Antysemityzm – fuj !, przecież Żydzi robią nam kulturę

   Polska to ciągle raj dla Żydów

Śp. Bohdan Poręba opowiadał mi kiedyś, jak w czasie studenckiego przyjęcia – to chyba był ostatni rok Jego studiów w łódzkiej Filmówce, którą ukończył w 1955r. – jakiś kolega student, przyszły reżyser, już po dobrych kilku kieliszkach, powiedział: słuchaj Poręba, ty tu jesteś jedyny wśród nas Polak. Czy ty myślisz, że pozwolą ci robić filmy?

D.Kosiur

____________________________________

Polska to ciągle raj dla Żydów – paradisus Judaeorum

Każdy człowiek pragnie osiągnąć sukces finansowy, a niektórzy wybredni chcą to połączyć z sukcesem artystycznym. (…)

Gdyby ktoś nie wiedział, na czym taki ideał polega przybliżmy sukcesy finansowe pani Agnieszki Holland i jej rodziny z ośmiu lat.

Oto na stronie internetowej Instytutu Sztuki Filmowej podawane są informacje o dotacjach na „scenariusze, projekty filmowe, filmy dokumentalne, filmy fabularne”. Wszystko poukładane w tabelkach wszerz i wzdłuż: latami i nazwiskami.

I serce rośnie, kiedy czyta się, iż czworo członków rodziny Holland uzyskało w latach 2006-2013 łącznie 19.632.353,00 zł. A piąty członek rodziny – syn, siostrzeniec i brat – Antoni Łazarkiewicz (Komasa Łazarkiewicz, Anton Gross): syn, brat, siostrzeniec – też „partycypuje” w puli jako „rodzinny kompozytor”.

Znalezione obrazy dla zapytania katarzyna adamik

Katarzyna Adamik ze swoją partnerką

Agnieszka Holland pozyskała od roku 2006 łącznie 12.099.900 zł , jej córka Katarzyna Adamik – „tylko” 2.558.831,00 zł (nie licząc kwot do podziału za film i serial „Janosik” tj. ok. ponad 5 mln zł), Znalezione obrazy dla zapytania piotr łazarkiewicz

Piotr Łazarkiewicz, Magdalena Łazarkiewicz

siostra Magdalena Łazarkiewicz – 2.510.000,00 zł i szwagier Piotr Łazarkiewicz – 2.403.622,00 zł.

.

Znalezione obrazy dla zapytania antoni łazarkiewicz

Antoni Łazarkiwicz

Wschodzącą gwiazdą w klanie jest siostrzeniec Antoni, syn pani Magdaleny Łazarkiewicz, kokieteryjnie dodający sobie nazwisko „Komasa” , jako szczęśliwy małżonek panny Komasy, siostry pana reżysera Komasy ( i oczywiście kompozytor muzyki do jego filmów).

Otóż ten młodzieniec pojawia się na „liście płac” portalu filmpolski.pl już w roku 1995 – mając lat 15 (słownie: piętnaście) jako KOMPOZYTOR muzyki filmowej do przedstawienia telewizyjnego TVP, którego reżyserem jest bodaj troskliwa mama Magdalena Łazarkiewicz. Jak genialnym człowiekiem być musiało być to chłopię , skoro w wieku lat 15 zdołało się muzycznie wczuć w perypetie duchowe człowieka, który patologicznie zdradza żonę i generalnie robi rzeczy, o których w naszych zacofanych domach przy dzieciach się raczej nie rozmawia. Zanim osiągnął lat 18 już zdołał skomponować dzieł co najmniej 4, a Telewizja Polska je zakupiła. Portal filmpolski.pl jest nieubłagany: pan Antoni Łazarkiewicz jest godnym następcą Bacha i Chopina: w wieku lat 35 będzie obchodził 20 lat pracy zawodowej a do dzisiaj film i telewizja zamówiły u niego ( i zapłaciły) muzykę do 58 dzieł w tym 16 filmów fabularnych, 8 seriali telewizyjnych i 12 spektakli telewizyjnych. W tym muzykę do wszystkich „rodzinnych” filmów fabularnych: matki, ciotki, wujka, siostry i nowo-nabytego szwagra Komasy. Proszę porównać na portalu filmpolski.pl – filmografię kompozytorów: Kilara, Dębskiego i nie bójmy się porównań – Pendereckiego…. Sami widzicie.

