Delegaci Zjazdu Wszechsłowiańskiego żądają uwolnienia Mateusza Piskorskiego i zaprzestania prześladowań

Delegaci Jubileuszowego Zjazdu Wszechsłowiańskiego żądają od władz Polski oraz instytucji europejskich uwolnienia Mateusza Piskorskiego, przestrzegania Międzynarodowych Paktów Praw Człowieka i Obywatela  i zaprzestania prześladowania w Polsce działaczy politycznych o odmiennych przekonaniach niż oficjalna linia rządu.

Wolność Dla Polskiego Patrioty Mateusza Piskorskiego

Delegaci Jubileuszowego Zjazdu Wszechsłowiańskiego wyrażają protest przeciwko policyjnej samowoli polskich władz w stosunku do obywatela Polski, przewodniczącego partii „Zmiana”, Mateusza Piskorskiego, aktywnego uczestnika międzynarodowego ruchu słowiańskiego.

18 maja 2016 roku aresztowano go i już ponad rok przetrzymywany jest w areszcie bez przedstawienia jakichkolwiek zarzutów, co poważnie narusza Międzynarodowe Pakty  ONZ  o obronie praw i wolności człowieka i obywatela.

Główna wina Piskorskiego polega na tym, że zajmuje on aktywną obywatelską postawę i zdecydowanie występuje przeciwko faszystowskim tendencjom na Zachodniej Ukrainie, gdzie  dokonano ludobójstwa narodu polskiego przez członków  organizacji OUN-UPA.

Zwracamy się do Prezydenta Polski, Ministra Sprawiedliwości Polski, Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z żądaniem niezwłocznego uwolnienia Mateusza Piskorskiego z więzienia i zakończenia prześladowań obywateli Polski o odmiennych poglądach niż oficjalne.

Przyjęto przez delegatów Jubileuszowego Zjazdu Wszechsłowiańskiego

1 czerwca 2017

 

oryginalny tekst rosyjskojęzyczny:

 

СВОБОДУ ПОЛЬСКОМУ ПАТРИОТУ МАТЕУШУ ПИСКОРСКОМУ!

Делегаты Юбилейного Всеславянского Съезда выражают протест против полицейского произвола польских властей в отношении гражданина Польши, председателя партии «Смена», Матеуша Пискорского, активного участника международного славянского движения.

18 мая 2016 года его арестовали и уже более года содержат в камере предварительного заключения без предъявления каких-либо обвинений, что грубо нарушает Международную конвенцию ООН по защите прав и свобод человека и гражданина.

Главная вина Пискорского в том, что он занимает активную гражданскую позицию и решительно выступает против фашистских тенденций на Западной Украине, где был осуществлен геноцид польского народа членами организации ОУН-УПА.

Мы обращаемся к Президенту Польши, Министру Справедливости Польши, Европейскому Парламенту и Совету Европы с требованием немедленно освободить Матеуша Пискорского из застенков и прекратить преследования инакомыслящих граждан Польши.

Одобрено делегатами Юбилейного Всеславянского Съезда

1 июня 2017

 

 

 

Reklamy

24 Komentarze

Filed under Bez kategorii

24 responses to “Delegaci Zjazdu Wszechsłowiańskiego żądają uwolnienia Mateusza Piskorskiego i zaprzestania prześladowań

 1. Syjonistyczne władze w Polsce, tego typu żądań nie słuchają. Jednakże należało zażądać wyjaśnienia kilkudziesięciu mordów na tle politycznym, dokonanych w ostatnich latach i skrzętnie tuszowanych przez wszystkie władze.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Metro

  Chyba na ostatnim spędzie pod nazwą „miesięcznicy smoleńskiej” tłum KODziarzy zagłuszał słowa Jarosława Kaczyńskiego między innymi okrzykiem: „BĘDZIESZ SIEDZIAŁ, BĘDZIESZ SIEDZIAŁ!”

  Przyłączam się do tych życzeń. Mam nadzieję, że Kaczyński będzie miał okazję wielokrotnie odsiedzieć karę Piskorskiego.

