek: jeśli nie otrząśniesz się ze swego zauroczenia wolnorynkowymi bajarzami typu Michalkiewicz, Korwin- Mikke i Braun, to rozmienisz na drobne swój talent i ambicje dziennikarskie.

Dołączasz  Piotrze powoli do grona klakierów, a przecież dziennikarstwo, to sztuka stawiania w sposób kulturalny trudnych pytań i próba odkrywania prawdy –  oczywiście mówię o dziennikarstwie najwyższego lotu, a nie dziennikarskim prostytuowaniu, które dzierży palmę pierwszeństwa.

Zastanawiam się w jakim wieku jest większość komentatorów pod niniejszym filmikiem, i założę się, że przeważają ci z przedziału 25-40 lat, czyli posiadający za sobą edukację średnią i wykształcenie „wyższe” w potransformacyjnej Polsce i mózgi wyprane na konformistycznych polskich uczelniach oraz przez ….liberałów: UPR owców, Kolibrów, no i oczywiście kościelnych przewodników pokolenia JP II.

Pan G.Braun ględzi z emfazą i rozpowszechnia miłe sercu niedouczonego Polaka slogany, w obecnym wydaniu na użytek obowiązującej opcji pseudo narodowo-katolickiej i insurekcyjno-krucjatowym ( na wschód oczywiście). Z olbrzymią swobodą wypowiada się o rzeczach, na których jak widać i słychać  w ogóle się nie zna, jak np. na etatyzmie w okresie II RP, który miał wiele odcieni i nie może być absolutnie utożsamiany jedynie z sanacją i z zaściankowością ( gdyż mieszczą się w tym pojęciu poglądy tak różnych środowisk jak endecja, socjaliści, chadecy, narodowi korporacjoniści,a nawet komuniści).

Oczywiście, że należy oddać prawdę i ocenić niezwykle negatywnie antypaństwowy zamach majowy J.Piłsudskiego, z wszelkimi tego tragicznymi dla Polski konsekwencjami, ciągnącymi się do dzisiaj. Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie po śmierci Piłsudskiego , „etatystyczna”, w wydaniu interwencjonistycznym, polityka gospodarcza wicepremiera wówczas i ministra E.Kwiatkowskiego ( kontynuująca wizjonerskie decyzje polskiej polityki gospodarczej z okresu rządów narodowo-ludowych , np. budowy portu w Gdyni oraz budowy zakładów azotowych w Tarnowie oraz budowy COP-u ( zgoda, że z niedostatecznym dofinansowaniem, ale patrz tu konsekwencje prożydowskiej i proanglosaskiej polityki sanacyjnej) – zasługuje na wielkie uznanie. Gdyby G.Braun, a w ślad za nim grono tutejszych klakierów, oderwali się od kościelnej kruchty, cepeliadowych rekonstrukcji historycznych i wsłuchiwania się w zamulające umysły bajdurzenia proanglosaskich „liberałów” radiomaryjno-rotszeldowsko- marshallowskich, a zajęli się studiowaniem prac R.Rybarskiego, St.Grabskiego, Cz. Bobrowskiego, M.Kaleckiego, A.Doboszyńskiego, to może by oprzytomniało i przegoniło hipokrytów i nudziarzy w typie G.Brauna tam, gdzie ich miejsce, czyli do zakrystii lub do synagogi.

Ciekawych innej twarzy G.Brauna zapraszam do obejrzenia filmiku:

Reklamy

10 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

10 responses to “Wywiad ” na kolanach” P.Korczarowskiego z G.Braunem

 1. .s.m3r5

  Emisja tv kanal dla malo bystych „prawakow”. Korczarowski nie lubi krytyki-niewygodne, krytyczne komentarze sa usuwane.
  Takie sumienie narodu ciagnie posiadajacy ogromna wiedze Maciej Porreba i umiejetnosci aktroskie Olszanskiego a na emisji pustka

  Polubienie

 2. Darek Siwek

  Dlaczego Olszański lubi Brauna?

  Polubienie

 3. ͏͏͏

  ͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏

  ͏͏͏͏͏

  ͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏

  ͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏

  ͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏͏

  Polubienie

 4. jakipodpis

  Also, verziehen Sie bitte, dass das ist aber nichts neues, aber…https://www.youtube.com/watch?v=ItRg7HIAMfU

  Polubienie

 5. julius

  Ilustrowana biblia dla dzieci , najlepszy prezent na komunię dla dziecka

  Polubienie

 6. Czesław

  Podejrzewam, że międzynarodowa lichwa koduje swoje kukurydzany w Polin (mind control). Egipcjanie wiedzieli że jest zakodowana i wykorzystali ten fakt, doszło jednak do jakiejś awarii. Co na to biskupi? Towarzysz Gomułka w tydzień rozwiązałby problem. Wypier…by całe to szambo za granicę jak w 1968 r. Jeżeli twoje dziecko wyjechało na zachód albo pracuje w korporacji może stać się łupem takiej mafii.

  Umysł bikameralny:
  Julian Jaynes to amerykański psycholog, który w swojej wydanej w 1976 roku książce The Origin of Consciousness in the Breakdown of the Bicameral Mind wysnuł ciekawą i dość spójną hipotezę dotyczącą powstania ludzkiej świadomości. Otóż według niego ludzkość niegdyś funkcjonalnie posiadała dwa ośrodki myślące w mózgu. Stąd powszechne niegdyś słyszenie głosów, bogów i demonów, a w starych pismach nie mamy żadnych wskazówek że zdolni byliśmy do samorefleksji. Dużo za to jest opisów rozmów z bogami i wydających polecenia.

