Wódz IIIŻydo-RP, Kaczyński, usiłuje robić z nas durniów

Oczywiście przy pomocy użytecznych idiotów, których nigdy nie zabraknie.

 

 

Jerzy Jachowicz –  przed 1989 w „Solidarności”, od 1989–2005 dziennikarz żydowskiej gadzinówki Michnika, od 2005 w „Newsweek Polska”, od 2006 w „Dzienniku”.

Od 2008 w Pr III „Polskiego” Radia w audycji „Zapraszamy do Trójki”.

Do końca 2010 współpracował z informacyjnym portalem internetowym tvp.info, a do listopada 2012 z tygodnikiem „Uważam Rze”.

Obecnie w Radiu Wnet. Publikuje również w „Gazecie Polskiej Codziennie”, a od listopada 2012 jest stałym felietonistą-komentatorem tygodnika W Sieci.

Jak więc widać, J.Jachowicz zawsze był związany z polskojęzycznymi przekaziorami, zamienił tylko wykreowane na potrzeby żydo-reżimu obozy polityczne – teraz jest po stronie bogo-ojczyźnianych patriotów z PiS, czyli faktycznie po stronie syjonistów proUsraelskich.  Swoją drogą, jak krótko scharakteryzować poprzedni obóz popierający w zasadzie ten sam kierunek polityki IIIŻydo-RP – nie wiem – ?

 

Słuchałem wczoraj tego starego konfabulanta w TVPinfo, jak mówił o Fundacji Otwarty Dialog (FOD), która chce obalić patriotyczny polski rząd PiS.
Otóż wg tego starca FOD jest finansowany przez Kreml (czyli zbrodniczy Putin chce zniszczyć patriotyczne poczynania Kaczyńskiego, tak jak zamordował wcześniej jego brata w Smoleńsku), o czym świadczą rosyjskie nazwiska darczyńców FOD – i to nawet może być prawda, np. szefem „Memoriału” także jest Rosjanin, Arsenij Rogiński – tyle, że wygląda tak:

– a to wiele zmienia i wyjaśnia. Może więc warto byłoby się przyjrzeć wizerunkom „rosyjskich” darczyńców FOD (?).

 

– Do tego momentu polskie żydo-katolickie owieczki mogą kupić w ciemno brednie tego starca i to bez większych wyrzutów sumienia.
Jednak dalszy jego wywód zdmuchnął budowany przezeń domek z kart. Powiedział on, że FOD podkreślając finansowe zaangażowanie Kremla na rzecz FODbrał udział w wywołaniu ukraińskiego Majdanu.
U przeciętnie inteligentnego osobnika winno zapalić się czerwone światełko: bo czy to możliwe, żeby Kreml finansował przewrót na Ukrainie, który był wymierzony przeciw Kremlowi?Toż to piramidalny absurd.
Pytanie tylko, czy żydo-katolickie owieczki są jeszcze w stanie samodzielnie myśleć -?

Mamy zatem akcję żydowskiego reżimu IIIRP spełniającą dwie ważne funkcje:

intensywne atomizowanie społeczeństwa (FOD powiązany jest z PO i odpryskami), skupiające jego uwagę na walce PiS – PO (+ odpryski) jako jedynej politycznej alternatywie i jednocześnie odwracające uwagę od politycznej rzeczywistości i konieczności tworzenia nacjonalistycznych organizacji dla likwidacji żydowskiego reżimu,

budowanie niechęci do Rosji i Rosjan, czyli poza rozbijaniem Słowian, eliminacja jedynego racjonalnego poglądu, że tylko dzięki Rosji i razem z nią możemy pozbyć się żydowskiego reżimu i syjonistycznego okupanta, tak jak pozbyliśmy się okupacji niemieckiej.

Z pewnością po jakimś czasie żydo-katolickie owieczki zauważą, że PiS i PO są jak rewers i awers tej samej żydowskiej monety pobłogosławionej przez żydo-ktaolicki Kościół – oby tylko nie było za późno na wnioski z tej refleksji.