Mimo tych wszystkich oczywistych sukcesów, które pokornie, choć poniekąd „bez świadomości” współfinansujemy, dzisiaj jesteśmy szturchani słownie przez „głowę rodu”. Padają słowa o „dusznej atmosferze”, o „puszczanych bąkach”. Wyczuwam jakieś rozdrażnienie, jakieś zniecierpliwienie.

Czyżby chodziło o kilka wniosków o dotacje odkładanych czy wręcz odrzuconych przez PISF – siostrze Magdalenie? Naprawdę, drodzy koledzy filmowcy, nie należy mieć węża w kieszeni, kiedy geniusze chcą kręcić.

Anna Grodzka vel Krzycho Bęgowski z Otwocka

Czy może raczej o naprawdę dużą naszą gafę towarzysko- finansową, jaką strzeliliśmy, jak to zacofany ciemnogród w dusznym pokoju. Oto była okazja wejść do ligi naprawdę światowej i załapać się na naprawdę grubą kasę a nie te „drobne” z PISF: oto „jakiś ktoś” wymyślił w przebłysku geniuszu, że należy wystawić w Warszawie prawdziwą operę o pani Ani Grodzkiej.

Znalezione obrazy dla zapytania piotr pacewicz

Librecista Piotr Pacewicz

Już pisało się libretto (pan Pacewicz) ale co najważniejsze, media podały, że muzykę skomponuje „nasz Antoni”!!!! Kompozytor pierwszej w świecie opery o transseksualizmie – to jest to. To jest liga światowa. Oczyma duszy widzę tę operę wystawianą we wszystkich najważniejszych operach światowych – od Mediolańskiej La Scali , przez paryską, londyńską aż do Nowego Jorku i Australii. Kto by się śmiał sprzeciwić. To był projekt na naprawdę dużą kasę i nawet szansę na uścisk dłoni Obamy. Tymczasem – klapa. Jazgot w dusznym pomieszczeniu i masowe puszczanie bąków sprzątnęło sprzed nosa, sorry, uniemożliwiło powstanie arcydzieła na miarę wieków.

Znalezione obrazy dla zapytania agnieszka holland

Narodowa artystka Czech – Agnieszka Holland

Na razie więc, pozostaje Pani Agnieszce skromne i bezpretensjonalne napomykanie w TVN 24 („Śniadanie mistrzów”) o uzyskaniu statusu „narodowej artystki Czech” i planie nakręcenia serialu „Dziecko Rosemary” – w Londynie. Romek jeszcze nie wie. Ale sataniści całego świata wypromują dzieło na bank.

Oto jest przykład prawdziwie wielkiego sukcesu: filmowego, finansowego i rodzinnego. Mieliśmy szansę na wspieranie go w kolejnym pokoleniu, tak jak wspieraliśmy małżonków rodziców: Henryka Hollanda* – politruka Armii Czerwonej – filozofa na UW i pani Ireny Holland de domo Rybczyńskiej – wykuwającej stalinowski komunizm na niwie dziennikarstwa PRL i jak wspieraliśmy panią Agnieszkę, jej Małżonka pana Laco Adamika w TVP i Operze Krakowskiej, jej siostrę Magdalenę, jej szwagra śp. Piotra, jej córkę Kasię, „partnerkę życiową” Kasi – panią Olgę i siostrzeńca – Antoniego Łazarkiewicza. Potknęliśmy się ewidentnie „na Antonim” i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia.

za:  http://bobry7.salon24.pl/557484,sukcesy-fil-finansowe-rodu-hollandow

_______________________________

* W grudniu 1961r. z okna na ostatnim piętrze budynku mieszkalnego przy ul. Nowotki 10 w Warszawie, H.Holland – „opozycjonista demokratyczny”, gdy Żydzi utracili władzę w 1956r. – został prawdopodobnie wyrzucony przez agentów SB  za czynną współpracę z syjonistyczną agenturą Zachodu.

W 1950r. studenci – żydowscy „stalinowcy”: Irena Holland-Rybczyńska oraz Henryk Holland, Bronisław Baczko, Leszek Kołakowski i jeszcze czterech innych Żydów byli współautorami listu otwartego do prof. W.Tatarkiewicza. List spowodował usunięcie profesora z Uniwersytetu Warszawskiego.

