O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii

za: Zygmunt Bialas

Pisałem trzy lata temu: Skąd nagle po kijowskim Majdanie taka fala bezrozumnej nienawiści do Rosji? – Dziennikarze mainstreamowych mediów muszą stosować się do odgórnych poleceń, więc piszą:

— wyborcza.pl: „Pożyteczni idioci Putina?” – to o 60 politykach niemieckich, nawołujących do pokoju. Ich list, zatytułowany „Znowu wojna w Europie? – Nie w naszym imieniu”, przetłumaczyłem 11 dni temu, link:

http://zygumntbalas.neon24.pl/post/116316,znowu-wojna-w-europie-nie-w-naszym-imieniu

— wPolityce.pl: „Rosja będzie mieć obniżony rating i w przyszłym roku spadnie do poziomu śmieciowego” (twierdzenie sprzeczne z realiami – przypis ZB).

Blogerzy nie muszą słuchać rozkazów płynących z góry. Nie muszą, a jednak wielu z nich pisze na taką nutę:

— w NEON-ie: „Rosja zagraża światu, łamie wszelkie normy”;
— w Salonie 24: „Putin to nie tylko bandyta, ale ludobójca”.

Takich wpisów są setki na moich blogach. (…) Ileż to uciechy mieli ci blogerzy, gdy rubel tracił na wartości? Że ewentualnie Polacy też poniosą straty, nie ma dla nich znaczenia. Byle dokopać Ruskim, pogrzebać ‚Putlera’. Całość: 
http://zygumntbalas.neon24.pl/post/116906,antyrosyjska-histeria-ma-sie-dobrze

Znalezione obrazy dla zapytania w. putler - zdjęcia

Fotka zamieszczona w portalu niepoprawni.pl

——————————–

Ta pomajdanowa tępa propaganda wzmocniła i utrwaliła nasze spojrzenie na Rosję i nasze relacje z tym krajem. Wcześniej, setki lat, pracowali nasi historycy i literaci nad przekazem, który wywoływałby w nas zwierzęcą rusofobię. W tej atmosferze i ogólnej niewiedzy o tym, co było, pisze w NEON-ie bloger notkę, zatytułowaną „Teoria 1612, 1945, czyli jak nas widzi Rosja”. Pisze m.in. (a dobrych chęci mu nie brakuje):

Rosja dołączyła do klubu uprawiającego „pedagogikę wstydu” oraz „pedagogikę permanentnej wdzięczności”. Mamy przed Rosją się kajać oraz być jej wdzięczni (przy czym, obie te czynności wykonywać bezterminowo i z uniżonością sługi). A za co? – Ano najkrócej można to określić jako „teoria 1612, 1945″.

Mówiąc z grubsza, propaganda rosyjska zdaje się widzieć Polskę przez pryzmat dwóch dat:

1612 rok – źli Polacy napadli na Rosję (i rządzili nią przez prawie 2 lata);
1945 rok – niewdzięczni Polacy nie doceniają wyzwolenia ich od faszystów przez ZSRR.

W komentarzach pisze autor notki: „…jakiejś wielkiej rusofobii wśród zwykłych Polakówi, nie widzę”.

Odpowiedziałem: „To trzeba być niewidomym i niesłyszącym. To co wyprawiali blogerzy po kijowskim Majdanie, przekroczyło wszelkie wyobrażenia. W NEON-ie znalazło się wtedy paru rozsądnych ludzi, ale na przykład w S24 było jednogłośne bicie w Rosję i W. Putina jak w bęben. To było i jest żałosne.

Statystycznie jesteśmy bardziej antyrosyjscy niż Ukraińcy, bo tam głośno wrzeszczą naziole, ale nie są większością. Czytam portale niemieckie i Niemcy uznają nas za skończonych rusofobów – to jest fakt. Przy czym Polacy nie zdają sobie sprawy, co stało się w 1989 – 90 roku. Wyprosiliśmy wojska radzieckie, a to one (i tylko one, późniejsze rosyjskie) mogły być gwarantem granicy na Odrze i Nysie.

