Żydowskie media już wyprawiły pogrzeb BRICS, a tymczasem …

Rosja znalazła alternatywę dla dolara

 

Nowy Bank Rozwoju grupy BRICS, który powstał zaledwie dwa lata temu, przygotowuje się do zrealizowania w Rosji dwóch projektów na kwotę 560 milionów dolarów.

Poinformował o tym prezydent banku Kundapur Waman Kamatch w trakcie wideokonferencji z Szanghaju. Według niego w sumie pakiet projektów banku na lata 2017-2918 uwzględnia 23 opracowania na łączną kwotę około 5 miliardów dolarów.

Jak dowiedziała się agencja RIA Novosti w banku, w Rosji zaplanowano budowę gmachów i infrastruktury IT dla organów sądownictwa. Drugi projekt stanowi część składową szybkiej trasy. Ma on bardzo ważne znaczenie dla wewnętrznej sieci transportowej Rosji.

Doktor habilitowany ekonomii profesor Wiktor Jefimow w audycji radia Sputnik wyraził opinię, że projekty Nowego Banku Rozwoju BRICS mają znaczenie nie tylko pod względem finansowym.

„Jest to bardzo ważny krok i nie tyle nawet pod względem finansowym. W naszej świadomości sformowały się takie błędne stereotypy, które zakładają, że pieniądze to rzecz najważniejsza. W rzeczywistości najważniejsze są nie pieniądze, a system organizacji. Chciałbym, aby dla tej prostej idei pracował także bank BRICS. Współdziałanie krajów członkowskich BRICS może spowodować powstanie unii cywilizacyjnej na nowym poziomie.

Tę integrację budujemy nie dla siebie i nie we własnych interesach, lecz tak naprawdę w celu organizacji jakiejś geopolitycznej unii cywilizacyjnej na nowym poziomie. Gdyż chodzi, w zasadzie, o zmianę koncepcji rozwoju świata. Istnieje konglomerat euroamerykański, zmierzający do swych celów, posiadający swoje idee, swój sens życia. A tutaj kształtuje się nowa wspólnota, i Rosja jest liderem na takiej właśnie płaszczyźnie” — wyraża przekonanie Wiktor Jefimow.

Wypada zaznaczyć, że projekty z Nowym Bankiem Rozwoju BRICS stanowią dalszy ciąg wysiłków podejmowanych przez Rosję w celu zminimalizowania skutków uzależnienia od dolara w rozliczeniach międzynarodowych.

Na przykład 4 lipca Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich i Bank Rozwoju Chin osiągnęły porozumienie w sprawie założenia rosyjsko-chińskiego funduszu współpracy w wysokości 68 miliardów juanów — co stanowi równowartość 10 miliardów dolarów — w celu zapewniania bezpośrednich inwestycji przy rozliczeniach w walutach narodowych.

W grudniu minionego roku Ankara zaproponowała Moskwie rezygnację z dolara i przestawienie się w handlu między krajami na rozliczenia w walutach narodowych.

Wcześniej, we wrześniu 2016, pierwszy wicepremier Igor Szuwałow oświadczył, że Rosja życzyłaby sobie stosowania walut krajowych w relacjach handlowych z Wietnamem.

za: https://pl.sputniknews.com/opinie/

Reklamy

5 Komentarzy

Filed under Polityka

5 responses to “Żydowskie media już wyprawiły pogrzeb BRICS, a tymczasem …

  1. Świat powinien wreszcie się uniezależnić od dolara produkowanego przez żydów. To waluta bez żadnego pokrycia, coraz większy śmieć. Niebawem upadnie z wielkim hukiem. Kto ma rozum, powinien dolary wymieniać na juany.

    Polubione przez 1 osoba

  2. ja

    rozliczanie się ze współpracującymi państwami nie dolarami a innymi walutami jest bardzo ważne.spowoduje to upadek zydostwa i ich waluty/dolara/.wywnioskowałem o w/w fakcie kiedy zydostwo zamordowalo Kadafiego kiedy chciał wprowadzić walute rozliczeniowa z innymi krajami /dinara/ wymienialnego na zloto.dolar to wirtualna waluta bez pokrycia w zlocie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s