 

Dariusz Kosiur

__________________________________

 

 

Paranoja sięga zenitu

Syjonistyczna organizacja ” Otwarty Dialog ” finansowana przez Sorosa i pól Zachodu, wspierająca banderowców, przemycająca sprzęt wojskowy do strefy ATO w Donbasie, współorganizatorzy kijowskiego majdanu , wspierani przez posłów PiS, wcześniej jąkającego się dziś ” redaktorzyny” Sakowicza i Karnowskiego … mają być poplecznikami Moskwy. Takiej propagandy nie powstydziliby się Streicher z Gebellsem.

Zbigniew Nowak

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/210354-w-calej-polsce-zbiorki-dla-ukrainy

Reklamy

48 Komentarzy

Filed under Polityka

48 responses to “Wódz IIIŻydo-RP, Kaczyński, usiłuje robić z nas durniów

 1. grzanek

  Wysłałem przed chwilą małe sprostowanie bzdur, które jakiś sekciarz smoleński nadesłał Henry’emu Makowowi jako artykuł: https://www.henrymakow.com/2017/08/smolensk-crash-coup.html Zobaczymy czy je opublikuje.

  Polubienie

  • grzanek

   Jest, jednak nie stchórzył 🙂

   Polubienie

   • grzanek

    Na szczęście, na audytorium Makowa składają się ludzie, którzy nie dają się łatwo ożydzić 🙂
    As to the the Polish writer, there is no way to know for certain where his true loyalties are nor what he knows for fact and what is assumption
    Może sobie pochlebiam, ale niewykluczone, że to po części zasługa mej skromnej repliki.

    Polubienie

 2. Technika Pieniądz Du...

  Nie oglądałem tego programu wczoraj z natury jednak nie oglądam takich starych zgredów jak Jachowicz i cała ta banda a tym bardziej co oni pieprzą .Po zauważeniu czerwonych napisów u dołu że ” służby rosyjskie planowały obalić patriotyczny rząd PIS ” natychmiast wysłałem zapytanie i dziękuję panu Dariuszowi Kosiurowi za dogłębną odpowiedz w innym temacie .

  Widać dokładnie że robienie z Polaków idiotów idzie pełną parą i z ogromną energią tylko skąd ten stary dziad Jachowicz ma jeszcze tyle energii na takie pieprzenie to nie wiem .

  Polubienie

 3. jakipodpis

  cośtamcośtam

  Polubienie

 4. konik

  jest już pewne w 100% że neonem zarządzają żydzi astra targalski SL
  , targalski SL itd. idiota udaje że un nasz ba nawet stara się walczyć z niewidzialnymi wiatrakami ale wtedy znikają sami Polacy a zostają żydzi, przekształcił neon w judo-zalezna i dalej niszczy.

  Prawda leży w lochu http://bar-bara.neon24.pl/post/139600,miesiaczki-kaczynskiego

  A to wypromowali:
  KTO FINASUJE FUNDACJĘ „OTWARTY DIALOG”.

  Dziennikarka zastanawia się, kto może finansować działania Fundacji i pokazuje komu szczególnie zależy na destabilizowaniu sytuacji w Polsce. Redaktor naczelna wPolityce.pl sugeruje trop rosyjski.