Armia Czerwona w Krakowie. Styczeń, 1945 r. Fot. PAP/Reprodukcja

1945 – ofensywa styczniowa Armii Czerwonej

——————————-

Przykład z żydowskich mediów – okładka miesięcznika „Historia bez cenzury”

Pamiętajcie jednak antysemici: nienawiść do wroga – do Rosji i do Putina – to nasz święty obowiązek, to obowiązek żydo-chrześcijańskiej cywilizacji Zachodu. Ale uchowaj was Boże, antysemici, przed mową nienawiści do narodu wybranego. Naród wybrany, jak żaden inny, zasługuje jedynie na miłowanie i taki też jest obowiązek zachodniego społeczeństwa otwartego i niezależne sądy w zachodnich demokracjach tę miłość do Żydów już wyegzekwują. – D.Kosiur

———————–

Pisze potem Tiamat: Żeby dyskutować o Polsce, trzeba znać historię Polski. A gdy już poznamy historię własnego kraju, możemy dyskutować o innych państwach. Zwłaszcza gorąco polecam nadrobienie wiadomości o tym, co się naprawdę stało w roku 1612. Bo to Aleksander Gosiewski doświadczył samowoli Polaków pod swoim dowództwem. Cytuję za Pawłem Jasienicą: „Rzeczpospolita Obojga Narodów”:

„Zanim jeszcze odjechał Żółkiewski, rozłożeni wokół stolicy polscy żołnierze… tak sobie poczynali, że co się komu podobało i u największego bojarzyna, żona albo córka, brali je gwałtem…”. Gosiewski musiał karać swoich żołnierzy, którzy „strzelali do ikony Matki Boskiej na Nikolskiej Bramie Kremla, bili popa po twarzy…” itd.

A podczas pertraktacji pokojowych skarżył się do Polakow Teodor Szeremietiew: „Rozwięzły żołnierz wasz nie znał miary w obelgach i zbytkach: zabrawszy wszystko, co tylko dom zawierał, złota, srebra, drogich zapasów mękami wymuszal. Niestety, patrzeli mężowie na gwałty lubych żon, matki na bezwstyd córek nieszczęsnych. Świeżą jeszcze rozpust i wyuzdań waszych zachowujemy pamięć. Jątrzyliście serca nasze najobraźliwszą pogardą, nigdy rodak nasz nie był przez was nazywany inaczej, jak psem Moskalem, zlodziejem, zmiennikiem. Od świątyń nawet boskich nie umieliście rąk waszych powściągnąć. W popiół obrócona stolica, skarby nasze, długo przez carów zbierane, rozszarpane są przez was, państwo całe ogniem i mieczem okropnie zniszczone. Nie dosyć, że długo cierpieliśmy te wasze zniewagi i klęski”.

Nieznającym dziejów Polski pragnę przypomnieć, że to polska załoga czekała na Kremlu na swojego króla, który miał objąć tron moskiewski. Nic dziwnego, że w końcu udało się wyrzucić Polaków na zbity łeb z Kremla. W oczekiwaniu na króla polskiego polska załoga potrafiła tak zniszczyć Moskwę, że Jan Karol Chodkiewicz „nie zdołał zapewnić dostatecznej aprowizacji Kremlowi, a kraj objęło wielkie powstanie narodowe. Ostatnia proba dostarczania  zywności zawiodła, hetman nie zdołał się przebić przez pogorzeliska Moskwy. Odciągnął ku granicy, a oblężeni… zjedli najpierw pergaminowe księgi cerkiewne, świece, zwiędłą trawę spod śniegu, rzemienie, sidla i pasy, zaczęli wreszcie zjadać padlinę, jeńców, trupy z szubienic i samych siebie nawzajem. Poddali się 7 listopada 1612 roku” (strony 308 i 310 wydanie PIW, 1982).

A w 1920 roku polskie władze rozstrzelały 20 tysięcy rosyjskich jeńców wojennych. Bardzo wielu też zamorzyli głodem. Niemałym problemem jest fakt, że ci wszyscy jeńcy walczyli po polskiej stronie w wojnie z bolszewikami.

