Na Podhale po gospodarkę dumnych Lechitów

Polacy wszystkich ziem łączcie się w pracy pozytywistycznej, bez opieki ” kościelnych pasterzy”

O tym będzie na sejmiku w Nowym Targu i Zakopanem.

Zapewne Państwo chcielibyście wiedzieć jaka będzie myśl przewodnia sejmiku Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych (i organizacji sprzymierzonych) w Nowym Targu i Zakopanem. Sam tytuł „Realny plan podniesienia kapitału strukturalnego i finansowego gospodarki polskiej” nie tłumaczy bowiem wszystkiego.

Dla nas konfederatów jest jasne, że zbiorowość mieszkańców danego terenu tworzy naród dopiero wtedy gdy wspólnie przemyśli i zaakceptuje zasady organizacji obrotu gospodarczego. Więź językowa, kulturowa, religijna i historyczna to za mało, aby mówić o ukształtowanym narodzie. Przy braku więzi gospodarczej trudno zatem mówić o narodzie a perspektywy na utrzymanie jego suwerenności terytorialnej są marne. Dobitnie pokazała to historia.

Spotykamy się zatem, aby na nowo poukładać najważniejsze „klocki” naszej gospodarki jakimi są:

 • zasady włączania zasobów (ludzkich i materialnych) do obrotu gospodarczego,
 • organizacja wymiany, której najważniejszym elementem jest architektura monetarna oraz
 • system podatkowy wykorzystywany jako instrument uszlachetniania społeczeństwa i jego gospodarki.

 

Przez kapitał strukturalny, który w swej istocie jest bytem niemierzalnym, rozumiemy skłonność do głębokiego współdziałania przedsiębiorców skutkującą wypracowywaniem wspólnych trajektorii produktowych i rozwojowych. Drugim elementem kapitału strukturalnego jest skłonność załóg pracowniczych do współdziałania z właścicielami w imię szeroko rozumianego wspólnego interesu. To nowe spojrzenie na gospodarkę albo jest albo go nie ma. Ostatnio całkowicie wykorzeniła go okupacyjna doktryna tzw „wolnego rynku”. Musimy z nią skończyć.

Kapitał strukturalny nie bierze się z nikąd. Nie jest także przypadłością daną niektórym narodom. Do jego wzrostu potrzebne jest do tego sprzyjające zaplecze prawne i system szkolny, który będzie przygotowywał obywateli do roli współgospodarzy. My wiemy jak to zrobić. Będą mówili o tym i Wiesław Bąk ze Stowarzyszenia Dolina Lotnicza , dr Marcin Halicki z Uniwersytetu Rzeszowskiego i Jan Sposób z Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych.

Nasze języki będą ostre. Dumni spadkobiercy państwa Lechitów – niestety – oddali pole innemu narodowi, który zajmuje „gościnnie” nasze terytorium. Ten naród ma doskonale przemyślaną strategię gospodarczą. Nawet przy braku etnicznych żydów pozostał nam niebezpieczny element narodowego rozkładu jakim jest żydzim. Podniesienie skłonności Lechitów do współdziałania byłoby czymś najgorszym co pewien „naród wybrany” mogłoby spotkać na tej ziemi. Mamy za sobą 13 lat walki o prawo dla wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych zapoczątkowanych projektem ustawy o klastrach przedsiębiorstw rodzinnych z 2004 roku. Na razie tę walkę przegrywamy i to jedynie ze względu na nadreprezentację przedstawicieli „narodu wybranego” w Ministerstwie Finansów. Cierpliwie czekamy na odpowiedź na ostatnią interpelację poseł Agnieszki Ścigaj w tej sprawie.

Polskie prawo gospodarcze zostało zażydzone za sprawą twórcy kodeksu handlowego Moryca Allethanda. Jako rzeszowianinowi jest mi trochę wstyd, że moja ziemia wydała osobnika, który utrupił „Stowarzyszenie do poszczególnych czynności handlowych na wspólny rachunek” z powszechnej ustawy handlowej zaboru austro-węgierskiego, a słowo „pracownik” zostało w jego „dziele” wymienione jedynie w takim kontekście, że w przedsiębiorstwie nic nie ma do gadania. Wiadomo, goj…

O sposobach podniesienia skłonności do współpracy załóg pracowniczych z właścicielami będą mówili, nestorzy walki o partnerski model stosunków przemysłowych w Polsce, dr Krzysztof Stanisław Ludwiniak – mający doświadczenie we wdrażaniu ESOP (plan pracowniczych własności akcji) w administracji Ronalda Reagana, oraz Jan Koziar, który wydobył z mroków historii świetlaną postać założyciela pierwszej na ziemiach polskich spółki właścicielsko pracowniczej „Gazolina” S.A. – Mariana Wieleżyńskiego.