D.Kosiur 

Zapisz

Reklamy

23 Komentarze

Filed under Polityka

23 responses to “Antysemityzm – fuj !, przecież Żydzi robią nam kulturę

 1. żydzi mają w Polsce armię, policję, prokuraturę, wszystkie urzędy, służby, napisane przez siebie „prawo”, mają media, banki, kościoły i organizacje, mają kontrolę nad wszystkim co publiczne, legalne, kulturalne i poprawne
  trzeba się cieszyć, że jeszcze żyjemy i że np. Piskorskiego jeszcze nie zabili

  Polubione przez 1 osoba

  • Fredo

   Święta prawda co pisze mgrabas .
   Z drugiej strony przecież to my bardzo kochamy żydów .Od setek lat stwarzamy im takie cieplarniane warunki że mają w Polin jak u pana Boga żydowskiego za piecem i cóż róbmy tak dalej to już za 20 będzie tu rzeczywiste Polin gdzie sobie żyd spokojnie odpocznie flaga będzie już inna i kraj inny .
   Nie ma jak u mamy jak śpiewał pewien gościu który zmarł niedawno .
   Piersiątko goja pycha . Można ssać mleczka ile wlezie a goj dymany coraz bardziej przez pasożytów ma z tego radość :

   Polubienie

 2. Klemens

  Państwo polskie prześladuje dobrych Żydów – polskich patriotów z Gminy Starozakonnych. Wspiera się w RP imigrację żydowską motywowaną reprywatyzacją. Żyd autochton, który udowodnił swoją lojalność wobec Polski, jest gorszy od Żyda przyjezdnego z międzynarodowym glejtem i jego pucybutów.

  Wywiad z Bolesławem Szenicerem z 2010 r.
  Żydzi podobnie jak Kościół odbierają majątki, ale Kościół zazwyczaj ich nie sprzedaje, prowadzi wiele dzieł charytatywnych i ma ciągłość z Kościołem, któremu te majątki zabrano. W przypadku Żydów wszystko idzie na handel, Żydzi odzyskujący to mienie nie mają żadnej ciągłości z tymi zamordowanymi przez Niemców w Polsce. Do tego często są konwertytami na judaizm z lat 90.

  http://www.bibula.com/?p=27196

  Polubienie

 3. Klemens

  Radif to zbiór dawnych melodii i tematów muzycznych, które nazwać można sercem perskiej kultury muzycznej. Radif obejmuje ponad 250 melodii (gushe), które pogrupowane są w cykle muzyczne (dastgash), różniące się między sobą interwałami i systemem modalnym. Mimo iż wiele występów muzycznych w tradycji irańskiej opiera się na improwizacji i emocjonalnym zaangażowaniu wykonawcy oraz odbiorze słuchaczy, to muzycy długie lata uczą się tradycji radif, bogactwa jej zasobów muzycznych i środków wyrazu. Radif może być zarówno wokalny jak i instrumentalny, wykonywany na różnych instrumentach i z wykorzystaniem różnorodnych technik. Radif wykonywany jest najczęściej z takimi instrumentami jak: lutnie tār i setār, cymbały santur, perskie skrzypce kamānche i trzcinowy flet ney. Przekazywana ustnie adeptom przez mistrzów, tradycja ta ucieleśnia zarówno wartości estetyczne, jak i filozofię perskiej kultury muzycznej.

  Dwa urokliwe radify Kereshmeh i Reng-e Shalakhu – niczym nasze suity w temacie irańskim

  Polubienie

 4. Klemens

  Kim Jong Un nadzorował test nowego silnika rakietowego rodzimej produkcji

  Kim Jong Un, Przewodniczący Partii Pracy Korei, Przewodniczący Komisji Spraw Państwowych KRLD i Najwyższy Dowódca Koreańskiej Armii Ludowej, nadzorował test nowego silnika rakietowego o wysokim ciągu opracowanego przez Akademię Nauk Obronnych.

  Wczesnym rankiem przybył do kosmodromu Sohae i wypytał o szczegóły parametrów technicznych silnika oraz przygotowań do jego statycznego testu.

  Towarzyszyli mu Ri Pyong Chol, Kim Jong Sik i inni wyżsi urzędnicy Komitetu Centralnego PPK, jak również naukowcy i technicy dziedziny rozwoju rakietowego.