I tak sobie wyobrazam, że znajomość historii łagodzi obyczaje. Wiedzielibyśmy wtedy, komu zawdzięczamy Królestwo Kongresowe i jak to się stało, że polscy bardzo znani pisarze najlepsze swoje dzieła pisali po polsku pod zaborem rosyjskim. Trylogia nigdy nie mogłaby być wydana na przykład w zaborze pruskim. W austriackim chyba też nie, bo Austriacy akurat buntowali Ukraińców przeciwko Polakom i przygotowywali Ukrów do utworzenia Ukrainy. Jest dużo materiałów na ten temat. Nie trzeba być Rosjanom za nic wdzięcznym. Wystarczy, że wiemy, co się stało.

Znalezione obrazy dla zapytania wojsko polskie w moskwie

1610 – 1612 – Polskie wojsko w Moskwie

——————————–

Obruszył się bloger Krzysztof J. Wojtas: Do tej pory, mimo pewnych różnic w poglądach, uważałem Panią za Polkę i to miarę rozsądną.
Natomiast tu dała Pani wyraz swej chorobliwej polonofobii, to jeszcze uzupełnionej kłamstwem. Napisać, że władze polskie rozstrzelały 20 000 jeńców rosyjskich może tylko ktoś pozbawiony honoru. Taki fakt byłby udokumentowany.

Owszem, bardzo dużo jeńców zmarło w obozach z racji rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, co ułatwione było bardzo niskimi racjami żywnościowymi. Tyle, że także wielu Polaków także wtedy głodowało; to nie były łatwe czasy. Pani rusofilia i sposób jej przekazania – napawa mnie obrzydzeniem.

I z takim odczuciem będę odnosił się do Pani tekstów i komentarzy.
Proszę nie odpisywać. Nie mam przyjemności w utrzymywaniu jakichkolwiek kontaktów z taką osobą.

Odpisałem K. Wojtasowi parę słów: Zastanawiam się, jak można pisać inaczej niż pani Tiamat w sytuacji zwierzęcej rusofobii, która opanowała Polaków. I w sytuacji, gdy żródłem informacji są nieobiektywne, a często fałszywe, dane. Proszę zwrócić uwagę na słowa Tiamat: „Zeby dyskutowac o Polsce, trzeba znać historię Polski”.

Odparła zarzuty pani Tiamat: Zamiast rzucać oskarżenia i epitety, to proszę raczej uzasadnić swoją opinię. Bo bez podania źródła swojej wiedzy jest pan opiniodawcą, ktoremu złote myśli wylatują z kapelusza. Rusofilem jest przede wszystkim Pawel Jasienica, którego cytowałam. Widać nie mógł znaleźć innych dokumentów. Dobrze by też było, żeby pan jeszcze poczytał sobie o Konwencji Genewskiej i traktowaniu jeńców. Ani moja, ani pana opinia nie powinna być oparta wyłącznie na emocjach, bo jesteśmy poważnymi ludźmi, a nie pijakami pod budką z piwem.

Pozwolę sobie powołać się na „rusofilkę” Violettę Wiernicką, która zebrała dokumenty w książce pt.„Rosjanie w Polsce: czas zaborów 1795-1915″. Dość szeroko przedstawia autorka dokumenty, korespondencję i stosunki polsko-rosyjskie w czasie i po zaborach. Szczególnie polecam prywatną koresponcdencję Tadeusza Kościuszki z carem rosyjskim Aleksandrem I.

Violetta Wiernicka: „Rosjanie w Polsce”, Rusofilskie wydanie w wyzwolonej Polsce. Bellona Spółka Akcyjna Warszawa 2015. –  Widać w Warszawie pełno rusofilów. Trzeba zgłosić dr. Pawłowicz.

Notka i komentarze na blogu Świat według Kowalskiego, link: 
http://kj12345.neon24.pl/post/139966,teoria-1612-1945-czyli-jak-nas-widzi-rosja

——————————-

Notka była już gotowa, gdy otrzymałem następujący komentarz od blogera i tłumacza Metro: Generalnie to widać, że autor notki „Teoria 1612 – 1945″ bazuje na swojej wiedzy udostępnionej przez przemysł edukacyjny. Dlatego mało może zrozumieć. Jego notka jest cenna z tego włanie powodu, przeciętni Polacy są tak mądrzy (eufemizm).

