Co się dzieje na Ukrainie – 23.08.2017.

Przykre wieści z Ukrainy – pisze pani Tiamat. – CIA trenuje sabotażystów na Ukrainie, których będzie wysyłać na Krym i do Donbasu. USA nie mogą darować utraty Krymu, bo tam mieli już gotowe bazy i taki wspaniały teren strategiczny.

za: http://zygumntbalas.neon24.pl/post/139837,co-sie-dzieje-na-ukrainie-23-08-2017

Jest już w kolejce wielu czekających, bardzo ‚utalentowanych ludzi’. Nic ich nie zatrzyma, chyba że zmieni się ten nazistowski system w Wierchownej Radzie, a na razie to wysyłają jedną grupę za drugą – powiedział Oleg Carow, były członek Wierchownej Rady, w wywiadzie dla ‚PolitNavigator’. Dopóki istnieje obecny rząd w Kijowie, zawsze będzie zagrażał Rosji, rosyjskim obywatelom, i będzie za wszelką cenę prowokować wojnę. A gdy się boją otwartej konfrontacji, to będą stosować akty terroryzmu.

Znalezione obrazy dla zapytania oleg cariow

Oleg Carow (po prawej stronie)

Biorąc pod uwagę fakt, że istnieje specjalny oddział, który zajmuje się Rosją, Krymem oraz Republiką Ługańską i Doniecką. Te zespoły działają pod nadzorem CIA. Proces jest w toku; będą wysyłane różne grupy: jedna po drugiej. Te grupy składają się z 6 – 8 ludzi. Wielu z nich bylo trenowanych w USA. Te jednostki są wysyłane w teren i jeśli sabotażysta wpadnie i zostanie aresztowany, to nie może wszystkich wsypać, bo te grupy wzajemnie się nie znają.

Dlatego zagrożenie jest rzeczywiście realne i poważne, i trzeba się dobrze przygotować – mówił Carow. – Sabotażyści mają dwie bazy – jedną w Chmielnickim, a drugą w Kijowie, która nazywa się ‚Ostrow’, ponieważ jest na wyspie. Nie jest łatwo schwytać i aresztować sabotażystów. Ale fakt, że FSB jest w stanie im przeszkodzić w różnych próbach sabotażu, świadczy dobrze o służbach FSB.

Sabotażyści trenowani przez CIA będą wysyłani na Krym (Saboteurs are being trained by CIA to be sent to Crimea and Donbass – Fort Russ,
http://www.fort-russ.com/2017/08/saboteurs-are-being-trained-by-cia-to.html

Ukraina rozpoczęła masowe ostrzeliwanie Doniecka. Wystrzelono 150 pocisków. Bombardują w rejonie lotniska, centrum Volvo i okolicy, a także wokół miejscowości Jasinowaty i wioski Staromichajłowka na zachód od Doniecka. Zarejestrowano 150 min i pocisków. Według relacji milicji, piechota używa wszelkich rodzajów broni, zarówno wyrzutni rakietowych, jak i mniejszej broni. Próbuje się potwierdzić ilość ofiar.

Ukraina wznowiła bombardowanie Doniecka (Ukraine resumes massive bombardment of Donetsk – Fort Russ,
http://www.fort-russ.com/2017/08/ukraine-resumes-massive-bombardment-of.html

Pożar niszczy dwa bloki mieszkalne we wsi Kalinowo w Republice Ługańskiej. Pożar jest wynikiem ostrzału przez ukraińskie służby bezpieczeństwa. Bloki palą się nadal. Sztab Milicji Obywatelskiej stwierdził, że pociski wystrzelono ze strony Nowoiwanowka. Pracownicy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego nie mogą się dostać na miejsce – ostrzał trwa.