  Z informacji, do których dotarliśmy, wynika, że działalność fundacji kryje w sobie wiele niepokojących wątków. Brak przejrzystości finansowej, budzące wątpliwości powiązania władz fundacji z ludźmi prowadzącymi współpracę biznesową z Rosją.

  zuma.neon24.pl/post/139620,fundacja-otwarty-dialog

  Polubienie

 5. stycznik400v

  Temu starcowi przekaźniki w mozgu zaczynaja już szwankować. ( Za duzo szczepionek przyjął, stad rtęc i aluminium zaburzaja synapsy w jego mozgu). Tu chodzi o dezinformowanie zydo katolikow z kazdej mozliwej strony.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Piotr Kania

  Olaf Swolkien
  „Wczoraj w tv info ekspert z Klubu Jagiellońskiego doktor jakiś wytłumaczył, że „to Rosja finansuje w Polsce rusofobię, żeby potem przedstawić Polskę jako niepoważną”, a red. Jachowicz dziennikarz śledczy, który już niejedno wyśledził odkrył, że : „rosyjskie służby zawsze wprowadzały innych w błąd.” Inni goście (Kania, Gadowski – też niejedno odkryli) kiwali ze zrozumieniem głowami.”
  A więc PiS jest finansowany z Kremla – i wszystko jasne

  Polubione przez 2 ludzi

  • Nic nowego, PiSdzielcy oskarżali wcześniej i nadal to robią, POjebańców o agenturalność na rzecz Moskwy(i Niemiec), więc strona przeciwna odbija pałeczkę i robi to samo względem PiSraelitów. Tylko, że to nie są poważne oskarżenia, z rzeczywistością nie mają one nic wspólnego, to tylko gra.

   Polubione przez 1 osoba

  • Technika Pieniądz Du...

   Nie ma to jak pośmiać się z samego rana z wpisów pana Dariusza jak zwykle trafnych i prawdziwych .
   „Najbardziej rozbawił mnie ten kawałek :
   a red. Jachowicz dziennikarz śledczy, który już niejedno wyśledził odkrył,”

   Cały ten stary zgredzik Jachowicz od dawna przypomina mi tego osobnika.

   Polubienie

 7. Metro

  Jerzy Jachowicz jest (był?) dziennikarzem śledczym. Tacy ludzie mogą coś powiedzieć, ale nie mogą powiedzieć wszystkiego, muszą liczyć na inteligencję czytelników/słuchaczy/widzów.

  Nie słuchałem ani nie czytałem doniesień Jerzego Jachowicza, bazuję na relacji DK. Być może Jachowicz chciał nam coś bardzo ważnego zasugerować, czego nie mógł powiedzieć wprost? Nie odrzucałbym doniesień Jachowicza tylko dlatego, że brzmią – pozornie – absurdalnie.

  Jerzy Jachowicz twierdzi że kijowski Majdan został wywołany za pieniądze Rosji, należy wnioskować że kijowska rewolucja z 2014 roku realizowała interesy Kremla. Pieniądze rosyjskie stać mają również za innymi inicjatywami „społeczeństwa otwartego”, między innymi Fundacją Otwarty Dialog. Jachowicz zresztą może mieć rację bo mogły być tam zaangażowane pieniądze żydowskich oligarchów typu Chodorkowski, Abramowicz, itp. którzy tyle mają z polityką Kremla wspólnego, że osobiście znają Prezydenta.

  Jachowicz jednakże twierdzi że Majdan i post-majdanowskie rządy w Kijowie są uzależnione od Kremla, mogą być rosyjską agenturą. Ten fakt rzuca nowe światło na politykę POPiSu, który całą mocą wspiera post-majdanowskie rządy, wysyła tam swoich przedstawicieli typu Balcerowicz czy Nowak i pompuje tam wielkie pieniądze. Wiemy że w poparcie Majdanu czynnie był zaangażowany sam Jarosław:

  Nie dezawuowałbym z miejsca słów Jerzego Jachowicza tylko dlatego, że brzmią absurdalnie. Prawda może być absurdalna, jednak jej poznanie przynieść może ozdrowieńcze skutki. Jachowicz powiedział nam że kijowski Majdan i następujące po nim zniszczenie Ukrainy to dzieło kremlowskich pieniędzy i (pewnie) kremlowskich spin-doktorów. Jachowicz nie mógł nam powiedzieć, że warszawscy sojusznicy majdaniarzy również są pionkami Kremla. Tego nie mógł powiedzieć, tutaj liczył na naszą domyślność.