David Irving napisał książkie o powstaniu w Budapeszcie w 1956 roku. On płynnie mówi po niemiecku, to mu było łatwiej się z Węgrami dogadać. Książki nie czytałem, ale widziałem ponadgodzinną promocję na YT. Irving tam mówi, że oczywiście chodziło o żydów. Wielki Józef Stalin wprowadził z Armią Czerwoną żydowski desant do Budapesztu. Powstanie zaczęło się jak klasyczny antyżydowski pogrom. Podobno pierwsze doniesienia zachodniej prasy szły właśnie w tym kierunku (on, jako historyk, znalazł jakieś artykuły w gazetach z Kopenhagi). Dopiero później gdzieś jakiś niewidzialny Sanhedryn zmienił interpretację, że chodziło nie o pogrom, ale o „wolność” i tak właśnie zostało.

Dlaczego zacząłem od Budapesztu? – Żydzi w Warszawie czy w Budapeszcie mają pełną władzę nad wrogim sobie narodem, ale władza ta zależy od łaski zewnętrznego hegemona. W 1944 i w 1989 roku tym hegemonem byli żydzi z wyższego piętra, z Moskwy czy Nowego Jorku. Trzeba im „robić laskie” czy nachalnie wchodzić w doopę.

To dlatego żydzi, którzy przyszli na bagnetach Armii Czerwonej, robili ostrą antyamerykańską propagandę, a teraz równie nachalną, tak samo prymitywną, antyrosyjską. Podstawą ich władzy jest akceptacja zewnętrznego hegemona, naprawdę się nas boją (no i gardzą, nie bez racji niestety).

Polacy są antyrosyjscy, bo nawet program nauczania jeszcze w PRL miał wymowę antyrosyjską. Teraz jest to program nauczania, telewizja, filmy, gry komputerowe, cała pod-kultura. Był Pan kiedyś w księgarni? Ja raz zabłądziłem. Syf i ściek drukują, na szczęście nikt teraz książek nie czyta :) :)

Szkoła ogłupia, co Tiamat chyba podnosi. Tiamat kiedyś zadała pytanie o antyrosyjskie dowcipy. Czy teraz są antyamerykańskie? No właśnie. Te dowcipy nie powstawały spontanicznie. Pisał o tym ładnie Bolesław Prus w „Faraonie”. Plotkami, dowcipami, piosenkami kapłani uprawiali walkę polityczną w erze wolnej od massmediów. Tak się kształtuje świadomość zbiorową.

Polacy uważają Ruskich za podludzi (to efekt żydowskiej propagandy, żydzi odbierają świat właśnie w ten sposób, jako nad- i pod-ludzi), a sami dostają żarcie drugiego gatunku od zachodnich nad-ludzi, a bilans handlowy muszą ratować liżąc kible w Berlinie czy Londynie i eksportując do nad-ludzi dzieci przeznaczone do prostytucji czy na mord rytualny. Taki paradoks, którego jakoś nie widzą.

Opracował: Zygmunt Białas

Reklamy

48 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

48 responses to “O Polsce, Rosji i o naszej rusofobii

 1. julius

  Moment prawdy: USA dały rosyjskim oligarchom 180 dni na zdradę Rosji.

  USA nadal zwiększają intensywność „nowej zimnej wojny”, Na działania w stosunku do zajmowania obiektów dyplomatycznych odpowiedź Rosji nie jest jeszcze znana. Najtrudniejsza jednak decyzja dla obecnych elit to ich stanowisko wobec ostatnich sankcji, zgodnie z którymi nasi oligarchowie stają przed wyborem – zdradzić ojczyznę i zachować swoje pieniądze lub przejść przez wszystkie trudności i zwyciężyć razem z Rosją. I dali Amerykanie im dokładnie 180 dni, do marca 2018 roku, czyli przed wyborami prezydenta, aby spróbować wywołać najbardziej bolesne uderzenie wewnątrz i zatrząsnąć sytuacją w kraju.
  Minister Finansów USA w porozumieniu z dyrektorem Narodowego Wywiadu i sekretarzem stanu USA nie później niż 180 dni po przyjęciu ustawy, a następnie co roku, powinien zapewnić właściwym komisjom kongresu publiczny raport o oligarchach i państwowych podmiotach gospodarczych Federacji Rosyjskiej. Powinien dostarczyć informacji na temat kluczowych postaci politycznych w Rosji i oligarchów; … poziom ich bliskości do Władimira Putina i innych elit rządzących Rosją; ustalić wagę ich interesów i źródeł dochodu; wykaz najbliższych krewnych, w tym małżonkowie, dzieci, rodzice, ich aktywa, w tym lokaty bankowe, inwestycje, interesy gospodarcze, nieruchomości generujące dochód; zidentyfikować zagraniczne firmy powiązane z nimi„- mówi druga część pkt 241 ustawy o sankcjach (https: //www.congress.gov/bi …).
  W skrócie, Amerykanie zbierają informacje o wszystkich, którzy mają pieniądze za granicą.
  Zabieranie budynków konsulatów rosyjskich w USA ma pokazać oligarchom rosyjskim co ich czeka jeśli sami nie zrobią porzadku z Putinem. Jedno jest pewne, paru ministrów będzie naciskać na Putina „wyrwać sobie włosy z głowy” z prośbą „aby zwrócić psiakrew Krym”. A za nimi będzie szedł ogromny chór Abramowiczów, Fridmanów, Deripasek, którzy spowodują wycie mediów i skorumpowanych przez siebie posłów. Można śmiało powiedzieć, że będą wstrząsy gospodarcze i polityczne. I to na dwa tygodnie przed wyborami.

