Słowianie uczyli Żydów pisać

filistini

Słowianie uczyli Żydów pisać, kuć żelazo oraz budować domy i łodzie

 

 

Nieoceniony krzewiciel Słowiańszczyzny Czesław Białczyński na swoim blogu upowszechnił kapitalny wpis z renomowanej strony Scientific Research An Academic Publisher. Relacjonuje on odszyfrowanie przez Giancarlo T. Tomezzoliego i Reinhardta S. Steina inskrypcji z ceramiki filistyńskiej wykopanej w południowoizraelskim mieście Aszkelon. Na glinianych zabytkach z około 1200 r. p.n.e. naukowcy znaleźli napis, który odczytali używając słowiańskiego słownictwa. Na tej podstawie wydali sensacyjne oświadczenie: „(…) the Philistines of the ancient Ashkelon, or the Philistines in general, was a Proto-Slavic tribe or people which spoke a non-survived Proto-Slavic language, which settled in the south part of present Israel in the Iron Age, i.e. well before the VII century A.D. generally accepted period of the Slavs arrival in Eastern Europe.”

Nauczyciele Narodu Wybranego

Do pełnego zrozumienia wagi tego odkrycia warto przypomnieć kim byli Filistyni, o których teraz wiemy, że ich ojczystym językiem był słowiański. Zamieszkiwali w starożytności ziemie południowego wybrzeża Kanaanu położone na zachód od Judei. Zaliczali się oni do tzw. Ludów Morza, które na przełomie XIII i XII w. p.n.e. uderzyły na Egipt. Część z nich osiedliła się na terenie Kanaanu. Od nazwy tego ludu, w hebrajskim brzmieniu – plisztim, pochodzi nazwa Palestyna.


Źródło oryginalnego artykułu


okret-filistynow-2

NA ZDJĘCIU: okręt Filistynów, czyli typowa kozacka i serbska łódź typu czajka, na staroegipskim reliefie z Medinet Habu, FOT: wikimedia.org

 

Ludność filistyńska, w przeciwieństwie do pustynnych Hebrajczyków, była obeznana z żeglarstwem. W porównaniu z niepiśmiennymi nomadami operowała pismem podobnym do linearnego A, wywodzącego się ze starosłowiańskiego pisma Vinča. Biblia mówi o istnieniu wśród Filistynów zorganizowanej warstwy kapłańskiej, a także wróżbitów. Do czasów Dawida króla żydowskiego, Filistyni byli rządzeni kolegialnie przez zgromadzenie książąt. Później funkcję tę spełniali królowie pięciu głównych miast. Według biblii, zgromadzenie takich władców zwoływał lud.

W czasach biblijnych, Filistyni mieli monopol na kucie żelaza. Budowali świątynie, mogące pomieścić do 3 tys. wiernych. Czcili m.in. boginię Isztar/Astarte, której święto – podobnie jak starosłowiańskiej Kostromy / Ostary – wypadało na początek wiosny. Towarzyszył mu kult płodności, której symbolem było jajko.

Filistyni, w odróżnieniu od żydowskich i arabskich nomadów, uprawiali ziemię i budowali domy. Konstruowali też pełnomorskie łodzie, o czym Judejczycy nie mieli pojęcia w tamtych czasach. Domostwa filistyńskie miały kształt prostokąta lub kwadratu i posiadały wewnętrzny, zadaszony dziedziniec. Ściany zbudowane były z cegły, a dach wznosił się na drewnianych słupach osadzonych na bazach z nieobrobionego kamienia. W centrum dziedzińca znajdowały się otoczone otynkowanym murem paleniska, nieznane miejscowym, natomiast niezbędne w budownictwie słowiańskim.

