Czy Żydzi z Waszyngtonu będą dopłacać do naszych rachunków za gaz?

Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu

 

Polska czeka na LNG z USA i nie przestaje pompować gazu z Rosji (?)

 

Powszechne żydowskie media w IIIŻydo-RP nie publikują informacji o cenach gazu dla Polski importowanego z USA i z Kataru. Cena ta przecież nie ma znaczenia, bowiem dla wojny z Rosją – dla wojny prowadzonej na każdym polu – w interesie Międzynarodowego Żyda nie może być żadnej alternatywy. Rządząca w IIIRP syjonistyczna zgnilizna niejednokrotnie podkreślała, że obrona „zachodnich” wartości przed agresywną polityką Rosji jest takim samym naszym – czyli czyim? – priorytetem, jak obrona Izraela, którą deklarował poległy – ale nie na polu chwały tylko w rosyjskim błocie – L.Kaczyński.

Tu trzeba przypomnieć, że brat owego męża syjonizmu, bo nie stanu, J.Kaczyński, w 2006r. jako premier IIIŻydo-RP po rozmowach w USA zlecił, swojemu ministrowi W.Jasińskiemu, podpisanie umowy z Gazpromem na dostawy do Polski gazu po możliwie jak najwyższych cenach (?)!!! W myśl tej samej polityki kolejny rząd PiS – rząd „dobrej zmiany”, dobrej dla interesów Międzynarodowego Żyda, obwieścił w maju 2016r., że nie przedłuży umowy na dostawy gazu z rosyjskim Gazpromem. Nie będziemy już przepłacać pazernej Rosji – mamy w końcu rządy patriotów syjonizmu – i na rzecz bratnich USA przebijemy tę cenę, niech zwycięża „zachodnia” demokracja i wartości.

8 czerwca 2017r. syjonistyczna wierchuszka IIIŻydo-RP zebrała się w Świnoujściu przed terminalu LNG noszącym imię wielkiego męża syjonizmu poległego w rosyjskim błocie, imię Lecha Kaczyńskiego, żeby powitać gazowiec Clean Ocean, który przywiózł z USA do Polski pierwszą w historii dostawę skroplonego paliwa – po cenach przewyższających cenę gazu płynącego rurociagiem z Rosji.

 

Dariusz Kosiur

____________

PS

Żydów gazowe wojny z Rosją – walczą i płacą Polacy – https://wiernipolsce1.wordpress.com/;

https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/

__________________________________

__________________________________

 

za: https://pl.sputniknews.com/gospodarka/

Polska czeka na LNG z USA i nie przestaje pompować gazu z Rosji

Podczas gdy polskie władze zgłaszają kolejne pretensje do Gazpromu i oczekują na pierwszy statek z amerykańskim LNG, spółka PGNiG nie przestaje uzupełniać polskich zapasów rosyjskim gazem.

Według danych organizacji monitoringowej „Gazowa infrastruktura Europy” (GIE) w maju tempo pompowania gazu do podziemnych magazynów wzrosło do 21 mln m3 na dobę. To półtora-dwa razy więcej niż w ubiegłym roku. Ponieważ Polska praktycznie nie dostaje gazu z krajów UE, pompowany gaz pochodzi z Rosji.

Mówi o tym pośrednio statystyka Gazpromu. „Od początku roku zwiększyliśmy dostawy do Europy o 13,2%, czyli o 9 mld m3” — powiedział na posiedzeniu Międzynarodowego Kongresu Biznesowego w Wiedniu szef rosyjskiego holdingu Aleksiej Miller.

Według danych GIE 28 maja kraje UE wpompowały do podziemnych magazynów ponad 5 mln m3. Najaktywniej swoje zapasy, po „pustoszącej” zimie, uzupełniały Niemcy, Włochy i Holandia. W ostatnim sezonie grzewczym kraje UE zużyły maksymalną ilość gazu — 65 mld m3. I Rosja jest dzisiaj jedynym krajem, który zwiększa dostawy gazu do Europy.