  A jeśli w te dni przypadkiem przypadkowo Amerykanie zamrożą 109 miliardów dolarów w amerykańskich obligacjach państwowych i Puchar Świata w piłce nożnej zostanie Rosji zabrany? I zamieszki ludzi Nawalnego na ulicach.
  Trudno dzisiaj powiedzieć, co Zachód będzie w stanie w pełni zrealizować, a co się nie powiedzie, z całą pewnością możemy powiedzieć tylko jedną rzecz – na wiosnę przyszłego roku przed wyborami prezydenta przyjdzie ten moment prawdy i będziemy musieli zdecydować, kim jesteśmy: suwerenne wielkie państwo, Imperium czy kraj typu Ukrainy.
  Tak, dla zachowania suwerenności dziś trzeba słono zapłacić – tak więc nikt nie odpuści, ale z drugiej strony w przypadku kapitulacji, tracimy wszystko: kraju po prostu nie będzie, jak to się stało z Jugosławią, Libią, Irakiem. Całkowite oddanie władzy oligarchom w naszym ogromnym i wielonarodowym kraju może uruchomić te procesy, które mają wciąż miejsce w Doniecku i Damaszku. Miejmy nadzieję, że to zrozumieją na Kremlu, a zatem będą gotowi wiosną aby spotkać się z „drogimi” gośćmi.
  http://rurik-l.livejournal.com/

  Polubienie

 2. Technika pieniądz dupa

  Niedawno minął rok od śmierci Beaty Andrejas która zmarła pod koniec lipca 2016 roku .Pamiętajmy .

  Polubienie

 3. grzanek

  Tiamat najprawdopodobniej troll hasbary, niejeden komentator/osoba publikująca gościnnie u p. Białasa opuściła jego bloga po zetknięciu z tą apologetką murzyńsko-islamskiej inwazji na Europę. Tak gwoli ostrzeżenia. Nie tykać nawet patykiem, omijać szerokim łukiem.
  P.S. Rzeczona raszpla prawdopodobnie jest w b. zażyłych stosunkach z p. Białasem, chociaż wprost tego nigdy nie przyznał. Jednakże jego bezwarunkowe (i bezkrytyczne) popieranie jej w każdym sporze oraz czasami (o ile dobrze pamiętam) nawet ordynarne cenzurowanie jej oponentów świadczą same za siebie.

  Polubienie

  • Metro

   NIE.

   Tiamat po prostu nie daje się naszczuć na imigrantów, co w bieżącym etapie jest jednym z ważnych celów hasbary. I ma tutaj opinię zbieżną z opinią Z. Białasa, co mnie nawet nie dziwi (a pociesza).

   Nie wiem kto wymyślił „divide et impera” ale właśnie o to chodzi.

   Nie wiem co ma oznaczać termin „zażyłe stosunki” choć domyślam się, że ma obniżyć wiarygodność tych osób Utrzymywanie owych „zażyłych stosunków: może być utrudnione choćby geograficznymi realiami, których wszyscy doświadczamy.