  Polubienie

  • Easy Rider

   Hasło chwytliwe, ale tak naprawdę, wśród różnych polskojęzycznych znalazłoby się więcej kandydatów, bardziej zasłużonych do „siedzenia” niż Kaczyński. Ponadto, trzeba pamiętać, że wrogowie naszych wrogów niekoniecznie muszą być naszymi przyjaciółmi.

   Polubienie

 3. zamiast wylegnac w protescie przeciwko uwiazieniu Piskorskiego na ulice wwszystkich miast w Polsce ! To rozmodlona trzoda chodzi na kolanach do czetochowy Maryjnej:):):)

  Polubione przez 1 osoba

 4. paziem

  List z żądaniem uwolnienia Mateusz Piskorskiego skierowano do:

  listy@prezydent.pl,
  bp@prezydent.pl,
  kontakt@kprm.gov.pl,
  dsz@kprm.gov.pl,
  skargi@ms.gov.pl,
  klaus.welle@ep.europa.eu,
  epwarszawa@europarl.europa.eu,
  bureaudeparis@coe.int,
  informmoscow@coe.int,
  kyiv@coe.int,
  coeinbrussels@coe.int,
  CommissionerHR.Communication@coe.int,
  pawel.wierdak@coe.int,
  emb_pl@mfa.gov.ua,
  Ambassadedefrancepl ,
  rusembpol@mid.ru,
  info@warschau.diplo.de,
  poland@mfa.gov.by

  oraz do wiadomości :

  Дмитрий Орлов ,
  Sergei Kiyashko ,
  rzecznik@msz.gov.pl,
  warszawa@afp.com,
  michal.mrozinski@afp.com,
  janek.skarzynski@afp.com,
  stanislaw.waszak@afp.com,
  osser@interia.pl,
  damien.simonart@afp.com,
  ex_1987@hotmail.com,
  shizhongyu@xinhua.org,
  czechtv@ikp.pl,
  molch7 ,
  Efe Varsovia ,
  ekkeoverbeek@gmail.com,
  nikkei@nikkei.pl,
  suren84in@yahoo.com,
  Balli Marzec ,
  Eldo But ,
  telewizja@ard.pl,
  radio@ard.pl,
  beatrice.repetzki@gtai.de,
  lesser@ant.pl,
  michał.wozniak@gtai.de,
  lwowa@wp.pl,
  itartass@neostrada.pl,
  o.sumskaya@rian.ru,
  Владимир Кирьянов ,
  Польский культурно-деловой центр в Калининграде ,
  vgera@ap.org,
  Richard Lyman ,
  csokolowski@ap.org,
  akeplicz@ap.org,
  bbartel@polskieradiochicago.com,
  Bogdan Turek ,
  marand@wa.onet.pl,
  Ivan Kozlovskyy ,
  ukrinform@wp.pl,
  Igor Isayev ,
  Анна Баснина ,
  Denis Sadokha ,
  Lucie.Szymanowska@mtva.hu,
  Christian Davies ,
  oper@belta.by,
  okir@belta.by,
  serwisinformacyjny@rp.pl,
  pomoc@itvp.pl,
  wiadomosci@tvp.pl,
  newsroom@pap.pl,
  russia@newsbalt.ru,
  Nabil Malazi ,
  sekretariat@partia-zmiana.pl

  :

  Polubienie

 5. paziem

  Maniek, nie mam już siły czytać pustosłowia oświecającego, oświeconych. Jak szkoda czasu według ciebie na działania, to siedź cicho i nie pisz komunałów na ten portal.

  Polubienie

  • nana

   Panie Paziem, co to znaczy „nie mam już siły”? przecież to dopiero początek, a pan raczy już klęsnąć? Wolnego! bo jeżeli tak jest, no to pan zawraca ludziom głowę. No bo jak może słabeusz cokolwiek osiągnąć? W stosunku do mnie raczył był pan wykazać się większą inwencją osobaczającą.

   I co u was taka cisza i pustka? czy się wasz portal zatchnął od chemitrajlsów, czy co?

   I na żyda nie napadacie, więc co jest?