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są ceny gazu. Według danych MFW w kwietniu cena rosyjskiego gazu na granicy z Niemcami wyniosła 183 dolary. Jednocześnie na regionalnej europejskiej giełdzie gazu TTF „błękitno paliwo” kosztowało średnio 188 dolarów bez dostawy, a cena amerykańskiego LNG była duża wyższa. Według danych Ministerstwa Energetyki USA (EIA) w lutym dostawy LNG do Hiszpanii, Portugalii i Turcji kosztowały ok. 245 dolarów za tysiąc m3.

Tym niemniej w kwietniu PGNiG poinformowała o podpisaniu kontraktu z jedynym jak na razie amerykańskim eksporterem LNG, spółką Cheniere, a wczoraj pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski oświadczył, że dostawy LNG znacząco zmniejszą zależność Europy od dominacji Gazpromu.

Według danych rosyjskiej Fundacji Narodowego Bezpieczeństwa Energetycznego (FNEB) dostawy amerykańskiego LNG do Polski będą bezdeficytowe (czyli pokryją tylko koszty wydobycia i transportu – D.Kosiur) przy cenie 266 dolarów, gdy tymczasem rosyjski gaz kosztuje Polaków 195-213 dolarów. „Oczywiście to w pierwszej kolejności polityka polskich władz, za którą zapłacą polscy odbiorcy” — mówi wicedyrektor FNEB Aleksiej Griwacz. Ekspert nie wyklucza, że amerykańskie dostawy LNG na zasadach spot mogą okazać się korzystniejsze niż gaz ciekły, który Polska otrzymuje z Kataru na podstawie długoterminowego kontraktu. Według danych FNEB za gaz z Bliskiego Wschodu Warszawa płaci 319-350 dolarów.

 

Jakkolwiek by było, mowa jak na razie o niedużych dostawach — uważa Aleksiej Griwacz. „Jeden tankowiec LNG może dostarczyć średnio 100-150 mln m3 gazu. Taką ilością rosyjskiego gazu Polska uzupełnia dziś swoje zapasy w przeciągu 5-7 dni.

Rzecz ciekawa: w ubiegłym roku Polska uruchomiła terminal LNG, a dostawy gazu z Rosji wzrosły od tego czasu prawie czterokrotnie” — zauważył Aleksiej Griwacz.

18 Komentarzy

Filed under Polityka

18 responses to “Czy Żydzi z Waszyngtonu będą dopłacać do naszych rachunków za gaz?

 1. Jurek

  Każda strona gazowego interesu uwija sie jak może, w zapewnieniu ciepełka 180 milionom przesiedleńcom do Europy. I to w przeciągu 10 lat ma być zorganizowana ta gigantyczna akcja migracyjna.
  Dlatego dwie rury z Rosji do Niemiec, gaz katarski, usraelski, norweski.

  Za gazem pójdą inwestycje budowlane. A przede wszystkim lichwiarskie kredyty !!!!

  Z takim lobby europejczycy nie mają szans. Właściwie są bez znaczenia dla lobby. I tego walca nie zatrzymają.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Jurek

  kaczor podpisywał umowę z gazpromem pod własnościa hodorkowskiego.
  Kwota najprawdopodobniej musiała zawierać łapówkę. Czyli kupili po 150 a w oficjalnej umowie zapisali 300.
  Po to powstały firmy pośredniczące . Była taka jedna z prezesem który był muzykiem z wykształcenia. A siedzibę miała na ukrainie, czyli wiadomo jaki był muzyk 🙂

  Gdy hodorkowskiego Putin wsadził do pierdla, łapówa przepadła, a cena pozostała na poziomie 300.
  Kaczorowcy nie zapomną Putinowi tego „holokaustu” .