Budynki mieszkalne płoną pod ostrzałem ukraińskim (Apartments burn under Ukrainian shelling – Fort Russ,
http://www.fort-russ.com/2017/08/apartments-burn-under-ukrainian-shelling.html

A tymczasem W. Putin nazwał armię kijowską ‚legią cudzoziemską NATO’: ”Wy macie straszyć Rosję, bo takie jest wasze zadanie; nie przerazicie nas. Ale oczywiście nas to złości”. – To stwierdzenie pokazuje, że głowa państwa Federacji Rosyjskiej ‚zradykalizowala się’. Wreszcie. Już nikt nie ma żadnych złudzeń i gdy chodzi o tzw. mińskie porozumienia, miejmy nadzieję, że już więcej złudzen nie będzie.

A szef NATO Jens Stoltenberg, który kompletnie nie zna rosyjskiej natury, straszy, że Rosja i Kreml zapłacą ciężko za popieranie separatystów. Stoltenberg nie zna Rosjan. Widać nie slyszał o bitwie pod Stalingradem. „W bardzo trudnych chwilach zawsze zdajemy wszystkie testy odwagi i bohaterstwa” – powiedzial Putin.

Putin calls the Kievan army „a foreign legion of NATO” – Fort Russ,
http://www.fort-russ.com/2015/01/putin-calls-kievan-army-foreign-legion.html

Opracowała: Tiamat

* * * * * * *

21 Brygada Strzelców Podhalańskich

Portal pl.sputniknews.com/ opublikowało rozmowę korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z profesorem nadzwyczajnym, doktorem habilitowanym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II Włodzimierzem Osadczym.

Leonid Sigman: 24 sierpnia z okazji święta Niepodległości Ukrainy w Kijowie odbędzie się uroczysta parada wojskowa. Jak wskazują źródła ukraińskie, w tym roku wezmą w niej udział żołnierze krajów NATO, którzy będą maszerować przy dźwiękach nowej wersji hymnu OUN. Polskę będzie reprezentować pododdział 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Jak, według Pana, marsz polskich żołnierzy przy dźwiękach banderowskiego hymnu zostanie przyjęty przez polską opinię publiczną?

Włodzimierz Osadczy: O ile się orientuję, jest to sytuacja, która w tej chwili wywołuje wielką dyskusję. Wiem, że o wyjaśnienia w tej sprawie różne środowiska zwracały się do Ministerstwa Obrony Narodowej. Tłumaczenie resortu było takie, że nic nie wiedziano o tym, że akurat taki scenariusz jest przewidziany. To jest to, co wiemy w tej chwili.

Trudno sobie wyobrazić, jak pan minister [Antoni Macierewicz] widzi współpracę wojskową Polski i Ukrainy, jeżeli jedna z armii gloryfikuje oprawców i katów dla narodu innego. Trzeba patrzeć trochę do przodu. Jak to braterstwo broni będzie wyglądało w rzeczywistości, jeśli oprawcy dla jednych, to są bohaterzy dla drugich. Jest to sytuacja patowa, którą sobie zaserwowali przedstawiciele polskich władz na własne życzenie.

LS: Wcale nie jest wykluczone, że minister Macierewicz będzie obecny na tej defiladzie, bo takie zaproszenie dostał…

WO: Jest wielkie tego prawdopodobieństwo, bowiem jego ukraiński odpowiednik był obecny na podobnych uroczystościach w Warszawie. Zobaczymy, jak to będzie się rozgrywało. Całość w: 
https://pl.sputniknews.com/polska/201708216125675-Sputnik-Polska-Ukraina-marsz-przy-hymnie-Bandery/

____________________________________________

Macierewicz będzie defilował z banderowcami

Celem jest wysłanie jednoznacznego sygnału sprzeciwu wobec gwałcenia przez Rosję jej suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Jak donosi zasłużony dla sprawy banderowskiej portal „niezależna” należący do koncernu medialnego Tomasza S. bohatera orderu ukraińskiej bezpieki (więc z pewnością dobrze zorientowany w temacie) –