  Ze stanowiska obserwacyjnego wydał rozkaz rozpoczęcia testu.

  Test wykazał, że własności startu i zatrzymania nowego silnika, własności ciągu komory spalania podczas całego procesu działania oraz wskaźniki techniczne wszystkich systemów, takich jak system turbopomp czy system kontroli prawidłowo osiągnęły oczekiwane wartości i pozostały stabilne. Potwierdził, że niezawodność konstrukcyjna silnika jest w pełni zagwarantowana.

  Najwyższy Przywódca wyraził wielkie zadowolenie z udanego testu, nie szczędził pochwał naukowcom i technikom z dziedziny obronności za ich serdeczne poświęcenie badaniom nad silnikiem i jego rozwojowi.

  Opisał udany test jako wielkie wydarzenie, mówiąc, że ma ono historyczne znaczenie, ponieważ oznacza narodziny opartego na Juche przemysłu rakietowego, który w dosłownym tego znaczeniu stał się innowacyjny oraz wolny od dogmatyzmu, konserwatyzmu, formalizmu i zależności na zagranicznych technologiach.

  Powiedział, że opracowanie tego nowego silnika o wysokim ciągu wzmocniło naukowe i technologiczne fundamenty, które postawią kraj na równi z państwami zaawansowanymi pod względem zdolności wystrzeliwania satelitów. Dodał, że dzień dzisiejszy, kiedy dokonany został tak wielki skok naprzód w rozwoju rodzimego przemysłu rakietowego jest niezapomnianym dniem i dniem o historycznym znaczeniu, który może być nazwany „rewolucją 18 marca”.

  Sfotografował się z urzędnikami, naukowcami i technikami z dziedziny obronności, którzy uczestniczyli w teście.

  Źródło: The Pyongyang Times

  Polubienie

  • Klemens

   Coś mi się źle wkleiło, wybaczcie że takie długie. Miejmy nadzieję, że na półwyspie dojdzie do pojednania między oboma państwami koreańskimi.

   Polubienie

 5. pytuś

  Może trzeba mośkom postawić drastyczne pytanie, GDZIE I KIEDY PRZEPILI SWOJE PAŃSTWO HEB-RAJ-HABIRU. Przecież HEBRAJ-CZYCY POWINNI POCHODZIĆ Z PAŃSTWA HEB-RAJ, którego w przeszłości i dzisiaj nie ma na mapach!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Habiru

  Jest wyraźnie napisane, że ŻYD TO WIECZNY TUŁACZ i nie może sobie rościć prawa do żadnych miejsc na ziemi!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BByd_Wieczny_Tu%C5%82acz

  Polubienie

 6. ninanonimowa

  ——– popatrzcie teraz na gwiazdy ! -WÓZ z zakrzywionym dyszlem dokładnie nad moją głową :)).

  Polubienie

 7. jakipodpis

  @ Jak genialnym człowiekiem być musiało być to chłopię , skoro w wieku lat 15
  A jednak nie „przebił” W.A. Mozarta ach tam do zarta:): https://www.google.pl/search?q=mozart&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=i78UWdHaNIiT8QeqgYXoAw, Seriali telavizyjnych nie oglądałem a słysząc do nich muzykę, myślałem w mojej głowie, że mogę, sorki, na pierdnięcie, coś takiego wygenerować. I, jak mawiać onego czasu profesor doktor habilitowany magister inżynier mniemanologii stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski, którego słuchałem w programach PRiTV [Darek, pamiętasz te czasy] zatytułowanych IMA, ITR, Sześćdziesiąt minut na godzinę, Zezem. Nie miałem świadomości czemu one służą. A obecnie wiem i myśląc, że „po ptokach”, próbuję odgonić tę niezwykle paskudną myśl, żywiąc Nadzieję, że mi w tym pomożecie. Powiem więcej: czytając WPS mam takową. Miałem zapuścić coś na Dobra Noc W.A. Mozarta, lecz zapuszczam to: https://www.youtube.com/watch?v=0Y8Q5v0QQhU
  Tak było w no2eRPa a tera jest, jak było? Jest lepiej, lepiej nie mówić.
  Ale BĄDŹMY: https://www.youtube.com/watch?v=ZLtocKqUq_E
  Muzyka dla mnie BYŁA i JEST: https://www.youtube.com/watch?v=z2VSR_4xFp0
  Igo Sym, Bodo, ay…
  Nadto:https://www.youtube.com/watch?v=tMjtIN-RFlQ
  Piękna Kobieta ta Vera…
  Ja mam sentyment do pięknych Dam:

  Zdrowia!!!