  Polubione przez 1 osoba

 3. Jurek

  W PRL-u MInisterstwo Handlu Zagranicznego obsadzony tylko i wyłącznie przez Żydów ( na studia HZ nie przyjmowano gojów ) stosowało podobne oszustwa. Dlatego przy tak rabunkowej eksploatacji naszych surowców, nie mogliśmy zobaczyć adekwatnego wzrostu zamożności Polaków. Eksport węgla to w szczycie 180 ml ton ! Po przeliczeniu tej ilości – tylko węgla cenami na zachodzie, wychodzi jakaś koszmarnie wielka kwota, która powinna Polskę uczynić Kuwejtem !
  A przecież były jeszcze: siarka, kwas siarkowy, aluminium, miedź, maszyny, tekstylia itp
  Ile sukinsyny zarobiły na naszych Ojcach ?
  Te złodziejskie praktyki oszukiwania narodu na którym pasożytują już wtedy stosowali. Dlatego za PRLu i za IIIRP byliśmy i będziemy niewolnikami. No może za PRLu mniej, bo pełnej władzy nie mieli. Dlatego PRL obalili.

  Pod koniec lat 70 udało mi sie pojechać na saksy do Niemiec. Tam poznałem środowisko ludzi z klasy menadżerskiej i od nich usłyszałem opinię, że sukces niemieckiej gospodarki był w dużej mierze dzięki Polsce, a właściwie Krwi Polskiej. To by się zgadzało, bo eksport do Niemiec był opłacony robocizną po 60 marek podczas gdy niemiecki pracownik otrzymywał 4 000 marek.

  Inny Niemiec powiedział mi, że pod koniec lat 60-tych, gdy umarł jego ojciec, matka zrobiła im buty z ojcowskiego płaszcza. Mieszkał co prawda daleko od zagłębia Ruhry, na wsi, ale te informacje były dla mnie szokiem.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Metro

  Czy Żydzi z Waszyngtonu będą dopłacać do naszych rachunków za gaz?

  Trudno nam odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, mamy za mało informacji. Oczywiście nie chodzi z żydów z Waszyngtonu tylko z Nowego Jorku. Odpowiedź TAK jest całkiem prawdopodobna.

  Deficyt budżetu państwa nie może być finansowany przez NBP, muszą go finansować banki komercyjne, które dokonują tego głównie w drodze obejmowania obligacji rządowych.

  Obecnie rząd PiSlamistów prowadzi wielką akcję wydatkową, „obrona” + socjal. Ta akcja nie jest finansowana z podatków a z deficytu budżetowego. Oznacza to akceptację polityki PiSlamistów przez lichwiarską międzynarodówkę. Łącznikiem na linii rząd-międzynarodówka lichwiarzy zapewne jest minister Morawiecki.

  Cofnięcie akceptacji dla polityki warszawskiego rządu oznaczałby trudności ze znalezieniem klientów na obligacje i zapewne błyskawiczny wzrost ich rentowności.

  Synagoga Szatana prowadzi politykę gospodarczej izolacji Rosji. To dlatego państewka typu Polska czy Ukraina mają ściągać z końca świata drogi gaz ziemny zamiast taniego rosyjskiego obecnego na miejscu. Fakt realizacji tej polityki przez warszawski rząd zapewne wpływa pozytywnie na popyt lichwiarskiej międzynarodówki na obligacje polskiego rządu.

  W tym sensie Nowy Jork może dopłacać do naszych rachunków za gaz. Dostarcza pieniędzy, którymi możemy za gaz zapłacić.

  Polubione przez 1 osoba

  • Metro

   Tutaj mamy studium przypadku: https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201706245739662-Bialorus-euroobligacje-dolarowe-emisje/

   Baćko potrzebuje dolarów i musi żebrać o nie u zagranicznych lichwiarzy. Potrzebuje tych dolarów nie tyle, aby je wydać (bo prowadzi rozumną gospodarkę i unika dolarów), ale aby wykupić poprzednie obligacje, których termin zapadalności zbliża się nieubłaganie. Razywa się to “rolowaniem” długu. Prawie nikt nie spłaca dzisiaj długów (to niemożliwe w systemie pieniądza obciążonego długiem), wszyscy je “rolują” w nieskończoność.