Filistyni posługiwali się rydwanami bojowymi oraz żelaznym i brązowym uzbrojeniem. Relief z Medinet Habu przedstawia wojownika filistyńskiego uzbrojonego w dwa oszczepy i miecz. Miał hełm z pióropuszem i lekki puklerz. Źródła biblijne wspominają również o filistyńskich łucznikach i jeździe. Goliat, opisywany przez Biblię wojownik filistyński, miał być uzbrojony w ciężką włócznię o żelaznym grocie, wykonany z brązu zakrzywiony nóż, hełm, pancerz łuskowy i nagolenniki z tego samego metalu, a także tarczę.

Skąd ich ród?

Chociaż Filistyni nie pochodzili z Bliskiego Wschodu, to na terenie obecnego państwa Izrael byli wcześniej od przodków dzisiejszych Żydów. Filistyni przybili do południowych brzegów Morza Śródziemnego w fali Ludów Morza. Odkrycie Tomezzoliego i Steina potwierdza ostatecznie teorię, która określa te plemiona jako słowiańskie. Na blogu kryształowywszechswiat.blogspot.de już w czerwcu pojawił się wpis analizujący reliefy z Medinet Habu pod tym kątem. Autor tej analizy zauważył: „Zastanawiające jest to, że „polscy” historycy ignorują te zależności kompletnie, posuwając się nawet do kłamstw na temat rozprzestrzenienia technik metalurgicznych w Europie i z uporem maniaka sugerując prymat bliskowschodniej „kolebki cywilizacyjnej”.

Logicznie wywodząc, należy umiejscowić kolebkę Ludów Morza tam, gdzie kolebka Słowian. W basenie Dunaju, skąd cywilizacja rozeszła się we wszystkie strony Euroazji. Wcześniej zaczęła rozwijać się na ziemiach dzisiejszej Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Ukrainy. Następnie opanowała północne Włochy i południowe Bałkany, z których nad Nil i Kanaan było już blisko.

za: https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2016/12/13/slowianie-uczyli-zydow-pisac-kuc-zelazo-oraz-budowac-domy-i-lodzie/

Reklamy

35 Komentarzy

Filed under Polityka

35 responses to “Słowianie uczyli Żydów pisać

 1. jakipodpis

  Zdumiewające to. Kto by dał wiarę?

  Polubienie

 2. Torsjan

  Tylko co nam z tego przyszło ? . Cudownie nam odpłacili jak to Żydzi . Niczego nie trzeba ich było uczyć dużo lepiej byśmy na tym wyszli a tak tylko ból , cierpienie i moralność postawiona na głowie .
  Mamy dziś XXI wiek a oni ciągle nami rządzą i rozdają karty . Staszic , Prus , Fredro to było niestety dużo za mało aby przejrzeć ich przebiegłość .

  Polubione przez 1 osoba

 3. jakipodpis

  A Teodor Jeske-Choiński, Stanisław Tworkowski?

  Polubienie

 4. paziem

  Głównym wrogiem Polaków jest nie przebiegłość żydów, ale lenistwo umysłowe, niezgodność wspólnotowa, „pańskość”, pazerność, i niedostateczne poczucie własnej wartości Polaków.

  Protosłowiański sen kolportowany przez p. Białczyńskego też usypia Polaków w jakiś oparach absurdu mitologiczno-słowiańskiego.

  Polubione przez 2 ludzi

  • grzanek

   Należy tu dopisać jeszcze takich bajkopisarzy jak autor książki o „Lechii” nazwiskiem Bieszk (imienia teraz nie pomnę).

   Polubione przez 1 osoba

  • Technika Pieniądz Du...

   Panie Pawle nie chcę być już posądzony o wchodzenie panu w cztery litery a przez to zaliczenie mnie do mossadu przez jednego z komentatorów ale tak skomentuję pana wpis oczywiście na 80% się z nim zgadzając .
   Dziś pewności siebie Polaków uczą tzw pejsatkowi trenerzy osobiści zwani coach osobisty i przytulają za to niezły pieniądz i to jest paranoja tak bym to nazwał.