Konfederaci „odczarowali” pieniądze. Dla nas nie są to dobra stworzone w ósmym tajnym dniu Genesis (akcie stworzenia świata) i przekazane w darze pewnemu narodowi wybranemu. Dla nas pieniądze są żywym organizmem gospodarki, i podlegają aktom narodzin, chorobom i śmierci. Nie godzimy się na kreację pieniądza jako oprocentowanego długu. Najważniejszym wyrazem suwerenności państwa jest suwerenność monetarna. O aktualnej architekturze monetarnej będą mówili prof. Grażyna Ancyparowicz z Rady Polityki Pieniężnej i poseł – autor książki „Banksterzy – kulisy globalnej zmowy” – dr Janusz Szewczak. Z koncepcją nowej architektury monetarnej zmierzą się dr Stanisław Adamczyk, Piotr Robert Jankowski z Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych oraz Józef Kamycki z Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych.

Na koniec dr Olgierd Bagniewski i Józef Kamycki przypomną, że niezbywalnym prawem każdego narodu jest możliwość wykorzystania systemu podatkowego do swoistego uszlachetnienia narodu i jego gospodarki. Zostaną zaproponowane konkretne rozwiązania w tym temacie.

Prowadzący spotkanie Romuald Starosielec z partii Jedność Narodu będzie dbał o to, aby potraktować całość jako „system” z cybernetycznego punku widzenia, w którym wszystkie elementy muszą ze sobą wchodzić w relacje zapewniające całości cechy samoregulacji i hoemostazy. Nie może być tak, że gospodarka sobie a a pieniądze sobie, pieniądze sobie a podatki sobie. To wszystko musi ze sobą współgrać i wzajemnie się wzmacniać.

 

Nie lękajcie się…

…Trzeba odżydzić polski postęp, polski socjalizm, polską myśl narodową! Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią…

(Bolesław Prus – Kroniki)

W dawnej Polsce na sejmiki nikt nikogo nie zapraszał a przybywało się z obowiązku. Chcemy aby i tym razem było tak samo. Przybywamy aby powalczyć o przemyślany model gospodarowania dumnych Lechitów na naszej odwiecznej ziemi. Wstęp wolny a każdy we własnym zakresie dba o nocleg i wyżywienie. Szczegółysejmiku/konferencji są tutaj:https://www.dropbox.com/s/4v9ir7wceavcngb/Agenda%20spotkania%20w%20Nowym%20Targu.pdf?dl=0

Reklamy

18 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

18 responses to “Na Podhale po gospodarkę dumnych Lechitów

 1. julius

  Szef Doradców Ekonomicznych Prezydenta USA Żyd Gary Cohn niszczy Trumpa, obiecuje pozostać w rządzie aby zwalczyć nazistów.

  “Citizens standing up for equality and freedom can never be equated with white supremacists, neo-Nazis, and the K.K.K.,” Mr. Cohn said. “I believe this administration can and must do better in consistently and unequivocally condemning these groups and do everything we can to heal the deep divisions that exist in our communities.”
  Mr. Cohn added, “As a Jewish American, I will not allow neo-Nazis ranting ‘Jews will not replace us’ to cause this Jew to leave his job.”

  Można by pomyśleć, że ktoś taki jak Donald Trump, zmuszony do codziennego obcowania z Żydami przez całe swoje dorosłe życie, zrozumiałby w końcu, że nigdy nie można im ufać w perspektywie długoterminowej ze względu na ich złośliwą lojalność plemienną i niemal genetyczną nienawiść do Gojów. Ale niestety takie zrozumienie sprawy nigdy się nie rozwinęło.
  Po pierwsze, Gary, nie jesteś Amerykaninem i nigdy nie możesz stać się Amerykaninem z powodu twojego biologicznego dążenia do zniszczenia tego samego kraju, o którym mówisz, że go tak bardzo kochasz.
  Spójrz na to, co robisz teraz – w czasie, gdy Prezydent może bardzo dobrze stawić czoła impiczmentowi, zachowujesz się jak żołnierz izraelski w stosunku do dzieci grających w piłkę nożną w Strefie Gazy .
  Widzisz, to niekiedy trudne do zrozumienia przez południowców, że przeważająca większość Żydów (prawdopodobnie ponad 95%) czuje nienawiść do pamięci Konfederacji – Trump próbował bronić działaczy dziedzictwa na swojej konferencji prasowej.
  Wielu z nas na Alt-Right może ci powiedzieć, że wy Żydzi od zawsze dążycie do unicestwienia cywilizacji Białego Człowieka ze względu na Jego historię zrozumienia problemu żydowskiego i jego zgubnego wpływu, który towarzyszy ludowi Talmudu wszędzie tam, gdzie się pojawia.