  Polubienie

  • Technika Pieniądz Du...

   Proszę wybaczyć panie Metro ale wydaje mi się że dzieli pan cienki włos na czworo co rzutuje powstaniem grochu z kapustą a według mnie prawda jest prosta i banalna świetnie paroma zdaniami opisana przez pana Kosiura .
   W dodatku czego dobrego można się spodziewać po Jachowiczu ? . Dziennikarz śledczy dawno temu wykreowany przez żydowładzę .
   Pana wypowiedz :
   „Tego nie mógł powiedzieć, tutaj liczył na naszą domyślność.”
   Zapewne liczył na to że domyślimy się że wczoraj w luksusowej restauracji Gesslerowej wcinał mielonego z kartoflami i lody bo przecież nie mógł tego otwarcie powiedzieć .

   Polubienie

   • grzanek

    Ten post to chyba jednak była ze strony szczypiora zwyczajna zgrywa 😉

    Polubienie

   • Tomas Forged

    Metro to jest Szczypior???!!! TEN Szczypior od tematu „Złoto, Złoto, Złoto – o gospodarce inaczej”?

    Parunie najjaśniejszy! A ja myślałem, że Szczypior od dawna „popełnił samobójstwo” za swoje „mało” koszerne publikacje…

    P.S. Pozdrawiam Szczypiora i kłaniam się nisko w pas.

    Polubienie

  • grzanek

   Nie odrzucałbym doniesień Jachowicza, ale świetny dorobek Bohdana Piętki deprecjonuję a priori, tylko dlatego, że pracuje w Muzeum KL Auschwitz (ergo siłą rzeczy musi kolportować holohoax), mimo że Tacy ludzie mogą coś powiedzieć, ale nie mogą powiedzieć wszystkiego, muszą liczyć na inteligencję czytelników/słuchaczy/widzów.
   No bardzo spójna ta szczypiorowa „logika”…

   Polubienie

  • Super komentarze z Neon24.pl

   ” PiS jest finansowany z Kremla – i wszystko jasne”
   To oczywista oczywistość!
   Skoro Kreml finansował przewrót na Ukrainie a na czele tego przewrotu widzieliśmy Kaczyńskiego i innych polityków PiS to PiS musi być finansowany przez Kreml.
   _____________________

   Idąc dalej tym tropem; jeśli to Kreml finansował przewrót na Ukrainie to obecne władze w Kijowie to agenci Putina.
   Dlaczego więc „polski” rząd ich wspiera wliczając w to olbrzymie dotacje finansowe? Jedyna logiczna odpowiedź to ta, że „polski” rząd to również agenci Putina.
   _____________________

   No i wszystko się precyzyjnie domyka; redaktor Sakiewicz otrzymał medal od ukraińskich służb a tenże redaktor wspiera rękami i nogami obecny rząd więc?… Czy trzeba więcej dowodów?

   Robik 04.08.2017 01:03:38

   Polubienie

  • Metro

   Ironia nie jest komunikatywna, niestety.

   Ale coś jest na rzeczy. Mały Karakan jest agentem, może być agentem Putina 🙂

   Polubienie

   • Technika Pieniądz Du...

    Tutaj się panie Metro niestety mylisz . Prześledziłem dokładnie polskie czasopiśmiennictwo lat 45 – 48 i tak do wiosny 1948 roku jest potworne robienie loda żydom .Władze polskie podobnie jak Koba popierają przyszłe powstanie Izraela Arabów nazywając nierobami i dzieciorobami które tylko w Palestynie tworzą kloakę ( zachęcam do zapoznania się z artykułami w bibliotekach uniwersyteckich ) .
    Sytuacja zmienia się diametralnie gdy nowo powstały Izrael wybiera USA jako sojusznika natomiast na Stalina robi kopę .
    Zaraz po maju 1948 ze strony ZSRR i władz polskich rozpoczyna się jazda na Izrael i chwalenie Arabów a żydów wyzywanie od najgorszych parchów .
    Gdzie jeszcze do roku 1967 .
    O wszystkim można poczytać w czasopiśmiennictwie lat 1945 – 48 i póżniejszym .
    Pozdrawiam.

