Na gruzach Ukrainy powstanie Małorosja

Separatyści ogłosili powstanie Małorosji na gruzach Ukrainy. Czy należy spodziewać się eskalacji konfliktu?

 

 

__________________________________

Od redakcji WPS

Zdecydowaliśmy się zamieścić poniższy tekst wyłącznie ze względu na jego istotny walor informacyjny. Zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, iż tekst zawiera także zwroty i określenia (wytłuszczone w kolorze niebieskim)  stosowane przez żydo-medilaną, antyrosyjską, propagandę Zachodu.

__________________________________

Wczorajsze oświadczenie przywódcy samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej wywołało niemałe zamieszanie. Aleksandr Zacharczenko ogłosił powstanie nowego państwa federalnego pod nazwą Małorosji. Twór ten ma znajdować się nie tylko na terytorium zbuntowanych republik, ale ma także objąć kontrolę nad całą Ukrainą z wyjątkiem Krymu.

Nowa inicjatywa wskazuje, że prorosyjska rebelia będzie aspirować to zbrojnego zajęcia całej Ukrainy. To w oczywisty sposób może pogrzebać szanse na utrzymanie w mocy zawieszenia broni, które jako tako chroniło przed eskalacją. Aleksandr Zacharczenko stwierdził, że Ukraina skompromitowała się i jest krajem upadłym, dlatego na jej gruzach utworzone zostanie nowe państwo, które ma zakończyć wojnę. Małorosja będzie posiadała własną flagę, stolicę w Doniecku oraz Konstytucję.

Na terenach okupowanych przez rebelię odbędzie się referendum, a biorąc pod uwagę podobne głosowanie sprzed lat w sprawie uzyskania niepodległości przez Donieck i Ługańsk należy uznać, że projekt Małorosji również zostanie przyjęty. W Kijowie oraz w Berlinie manifestuje się z tego powodu spore niezadowolenie, zaś rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, stwierdził, że Rosja rzekomo nie miała pojęcia o nowej inicjatywie. Jego wypowiedź należy jednak traktować z przymrużeniem oka.

Wygląda na to, że na Ukrainie rozpocznie się kolejna ofensywa Rosji i prorosyjskiej rebelii, która tym razem może zakończyć się w Kijowie, lub tuż przy wschodnich granicach Polski. Zakładając, że Donald Trump faktycznie będzie wspierał dążenia do zbudowania Międzymorza należy uznać, że Rosja będzie starała się odzyskać wpływy na Ukrainie. Projekt Małorosji raczej nie zostanie przyjęty przez amerykańskie i polskie władze.

Zajęcie Ukrainy przez rebeliantów może posiadać pewne dobre strony. Mowa jest przede wszystkim o zwalczeniu aktywności banderowców na zachodzie tego kraju, którzy delikatnie mówiąc nie lubią Polski, czemu dają wyraz gloryfikując ludzi odpowiedzialnych za ludobójstwo Polaków. Co więcej, być może wtedy w końcu nastąpi stabilizacja sytuacji u naszego wschodniego sąsiada, choć Małorosja będzie prorosyjska, podobnie jak było z Ukrainą za rządów Janukowycza.

Jednak zagrożeniem dla Polski może być sytuacja, w której Rosja postanowi wypchnąć banderowskie bojówki z Ukrainy do naszego kraju. Wielu uważających Stepana Banderę za bohatera już dziś osiedliło się w Polsce i skoro są wychowywani w kulcie zbrodniarzy, któregoś dnia mogą wywołać u nas jeszcze jakieś nieszczęście.

Źródło: Wolna Polska – Wiadomości

za: http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/118643-ogloszono-powstanie-malorosji

Reklamy

12 Komentarzy

Filed under Polityka

12 responses to “Na gruzach Ukrainy powstanie Małorosja

 1. grzanek

  Faktycznie Zacharczenko zrobiłby nam prezent, gdyby wzięto pomiot banderowski w kocioł jak pod Debalcewem, ale z punktu widzenia Małorosji chyba nie ma racjonalnego powodu, dla którego miano by to robić.