   No to ja przybliżę pewną kwestię, w wyniku której Polak od „żyda” gorszy.
   Jako przykład wezmę handel samochodami używanymi.

   Ostatnio miałam styczność z pewnym człowiekiem, który kupił za uciułane złocisze używane autko.
   Sprzedawca opowiadał mu, jakie to cudo i za jakie śmiesznie małe pieniądze sprzedaje – bo taki on dla ludzi dobrodziej. A więc całe „wyposażenie” było zachwalane i nawet to, że owe auteczko ma lusterka jakieś tam specjalne i więcej w nich widać, czy coś w tym rodzaju.
   No, i że ma „klimę” na chodzie itp. oraz „opony jak nowe” czyli w praktyce do wymiany, ale nie bądźmy drobiazgowi.

   Chcę tu bowiem naświetlić aspekt ogólniejszej natury. Mianowicie, sprzedający taki wrak wykorzystuje biedę kupującego i chce na nim zarobić jak najwięcej. Wiadomo, że biedaka nie stać na „lepszy” samochód, więc zmuszony jest kupić to, co mu dostępne. I tu właśnie wychodzi z Polaków „żyd” w najgorszym wydaniu.

   Po pierwsze, taki zużyty samochód to zagrożenie na drogach, ale także dla życia czy zdrowia kierowcy.

   Po drugie, pieniądze wyłudzone od biedaka zachwalaniem złomu – czyli dokonanie na kupującym jawnego oszustwa – jest pogłębieniem biedy biedaka zmuszonego potem inwestować bez końca w pojazd, którego sprzedawca chce się pozbyć a kupujący wyjścia nie ma, bo czymś jeździć musi z braku powszechnych środków transportu. Czyli jest to żerowanie na cudzej biedzie – iście „żydowska cecha” czyż nie?

   Szlachetny Polak by tak nie zrobił :)))))))))

   No więc jak powinno być?

   – a no tak, że jeżeli ktoś sprzedaje samochód i ten pojazd był diagnozowany jako „/kosztowny/ w naprawie” z obojętnie jakich powodów, to taki sprzedający powinien uczciwie poinformować kupującego o wadach auta, o kosztach koniecznych napraw i inwestycji w ten pojazd.
   – I dopiero wówczas ustalać z nabywcą cenę.

   Na każdym kroku widać u nas w kraju, że nie ma na świecie takiego „żyda”, który by w nikczemności i zachłanności przebił Polaka.

   Jak możliwe miało by być posiadanie wspólnego państwa przez Polaków w sytuacji, gdy nie ma między nami współpracy? gdy nie ma żadnej uczciwości w naszym narodzie? gdy jeden drugiego chce maksymalnie wykorzystać i nie waha się posłużyć w tym celu oszustwem?!?

   Jakiż to piękny i dostatni kraj może mieć zbiorowisko oszustów, leniów i kłamców, stosujących niegodne metody wobec siebie wzajemnie?

   Słowianie mieliby się połączyć? – Słowianie może i tak, ale nie Polacy, którym bliżej dziś do „żyda” niż do Słowianina…

   Polubienie

   • paziem

    Nie mam siły czytać bzdur i dlatego wywalam je do kosza, a poza tym dzięki bogu lub bogom słowiańskim jestem w pełni sił i poczytalny.

    Polubienie

   • paziem

    A ja szanowna pani, dwukrotnie kupowałem używany samochód od Polaka i nie tylko nie przepłaciłem, ale i byłem zadowolony z użytkowania.A zatem nie ma takiej „prawidłowości” , że w handlu Polak , to gorszy od nagorszego Żyda.Nieprawdą jest także, że nie można zrobić dobrej transakcji z jakimkolwiek Żydem, więc proszę mnie tu nie ewangelizować schematycznie i bez sensu.