   Polubione przez 1 osoba

 4. paziem

  Zaproponowałem mały „festiwal” pani A.Rybińskiej, ale tak dla zrównoważenia „sztampowego” stosunku do Rosji. Istnieje potrzeba wyjścia poza schematy, że wszystkiemu winny jest Putin, albo , że wszystkiemu winni są żydzi. Polityka jest jednak mniej jednoznaczna i znacznie bardziej zawoalowana. Pora zatem, aby Polacy dogłębniej i bez nadmiernych uproszczeń zaczęli patrzeć na świat.

  Polubienie

  • Technika pieniądz dupa

   Panie Pawle proszę się nie zdeprymować ale uważam że wszystkiego jest winna ta chazarska swołocz i jeżeli my nie zmądrzejemy wykończą nas wszystkich pana i mnie i pozostałych Słowian .Tego jestem pewny .
   Rybińskiej słucham od dawna na You tube mądrze gaworzy i świetnie szprecha po niemiecku .

   Polubienie

  • Metro

   Ad personam:

   Aleksandra Rybińska nazywa się jak się nazywa i jej ojcem był ten, kto był.

   Pani Rybińska to właśnie przejaw całkowitego przejęcia elit w Polsce przez „naród wybrany”. Oni ZAWSZE będą patrzeć na świat przez pryzmat judaizmu. Stąd odkodowany przez nich obraz rzeczywistości, z konieczności, zawsze będzie zniekształcony.

   Oni mają być elitą a głupie goje mają im służyć. Podobno 2800 gojów ma obsługiwać jednego żyda.

   Polubione przez 1 osoba

   • Technika pieniądz dupa

    Mi się tam podoba Rybińska .Oglądałem ją też kilka razy w programie nie pamiętam ZDF czy ARD gdzie występują dziennikarze z Niemiec i zdrowo fryckom dawała do wiwatu . Dla mnie babeczka z jajami .
    Nie to co pipunka pisowa dylakowa .

    Polubienie

   • Metro

    A ja tylko powtórzę, że panna Rybińska nazywa się jak się nazywa a jej ojcem był ten, kto był.

    Dodam jeszcze: niedaleko pada jabłko od jabłoni.

    I dodam ponadto rzymską paremię: ci, którzy dali się oszukać, niech żyją w ciemnocie.

    Polubienie

   • paziem

    Panie Metro, bądźmy więc nie głupimi gojami lecz mądrymi Polakami. Ale zgadzam się, że nie wszystko złoto co się świeci i nie każda Aleksandra ( nawet „błękitnooka” winna nas „oświecać”)

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Panie Pawle tu nie chodzi o to aby Rybińskiej stawiać pomniki czy podcierać tyłek ale póki co ta pani robi kawał dobrej roboty dla Polski i takie są fakty . Nie pierdzi po zjedzeniu schabowego i frytek w krzesło coś stukając na klawiaturze ale wykonuje dobrą robotę dla naszej ojczyzny .
    Oczywiście najlepiej przyjść napisać że jej ojciec był be a potem napluć jej w gębę zdaniami :
    „Pani Rybińska to właśnie przejaw całkowitego przejęcia elit w Polsce przez „naród wybrany”. Oni ZAWSZE będą patrzeć na świat przez pryzmat judaizmu. ”
    Panie Metro pokazuj pan dowody na te obelgi którymi obraziłeś Rybińską .Masz takie twarde dowody czy tylko będziesz bazował na jej ojcu .
    Dziwię się że jeszcze Metro nie dostał like a skoczył na Rybińską jak lew na sarnę bo ona piękne swoim niemieckim jedzie po Niemcach a ściślej po władzach Niemiec jak po łysej kobyle a to panu Metro nie w smak.

    Polubienie

   • Metro

    Nie sądzę abym musiał to mówić paziemowi ale TPD zdaje się zupełnie nie kumać.

    Ojcem panny Rybińskiej był znany dziennnikarz Maciej Rybiński.

    Jeśli panna Rybińska mówi „miód na serce” (przyznam że nie słuchałem tej qrwy) to tylko dlatego, aby się uwiarygodnić. To jedyny powód.

    Panna Rybińska pracuje dla Sanhedrynu, dokładnie jak jej ojciec. Ewentualnie dla Polin.