   Polubione przez 1 osoba

  • jakipodpis

   Tak, lenistwo umysłowe a i też, pozwolę sobie dodać, fizyczne, które to nie tyczy się trenujących „mięsień piwny” oraz pozostałe wymienione przez Pana. Życzę zdrowia i omijania jak najszerszym łukiem służby pod tymże tytułem, jak też innych służb, których, wybaczy Pan, nazw nie wymieniam.

   Polubione przez 1 osoba

   • Za lenistwo umysłowe, fizyczne, brak poczucia własnej wartości i inne negatywne cechy w dużej mierze odpowiada pewna religia przybyła tu znad Jordanu via Rzym. Po co cokolwiek robić, trudzic się, myśleć, wysilać fizycznie, na co komu ten wysiłek? Po co się interesować polityką, gospodarką, itp.? To wszystko jest marne i nic nie warte! To diabelski materializm! Polak jest stworzony do rzeczy wyższych, do dążenia do królestwa niebieskiego, raju, życia wiecznego, a nie do takich głupot jak dbałość o interes i pomyślność państwa i narodu! Co to w ogóle jest, że przedstawiciel narodu katolickiego pochodzenia polskiego ma się takimi sprawami zajmować, jak jakiś egoistyczny interes państwa czy wspólnoty narodowej? Przecież jego ojczyzna jest w niebiesiech(ewentualnie ziemi świętej), a nie jakiejś tam Polsce, gdzie przeciętny pobożny Polak nawet nie wie, gdzie Kraków czy Poznań leży. Zresztą po co komu taka wiedza, Polska to etap przejściowy do życia wiecznego! Tam będą wyrównane wszelkie rachunki i życie beztroskie! Materialistycznymi i bezboznymi głupotami niech się Żydzi zajmują! 😉

    Polubienie

   • jakipodpis

    Panie przemex, dzięki za podzięki. Niniejszym proszę przeczytać, choć to z innej bajki, aczkolwiek wskazującej, iż onegdaj byli Ludzie, co mieli zdrowy, słowiański pogląd na rzeczy:https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/piesn-swietojanska-o-sobotce.html
    Pozdrawiam, życząc tego, co Szanowny Pan życzy tym, których darzy Pan Miłością!

    Polubione przez 1 osoba

 5. jakipodpis

  Z cyklu retOryki: dlaczego u nas tak nie ma: https://www.youtube.com/watch?v=m6-RPaJ6Z9M
  Zdrówka życzę wszytkim sYmpAtYką, jak też adwersarzą. Niech cI ostatni spróbują sprawdzić stan oleju [nie w samochodzie]:D

  Polubienie

 6. dziobak

  niesamowite bzdury.
  Od 30 lat żydkowie pisali (i Daniken także) że ludy morza to są ludzie z Atlantydy. Cholera zmieniło się.
  Ten pióropusz w zbroi………a wiecie skąd ? Bo ruscy odczytali dysk z Fajstos , a na nim był kilkakrotnie pióropusz na hełmie (oficjalnie to jest znalezisko pasujące do pn Afryki.). Ale ruscy—NIET ! Odczytali to oraz język linearny ” A” (kultura kreteńska) stosując język starocerkiewny. I nawet jest z sensem –słuchałem tego.LItery oczywiście są greckie………Oczywiście nikogo nie obchodzi że bogini Isztar to główna bogini Mezopotamii. No ale ruscy mówią, że kultura Sumerów jest rosyjska i przyszła sobie do Mezopotamii gdy Syberia stała się zbyt zimna.
  Panowie–kto za te pierdoły płaci ? Za to pieprzenie , że niemiecka nauka kłamie. Teraz znowu szukają sarkofagów w Polsce na Łysej Górze …..w jaskiniach wykutych na modłę 12 wieku pod klasztorami (łukowate sklepienia).Zobaczycie—-to chodzi o to aby Polacy zidiocieli i palili się na stosie-jeden drugiego. Te bzdury z potęgą Słowian obserwuję ze zdumieniem—ktoś dał sygnał „debile w Polin są już gotowe- dawajcie bajki żeby ich podbechtać”.
  A Polacy jak zwykle……..