    Polubienie

  • dziobak

   Tutaj chciałem powiedzieć, że Pan D.Kosiur kilka lat temu zamieścił (tu albo na PW) ciekawą analizę, iż ROSJA będzie ostatnim i najmocniejszym bastionem światowego żydostwa.
   Poza tym od dawna sugeruje się , że Putin to tylko pajacyk w rękach wielkiej grupy Zydów Czarnomyrdina. To nie on rządzi i nie on decyduje.
   W Rosji rządzi kto inny i dlatego np. katastrofa smoleńska mogła być robotą owej grupy zaś Putin nawet nic nie wiedział.
   Stworzenie nowego Izraela na ziemiach ukraińskich to także może być robota pracodawców Putina a nie jest to jego pomysł.
   Ziemia polska–to tylko przedłużenie nowej Jew- Ukrainy, a więc wszystkie ekipy (PO+PIS) mogą być agenturalnie związane z Rosją.
   Tylko na wynos mamy walkę z sowietami……..
   Wpis kol. Metro wydaje się trafny. Przypomnijcie sobie jak tajemnice bomby atomowej przekazali żydzi z USA do…….Rosji która była oficjalnie w stanie zimnej wojny z Am. A tak Rosji nienawidzili. Dziś też nawet walą w Rosją sankcjami–tak nienawidzą. A ja przypomnę, że zawsze żyd popiera Rosję , czy to bolszewicka czy inną bo wie że tam jest jego przyszłość i oparcie na następne stulecie.

   Polubienie

   • Metro

    No ja sobie jaja robiłem. Ale zgadzam się, że większość ludzi (w tym ja) popełnia błąd zakładając jakąś omnipotencję Putina. Putin może chce dobrze, jako szczery rosyjski patriota, ale ma relatywnie niewiele władzy, a poza tym jest bardzo ograniczony bo wszystkie kluczowe aktywa (przemysł, finanse, media) kontrolują żydzi. W związku z tym Putin może tańczyć tak, jak mu zagrają grupy, które kontrolują te kluczowe aktywa.

    Żydzi przekazali technologię produkcji bomby atomowej Sowietom z racji tego, że chodziło im o dialektykę – rządy dwóch syjonistycznych supermocarstw. Podobno trochę się żydom pozmieniało po 1967 roku, gdy ZSRR zszedł ze ścieżki syjonizmu popierając Arabów. Wtedy przeszli na pozycje „walki z komunizmem”. Tyle pamiętam.

    Pytanie czy coś da się zrobić? Mam wrażenie, że gdyby Polska z jakiegoś zewnętrznego powodu przeszła teraz do rosyjskiej strefy wpływów, to znowu przejęłyby władzę te same rodziny, co w 1944 roku. Casus Sputnika i pismaków z urbanowskiego „Nie”.

    Polubienie

   • Technika Pieniądz Du...

    Panie dziobak proszę się nie obrażić ale to co pan bzdurzysz o Putinie to jakaś kpina a to co pan dodaje o PIS to szaleństwo .
    Pan jest naprawdę sobie w stanie wyobrażić powiązania z rosyjskimi służbami takiego rusofoba jak Singer . On nawet ma odwagę gadać przed TV że jest stuprocentowym Polakiem .
    Przecież jego całe życie to walka z Rosjanami zaczynając tylko od KOR .
    Swoją drogą dobrze że tego nie czyta Andrzej Szubert bo dostałby ataku szału od pana wpisu .
    Polecam blog Andrzeja Szuberta jako lek na pana wpisy rodem z pulp fiction .