  Będą walczyć z tobą, Biały Człowieku i będą używać swoich największych broni przeciwko tobie.
  Z Żydami jest tak, że pomimo różnic w kwestii ideologii i światopoglądu niemal zawsze zanikają one w obliczu ich egzystencjalnego zagrożenia rasowego.
  Teraz jesteśmy wrogiem publicznym numer jeden w oczach ((elity)), a to dopiero po pojedynczym rajdzie średniej wielkości.
  Poczekaj, aż dziesiątki tysięcy ludzi wyjdzie na ulicę z trzymanymi wysoko pochodniami.
  http://www.occidentaldissent.com/2017/08/25/head-economic-jew-gary-cohn-trashes-trump-promises-to-stay-in-government-to-fight-nazis/

  Polubienie

 2. obudzony

  ,,Można by pomyśleć, że ktoś taki jak Donald Trump, zmuszony do codziennego obcowania z Żydami przez całe swoje dorosłe życie, zrozumiałby w końcu, że nigdy nie można im ufać w perspektywie długoterminowej ze względu na ich złośliwą lojalność plemienną i niemal genetyczną nienawiść do Gojów. Ale niestety takie zrozumienie sprawy nigdy się nie rozwinęło.”

  Być może Donald Trump to zrozumiał, ale nie może się oderwać od różnej maści ,,doradców”, którzy cały czas prezentują mu syjonistyczną wizję interesów Ameryki i to właśnie tutaj jest problemem! On jest cały czas naciskany przez lobby, które jest tak spójne, tak zorganizowane i jednomyślne w swoich sądach, że ugina się pod ich presją w swoich decyzjach. Przykład – jego zięć!

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Obudzony Trumpek decydując się na udział w wyborach dokładnie wiedział w jakie szambo wchodzi i teraz pisanie czy coś zrozumiał czy nie nie ma sensu i znaczenia.
   To nie jest umysł na poziomie gimnazjalisty z gimnazjum w Polin . Chciał wejść do szamba to sobie wszedł i dlatego śmierdzi Trumpek fekaliami jak cholera to niech ma do siebie tylko pretensję . Nie ma sensu nad nim się użalać .Służy żydom tak gorliwie jak wcześniejsi prezie Usraju i takie są fakty . Obserwowałem jego zachowanie i mimikę twarzy w czasie kryzysu syryjskiego ( znane bombardowanie Tomahawkami ) . Trumpek całkowicie zagubiony . Było widać na kilometr że o niczym pojęcia nie ma i wyplata herezje które ktoś dużo bardziej od niego potężny kazał mu wykuć na blachę .
   Zacznie się stawiać to skończy jak Lincoln czy Kennedy albo pejsatki za sekundę załatwią go impeachmentem .
   Także nie ma sensu się nad nim użalać .
   Uzdrowienie USA nadejdzie jeżeli sami Amerykanie zmądrzeją a do tego równie daleka droga jak u mieszkańców Polin .
   Przykład .
   Oglądam wrestling amerykański .Występuję tam Rosjanin czy Białorusin ze swoją głupkowatą kobitką która go lansuje na ringu.
   W momencie gdy wychodzi na ring pokazuje się na górze ogromne zdjęcie Putina . Reakcja Amerykanów? .
   Wyśmiewanie się z prezydenta Rosji obrażanie i hasła typu wróg demokracji .
   Przecież wiadomo po co takie wyreżyserowane show się robi .
   U nas w Polin byłoby podobnie a nawet bardziej radykalnie . Wystarczy wspomnieć tylko mecz siatkarski sprzed kilku lat w Polin gdzie publiczność prowokowała gwizdami rosyjskiego zawodnika a gdy ten nie wytrzymał i coś tam mruknął to we wszystkich parchatych mediach był atak na tego siatkarza z Rosji .
   Niestety ogłupienie jest totalne . Jakaś nadzieja jest zawsze . Ruch herbaciany w USA czy u nas Zmiana ale to jeszcze daleka droga .