  Polubienie

 8. grzanek

  Nowe 2 odcinki „Przewodnika do historii powszechnej dla Gojów” z prof. Majkiem Dżąsem:

  Polubienie

 9. Zastanawiam się, kiedy kierownictwo portalu ściągnie lejce osłowi nadjordańskiemu Fredo?
  Ze względu na tę kreaturę, a raczej kreatury, (bo pod tym nikiem piszą co najmniej 2 osoby) zaprzestałem uczestnictwa w życiu komentatorskim na tym jakże ważnym dla Polski portalu.
  Będąc w innych patriotycznych miejscach w internecie, często gęsto mam ochotę zamieścić tamże link do artykułu na WiernychPolsce ale się WSTYDZĘ.
  Wstydzę się, bo wiem, że nawet jeśli kogoś namówię do przeczytania tutaj głównego artykułu, to ten ktoś spojrzy na komentarze. I co zobaczy? Pijacki spam od zdebilałego FREDO. (to znaczy Fredo nie jest sam. Za tym nikiem stoi kilka osób, których celem jest ośmieszyć portal, czytelników, i ogólnie wytworzyć wokół WiernychPolsce atmosferę rynsztoka).
  Nie wiem, czy to do kogoś władnego tutaj dotrze. Mam nadzieję. Ale nadzieja matką głupców.
  Pozwalajcie tu dalej hasać żydkom pokroju „Fredo”, to będziecie pisali sami dla siebie. A portal, przy okazji, zdechnie sam z siebie….

  P.S. Nikt poważny nie będzie zamieszczał tu komentarzy, skoro ma świadomość, że natychmiast zostanie obszczany kozim pustynnym sikiem Fredo!

  Polubienie

 10. I jeszcze coś dodam.
  Pod jednym z niedawnych artykułów tutaj Fredo ojszczał jedną z najmądrzejszych internautek w polskim internecie. Mam na myli Nanę.
  Przyszła tutaj podyskutować, podzielić się swoją wiedzą, i przemyśleniami – a wszystko to od niej bardzo cenne – a takie Freda zgnoiły ją jak burą sukę.

  Słuchajacie FREDO – Nanie do wy do brudu za paznokciami u nóg nie dorastacie! Chamie!

  Polubienie

  • Tak mną poniosło z oburzenia, że aż literówek natrzaskałem… wstyd.

   Polubienie

  • nana

   Tomasz Wykuty, do pochwał podchodzę bardzo ostrożnie, choć oczywiście ciepło się na sercu człowiekowi robi, gdy nawiąże kontakt z Bratnią Duszą. Miło mi i dziękuję za życzliwe słowa; pracuję nad sobą by być choć po części ich godną.

   Co do tego freda, czy jak mu tam, to miałam identyczne odczucie jak Ty i też – na początku – się dziwiłam, dlaczego ma on na WPS aż takie fory.

   Czasami żyję w rozdarciu, ponieważ z jednej strony czuję się odpowiedzialna za nasz Kraj, a z drugiej faktycznie zniechęca to, że ludzie nie chcą widzieć wspólnego, korzystnego dla nas wszystkich celu. No to wypracowałam metodę, by do siebie zrażać, bo to oszczędza mi zbędnej wymiany zdań, a swoje i tak zrobiłam, jeśli ktoś mój tekst przeczytał. Uważam, że odrzucić jakąś opinię jest nawet ważniejsze niż ją przyjąć jako gotowca.

   Pozdrawiam serdecznie!

   Polubienie

  • Jaś i Staś

   Pod jednym z niedawnych artykułów tutaj Fredo ojszczał jedną z najmądrzejszych internautek w polskim internecie. Mam na myli Nanę.
   (…) a takie Freda zgnoiły ją jak burą sukę.”

   Dyskurs „gnojny” wniosła na tą stronę Nana, nie Fredo!