  W którymś momencie naszego rozwoju (prawdopodobnie wraz z rozwojem języka) nastąpiła internalizacja samoświadomości, a ludzkość przestała słyszeć głosy. Jaynes interpretuje różne pozostałości starożytnej kultury jako wyraz tęsknoty za głosami, które opuściły ludzkość. Podaje kilka przekonujących przykładów. Na przykład Asyryjczycy pozostawili po sobie płaskorzeźbę z 1230 roku przed naszą erą, przedstawiającą pusty, opuszczony boski tron. Z kolei babiloński „Poemat o cierpiącym sprawiedliwym”, mówi wprost: Mój bóg przeklął mnie i zniknął, Moja bogini zawiodła mnie i trzyma się z dala.

  Według Jaynesa, to chęć skupienia na sobie uwagi opuszczonych bóstw spowodowało rozwój zorganizowanej religii, i budowanie specjalnych miejsc kultu, w których cisza i odosobnienie miały sprzyjać usłyszeniu boskiego głosu. Z drugiej strony rozwój refleksji i samoświadomości sprzyjał rozwojowi filozofii i ciekawości poznania świata.
  Ludzkość została wygnana z raju, ale zyskała możliwość zdobywania wiedzy.

  http://www.spidersweb.pl/2016/12/teoria-podzielonego-umyslu-westworld.html

  Polubienie

 7. Czesław

  Na początek polecam kilkanaście razy przestudiować uważnie film od 2:40 do 3:10. 2:42 „oni tutaj mają różne sztuczki, zabierz mnie stąd, oni mi tutaj WSZYSTKO robią, zabierz mnie stąd” (markFus idiotycznie dopytuje co robią) Magda odpowiada WIESZ w 2:50 2:51 dziewczyna stara się przekazać temu ch_%owi gestami ukryty przekaz i wskazuje palcem na oprawcę, oprawców i w około 2:59 jak on sie pyta „no ale powiedz co ci robią kochanie” proszę zwrócić uwagę na dłonie Magdy – obejmuje wyprostowaną dłoń jednej ręki drugą ręką, która uformowana jest w „pierścień” zsuwając ją coraz bardziej w stronę nadgarstka, jednocześnie zwracając wzrok w tę samą stronę w ktorą wczesniej wskazała palcem tak jakby chciała sprawdzic czy bezpiecznie i bez podejrzeń może pokazać ten gest do kamery. Dla mnie ten gest, w dodatku poprzedzony pytaniem markfusa jest jasny i czytelny. 4:15 Na pytanie tego cw3la i ku#wy markusa (czy oni ci cos zrobili) magda wyszeptuje TAK UWAGA! PUENTA! 6:12 6:13 „zgwałcili mnie” 6:32 do 6:36 ta druga ku#₩a kolega co siedzi obok tego cw€la i ku#₩y markusa szepta „Markus, nie wyciągaj tego od niej to nas OBCIĄŻA” , następnie ciut glosniejszym szeptem (jako usprawiedliwienie poprzednich słów) mowi „trzeba dzwonic do ambasady” i po tym znowu mówi „nie wyciagaj od niej bo to nas obciąża …rozmowa” +przez cały film nerwowe wdechy markfusa i drżący głos w obawie o swój anus bo na bank nie o Magdę. Miało być alibi a będzie gwoździk jak spece z psiarni wywalą szumy z nagrania i wszystko bedzie slychac cacy. Ja sluchalem na 2 roznych parach sluchawek. Kto sie wsłuchał i też to wyłapał łapka w górę. Mam nadzieję że wszyscy winni trafią na puchę na dlugie lata i kakao będzie grane po kilkanaście razy dziennie. Jeżeli dotarłaś / dotarłeś do końca tego komentarza to wielkie dzięki.

  Polubienie

 8. Fredo

  Panie Międlar jeżeli pan jest tym prawdziwym Międlarem a nie jakieś głupie żarty idioty który się tu podszywa pod tego prawdziwego i raczej może tak być .
  Jeżeli jednak to ten prawdziwy to szanowny panie akurat tego obrazeczka nie umieściłem bo uważam to za niesmaczne i przegięcie i julius niepotrzebnie sobie z takich rzeczy robi komedie .
  Po drugie panie Międlar niech do twojej głowy dojdzie że my pana modlitw nie potrzebujemy czy to do żydowskiego Boga czy do jego syna lub ewentualnie Maryi .
  Do ciężkiej cholery nie potraficie tego zrozumieć że my sobie nie życzymy abyście za nas gdzieś się do jakiegoś nieba modlili .
  Z wami to jak z tymi świadkami Jehowy mów im tysiąc razy aby nie chodzili po domach i nie zawracali nam dupy do nich to nie dochodzi ciągle chodzą i zawracają gitarę .
  Jeżeli ktoś się w końcu wkurzy i wypłaci im kopa w dupę to wtedy wielkie hallllo .
  Panie Międlar chcesz się pan modlić, módl się pan za papieży , biskupów innych wyższych duchownych np tych co brali udział w okrągłym żłobie a nas do cholery zostaw w spokoju ze swoimi modlitwami .
  Napisałem ale raczej nie wierzę że to prawdziwy Międlar .Ktoś sobie po prostu komedię robi nawet nie wykluczam że jakiś katolik nienawidzący tej strony .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s