WPS w przededniu jubileuszowego Zjazdu Słowiańskiego w Moskwie

Jak informowaliśmy naszych sympatyków i komentatorów wiele miesięcy wcześniej, w listopadzie ubiegłego roku,  Stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej zostało zaproszone do udziału w jubileuszowym  Zjeździe Wszechsłowiańskim  w Moskwie ( przewidzianym na przełom maja i czerwca bieżącego roku, tj. w dniach 26.05- 03.06.2017. ).

Będzie to przedsięwzięcie upamiętniające odbyty 150 lat temu, w roku 1867  w St. Petersburgu i Moskwie,  Zjazd Słowiański.  Zaproszenie w imieniu prezydium  MCOO «Всеславянский Собор» ( Międzynarodowego Związku Społecznych Organizacji ” Sobór Słowiański” ) wystosowano w uznaniu rangi polskiego ruchu słowiańskiego oraz wkładu naszej delegacji w przebieg XII  Soboru Słowiańskiego, który się odbył w Moskwie, w dniach 21-24 maja 2015 roku.

Zbliżający się jubileuszowy Zjazd Słowiański, to duże przedsięwzięcie organizacyjne i poważny wysiłek finansowy dla organizatorów, którzy chcą zachować swoją niezależność, aby móc formułować ważkie poglądy i konkretny program adresowany do Słowian zamieszkujących zarówno swoje Ojczyzny, jak i do licznej diaspory słowiańskiej rozproszonej po całym świecie . Jest to tym bardziej  konieczne, że jak wiemy świat jest w trakcie istotnych przeobrażeń globalnych i zapewne ukształtowania się na wiele dziesiątków lat nowego układu sił międzynarodowych, na co jeśli nie zjednoczone, to współpracujące ze sobą kraje słowiańskie winny mieć swój istotny wpływ, ze względu na swój potencjał geograficzny, demograficzny, cywilizacyjny  oraz olbrzymie doświadczenia historyczne wynikające ze starożytnego pochodzenia Słowian i ich skomplikowanych losów nowożytnych.

Stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej chce być obecne i brać udział w całym programie jubileuszowego Zjazdu Słowiańskiego.  Chociaż przyznajemy, że nasz ubiegłoroczny apel o udział i ewentualne wsparcie ( tak organizacyjne, jak i finansowe) naszej delegacji, spotkał się z niewielkim, realnym, odzewem.  Nie zrażeni tym do końca raz jeszcze zwracamy się do grona naszych sympatyków  o rozważenie materialnego wsparcia udziału naszej delegacji w jubileuszowym Zjeździe Słowiańskim. W tej sprawie prosimy o kontakt mailowy, na adresy widoczne na niniejszej stronie.

Prezes Stowarzyszenia

Wierni Polsce Suwerennej

oraz członek prezydium zarządu

MCOO Słowiański Sobór

dr Paweł Ziemiński

zieminskipawel@gmail.com

 

 

В преддверии юбилейного Всеславянского съезда в Москве и Санкт-Петербурге профессор истории и ученый секретарь МСОО «Всеславянский Союз» Павел Владимирович Тулаев рассказывает о книге, посвящённой первой Всероссийской Этнографической Выставке и Славянскому съезду 1867 года. Она опубликована Институтом Русской Цивилизации под общей редакцией её директора, д.э.н., Олега Анатольевича Платонова.

Новый ролик будет полезен тем, кто интересуется славянским движением, а также внутренней и внешней политикой Российской Империи в середине XIX века.  Спасибо Николаю Пухову за внимание к уникальному изданию, за умные вопросы и запись диалога, иллюстрированную ценными фотографиями и документами того времени. Желаем всем увлекательного прослушивания!