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Metro wszystko dokładnie rozumiem i wiem kim był ojciec pani Rybińskiej . Proszę tylko pana o przedstawienie dowodów że pani Rybińska pracuje w interesie sanhedrynu .
    Postawił pan dyskredytujący zarzut to teraz proszę powiedzieć B i przedstawić wiarygodne dowody na swoją tezę . Rybińska WPS raczej nie czyta to bronić się nie będzie przed oszczerstwami .
    Działając w ten sposób każdego pan może oczernić .

    Polubienie

   • grzanek

    Co prawda w ostatnich latach rzadko mi się to zdarzało, ale tym razem muszę przyznać @Szczypiorowi rację, co do papy Rybińskiego. Jej tatełe już tak aryjsko jak ona nie wygląda: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6c/Maciej_Rybinski.jpeg/240px-Maciej_Rybinski.jpeg
    A fakt, że świetnie szprecha po niemiecku, zawdzięcza pewnie wychowaniu w jidysz od maleńkości. Choć z drugiej strony – mimo iż nie znam zbyt dobrze jej twórczości – wydaje się bronić polskiej racji stanu w konfrontacji z żarłocznymi niemieckimi szowinistami. Może więc przynależy do tej samej kategorii co Falzmann albo Szamir?

    Polubienie

   • grzanek

    Dziwię się że jeszcze Metro nie dostał like a skoczył na Rybińską jak lew na sarnę bo ona piękne swoim niemieckim jedzie po Niemcach a ściślej po władzach Niemiec jak po łysej kobyle a to panu Metro nie w smak.

    O to to to. Bardzo trafna uwaga.

    Polubienie

   • Aleksandra Rybińska jest córką nieżyjącego dziennikarza Macieja Rybińskiego i dziennikarki, publicystki Krystyny Grzybowskiej (oboje otarli się o żydowską paryską Kulturę, opcja zbliżona do PiS-lamistów, M.Rybiński był pracownikiem BBC World Service w Londynie).

    Uroczystość wręczenia Łukaszowi Adamskiemu „Złotej Ryby”, nagrody dla uczczenia pamięci geniusza felietonu Macieja Rybińskiego! Fundacja jego imienia wręcza nagrody najlepszym młodym felietonistom. Na zdjęciu: „nasz dobry znajomy” Józef Orzeł (wręcza nagrodę), Marcin Wolski, Łukasz Adamski, Krystyna Grzybowska

    https://wpolityce.pl/kultura/272836-wielki-sukces-lukasza-adamskiego-nasz-publicysta-zdobywca-zlotej-ryby-nagrody-dla-uczczenia-pamieci-geniusza-felietonu-macieja-rybinskiego

    Józef Orzeł Żyd, współzałożyciel Klubu Ronina. Ten były poseł kne-sejmu IIIRP wezwał policję, żeby usunęła prezesa WPS, Pawła Ziemińskiego, z Sali – tematem dyskusji był gaz łupkowy w Polsce. Jednak policja nie przychyliła się do inicjatywy Żyda, J.Orła. Nie udało mu się zaprowadzić demokratycznych, jedynie słusznych standardów dyskusji, wprowadzanych przez żydostwo we wszystkich okupowanych krajach, czyli: „morda w kubeł”.

    Polubienie

   • Technika pieniądz dupa

    Grzanku dajmy spokój zmarłym .Metro napisał wyrażnie że Rybińska działa w interesie sanhedrynu .
    My wszyscy wiemy dobrze kto działa w interesie żydostwa i mamy mnóstwo na to dowodów .
    Jeżeli chodzi o Rybińską nic takiego nie zauważam jednak Metro twierdzi i pisze wyrażnie jaka ta Rybińska to kreatura to niech przedstawi dowody jak ona szkodzi Polsce .Tyle .

    Polubienie

 5. jakipodpis

  Jak zwykle nie na temat, choć w temacie. Zobaczcie, słuchając a zwłaszcza od 9:59 https://www.youtube.com/watch?v=d2bul-0qHdc&t=192s

  Polubienie

 6. paziem

  Kościół katolicki w Polsce nie dba o sprawy narodowe, a potem płacze, że jest rugowany, jako instytucja wspólnoty narodowej.