    Polubienie

   • Technika Pieniądz Du...

    Niestety panie Metro ale jedziesz pan zbyt ostro w swoim wypowiedzi .Jeżeli by pan sprawdził to by pan wiedział że szefową Centralnego Banku Rosji jest bliska koleżanka Putina . Dodatkowo przecież musi pan to wiedzieć że to Putin jako prezydent tam ją usadził bo ma takie uprawnienia wynikające z konstytucji rosyjskiej czyli ma w banku zaufaną przyjaciółkę która nic nie zrobi bez jego wiedzy .
    Reasumując panie Metro .Dalej twierdzi pan że Putin nic nie ma do powiedzenia w kwestii finansów rosyjskich .
    Pana wypowiedz:
    „Putin może chce dobrze, jako szczery rosyjski patriota, ale ma relatywnie niewiele władzy, a poza tym jest bardzo ograniczony bo wszystkie kluczowe aktywa (przemysł, finanse, media) kontrolują żydzi.”

    Polubienie

  • paziem

   Dziękuję, wprawiło mnie to w bardzo dobry nastrój. Ubawiłem się do łez.

   Polubienie

   • jakipodpis

    Szanowny Panie Prezesie, dzięki za podzięki. A prieżdie wsiewo, że mogłem choć w tak dość prymitywny sposób, który w tzw. naszych czasach jest normą, spowodować [tfujj, to przeca prównikowa mowo-gaduło], żeś Pan w dobrym nastroju. Dodaje mi skrzydeł, które gdzieś tam mam, chyba na strychu, którego nie ma w moim domu, a jednak są, że mogę wprawiać ludzi w cieszący ich nastrój, którego ja sam bardzo ale to bardzo potrzebuję. Pozdrawiam Pana, prosząc o pozdrowienie Darka.

    Polubienie

  • jakipodpis

   Dziękuję bardzo za pierwszego „lajka” w moim tu żywocie niby Mateusza 🙂 A zwyczajnie: dzięki składając i zdarowlija żełając

   Polubienie

 8. grzanek

  Nie chcę stękać, bo niby trwa jeszcze sezon ogórkowy, ale już dawno nie nadawało Radio WPS…

  Polubienie

  • Technika Pieniądz Du...

   Panie grzanku też dwa tygodnie temu zwracałem na to uwagę . Jeżeli dobrze zrozumiałem pana Pawła . Niestety brakuje pieniędzy . Ludzie chyba specjalnie nie wpłacają .
   Dlatego zapraszam do pomocy finansowej na WPS . Więcej pieniędzy to pewnie więcej audycji .
   Od sierpnia zaczynam wpłacać tyle ile mogę i zapraszam innych do pomocy . Każda złotówka się liczy .

   Polubienie

 9. Metro

  Jeśli Bohdan Piętka pracuje w świątyni „holokaustu” to chyba wszystko jasne. To posada podobna do rzezaka dziecięcych napletków. Afiliacje są aż nadto widoczne.

  Polubienie

  • Tomas Forged

   Drogi Metro.
   Sugerujesz, że Bohdan P. zanim został przyjęty na wiadomy etat, został dokładnie prześwietlony pod kątem stuprocentowej koszernej koszerności?

   Coś w tym może być, ale z drugiej strony dość regularnie czytuję publikacje Piętki na prawica.net i ani razu nie wyczułem od niego specyficznego smrodu czosnku i zgniłych daktyli. A węch mam pod tym względem bardzo wyczulony. Jedno z moich większych trofeów to rebe Jan Pluszkiewicz z pejs-zbuka, który długo i dość wiarygodnie udawał Polaka z krwi i kości, zanim go nie zdemaskowałem.

   P.S. J23 też był badany przez hitlerowskie służby a udało mu się nawet awansować… 😉

   Polubienie

   • Metro

    Nie mam wiedzy aby sugerować tezę zawartą w pierwszym akapicie. Bazując na wiedzy, jak działają takie instytucje, trudno przyjąć, aby Bohdan Piętka był osobą przypadkową.