Reklamy

17 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

17 responses to “WPS w przededniu jubileuszowego Zjazdu Słowiańskiego w Moskwie

 1. Edward.

  Osmielam sie doradzic panu Zieminskiemu byc ostroznym w doborze
  delegacji na ten zjazd – oby nie zdarzylo sie tak ze pan tam zawiezie
  zbrodniczego chazara.
  Jezeli bedzie mozliwe to nalezy zaprezentowac nasza dramatyczna sytuacje.
  Mam na mysli glownie nasza sytuacje po zydowskiej rewolcie nazywana
  „Solidarnosc”.Od tamtego czasu zydowskie wladze w Polsce podstepnie
  wypedzily w swiat kolejnych ~8mln.Polakow!!!Caly nasz majatek pod
  pretekstem (klamliwym) transformacji ci zbrodniarze rozkradli.Bezkarnie
  dopuszczaja sie dzialan kryminalnych wobec Polakow.Nalezy apelowac
  o pomoc w przywroceniu wladzy Polakom w naszej Ojczyznie.
  Nalezy tez apelowac o pomoc w uwolnieniu dr.Piskorskiego – jest to
  bezprzykladna zbrodnia realizowana przez zydostwo polskie.
  Mialbym tez postulat wlaczenie Polski i Polakow w orbite wspolnoty z Narodem Rosyjskim – w tej kwestii Rosja jest w stanie uruchomic specjalne
  dzialania celem przepedzenia zydostwa z Polski.
  Zycze panu Zieminskiemu owocnych obrad w Moskwie i milych wrazen.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Panie Edwardzie, Rosja też jest zadżumiona chazarstwem. Miejmy nadzieję, że Słowianie, wszyscy Słowianie pójdą po rozum do głowy i przestaną ulegać antyrosyjskiej propagandzie kreującej rusofobię. Bez połączenia sił, nie wywojujemy nic. A na Zjazd oczywiście paru żydów będzie się chciało wepchnąć. Po pyskach trudno będzie ich zidentyfikować, ponieważ to będą agenci o słowiańskich rysach. Mają to wyćwiczone od stuleci. Najważniejsze, by zapadły mądre decyzje, bo pętla wokół Słowian zaciska się coraz bardziej.

  Polubienie

 3. grzanek

  Kolejny ważny tekst p. Bohdana Piętki (dedykuję go Szczypiorowi/Metro): http://www.prawica.net/7439
  Może warto podnieść ten temat na Zjeździe.

  Polubienie

 4. jakipodpis

  Oto „ciekawostka, przyrodnicza zresztą”: https://www.youtube.com/watch?v=VRtsqETg8n4

  Polubienie

 5. jakipodpis

  Ad „ciekawostka…”: proszę zwrócić uwagę na to, że: „Dodawanie komentarzy do tego filmu jest wyłączone.” oraz napisanie co stoi na przeszkodzie.

  Polubienie

 6. pytuś

  Kolejny raz jesteśmy wpuszczani w ślepą uliczkę, z której nic nie wyniknie poza obfitym biciem piany. W historii to już było przerabiane i nic z tego nie wyszło, bo jest fałszywą ideą, o której Ruskie dobrze wiedzą.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Panslawizm

  Oni obecnie stawiają sobie takie pytania.

  Как погибла Гиперборея? Во что верили древние.

  http://ezoterik-page.com/vse-my-rodom-iz-giperborei/

  Hiperborea

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hiperborea

  My też zaczynamy sobie zadawać trudne pytania.

  Hiperborea, czyli skąd pochodzą Słowianie

  http://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/309099995-Hiperborea-czyli-skad-pochodza-Slowianie.html

  BOREA – BORUSY – RUSY – PRUSY = SŁOWIANIE?

  Polubienie

 7. dziobak

  I właśnie dlatego konieczne jest wykonywanie badań genetycznych po to, aby zapobiec infiltracji środowisk patriotycznych przez obcą rasę.
  Badania takie , wpisy ich wyników do dowodów osobistych , muszą być tym od czego należy zacząć. Dotyczy to także -niestety- Rosji i jej całego społeczeństwa.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s