  Polubienie

 7. Edward.

  Tome Boszevski & Aristotel Tendov: Kamień z Rosetty – klucz do odczytania hieroglifów – w języku prasłowiańskim? | Białczyński

  Polubienie

 8. dziobak

  Wzywam szefostwo tej strony do postawienia tamy temu rozpowszechnianiu urojeń na temat prasłowian, To jest celowa robota jewrejska i ona świetnie się udaje naszym wrogom.
  Czy nie macie kogoś z wykształceniem archeologicznym aby puścił kilka komentarzy z sensem (bez wzorów niemieckich, mamy np. szereg odkryć z 19 wieku w wykonaniu Anglików). No panowie–trochę cywilizacji dla tych co „sami nie mogą”.
  Wszedłem na podany wyżej link, a tam Sarmaci to słowianie………
  KUŻWA, przygłupy, Plemiona scytyjskie , sarmackie itp—-to są plemiona PERSKIE——-potwierdzi wam to każdy podręcznik przedwojenny, w dodatku my sami===Polacy, mamy liczne wykopaliska przedwojenne w tym temacie.
  NIe ogłupiajcie się, nie czytajcie tych wypowiedzi szalonych pierdunów na youtubie, myślcie samodzielnie.

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Dlatego Tesla został zniszczony i tak naprawdę kompletnie nie jest znany w USA .Tam szanuję się Edisona który w geniuszu nawet do Tesli się nie zbliżył .

   Polubienie

 9. dziobak

  Obywatelu „EDWARD” jakie wy macie wykształcenie ? Takie polskie, nasze , rodzime.
  Rozpowszechniacie ciemnotę i teorie jewrejskie służące ogłupianiu narodu.
  Chyba nie po to jest to forum.
  Podany w linkach tekst o „kamieniu z Rosetty” to szczyt idiotyzmów.
  Akurat nie niemcy ale Francuz (Champollion) zajmował się nim i oparł na tym zapisie dla uściślenia odczytu hieroglifów.
  NIE MA NA TYM KAMIENIU TEKSTU W GŁAGOLICY LUB CYRYLICY.
  Każdy z nas może obejrzeć. Nie ma możliwości czytania tam czegokolwiek po polsku, rosyjsku itp.
  Zaczęto rozszyfrowywanie hieroglifów od słowa greckiego „PTOLOMIS” czyli Ptolomeus i KAZDY może sobie zobaczyć jak wygląda hieroglif „pto”.
  I tak się jedzie dalej.
  Zamiast chodzenia na mecze, proponuję przeczytanie starej książki „Bogowie, groby i uczeni” gdzie sam możesz sobie oglądać w powiększeniu napis na kamieniu.
  Informacje o Tesli są znane—człowieku ile ty masz lat ? Chodzisz do liceum ?
  Panowie z WPS: zatrzymajcie ten proceder głupot—jewrejstwo się z was i z polaczków zaśmiewa. Nie róbcie im tej radochy.

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Dziobak profesorze zwyczajny a panu zbyt duży dziób nie urósł ? .Co panu przeszkadza to co napisałem o Tesli . Może ktoś nie wie ? Nie każdy jest profesorem zwyczajnym jak pan .

   Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Wiadomo że pan Edward pisze Szeherezadę i baśnie tysiąca i jednej nocy ale niech sobie pisze jego sprawa .

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Panie dziobaku tak na koniec na poważnie .Popisując się tu wiedzą znaną już studentowi pierwszego roku historii i strofując innych pewności siebie pan nie nabierze ani nie podwyższy pan swojej samooceny .Nie tędy droga.