    J23 chyba był postacią literacką, nie bazowałbym na tym casusie jako punkcie odniesienia.

    Wiemy że Bohdan Piętka jest kłamcą oświęcimskim, co jest zupełnie zrozumiałe biorąc pod uwagę jego pracę w KL Auschwitz. Polecam ten link: https://bohdanpietka.wordpress.com/2016/01/25/spory-wokol-liczby-ofiar-auschwitz/

    Nie musze niczego sugerować. KL Auschwitz to dość specyficzne miejsce pracy, wiele się tam zmieniło od czasów Rudolfa Hoessa…

    Polubienie

 10. jakipodpis

  A ja mego ja ja Ja skomentował: „sratygratyposzłammańkanaroraty” tudzież „zesrałałasiębidaniewidziałażyda”, jak mówiła moja Ukochana Mama. Zeszła bidulka w bólach. Robiłem, co mogłem. Próbuję odnaleźć się bez Niej. Bądźcie ze mną, proszę, lecz bez fałszu kłamstwem okraszonym. Bądźcie zdrowi, tego Wam życzę.

  Polubienie

 11. paziem

  „Washington Post” zamieścił na swoim portalu 10 sierpnia depeszę AP zatytułowaną „Żydzi proszą przywódcę Polski o potępienie narastającego antysemityzmu”, w której poinformowano o liście przedstawicieli społeczności żydowskiej w Polsce skierowanym do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W liście tym – jak zaznaczyło AP – wzywają Jarosława Kaczyńskiego, „by potępił, jak mówią, narastający antysemityzm, z powodu którego obawiają się o swoją przyszłość w tym kraju”.
  W środowym spotkaniu z prezesem PiS uczestniczyli szef Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce Artur Hofman, naczelny rabin Krakowa Eliezer Gurary oraz rabin domu modlitwy Chabad-Lubawicz w Warszawie Szalom Ber Stambler oraz były doradca Donalda Trumpa, a także założyciel i prezes Fundacji From the Depths zajmującej się relacjami Polaków i Żydów Jonny Daniels.
  Daniels w rozmowie z PAP poinformował, że spotkanie odbyło się na zaproszenie prezesa PiS i trwało ok 1,5 godziny.
  „To było nieprawdopodobnie miłe spotkanie, pełne wzajemnego zrozumienia, w trakcie którego rozmawialiśmy o historii Żydów, ale także o przyszłości Żydów w Polsce” – powiedział.
  Jak podkreślił, uczestnicy spotkania byli pod wrażeniem „głębokiego rozumienia” historii, zwyczajów i religii żydowskiej prezesa PiS.
  „Rozmawialiśmy o bardzo wielu kwestiach – od odbudowywania obecności i kultury Żydów w Polsce po poczucie bezpieczeństwa Żydów tutaj. To było doskonałe spotkanie” – podsumował.
  AP odnotowała, że list niektórych przedstawicieli społeczności żydowskiej w Polsce to „rzadki wyraz obaw” i został napisany prawie dwa lata po zwycięstwie wyborczym PiS, które określiła jako „głęboko konserwatywną, nacjonalistyczną i antymigrancką partię, która jest wspierana przez niektóre grupy o antysemickich poglądach”.
  „Jesteśmy przerażeni najnowszymi wydarzeniami i obawiamy się o nasze bezpieczeństwo, jako że sytuacja w naszym kraju staje się coraz bardziej niebezpieczna” – cytuje AP fragment listu napisanego – jak informuje – przez przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Lesława Piszewskiego i szefową Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Annę Chipczyńską.
  Chipczyńska powiedziała AP, że społeczność żydowska dotąd nie otrzymała odpowiedzi na list.
  Według AP w liście wskazano na „narastanie postaw antysemickich w ostatnich miesiącach”, czemu towarzyszy „agresywna mowa nienawiści i nacechowane przemocą zachowanie, skierowane przeciwko naszej społeczności” i zwrócono się do Kaczyńskiego o zdecydowane potępienie antysemityzmu.
  AP omawia także wymienione w liście przykłady wypowiedzi uznanych za antysemickie, po czym pisze, że „niektórzy polscy obserwatorzy mówią, iż ten klimat przywołuje nastroje panujące w kraju w 1968 roku, kiedy reżim komunistyczny rozpętał antysemicką kampanię przeciwko Żydom, której kulminacją było wydalenie tysięcy (Żydów) z kraju”.
  „Nie chcemy powrotu do 1968 roku” – napisano w liście.
  za:http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/170819383-Kaczynski-spotkal-sie-z-przedstawicielami-srodowisk-zydowskich.html#ap-1