W czwartek szef MON Antoni Macierewicz udaje się do Kijowa, gdzie spotka się m.in. z szefami resortów obrony państw Europy Środkowo-Wschodniej i USA oraz przedstawicielami Wielkiej Brytanii i Kanady. Ministrowie będą uczestniczyć w obchodach 26. rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę.

http://niezalezna.pl/201427-macierewicz-w-kijowie-spotka-sie-z

Celem tak szerokiej, niemającej precedensu, obecności przedstawicieli tylu państw członkowskich NATO i UE na obchodach Święta Niepodległości, jest wysłanie jednoznacznego sygnału sprzeciwu wobec gwałcenia przez Rosję jej suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz poparcie dla proeuropejskiego kierunku obranego przez naród ukraiński w 2014 r.‚- powiedział wiceszef MON Michał Dworczyk.”

Żeby dać upust swojej chorobliwej rusofobii, minister wojny jest gotowy po raz kolejny poniżyć godność i pamięć polskich ofiar ONU-UPA. Doraźne interesy polityczne stawiane są wyżej niż godność państwa polskiego.

W uroczystej defiladzie w Kijowie weźmie udział pododdział wydzielony z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, afiliowany do Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady z dowództwem w Lublinie.”

Gdyby pan minister wojny sam szedł w tej defiladzie i krzyczał za swoim prezesem „herojam sława” to jeszcze bym zdzierżył ale mieszać do tego prestiż polskiego żołnierza? Brakuje słów, no comment.

O tempora, o mores!

autor: Jarek Ruszkiewicz SL

za: http://spiritolibero.neon24.pl/post/139838,macierewicz-bedzie-defilowal-z-banderowcami

Reklamy

4 Komentarze

Filed under Polityka

4 responses to “Co się dzieje na Ukrainie – 23.08.2017.

 1. __________________
  Roman Barczan: a macierewiczenko wraz ze swoimi najemnikami oddawali dzisiaj hołd banderze w kijowie ku..a! to są zdjęcia z dzisiaj!!! krew może człowieka zalać!!!

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   To nie jest nic nadzwyczajnego . Szkoda nerwów na zasrańców bo póki co wpływu na to nie mamy .
   Bardziej krew człowieka zalewa jak czyta Tadzia z portalu który też ma w nazwie wierni .
   To ja myślałem dotychczas że takie ameby umysłowe to tylko w TV Republika jednak okazuje się że nie tylko .

   Oto szaleństwa Tadzia tylko z dziś .
   Nie mnie godzilla japońska pożre ale mu mózg zgąbczał

   „Naszej wybranej elicie samochodów żałujesz. Przecież oni ciężko pracują by Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatnio.
   A słyszałeś jak Morawiecki po uszczelnieniu VAT miliardy upycha do budżetowego worka?
   Przecież te pieniądze trzeba na coś wydać.
   A słyszałeś by ktoś krzyknął mu w ucho, panie minister, obniż pan ten przeklęty VAT?
   Ja nie słyszałem.
   Nikt nie pisze, nikt nie mówi, nikt nie myśli.
   Trzy razy nikt i nikt nie protestuje.
   Więc o co chodzi?
   Kupują i bardzo dobrze, znaczy się panie dziejku dobrodzieju, będą dobrze wyglądali, bo nie może być tak żeby ONI mieli złote mercedesy, a my nawet prawa jazdy nie mamy.
   A będzie jeszcze więcej oszczędności bo komuchom i ubekom emerytury obniżają.
   Ciekawe kiedy i ile mnie podwyższą.”

   Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Tadziu podwyższą ci 3 pln pejsatki z ZUS i nie licz na nic więcej . Starczy ci jedynie to na miesięczny abonament TV Republika w sieci i zajmij się lepiej tym co umiesz najlepiej czyli lepieniem garnków i misek z gliny które pewnie potem szkopom sprzedajesz na których najbardziej psioczysz . Komedia .

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s