  Polubienie

 2. Metro

  Miałbym pewną prośbę do rozważenia przez Administrację.

  Ściągnęliście artykulik od krypto-zydowskiej strony wolna-polska. W porządku. Tylko że treść wiaromości zawiera wulgarne uinstrumenty programowania neurolingwistycznego.

  Przykłady:

  „Separatyści ogłosili powstanie Małorosji (…)”

  Separatyści? A dlaczego nie powstańcy?

  „Nowa inicjatywa wskazuje, że prorosyjska rebelia będzie aspirować (…)”

  Rebelia? A dlaczego nie powstanie?

  „Aleksandr Zacharczenko ogłosił powstanie nowego państwa federalnego pod nazwą Małorosji. Twór ten (…)”

  Twór? A co powiemy o tworze pod nazwą Izrael czy Stany Zjednoczone?

  „Na terenach okupowanych przez rebelię odbędzie się referendum (…)”

  Okupowanych? Przez rebelię? Co to qrwa za słownictwo?

  Tu skończyła się moja cieprliwość. Jak nie możecie ingerować w treść cytowanego materiału (co rozumiem) to proszę przynajmniej zaznaczcie że w treści znajduje się wylgarna propaganda.

  Polubione przez 1 osoba

  • Całkowicie się Panem zgadzam.
   Miałem identyczne spostrzeżenia. Przeważyła jednak strona informacyjna tekstu, którą przede mną docenił nasz syryjski kolega i współpracownik Mateusza Piskorskiego.

   Polubienie

   • Metro

    Zapewne chodzi o Nabila Al-Malaziego. On świetnie mówi po polsku, może nawet lepiej ode mnie. Tylko że Nabil nie musi znać subtelnych odcieni znaczeniowych różnych słów. Bardziej bym mu ufał jesli chodzi o język arabski.

    Nie dajmy się tak łatwo robić w jajo. Tylko o to mi chodzi.

    Polubione przez 2 ludzi

 3. Pytacz polski

  Co do szyldu Stowarzyszenia „Wierni Polsce Suwerennej”. Więc skoro Polska nie jest suwerenna to znaczy, że jesteście i możecie być jej niewierni? Tak to rozumieć?

  Polubienie

  • Technika Pieniądz Du...

   Tu chodzi o rządy a my nie popieramy rządów syjonistów po 89 roku a Polsce zawsze jesteśmy wierni bo to nasza Ojczyzna . Polskę nienawidzą i jej szkodzą zupełnie inne środowiska . Na tej stronie piszą patrioci . Czasami niektórym odbija i wszędzie widzą mossad i agentów a to z powodu że mocno ucierpieli z powodu parchatych rządów i z bezsilności są też prowokatorzy ale ich się banuje .

   Polubienie

  • @ Pytacz polski

   To zależy, co Pan podkłada pod określenie „niesuwerenna Polska”. Jeśli pod to określenie podkłada Pan „władze żydowskiego reżimu”, to z całą pewnością nie jesteśmy im – tym władzom, czyli kolaborantom okupanta – wierni.

   Polubienie

 4. jakipodpis

  Spostrzegłszy w tytule niniejszego felietonu słowo Małorosja przypomniałem sobie słowo małorosyjski. Z tymże przymiotnikiem moja babcia ze strony mojej Ukochanej Mamy, obie były i są w mej pamięci, nazywała barszcz, zwany powszechnie ukraińskim. Świadczy to, że słowo to było ongiś znane, tylko być może zapomniane. A jeśli tak, to zadaję pytanie: za jaką przyczyną?

  Polubienie

 5. stycznik400v

  W. Olszański

  Polubienie

 6. ninanonimowa

  BARDZO WAŻNY FILM !!!

  Polubienie

 7. Pimpuś

  Po co się odwoływać do jakiegoś kundla syjonistycznego nie lepiej zacząć przedrukowywać mistrza michnika i jego gazetę wybiurczą. szmatławce z pierwszej ręki!!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s