  Dobra rada dla „pasterzy” : na pierwszym miejscu naród ( on jest realny), a na drugim miejscu zbawienie ( ono jest tylko przypuszczalne, i to dla tych, którzy nie przeciw narodowi).

  Obojętnie, jak oceniamy teologiczną istotę KK, to eliminowanie go jako instytucji polskiego życia wspólnotowego za granicą, nie powinna być obojętna dla polityki narodowej i polityki państwowej. Dlatego o tym piszemy.

  http://www.fronda.pl/a/ks-prof-pawel-bortkiewicz-dla-frondy-co-tam-koscioly-niemcy-maja-zgryz-zeby-muzulmanin-nie-robil-tego-w-strone-mekki,98465.html

  https://gloria.tv/article/6HoGoToQuv6aEu4JMmMq9Xop1

  Polubienie

 7. paziem

  Wracając jeszcze do pani Rybińskiej winniśmy skorzystać z pragmatycznego podejścia do takich problemów jaki prezentuje np. prezydent W.Putin. Jeśli jesteś żydem , ale działasz dla dobra Rosji, to jesteś Rosjaninem, jesli jesteś Rosjaninem i działasz przeciw Rosji, to jesteś gorszy od żyda, bo jesteś zdrajcą.

  Polubienie

  • jakipodpis

   Panie paziem raz jeszcze podzielam Pański pogląd.

   Polubienie

  • Metro

   Ja nie twierdzę, że paziem, teoretycznie, nie ma racji.

   Tak zresztą robi Putin, bo zresztą nie ma wyboru. Laurkie mu zrobił Władimir Sołowiow czy RT i Sputnik. Tylko że środowisko Sołowiowa ma swoje własne interesy, które mogą być tymczasowo a nawet przypadkowo zbieżne z interesami WWP. Oni stawiają warunki a ich zdolność dotrzymywania słowa jest często kwestionowana (Kol Nidre).

   Doświadzenia światowe, czy to rosyjskie, czy niemieckie, wskazują na konieczność zachowania daleko idącej ostrożności.

   Polubienie

   • paziem

    Co do Sołowiowa, to nie mam wątpliwości, że to wyrachowana syjonistyczna ustawka.

    Polubienie

   • grzanek

    W kontekście ostatnich napomknięć o ‚porządnych Żydach’ (np. Holoubek) oraz w nawiązaniu do powyższego obrazka wklejonego przez Szczypiora, pozwolę sobie zacytować felietonu przez Michaela Hoffmana, autora skądinąd stręczonego przezeń przez wiele lat (nie twierdzę, że niesłusznie, aczkolwiek dostrzegalny jest tu wyraźny brak konsekwencji, tudzież jaskrawa wybiórczość) czytelnikom p2:

    But of his claim (and it was hardly his alone) that Germany had lost the war because of a Judaic “stab in the back,” there was almost no evidence. They lost the war mainly because they were burdened with the policies of obstinate and obtuse German generals; scapegoating Judaics in this regard was part of the Cryptocracy’s plan to extrude the mass of patriotic, Talmud-despising German Judaics, who identified with German culture and saw themselves as Germans first
    Wynikałoby stąd, że powyższa grafika ma się nijak do historycznej rzeczywistości.
    https://revisionistreview.blogspot.com/2017/05/the-truth-at-all-cost.html

    Polubienie

 8. paziem

  A taki obraz Polaka kreują w mediach rosyjskich przebierańcy Korejba, Maciejczuk i inni

  Polubienie

 9. paziem

  Żydzi aranżują talk -show i cudownie się kompromitują tym swoistym , wibrującym ” R ” i skłonnością do robienia magla z dyskusji

  Polubienie

 10. jakipodpis

  „…z gruszki,…z pietruszki” satyrykon potyliczny: https://www.youtube.com/watch?v=KZl35LXeV9c

  Polubienie

 11. julius

  Polish Russophobia is Mostly Artificial, Stoked by Russia’s Enemies

  Many of the conflicts between Russia and Poland have historically been, and continue to be instigated by foreign groups from the Vatican to Western Media. In reality, Russians and Poles are Slavic brothers
  http://russia-insider.com/en/politics/polish-russophobia-mostly-artificial-stoked-russias-enemies/ri20815

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s