   Stopa procentowa 7-8% oferowana przez Baćkę jest bardzo wysoka. Baćko jednak ma godność, chce sprzedać obligacje średnioterminowe, siedmio i dziesięcioletnie. 3RP, jak inne państwa sezonowe, emituje głównie obligacje krótkoterminowe, przez co „rolowanie” jest bardziej intensywne a cała procedura dużo bardziej ryzykowna, podatna na wahania koniunktury

   Cała ta praktyka zaciągania długów w obcych walutach jest destrukcyjna. W teorii finansów nazywana jest ona „grzechem pierworodnym” (https://en.wikipedia.org/wiki/Original_sin_(economics)).

   Polubienie

 5. Czesław

  Przy okazji zaangażowania Polski przy tworzeniu jedwabnym szlaku watro zadbać by centra tego handlu na Europę znajdowały się w Polsce, i innych krajach słowiańskich a nie np w Luksemburgu.

  Polubienie

 6. Czesław

  Firma z Izraela zamierzała położyć rękę na produkcji medycznej marihuany dla polskich pacjentów. Trzeba na to uważać jak na dopalacze, bo one są zaprojektowane na realizację określonych zachowań i schorzeń u narkomanów (w tym depopulacyjnych).

  W filmie mówią o byłych już urzędnikach Łandzie i Pinkasie. „Ciemne moce zostały wygnane”

  Polubione przez 1 osoba

 7. ten uklon i pozorne ,ustepstwo! cofniecie sie do tylu! i jako zaslona dymna! do prawdziwego holokaustu bialej rasy jest obecnie w statium galopujacym !!!:) jest to zatwierdzenie przez tego polskiego odmiany.. ..Beri(prezydent Duda!!) ….przymusowego szczepienia polskim niemowlakom ….formaldehydu,rteci i aluminium .!!!

  Polubienie

 8. Mam do Państwa prośbę.
  U mnie w domu nie używa się gazu, ani do ogrzewania, ani do gotowania.
  Tak więc nie mam pojęcia jakie ilości (w metrach sześciennych? litrach?) zużywa miesięcznie przeciętne gospodarstwo domowe, a chciałbym się tego dowiedzieć.
  Czy ktoś z Państwa może się podzielić rachunkami za gaz, i zdradzić ile te rachunki wynoszą za jaką ilość zużytego miesięcznie gazu?

  Polubienie

 9. Cezary Piotr Tarkowski

  Pytanie jakby nie z tego świata. Plugawy żyd nigdy nie zapłaci za Polaka pół centa. Żyd zawsze, w każdej dla siebie sytuacji wymyśli jak ograbić Goja.

  W dniu 23 czerwca 2017 13:22 użytkownik WIERNI POLSCE SUWERENNEJ napisał:

  > rzeczpospolitapolska posted: ” Polska czeka na LNG z USA i nie przestaje > pompować gazu z Rosji (?) Powszechne żydowskie media w IIIŻydo-RP nie > publikują informacji o cenach gazu dla Polski importowanego z USA i z > Kataru. Cena ta przecież nie ma znaczenia,” >

  Polubienie

 10. konik

  Andrzej Gwiazda: Polska znajduje się w ogonie ubogich państw świata.

  PRL w rankingu przemysłowych potęg świata była na 9. lub 10. miejscu.

  Gdzie jest dzisiaj? ( NA DNIE)

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gwiazda-w-polsce-jak-w-chinach-buduje-sie-potege-panstwa-na-nedzy-obywateli/ssp72

  Polubione przez 1 osoba

 11. Pingback: Czy grozi nam wojna i czy będzie to wojna z Rosją? | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.