    Polubienie

 10. Edward.

  Hej dziobak,ty smieciu parchaty,ty nie masz prawa do mnie tak sie odnosic.
  Te swoje insynuacje zachowaj dla innych-twoich bliskich.
  Tak ty bydlaku zydowski-ja jestem Polakiem a nie polaczkiem.Mam polskie
  wyksztalcenie.Polskie???Od wielu pokolen do dzisiaj na kazdym poziomie
  nauczania w Polsce (we Francji tez) jest realizowany z zelazna dyscyplina
  program nakreslony lapa zydowska.Czym ty sie durniu szczycisz!!!Wielu
  otrzasnelo sie z tego „nauczania”a ty pomylencu zastygles i ublizasz ciagle
  innym-na tym blogu ciebie widze.Co ty mnie dobrego proponujesz?W dupe
  sobie wsadz te „madrosci”.
  Kiedys pewna kobieta tobie odpowiedziala:”z ciulem sie nie dyskutuje bo
  ciul nic nie kuma”i kazala tobie spepszac na drzewo banany prostowac.
  Dzisiaj jestem pewny ze tam twoje miejsce.
  Nam cala przeszlosc zydo-kosciol zniszczyl!Doslownie!Dzisiaj mamy tylko to
  co w ziemi znajdziemy.Ja nie jestem zawodowym historykiem czy archeologiem.Jestem z pokolenia na pokolenie Polakiem.Zywo interesuje
  mnie nasza historia ale nie ta zalgana przez zydo-kosciol.Nie interesuja mnie tez oglupiajace barwne opisy jak to Slowianie zyli w zgodzie z natura
  (czytaj-dziko) i nagle im wyrosl Mieszko I (czasami tez dla pozoru wtracana
  jest Arkona co kupy sie nie trzyma).Sa jednak inteligentni Polacy- a nie zydzi
  jak twierdzisz- ktorzy dociekaja prawdy historycznej.I jesli nawet w wielu
  momentach mijaja sie z prawda (gdzie ja znalezc?) to jednak zawsze znajduje u nich odrobine prawdy co mnie cieszy.Ty natomiast najchetniej
  tych wszystkich bys powiesil-taka jest zydowska metalnosc.Ja jeszcze tutaj
  nie widzialem abys cos madrego napisal.Odkryj sie – niech wszyscy wiedza
  z jakim Polakiem maja do czynienia.
  Jest prawda ze dawno ukonczylem edukacje ale pamietam ze na kazdym
  poziomie nauczania Tesla jest tylko wspominany w wygodny dla zydostwa
  sposob.Cale masy ludzi nie maja pojecia kim byl Tesla.I ty nie pisz glupot
  na ten temat.Cale masy ludzi natomiast wiedza jak „wielki” byl zydowski
  Einstein.
  Ale,ja publikujac te rozne materialy,pozornie nie majace ze soba nic wspolnego mialem pewien cel.Ty dziobak jednak jestes po prostu tepy – nie
  pojales jaka przyswieca mnie idea.I nie wymadrzaj sie ze jestes kims-jestes
  zerem.
  Ostrzegam ciebie ze tez potrafie naublizac – znam cala game koniecznych do tego celu okreslen.Najlepiej co zrobisz – wylacz sie.Nic tutaj po tobie.
  Zadnej wiedzy nie wnosisz.Usilujesz li tylko unieszkodliwic innych.To sie
  tobie nie uda.

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Zgadzam się z panem Edwardem .Ten niejaki dziobak wszystkich tu obraża i zieje agresją .Mnie zwyzywał bo też mu się nie podobało co napisałem o Tesli .
   Skoro na temat Tesli prawda jest ogólnie znana zdaniem tego pana dziobaka to czemu w USA nikt nie wie kim był Tesla a każdy wie kim był Edison .
   W dodatku pan dziobak pisał parę tygodni temu takie brednie o Selmanie i zamachu majowym że można wyłysieć .

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s