   Polubione przez 1 osoba

   • Technika pieniądz dupa

    Grzanek proszę o streszczenie w paru zdaniach co mówi Hicks . Nie każdy zna angielski a mnie ten język szczególnie wkurwia .

    Polubione przez 1 osoba

   • grzanek

    Streszczam na prośbę TPD (a dr Głogoczowski dał licencję na używanie ukutego przezeń terminu? 😉 )
    „Kiedy wygrywasz, prowadzą cię do tego zadymionego pokoju z dwunastoma przemysłowymi kapitalistycznymi sku***ami, którym zawdzięczasz wygraną, następnie jest opuszczany ekran i te szychy (buchając cygara) mówią: „puścić nagranie!”. Okazuje się, że jest to ujęcie
    zamachu na Kennedy’ego z nieznanego dotąd kąta, i wygląda podejrzanie podobnie jak Grassy Knoll (trawiasty pagórek – miejsce, z którego wg jednej z ‚teorii spiskowych’ oddano strzał do JFK)”.

    Polubienie

   • grzanek

    „Potem ekran się podnosi, zapalają się światła, i mówią do nowego prezydenta: „Jakieś pytania?”.”

    Polubienie

  • grzanek

   Być może Donald Trump to zrozumiał, ale nie może się oderwać od różnej maści ,,doradców”, którzy cały czas prezentują mu syjonistyczną wizję interesów Ameryki i to właśnie tutaj jest problemem!

   Pan wybaczy, ale to naiwność. To działa inaczej. Świetnie ten mechanizm opisał nieodżałowany Bill Hicks:

   Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Grzanek dzięki za tłumaczenie . We wcześniejszych moich wpisach zawsze dołączałem wyjaśnienie o treści ” Termin TPD pochodzi od dr Głogoczowskiego to on jest jego autorem ja tylko go używam jako nicku „.
    Można to sprawdzić we wcześniejszych moich wpisach .
    Głogoczowski to równy chłop i z tego powodu mnie nie ubije a jakby mnie pozwał do pejsatkowych sądów to i tak mu nic nie zapłacę bo bogaty nie jestem i jestem ofiarą pejsatkowych rządów .

    Polubienie

 3. Leon

  Kto to jest Żyd?

  Sławomir Andrzej Zakrzewski – najlepszy trybun ludowy i mówca w Warszawie wypowiada się podczas wizyty Trumpa.

  Polubione przez 1 osoba

  • jakipodpis

   Zaiste, wielce interesująco prawi Pan S.A. Zakrzewski, lecz Kreacja jest, bo była i będzie iber ałes, ueber Alles, obove everything, usw., etc., itd., itp. i tak do uś. i jeszcze, jak mówił Dyzma o katolickim imieniu, z ogonkiem;)

   Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Pana Zakrzewskiego słucham już od dłuższego czasu i naprawdę jestem pełen dla niego podziwu .
   Widać że to patriota znający dobrze temat .
   Pan Zakrzewski mówi w emocjach ryzykuje chorobę gardła dla ledwo paru osób które go słucha . Pozostałe towarzystwo mija go z obojętnością co niektórzy z mijających pewnie mają go za wariata .
   Nie jest łatwo przekazywać prawdę amebom i dlatego za to także go szanuję .
   Widocznie czas patriotów w Polsce jeszcze nie nadszedł ale nadejdzie z pewnością . Póki co naród śpi omamiony hojnością władzuni w rozdawaniu pieniędzy .Zobaczymy jak długo poparcie rzędu 42 % się utrzyma jak zabraknie pieniążków .

   Polubienie

   • jakipodpis

    @ Technika pieniądz dupa
    Jestem podziwu dla Komentatora za tak normalne podejście do przedmiotowego tematu. Za pozwoleniem, o narodzie prawiły już takie m. in. Osoby: Kochanowski, Wyspiański, Prus, Norwid i wielu, choć niewielu w porównaniu z Ich adwersarzami. W kwestii rzędu, lepszy rzęd, niż nie rzęd.
    A pieniążki, jako papierki można drukować;)

    Polubienie

 4. dziobak

  Panowie, ale jakiego pochodzenia jest Trump ? Facet mający córkę która właśnie przeszła na religię przodków –na judaizm . A te jego opowieści o babci tęskniącej za Lwowem………i że on odda jej Lwów (Polakom odda) gdy będzie prezydentem ? To jest jewrej czystej krwi; co wy myślicie , że obsadzono by goja na stanowisku prezyd. USA ?Dla gojów są bramy do rzygania i żadnych wyższych stołków nie ma.
  Ale ludzie na tym forum nadal sądzą, że będzie lepiej jak pośpią na styropianie.
  Powstaje refleksja, że jewreje mieli rację wybierając sobie ten kraj do zaanektowania. Nie ma nigdzie głupszych murzynów.