    Polubienie

   • jus najwiekszy znawca cywilizacji i ich zwyczajow Feliks Koneczny w swoich ksiazkach pisanych przed 2 wojna pisze ze: Polacy sa bardziej zarzydzeni od samych zydow:):)?.Ja uwazam ze latwowiernosc,naiwnosc,ufnosc u katorznikow /chrzescijan jest owocem wiary w nauki chrystowe:).Ktore „cwicza „nas od dziecka w milosci ,ufnosci , przebaczania ,darowania win naszym przesladowcom itp.Feliks Koneczny pisze w ksiazce cywilizacja zydowska! pisze jak rozmodleni zydzi „ruchaja” swojego plemiennego Boga niemal ze we wszystkich 600 zakazach i troche mniej przykazach. Podam jeden :..w dzien Sabatu zydowi nie wolno sie oddalac od swojego domu iles tam ….lokci…? ale ! jesli jeden chce wyruchac zone drugiemu:) to funkcjonarjusze Boga „wysmazyli prawo” ktore mowi ze …mozna isc dalej ? ale trzeba zabrac ze swojej posesji troche ziemi ! i posypywac przed soba:) takich „wyruchan Boga ” u zydow jest ..setki 🙂

    Polubienie

  • paziem

   Stanowisko informacyjne CO KPRP
   19 cze

   Potwierdzamy odbiór listu nadesłanego na skrzynkę poczty elektronicznej Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dziękujemy i uprzejmie informujemy, że list został przekazany do rejestracji.

   Zapewniamy, iż niezwłocznie zapoznamy się z treścią e-maila. Jednak z uwagi na dużą liczbę korespondencji do Kancelarii Prezydenta RP, odpowiedzi udzielone będą zgodnie z kolejnością wpływania. Prosimy o cierpliwość.

   Jednocześnie zachęcamy do korzystania ze strony internetowej Kancelarii Prezydenta RP: http://www.prezydent.pl, gdzie znajdą Państwo wszelkie informacje dotyczące działań, stanowisk i wypowiedzi Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz członków kierownictwa Kancelarii.

   Wydział Skarg i Wniosków (BKA) 19 cze

   „Uprzejmie dziękujemy za kontakt z Ministerstwem Sprawiedliwości i potwierdzamy wpływ wiadomości mailowej. Niniejsze potwierdzenie jest generowane automatycznie, prosimy na nie nie odpowiadać. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z § 8 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. poz. 46) skargi i wnioski niezawierające imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania.”

   Polubienie

 6. Jurek

  Panowie WUPsowie, robicie dobrą robotę. Róbcie swoje , pomalutku ale trwale.
  Karaluchy pozdychają i znikną bez śladu.

  Polubienie

 7. nana

  ale numer! skoro jest u nas tak dobrze, no to dlaczego jest tak źle? więc po co te pana wysiłki, panie Paziem? dobre chce pan poprawiać? i żyd nagle też dobry się dla pana zrobił. No, no!
  Widać na słowiańskim zjeździe – o którym słuchy chodzą, że był zupełnie niepotrzebny, bo nic nie dało się ani uchwalić ani nie przyniósł on nic nowego i o jedności Słowian mowy być nie mogło – ktoś pana mocno skrzywdził, bo charakter jeszcze bardziej się panu zepsuł. Tfu, na psa urok! ale zawsze można się na WPS ciekawych rzeczy dowiedzieć – jak choćby to, że można pana Paziem EWANGELIZOWAĆ przy pomocy samochodowego złomu. Widać z powodu pana żelaznych argumentów :)))))))

  Polubienie

  • paziem

   Pani nano, zaczyna pani z uporem brnąć w koleiny „śmieciarzy”, których wypraszamy z naszego portalu. Czy to świadomie, czy z roztargnienia, czy też może jakiś „zły duch” pani podpowiada z boku ?!

   Polubienie

 8. Pimpuś

  No to Słowianie dziękują WIERNEJ POLSCE SUWERENNEJ za życzenia z okazji „Nocy Kupały „. Widzę, że Pan Ziemiński ma lepszą pamięć co do świąt Jahwistów ! Koszula bliższa ciału ! czy jakoś tak ? No jak zwał tak zwał ! Dziękujemy.

  Polubienie

  • paziem

   Pimpuś, zamiast się żalić na WPS i Ziemińskiego, napisz coś z sensem o Nocy Kupały i pokaż innym jak ty ją świętujesz.