  Polubienie

 12. paziem

  To było nieprawdopodobnie miłe spotkanie, pełne wzajemnego zrozumienia, w trakcie którego rozmawialiśmy o historii Żydów, ale także o przyszłości Żydów w Polsce Jonny Daniels (http://www.tvn24.pl)

  Polubienie

 13. paziem

  Publikujemy list do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego od Żydów z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie i ze Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce.

  Warszawa, 4 sierpnia 2017 r.
  Pan Jarosław Kaczyński
  Prezes Prawa i Sprawiedliwości

  Szanowny Panie,

  Z wielkim niepokojem odnotowujemy w ostatnich miesiącach nasilenie antysemickich postaw w Polsce, brutalizację języka i zachowań, których wiele skierowanych jest przeciwko naszej społeczności.

  Szczególnym oburzeniem napawają nas wydarzenia ostatnich dni, budząc obawy, że żyjemy w coraz mniej bezpiecznej dla nas rzeczywistości. Wzrastający antysemityzm w debacie publicznej, wypominanie żydowskiego pochodzenia przodkom senatora Marka Borowskiego przez dziennikarkę TVP Magdalenę Ogórek, faszystowskie hasła i flagi ONR Falangi na uroczystościach państwowych przywołują najgorsze wspomnienia. Przed kilkoma dniami poseł Prawa i Sprawiedliwości, Pan Bogdan Rzońca podzielił się w mediach społecznościowych swoimi absurdalnymi, poniżającymi dla ludzkiej godności, przemyśleniami „(…) zastanawiam się, dlaczego wśród aborterów jest tylu Żydów, pomimo holocaustu”. Ukazały one całkowity brak wrażliwości, niezrozumienie istoty Holocaustu.

  Na to wszystko nie ma naszej zgody. Polska jest naszym domem i nie chcemy się czuć w nim niechciani, a coraz częściej odnosimy takie wrażenie. Incydent sprzed kilku dni z pobiciem izraelskich sportowców, gdzie motywacją agresorów był antysemityzm pokazuje, że ze strefy słów antysemityzm przechodzi w fazę czynów. Obawiamy się o nasze bezpieczeństwo i przyszłość w Polsce, nie chcemy powtórki z roku 1968. Kiedy 14 miesięcy temu przemawiał Pan w Białymstoku podczas uroczystości likwidacji getta odebraliśmy Pana wypowiedź jako słowa otuchy. Mieliśmy nadzieję, że wesprze Pan naszą społeczność, że możemy liczyć z Pana strony na zrozumienie zarówno naszej historii, jaki i obecnej sytuacji.

  Dlatego mocny i zdecydowany głos potępienia antysemityzmu i wsparcia z Pana strony byłby dla nas szczególnie ważny.

  Z wyrazami szacunku
  Anna Chipczyńska
  Przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie

  Lesław Piszewski
  Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce

  8 SIERPNIA 2017

  za:http://laboratorium.wiez.pl/2017/08/08/zydzi-prosza-jaroslawa-kaczynskiego-o-wsparcie/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s