  Polubienie

 5. julius

  Trumpowi przypisuje się pochodzenie z Żydowstwa niemieckiego ale nie jest to prawda. Jest on bardziej konformistą, który zdawał sobie sprawę z tego, że prowadzenie interesów na dużą skalę może odbywać się tylko za pozwoleniem Żydów.i wpadł w ich sidła. Ponieważ Goj nie może być zamożny wiec żeby majątek pozostał w łapach żydowsich to dzieci Trumpa poprzez mariaże z Zydami są gwarantami dziedzictwa żydowskiego.

  Polubienie

 6. julius

  Polsce jest potrzbna lustacja genetyczna, która oddzieli plewy od ziarna.. Aryjczyka który zbacza ze szlaku można naprostować natomiast Żyda nie.

  Polubienie

 7. paziem

  Uczestnikom I zjazdu Konferencji Inicjatyw Polonijnych,
  serdecznie dziękujemy za przybycie do Konstancina na Konferencję Inicjatyw Polonijnych w ub. tygodniu i aktywny udział w naszym wspólnym spotkaniu. Zdołaliśmy się dobrze poznać i mamy nadzieję, że inicjatywy wspólnie powołane zaowocują już w niedalekiej przyszłości dla wszystkich Polaków na świecie, czy to na Wschodzie, czy to na Zachodzie. Co do kierunku, powinny nam przyświecać hasła, które mieliśmy okazję rozważać.
  Krótkie podsumowanie:
  A. Zachęcamy do kontaktu bezpośredniego lub poprzez nas, jeśli jest taka wola.
  B. Przypominamy i przyjmujemy za obowiązujące pięć prawd Polaków:
  1. Jesteśmy Polakami
  2. Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci
  3. Polak Polakowi bratem;
  4. Co dzień Polak Narodowi służy
  5. Polska Matką naszą, nie wolno mówić o Matce źle.
  C. Zgodziliśmy się, że jednym z najbardziej priorytetowych zadań jest powołanie Telewizji Polonijnej, której potrzeba środków na uruchomienie.
  W trzecim dniu konferencji podjęto trzy konkretne inicjatywy mające integrować i wspierać Polaków na świecie:
  D. Inicjatywa 1: Powołanie Klubu Inicjatyw Polonijnych, do którego przystąpiło sporo osób. Celem Klubu jest wspieranie różnorodnych inicjatyw polonijnych, a warunkiem uczestnictwa jest deklaracja składania darowizn w wys. min. 50 zł miesięcznie. Do osób, które przystąpiły do Klubu zostanie wysłana w najbliższym czasie osobna korespondencja.
  E. Inicjatywa 2: Powołanie Polonijnego Instytutu Kultury Polskiej im. Juliusza Słowackiego, do którego przystąpiła również spora grupa osób. Tu również będzie wysyłana osobna korespondencja w temacie.
  F. Inicjatywa 3: Organizacja zjazdu przedsiębiorców polskich (jesień br.), z kraju i ze świata, celem powołania Polsko-Polonijnej Izby Gospodarczej, której jednym z głównych celów będzie wspieranie inicjatyw integrujących Polaków na świecie.
  Osoby chętne do przystąpienia do którejś z inicjatyw powyżej, które były nieobecne w trzecim dniu naszej konferencji, prosimy o przesłanie emaila do nas w tej sprawie, a poinformujemy o szczegółach.
  Jeśli o czymś zapomniano w tym podsumowaniu, albo są jakieś inne sprawy, które warto ogłaszać, prosimy również o email.
  Pozdrawiamy i niech Królowa Polski patronuje nam wszystkim w tych działaniach.

  Organizatorzy Zjazdu Polonii
  Związek Polaków w Norwegii
  Fundacja Służby Publicznej
  Miesięcznik „Polityka działaniach.

  https://www.facebook.com/search/top/?q=Hubert+Gorczyca&init=public

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s