   Polubienie

   • Pimpuś

    Żalić to ja się mogę do lub na Policjanta czy Strażaka Miejskiego, że ten może mnie ukarać mandatem w wysokości 5000 zł za wypicie piwka w parku. WPS i Pan Zimiński nie jest żadnym decydentem w mojej sprawie i uwaga o żaleniu się jest chybiona. Zwracając uwagę o życzeniach świątecznych chciałem tylko upomnieć się o odrobinę szacunku ze strony WPS dla odwiedzających tą stronę ludzi , którzy sympatyzują z kulturą Słowiańską. Nawet zafajdany marketingowiec w podrzędnej firemce wie, że o klienta trzeba dbać , pokazywać mu swój szacunek i poświęcać uwagę, bo ten klient jest podstawą bytu danej firmy. No chyba, że firma otrzymuje przychody z innego źródła !! Mógłbym się wysilać o napisaniu „CZEGOŚ SENSOWNEGO” o Nocy Kupały ale powielał bym teksty z innych stron i nie dorównał bym starszym i mądrzejszym w tym temacie. Więc pozwolę sobie nie zaprosić bo nie jestem właścicielem tych blogów lecz wskazać np. takie blogi jak http://sprzyjaciele.blogspot.com/ , http://rodzimawiara.org.pl/aktualnosci/335-spor-o-swieta-gore-rowokol.html gdzie są informacje na temat tych i innych świąt Słowiańskich. Zaproponowane strony są jednymi z bardzo wielu stron w internecie zajmującymi się tematami kultury Słowiańskiej. Dobrą stroną jest również blog Opolczyka. Polecam zapoznanie się z tymi blogami. Wielu z Was spędzi miłe chwile studiując te strony. Wczoraj późnym wieczorem wróciłem z wycieczki po Górze Bogów i Świętej Raduni. Co prawda Nocki nie świętowałem ale gdybym wiedział, że spotka mnie taki zaszczyt pokazania innym jak świętuje z pewnością bym zrobił kilka fotek z komentarzem i opublikował na Państwa blogu. Ale to nic straconego, ponieważ mam szczęście mieszkać bardzo blisko Ślęży i Raduni oraz Gór Panów na których bywam kilka razy w roku. Z wyrazami szacunku.

    Polubienie

 9. paziem

  Pimpuś, niepotrzebnie strzelasz na oślep.Nasz blog nie jest rodzimowierski tylko narodowy, polski. Blog nastawiony jest na współredagowanie, ale nie zaśmiecanie, przez świadomych i aktywnych

  Polubienie

 10. paziem

  aktywnych społecznie Polaków. Ja nie jestem marketingowcem więc nie marnuj kul. W odróżnieniu od wielu „nieomylnych” właścicieli innych portali,redaktorzy tego portalu mile widzą merytoryczną dyskusję i nie brną w ahistoryzm i urojony fundamentalizm. Staramy się twardo stąpać po ziemi i zabiegać o pomyślność Polski i Polaków.

  Polubienie

 11. paziem

  A już pisanie z „!!”o przychodach z innych źródeł finansujących portal WPS,to jakieś schorzenie społeczne lub wyświechtany banał antypolonizmu. My staramy się powtarzać do znudzenia oczywistą zdawałoby się prawdę: Polaku, jeśli nie chcesz interesować się polityką, to ona w takiej czy innej formie, wcześniej, czy później zainteresuje się tobą ( vide bezrobocie, niskie płace, katastrofa w zakresie bezpieczeństwa zdrowotno-socjalnego, złodziejska bankowość, łupieżcze ubezpieczenia, prymitywizm kultury, zapaść edukacyjna, brak polskiego przemysłu, konsumpcyjny drenaż dochodów przez globalne( żydowskie w większości) sieci handlowe, rabunek polskiej ziemi i zasobów naturalnych itd.). Jeśli Polaku nie jesteś na tyle „hojny”, aby sumą 10 zł miesięcznie wspierać polskie, narodowe inicjatywy medialne i polityczne, to wkrótce w postaci różnych „danin” będzie cię to kosztować 20 razy więcej miesięcznie na rzecz globalnych, antypolskich złodziei.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s