   Polubienie

 11. Edward.

  Żydzi a handel niewolnikami

  Gdybym miał sporządzić ranking najhaniebniejszych profesji wykonywanych przez setki i tysiące lat przez istoty ludzkie, bez wahania wskazałbym na handlarzy niewolników. Niemal słyszę już łaskawsze słowa „postępowców” stwierdzających, że niżej podpisany- niegdyś reakcyjny kłamca i „tak zwany historyk z Opola”- nawrócił się na jedynie słuszną ideologię. Błąd moi mili. Tym większy, że dzisiaj zajmę się sprawą nadzwyczaj drażliwą: dominacją przedstawicieli Wielce Czcigodnego- skądinąd- „Narodu Wybranego” w ogólnoświatowym handlu „żywym towarem”. Żeby nie być posądzonym o stronniczość, niniejszy tekst opieram głównie na pracach historyków żydowskich.

  a000

  Ponad 50 lat temu Jacob Marcus, być może najznamienitszy historyk żydowski połowy XX w., stwierdził w „Encyclopaedia Britannica” : „ W wiekach ciemności (dla autora to średniowiecze- DR) handel zachodniej Europy pozostawał głównie w ich (Żydów-DR) rękach, szczególnie handel niewolnikami…” Wspierał tym samym nieco wcześniejszą uwagę S.Grayzela poczynioną w książce „Historia Żyda: od Wygnania Babilońskiego do końca II Wojny Światowej” (Filadelfia 1948): „Żydzi byli najważniejszymi handlarzami niewolników…”

  Zauważali to dużo wcześniej chrześcijańscy pisarze starożytni i średniowieczni. Nie mogło być inaczej. Żydowscy handlarze, posiłkując się biciem i- nazwijmy rzecz eufemistycznie- molestowaniem seksualnym, dostarczali z Europy na Bliski Wschód tysiące urodziwych jasnowłosych kobiet i dzieci. Była to rynkowa odpowiedź na preferencje śniadych, kruczoczarnych i przede wszystkim bogatych klientów z Azji oraz północnej Afryki. Możemy tylko domyślać się co czuli wyrwani z ognisk domowych młodzi ludzie, jakie dramaty rozgrywały się na niewolniczych szlakach. Możemy również współczuć, chociaż uczucie to zwykle rezerwujemy dla ofiar znanych z autopsji lub opowiadań żywych świadków historii. Naturalna wybiórczość oraz skończoność ludzkiej pamięci zawsze wpędzają mnie w przygnębienie. Podobnież- okrutna anonimowość zbiorowego cierpienia ludzi żyjących w dawno minionych epokach. Jestem jednak realistą: dzisiaj oni- pojutrze my.

  Przytoczone wyżej fakty nie mogą budzić większego poruszenia. Basen Morza Śródziemnego był przecież naturalnym rejonem działania żydowskich handlarzy „żywym towarem”. Natomiast współczesne pokolenia wychowane na filmach „made in Hollywood”, w których handlarzami czarnych nieszczęśników z Afryki są niezmiennie anglosaskie typy spod ciemnej gwiazdy (exemplum: „Amistad” Stevena Spielberga), za niespodziankę przyjmą twierdzenie, iż Żydzi- niezbyt przecież liczni w angielskich (brytyjskich) koloniach w Ameryce Północnej- dominowali również wśród handlarzy na amerykańskich trasach niewolniczych. Oddajmy w tym miejscu głos żydowskiemu historykowi Marcowi Raphaelowi („Żydzi i judaizm w Stanach Zjednoczonych: historia dokumentalna”, t.14, N. Jork 1983) : „ Żydowscy kupcy odgrywali wiodącą rolę w handlu niewolnikami. Rzeczywiście we wszystkich amerykańskich koloniach, czy to francuskich (Martynika), brytyjskich lub holenderskich, żydowscy kupcy często dominowali. Twierdzenie to odnosi się także do kontynentu północnoamerykańskiego, gdzie w XVIII w. Żydzi uczestniczyli w polegającym na tym, że niewolników przywożono z Afryki do Indii Zachodnich, tam wymieniano na melasę, którą następnie zabierano do Nowej Anglii, gdzie następowała wymiana na rum, który z kolei wywożono na sprzedaż do Afryki. Od 1750 r. do wczesnych lat 70-tych XVIII w., żydowski handel na kontynencie zdominowali Isaac Da Costa z Charlestonu, David Franks z Filadelfii i Aaron Lopez z Newport”.

  Polubienie

 12. Pingback: Żydzi to wielce tolerancyjna nacja | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s